Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) #14595328 válasza oravecz56 (#33998) üzenetére


#14595328
törölt tag

(#33994) dergander és (#33998) oravecz56

Azt megnéznétek, mi foglalja el a legtöbb memóriát? Ha a Rendszer és tömörített memória, akkor az nem probléma.

Itt le van írva pontosan, hogy ez miért van, az újdonságok / memória kezelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34002) Bacusuz válasza vlevi (#34000) üzenetére


Bacusuz
őstag

Kábel jó
Most dugtam rá egy laptopra ugyan úgy usb3.0 és szépen viszi.

Biosba is beállítottam amit lehet legacy usb support,usb 3 enabled ,compatibility path stb...
ötlet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34003) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Legutóbbi frissítés úgy tűnik kezd betenni. Iview-et nem hajlandó használni és automatic visszaállítja a Fénykép programra a képnézést. -.-

(#34004) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, tűzróka probléma-e, vagy Win10, de miért nincs előnézet?

Itt látszania kellene a megnyitott füleknek.

Pék fa...t bele ebbe a trágyadombba, hogy nagyjából működget, de akárhova nyúlok, valami mindíg van, ami összef...a magát.

[ Szerkesztve ]

(#34005) vlevi válasza vlevi (#34004) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lejárt az időm :(
Kereső mikor fog végre normálisan működni?

Úgy, mint Win7 alatt?
Ott, ha beírtam valamit, akkor azonnal dobott minden találatot, ami a keresésre beindexelt könyvtáraimban volt.
Ez a töketlen majom viszont csak a saját dokumentumok mappában (és nagyduzzgova a onedriveon) keres. Google drive könyvtárban nem.

(#34006) krealon válasza Bacusuz (#33997) üzenetére


krealon
veterán

"Vettem egy Sharkoon Quickport xt usc3.0-ás hdd dokkolót.
Mikor másolok sokszor belassul,egyszer 90+mb/s egyszer meg áll mint a hal szeme és nem tudom mitől lehet,de szerintem valami win10 bug lehet.
"

Amikor 90+ MB/s, akkor a cache-t (RAM) tolti, amikor all, akkor a cache-t uriti (var, hogy az adat kiirasra keruljon). (Az is elofordulhat, hogy nem USB 3.0-s sebesseggel mukodik.)

(#34007) Bacusuz válasza krealon (#34006) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem ilyesmirol van szo.
Mikor a laptopra dugom kiegyensulyozottan megy.

Most meg 15gb adatot elkezdett az elso 5mp-ben 100 al irni.most meg ugy all mintha lefagyott volna.
Mindezt vagy 30 perce csinalja.

Dugtam mar tobb usb 3.0 aljzatba is hasonlo eredmenyekkel

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34008) komputerdell válasza vimes (#33995) üzenetére


komputerdell
csendes tag

tényleg mi ez a startmenü probléma? én most frissítettem le minden updatet és minden jó ;)

(#34009) King Unique válasza Bacusuz (#34002) üzenetére


King Unique
titán

Tehát a dokkoló (laptop is W10?) jó, a Win10 pedig natívan támogatja az USB 3.0-át is. Vsz a másik hardveren lehet vmi gubanc. A fórumtárs által említett cache dolog is közrejátszhat. Amúgy pontosan miről, mire másolsz, milyen HDD/SSD?? A másolás a forrás és célmeghajtó teljesítményétől is függ. Nem mindegy, hogy a lemez mely részén történik az írás, mennyire töredezett a fájlrendszer stb. Esetleg, ha szektorhibás, az megint beakaszthat.

"Mindezt vagy 30 perce csinalja."

30 perce áll a másolás? :U Nézz rá HDS-el a belső + külső meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

(#34010) tatararpad válasza vimes (#33995) üzenetére


tatararpad
őstag

Az a novemberi update egy új build volt, le tudod ellenőrizni hogy az van e fent, 10586 a build száma (Futtatás=>winver), azóta meg csak kumulatív frissítések jöttek, tehát ha fent van a legutóbbi akkor fent van az összes. Amúgy nekem van egy gépem ami e tekintetben hibamentes, és egy másik amin rendszeresen lefagy a tálca, és mindkettő ugyanúgy naprakész, úgy hogy ha volt is rá javítás, az sem garancia. Viszont nekem a fentebbi parancsok életre keltik újraindítás nélkül. Amúgy próbáld meg kikapcsolni a gyors rendszerindítást, kikapcsoláskor az félig hibernál, lehet azért nem áll helyre a tálca csak újraindításra.

(#34011) Bacusuz válasza King Unique (#34009) üzenetére


Bacusuz
őstag

a laptop amin megy szépen a másolás win7 van.

másolás seagate barracuda 1tb-ra(az említett USB 3.0 dokkolóban) usb 3.0 alaplapra dugva(asrock z97 oc formula lap)

egy samsung 830 120gb-ról mely sata3-on van az alaplapra dugva.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34012) Bacusuz


Bacusuz
őstag

most rádugtam egy másik hdd-t is és ugyan azt csinálja.
felpörög,majd leesik 0-ra a sebesség.
ezután csak mechanikusan tudom leválasztani az eszközt

néha egy ablak is előugrik

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34013) Bacusuz válasza Bacusuz (#34012) üzenetére


Bacusuz
őstag

miután leállt és a hibaüzenetet kidobja,utána el is tűnik mint meghajtó...
na jó most jöhet gugli a barátom,vagy talán majd holnap.
jó éjt,ha van ötlet nyugodtan írjatok

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34014) King Unique válasza Bacusuz (#34011) üzenetére


King Unique
titán

Tehát a meghajtók jók, bár attól még a S.M.A.R.T.-ban lehetnek adatátviteli hibák. Illetve azt lenne jó lecsekkolni, hogy csak gyakorlati fájlmásolás közben csinálja, vagy szintetikus teszteknél is (CDM | ATTO)?

Továbbá találtam MS adatbázisában ugyanilyen problémára egy cikket: Error 0x8007045D while copying files from computer to external hdd . Ha jól vettem ki a lényeget, akkor az alábbi lehetőségek jöhetnek szóba:

a.) Külső meghajtó saját tulajdonba vétele [link].
b.) CHKDSK (Check Disk) futtatása a meghajtó(ko)n [link]*
c.) Esetleg antivírus kavarhat be.
d.) USB 2.0 portban kipróbálás, ott jelentkezik-e a hiba?

* Csak óvatosan, mert néha többet árt, mint használ és akár adatvesztést is okozhat [link] !!!

[ Szerkesztve ]

(#34015) King Unique válasza King Unique (#34014) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy, ha a Win7-es laptopon jó, akkor a külső meghajtó hibáját talán kizárhatjuk. A másik gép hardveres / BIOS beállítások / Win10 hibáját pedig a legkönnyebb úgy kizárni, ha kipróbálod rajta más OS alatt is. Viszont csak ezért nyilván macerás más Windowst, vagy egyéb oprendszert felrakni. De pl. pendrive-ról bebootolni egy live Linuxot, már egyszerű. A Windowsra hajazó Linux Mint Cinnamon kezelése könnyű. Pendrive-ra az ISO-t Rufus progival ajánlott kiírni, a gép boot módjának megfelelően, BIOS-MBR | UEFI-GPT.

A Mint is natívan támogatja az USB 3.0-át, valamint tudja írni és olvasni az NTFS fájlrendszert. Tehát elindítod a live rendszert, dokkolót csatlakoztatod, majd megnyitod a fájlkezelőjét (Win+E is működik) és rákattintva a listában, felcsatolod az SSD-t és a külső HDD-t [link]. Utána próbaképpen tologatod a fájlokat oda-vissza. A művelet végeztével pedig a kis ikonnal lecsatolod a partíciókat, majd ha minden kész, akkor leállítod a rendszert.

a.) Ha a sebesség hozza az elvárható szintet és nem akadozik a másolás, akkor a gép hardveres hibája kizárható és vsz a BIOS beállítások is jók. Tehát marad a Win10 hibája... aztán, hogy most valami bug, vagy driveres probléma, az már másik történet...

b.) Ha Mint alatt is azt produkálja, mint a 10-esnél, akkor a géppel, beállításokkal, akár az adott SSD/ HDD meghajtókkal nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

(#34016) raidx válasza King Unique (#34015) üzenetére


raidx
őstag

Nem rég olvastam egy cikket ahol egy Google alkalmazott szabadidejébe tesztelgette az USB 3 kábeleket amíg ki nem nyíródott a laposa. Megállapította, a kábelek nagy többsége nem követi a szabványt ami komoly meghibásodásokhoz vezethet vagy nem megfelelő működéshez. Van egy ellenállás ami vagy nem megfelelő értékű vagy hiányzik ill. nem megfelelő helyen van, ezért nem tudja a vezérlő eldönteni, USB 2 USB 3 vagy USB 3.1 képes a kütyü mert mindhárom más áramerősséget igényel.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34017) ignisz


ignisz
senior tag

Jó reggelt. Ha egy pc-n malware van és ezen a gépen csinálok usb telepítőt, akkor a pendrive is fertőzött lesz? Elnézést a béna kérdésért.

(#34018) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Lenovo G570-es notebookra szeretném feltenni a win10et win7 frissítéssel. Nyáron próbálkoztamm ár vele egyszer, de akkor nem volt jó a wifi, ezt szerintetek orvosolhatták, vagy ha akkor nem volt jó most se lesz az?

(#34019) 30z.Samu válasza margithid (#34018) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szia!

Nekem nem volt baj a Wifivel, szerintem egy próbát megér. Azért a biztonság kedvéért nézz fel a gyártó oldalára, hogy van-e a Wifihez driver.

Sic Parvis Magna

(#34020) margithid válasza 30z.Samu (#34019) üzenetére


margithid
veterán

Neked is G570 van?

(#34021) 30z.Samu válasza margithid (#34020) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, de egy rakás gépre telepítettem már Win 10-et, egyiknél sem volt gond a Wifivel. Régebben nem tudom mi volt e téren a helyzet. Azért írtam, hogy azért mielőtt belevágsz, nézz fel a Lenovo oldalára, hogy 10 alá adtak-e ki Wifi drivert.

MOD: Megnéztem, csak a 8.1 alá van, de ha esetleg nem ismeri fel magától, lehet, hogy megeszi ezt a drivert is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#34022) margithid válasza 30z.Samu (#34021) üzenetére


margithid
veterán

Rendben. Eleső körben majd egy ssd-t kell még a gépbe tennem, aztán felnyomom a win7et és 10et, remélem jó lesz, nem bánnám ha egy használható kis noti lenne az ssd-nek és a win10nek köszönhetően.

(#34023) csixy válasza Bacusuz (#34013) üzenetére


csixy
addikt

Gyári alaplapi chipset drivert pakolj fel !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34024) 30z.Samu válasza margithid (#34022) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Win 10 jobban kezeli az SSD-t. Pörögni fog, mint a Duracell nyuszi. :)

Sic Parvis Magna

(#34025) sh4d0w válasza ignisz (#34017) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Eselyes.

https://www.coreinfinity.tech

(#34026) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok,

a következő frissítések nem akarnak települni. Másnál is volt hasonló, vagy várjak türelemmel...?

[ Szerkesztve ]

(#34027) csixy válasza Vladek83 (#34026) üzenetére


csixy
addikt

Indítsd újra, majd frissítsd meg a defendert és ismét indítsd újra. Aztán próbálkozz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34028) margithid válasza 30z.Samu (#34024) üzenetére


margithid
veterán

1.50 GHz-es kétmagos celeron van benne, 2 mb cache, olyan nagy megindulást nem váro ktőle azért:D

Még annyi, hogy van kemény 5 GB szabad helyem az asztali gépem ssd-jén, erre rá fog menni a win10?

[ Szerkesztve ]

(#34029) Vladek83 válasza csixy (#34027) üzenetére


Vladek83
tag

Köszi, megnézem.

(#34030) 30z.Samu válasza margithid (#34028) üzenetére


30z.Samu
félisten

Legalább 20GB kellene neki.

Sic Parvis Magna

(#34031) margithid válasza 30z.Samu (#34030) üzenetére


margithid
veterán

Fasza, akkor nem lesz win10-em...
A virtuális gépeket nem fogom törölni.

(#34032) margithid válasza margithid (#34031) üzenetére


margithid
veterán

Vagy ez hogy müködik? Virtuális gépek ugye ha ki vannak kapcsolva nem foglalnak helyet, vagyis települ a win10.
Kérdés település után ,ennyi helyem lesz? Win7 old mappa megmarad nem? Ha azt törölöm akkor elvileg még több helyem lesz, mert ksiebb helyet foglal a win10 nem?

(#34033) 30z.Samu válasza margithid (#34032) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy még van-e ilyen, hogy Windows old mappa és társai. Tudom, hogy régebben volt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#34034) margithid válasza 30z.Samu (#34033) üzenetére


margithid
veterán

Sasus T100as tableten amúgy sokkal több helyem volt win8-win10 telepítés után, semmit se kellett csinálni, más kérdés, hogy időközben ugyanannyi lett a szabad hely mint win8nál, csak nem tudom miért...

(#34035) kengyel


kengyel
nagyúr

Szerintetek érdemes egy gép alaphelyzetbe állítást csinálnom ? Az utolsó KB3135173- frissítés óta sok hiba előjön. Főleg bekapcsoláskor a filmprogramot, képnézőt, böngészőt az alaphelyzetbe állítgatja. Ezek a hibák szépen megjelennek a műveletközpontban, nem győzöm őket kilőni.
Hiába csinálnék egy tiszta telepítést, ugyan úgy felrakná a frissítést.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#34036) mettek


mettek
addikt

Sziasztok.
Tudna esetleg valaki ajánlani olyan oldalt/boltot ahol olcsón lehet win 10-hez, 8.1-hez jutni? Win 10 a cél de mivel még frissíthető igy jo a 8,8.1 is. Köszönöm

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#34037) Racecam válasza margithid (#34028) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azzal akkor jól kicseszel magaddal... SSD-n legalább 10-15% szabad helyed mindig maradjon, különben rövidebb életű lesz... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34038) margithid válasza Racecam (#34037) üzenetére


margithid
veterán

Az engem nem érdekel, 1 éve használom ,írom rendesen, 82% a kondició, meg amúgy is, 120 GB-os itt eleve 8 GB le van csippentve tartaléknak.
De nem ez a lényeg, hanem, hogy win7 frissítés után mennyivel több helyet foglalna win10.

(#34039) Racecam válasza margithid (#34038) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ja, ha nem érdekel, az a te dolgod (zárójelben teszem hozzá, hogy lassabb is lesz, ha teletömöd), azt nem tudom, hogy mennyivel több helyet foglal el, nálam tiszta telepítés volt és egy csomó minden felesleges kacatot már nem tettem újra, de gyanítom, hogy nem foglal el több helyet, sőt.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34040) Bacusuz válasza King Unique (#34014) üzenetére


Bacusuz
őstag

az történik mindkét tesztnél,hogy olvasás lemegy,írásnál úgy kifagy hogy az intézőben sem látni a hdd-t.
usb2.0 vag 3.0 mindegy.
driverek a legfrisebbek vannak fent,próbáltam már több hdd-vel,és több usb porton is mindnél ugyan ez a hiba

bal oszlopban van a többi meghajtó,szépen lement a teszt,és van egy kingston media readerem usb 3.0-ás ami ugyancsak minden usb porton szépen üzemel

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34041) margithid válasza Racecam (#34039) üzenetére


margithid
veterán

Oks, szeritnem megpróbálom, vesztei nem vesztek vele.
Amúgy 120 GB-swo ssd-m van, 6 virtuális géppel, ha akarnék se tudnék felszabadítani helyet. Lapozófile egyébként 0-ra van állítva!

(#34042) raidx válasza margithid (#34032) üzenetére


raidx
őstag

A virtuális gépek a lemezen foglalják a hejet akkor is ha ki vannak kapcsolva. Sőt! Kicsit többet is mint egy normál telepítés.

Ne tedd tönkre az SSD-t! A Winnek vagy 15-17 giga kell és akor még nem telepítettél programot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34043) 30z.Samu válasza margithid (#34041) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az én 120-asomon van maga a rendszer +1 játék, így még van rajta 27GB. Ahhoz nem akarok nyúlni.

Sic Parvis Magna

(#34044) margithid válasza raidx (#34042) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudok mit csinálni, bírja amig bírja az ssd-m, szeritnem maúgy még jó pár évig bírni fogja, előző samsung is ment 3 évet, és az TLC, ez meg MLC.

(#34045) Bacusuz válasza King Unique (#34015) üzenetére


Bacusuz
őstag

azt vettem még észre,hogy kisebb fájlok másolása,akár mappa benne 20-30 képpel röhögve megy rajta.
Most a hddt berakom satára és úgy dobok egy tesztet biztos ami ziher alapon. :U

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34046) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Tudna valaki segíteni?
Laptopba hdd helyett ssd került, de nem lehet telepíteni. Elindul az eleje,bejön a windows jel,majd kikapcsol. Próbáltam win7-el is, ugyanaz a helyzet. Mi lehet a gond?

(#34047) King Unique válasza Bacusuz (#34040) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes...ha a dokkolóban más HDD-k esetén is ilyen, kifagy stb., akkor nem a Seagate lehet a hiba forrása. Illetve a laptopon teljesen jó, ahogy mondtad. A screenhotok alapján elsőre azt mondaná az ember, hogy a dokkoló / benne lévő HDD / USB kábel hibás, de a másik gépen való megfelelő működés megint megkérdőjelezi ezt. Illetve PC-n van, amikor az előlapi USB 3.0 portok furán működnek és inkább a hátlapi portok használata javasolt.
A driverek frissek, az csak egy dolog, mert nálam volt, hogy USB eszközök működésében pont a Win10 által felrakott alaplapi chipset driver okozott problémát. Valamint sebességproblémák lehetnek az alaplapi + dokkoló USB 3.0 vezérlője + az OS nem megfelelő együttműködése miatt is. Nekem volt olyan külső házam, aminél csak firmware frissítés oldotta ezt meg. A Quickport XT-ben JMicron JMS567 chip van. Ilyen vezérlős cuccom van, de én Win10 alatt nem tapasztaltam sebesség problémákat. Persze ez a rajta firmware-től is függ.

SATA-n megnézed ok, de ha ott jó is, attól még a dokkolóban nem lesz. Hogy ki lehessen zárni ezt-azt, továbbra is a live Linux alatt kipróbálást lenne érdemes megpróbálni.

(#34016) raidx: abban a cikkben a manus az USB 3.1 Type-C kábeleket tesztelte és amelyik kinyírta a Chromebookot, az egy noname gyártó, olcsó xarja volt.

[ Szerkesztve ]

(#34048) ignisz válasza sh4d0w (#34025) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm. Akkor jobban járok, ha másik gépen töltöm le az isot és másolom pendrivre.

(#34049) King Unique válasza ignisz (#34048) üzenetére


King Unique
titán

Vagy előtte kipucolod a mostanit egy MBAM segítségével.

(#34050) ignisz válasza King Unique (#34049) üzenetére


ignisz
senior tag

Meg van a Spyhunter, de nincs regisztrálva, Így megmutatja mi a helyzet, de nem tudom leszedni vele. Ahhoz meg kellene venni, reggelni. Megpróbálom ezt is. Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.