Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) makoss


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56002) _ ĐanieL™ válasza makoss (#55980) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Alapbol igy van.

(#56003) mexel válasza Top cat (#55999) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos nincs sehol. Ez egy jelszókezelő régi verziója, a honlapjukon fentvan sok másik, ez éppen nincs, egyébként ingyenes most, de a régi verziójából kellene egy kiterjesztés mert csak az működik operában és firefoxban normálisan. Minden jelszevam abban van, nem akarok másra váltani. Egyszerűen viszont nem tudom mit kell beírni ott az orosz oldalon regisztrációnak. :F

(#56004) Citroware


Citroware
addikt

Üdv. Hogy lehet egy Windows 10-et teljes egészében blokkolni az internetről úgy, hogy soha többet ne legyen internetelérése? Mindezt úgy, hogy nem húzom ki az ethernet kábelt és nem tiltom le a hálókártyát?

(két op. rendszer megy egyszerre a gépemen, és a másiknak kell a folyamatos internet elérés eközben)

Eddig a legjobb tipp az az, hogy egy nem létező proxy címre való csatlakozást írjak be, de nem tudom, hogy ez mennyire megbízható, tényleg örök blokkolás kéne.

Szóval a lényeg, hogy szoftveresen kéne megoldani a letiltást, ami a két Windowsom közül csak az egyiket érinti.

(#56005) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Fájlkezelőben el lehet valahogy tüntetni,hogy a D meghajtót ne kétszer jelezze ki?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#56006) makoss válasza _ ĐanieL™ (#56002) üzenetére


makoss
addikt

:R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56007) tordaitibi válasza Citroware (#56004) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Beallitasz egy a halozattol teljesen eltero fix ip-t.

(#56008) Pityu. válasza Cr00py (#55992) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen a defenderen én is agyaltam,mert most úgy vagyok vele meg próbálom külső vírusirtó nélkül a dolgot.Isten igazán még a frissítések letöltése ok,csak nem szeretném,hogy videokártyához vagy valamihez automatikusan frissülő driverekkel be kavarjon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#56009) ph2012


ph2012
senior tag

Nem szokta valaki játszani a Microsoft Kártyajátékot? Az Események kihívásról lenne kérdésem. Erre gondolok: [link].

Én rendszeresen 2 óra alatt tudom teljesíteni. Vannak akik hihetetlen rövid idő alatt teljesítik. Erről jutott eszembe, hogy nem alkalmaznak valamilyen csalást? Nem tudtok ilyenről?

Köszi.

(#56010) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Egy hete, amikor újraraktam a WIN-t, akkor az SSD-n (1. lemez) a telepítéskor töröltem az összes partíciót, s rábíztam a lemezre, hogy csimálja, ahogy kell.
Létrehozta a rendszer számára fenntartott partíciót (500MB), valamint a C-t, amin van a WIN (111,3 GB), ill. egy 1MB-os valami nem használt részt.
Amikor az AOMEI Backuperrel a System Bachup-ra kattintok, akkor az első kettőt sorolja fel, az 1MB-os részt nem.
Mi a véleményetek, ez így akkor rendben van, visszaállítható majd a rendszer?
Gondolom, hogy az AOMEI-ben nem a Disk Backup-ot kellene választanom, ha a WIN-t akarom majd visszaállítani?
Mi lehet egyébként az a 1 MB-os rész?

Azért gondoltam, hogy kipróbálom ezt a programot, mert ha felrakom pl. az AVAST IS-t, s nem tetszene, akkor visszaállok a védelem nélküli, AVAST mentes rendszerre, s mehet fel a korábban használt ESET.
Ha felrakok egy friss rendszerre egy biztonsági szoftvert, akkor az nálam a következő rendszertelepítésig fennt marad.
MIvel ahogy olvasom, a védelmi szoftvereket talám még a saját eltávolítójukkal sem lehet maradéktalanul kigyomlálni törlésükkor.

(#56011) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok,

Az a helyzet, hogy meghülyült a gép és sacperkb 2-3 percenként kapok egy hibaüzenetet, hogy a képernyőillesztő nem válaszolt és sikeresen helyreállt, ez azzal jár, hogy rendkívül idegesítő másrészt vannak olyan programok amik ezt nem bírják elviselni (lásd: Office-csomag, PS) és összeomlanak, az előbb veszett el egy fél esszém mert én balga nem mentettem. Ez valami ismert hiba vagy meghalt a VGA-m? :F

szerk: természetesen mindenből a legfrisebb verzsön van fent.

[ Szerkesztve ]

halahala

(#56012) GEPESZ66 válasza xenom0rph (#56011) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem volt VGA driver frissítés?

(#56013) Cr00py válasza mexel (#55997) üzenetére


Cr00py
senior tag

Igen, mivel ők fejlesztik, és ott érhető el a hivatalos honosítás is hozzá. Maga a program egyébként majorgeeks-en is elérhető, de ott picivel később frissítik. Sajnosnem tudom milyen programot keresel pontosan, ill. milyen verzioszámot, talán elérhető máshol is. :)

(#56014) Cr00py válasza Pityu. (#56008) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ebben az esetben [ezt] kell kikapcsolni. A driverek automatikus frissítésének az elkerülése lenne a cél ha jól sejtem.

(#56015) Gifos


Gifos
tag

Segítsetek légyszíves ,hogy tudom az adsl kapcsolat ikonját az asztalra helyezni ,hogy az müködjön is és egy kattintással felcsatlakozzon?Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#56016) traders


traders
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ugyanis észrevettem hogy egyes gépeknél (win 10-es laptopok és általában Asus) egyes wifi hálózatoknál (jó kis hátrányból indulok mert nem tudom reprodukálni) a wifi jelszó beírásakor átvált a billentyűzet magyarról (angolra) így például a 0 az ' lesz, ekkor ha másik ablakba elkezdek írni újra normális, majd amikor visszakattintok a wifi jelszó ablakba akkor már ott is magyar.
Megnéztem a területi beállításokat és minden ok volt, azt szeretném megkérdezni hogy más is találkozott ilyen hibával vagy van valami ötlet hogy mitől lehet ez?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#56017) kemotox válasza traders (#56016) üzenetére


kemotox
addikt

Ilyen nekem is volt, fingom sincs mitől. Azóta az installt követő szokásos beállítgatások közé beiktattam egy angol bill. kikapcsolást, csak HUN van, nincs mire váltani. Ha nem kell az angol kiosztás akkor ez egy elég jó fix :D

(#56018) Zoz válasza traders (#56016) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, több gépen is.

(#56019) movax válasza Gifos (#56015) üzenetére


movax
őstag

A Hálózati kapcsolatokban (Control Panel) jobbklikk a kapcsolat ikonjára és shortcut (bocs, angol a windózom).

(#56020) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Adott egy hivatalos géppel vásárolt Win10pro, olyan ~2 hónapja már használom is gond nélkül, most meg kíírja nincs aktiválva...Aktiválásnál nyomok egy hiba keresést és ezt dobja fel...

Azaz látja van Win10pro licenc, de azért telepítsem fel újra a Win10pro-t...:D

[ Szerkesztve ]

(#56021) Lacc


Lacc
aktív tag

Üdv.

Notira akarok Windows 10-et telepíteni. Van már rajta egy Windows 7 Recovery particíó amit jó lenne megtartani.
Rájötttem, hogy az UEFI-s BIOS-hoz a Rufus-sal érdemes készíteni a Pendrive installert.

Sajnos mikor szeretném telepíteni, a következő hiba üzenetet kapom:
"Windows cannot be installed to the disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks."

Rákerestem neten, de eddig olyan leírást találtam, hogy az egész partíciót töröljem és úgy telepítsem fel. Na most én nem szeretném a Windows 7 Recovery partíciót elveszíteni, ez az egy nagy bajom van ezzel a megoldással.

(#56022) Top cat válasza xenom0rph (#56011) üzenetére


Top cat
őstag

Ez a TDR néven elhíresült hiba. Sajnos sok minden okozhatja.

Memória , hibás VGA, VGA driver, Tápegység, ...
Van akinek a legújabb drivertől elmúlt, van olyan akinek régebbi hozott megoldást.

Kipróbálhatod a TdrDelay módszert hátha segít.

Van a hibának külön topikja is

(#56023) Gifos válasza movax (#56019) üzenetére


Gifos
tag

Ez megvolt ,de valamiért nem működik ,a vezérlőpult-hálózati kapcsolatok oldalát hozza be .

(#56024) Top cat válasza Gifos (#56023) üzenetére


Top cat
őstag

(#56025) Cr00py


Cr00py
senior tag

[Erre] valaki esetleg? Köszönöm.

(#56026) King Unique válasza Lacc (#56021) üzenetére


King Unique
titán

Ez a téma már több alkalommal szóba került, legutóbb például ezen hozzászólásban. Tehát az MBR / GPT a teljes lemezre vonatkozik. Vagyis, ha a korábbi partíciókat nem akarod törölni, akkor Legacy (MBR) módban kell telepítened a Win10-et. Illetve nyilván a telepítőt is ennek (első opció) megfelelően kell kiírni a pendrive-ra. Illetve a kiíráshoz említve voltak egyéb dolgok is.

Egyébként külső programok adatvesztés nélkül is át tudják konvertálni a lemezt GPT-re, de azért egy rendszerlemeznél nem feltétlen érdemes ezzel játszadozni. Ajánlottabb inkább rendesen újratelepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#56027) L3zl13 válasza Citroware (#56004) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogy fut egyszerre két OS a gépeden?

Ha valami virtualizációra gondolsz akkor ott külön el tudod venni a hálókártyát vagy be tudod állítani, hogycsak privát network legyen.

Aki hülye, haljon meg!

(#56028) Gifos válasza Top cat (#56024) üzenetére


Gifos
tag

Telekom ADSL :(( ,de ezt kipróbálom köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#56029) raidx válasza Citroware (#56004) üzenetére


raidx
őstag

Ha a Win 10-be letiltod a hálózat elérést az nem jó?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56030) raidx válasza Gifos (#56015) üzenetére


raidx
őstag

Mikor létrehoztad a kapcsolatot lett volna lehetőség az ikonra. Utólag nem tudom. Igaz már nagyon régóta routert használok. Az automatikusan bejelentkezik.

Esetleg: [link]

Még egy: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56031) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#56020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Senki semmi okos ötlet erre?

(#56032) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Azt akarom kérdezni, hogy egy Gigabyte GA M61PME S2P AM2+ alaplapú és AMD Athlon LE 1640 2.6GHz AM2 processzorú, 4GB RAM gépbe, hogy muzsikálna a Windows 10? Vagy inkább Windows 7? vagy a 7 se lenne gyorsabb sőt a Windows 10 lenne a gyorsabb?
XP-ről váltanék :)

Köszönöm

(#56033) Zoz válasza Tompie (#56032) üzenetére


Zoz
őstag

Én onnan közelíteném meg a kérdést, hogy milyen drivereket találsz a gépedhez? A Gigabyte oldalán max Win7-es van... Ha az integrált VGA-t használod azzal szerintem gondban leszel.

(#56034) Tompie válasza Zoz (#56033) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, az integráltat használom, kb csak netezésre van a gép, szüleimnek.
Akkor driverek hiánya miatt csak Win 7 játszik?
Vagy esetleg innen ezek működhetnek?

[ Szerkesztve ]

(#56035) raidx válasza B-L-A-C-K (#56020) üzenetére


raidx
őstag

Úgy néz ki valami nem stimmel. Irány az eladó. Vagy tévedés vgy szándékos átverés esetének látszik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56036) raidx válasza makoss (#55980) üzenetére


raidx
őstag

Igen, alapból telepítget mindent szinte. Gond csak a régi gépeknél van ahol nincs kompatibilis driver.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56037) B-L-A-C-K válasza raidx (#56035) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Céges gép, egyikkel se volt semmi gond. Meg ilyen hülyeséget hogy írhat hogy látja a Win10Pro licencet, de rakjam fel a Win10Pro-t... :))

[ Szerkesztve ]

(#56038) Popes válasza B-L-A-C-K (#56037) üzenetére


Popes
őstag

És megnézted mi van felrakva? Nem lehet hogy más verzió van fent?
Ha mégis pro van akkor egy telefon az MS-nak és helyreteszik.

Deus ex machina

(#56039) raidx válasza B-L-A-C-K (#56037) üzenetére


raidx
őstag

Gépház, Rendszer, Névjegy. Mit ír a verzióról?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56040) traders válasza kemotox (#56017) üzenetére


traders
tag

Igenám, erre már én is gondoltam csakhogy nincs a billentyűzetek között angol :)

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#56041) traders válasza Zoz (#56018) üzenetére


traders
tag

És volt rá valami megoldás vagy esetleg valami tipp?

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#56042) petyusz851 válasza Pityu. (#56005) üzenetére


petyusz851
tag

Na ez nekem is előjött valamit a biosban kellett kikapcsolni most hirtelen meg nem mondom már mi volt a neve amit Disabledre kellett állítani és megszűnt ez a probléma... Ha eszembe jut megírom

(#56043) xenom0rph válasza Top cat (#56022) üzenetére


xenom0rph
őstag

Már megcsináltam a regedit-es módszert, az sajnos nem segített :/

halahala

(#56044) tordaitibi válasza B-L-A-C-K (#56037) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Parancssor, slmgr -dli

Nézd meg mit ír?

(#56045) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Erre valaki [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#56046) King Unique válasza Pityu. (#56045) üzenetére


King Unique
titán

A rendszerben külön beállítási opció vsz nincsen erre, ezért jobb híján például csak a registry buherálásával lehet megoldani: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#56047) Pityu. válasza King Unique (#56046) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#56048) Top cat válasza xenom0rph (#56043) üzenetére


Top cat
őstag

Volt akinek az segített, hogy vissza vette a videó kártya órajelét MSI-Afterburner-el.

(#56049) xenom0rph válasza Top cat (#56048) üzenetére


xenom0rph
őstag

Most kifújtam a gépet, és *kopp-kopp* jó lett. Egy gtx520-at nem tudom hova lehet visszavenni :DDD

halahala

(#56050) Syl válasza xenom0rph (#56049) üzenetére


Syl
nagyúr

Integrált Intel HD-re? :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.