Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) lev258 válasza smallmer (#51999) üzenetére


lev258
veterán

Elvileg megcsinálja, de azt írtad, hogy rögtön egyetlen partíciót akarsz. Nem tudom, hogy partíció-manipulálásnál már megajánlja-e, vagy csak utólag hozza létre, függetlenül a te partíció beállításaidtól.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52002) smallmer válasza King Unique (#52000) üzenetére


smallmer
őstag

tehát akkor skippelem a diskpartos részt, csak a rufussal csinálom meg.
a többi tiszta.

még egy kérdés. valahogy be tudom állítani, hogy egyik drivert se frissítse a windows 10? nekem is egy spec eset van, mert laptop szarakodik ha felmennek magától a driverek. Az összes drivert én tenném fel

(#52003) smallmer válasza lev258 (#52001) üzenetére


smallmer
őstag

úgy gondoltam, hogy nem felezem meg az ssd-t :)

(#52004) King Unique válasza smallmer (#52002) üzenetére


King Unique
titán

Igen, elvileg be lehet állítani. Nálam mostanában ugyan nem okozott gondot laptopnál az automatikus driver telepítés, de korábban azért volt rá példa.

Windows 10: Szabaduljunk meg a nyomulós illesztőprogramoktól

[ Szerkesztve ]

(#52005) smallmer


smallmer
őstag

rendben. akkor összefoglalom és nem is rontom itt a hangulatot:

1. Az összefoglalóban lévő WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL! linkről letöltöm a windows10 ISO-t.(64bit)

2.letöltöm a rufus oldaláról az éppen legújabb verziót, betallózom a windows10 iso-t. A particiós sémát beállítom gpt partició - uefi gépekhez -re. Ezután indítom. Elkészült a pendrive.

3. tiszta UEFI telepítést célszerű beállítani, tehát ne ilyen hibrid Legacy + UEFI módot. bootolásnál az UEFI jelölésű pendrive

4. Elindult a telepítő. Beírom a serial kódot. Particionálásnál minden particiót törlök és csak egyet hozok létre az ssd-re. Erre telepítem. Utána gyorsbeállítások használata. Nem jelentkezek be a fiókomba, nem szoktam. csak simán egy helyi fiókot hozok létre.

5. Betölt a gép, lemezkezelőben kötetzsugorítással elfelezem az ssd-t. Csinálok a hdd-nek egy particiót. drivereket felpakolom. Utána kikapcsol az automatikus driver frissítés. Update és mehetnek a programok.

Mindent jól írtam? :)

(#52006) King Unique válasza smallmer (#52005) üzenetére


King Unique
titán

4. Ha nem szűz (particionálatlan) az SSD, hanem rajta van pl. egy korábbi telepítés maradványa, akkor igen, azokat lehet törölni. Vagy akár a diskpart is opció. Utána mutat majd 1 db lemezt (ha másik nincs a gépben), amire ha ráböksz, akkor felajánlja és létrehozza a 3 db kisebbet. Tehát azokat nem szabad törölni, hanem a negyedik partíciót jelölöd ki magának a rendszernek!

5. A lemezkezelő rendszerlemezt nem feltétlen enged telepítés után a felére csökkenteni. Tehát ezt lehet célszerűbb lenne még a telepítésnél megoldani és ott létrehozni az ötödik partíciót az adatoknak. Persze külső programok megcsinálják akár utána is, de eleve újraindítást kérnek és PreOS módban futnak. Tehát ez meg kicsit macerás. A driverek manuális felrakását meg nyilván offline módban célszerű csinálni. Aztán, hogy utána az automatikus telepítést végleg letiltod, vagy sem, az már más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#52007) krealon válasza atyca (#51995) üzenetére


krealon
veterán

"Ma reggel óta a msascui exe pörgeti a procimat.
Elméletileg a Defenderhez tartozik,és miután Kaspersky van a gépen meg sem kéne moccannia.
Gondolom én...
"

Feladatkezelo --> Jobbkatt a program neven --> Tulajdonsagok
Ha a hely (Location) mezo erteke ugy kezdodik, hogy
C:\Users
akkor egy kartevo alcazza magat msascui.exe-nek.

Illetve ki lehet iratni a teljes eleresi utat:
http://www.winhelponline.com/blog/configure-task-manager-to-display-full-path-of-running-processes/

[ Szerkesztve ]

(#52008) King Unique válasza smallmer (#52005) üzenetére


King Unique
titán

"Csinálok a hdd-nek egy particiót"

Ezt nem teljesen értem...van a laptopban egy HDD is? Ha igen, akkor telepítésnél bekavarhat a 2 db lemez, mivel a Windows a fentebb említett kisebb partíciókat hajlamos a másik lemezre rátenni. Ha ez történik és a másikat kiveszik, akkor meg vsz nem fog elindulni a rendszer. Ezért szokták azt javasolni, hogy telepítéskor csak a HDD/SSD legyen (csatlakoztatva) a gépben, amelyikre a rendszert rakjuk.

[ Szerkesztve ]

(#52009) atyca válasza krealon (#52007) üzenetére


atyca
senior tag

Ezt mutatja elérési útnak:
C:\Users\luste\AppData\Local\Tempzxpsigneb17419301bf280c\Windows Defender
Se a Kaspersky,se a Malwarebytes sem talált semmit.
Most éppen abbahagyta a tekerést :F

A mappába elvándorolva ezt látom az exeről.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#52010) smallmer válasza King Unique (#52008) üzenetére


smallmer
őstag

van benne hdd is, leírom pontosan ezt a részt :) úgy tudom, hogy ha nem particionálom meg a hdd-t a telepítés során akkor nem kavarhat be. az uefi attól nem lesz rossz hogy több particiót hozok létre telepítésnél? ezért szoktam utólag kötetet zsugorítani.

(#52011) King Unique válasza smallmer (#52010) üzenetére


King Unique
titán

Általában érdemes a többi lemezt lehúzni / kivenni ilyenkor. Hogy particionálatlan lemezen létrehozza-e őket, az jó kérdés, de lehet rá esély. UEFI-ben eleve GPT partíciós séma van, aminél lehet szaporítani a partíciókat és a 4 db-os elsődleges partíció korlát sincsen, mint az MBR-nél. A telepítésnél meg a 3 db kisebb + 1 db magának a rendszernek a lényeg. Egy ötödik (inaktív) nem valószínű, hogy bekavarna.

[ Szerkesztve ]

(#52012) smallmer válasza King Unique (#52011) üzenetére


smallmer
őstag

rendben. még annyi, hogy ha clean installt csinálok akkor az ssd-t egyben hagyjam és utólag felezzem vagy pedig már telepítésnél is lehet?

(#52013) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Notebookra gyárilag aktivált windows-t be lehet rakni linuxos virtuális gépbe?
Van egy notebookom, ha felrakok rá egy microsoft.com-ról letöltött Windows-t, az azonnal aktív.
Működni fog, ha a gépre egy linuxot rakok, arra vmware/virtualbox/kvm/xen és abba telepítem a Windows-t?
(Nem az érdekel, hogy elindul-e, hanem, hogy aktivált lesz vagy sem)

(#52014) Syl válasza szőr Artúr (#52013) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. Olyan mintha alaplapot cserélnél egy fizikai gépben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52015) szőr Artúr válasza Syl (#52014) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ez elmélet vagy gyakorlat? Mert pl. az alaplap gyáriszámát és egyéb paramétereit ugyanúgy láttam virtuális gépben futó linuxból, mintha magán a gépen futott volna. (dmidecode segítségével)

(#52016) Syl válasza szőr Artúr (#52015) üzenetére


Syl
nagyúr

Gyakorlat. Win 7 pro és Win 8.1 home - mindkét esetben aktiválatlan lett a klónozott, virtuálisban indított OS.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52017) szőr Artúr válasza Syl (#52016) üzenetére


szőr Artúr
tag

Szomorúúúúúúúúúúúúúúú :(((

(#52018) Syl válasza szőr Artúr (#52017) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy veszel külön licencet a virtuális géphez, vagy... Na, szóval érted :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52019) szőr Artúr válasza Syl (#52018) üzenetére


szőr Artúr
tag

... vagy marad a jelen felállás: linux megy virtualboxba. Vagy hagyom a 'csába a Windows-t. ;)

(#52020) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Kb 5x-re állok neki a telepítésnek, és egyszerűen nem akarja az igazságot. Először mindn jónak tűnik, feltelepül a rendszer, aztán az első újrainduláskor, az alábbi képen látható fázisnál mindig elakad (az első pár percben még forog a kis kör, és a merevlemez állapotát jelző lámpa is villog, de idővel megáll mindkettő), és nem megy tovább.

Szerintetek mit csináljak?

Szerk: Utoljára UEFI módban telepítettem, mert már nem tudtam mást kitalálni. Most először van ez a HP logo a Windows logo helyett...

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#52021) King Unique válasza smallmer (#52012) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb említve volt, hogy az utólagos particionálásnál mi a helyzet. Vagyis a lemezkezelő nem feltétlen engedi egy adott méret alá csökkenteni a rendszerpartíciót. Ha valaki fix méreteket akar, akkor azt célszerűbb még telepítésnél beállítani.

Másrészt függ a felosztás attól is, hogy mekkora az SSD, mekkora tárhelyigényű programok lesznek rá telepítve. Ha például csak 120 GB-os + combos programok is mennek rá, akkor nem feltétlen érdemes 60 GB-os partíciót adni a rendszernek. Pláne, hogy a Windows 10-nél folyamatos build upgrade-ek vannak és azoknak is kell a plusz tárhely. Illetve, ha esetedben van HDD is gépben, akkor gondolom a játékok & letöltések majd arra mennek. Tehát ez esetben nem feltétlen muszáj az SSD-t felosztani, ez az egyéni igényektől is függ.

Továbbá egy rendszerlemezt azért szokás több részre particionálni, hogy ha valami miatt újra kell telepíteni az OS-t, akkor csak annak a partícióját kelljen újraformázni és az adatokét ne piszkálja. De, ha utóbbiak eleve külön lemezen lesznek, akkor ugye más a helyzet. Valamint a például a vírusok miatt, amik rendszerint a C meghajtót veszik célba elsőként. De, ha valami komolyabb fájltitkosítós xart kap be az ember, akkor kb. ugyan mindegy, mert azok jellemzően az összes partíción és lemezen végigmennek. Ez ellen max. az nyújt védelmet, ha fizikálisan is külön helyen (pl. külső HDD) vannak tárolva a fontos adatok.

[ Szerkesztve ]

(#52022) smallmer válasza King Unique (#52021) üzenetére


smallmer
őstag

tehát akkor particionáljam meg telepítéskor. 240 gigás van benne és ezt szoktam ketté szedni, hogy a játékok csak a d meghajtón legyenek, minden más program meg a windows a c meghajtón. És az általad említett filmek stb... meg a hdd-n.
Akkor telepítéskor ketté szedem az ssd-t és az elsőre telepítek. Az úgy jó? :)
Ja és a hdd-t addig kiveszem a laptopból

(#52023) King Unique válasza smallmer (#52022) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kell tudni, hogy minek és mekkora tárhely kell. De, ha csak a játékok lesznek a combos kategória és elférnek akkora partíción, akkor ok lehet. :K Illetve magának a Windowsnak nyilván nem kell ~ 223 GB.

[ Szerkesztve ]

(#52024) ElBartimaeus válasza ElBartimaeus (#51974) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Ha netán más is ezen gondolkozna: türelmetlen voltam. Addig, amíg jobb alul nem jelzi, hogy nincs aktiválva a windows, addig nem is kell vele foglalkoznod. Ha az megjelenik, akkor viszont már működik a módszer gyorsan, hibátlanul.

(#52025) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Vajon miért akar a Win10 a TPM-ben turkálni, ha a gépben nincs TPM chip? :F

(#52026) lala42 válasza troszti (#52020) üzenetére


lala42
őstag

Állítsd alapra a BIOS-t. Utána próbáld meg.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#52027) troszti válasza lala42 (#52026) üzenetére


troszti
aktív tag

Megvolt, ugyan ez... :W

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#52028) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Elnézést a nem idevágó kérésért,
ezt [link] honnan tudnám a windows áruházon kívül letölteni?
Ezért az egy alkalmazásért nem csinálnék microsoft fiókot.

(#52029) netpeti98 válasza tordaitibi (#52028) üzenetére


netpeti98
addikt

Már nem kell feltétlenül MS fiók az áruházhoz, ha a legfrisebb rendszer van fent. Pro alatt biztos nem kell, a Home verziót nem tudom.

(#52030) S.J.


S.J.
tag

sziasztok, hol tudom megnézni hogy a gép mikor és meddig volt bekapcsolva? Régen azthiszem a rendszernaplóban lehetett megnézni, most nem találok ilyet sehol..

(#52031) S.J. válasza S.J. (#52030) üzenetére


S.J.
tag

megtaláltam

(#52032) szőr Artúr válasza S.J. (#52031) üzenetére


szőr Artúr
tag

És hol?
Épp ma lett volna szükségem rá, de az event logban nem találok ilyesmit. :(
(egy hete nem használtam a gépem, mégis 10% hiányzott az akku töltésből, ami azért önkisülésnek sok egyetlen hét alatt - olyan, mintha párszor bekapcsolt volna a kis dráááágaszááágom olyankor is, amikor én nem kértem rá)

(#52033) Cr00py válasza haxiboy (#51983) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ezzel én is így vagyok. Rengeteget olvastam a legutóbbi pár update óta, hogy megáll a letöltés, nem is tölti, ha valahogyan mégis akkor sikerül a telepítés. Már régóta használom a WUMT-t. Igaz Mindig ~ másnap öltöm le a frissítéseket, mivel megjelenéskor álltalában eléggé le vannak terhelve a szerverek, de sosem volt ezzel gondom. Egy próbát megér. :)

(#52034) tordaitibi válasza netpeti98 (#52029) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

:(

Webes felületről nem megy, az Áruház meg bármit csinálok, a fennti üzenetet dobja.

Esetleg valaki lehúzná, és megosztaná velem?

(#52035) szőr Artúr válasza szőr Artúr (#52032) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ez nagyon durva, ha igaz: tényleg bekapcsolja a Windows a kikapcsolt gépet, valamikor éjszaka, ha letöltött egy update-et, de a telepítése után shutdown volt restart helyett? :Y
Azért ez durva, ha igaz...

Forrás (Sting hozzászólása, amit sajnos nem tudok közvetlenül linkelni)

(#52036) VoidXs válasza tordaitibi (#52034) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mivel nem teljesen ingyenes, valószínűleg kell hozzá fiók. UWP alkalmazásokat nem lehet csak úgy megosztani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#52037) tordaitibi válasza VoidXs (#52036) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Elnezest,'azt hittem olyan mint Androidon egy .apk.
E-mailba megkapom mellekletbe, vagy pl.Dropboxon valaki felteszi az exet, en lehuzom es telepitem.
Ha nem, bocsi.

Szerk, a fizetos reszet nem hasznalnam, csak az ingyenes adokat neznem, ehhez gondolom csak nem kell account.

[ Szerkesztve ]

(#52038) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, van valami végleges megoldás arra, hogy az USB meghajtók ne kapcsoljanak le? Elvileg be van állítva az energiagazdálkodásban de mégsem működik. Minden bekapcsolásnál manuálisan kell mind a 21 eszközt frissíteni az eszközkezelőben, ami nem kevés idő. Nincs rá valami program ami véglegesen megoldja, vagy legalább csak 1-2 kattintással megcsinálja helyettem? Kezd nagyon idegesítő lenni.

A játék az nem játék!

(#52039) Rasiel válasza troszti (#52027) üzenetére


Rasiel
senior tag

Kapcsold le a netet telepítés előtt!

(#52040) tpeter77


tpeter77
addikt

Hali,
1511 és 1607 verziójú ISO fájlok közül melyikben van install.wim fájl?

(#52041) lev258 válasza szőr Artúr (#52035) üzenetére


lev258
veterán

Sokan nem tudják, hogy a Windows 10 gyorsindítása azt jelenti: a gép nem kikapcsol hagyományos értelemben, hanem egy félhibernálásos állapotba kerül. Voltak, akiknek ebből magától felébredt az éjszaka közepén. A frissítések esetén normál esetben újraindul, rendes kikapcsolással. Gondolom, ha ezt nem tudja megtenni valamiért, akkor a félhibernálásból felébredhet, hogy elvégezze a dolgát.
A gyorsindítást ki lehet kapcsolni, ekkor visszakapod a hagyományos működést. Viszont valamivel lassabban indul majd a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52042) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mostanában azt csinálja a gépem, hogy hibernálás után úgy tesz, mintha teljes leállításból lenne indítva. Kb egy hete csinálja ezt, de ahogy néztem 2-3 hete nem volt semmi frissítés. Igaz klónozott a rendszer (telepítés óta vettem SSD-t, és arra klónoztam), de eddig csak ritkán csinált ilyet. Most meg kb minden esti hibernálás után így indul.
Egyébként általában 1-2 hetente indítom újra normálisan, legtöbbször csak hibernálni szoktam. Nem tudom, hogy mennyit segít, de a Professional x64-es verziója van meg, a build 14393.447. Szerintetek mit lehetne kezdeni vele?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#52043) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Van egy HP Probook 455 G2 laposom, AMD A8-7100 APU-val. Újabban azt csinálja, hogy főleg online videóknál, de offline-nál is pillanatokra megmered a kép, ilyen kb. negyed- fél másodpercekre, és olyankor ad egy hangosabb berregő hangot is (hangszórón át). Ezt elég gyakran csinálja, egyre idegesítőbb. Driver boosterrel szoktam drivert frissíteni, ha talál, ezért azt gondoltam, valami szar drivert szedtem le, ezért a HP oldaláról leszedtem eredeti gyári drivert, de azzal is fennáll a hiba. Frissítettem az audio drivert is, maradt a probléma. Gondoltam alapállapotba rakom a win 10-et, és tiszta lappal újradriverezem az egész rendszert, de nem sikerült. Akármit csinálok, a rendszer helyreállítás nem jön létre, a végén mindig ezt a hibaüzenetet írja ki:
"there was a problem resetting your pc. no changes were made." És ezzel ennyi.
A windows 10-em egy ...hhhmm.. nem igazán gyári win 8.1-re lett ráfrissítve, eddig gond nélkül ment mindig minden. Mit tudok tenni?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#52044) netpeti98 válasza szetcsuszott (#52043) üzenetére


netpeti98
addikt

A legegyszerűbb, ha a Media Creation Tool segítségével leszedsz egy friss ISO-t és azzal újratelepíted.

(#52045) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
köszönöm mindenkinek a tegnapi segítséget a telepítéshez. Fent van a windows. Viszont most megint előjött az értesítések fülön a lemezellenőrző. Eddig akárhányszor engedtem ellenőrizni egyből elromlott a tálca, tehát szinte semmire nem reagált, sőt a start se. Egyelőre nem csinálom meg, de miért kérheti?

(#52046) SP4C3 válasza netpeti98 (#52044) üzenetére


SP4C3
veterán

Vagy erről a link-ről, ami még mindig nincs benne az összefoglalóban.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52047) netpeti98 válasza SP4C3 (#52046) üzenetére


netpeti98
addikt

Régebben benne volt Techbench, csak időközben megszűnt, így kikerült. Szerintem az a legegyszerűbb, ha írsz a topikgazdának egy privátot a javaslatoddal. :)

(#52048) tomp


tomp
félisten

Gondoltam kipróbálom felmegy e egy usb 3.0-s pendrive-ra a windows. Win10 alól indítottam a telepítőt. A "A Windowsnak több helyre van szüksége" ablaknál van egy opció, hogy válasszak másik meghajtót. Oké. Alul egy frissítés gomb van. Ha rámegyek akkor ugye nem indul újra a gép hanem a telepítő Windows alól feltelepíti a pendrive-ra a rendszert? Illetve nem nyúl bele a gépen lévő rendszerbe?

(#52049) prabhu válasza tpeter77 (#52040) üzenetére


prabhu
senior tag

A fentebb linklet helyről leszedett 1607 install.wim-es. Egy tömörítő progival is bele lehet nézni.

(#52050) King Unique válasza tomp (#52048) üzenetére


King Unique
titán

Ha pendrive-ra akarsz Windowst telepíteni, akkor inkább más megoldásokat célszerű kipróbálni. Közvetlenül a telepítőből vsz nem lehet felrakni USB-s eszközre, ellenben egy Linuxszal. illetve Windows esetében pont az ilyen használatra lett kitalálva a WTG, amihez min. 32 GB-os pendrive kell.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.