Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) bobalazs válasza zseko (#67998) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hónapok óta aktíválatlan windows 10et használok.
Semmi hátrányom nem származik belőle, leszámítva hogy nem tudom a hátteret megváltoztatni, meg a jobb alsó sarokban apró betükkel írja hogy aktiválatlan a windows.
Funkcionalitásban meg semmi sem hiányzik. Inkább ez mint virágbolti verzió.

(#68002) Doky586 válasza tomaszka88 (#68000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bitlocker ? (partícióra)
VeraCrypt ? (truecrypt utóda)

(#68003) Doky586 válasza bobalazs (#68001) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Frissítések települnek?
Defender adatbázis frissül?
Store működik?

[ Szerkesztve ]

(#68004) King Unique válasza tomaszka88 (#68000) üzenetére


King Unique
titán

Egy hasonló kérdésre adott válaszban többek között ilyenekről is volt szó.

(#68005) Geth válasza tordaitibi (#67972) üzenetére


Geth
addikt

Jaj, ne kezdjünk megint visszamenni az időben, nyilván nem XP, W7 és társaira vonatkozott a kérdésem.
Az alatt találkozhattam én is ilyen rossz működéssel, de 8 óta nem volt ilyen, de akkor megint én vagyok a szerencsés.
Alapvetően átszoktam arra, hogy a gépet nem kell leállítani/újraindítani. Miért kellene megszakítanom egy futó sessionömet, csak mert vége mondjuk a munkaidőnek?
Akkor kapcsolok ki gépet, ha muszáj (szállítás, takarítás, stb).
Akkor indítok újra gépet, ha muszáj (update, valami driver vagy program, bár ez már egyre ritkább).
Mondjuk nálam nem leakel semmi, ami rosszul működik, azt cserélem/frissítem, hála égnek, nem vagyok "röghöz" kötve. Ugye beázást se vödörrel oldunk meg permanensen.

A félórás kikapcsolásról jutott eszembe: teljesen természetes volt, amikor egy szombaton húztam fel 1709-re az otthoni masinát, miután kész volt, beRDP-ztem a melósra, és azt is felhúztam. Jó nem volt nagy művelet, ráböktem (már le volt töltve), restartolt (nyilván kidobott az RDP), 20 perc múlva megpróbáltam visszacsatlakozni, már 1709 fogadott.

Az altatás hibriden is csak 4mp, bár az asztaltól fel tudok kelni ilyen gyorsan :DDD azért a kattanást, hogy bealudt, azt még hallom, nekem ennyi elég bizonyosság :)

A házleégős sztorikat hagyjuk, nem dzsunka hálózaton normális eszközökkel (tehát vargáné tápegységek például kiestek) nem fog leégni.

(#68006) zseko válasza bobalazs (#68001) üzenetére


zseko
veterán

És az 'nem jár le'? Volt valami olyan hír is, hogy két óránként kikapcsolja a gépet. Fekete háttér nagyon nem zavar, most is sötét háttereket használok, meg úgyis azt látom a legkevesebbet. Ez a 10-es próbának indult, vagyis valójában egy 'próba' 8-as volt mert kíváncsi voltam rá, ami lefrissült, aztán így maradt. De mivel van suliból eredeti xp-m, officeom, 7-esem, inkább használnék ebből is azt. Lehetőleg minél olcsóbbat :D de ha úgy van nagyon max 40e-ig még elmennék.

Rosszul írtam, 'Eredetileg nem hardverhez kötött win10-et akartam'

HR24.hu

(#68007) bobalazs válasza zseko (#68006) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem jár le.
Direkt utánanéztem több tíz angol nyelvű forumot, többszáz hozzászólást végigolvastam, nincs arról szó hogy lejárna.
Talán egyszer majd a távoli időben megunják ezt, de lehet hogy sosem.
(kisördög.. -kémkedés? ;] )

Doky586

Úgyanúgy működnek a frissítések, és a defender update is. igen store is.

[ Szerkesztve ]

(#68008) Doky586 válasza bobalazs (#68007) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nem éri meg a megváltoztatható háttér miatt 40-80eFt-ot kiadni..

[ Szerkesztve ]

(#68009) A214 válasza bobalazs (#68007) üzenetére


A214
aktív tag

Simán felraktad és a 30 napos próbaidő lejárt .
ezek után
Nap mint nap nem zaklat ,hogy aktiváld?

[ Szerkesztve ]

(#68010) tordaitibi válasza Geth (#68005) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Érdekes egy emberke vagy te... :)
A ténymegállapításom, miszerint eddigi MINDEN Windowsom alatt tapasztaltam ezt,
nem hinném hogy időugrás volt IE. 528-ba. Csak mint tényt közöltem.

Bizonyára Te nem kapcsolod ki a gépeidet, nálam a munkahelyen reggel7-8 körül vége a műszaknak, délután 16 órakor jövünk. Minek menjen minden nap 8 órát teljesen üresbe, ha ezt valaki olyan észérvekkel alátámasztja, amit el is hiszek és támadhatatlan, akkor bekapcsolva hagyjuk mától, akár 2025-ig egyfolytában.

Mmióta Édesanyám elhunyt, nincs könyvelés,
mióta lőttem egy használt NAS-t ingyé, és áttettem bele a letöltő-filmes vinyót és ez lett a mediaserver,
az otthoni gépem napi pár órát van használatba.
Én is párom is tabletről nyomja a netet, ágyba fekve 7-10 collnál kényelmesebbet nem talátak még ki, emiatt nekem kimaradt a laptop az életemből, sose volt.
Erre méginkább erős érveket várok, miért hagynám az otthoni pc-t napi 21-22 órát feleslegesen menni.

Szerk,
a kigyulladó pc reális, de bármi más is.
Pl. robbanós tv a múltba (jajj megint visszatévedtem :D ) füstölő mobiltelefonok lángoló laptop, ezek mind megtörténtek, de nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#68011) bobalazs válasza A214 (#68009) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nincsen semmilyen próbaidő, ezt nem tudom honnan szedted.

(#68012) Spec válasza Doky586 (#68008) üzenetére


Spec
őstag

Nem akarok senkinek se ingyen reklámot csinálni, de HA-n hirdetnek "használt" Win 7 Pro OEM licencet, CoA matricával, szerződéssel, számlával 6500 Ft-ért.

Egyrészt ezzel lesz egy jogtiszta Win 7 Pro-d, másrészt meg a Win 7 Pro kulccsal simán felteszed a Win 10 Pro-t is, és egyből aktivált is lesz. Ez nem egyenlő a frissítéses dologgal, vagyis semmi köze az akadálymentesítő technológiás storyhoz.

Itt szűz telepítéssel Win 7 kulcsával telepíted a Win 10-et, ami nem frissítés. Jelenleg van erre lehetőség, hogy meddig azt nem tudni. Ennek a jogszerűségéről lehet vitatkozni, de akárhogy is nézzük ez jelenleg működő, és a MS által is engedélyezett megoldás.

Úgyhogy talán ez a legjobb/legolcsóbb megoldás jogtiszta Win 7 Pro-hoz jutni, és vele együtt Win 10-hez is. És sokkal kézzelfoghatóbb, legálisabb, mint mondjuk Ebayről, bizonytalan helyről beszerezni egy kulcsot.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68013) polonic válasza Spec (#68012) üzenetére


polonic
félisten

Akkor ez alapján telepíthetném a dobozos windows 8 kulcsommal is?

(#68014) A214 válasza Spec (#68012) üzenetére


A214
aktív tag

Már ezen gondolkodtam én is. :K

(#68015) Spec válasza polonic (#68013) üzenetére


Spec
őstag

Azt még nem próbáltam, de egy próbát megér. Maximum nem fogadja el kulcsot, és visszatérsz a régi rendszerre.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68016) A214 válasza bobalazs (#68011) üzenetére


A214
aktív tag

A 7 nél még volt ilyen.
Akkor itt nincs.
Biztos működhet a dolog .[link]

(#68017) Geth válasza tordaitibi (#68010) üzenetére


Geth
addikt

Elalszik pár perc inaktivitás után minden általam használt gép, szóval nem tudom miről beszélsz a non-stop bekapcsolásról.

[ Szerkesztve ]

(#68018) Doky586 válasza Spec (#68012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még nem hallottad? : update to Windows 10, free upgrade available until Dec. 31, 2017.
(vagy a 80eFt ár helyett a 7eFt árért már megéri hogy lehet hátteret váltani?)

(#68019) Spec válasza Doky586 (#68018) üzenetére


Spec
őstag

De, hallottam. Csak ahogy írtam is, az a megoldás nem egyenlő a "free upgrade-del". Nem is feltétele hogy akadálymentesítő technológiát használj. Nem frissítesz, hanem simán felteszed szűz telepítéssel a Win 10-et a Win 7 kulcsával.

És igen, szerintem 6500 Ft-t már bőven megér, hogy lesz egy jogtiszta Win 7 Pro-d, és tulajdonképpen egy kalap alatt egy Win 10-ed is. Én nyugodtabban alszom így, de persze te azt teszel amit akarsz.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68020) johniee


johniee
senior tag

Sziasztok!
Adott egy laptop win7-tel és egy windows 10 tablet.
A windows 10 -zel be tudok jelentkezni Távoli asztallal a Win7-re, de forditva már nem megy a kapcsolat :(

Youtube videók szerint a Windows 10-ben is több opciónak kellene lennie a csatlakozási beállitásoknál.
Valahogy össze lehet hozni a kettőt?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#68021) Sub-ZeRo válasza johniee (#68020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Teamwiever nem jó véletlenül? Mindkét gépre felrakod és tök jó lesz. 😉

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68022) Doky586 válasza Spec (#68019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Jogtiszta" Szerintem beszéljünk erről!

Miért ne lenne jogtiszta..? (az aktiválás elmulasztása)
Nem generálsz serialt, nem crackelsz, nem törsz kódokat.. Ezek a törvény szerint illegálisak lennének, de nem teszel ilyet, nem használod ezek eredményét..

Ahogy írták nincs meghatározva (?) az MS által próbaidőszak. Otthoni userként nem végzek vele termelő tevékenységet (a céges felhasználást most hagyjuk)..

Tényleg csak a megszokás és az asztalháttér cseréje miatt adunk ki 40-80eFt ot..??? :F

(#68023) Geth válasza johniee (#68020) üzenetére


Geth
addikt

Lehet mellélövök, de ha a Win10 Home változat, akkor nem lehet RDP host, tehát nem lehet rácsatlakozni. Pro egyik nagy előnye ;)

(#68024) Bogyó bá' válasza Doky586 (#68022) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem a "megszokás miatt" hanem a Windows egy termék: ha használni akarjuk akkor megvásároljuk. Ennyi....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68025) #86564352 válasza Doky586 (#68022) üzenetére


#86564352
törölt tag

Például azért mert a Win10 EULA írja? 5. pont:

You are authorized to use this software only if you are properly licensed and the software has been properly activated with a genuine product key or by other authorized method.

You may not bypass or circumvent activation.

Értem én megy az örülés Win10 kapcsán nem olyan szigorú a Microsoft és működik a rendszer, de azért meséket ne terjesszünk, hogy évek óta aktiválatlan Windows az jogtiszta, mert nem az.

(#68026) Arlekim válasza Arlekim (#67970) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Erre a problémára esetleg valakinek ötlet?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#68027) A214 válasza #86564352 (#68025) üzenetére


A214
aktív tag

Ebben igazad is van ,nem jogtiszta. De működőképes azt jó napot.
Aztán lehet verni a melleket, hogy az enyém jogtiszta de ez 80 Mátyás hivatalosan.
Előttem írták ,hogy 6-7k ból is megoldható OM verziós win 7 kulcsal.
Persze kinek ez kinek az jó, pénztárca függő :)

(#68028) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Erre valakinek van ötlete :F

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68029) ph2012


ph2012
senior tag

Ilyen verziójú Windows 10-em van:

Az őszi alkotói frissítést töröltem mert rosszul működött. Ha kijön a következő alkotói frissítés akkor az települni fog, ha nincs telepítve az őszi alkotói frissítés?

Köszi a választ!

(#68030) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv. Van egy ilyen webkamerám, a Camera alkalmazás szépen kezeli is. De nem találok olyan lehetőséget, hogy a ledet kikapcsoljam rajta. Utoljára valami régebbi Ubuntun használtam, talán 14.04-en. Ott volt ilyen lehetőség.

(#68031) laci1117


laci1117
tag

Sziasztok!

Ha visszaállok egy előző windows verzióra, akkor megmaradnak az azóta telepített dolgaim, vagy azok is eltűnnek? Van 2 nagyon fontos programom ami nem veszhet el mert nem tudom újratelepíteni őket (ezek a C:-n vannak, amin a rendszer).

Erre a műveletre gondolok:
Gépház->frissítés és biztonság->helyreállítás->korábbi build visszaállítása

(#68032) csab2


csab2
veterán

PIN kóddal jelentkezek be a Windowsba. Amióta a 1709 van fent, kétszer kell megadnom a PIN kódot. Azelőtt elég volt egyszer. Ez másnál is így van?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#68033) Bogyó bá' válasza csab2 (#68032) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

4 win 10-es gép van itthon, 2 asztali és 2 tablet. A frissítés óta az egyik asztalin és az egyik tableten nekem is kétszer kéri..... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68034) #33253120 válasza csab2 (#68032) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem random jön. Mintha nem lenne mindegy, hogy kattintással, enterrel, vagy szóközzel hívod elő a jelszómezőt. :)

(#68035) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Win10 PRO N x64, ami nem ismeri fel a telefonokat, egészen pontosan egy régebbi androidos Samsung-ról van most szó. Csatlakoztatáskor a telefon csippan egyet, illetve a gép is jelzi MTP USB device néven, de nem jutok vele előbbre. A telefonon hiába választok ki bármilyen lehetőséget is az átvitelre, csak tölti. Ugyanez a telefon másik, nem N-es Win10-es működik.

Gondoltam egy okosat, és feltelepítettem a rendszerhez passzoló MediaFeaturePack-et, de nem változott semmi.

Néztem róla YouTube videókat, hogy valami Android device-nek kell felismertetni, de nálam nincs olyan opció.

Van valami ötletetek? Hogy lehetne működésre bírni a készüléket?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68036) #33253120 válasza csabyka666 (#68035) üzenetére


#33253120
törölt tag

Alaplapi usb-be próbáld, ha lehet akkor 2.0 portba. Előlapiak néha tudnak viccesek lenni.
Illetve másik kábellel is próbálkoznék. Van itthon olyan gyári Samsung kábelem, ami a P4-ben kiválóan látja az összes rádugott telefont, de az I3 2330 laposban meg válogat. S5 Minit nem ismeri fel, az S7-et meg igen.

(#68037) csabyka666 válasza #33253120 (#68036) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem kábel gond, mert ugyanezzel a felállással másik gépben jó. Laptopok, de az nem is lényeg, egyiken Win10 PRO N x64, a másikon Win7 Home x64 (nem N-es), utóbbin jó.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68038) Joker88 válasza csabyka666 (#68035) üzenetére


Joker88
őstag

1.: alaplai ( hátulsó ) USB portot próbálj, lehetőleg 2.0-t , ne a 3.0 ( vagy jobbat.. )
2.: kábel jó minőségű ? Eddig működött ? Esetleg egy másik kábellal próbáld.

szerk1.: most látom ,már megelőztél, vagy én voltam lassú.. ötleteim tárgytalanok :D

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#68039) #33253120 válasza csabyka666 (#68037) üzenetére


#33253120
törölt tag

Írtam, hogy adott kábel más gépen máshogy viselkedhet.

(#68040) csabyka666 válasza #33253120 (#68039) üzenetére


csabyka666
addikt

Ennyire nem vagyok babonás azért. :) Persze mindent ki kell zárni, de ez most nem kábel gond lesz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68041) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok segítsetek már nekem,a 1709-s win felkerült egy M5A97 EVO R2.0+FX6300+GTX650-s gépre,és azóta csinál olyat,hogy random újraindul a gép,ami érdekes,mert csak desktop alatt csinálja,tehát játék alatt soha,memtest és egyéb cpu test oké,az automatikus újaindulásból a pipa ki van véve,mégis újraindul,természetesen a naplóban kritikus hibaként szerepel,és ez csak a 1709-óta van így...mi lehet az oka?
Köszi!
:R

(#68042) corran9


corran9
tag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem (Win10 pro) fall creators update friss telepítést követően (nem upgrade), hogy az ablakok tálcára rakása ill. ismételt megnyitása közben az átméretező animáció szaggatásba ment át, illetőleg videó lejátszás (mkv) közben a videók is szaggattak. (Streamnél ill. youtube-nál ilyen probléma nem jelentkezett.)

Próbáltam mindenféle megoldást, a gépet tegnap 2x is újratelepítettem, driver cserék (kodeket nem telepítettem), eltérő lejátszó szoftverek alkalmazása stb., és most az derült ki számomra, hogy a két kijelző (egy monitor és egy uhd TV) alkalmazása okoz gondot.

Korábban 1703 alatt nem volt ilyen probléma ugyanezen hardverek, szoftverek, és hdmi kábel mellett.

Google keresgélés eredményeként próbáltam csak egy megjelenítőt használni, és úgy látszik ilyenkor nem jelentkezik a probléma: sem akkor, ha csak a monitor, sem akkor, ha csak a TV van rádugva a gépre.

Geforce gtx 970 videókártya mellett mindez. (Próbáltam régi és a legújabb drivereket is, azoknál is fennállt a probléma.)

Ti találkoztatok már ilyen problémával? Esetleg tud rá vki vmilyen megoldást?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

Üdv, c.

That's a real nasty habit you got there......

(#68043) Zoz válasza csabyka666 (#68035) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, az N nem tud MTP-t. Több helyen azt írják, hogy MediaFeaturePack-tól kéne tudnia...
Esetleg ha a telefonhoz tartozó Samsungos progit próbáld felrakni, hátha az felrak valami drivert.

(Nem ez az első eset, ami kapcsán felmerül bennem a kérdés: vajon miért jó N-es Windows-szal szívni? :W )

(#68044) scarabeus86 válasza scarabeus86 (#67902) üzenetére


scarabeus86
tag

Tud valaki segíteni, mi lehet a hiba? VGA drivert frissítettem, de random ugyanúgy előjön a hiba, sőt a gépen levő videókat is rosszul játssza le az MPC, nincs hang. Csak a Winre tudok gondolni, mert frissítés előtt nem volt ilyen gond.

Szerk: hang is elmegy olyankor, teljesen néma a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#68045) Shing válasza csabyka666 (#68035) üzenetére


Shing
őstag

A Media Feature Pack-nek általában 2 frissítés kell. Más hibánál én is néztem, aztán kiderült hogy még nincs fent teljesen.

Próbáld meg ezek közül vmelyiket feltenni még (ami már fel van telepítve azt úgysem fogja engedni).
[link]
[link]
Innen pedig válaszd ki a neked megfelelő verziót és azt is töltsd le:
[link]

Start menübe beírod hogy winver és kiírja a verziót, pl. 1709.

Egyébként az eszközkezelő szerint fel van ismerve? Ha nincs lehet más hiba is.

(#68046) csab2


csab2
veterán

Akkor nem csak nálam jelentkezett ez a PIN probléma. Picit megnyugodtam. Elég idegesítő, főleg úgy, hogy előtte nem szórakozott.
Köszönöm a válaszokat!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#68047) core i7


core i7
addikt

Sziasztok az valami hibára utal ha random időközönként az egér mellett megjelenik a win10 töltő karika?

(#68048) VoidXs válasza core i7 (#68047) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, leginkább arra, hogy lemezre vár, ami a Win 10-nél nem meglepő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68049) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok.
Ismerősömnek olyan problémája akadt 1709-es buildal, hogy nem tud semmit sem törölni. Valamiért rendszergazdai engedélyezésre tette magát a Windows, pedig csak az ő fiókja van egyedül a gépen. Mitől lehet ez? Törölni sem tud meg csomó dolgot megnyitni. Főleg a C meghajtón. Valami pajzs van az ikonok mellett elvileg.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#68050) core i7 válasza VoidXs (#68048) üzenetére


core i7
addikt

köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.