Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126001) KaiotEch válasza Csatravi (#125997) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor script :)

(#126002) King Unique válasza RAiN91 (#126000) üzenetére


King Unique
titán

Tehát eladás a cél, akkor lásd a már linkelt válaszban leírtakat, vagyis megoldható Windows 10 alól is gép alaphelyzetbe állításával, ott a minden elem törlését és a képen lévő adatmegsemmisítést választva.
Ha csak az SSD lesz eladva és nem vele együtt a laptop, akkor viszont adott pendrive-ról bootolva a már említett formázás, de ott is lassú formázás kell az adatok végleges törléséhez és felülírásához, vagy SSD-knél inkább a teljes lemezterületen futtatott TRIM / standard Secure Erase, ami jóval gyorsabb is. Ellenben a mezei gyorsformázás nem elég, azután még rendszerint visszaállíthatók, lementhetők az adatok. Bár nem feltétlen gond az sem ha csak az történt, mert sokaknál úgyis annyi a szint, hogy az az adat/lemez stb. létezik Windowson, ami megjelenik a fájlkezelőben, ami nem, az nem, azt "nem látja a gép"... :DDD Meg ha eleve egy Windows-telepítéssel, vagy adatfájlok másolásával kezd az új tulaj, vagyis azzal részlegesen / teljesen felülírva a korábbi tartalmat, akkor nyilván megint kevésbé gond, ha előzőleg csak gyorsformázás történt.

[ Szerkesztve ]

(#126003) Csatravi válasza KaiotEch (#126001) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezen leírás szerint ezzel kikapcsol. Gondolom a visszakapcsoláshoz át kell alakítani. Milyen értékkel és hol kell átírni?

(#126004) RAiN91 válasza King Unique (#126002) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm :R

(#126005) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, az mitől lehet, hogy a tálcára helyezett Chrome ikonja rendesen látszik, amikor meg van nyitva, viszont az ikon "eltűnik", amikor nincs megnyitva? Ha törlöm a tálcáról a Chrome-ot és visszarakom, az nem segít. A Tulajdonságok / Ikoncsere beállításnál megfelelően látszik az ikon.

[ Szerkesztve ]

(#126006) makoss válasza makoss (#125985) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#126007) movax válasza makoss (#126006) üzenetére


movax
őstag

Nem használsz képernyőbillentyűzetet, veszel egy rendeset a tévéhez. :)

(#126008) Fire/SOUL/CD válasza Mauzes (#126005) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt próbáltad már, hogy leveszed a tálcáról ezt az üres ikont, Chrome indít és újra kitűzöd?
Olyan elő-elő szokott fordulni, hogyha eltávolítasz egy progit (ez esetb mondjuk a Chrome-t), nem veszed le a tálcáról, majd újratelepíted, akkor nem oké a dolog...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126009) Mauzes válasza Fire/SOUL/CD (#126008) üzenetére


Mauzes
őstag

Próbáltam, de nem oldja meg.

(#126010) Fire/SOUL/CD válasza Mauzes (#126009) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt van pár javaslat
Indítsd újra az explorer.exe-t (windows intéző folyamatot)
Távolítsd el, majd telepítsd újra a chrome-t
Rossz helyre mutat az ikon, add meg újra (videóban szerepel)

Próbáld ki sorban, hátha valamelyik beválik.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126011) makoss válasza movax (#126007) üzenetére


makoss
addikt

Ha vennék, nem kérdeztem volna!
+ rengeteg távszabájzóm van amik mellé egy billentyűzet több mint sok.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#126012) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#126008) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia Fire/SOUL/CD!

Az egyik gépemen, ha nem is pont ilyen, de hasonló problémáim vannak (Lásd #125665, #125681-125682 hsz)
Esetleg ezekre nem tudsz egy megoldást javasolni?

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126013) AddyKing


AddyKing
tag

Két héttel ezelőtt kérdezősködtem a 2004-es frissítéssel kapcsolatban. Jelentem, azóta is minden szuperül működik( lekopogom :R). Szóval csak hajrá!

(#126014) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#126012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én azt szoktam javasolni, hogy igazából ha valaki feltelepít egy W10-t, meg minden szoftvert, meg frissítést, úgymond belakja a gépet, akkor is futtasson elég SFC /SCANNOW-t, lehet, hogy meg fog lepődni.

Most egy atom-stabil gépről csináltam ezeket a képeket, aminek nincs semmi gondja...
1. Nézd meg a Megbízhatóságfigyelőt: [kép]
2. Természetesen az Eseménynapló sem szebb: [kép]
3. Kitörlöm az összes eseménynaplót: [kép]
4. Admin parancssorban futtatom az SFC /SCANNOW parancsot, ami természetesen talál hibát ([kép]), ezért szükséges a DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth parancs futtatása is: [kép]
5. Gép restart, ha minden Ok, akkor a Megbízhatóságfigyelő már ezt mutatja: [kép]
6. Wise Registry Cleaner Free Portable letölt, indít, gyorsvizsgálat, majd ajánlott gombon katt és Tisztítás (semmi más funkciót nem kell használni)
7. Gép restart.

Szóval első körben ezt játszd végig (mentés legyen az OS-ről előtte), meglátjuk lesz-e valami eredménye a dolognak.
A parancssoros módszer rendezi a sorokat a W10 tájékán ill. a naplók törlése segít, az esetlegesen még mindig fennálló hiba javításában.
A Registry takarító (ez tapasztalataim szerint az egyik legjobb takarító, nem jellemző rá, hogy beborítson mindent) segít a fájltársításos betegségekben.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126015) zolee001 válasza Fire/SOUL/CD (#126014) üzenetére


zolee001
őstag

"Most egy atom-stabil gépről csináltam ezeket a képeket"
A számos "kernel power" bejegyzés neked atomstabil gép?
Esetleg átaludtad amikor fejreállt?

(#126016) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#126014) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a részletes infót :K .., "átbogarászom"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126017) Fire/SOUL/CD válasza zolee001 (#126015) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem áll ott semmi fejre, kifogástalanul működik a masina, és mégis tele van xarva az eseménynapló...
Ritka, mint a fehér holló, akinél az Eseménynaplóban ne lenne valami kritikus hiba, a Kernel Power (mindenféle kóddal) meg egyenesen népbetegség a W10-nél...

Ha most belenéznék a saját gépem eseménynaplójába, tuti, hogy az is tele lenne vele, aztán semmi gond a géppel/OS-el...

Ezért írtam, hogy atom-stabil gépeken is meglepődnének a versenyzők az eseménynaplójukon... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126018) Pyttawrx válasza Fire/SOUL/CD (#126017) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Egyetértek, zsír új gép, új hivatalos windows, driverek fen, más nem, kíváncsiságból rákukkantottam a naplóra, és voltak hibák, bőven. Én bontottam ki gépet, ez kb 3 hónapja volt. :) Azóta is hibátlan a masina. :)

(#126019) Geth válasza Fire/SOUL/CD (#126017) üzenetére


Geth
addikt

Ritka, mint a fehér holló, akinél az Eseménynaplóban ne lenne valami kritikus hiba.
Gyorsan csekkoltam, egyik gépen sincs kritikus hiba 1ó-1n-1h időtartamban, nekem ilyen fehér holló rendszerek kerülnek ki a kezeim közül :D
(Korábbihoz: sfc se talál semmit se install után, se most)

kernel power nem a Win10 népbetegsége, max. a drivereké (bsod) és az áramszolgáltatóé (áramszünet). Vagy elegánsan van kinyomva a gép :DDD

(#126020) Pyttawrx válasza Geth (#126019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Komolyan rád gondoltam, hogy te beírod ezt... :D :R
valamit csak jól csinálsz, még s gyártót is lekörözöd. Kérlek ne kötekedésnek vedd. :)

(#126021) Fire/SOUL/CD válasza Geth (#126019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, C64-en nekem sincs... :C

Te vagy az ismert univerzum egyetlen lakója, akinél mindig, minden gépen, minden pöpec... ;] :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126022) pendre54 válasza Fire/SOUL/CD (#126017) üzenetére


pendre54
addikt

Kíváncsiságból én is megnéztem, és nálam is volt valami, amit javított a rendszer. Mindez úgy, hogy a rendszer(2004-es) naprakész, és semmilyen problémát nem tapasztaltam, röccenés nélkül futott minden.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#126023) zolee001 válasza Fire/SOUL/CD (#126017) üzenetére


zolee001
őstag

A kernel power amikor kikapcsol a gép,azt azért csak csak észreveszi az ember ha elötte fejreáll
8 éves gépem, 0-24 ben megy,hyper -v,domain stb
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#126024) Geth válasza Fire/SOUL/CD (#126021) üzenetére


Geth
addikt

Itt intel 4gen i5 van, bent intel 8gen i7.
C64em nincs, de mutass egy win10eset és megjavítom :)

Hopp, megnéztem egy harmadikat (intel 9gen i5), 7 napon belül volt 2 kernel power. De ott már rájöttünk, hogy a táp van alulméretezve (akkor fagy csontra amikor meghajtott cpu-val be kellett volna kapcsolnia a 2 monitort...).
Ezen kívül az is tiszta, majd orvosolom ha kevésbé leszek lusta.

[ Szerkesztve ]

(#126025) Fire/SOUL/CD válasza pendre54 (#126022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, erről van szó. Ha rákattintanál a piros X-es területre, akkor lehet, hogy nálad is azt írja a listában, hogy a Windows nem megfelelően lett leállítva (vagy hasonló, nem vagyok még otthon a gép előtt) ill. ha az eseménynaplót megnéznéd és rendeznéd SZINT szerint, akkor elképzelhető, hogy nálad is ott figyelne a kernel power szép sorban a tetején (vagy alján, ahogy épp rendezed a listát)
DE, ettől függetlenül csont nélkül megy a géped, minden féle BSOD, meg fagyás, stb stb nélkül atom-stabilan...

zolee001
Nincs semmi fagyás, meg semmi, de akkor is ott figyelnek a hibák az eseménynaplóban... Érthetőbben már nem tudom leírni. :B

Geth
Adatlapomon a konfigom, nincs ott semmi alulméretezve, és nem szoktam a 220-ból sem kirángatni, leállítás címén a gépet... :DDD Ez van, örülj neki, hogy nálad tiszta minden a naplóknál.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126026) OldMike válasza pendre54 (#126022) üzenetére


OldMike
őstag

Eddig azt sem tudtam, hogy van ilyen lehetőség, de most én is megnéztem. Ez egy szeptember 9-én beüzemelt vadonatúj gép, egyből 2004-gyel lett telepítve. Egészen október 17-ig stabil vízszintes 10-es vonal volt, aznap reggel jött a patch kedd. Akkor nekem is leugrott kb. 8-ra (mint nálad), és a tiédhez hasonlóan nagyon "megfontoltan" emelkedik. Az SFC /SCANNOW futtatás is pont ugyanazt eredményezte, mint nálad. Hibajelzés semmi sincs.
Mezei felhasználóként nem mernék semmiféle következtetést levonni, de azért egy kicsit furcsa egybeesés :F

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#126027) zolee001 válasza Fire/SOUL/CD (#126025) üzenetére


zolee001
őstag

Ok,event viewer tele van kernel power hibával,de hát ha nem áll fejre akkor nem:-)
Emelem a tétet,Event viewer serverröl,enhény szólva megszegem az MS hardware ajánlásait mert 13 éves Low Budget Server teljesit szolgálatot piros szinek nélkül 2GB rammal valamint Server Core 2016 éppen 600MB Ram fogyasztással
Sima Windows 10 Core 7 meg 9 64 GB Ram aztán szaggat a notepad :-)
Én azt a szép zödet szeretem,nem a pirosat:-)

(#126028) King Unique


King Unique
titán

Na, megjelent az egyesek által itt a topikban is annyira várt a 20H2 (2009) verzió, a Microsoft szoftverletöltőoldalán is frissült erre a frissítési segéd és az MCT egyaránt. :))

+ 1903/1909 verzióra a havi választható kumulatív frissítés = KB4580386, valamint a .NET kumulatív Preview frissítés (KB4580980) is.

[ Szerkesztve ]

(#126029) Cs1csó válasza King Unique (#126028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Isten áldja meg a neved! ! ! :DDD

Tudom már mit fogok csinálni a hosszú hétvégén az unalmas wellness-ezés, kirándulás, alvás, olvasás, filmnézés, családdal, barátokkal időtöltés helyett!

[ Szerkesztve ]

(#126030) Dumi86 válasza King Unique (#126028) üzenetére


Dumi86
senior tag

Windows Update semmi :( Vagy majd jön valamikor ?
Techbench-en is semmi. Viszont MCT már tényleg 2009 :R

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#126031) King Unique válasza Dumi86 (#126030) üzenetére


King Unique
titán

Ha a szokásos szoftverletöltőoldalra kirakták, akkor értelemszerűen a Windows Update-nek is fel kell kínálnia. Viszont olyan lehet, hogy van akinél előbb, másnál utóbb, nem feltétlen lesz WU-n egyszerre elérhető minden eszközre, stb. De ha valaki most annyira upgrade-elni akar, akkor adott a lehetőség, lásd frissítési segéd és MCT, illetve 2004-es verziónál csak a 20H2 Enablement Package telepítése kell a 20H2-re váltáshoz.
De, már a TechBench esetében is működik a 20H2 letöltési link és a 64 bites, magyar standard ISO jó combos, 5,6 GB körüli, az angol meg 5,7 GB. :))

[ Szerkesztve ]

(#126032) Joker88


Joker88
őstag

Hogyan lehet a W10-be bejelentkezni jelszó és/vagy PIN kód nélkül? A Windows hozzá van csatlakoztatva egy outlookos email címhez.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#126033) Pyttawrx válasza Joker88 (#126032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha a sajátod, akkor beírod a jelszót, ha nem a tied, akkor megkérdezed a tulajt. Vagy pontosítsd a kérdésed.

(#126034) vlevi


vlevi
nagyúr

Ahogy a trónok harcában mondták:
Hát elkezdődött... :)

(#126035) King Unique válasza Joker88 (#126032) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, ha (saját felelősségre) a jelszó/PIN-kód megadásának kikapcsolása és automatikus bejelentkezés a cél. Ha más gépe és nem tudod a hozzáférési adatokat, akkor ahogyan írták, először talán meg kellene kérdezni. :))

[ Szerkesztve ]

(#126036) Pyttawrx válasza vlevi (#126034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:) meglesem én is. :)

(#126037) King Unique válasza vlevi (#126034) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor ez is oké, felkínálja a Windows Update választható frissítésként, mint ahogyan normál esetben lennie kell.
Az viszont érdekes, hogy 2009 helyett 20H2-ként hivatkozik rá, korábban a 20H1-et 2004-es funkciófrissítés néven ajánlotta fel a Windows Update a gépházban. Bár az igaz, hogy a 20H2 egyszerűbb, annál nem kell a 2009/2010 verziószámok miatt magyarázkodni. :))

(#126038) vlevi válasza Pyttawrx (#126036) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tényleg gyorsan telepult.
Csak egy restart wolt.
Érdekesség, hogy a verzióban 20H2, ilyet se láttam meg, valami 2010 is lehetett volna.
De így jobb, biztosan nem keveri össze mással.

(#126039) Dumi86 válasza King Unique (#126037) üzenetére


Dumi86
senior tag

Én még leszedtem a frissítési segédet és azzal frissítem még így úgysem csináltam. Remélem jó lesz :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#126040) Cs1csó válasza Dumi86 (#126039) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O nem ajánlja még fel, pedig hobbiból update-en is frissítettem volna (hétvégén meg majd a nagy telepítési szeánsz)

(#126041) Pyttawrx válasza Cs1csó (#126040) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

még nekem se, de lehet nem fogok várni, akor mct-vel frissítem. :)

(#126042) movax válasza Cs1csó (#126040) üzenetére


movax
őstag

Kijött update-en, felment, működik.

(#126043) vlevi válasza vlevi (#126038) üzenetére


vlevi
nagyúr

De ez annyira kis update-nek számít a Microsoft szerint (gondolom én), hogy még egy böngészőablakot se indított el az újdonságokkal...

Belül biztos újul folyamatosan, de ebből a felhasználó egyre kevesebbet vesz észre.
De egy pozitív újdonság már van. Az, hogy a korábban rosszul működő, Orico USB3-as külső házam életre kelt!
Szóval ne mondja senki, hogy nem volt semmi gebasz a W10 USB kezelésével, mert akkor nem gyógyult volna meg egy frissítéstől.
Nem biztos, hogy ez gyógyította meg, lehet, hogy egy korábbi, de örülök neki, hogy most megint megy.
Habár, ez olyan, mint amikor a macska farkát cibálod. Mennyire örül neki, amikor végre abbahagyod...

u.i.: Hát, sajnos korán örült a majom a farkának...
Kb 1 percig tartott, utána lebontott, és többé megint nem töltődik be...
:O

[ Szerkesztve ]

(#126044) nicu71 válasza movax (#126042) üzenetére


nicu71
addikt

Nálam update-n semmi ,Media Toll beindul ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#126045) Cs1csó válasza vlevi (#126043) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minél sűrűbb egy upgrade ciklus annál kevésbé érzékelhetőek az újítások. Amikor 3 éves build-ek voltak, vagy a leghosszabb szünet a 2001-es Xp és a 2006-os Vista között volt is nagy ellenkezés, mondhatni túltolták az újításokat.

(#126046) vlevi válasza Cs1csó (#126045) üzenetére


vlevi
nagyúr

XP és Vista között tényleg hatalmas változások voltak, amit nemcsak a hardverek jelentős resze, de a szoftverek se voltak felkészülve.
Pl az UAC. Az, hogy nem írunk csak úgy a program files könyvtárba, mert az védett hely. Még mindig találkozók olyannal, aki erre rá csodálkozik....

(#126047) Pyttawrx válasza King Unique (#126037) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mct-vel ment fel, amit látok pl nálam:
ez a gép-re jobb klikk tulajdonságokra a névjegy jön fel, ugyanez a vezérlőpult: rendszerre kattintva. Nem olvastam el mik a változások, ez is az, vagy vmi bug? Nem zavar mert a startgombon jobb klikkre feljön.

(#126048) King Unique válasza Pyttawrx (#126047) üzenetére


King Unique
titán

Amit leírsz - ha jól értelmezem - , az egyáltalán nem újdonság, ez már pl. 1909-es verziónál, meg a korábbiaknál is aszem így van. :)

A 20H2 verzió újdonságai meg pl. az alábbi leírásokben, cikkekben olvashatók:

What's new in Windows 10, version 20H2 for IT Pros
Windows 10 20H2 (Version 2009) update: All changes and new features so far

[ Szerkesztve ]

(#126049) Pyttawrx válasza King Unique (#126048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem 2004-nél még nem így volt. Pl a 19041.572-nél sem
ezeket meg átolvasom

(#126050) King Unique válasza Pyttawrx (#126049) üzenetére


King Unique
titán

Ha pl. a 1909-es verziónál is az asztali "Ez a gép" ikonnál kattintok a tulajdonságokra, vagy a fájlkezelőben, akkor a vezérlőpult rendszer nyílik meg, nem a gépház névjegy, mint utóbbi a Start gombon jobbgombos egérkattintásra előhívható menüben a rendszer elemnél. Vagy nem erre gondoltál :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.