Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) Clemi válasza need (#94000) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam memória hiba miatt csinálta ezt. Az egyik modul hibázott időnként.

(#94002) Döglött Róka válasza prabhu (#93989) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tobbszoroseb bizonyitottad mar, hogy nem ertesz az os-hez. Ezert figyelmen kivul hagyom a hozongesedet, mindenki jobban jar.

Abban egyetertunk hogy otthon mindenki ugy barmolja szet maganak ahogy csak akarja, ezt tobbszor leirtam, ezert nem ertem miert jottel ezzel az onjelolt admin maszlaggal:)

En csak azt nem szeretnem ha az onjelolt power userek tanacsaira hallgatva laikusok is szetbarmolnak.

@Lalikiraly: Telemetria barmelyik geptulajdonos altal megtekintheto es meg csak el sincs dugva.

Keretlen programokat a laptopgyartok raknak. Candy crush = pasziansz, ami amugy csak egy installer a start menudben.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94003) Döglött Róka válasza need (#94000) üzenetére


Döglött Róka
veterán

C:\Windows\Memory.dmp-t tomoritve rakd fel valahova es megnezem. Nem memorianak tunik, akkor mast irna.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94004) Cs1csó válasza need (#94000) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ha összegyűjtötte az adatokat majd fel lehet tenni ide és a szakik rájaja világítanak.

(#94005) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Kis halozatos helpre lenne szuksegem
Adott egy W10 asztali gep, aminek csatlakozni kellene egy Linuxos szerverhez
A Linux oldal okes, masik W10-es geprol (sokkal regebbi install) tokeletes a csatlakozas
Az adott gepen meg ez fogad

a windows szolgaltatasokban az SMB holmik be vannak kapcsolva

es itt vegem van ...tanacstalan vagyok

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94006) Doky586 válasza Necronom (#94005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ezt eddig mindig megoldotta a mégse gombra kattintás és újra próbálkozás. Ha elsőre nem akkor másodjára. Így nem foglalkoztam vele.

(#94007) Necronom válasza Doky586 (#94006) üzenetére


Necronom
senior tag

en sem foglalkoznek vele, ha mukodne...de mivel szazhuszadszorra sem mukodik, igy gondoltam kerek egy kis helpet...tegnap ota kinlodok vele

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94008) divan válasza Necronom (#94005) üzenetére


divan
senior tag

Esetleg próbáld meg, hogy nem tallózással, hanem ip alapján keresed. Mostanában a tallózás a Windowson teljesen kiszámíthatatlanul működik, van akinél megy, van akinél nem.
Nem tudom az ip szerinti keresés megvan e, ha megnyitsz egy fájlkezelőt, felülre beírod a nas ip címét \\192.168.1.xxx formátumban. Ha így megtalálod, akkor akár hálózati meghajtóként is tudod csatlakoztatni.

(#94009) Necronom válasza divan (#94008) üzenetére


Necronom
senior tag

termesztesen ezen mar tulvagyok, csak ezt elfeledtem leirni az elozo postban...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94010) divan válasza Necronom (#94009) üzenetére


divan
senior tag

És így is ugyanaz az üzenet? Pingre válaszol?

[ Szerkesztve ]

(#94011) Necronom válasza divan (#94010) üzenetére


Necronom
senior tag

Ugyanaz az a hibauzenet IP-re is persze

a ping meg okes, sot meg nev szerint is okes

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94012) zolee001 válasza Necronom (#94011) üzenetére


zolee001
őstag

A jogosultságok körül nézz szét

(#94013) Necronom válasza zolee001 (#94012) üzenetére


Necronom
senior tag

masik w10 geprol mukodik
milyen jogusultsagokra gondolsz?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94014) Geth válasza Necronom (#94013) üzenetére


Geth
addikt

Milyen user? Ugyanaz mint a működőn? Van idevágó bejegyzés a Credential Manager-ben? Én oda felvenném előre manuálisan; ha most van ott akkor előtte törölném.

(#94015) Necronom válasza Geth (#94014) üzenetére


Necronom
senior tag

A mukodos gepen rakattintok a gepre (beirom az IP-t) amire csatlakozni szeretnek, majd kerdezi a felhasznalonevet es a jelszot
Ezzel odaig sem jutok el, hogy felhasznalonevet es jelszot kerdezzen

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94016) divan válasza Necronom (#94015) üzenetére


divan
senior tag

A diagnosztizálás gombra rákattintottál már? Sokszor mondja, hogy nem tudja megoldani a hibát, de néha működik.

(#94017) Necronom válasza divan (#94016) üzenetére


Necronom
senior tag

nem lennek itt, ha ezeken mar nem volnek tul :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94018) Geth válasza Necronom (#94015) üzenetére


Geth
addikt

Ezért írtam, hogy én előre felvenném oda, nem viccből.

(#94019) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Lenne egy olyan kérdésem van egy ketté osztott winyóm , ami egyik particiójára win 10-et szeretnék rakni.Telepítéskor kiderült ,hogy MBR a particiós tábla. A kérdésem adatvesztés nélkül hogy tudom GPT-re alakítani. A válaszokat előre is köszi.

Eladó fél gép : MSI MAG B550M MORTAR Wifi , Ryzen 3 3300x 2x16 gb 3200mhz ram Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94020) Necronom válasza Geth (#94018) üzenetére


Necronom
senior tag

Azt a franya het meg a nyocat :)
Modositottam a hitelesito adat bejegyzeset a gepre vonatkozoan es mukodik

koszonom szepen! :R

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94021) divan válasza Necronom (#94017) üzenetére


divan
senior tag

Jó, oké, én ezt nem tudhatom. Az az érdekes, hogy most kipróbáltam, a hálózaton a nast ugyanúgy nem látja, ugyanaz a hibaüzenet, mint neked, de ip-re jön egyből rendesen. :F

(#94022) King Unique válasza viperabácsi (#94019) üzenetére


King Unique
titán

Miért akarod erővel átkonvertálni? Ha EFI módban bootoltad és az MBR miatt vinnyog a telepítő, akkor adja magát legacy (CSM) botolási mód szerint indítani, azt beállítani a BIOS-ban és akkor már oké lesz az MBR.

Adatvesztés nélkül rendszerint csak külső programokkal lehet átkonvertálni az MBR séma szerinti lemezt GPT-re, de pl. a külső particionáló programoknak az ingyenes verziói csak adatlemezt engednek, míg rendszermeghajtóhoz már a fizetős kell (példa). A Windows beépített eszközei pedig max. destruktív módon tudják megoldani, kivétel a 10-esnél az MBR2GPT. De az utóbbi csak rendszerlemezeknél használható a legacy (CSM) telepítés utólagos UEFI-sre konvertálásához.

[ Szerkesztve ]

(#94023) ates2 válasza prabhu (#93999) üzenetére


ates2
senior tag

kösz kösz :R

(#94024) Necronom válasza Geth (#94018) üzenetére


Necronom
senior tag

Amugy nem ertem, hogy honnan szedte azokat amik ott voltak
Ha esetleg egyszer mar elmentette, akkor miert nem azt mondja, hogy nem jo a felhasznalonev vagy a jelszo?
Bezzeg most, hogy tudok csatlakozni, mostmar irja, hogy csatlakozas mas hitelesito adatokkal
franyasag akkor is :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94025) Necronom válasza divan (#94021) üzenetére


Necronom
senior tag

Ilyen nalam akkor szokott eloferdulhi, ha nem ugyanaz a munkacsoport, akkor ugye IP szerint jo lesz
Mindenesetre tanulsagos, de jo lenne az okara is rajonni nekem, hogy mi okozta ezt a hitelesitesi bibit

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94026) viperabácsi válasza King Unique (#94022) üzenetére


viperabácsi
addikt

MiniTool Partition Wizard free program megoldotta köszi !

[ Szerkesztve ]

Eladó fél gép : MSI MAG B550M MORTAR Wifi , Ryzen 3 3300x 2x16 gb 3200mhz ram Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94027) Geth válasza Necronom (#94025) üzenetére


Geth
addikt

Lehet egyszer egy ilyen bekérésnél el lett írva és becachelte.
Én ezért szoktam kézzel felvenni (előtte törlöm ha van), mert akkor a bejegyzés scopeja nem ideiglenes, hanem állandó (Enterprise-nak írja a felületen). Többet nem kéri be :)

(#94028) Necronom válasza Geth (#94027) üzenetére


Necronom
senior tag

okosabb lettem :) megsporoltal nekem egy reinstallt :R

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94029) spanglee001


spanglee001
addikt

üdv
érdeklődnék, hogy létezik e valami billentyűparancs arra, hogy a windows lejátszóeszközök között váltsak. pl fejhallgató és hangszóró közt, vagy ezt valahogy meg lehet oldani?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#94030) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Innen minden törölhető, vagy az OEM-et hagyjam meg?

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#94031) kmarci25


kmarci25
veterán

Nem teljesen tiszta ez nekem. Az egyik laptopon jogtiszta Win7 Home van. Ezt tudom ingyenesen win10-re frissíteni? És ha igen, akkor hogyan? Előre is köszönöm a választ! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#94032) King Unique válasza HartgeH3-2.8 (#94030) üzenetére


King Unique
titán

Az az OEM a Windows 10 által létrehozott helyreállítási partíció (WinRE) lehet, újabban ilyen néven szerepel a lemezkezelőben is. A Windowszal előtelepített gépeknél a gyártó által létrehozott OEM-partíció rendszerint nagyobb méretű szokott lenni. Amúgy meg igen, ha nincsen semmilyen fontos adat a célmeghajtón, akkor arról törölni kellene minden partíciót, majd a szabad területet megadni telepítési célnak.

(#94031) kmarci25:
Ha visszaolvasol, vagy használod a topik keresőjét, akkor láthatod, hogy bár hivatalosan már rég megszűnt ez a lehetőség, de a gyakorlatban még mindig elfogadhatja a 10-es a 7, 8.1 kulcsokat, aktiválható azokkal. A hogyan lehet pl. clean install a 7-es kulcsával, illetve a megfelelő kiadást telepítve. Ha frissíteni (upgrade) akarsz, akkor meg elvileg a Microsoft weboldaláról letölthető MCT-vel, ahol értelemszerűen az "Ezt a gépet frissíteni most" lehetőséget kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#94033) HartgeH3-2.8 válasza King Unique (#94032) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ez egy általam összerakott pc kb 2 éves. Beszéltem MS-el angolul annyit sikerült kihámozni , hogy a licence nem veszik el. Mondtam neki én vagyok a gép építője nem vállalat. Elvileg fő komponens cserénél sem törlődik az MS licence ha jól tudom tehat mar alaplap cpu cserénél sem.

Akkor törlök mindent lesz ami lesz.
Nekem clear windows kell.

Köszönöm :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#94034) King Unique válasza HartgeH3-2.8 (#94033) üzenetére


King Unique
titán

Ha Retail licenc, akkor lehet alaplapot cserélni, meg átvihető másik hardverre. De ha OEM, akkor nem. Legalábbis normál esetben nem, de ha pl. tönkrement az alaplap, akkor a telefonos ügyfélszolgálat újraaktiválhatja, ahogyan nemrég másnak is. Másik lehetőség nem hardverhez, hanem Microsoft-fiókhoz kötni a digitális licencet és akkor pl. egy alaplapcsere szintén belefér, utána újraaktiválható a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#94035) kmarci25 válasza King Unique (#94032) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm a választ. :R A topik összefoglalóban nem pont így szerepel, és azt olvastam, a keresőt valóban nem használtam.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#94036) rithm


rithm
csendes tag

Üdv!
Hogyan lehet törölni a legújabb iCloud-ot Windows 10-ről? Az alkalmazásoknál csak módosításra van lehetőség, törlésre nincs. :F
Adminként léptem be, és az iCloud teljesen üres.

(#94037) temporello válasza spanglee001 (#94029) üzenetére


temporello
tag

SoundSwitch

(#94038) spanglee001 válasza temporello (#94037) üzenetére


spanglee001
addikt

ez valami program?
szerk:
igen köszi megvan :R

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#94039) spanglee001


spanglee001
addikt

már csak a felugró ablakokat kelen eltüntetni, ami irja hogy lejátszó eszköz váltás, meg amikor filmet inditok, ezt hol találom?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#94040) noxon


noxon
őstag

Sziasztok, hiába állítom be a gépházban a HDR-játékok és alkalmazások lejátszását, a windows megkérdezi, hogy megtartom-e a beállításkat, de aztán vissza ugrik a csúszka a kikapcs.-ra. Pedig a tv HDR10+.os

Van ötletetek hogy mi lehet a baj? Korábban be tudtam kapcsolni, de most nem engedi.

We live in a simulated world...

(#94041) karldergroße


karldergroße
senior tag

Életem eddigi legviccesebb win-üzenete:

Erre mondják, hogy ördögi kör.

(#94042) BluEyes


BluEyes
őstag

Van-e W10 driver a GMA3100 vga-hoz (G31 csippsz), megy-e rendesen?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#94043) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Remélem nem off a kérdésem, ha igen akkor megköszönöm ha átirányítotok a megfelelő helyre.

Dell Latitude E5470 (i7-6820HQ) laptopomat használnám egy külső hangkártyával (Focusrite Scarlett 2i2 /1st gen.)

Sajnos zeneszerkesztőben, youtube-nál vagy valamilyen offline zenelejátszónál pattog a hang.

Latencymon-al teszteltem és ezeket a hibákat dobta.

Wdf01000.sys, tcpip.sys, portcls.sys, ACPI.sys a legkritkusabb,

Ötlet?

(#94044) Döglött Róka válasza nemethchek19 (#94043) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Emelj a bufferen.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94045) nemethchek19 válasza Döglött Róka (#94044) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

maxon van

(#94046) prabhu válasza BluEyes (#94042) üzenetére


prabhu
senior tag

Rak fel hozzá a Win miután ráengeded netre, de lehet jobban jársz egy pár ezer forintos használt vga-val az apróról.

[ Szerkesztve ]

(#94047) Döglött Róka válasza nemethchek19 (#94045) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az szomoru, nekem egy reloop kulso hagkartyam van es nem pattog. Nincs mas asio kontroller ehhez?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94048) Geth válasza nemethchek19 (#94043) üzenetére


Geth
addikt

Egy dolgot kipróbálnál minden mindegy alapon? Állítsd át power saverre a power schemet és nézd meg úgy...

[ Szerkesztve ]

(#94049) temporello válasza spanglee001 (#94039) üzenetére


temporello
tag

Ha esetleg nem lett meg: Settings->Notification->No notification.

(#94050) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

2 hete raktam fel a win 10-et és vannak dolgok amik nagyon hiányoznak.

Munkám miatt napi szinten át kell másolnom sok száz fájlt változó darabszámban.

Eddig beillesztésnél megjelent az azonos fájlok kihagyása, felülírás és a lényeg "másolás és mindkét fájl megtartása", ami hiányzik innen.
Ekkor létrejöttek azonos névvel, számozással a másolatok. pl: 100 (2).jpg

Itt az "én döntöm el minden egyes fájl esetén" jelenik meg, amin belül minden fájlt ki kell pipálni minden beillesztésnél. Nem is lenne baj, ha pár fájlról lenne szó, de van amikor több 100 fájlt kell másolni. Van amiből 20-at, 30-at.

Sokkal bonyolultabb.
Nincs erre valami egyszerűbb módszer? Nem lehet előhozni ezt a menüpontot, vagy a régebbi windows intézőjét valami trükkel?

A másik kérdésem is intézővel kapcsolatos. Már kérdeztem, de még nem érkezett válasz.
Nem lehet előhozni alul a részleteket? Tudom, hogy jobb oldalon lehet változtatni a betekintő és a részletek ablak között, de egyszerre kellene látnom ezeket, mint a win 7-ben volt. Kijelölésnél jobbra a fotó, lent a részletek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.