Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128001) nofi válasza King Unique (#127998) üzenetére


nofi
őstag

Egyébként a tulajdonságoknál néztem eleve csak az nem sokat árul el. Utána indultam el a filekezelőben nézelődni, megjelenítve a rejtett mappákat, fileokat is.
A Storage settingsnél van egy bőbeszédűbb rész amiből ki lehet már indulni. System & reserved 103GB mennyire általános?
Az a baj, hogy hiába nyitom meg a telepített programok részt, rengeteg elemnél hiányos az méret info, bár nagyjából már lecsekkoltam mindegyiket.

Xbox GT: nozsolt

(#128002) Đusty válasza Đusty (#127991) üzenetére


Đusty
addikt

Na megvan a megoldás. Google-ből kiindulva elég sokaknak van mikrofon baja win10-ben. Ebből egy lehetséges ami az enyém volt, hogy a mikrofon hiába aktív a gépház, eszközkezelő, driver, szoftver, mindenható szerint ha az adatvédelem beállításnál nincs engedélyezve :) . Ami akár logikus is lehet de ki nem találtam volna, hogy ott kell bekapcsolni, kb. a 35 video világított rá.

[ Szerkesztve ]

(#128003) medica


medica
senior tag

Hi! kb két hete random nehezen tölt be a w10, többször hibát észlelve újra kezdi, javítja (kék)aztán megy rendesen. Összesítő 20h2x64 (kb4586781) és x64-v5.84 (kb890830) volt 11.12-én utoljára, kb azóta pár naponként random csinálja. Mi lehet a gond?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#128004) King Unique válasza nofi (#128001) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen rákattintasz pl. a System & reserved kategóriánál is és akkor kiírja, hogy mi és mennyit foglal. + Ha elolvastad az előzőleg linkelt hozzászólást, akkor ott említve vannak olyan programok is, mint pl. a TreeSize Free, amivel talán még egyértelműbben megnézhető a mi és mennyit.
Mi mennyire általános, hogy ki egyénileg mennyi és mekkora tárhelyigényű programot telepít a C meghajtóra és mennyi és mekkora tárhelyigényű egyéb fájlt tárol ott, meg a telepített RAM méretétől is függően kinél mekkora a lapozófájl és a hibernációs fájl mérete, be van-e kapcsolva nála a rendszer-visszaállítás és ha igen mekkora lemezterület foglal le? :))

[ Szerkesztve ]

(#128005) Csupingo válasza medica (#128003) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem használsz egyszerre több op-rendszert? (Linux, másik win, stb.?) Esetleg betegeskedő hdd, ssd. Hibás sata kábel, vagy a csatlakozóknál elmozdult sata kábel okozhat ilyet.
Memória hiba, nem stabil tuning.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128006) nofi válasza King Unique (#128004) üzenetére


nofi
őstag

A System & reserved-ben nem találtam semmi rendelleneset, viszont megvan a ludas. A Forza 4 elfelejtette magát törölni... Hátha más is belefut.
TreeSize Free segített megtalálni :R

Xbox GT: nozsolt

(#128007) féldekás


féldekás
senior tag

Sziasztok!

Újratelepítettem a Windowst, mivel az N verzióval voltak problémáim.
Korábban minden szar kiegészítő szoftvert feltettem a gépre, most viszont csak a legszükségesebbeket szeretném, ami az optimális működéshez szükséges.
Melyek ezek?
RTX 2060
Asrock B450M Legend
Van még egy wifi stick, ennek az illesztőprogramját nem sikerült korábban feltennem, valami olcsó alis vacak, de meg vagyok vele elégedve többnyire. A régi tp-link nem tudta az 5Ghz-et.
Előre is köszönöm!

(#128008) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Hol lehet beállítani, mely programok induljanak automatikusan?
Régen volt ugye az Indítópult. Most, ha beírom Msconfig, és ott az Automatikus indításra megyek, akkor a Feladatkezelőt dobja fel :U

Life is better with a Titan

(#128009) King Unique válasza Eversmann (#128008) üzenetére


King Unique
titán

Most is van indítópult a gépházban, lásd a Microsoft weboldalán lévő leírást, + feladatkezelőben az "indítás" fül, stb. :))

(#128010) chungee


chungee
addikt

Reggelt!

Ez a művelet felér egy format c: + re-install kombóval :F :B

[ Szerkesztve ]

(#128011) medica válasza Csupingo (#128005) üzenetére


medica
senior tag

:R Hard Disk Sentinel szerint oké minden. Nincs más op-rendszer. Tuning se, erős gép de nem játszok vele. Valami prog létezik ami kiderítheti?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#128012) Cs1csó válasza féldekás (#128007) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows gyakorlatilag minden driver-t feltelepít tehát igazán nem nagyon kell tenned semmit.
Esetleg a GÉPHÁZ részen végigmész minden menün, almenün és értelmezed a leírásokat és ami nem kell azt kikapcsolod pl. adatküldés stb.

(#128013) Micka21 válasza Fire/SOUL/CD (#127942) üzenetére


Micka21
tag

Köszönöm a választ neked és King Unique-nek is.

(#128014) Csupingo válasza medica (#128011) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán az eseménynaplóban is van olyan bejegyzés, ami segít elindulni. A memóriákat lehet tesztelni a memtest 64-gyel, vagy a memtest 86-tal. Lehet, hogy az utolsó frissítések okozzák, ha van lehetőséged, akkor visszavonhatod őket, vagy visszaállhatsz az előző változatra. A win-ben a gyors rendszerindítást is ki lehet kapcsolni, az is tud furcsaságokat okozni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128015) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!
Adott egy Z490M alaplap (Gigabyte)
i5-10400F processzor.
GTX 1660 kártya
UEFI-ben látom az SSD-t, de Boot sorrendnél egyszerűen nem adja fel. Samsung 850 Evo
Próbáltam másik SSD-t rádugni, ott is hasonló a story.
CSM Support Disabled
Windows 10 Feature bekapcsolva
Sata Support bekapcsolva
Secure Boot mode : Standard
Sata controller bekapcsolva.
Sata Mode selection : AHCI
Hol lehet a hiba?

Alaplapos topicban kérdeztem is, de kéne egy kis támpont.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#128016) Pyttawrx válasza Graphics (#128015) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Secure boot off, fastboot is ha van. Ha nem segit akkor priviben folytatjuk. :)

(#128017) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

[color profile - vagy egyéb gond]

A probléma az, hogy valamelyik legutóbbi AMD driver frissítése után viszonylag fakóvá vált a képernyő kép. A furcsaság az volt, hogy újra be kellett állítani a színprofilt, mert minden erre vonatkozó beállítást eldobott, és még a színprofil listából is kiszedte a manuálisan hozzáadott saját darabot (ezt még a monitor kalibrálása mellé kaptam és évek óta alkalmazom).

Visszaraktam az eggyel előtte lévő drivert, de nem segített. Ma jött az új, 20.11.3-as AMD driver, és olyan módban raktam fel, hogy töröljön minden előző dolgot, így helyreállt a szín. Viszont az ablakok közt váltogatáskor mintha recegett volna a színkezelés, fura volt.

Aztán felraktam az aktuális, preview Windows 10 frissítést, újraindított a gép, és megint fakó minden. Volt fent f.lux nevű színállítgató progi, a biztonság kedvéért azt is leszedtem, újraindítottam, de maradt fakó a kép.

Ezek alapján szerintetek mivel lehet baj? Én azt gyanítom, hogy a Windows 10-ben baszogtattak valamit a színkezelésen – ahogyan a hangkezelést is megreformálták az utóbbi években, sok eszköz esetén problémát okozva. Találkozott ilyesmi problémával más is?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#128018) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amikor törlök valamit SSD-ről, miért megy fel 100%-ra a terheltsége? Majd pár másodperc után normalizálódik

Úgy van beállítva, hogy nem helyezi át a kukába, hanem rögtön végleges törlés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#128019) SpaceJam válasza enginev3.0 (#128018) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Mert ugyanúgy foglalkoznia kell a fájlokkal, hogy azokat nullásnak jelezze, nem csak úgy, mágikusan tűnnek el a szektorokból. Ez több tízezer fájlnál 5-10 másodpercet is jelenthet. Azzal, hogy közvetlenül törölsz, csak megfelezed a törléshez szükséges időt (hisz a lomtárba helyezés is ugyanannyi idő, mivel minden fájl infójához ugyanúgy hozzá kell nyúlni).

De ha csak 1-2 fájlról van szó, akkor indokolatlan a dolog, és azt sejtem, hogy valami vírusirtó fogja meg, vagy pedig be van állítva secure delete valamilyen program által, így nem csak töröl, hanem ténylegesen felül is írja a fájlokat. Ha egy viszonylag korrekt gépről van szó, és nem hulladék (pl. Kingston) az SSD, akkor amúgy észre se kellene venned a törlést.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#128020) féldekás válasza Cs1csó (#128012) üzenetére


féldekás
senior tag

Értem, akkor csak a Geforce driver lesz, azt azért felrakom.
Rákérdeztem alapos topicban is, ott is ezt mondták.
Annyi, hogy részleges telepítés volt, mert amikor felraktam szarakodott a netem, így más a helyzet?
Utána viszont keresett pl. képernyőillesztőt a windows, és jó lett a felbontás is magától.

(#128021) Csupingo válasza féldekás (#128020) üzenetére


Csupingo
veterán

Nézd meg az eszközkezelőt, hogy maradtak e felkiáltójeles dolgok.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128022) ates2


ates2
senior tag

Erre valakinek ötlet?
elvileg ki kéne listáznia a mappákat de üres minden :p hmm volt valami update lehet az vágta haza ?

(#128023) Doky586 válasza ates2 (#128022) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

..vagy inkább TE állítottál be valami szűrőt... :((

(#128024) enginev3.0 válasza SpaceJam (#128019) üzenetére


enginev3.0
félisten

Qbitorrenttel törlök
WD Blue SSD

Eddig nem nagyon tapasztaltam ilyet, nem tudom mióta csinálja ezt

Nincs vírusírtóm

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#128025) ates2 válasza Doky586 (#128023) üzenetére


ates2
senior tag

hát én nem tudok róla...akkor lehet a másik énem volt :U

(#128026) Doky586 válasza ates2 (#128025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az bizony meglehet.. :)
Normál telepítésnél az a kagylós sor sincs ott a filekezelőben.
De szerintem a 'Nézet' fülön is szétnézhetnél..

(#128027) FattyDove


FattyDove
őstag

Valahogy létre lehet hozni egy olyan 19042.630-es iso-t, amiben benne van az angol és a magyar nyelv is (a telepítés elején választható lenne) + választható lenne az is, hogy Home vagy Professional verziót akarok feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#128028) King Unique válasza chungee (#128010) üzenetére


King Unique
titán

Kb. igen, de időigényes lehet attól függően is, hogy mi van kiválasztva, beállítva az alaphelyzetbe állításnál. Valamint azoknak is jól jöhet, akik nem tudnak a szokásos módon pendrive-ról Windows 10-et megfelelően telepíteni, ahol nem elég szimplán formázni a C-t, hanem törölni kell a célmeghajtót a kicsi rendszerpartíciókkal együtt. :B
Azt nem írtad mi a cél, de ha javítás, akkor másik opció Windows 10 alól indítva az MCT-s upgrade / letöltött W10 ISO felcsatolása a fájlkezelőben és a setup.exe futtatása a személyes fájlok, telepített alkalmazások megtartása módszerrel. Ha nem cél a telepített alkalmazások, személyes fájlok stb. megtartása, akkor mehet az előbbi 2. Valamint ha eladásról/elajándékozásról van szó, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#128029) Doky586 válasza FattyDove (#128027) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legyen inkább benne a világ összes nyelve..! De az európában használatosak mindenképp: lengyel, spanyol, német esetleg orosz stb.. :D
De szerintem ezen iso-k külön-külön is megfelelőek egy Ventoy pendriveon. :K

(#128030) King Unique válasza FattyDove (#128027) üzenetére


King Unique
titán

Hogyne, persze, lehet integrált telepítőt egyénileg készíteni, nyelvi csomagot hozzáadni (+ infó), kumulatív frissítést integrálni, indexeket és opcionális funkciókat hozzáadni/eltávolítani, stb. :))
Egyébként az MCT-vel letöltött 20H2 ISO miért nem jó? :F Az jelenleg 19042.572 buildszámú aminek a lefrissítésre naprakészre viszonylag hamar megvan, eleve többféle kiadást tartalmaz beleértve a Home és Pro kiadásokat is, lehet töbféle nyelv közül választani, igaz egyszerre lehet csak egyet, stb. + Ott van az UUP, az onnan letölthető CMD-s eszközzel egyedibb ISO fabrikálható, annál többféle nyelv is hozzáadható egyszerre, stb.

[ Szerkesztve ]

(#128031) FattyDove válasza Doky586 (#128029) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez a Ventoy hogyan működik?
Beállítom, hogy GPT legyen MBR helyett + engedélyezem a secure boot-ot majd felrakom a pendrive-ra a Ventoyt. Ezután a .iso fájlokat simán csak rámásolom a pendrive-ra?

#128030King Unique:

Köszi ránézek. Azért nem jó, mert pl jött az Edge integrálás is és minél kevesebb utólagos beállítást szeretnék eszközölni azokon a gépeken, amiken tiszta telepítést kell csinálnom majd. Ismerem azokat akik használni fogják és inkább megkímélem magam aaz utólagos telefonálgatástól

[ Szerkesztve ]

(#128032) King Unique válasza FattyDove (#128031) üzenetére


King Unique
titán

A 20H2 ISO-ban már eleve az új, Chromium-alapú Edge böngésző van, vagyis csak szimplán emiatt kb. zéró értelme van a külön ISO fabrikálásának. :B Meg egy 0-ról történő tiszta telepítés után a teendők nyilván nemcsak az előbbiből és nem is a Windows Update-ból állnak, hanem ott van pl. a rendszer egyéni igényeknek megfelelő testreszabása + programok telepítése és beállítása, stb., ahol az utóbbi eleve időigényesebb lehet.

A Ventoy maga particionálja és formázza az eszközt alapesetben MBR | exFAT primary | FAT ESP alapon, ahol az utóbbin ott van egy GRUB, annyi a trükk, ezért lehet exFAT fájlrendszerű pendrive-ról is bootolni, amit a legtöbb alaplap és BIOS/UEFI nem feltétlen támogat. Meg igen, utána csak rá kell másolni az ISO-fájlokat, majd újraindítás után már lehet is bootolni a pendrive-ról, kiválasztani a multiboot menüben az indítani kívánt rendszert, stb.

[ Szerkesztve ]

(#128033) FattyDove válasza King Unique (#128032) üzenetére


FattyDove
őstag

Nekem az alap 20H2 frissítésnél még a régi Edge volt, majd jött egy cumulative update és akkor váltott át

(#128034) Doky586 válasza FattyDove (#128031) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen a Ventoy megcsinálja az üres bootolható pendriveot és igen az .iso fájlokat simán csak rámásolod a pendrive-ra.
Tud legacy és uefi bootot is. A secure bootja működik ha gépenként engedélyezed a leírás szerint, de inkább kikapcsolnám a telepítés idejére a biosban.

(#128035) King Unique válasza FattyDove (#128033) üzenetére


King Unique
titán

Én az előbb nem 20H2 funkciófrissítést, hanem 20H2 ISO-t és tiszta telepítést írtam, ahol az utóbbi esetben eleve integrálva van az új Edge. ;)

(#128036) FattyDove válasza King Unique (#128035) üzenetére


FattyDove
őstag

Aaa, szóval a kettő különböző.. TIL.

Már elkezdtem leszedni UUP dump-ról a két szükséges iso-kat és megpróbálkozok a Ventoy-al. Ha nem megy a dolog, akkor marad a MCT és a régebbi build

[ Szerkesztve ]

(#128037) chungee válasza King Unique (#128028) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm szépen a szakértői hozzáállást :R A 2. opció lesz a megfelelő számomra :C

(#128038) Đusty


Đusty
addikt

Ilyenkor mit lehet tenni? Friss pro telepítés, nincs semmilyen fiók, sem jelszó.

(#128040) King Unique válasza #98320896 (#128039) üzenetére


King Unique
titán

Minimálisan talán, de olyan számottevő gyorsulásra azért nem kell számítani, mivel az NVMe SSD-k sebességelőnye leginkább szekvenciális írás-olvasás, azaz nagy méretű fájlokkal végzett műveletek esetén jön ki, az OS szimpla futtatása meg pont nem az a kategória.
Mi az, hogy átpakolni? :D A Windows 10 és a telepített programok normál esetben eleve azonos meghajtón vannak, másik fizikai meghajtóra max. a túl nagy tárhelyet igénylő játékokat és egyéb (pl. letöltések) fájlokat szokás helyezni.

[ Szerkesztve ]

(#128042) King Unique válasza #98320896 (#128041) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb volt leírva, hogy ha pl. nem férnek el a C-n, az aktuális rendszermeghajtón - azt se jó fullra telerakni - , akkor értelemszerűen igen. Meg ha pl. egy esetleges rendszermentésnél nem akarsz X 100 GB-os lemezképfájlt. :D De ezt amúgy alapvetően neked kellene tudni a saját felhasználói szokásaidhoz mérten.

[ Szerkesztve ]

(#128044) King Unique válasza #98320896 (#128043) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt már le volt írva pár opció, hogy mikor lehet érdemes. Másrészt más tudja, találja ki, hogy neked milyen felhasználói igényeid vannak, számodra mi a legmegfelelőbb? Illetve ha ez ekkora kérdés, akkor inkább hagyjad, maradjon 1 meghajtón, ha bőven elfér ott, ennyi. :))

(#128045) King Unique válasza King Unique (#128044) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha a játékok gyorsabb betöltése stb. miatt kérdezed, akkor az SSD topikokban (ebben és ebben) is volt szó arról, hogy annyival az sem szokott gyorsabb lenni egyáltalán a SATA SSD-khez képest, mint amennyivel maga egy NVMe SSD a szintetikus teszteknél, ahol a magas szekvenciális sebesség pl. videóvágásnál jöhet jól. Persze ha ezek után is annyira NVMe SSD kell és arra külön a játékok, hát akkor hajrá. :))

[ Szerkesztve ]

(#128047) King Unique válasza #98320896 (#128046) üzenetére


King Unique
titán

Annyira azért nyilván nem terjeszkedik, hogy ne férjen el egy bruttó 512 GB-os SSD-n, meg esetedben nyilván nem maga a Windows 10, hanem az utólag telepített játékok mérete a nagy, azok terjeszkenek. Nem mindegy ám! :N Egyébként meg eleve megnézhető, hogy mi és pontosan mennyit foglal, + ott van a lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd, + egyéb módszerek lemezterület felszabadításához, ezekről már kismilliószor volt szó itt a topikban.

Le van írva világosan az előző válaszokban, + még az SSD topikok ide vonatkozó hozzászólásai, tapasztalatai is linkelve, hogy a gyakorlatban általában nincsen akkora sebességelőnye Windows, általános programok és játékok futtatásánál az NVMe SSD-knek, a jóval magasabb szekvenciális olvasási és írási sebességé nagy méretű fájlokkal végzett műveleteknél jöhet ki, lásd pl. nagy méretű fájlok másolása, videóvágás, stb. Szóval ha arra számítasz, hogy NVMe alapon majd 6x olyan gyors lesz minden az előbbi felhasználásnál, akkor hiába. :(

A) Ha most kényelmesen elfér minden 1 db SSD-n, meg az NVMe SSD nem jelentene ilyen célra akkora sebességelőnyt, akkor nem világos mi szükség erre okvetlenül, de biztos, te tudod. :D
B) Dettó! Illetve vegyél ha annyira akarsz, de azért előtte nem árt utánanézni, hogy támogatja-e az adott hardver az M.2 PCIe SSD-ket, van-e az alaplapon megfelelő foglalat, + annál az UEFI támogatja-e a bootolást PCIe NVMe SSD-ről, máskülönben nem sokra lesz jó. :N

[ Szerkesztve ]

(#128048) ACE-


ACE-
addikt

Üdv, legújabb Windows 10-ben kapcsolnám be azt a funkciót, hogy szoftveres CD behelyezésekor (ISO file megnyitásakor) automatikusan elinduljon az autoplay.inf-nek megfelelő program. Ez sehogy sem megy mindig a könyvtárat nyitja meg és külön kell indítani az exe-t. Megoldható ez valahogy? Autoplay beállításnál vezérlőpulton belül természetesen már beállítottam, de semmi...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#128049) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy bekapcsolás után nem tudom megnyitni az intézőt, a windows defender inaktívvá vált, és még egy feladat kezelőt sem tudok behozni.
A gép bejelentkezéskor kiírt valami gpsvc-hez nem tudott csatlakozni v valami ilyesmi.
Mi lehet a gond, lehet-e újratelepítés nélkül megoldani a problémát?

Természetes próbáltam újraindítást is már többször. De ugyanaz.

(#128050) cross56 válasza cross56 (#128049) üzenetére


cross56
senior tag

"A rendszergazda korlátozott hozzáférést biztosít az alkalmazás néhány területéhez, és az elérni kívánt elem nem érhető el. ...."

Ezt akkor írta ki amikor vissza akartam kapcsolni a windows defendert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.