Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) idegen lény válasza Cs1csó (#83989) üzenetére


idegen lény
őstag

Hát, a laptopomban van egy 100/100-as, 250 GB-os Samsung SSD, úgyis azon van a Windows 10.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84002) internetezoo


internetezoo
senior tag

Windows 10 újratelepítés után amikor bootól akkor mindig 2 db "windows 10" rendszer van. Pár másodperc után az elsővel folytatja. Windows 7 telepítés közben is ezt láttam. Mi a hiba, hogyan korrigálható? Köszönöm.

(#84003) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Elromlott a HDD-m. Erre volt feltelepítve egy program, ami a "Programok telepítése és törlése"-ben még benne van. Emiatt nem engedi újra telepíteni a programot. Hogy tudnám eltávolítani? (ami valójában nincs is, mert nem elérhető).

(#84004) Cs1csó válasza RAiN91 (#84003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd a Revo Uninstaller Pro TRIAL verzióját. Ebben van egy olyan, hogy ERŐSZAKOS eltávolítás írd be a nevét a programnak és amiket kilistáz töröld. majd gép restart.

internetezoo

Hány háttértár van a gépdben? Ha legalább két lemez vagy két partició egy lemezen és ezek közül az egyikre volt korábban és most is telepítve a rendszer akkor tiszta telepítésnél van egy olyan opció ahol lehetséges törölni az adott lemez partícióit. Ha ezt megteszed majd kijelölöd hogy a windows hozza létre újra magának a lemezen a partíciókat saját maga és így folytatod a telepítést akkor nem szabadna jelentkeznie többet ennek a másik lemeznek de ha már nem akarod újratelepíteni akkor is van megoldás.

írd be a start menübe: msconfig
itt a rendszerindításnál lesz alapértelmezett rendszer amit épp használsz és azon kívül amit látsz azt törölheted. majd mentsd el és ezután nem fog kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#84005) RAiN91 válasza Cs1csó (#84004) üzenetére


RAiN91
őstag

Sajnos csak ez is behozza a program gyári uninstallerjét, amivel nem jó. Vissza maradt fájlokat is felhozza, törlöm is, de mégsem jó, ugyan úgy ott marad a "Programok telepítése és törlése"-ben.

(#84006) Cs1csó válasza RAiN91 (#84005) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ az erőszakos rész alatt találta meg vagy a REVO felhozta a programok között is? Próbálkozz lehet van olyan opció is hogy ne a saját eltávolítóját futtassa vagy utána van ellenőrzés válaszd a nem biztonságos módot az több mindent kigyomlál.

(#84007) RAiN91 válasza Cs1csó (#84006) üzenetére


RAiN91
őstag

Ráfuttattam mégegyszer, de már vissza maradt elemet nem talál a programra. Pedig még is ott van.. Windows újra indítás után is.

(#84008) Cs1csó válasza RAiN91 (#84007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg csökkentett módban is próbáld meg, majd CCleaner registry pucoló részét is futtasd le.

(#84009) tordaitibi válasza RAiN91 (#84005) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Regedit, kereses, program neve, osszes kulcs torlese?
C kereses, program.neve, osszes maradek torlese?
Startupbol torolni, msconfig, induloknal tiltani, ha felvette magat szolgaltataskent akkor a services alatt tiltani.
Ha esetleg bongeszobe beepul, abba tiltani.
Ezek a megoldasok kezi virus es egyeb szemetek ellen nekem eddig bevaltak, talan egy beragadt programnal is jo lesz.
Nemart csokkentett mod.

(#84010) internetezoo válasza Cs1csó (#84004) üzenetére


internetezoo
senior tag

Két wincseszter van. Amelyiken a Windows van az 2 felé partíciónálva. A másik az nincs partíciónálva, csak adattárolás. Tiszta telepítéskor a C: meghajtón formatálás majd telepítés. Felrakja, újraindul és ilyenkor kérdezi, melyik Windowssal menjen tovább. Többször nem jön be amikor teljesen kész a Windows telepítés. Most felraktam a Win 10 helyett a Win7-et, ugyanúgy ott volt a "második" win10.

[ Szerkesztve ]

(#84011) Zoz válasza internetezoo (#84010) üzenetére


Zoz
őstag

És a C meghajtón kívül nincs ott még a Windowsnak a rejtett rendszerpartíciója?
Szerintem az volt a hiba, hogy csak a C-t formatáltad, a boot beállításokat tartalmazó rendszerpartíció maradt. Amibe már volt egy Win10, és mellé írta az újat.

Tüneti kezelés: Sajátgép, jobb klikk, Tulajdonságok, Speciális rendszerbeállítások, Indítás és helyreállítás Beállítások, és ott kiveszed a pipát a Rendszerek listájának megjelenítéséről.

Javítani a BCDEDIT paranccsal lehet, amivel törlöd a felesleges Windows-t a listából. EasyBCD nevű programmal ezt felhasználó barátabb módon is meg lehet tenni.

Máskor telepítéskor ne csak C-t formázd, hanem a saját adatpartícióid kivételével töröld az összes többit (a C-t, meg a rejtett rendszerpartíciókat), és az üres helyet add meg a telepítőnek.

(#84012) internetezoo válasza Zoz (#84011) üzenetére


internetezoo
senior tag

Az 500 MB rejtett partició mindig ott van. Köszönöm a leírást. Kivettem a pipát, csak maga a jelenlegi Win oprendszer volt.

[ Szerkesztve ]

(#84013) internetezoo válasza internetezoo (#84012) üzenetére


internetezoo
senior tag

Az E: meghajtó mint adattároló második wincseszter a boot-meghajtó easybcd szerint. Ezt most nem szoktam kihúzni Windows telepítéskor. A régebbi wincseszteren a C: a lemezmeghajtó. Mit lehet itt csinálni, hogy ne az E: meghajtó legyen a boot-meghajtó. Ide sose raktam fel a Windows oprendszert.

(#84014) Doky586 válasza internetezoo (#84013) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ezt most nem szoktam kihúzni Windows telepítéskor ... Mit lehet itt csinálni "

Legközelebb lehúzod... :DD

(#84015) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Újratettem a laptopom, 1803 as 64 bites windows 10 el.
Viszont nem érem az ubuntu serveren lévő megosztást, ami az asztaliról simán elérek.
Úgy csináltam meg az ubuntu servert, hogy ne kérjen semmien azonosító adatokat, lévén egy otthoni rendszer, és csak én használom.

Azt már megszoktam a windows tól, hogy nem jönnek fel a hálózatra kattintva a gépek, nas stb.
De ha beírtam a
\\név akkor elértem, eddig.
Most csak \\ip vel érem el a többi windows gépet is, de a az ubuntun lévő samba megosztást így sem !!!
Csináltam egy Wintogo-t is, hasonló az eredmény.

Mi nincs jól beállítva ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84016) King Unique válasza internetezoo (#84010) üzenetére


King Unique
titán

"Tiszta telepítéskor a C: meghajtón formatálás majd telepítés."

Pont ez volt a gond, ahogyan már írták... BIOS-MBR és UEFI-GPT telepítésnél is eleve vannak a rendszer számára létrehozott kisebb partíciók és egy tiszta újratelepítésnél alap, hogy azokat a C-vel együtt törölni kell. Ha ezt nem tetted meg és szimplán csak a C-t formáztad, akkor viszont nem kell csodálkozni, ha a korábbi telepítés maradéka a leírt problémát okozza és megjelenik a korábbi Windows indítóbejegyzése is... De amúgy nem akkora gond, mert körnnyen eltávolítható, amire több módszer is van. Ha pedig az a cél, hogy az előbb említett rendszer számára létrehozott kisebb partíciók ne kerüljenek másik fizikai lemezre, akkor arról is volt többször itt a topikban. Példák: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#84017) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Hölgy ismi gépén, win10 próbaidő lejárt. Szeretné megvenni természetesen, de addig is van vmi legális megoldás amivel ki tudja bekkelni azt a pár napot?

Alul sarokban win10 próbaidőszak lejárt felirat, de ami gond random kikapcsolja a gépet. Kijelentkezés, lekapcsolás tehát nem hiba. Ez normális jelenség amúgy lejárt win esetében? Ilyet megtehet az MS? Ezt a jelenséget nem ismerem,nekem kezdettől eredeti.

Előre is köszi az építő jellegű infòt.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#84018) cigam válasza HartgeH3-2.8 (#84017) üzenetére


cigam
félisten

Nem tudom működik-e, de admin jogú parancssorban add ki a slmgr -rearm parancsot. Elméletileg ad még +30 napot.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84019) HartgeH3-2.8 válasza cigam (#84018) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Azt sajnos felhasználtuk, arra is azt írja, az összes lehetőség felhasználva :) :R

Szerk: Háromszor ráadásul tehát 3x30 napunk volt rá. Abszolút jogos az MS

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#84020) cigam válasza HartgeH3-2.8 (#84019) üzenetére


cigam
félisten

Oké elfelejtette, de hónapokon át? + Ott az online vásárlás lehetősége, szóval ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84021) HartgeH3-2.8 válasza cigam (#84020) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Én tojtam rá jó lesz az úgy ahogy van alapon :) Alap windowsban érdekes nem kapcsol ki , de amint játszik vagy tevékenységet végez akkor igen :)

Na jó ez van berendeljük a win-t és csocsesz.

Azért köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#84022) kr1szt1an679


kr1szt1an679
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan tudnám megoldani, hogy a bekarikázott ikonokat eltüntessem a fájlkezelőben és a végeredmény ilyen legyen?

(#84023) svgyula válasza kr1szt1an679 (#84022) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Vezérlőpult-Megjelenítés és személyre szabás -File kezelő beállításai itt játszadozhatsz csak jegyezd meg az eredeti beállításokat.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84024) King Unique válasza kr1szt1an679 (#84022) üzenetére


King Unique
titán

Minek azokat végleg eltüntetni? Pont az a lényeg, hogy a fájlkezelőben a mappák, a gyors elérés és a legfelső szalag is összecsukható, amit utána megjegyez a rendszer és legközelebb már az új beállítás szerint nyitja meg. De ahogy nézem, nálad már az első screenshoton is hiányoznak egyes elemek. Szóval úgy tudod megoldani, ahogyan korábban összefabrikáltad... :DDD Egyébként meg végleg eltüntetni tudtommal a registry machinálásával lehet, amihez vannak leírások. Példák: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#84025) kr1szt1an679 válasza King Unique (#84024) üzenetére


kr1szt1an679
csendes tag

A 2. kép csak egy gyors photoshop eredménye, hogy ilyesmit szeretnék :D
Viszont a linkek alapján sikerült most a valóságban is össze hoznom, köszönöm :R

(#84026) flash-


flash-
veterán

üdv

játék üzzemmóddal kapcs. mi a helyzet? jelenleg érdemes használni, vagy inkább kapcsoljam ki?

win 10 x64

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#84027) #86564352


#86564352
törölt tag

Közszolgálati közlemény mókolóknak, registry huszároknak: [link] (hiába no, kell az Avastnak az adatgyűjtés, hogy eladhassák)

(#84028) idegen lény válasza #86564352 (#84027) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84029) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Tegnap telepítettem egy új pörkölő progit, ami szépen átírta az img (lemezképfájl) ikonjait a sajátjára, a progit aztán leszedtem, de az eredeti win-es ikonok nem jöttek vissza, hogyan tudnám visszacsinálni?

(#84030) Doky586 válasza gg72 (#84029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"telepítettem egy új pörkölő progit"

Önts a szeme közé egy pohár vizet.. ;]

(#84031) Drag77 válasza Core2duo6600 (#84015) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Valószínűleg, az smb1 hiánya miatt nem éred el. Új telepítés esetén az smb1 támogatás nem kerűl telepítés már mert nem biztonságos, ezt utólag tudod telepiteni, vagy az Ubuntu a szamba t veszed rá újabb smb használatára. 3.1 a legújabb.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#84032) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.Olyan gondom van,hogy mostanában nagyon lassan vagy hibásan vagy sehogy nem töltődnek be az oldalak.
Nem szolgáltatói probléma mert a sebesség teszt megfelelő illetve próbáltuk mobil nettel is ugyan az az eredmény.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#84033) rumkola válasza SirKero (#84032) üzenetére


rumkola
veterán

Ha mobil nettel is rossz és Win10-es pc-vel is, akkor ez X akta. :D
Azt tudom elképzelni, hogy isten háta mögött laksz, nincs rendes 3G lefedettség és ráadásul mikrós neted van.

(#84034) Cs1csó válasza SirKero (#84032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd le ezt :Adwcleaner-t ha nem segít akkor esetleg a böngésző - ALAPOS - gyalulása majd újratelepítése.

Esetleg még letiltott kiegészítőkkel is teszteld használj Ublock Origin-t.

[ Szerkesztve ]

(#84035) SirKero válasza rumkola (#84033) üzenetére


SirKero
őstag

Win10 op. rendszer és Bp. környéki agglomeráció ( azért az nem az isten háta mögött van ) Digi 1000 net. + Telenor Hipernet Home L 4G+/LTE.

(#84034) csicso82 :Adwcleaner futtatva nem talált semmit :N

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#84036) Cs1csó válasza SirKero (#84035) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen eszköz, melyik böngésző?

(#84037) Doky586 válasza SirKero (#84035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én is Bp-en lakom: egyetlen szolgáltató van itt, max 15 Mbps vezetéken és szobában 10 Mbps alatti LTE (utcán pár km-el arrébb akár 30 is van)

[ Szerkesztve ]

(#84038) SirKero válasza Cs1csó (#84036) üzenetére


SirKero
őstag

Asztali PC ( Gigabyte GA AX370 Gaming 3 - AMD Ryzen5 2400G - OCZ Trion 150 120GB SSD - 2x4GB Kingston HyperX Fury 2400Mhz ) Chrome böngésző

Időnként megtáltosodik és akkor megy rendesen :W

(#84037) Doky586 De a vezetékesen is ugyan ezt a hibát produkálja. Digi ezresem van. Azon hasítania kéne mint annak a bizonyosnak a lefolyón

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#84039) SP4C3 válasza SirKero (#84038) üzenetére


SP4C3
veterán

SSL, HTTPS....

Nézd meg, hogy a dátum idő rendben van-e, esetleg win reinstall a root certificate-ek miatt produkálja ezt.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84040) Doky586 válasza SirKero (#84038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges dicsekedned hogy neked nagyobb van..

(#84041) SirKero válasza Doky586 (#84040) üzenetére


SirKero
őstag

Mi volt ebben a dicsekvés :U :U Leírtam,hogy min kéne működnie ;) Nem értem a hozzászólásod :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#84042) rumkola válasza SP4C3 (#84039) üzenetére


rumkola
veterán

de mobilnettel is szar neki

(#84043) Cs1csó válasza SirKero (#84038) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vírusvédelmet nem kérdeztem, mit használsz? A Fentebb említett HTTPS szűrés kikapcsolása is segíthet. Egy speedtestet - speedtes.net - is futtathatál a PING értéket is leírhatnád.

(#84044) Core2duo6600 válasza Drag77 (#84031) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A samba a 3 vagy még ujabbat használja.
Közben rájöttem, hogy az enterprice -al nem stimmel valami, mert amikor tesztként egy prot telepítettem, mindent elértem.
Nem is akarom használni az smb1 est
A wintogo alól, mert onnan kisérleteztem, nem csak a linux kiszolgálót hanem semmi mást sem értem el, kivéve a synology nast, még egy másik win to go-t sem akármire is állítottam.
ha visszatettem az smb1 et ha kiszedtem, semmi változás nem volt.
Ez nagy bukta az ms nek.
Abban persze nem vagyok biztos, hogy azért nem ment, mert wintogo-t használtam, vagy azért nem, mert enterprice verziót, mert ugye csak azt enged.

(#84035) SirKero
Én is most mentem az adatokat a gépről, be van lassulva és semmi nem talál semmit sem.
a nettel ugyan nincs baj, de nehogy 20 mp legyen egy lomtár ürités amikor van benne egy file, vgy 5 mp legyen míg kinyit egy total commandert, és néha az weblapoknál is akad, valamit vagy felszedett, vagy valami egyéb.
Nem tudom.

(#84041) SirKero
Amúgy azért a digi tud néha érdekes dolgokat csinálni, pl a ph nak elég jó szervere van, ennek az oldalnak pillanat alatt be kell ugrania.
az index már lomhább sokkal.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84045) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék: a Windows 10 frissítéseket nem lehet kikapcsolni ugye? Az a gondom, hogy beállítom a rendszer visszaállítást a c meghajtóra. Minden szép és jó. Majd jön egy windows frissítés és az szépen kikapcsolja a rendszer visszaállítást a c meghajtón. Először azt hittem hogy tévedek és nem kapcsoltam, de sajnos többször előfordult pl. most is. Namost volt többször olyan hogy nem működtek dolgok a frissítés után. Most pl. kollegámnál nem működik pár dolog és folyton engem kér meg hogy csináljam meg, mert nem akarja újratelepíteni az egész windowst (amit kicsit megértek). Ez szerintem nagyon gáz. Van valakinek ötlete hogy ne kapcsolja ki a rendszervisszaállítást a windows vagy a frissítések letiltására?

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#84046) #09819904 válasza SP4C3 (#83998) üzenetére


#09819904
törölt tag

A Windows Vista esetén a nem megfelelő processterhelés már betett a Microsoftnak. Nem véletlenül gyúrtak ezerrel a 7-re.

Természetesen nem szabad elfelejteni, hogy a Home és az Enterprise kiadások között mekkora különbség van. Nyilván egy alap rendszer nem fog annyi mindent futtatni, mint egy komplexebb.

Anno nem volt ismeretlen fogalom a kernel fault check. Mára ilyennel nem sűrűn találkozhatsz!

A Windows 10 lett az a kiadás amit nagyon durván lehet gyilkolni és bírja a strapát.

Szintén nem szabad átsiklani azon sem, hogy anno mit tudott egy Win és mára mit tud?!

Attól pedig, hogy GUI alatt látod mennyi dolog fut, az egy jobb dolog, mint a linux esetén, ahol terminálban, ha lekéred a futó dolgokat, akkor több ezer is lehet.
Ott igencsak atomjaira vannak szedve a dolgok.
Nyilván a nyílt forráskód is az oka, valamint az, hogy átláthatóbb.

Aztán belemehetnénk abba is, hogy a programok telepítése sem mindegy, hogy hogyan történik.
Plusz ott vannak az adatbázis hibái, sérülései.

Mára nem kell dumpot rejtegetni, hanem a hibajavítás opcióval megcsinálja a rendszer a hibát. Anno egy dump esetében hamar előkerült a telepítőlemez.

Meg kéne ismerni a rendszert...

(#84047) Geth válasza Core2duo6600 (#84044) üzenetére


Geth
addikt

Nálad lesz valami bukta, a hálózat és az, hogy WTG-ről vagy EnterpriSe-ról van szó, indifferens :)

Itt is DIGI van, bepattan ez és az index is, igaz, Google DNS-ek vannak beállítva.

(#84046) pszichiáter: processek száma nincs összefüggésben azzal, hogy Linuxról van szó vagy sem, és a nyíltsághoz sincs semmi köze, óvatosan ezekkel a nem létező összefüggésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#84048) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Hogyan tudnám levédeni jelszóval egy USB flash drive tartalmát win 10 es gépen?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#84049) Cs1csó válasza janakbacsi (#84048) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link], [link] , [link]
Ez volt az ami több helyen is felmerült tehát elég ajánlott: Veracrypt

(#84050) tordaitibi válasza janakbacsi (#84048) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre egy regi portable TrueCrypt verziot hasznalok ami rajta van a pendriven, a titkositott kontenerrel egyutt. Ez igy barmilyen windows alatt mukodik, van kliens linux ala is (ez utobbit meg nem sikerult portable verzioba mukodesre birnom ugyhogy kell a kliens a pc-re) es jol mukodik Android alatt is (EDS Lite). 256 bites aes csak eleg lesz.
Valamint volt mar dolgom olyan pendrivevel is ami ezt tudta, egy gyarilag rajta levo szoftverrel. Ez persze aldozatul esik az elso formazasnak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.