Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) saelin válasza lugosi (#39000) üzenetére


saelin
veterán

Na, még egy...

Itt van rá a megoldás: [link]

Mostmár beteszem könyvjelzőbe, mert úgy látszik általános a probláma.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39002) lugosi válasza saelin (#39001) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú, nagyon köszönöm a gyors segítséget!

Annyiban segíts még légyszi, hogy - mivel csak az irodában használok win-t, és hát nem értek hozzá olyan szinten - ez az említett powershell egy rendszergazda jogosultságú parancssor?

(#39003) albiosz válasza vlevi (#38999) üzenetére


albiosz
senior tag

Köszönöm, jól hangzik, szerintem belevágok.

Elszúrtam a linket az előzőben, szóval itt a gép: [link]

Nem lenne kevés a 2 giga ram?

(#39004) AlyrArkhon válasza albiosz (#39003) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ha arra vagy kiváncsi, elfut-e, hát persze.
ha arra, a 2 giga kevés-e egy win-nek, arra is ez a válasz: hát persze, de ez kb a 98 óta igaz
mindenképp hálás lenne a géped és a rendszered, ha felmennél négyre, de legalább háromra, de ez már a win7-en is sokat segitene/segitett volna.
(egyébként a win az az oprendszer, aminek semennyi memória nem tud elég lenni, lásd vonatkozó sok-sok éves vicc : 512k kevés, 1 giga kevés, 2 giga kevés, /32 bites cimrendszertől:4 giga kevés/ többet meg nem tud kezelni...)

lugosi: nem, a powershell egy olyasmi, mint a parancssor. a parancssor is lehet sima és rendszergazdai jogosultságú, a powershell is lehet sima és rendszergazdai jogosultságú. a powershell mondhatni 'többet tud'.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#39005) MaCS_70 válasza AlyrArkhon (#39004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért pontosítsunk: a Windows 10-nek sokkal "elegebb" a 2 GB RAM, mint a 7-nek volt.

Jelenleg három gépem is 2 GB RAM-mal futtatja a Windows 10-et. Az egyik egy transformer tablet, ez mondjuk nem is bővíthető. Van viszont egy asztali gép és egy régi HP Elitebook, amik szintén 2 GB-tal mennek, és bár tudnék még tenni beléjük memóriát, nem látom értelmét, mivel irodai munkára és netezésre kifogástalanul használhatóak.

A Chrome-ot (amiben rendszeresen tartok 50-100 fület) eddig a GreatSuspenderrel tartottam kordában, de a jelek szerint maga is rászokott a takarékosságra, és nem tömi ki a memóriát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39006) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha kérek egy kulcslekérdezést, kapok egy "Product ID" értéket, aminek a vége minden gépemen és gépen belül időpontonként más.

Ez pontosan mi? Érdemes elmenteni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39007) Gabesz84 válasza Gabesz84 (#38969) üzenetére


Gabesz84
őstag

Hozzáadtam az SSD-n lévő win 10 bootloaderébe recovery konzolon bootrec-el a HDD-n lévő 8.1-et, mindkettő INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE hibával nem bootol.

Ha lehúzom az SSD-t bootol a win8.1, ha lehúzom a HDD-t, bootol a win10.

BCDEdit-el ellenőriztem, recovery konzolban jó meghajtókra mutatnak a bejegyzések ha benn van SSD + HDD.
Mivel tudok még próbálkozni?

Komlyan ekkora gond hogy beteszek a gépbe még egy háttértárat amin neadjisten egy OS is van, hogy akkor már baszik elindulni? :W

(#39008) Thrawnad válasza Gabesz84 (#39007) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Milyen deszkád van pontosan?
Azzal lesz a gond nem a Winnel.
Ha a boot menüválasztással nem kezdi el tölteni akkor a deszka a ludas.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#39009) Gabesz84


Gabesz84
őstag

gigabyte g31m-es2l

Elég minimál a sata portok konfigurációja, és menet közben rádugva a HDD-t sem ismeri fel a gép, szóval ezzel sem tudok trükközni.

(#39010) Thrawnad válasza Gabesz84 (#39009) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Próbáld meg a HDD-ket a páros sata csatlakozókra tenni.

Ha f12-t nyomsz és meg próbálod úgy választani a boot HDD-t akkor mi történik?
El kezd tölteni?

Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#39011) Gabesz84 válasza Thrawnad (#39010) üzenetére


Gabesz84
őstag

Thx, a páros sata portokra dugás bejött! :R
Már 2 napja keresem erre a megoldást 0 sikerrel, erre pont nem gondoltam, mivel anno még a p35-ös lapommal is csináltam ilyet és az nem volt ilyesmire háklis.

(#39012) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Sziasztok!

A parancssor nyelvét át lehet valahogy varázsolni magyarra?
Insider program óta használom azt a Win10-et ami jelenleg is fent van. Nyelv magyar, lokalizáció magyar, viszont a parancssor csak angolul hajlandó kommunikálni.

Engem ez nem zavarna, viszont van pár feladatom ahol különböző parancsok visszajelzéseiről kell screenshotot csinálni, és kikötés a magyar nyelv. :U

(#39013) worxland válasza AlyrArkhon (#39004) üzenetére


worxland
addikt

Sok marhaságot írtál, nem kellett volna.
Win 7 és 10 is elmegy 2 gigával, 4 pedig normál használatra bőven elég (van a családban mindegyikre több példa is). 32 gigánál pedig végképp nincs okod panaszra :)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39014) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

0xc000007b hibaüzenettel mit lehet kezdeni? Lemezről szeretnék egy frissítést elindítani, hogy hátha így visszajönne a startmenü gomb, mert megint inaktív lett, viszont a telepítő ezzel a hibaüzenettel elszáll. Összes Visual C++ verziót feltettem x86 és x64-es verzióban, de semmi...

Nem kéne újratelepíteni, ha nem muszáj..

Véleményem szubjektív...

(#39015) Visormail válasza Thrawnad (#39010) üzenetére


Visormail
addikt

Ez mi, hogy páros sata csatlakozókra tenni? Ilyenről még nem hallottam eddig.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#39016) Gabesz84 válasza Visormail (#39015) üzenetére


Gabesz84
őstag

számozva vannak a SATA csatik 0-tól, és páronként van valami erőforrás vagy valami amit közösen használnak valszeg, de ennek utána kéne járni. Nem akarok hülyeséget mondani, valaki pontosítson! :DDD
BIOS-ban is párosával lehet állítgatni a sata portokat.

Eddig 0 és 1-es portokra voltak kötve, nem indultak, most 0 és 2-esen meg műxik.

(#39017) AlyrArkhon válasza worxland (#39013) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Azért egy őstag igazán megkülönböztethetné a 32 bitet a 32 gigától. De biztosan én írok butaságokat :-) Indits el azokon a jó kis 2 gigás gépeken egy közepesen gyenge proci mellett egy átlagos használatnál abszolut jellemző flash/java játékot (pl farmerama), 7-8 más böngészőlap mellett (amiből ráadásul 2-4 automatikusan frissül), egy trehányul beállított torrentet és nézz mellette youtube-ot HD-ben. Ez teljesen átlagos felhasználás, próbáld le 2, 3 és 4 gigával, ha nem hiszed hogy ég és föld.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#39018) pjen válasza AlyrArkhon (#39017) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos nem tudok ennyi felé figyelni, és nem is akarok. :((

(#39019) vigyori78 válasza lugosi (#39002) üzenetére


vigyori78
őstag

A PowerShell -t ehhez a művelethez Administrator módban kel futtatni ( futtatás rendszergazdaként ) .

(#39020) lugosi válasza vigyori78 (#39019) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszönöm! Közben kiderült hogy az egy külön progi.
(Elnézést de 8 éve csak a munkahelyen van Windows így sokminden ami másnak ebben evidens lehet az nekem újdonság.)
Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget! Hétfőn majd beszámolok hogy meg tudtam-e csinálni.

(#39021) Zoli2016


Zoli2016
csendes újonc

Sziasztok! Windows 10 update-ben hogyan tudom kikapcsolni az automatikus videokártya driver frissítést. Mert automatikusan lefrissíti midig a videokártyámat a legfrissebb AMD Catalyst-ra, de nekem egy régebbi verzióra van szükségem.

(#39022) fuze


fuze
őstag

Ezt miért csinálja? Mindkét gépen ilyen lesz egy idő után, majd ha bezárom az explorert megint jó. Lehet vele valamit csinálni, vagy ez csak egy béna bug amit egyszer talán kijavítanak?

adms.hu | UI Designer

(#39023) Popes válasza Zoli2016 (#39021) üzenetére


Popes
őstag

Ezt olvasd el. :) LINK

Deus ex machina

(#39024) yanna


yanna
őstag

WiDi-t sikerült már valakinek életre kelteni eme win10 és pl TV között?

(#39025) saelin válasza fuze (#39022) üzenetére


saelin
veterán

Ez nálam akkor jön elő, ha az onedrive szinkronizál. Szóval bug.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39026) fuze válasza saelin (#39025) üzenetére


fuze
őstag

Remek :/ Annak a felhő ikonja is be van hülyülve. Folyamatosan azt írja, hogy "Módosítások feldolgozása" Pedig mindig mindent már rég szinkronizált, de csak azt tudja mutatni. Tök gyík :)

adms.hu | UI Designer

(#39027) worxland válasza AlyrArkhon (#39017) üzenetére


worxland
addikt

Nagy valószínűséggel állíthatom, hogy meg tudom különböztetni a két dolgot.
Ami nem megy nekem, hogy egy gépen egyszerre nyomjak egy flash-es játékot és nézzek HD-streamet Youtube-on, mivel nem vagyok kaméleon. Plusz mellé még menjen (minek?) önfrissítve 7-8 weboldal a háttérben. És ahhoz végképp nem lenne képem, hogy ezt átlagos használatnak állítsam be.
Átlagos használat az ismeretségi körömben:
feleségem: netezés vagy filmnézés - nem egyszerre
fiam: játék vagy net - nem egyszerre
apám: net vagy játék - nem egyszerre
anyós: fácse
tesóm: net
felesége: net vagy fényképnézegetés
lánya: mint az enyém + háttérben fut a torrent
nagyobbik fia: net vagy játék, háttérben fut a torrent
kisebbik fia: Youtube
rokon: net vagy Word
szomszéd: fácse vagy net
ezekhez használt gépek: két i3 (notebook), a többi mind Core2Quad vagy Core2Duo - az egyik notiban van 8 giga RAM, a többiben 2-4, többségükön Win10, egyiken Win8 vagy 8.1, kettő-három gépen Win7. RAM-ra egyik se panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39028) Thrawnad válasza Visormail (#39015) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Ha azt mondom ez még a 386-os idejéből jön akkor mennyit segítettem?
A sata portok mint az ide kábel.
Az első kettő egy fizikai megszakításon van és a második kettő is.
Így külön mennek.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#39029) [BiG]


[BiG]
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Win 10 Pro-ra upgrade-eltem win 7-ről. És van egy érdekes jelenség, amire nem találtam magyarázatot eddig. Használok egy VPN kleinst (Juniper Network/Network connect), amely valamiért 2ó10p környékén mindig megszakad. Win 7 alatt 12 óra volt a korlát, de az szerver oldali. Más VPN kapcsolat megy és nincs probléma, illetve egyéb kapcsolati problémák sincsenek. Tűzfalat már próbáltam kilőni, vírusírtót is cseréltem. Sajnos az említett VPN klienst nem tudom leváltani, de kezd egyre jobban zavarni ez a helyzet.
Van ötletetek, hogy mit nézhetnék meg? Merre induljak?
Köszi!
BiG

(#39030) sh4d0w válasza AlyrArkhon (#39004) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

'98 nem kezelt többet 512 meganal, 2k igen, de annyira tré memoriamenedzsmentje volt, hogy nem lehetett érezni a különbséget.

https://www.coreinfinity.tech

(#39031) Döglött Róka válasza [BiG] (#39029) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Juniper support.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39032) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok. Ha hibernálom a gépet, kikapcsolás helyett, az jár valamilyen hátránnyal?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#39033) Dr.FantastiK válasza oszi666 (#39032) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

CSAK elony van benne, hamarabb munkakesz !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#39034) ripla


ripla
őstag

üdv.
arra tudtok valami megoldást, hogy miért lassult le a gépem?
pár napja volt egy frissítés, azóta minden bekapcsolásnál kell neki legalább 1 perc mire történik valami. nem tölt, csak megy a töltés ikon, de nem történik semmi. aztán gondol egyet és 2 másodperc alatt betölt mindent. semmihez nem nyúltam, nem volt szétszedve, ugyanúgy használom ahogy eddig. a rendszer egy 120 gigás crucial ssd-n van, most 1 éves kb.
ez most megint valami frissítéssel érkezett hozzá nem értés, vagy nálam van a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#39035) #58000384 válasza ripla (#39034) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha mindig 1 percet áll, akkor valószínűleg vár valamire, sikertelenül. Az eseménynaplóban nézd meg, hátha van erre utaló bejegyzés, esetleg nézd meg az ütemezett feladatokat is (pl. WU, Defender, netalántán KMS? vagy egyéb utólag hozzáadott feladatok), vagy tiltsd le az összes automatikusan induló alkalmazást (vírusirtót is, ha nem Defender), és indítsd újra a gépet. Az is lehet, hogy például egy driver zavar be neki (a naplóból elvileg kiderül), akkor azt érdemes újratelepíteni.

(#39036) twine válasza yanna (#39024) üzenetére


twine
addikt

Nem, de ha előrébb jutsz ebben a dologban, kérlek szépen dobj rám egy privátot,, mert érdekelne a dolog...win7 alatt ugyanazon notebook és projektor között még életre tudtam kelteni, de win10 alatt már(mér'?) nem :(

[ Szerkesztve ]

(#39037) raidx válasza Dr.FantastiK (#39033) üzenetére


raidx
őstag

1, helyet foglal a lemezen. Nem is keveset.
2, Win 7-nél használtam mert ott igaz volt a gyorsabb indulás meg sokszor jól jött, hogy ott tudom folytatni ahol abbahagytam. Sajna a Win 10 inkább lassabban indul alvásból. Okát nem tudom.
3, Lassabb a leállás mert kiírja a ramot lemezre.

Korábban egy éjszakai vihar villámja beköszönt és gép, monitor, router csere vált szükségessé. Azóta éjszakára az elosztó mindég ki van kapcsolva. Az áramtalanítás következtében elvileg nem működik a Win 10 csodája de mégis gyorsabb a boot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39038) ph2012


ph2012
senior tag

Windows 10-ben van a Skype videó applikáció. Nem jövök rá, hogy kell partnereket felvenni benne.
A partner felvétele menübe ha rákeresek a névre akkor ezt látom:

Ez után nem tudom hogy kell felvenni a találatot a partnerek közé. Semmilyen jobb klikkes menü nincs.
Hogy kell felvenni a partnert?

Köszi a választ!

(#39039) elem67 válasza AlyrArkhon (#39017) üzenetére


elem67
csendes tag

Mióta "átlag" megnyitogatni 7-8 weblapot plusz farmosat játszani, miközben HD videó megy a háttérben a YouTube-on és szavaiddal élve "trehányul" még torrentezve használni egy gépet? Viccelődünk? Amúgy meg átlag felhasználáshoz elég tud lenni a 2 GB memória főleg 32 bites Windowst használva.

(#39040) Levi's


Levi's
tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy nekem mint átlag felhasználónak megéri a Windows 10 Pro-t venni vagy bőven elég a Home verzió is. Mi az ami egy átlagos felhasználásra szánt gépnél hátrányt jelentene?

(#39041) saelin válasza Levi's (#39040) üzenetére


saelin
veterán

Ami így elsőre beugrik az a frissítések telepítésének elhalasztása. Meg gondolom pár apróság, ami nem is igazán fontos az átlagfelhasználónak.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39042) istvankeresz válasza Levi's (#39040) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Otthoni használatra szvsz elég a Home. Pro-ban már tartományba léptethetőség és egyéb olyan funkció van ami átlag usernek nem kell. A bitlocker sajna nincs a Home-ban, pedig jó lett volna bele. Átlag user szerintem csak a BitLockert bukja, amit tudna használni.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#39043) netpeti98 válasza Levi's (#39040) üzenetére


netpeti98
addikt

(#39044) kat10


kat10
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a beállított háttérkép miért tűnik el újraindítás után, és hogyan lehet ezt megoldani?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Go Pats

(#39045) vlevi


vlevi
nagyúr

Nagyon örülök neki, hogy a Win10 állandóan kirakja a sajátgépen kívülre is az USB-s meghajtókat. Mialóf....nak?
Jónéhányszor már registrykókányolással eltüntettem, de rendszeresen visszajön.
Ennek mi értelme?

(#39046) yanna válasza twine (#39036) üzenetére


yanna
őstag

Segítségre szorulós vagyok én is, azért kérdeztem. Ugyan az a laptop W7-en tökéletesen kapcsolódott, W10 meg nem

(#39047) #20221952 válasza vlevi (#39045) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ezt nekem is csinálta egy ideig, aztán egy BIOS-ban való beállítás óta nem, még akkor sem, ha újra telepítem a rendszert.
Nálam a Legacy USB Support Auto-ról való Enable átállítása segített...

(#39048) saelin válasza #20221952 (#39047) üzenetére


saelin
veterán

Na ezt megnézem én is! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39049) sutszi


sutszi
veterán

Windows 8.1 Pro-t frissítettem 10 Pro-ra. Kulcs legális. Az rendszer eddig nagyjából rendben is van.
( Mellékes, de az AIDA 64 még mindig Win 8.1-et mutat... de ez inkább poén mint zavaró...)
Az lenne a kérdésem, hogy ha szeretném újratelepíteni a 10-es verziót akkor az eredeti licensz kulcsot kell használnom?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39050) norti válasza sutszi (#39049) üzenetére


norti
addikt

Ha már egyszer aktiváltad, nem kell, lépj tovább a sorozatszámkérésnél, telepítés után engedd ki a netre (ha addig nem kapott volna), automatikusan aktiválódik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.