Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) King Unique válasza Warter (#6000) üzenetére


King Unique
titán

Most mondtál egy példát, ok. De ez szerinted minden régi, főleg őskövület, lassú gépeknél működni fog, vagy olyan hardvernél, ahol driverek problémásak? Nem hiszem. :N

(#6002) szundybence válasza netpeti98 (#5993) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszi, figyelek tovább. :)

(#6003) Warter válasza King Unique (#6001) üzenetére


Warter
őstag

Azok a gépek ahol a Vista hibátlanul futott, azokon a Win10 is fog, ha nincs driver gond. És nagyon sok esetben nem is lesz vele probléma.

(#6004) King Unique válasza Warter (#6003) üzenetére


King Unique
titán

HA, nem lesz gond, de sok esetben van vele probléma, elég csak az itteni topikot megnézni... Igaz ezen még javíthatnak, de ki tudja mi lesz.

(#6005) premete válasza vlevi (#5985) üzenetére


premete
veterán

Én szűzen feltettem a 130-ast, de olyant csinált, hogy például nem megy a mobilnet, kiírja, hogy forduljak a szolgáltatóhoz. megpróbáltam beírni az apn-t (w8.1-nél nem kellett, ment alapból), de nem engedte beírni még az apn nevét sem, nem működött a billentyűzet. Szintén, rtm-ig felejtem a w10-et.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6006) CharlieDrop válasza DS39 (#5999) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6007) t72killer válasza premete (#6005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én időnként vissza-visszatérek olvasni a topicot, de eddig mindíg elrémisztettek a tapasztalatok. Anno a win7-et RTM előtt 3 hónappal (!= bolti megjelenés, nevezzünk inkább RTM-szivárgásnak) már munkára használtam, bétákat is, nem csak RC-ket. Soha említésre méltó bugom nem volt. Itt meg VGA-bugok, alapvető vasak (mobilnet) nem mennek, stb, ráadásul még a külcsín se igazán van befejezve. Amit az M$ nyilatkozatokból eddig leszűrtem, h a win8 és a vista mintájára ez is félkészen kerül piacra és komolyabb update várható még az idén. ezekután tuti, hogy a win8.1-em maradni fog idén, max virtuálba kipróbálom a 10est, de azt csak RTM-et, ne kopjon feleslegesen az SSD.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6008) premete válasza t72killer (#6007) üzenetére


premete
veterán

Alakul azért, lassan egy Ubuntu Alpha stabilitást elér. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6009) t72killer válasza premete (#6008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL, távolról sem az a kategória, amivel az SSD-met koptatni akarnám.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6010) Imy


Imy
veterán

Sziasztok! Ma megjelent egy ablak, ami szerint ingyenesen lehet regisztrálni a windows 10 frissítésre. Nem lesz ebből baj, jó az?

(#6011) Borisz76


Borisz76
veterán

Éjszakai műszakból hazajöttem, gépet bekapcsoltam és jobb oldalon alul láttam egy új ikont...rákattintottam :

Email cím megadása után ez fogad :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6012) zzola válasza Borisz76 (#6011) üzenetére


zzola
félisten

+1, csak azt nem értem, hogy miért nem tűnik el a sarokból az ikonja, amikor már regisztrált az ember?
Visszaigazolás meg nem érkezett...

[ Szerkesztve ]

(#6013) pro70 válasza zzola (#6012) üzenetére


pro70
tag

...

(#6014)

Jaja :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#6014) zzola válasza pro70 (#6013) üzenetére


zzola
félisten

Megtörtént, helyzet változatlan...

(#6015) gyulank


gyulank
addikt

Eltűnt a Windows Update. A 10130-ban nincs, vagy csak nem találom.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#6016) JamesHun válasza gyulank (#6015) üzenetére


JamesHun
addikt

settings?

SeriesX: JamesSHun

(#6017) FoLey-v válasza Borisz76 (#6011) üzenetére


FoLey-v
addikt

+1 nagyon várom már a Windows 10-et. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6018) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekesség, hogy nálunk például az egyik Windows 7 lett frissítve Windows 8.1-re, mert az volt a dobozos. A Windows 8.1-en viszont csak a rendszergazdai fiókra jött meg (ez logikus is), viszont az egyetlen rendszergazda az én vagyok, a Windows meg Nagypapám nevén van (mert T-Home-os dobozos Windows 7 és a T-Home szolgáltatás az Ő nevén volt), van neki is fiókja a gépen, de nem rendszergazdai :)

(#6019) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Nekem a frissítéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Az én laptopomhoz járt előre telepítve a Win7, a kód egy matricán rajta van az alján, már újra is raktam vele párszor.
Ha Win10-re akarok váltani, akkor azt megtehetem úgy, hogy formázás, Win10 telepítő be és a Win7es kódot adom meg? Vagy csak úgy érvényes ez, hogy van egy feltelepített Win7 és arra húzom rá? Ha az utóbbi, akkor milyen Win7-re?
Egy frissen telepítettre, 0 frissítéssel; egy frissen telepítettel, minden frissítéssel; vagy nem számít az egész, jó lesz a jelenlegi, már hónapok óta használatban lévő rendszerem?
Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#6020) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. Hogyan lehet a tálcáról eltüntetni a Win 10 frissítési ikont? Tudja valaki? A segítséget előre is köszönöm.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#6021) kory24 válasza lacoka007 (#6020) üzenetére


kory24
őstag

Értesítési terület tulajdonságai. Ne legyen bepipálva, hogy minden ikon megjelenítése.
Majd kiválasztid a GWX ikon rejtését.

(#6022) #41133696 válasza #41133696 (#6018) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megjött a nem rendszergazdai fiókomra is, csak ott már regisztálni nem lehet (érthető, kulcsot néz),

(#6023) #73029888


#73029888
törölt tag

Ez az ingyenes W10 ikon nekem miért nem jön ki?

Az Insider programban nem vagyok benne :(

A WU miért nem tölti le az AMD drivert? Ha rámegyek a Wu-ra akkor azt írja ki hogy minden frissités telepítve van.

AMD Radeon HD7790 van a gépemben,jelenleg Microsoft Basic VGA Driverrel.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6024) szundybence válasza #73029888 (#6023) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ez az ingyenes W10 ikon nekem miért nem jön ki?

Kellene kijönnie? Ha igen, hol keressem?

(#6025) #73029888 válasza szundybence (#6024) üzenetére


#73029888
törölt tag

Elvileg a tálcán kéne megjelennie.

(#6026) Воланд válasza #73029888 (#6023) üzenetére


Воланд
titán

mert egyelore nem jelenik meg mindenkinel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6027) lacoka007 válasza kory24 (#6021) üzenetére


lacoka007
tag

Köszi, de ez a megoldás nem jó, mert eltünnek más ikonok is, vagy is megjelenik a rejtett nyilacska amit nagyon nem szeretek. Ráadásul nekem nem kell a Win 10.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#6028) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem is megjött az ikon és le is foglaltam, elvileg már tölti lefele...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6029) syler123 válasza Vardar (#6019) üzenetére


syler123
veterán

Ez engem is érdekelne, lehet friss formatot csinálni, Win7/8 kóddal vagy csak frissíteni lehet? Jobban szeretem a teljes formatot, mint ezeket a ráfrissítős folyamatokat, megoldható? Erről nem olvastam még sehol.

(#6030) zzola válasza Raysen623 (#6028) üzenetére


zzola
félisten

Mit tölt lefele?

(#6031) Orlin válasza Raysen623 (#6028) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem nem töltött semmit! :P

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#6032) premete válasza zzola (#6030) üzenetére


premete
veterán

A szövegből adódóan a végleges windows 10-et. Én hiszek mindenkinek. :)
Én mindenesetre kiléptem az insider programból is, ilyen bughalmaz op. rendszerre nem vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6033) Воланд válasza premete (#6032) üzenetére


Воланд
titán

ami meg kesz sincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6034) zzola válasza premete (#6032) üzenetére


zzola
félisten

De nem tölt semmit, ez csak regisztráció...

(#6035) szundybence válasza #73029888 (#6025) üzenetére


szundybence
aktív tag

Sajnos nálam sincsen ott. :(

(#6036) Milestone2 válasza Воланд (#6026) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tiszta vizet a poharamba (bár tudom nehéz ügy).

Van két jogtiszta Win8-om. De a Win10 nem arról updatelve lett fölrakva, hanem ISO-ból tiszta telepítéssel. Most akkor tudok majd ingyenesen frissíteni? Vagy vissza kell raknom a Win8-at és azt frissíteni? Nem igazán értem már ezt a káoszt...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6037) Raysen623


Raysen623
addikt

+1 Kiírás szerint letölti a 10-es verzió frissítését és majd jelez ha elkészült. Windows Update alatt nem látom műveletként, tehát lehet csak a kiadás napján szól, hogy telepíthetem. Tudja a franc :DDD MS helpdesk-nél persze az egészről semmit nem tudnak az ott dolgozó MS kollégák és kolleginák. :C

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6038) Воланд válasza Milestone2 (#6036) üzenetére


Воланд
titán

nincs itt semmifele kaosz, csak keves informacio. lesz majd hivatalos blogposzt a temaban, amiben le lesz irva minden.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6039) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Nekem is megjelent. Valóban nincs más módja az eltüntetésének mint az értesítési terület birizga?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6040) Milestone2 válasza Воланд (#6038) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R Meglátom mi lesz nálam, mert még nem volt időm 130-asra frissíteni. Mindenesetre a LIVE accountból tudhatná a rendszer, hogy egy jogtiszta cuccról van szó.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6041) zzola válasza Milestone2 (#6036) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem ingyenesen csak W7/8-ról lehet majd frissíteni! Tiszta W10 telepítéshez majd W10 kulcs kell, de mint ahogy az előbb írták, várjuk meg a megjelenést! :)

(#6042) lacoka007 válasza szundybence (#6035) üzenetére


lacoka007
tag

Először is a Win update beállítása ahogy a képen látod, majd indítsd újra a géped. Ha akkor se jön meg a tálcára jobboldalra a kis ikon, akkor, lehet , hogy loaderhez kell folyamodni.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#6043) Petyyyyy válasza Raysen623 (#6028) üzenetére


Petyyyyy
addikt

:DDD [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6045) Petyyyyy válasza Warter (#6044) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az bizony igen közeli dátum, már-már irreálisan közeli.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6046) pzstm válasza Petyyyyy (#6045) üzenetére


pzstm
titán

abszolút nem, közel két hónapja belsős körökben is a Július 15 volt kitűzve RTM buildnek. Rá két hétre megkapja mindenki. Rendben van ez így, 10130 láttán meg már tényleg elmondható, hogy ráfordultak lassan a célegyenesre.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6047) Воланд válasza pzstm (#6046) üzenetére


Воланд
titán

es majd az oszi frissitessel talan be is ernek a celba...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6048) Petyyyyy válasza pzstm (#6046) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Valóban? Csak mert 10130-ról nem a legszebbeket olvastam, igaz csak átfutottam az ezzel kapcsolatos hsz-szeket.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6049) pzstm válasza Petyyyyy (#6048) üzenetére


pzstm
titán

a Known issue részeken kívül semmilyen bugot nem tudtam kicsikarni belőle (egyszer összeomlott a Spartan...de ennyi)

Tudom, én nem vagyo mérvadó és úgyis kamuzok.... meg SP3-m van :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6050) tomboy0013 válasza Petyyyyy (#6048) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem a 10130-assal már nem mondanám, hogy vannak rossz tapasztalataim. 1-2 univerzális app nem indul és egy picit én lassúnak érzem az Edge-t de egyébként stabil. Az eddigi buildek naponta többször kékhaláloztak alap feladatok közben is, de ez még egyszer sem. Start menü bug nálam egyik build-del sem volt. Egyéb hibákat sem tapasztaltam. Összességében jóval jobban fut a 6 éves HP laptopomon mint a Win7,8 és 8.1 tette ez előtt. Amint jön a végleges már csúszik is fel a Switch-re.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.