Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) -=RelakS=- válasza SP4C3 (#53949) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hű, szép gyűjtemény

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53953) Bacusuz válasza vigyori78 (#53950) üzenetére


Bacusuz
őstag

kipróbáltam, de sajnos nincs változás :))

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#53955) lala42


lala42
őstag

Sziasztok!
Olvasva itt a fórumtársaim véleményét, kissé csodálkozok egy-két hsz.-en.
Előzőleg bogarászva a különböző fórumokat, megmondom kissé félve szántam rá magam a 10-es telepitésére. Nem azért, mert nem telepitettem még op. rendszert. Inkább a kifogások tömkelege miatt. Rászántam magam.
2016.12.01. a telepités dátuma. Minden annak rendje és módja szerint feltelepül. Driverek szintén. Néhány a gyártó honlapjáról lett leszedve, mert az frissebb volt. Mint sokaknál, nálam is bekavart a wifi driver frissítés, de ez egy külső USB-s karival meg lett oldva. A képeket én sem tudtam lapozgatni - igaz csak kipróbáltam, hogy nálam sem működik- mert egy külső képszerkesztőt használok. ACDC valami ősrégi változatot. Megjegyzem semmi gond vele. Fut rendesen. Tehát ezek nem problémák. Azóta amióta használom, nem találkoztam sem kékhalállal, sem fagyással, sem semmi ilyen gondot okozó problémával. A frissítések lejöttek és meg kérdezte a gép, hogy most, vagy egy munkaszüneti időpontban indítsa újra a gépet? Ez sem okozott problémát. Igaz bevallom, nem buzeráltam az op. rendszert, nem gondoltam, hogy majd én megoldom a frissítések letöltésének mélyreható átírását. Nem buzeráltam a redszerleírót, mert tudom, hogy nem vagyok egy szinten az MS. szakembereivel. Ellentétben néhány fórumtársakkal. :DDD
Amin használom az egy Toshiba laptop. I5 3210 proci ATI 7600 videochip, 8 GB memória. 750 Gb. HDD.
Nálam nem tapasztaltam ezt az üresjáratban dolgozó HDD-t, memóriahasználatot sem.
Nem lehet, hogy nem is az op. rendszer hibáiról van minden esetben szó?


Azt ne felejtsük el, hogy kapott egy operációs rendszert a népesség, ami jogtiszta, teljesen ingyenes és akik használják, valószínűleg az is marad. :K :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#53956) bsh válasza lala42 (#53955) üzenetére


bsh
őstag

"teljesen ingyenes"
miről maradtam le? :Y

(#53957) StLui


StLui
veterán

Pár napja lefuttattam az itt javasolt Cortana eltávolító progit, nem tudom összefügg-e mert rég használtam, de most kellet volna a "Keresés a windowsban", bal alul a nagyító, és nem működik, ezt is kinyírtam így? Egy fájlt, vagy programot szerettem volna vele megtalálni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#53958) SP4C3 válasza StLui (#53957) üzenetére


SP4C3
veterán

Használd már az exploreres keresőt légy oly szíves :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53959) lala42 válasza bsh (#53956) üzenetére


lala42
őstag

Mennyit is fizettél érte? :U

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#53960) SP4C3 válasza lala42 (#53955) üzenetére


SP4C3
veterán

Te egy szerencsés ember vagy. Jár a süti. Több pénzt hajottál ms-nek, mint gondolnád, süti visszavonva.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53961) StLui válasza SP4C3 (#53958) üzenetére


StLui
veterán

Ez miatt (cortana eltávolítás) csak az használható? nem gond ha így van, csak most nem tudom viccelsz és várjam még a választ, vagy komoly?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#53962) SP4C3 válasza StLui (#53961) üzenetére


SP4C3
veterán

Szarkazmus: OFF

Nem viccelek, jól tetted, hogy eltávolítottad, attól még az explorer-es kereső él, ő független a "Windows Search Service"-től és cortana-tól is.

Tegyük fel keresel egy file-t aminek a neve: "config.blk" és tudod, hogy az F: partíción van > Win explorer-ben elnavigálsz az F: meghajtóra és jobb felső sarokban található search-box-ba beírod: "config.blk", bumm megvan, öröm és bódocság'.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53963) lala42 válasza SP4C3 (#53960) üzenetére


lala42
őstag

Lehet. De mivel semmibe nem kerül és ha összejön mindenki számára egy pöpec op. rendszer, akkor miért is ne? Azt mondod, hogy mi teszteljük ingyen? És akkor mi van? Károm nincs belőle. Nem emlékszem, hogy valaki a tarkómhoz nyomott volna egy fegyvert, hogy telepítsem fel. Itt sem hallottam senkitől. Ez teljesen önkéntes alapon indult. Vagy rosszul tudom? Lehet használni még a 3.1-et is. megy még gépeken a DOS is. (csak kevesen tudjuk használni :DDD :P ). Menni kell a korral ez az igazság. :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#53964) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Szeretném tulajdonba vanni a win-t de valahogy nem megy.
Fájlkezelő -> meghajtó -> Tulajdonságok -> Biztonság -> Speciális minden opciót végignyálaztam, de mikor megpróbálom érvényesíteni a módosításokat, minden egyes mappára egy kellemetlen üzenetet firkant elém a rendszer:
"A hozzáférés megtagadva mert nem rendelkezik a megfelelő engedélyekkel"

Sajna szükséges a rendszergazdai jog, mert így még a kedvenc játékom mentéseit sem engedi bemásolni a könyvárba a rendszer.

Júli környékén volt újratelepítve a vas.
Így van, esedékes már egy újratelepítés.

Van valakinek ötlete?

(#53965) StLui válasza SP4C3 (#53962) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm! Ok, jó lesz így is, sőt! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#53966) cigam


cigam
félisten

~1hete frissítette magát a gép. Elméletileg minden sikerült, de újraindítás után megint jelszót kér pin kód helyett.
Beállításoknál módosítás és eltávolítás gomb van, szóval tud róla,hogy van pin kód. Ez normális? Mi okozza?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53967) Syl válasza bsh (#53956) üzenetére


Syl
nagyúr

A Linuxról :DDD

(#53963) lala42

Azért valótlanságot ne terjesszünk!
A Win10 nem ingyenes! Csak ingyen lehetett frissíteni Windows 7-ről és 8.1-ről.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53968) lala42 válasza Syl (#53967) üzenetére


lala42
őstag

Én nem frissitettem. Letöltöttem, van eredeti win8 kulcsom. 7 is. Ez nem volt a korábbi op. rendszereknél. Ha volt xp.-d akkor automatikusan nem lehetett win 7-ed. Ergo egy új rendszerért nem fizettél. Akkor mennyibe is került? :U :R
Még ha szerintetek teszteljük is.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#53969) mrhitoshi válasza pzstm (#53913) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ezt hogy érted ? A gép indítását érted ez alatt ? Mert ha igen, akkor folyamatosan fennáll.
De miután leállt a onedrive, mint program, és újraindítom, akkor is előjön.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#53970) Bogyó bá' válasza Syl (#53967) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az emberek 80%-ának "ingyenes" volt. Két öreg (5 éves, legális W7-es) asztali gépemre, 3 éves, legális W8-as tabletemre pontosan nulla forintért került a legfrissebb oprendszer, jogtisztán.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53971) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy mindig kékhalálozik a win10 rendszerem ezzel a hiba üzenettel

kernel processor power..........esetleg ötlet ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#53972) Syl válasza lala42 (#53968) üzenetére


Syl
nagyúr

De kellett hozzá előző OS, ami pénzbe került. Vagyis ez csak egy ingyenes frissítés, nem pedig ingyenes OS. ;)

(#53970) Bogyó bá'

Ja, az emberek 80%-ának ingyen volt. Fogták a zenkóros win7/8.1-et és frissítették :P

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53973) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Arra a win10-re ami win 7-ről lett frissítve 10-re mennyi az életciklusa/támogatása?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53974) cattus válasza sz.j (#53973) üzenetére


cattus
őstag

Ugyanannyi, mint a más Windows 10-re.

Do the thing!

(#53975) sz.j válasza cattus (#53974) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azaz 2025-ig?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53976) TRob1 válasza Syl (#53972) üzenetére


TRob1
veterán

Ez egy különálló OS, külön (is) telepíthető, tehát nem kell alá/elé előző win. Az egy dolog hogy lehetett frissíteni az előzőekről. És aki megvette a 7est, 8ast, 8.1et, az azt vette meg, nem a 10est. Mégis sokan közülük a 10est használják 0Ft plusz ráfordítással - akár nem is frissítve hanem az előző kulcsot megadva, holott használhatnák az előzőleg megvettet is. ;) És a legszebb az egészben hogy a legtöbben (szerintem 80 helyett van az 98% is) tényleg 0,- többletköltséggel használják, mégis sokan csak sírdogálnak - pedig tudtommal nem kötelező használni (kivételek persze akadhatnak).

"Fogták a zenkóros win7/8.1-et "
Mé? Ezek fennvannak ott? És te honnan tudod? Csak nem tag vagy? Na de Miért? Csak a win-t kell megvenni, mást nem? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#53977) Sdi válasza TRob1 (#53976) üzenetére


Sdi
addikt

Itt az ingyenességen volt a hangsúly, ami egy fizetős dolog / szoftver / meglététől lesz "ingyenes", az nem az.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#53978) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok Szakik!

lenne egy kerdesem.

karacsonyra beujitottam magamnak egy Clevo laptopot (UK-ban elek), amit oprendszer nelkul kertem, mondvan, elvagyok en jol a 7-esemmel, szerettem is, minden jo lesz. na mar most, kiderult, h hiaba vannak hozza a gyartonak elkeszitve a driverei, voltak inkompatibilitasi problemaim, miutan feldobtam a 7est. arrol nem is beszelve, h a skypeom, amit hasznalok mindennap, egyszeruen nem volt hajlando felmenni. ilyet meg sose lattam/tapasztaltam, pedig nem ma kezdtem a telepitgetest, nem tudom, mi lehet ennek az oka, kaptam Ph!-n olyan tippeket, h nagy esellyel a gyarto valahogy kozpontilag letiltotta ezt a modellt, meg amiket most lehet toluk rendelni, es igy nem tamogatott.
fel is hivtam oket, mint kiderult, valoban az a gond, 8-ra vagy 10-re valo frissitest javasoltak, mondvan rengeteg kompatibilitasi es egyeb problemakkal jeleznek nekik vissza az ugyfelek, ok sem ajanljak mar, ugye nem tamogatott az MS altal, blabla.

jo, lett win10.

ott ment minden, mukszik rendesen, bar egy ket dolog hianyzik a 7bol, de egesz jol elkezdtem belakni. beallitottam, h a loginnal ne kerjen mindig jelszot, hanem automatice inditson. ok.

par napja hazajottem holidayre, es az itthon meglevo PC-men, amit szulo hasznal, letrehoztam egy HomeGroup-ot, es csatlakoztattam a Clevot, h ne kelljen mindig az elott gornyednem, ha pl a 24"-en akarok filmet nezni, vagy a laposon levo fajljaimbol akarmit.

ez meg is tortent, es szerintem azota lett az a hiba, amivel korabban nem talalkoztam, nevezetesen, hogy elbaszarintotta a loginomat. :(((
duplikalta a profilomat valamiert, lasd bal also sarok, de csak a nevet, a kepet, mast nem, a beallitasoknalnem volt visszaallitva arra, h jelszot kerjen, de lett egy masik, ugyanolyan nevu profil. tehat ott is volt egy duplikalas, meg egy Homegroup user$-nevu profil, a groupbol kileptettem a gepet, a duplikaltat toroltem azota, de semmi. ugyanugy szar, ilyet kapok minden gepinditasnal, amit le kell okeznom, majd beirni a sajat profilom jelszavat.
pedig csak egy k.rva profilom van, es nincs beallitva password request. :W

barkinek barmi otlete, h ez mi a tokomtol lehet, es foleg, hogyan tudnam visszaallitani? nagyon halas lennek erte! :R

udv

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#53979) azbest válasza gduck (#53929) üzenetére


azbest
félisten

milyen verziót tettél fel a realek pakkból? Ma is jött ki új R281-es.

Nekem alc3202-es fajtánál a 6.0.1.8004 -et teszi fel az R280 -es pakk. Más kártyához lehet más verziót rak. Na ezzel megjött a mikrofon hangereje. Korábban akármelyik realtek pakkot tettem fel, akkor is halk volt. Egyedül úgy volt ereje a mikrofonnak, ha nem tettem fel külön, hanem a win alap driverét hasznáta, de az meg nem kezelte a dokkolós ki/bemeneteket.

Az is befolyásolhatja, hogy kalsszikus vagy multistream módra van állítva, már amelyik változatmál ez lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#53980) Syl válasza TRob1 (#53976) üzenetére


Syl
nagyúr

>Ez egy különálló OS, külön (is) telepíthető, tehát nem kell alá/elé előző win.

És mi lenne, ha értenéd azt amit írtam? ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53981) TRob1 válasza Syl (#53980) üzenetére


TRob1
veterán

+Sdi

Ok, győztetek. Az "okos" magyarral úgysem érdemes vitázni. Hisz neki az sem ingyenes amiért egy fillért sem fizet. Kapok valamit pluszba, nem adok érte semmit, de mégsem ingyenes számomra. Értem. Köszi. :R

¤ R'n'R ¤

(#53982) SP4C3 válasza TRob1 (#53981) üzenetére


SP4C3
veterán

"pedig tudtommal nem kötelező használni" - Nem kötelező, de simán kényszerítenek az átállásra, google/youtube/chrome/vp9 példának okáért, dx12 stbstb.

"Az "okos" magyarral úgysem érdemes vitázni." - Kikérem magamnak, nem vagyok magyar és talán okos sem.

Hisz neki az sem ingyenes amiért egy fillért sem fizet. Kapok valamit pluszba, nem adok érte semmit, de mégsem ingyenes számomra. Értem. Köszi. - Köszönd is meg, mert adsz érte valamit csak nem tudsz róla, pontosan ugyanúgy, mint 100-ból 99 khömm "felhasználó". :))

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53983) Popes válasza TRob1 (#53981) üzenetére


Popes
őstag

Szeretnék egy új oprendszer nélküli gépre win10-et telepíteni, hogy tehetem meg ingyenesen?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Deus ex machina

(#53984) TRob1 válasza SP4C3 (#53982) üzenetére


TRob1
veterán

Kényszerítenek? Vannak magányszemélyek (és cégek is) akik a mai napig elvannak az xp-vel is. :DDD Amúgy meg ne frissítsd az appokat, ne akard az új techikákat... Egyik részről ne akarj előre haladni, ha másik irányból meg hátrafelé mennél. :P

Amit meg "adsz", azt adod másnak is, max nem tudsz róla. A "nagyokról" (fb-alma-gugli-nvidia-ati...stb) ugye tudunk... De már egy akármilyen kis xar progi is elküld egy csomó infót a "gazdinak", de hisz ez már évekkel ezelőtt is így volt sok appnál. Vagy a telefonok...
De nem is kell progi, hisz ha hitelt veszel fel, még a lábméreted is tudják... vagy az önkormányzatok a sok milliószor kitöltött és aláírt adataid által. A bankok... De lassan már egy futárcég is mindent tud rólad...
És még ott vannak a szgép szervizesek. NA azok látnak igazán mindent, hisz a "felhasználó" legtöbbször 1az1-ben rájuk bízza a gépét kitöltött sablonokkal, mentett jelszavakkal, otthon felvett filmekkel, képekkel, dokukkal... a komplett digitális életükkel. :))

Pár éve - mikor asszony fotólaborban dolgozott -, azt tetszett nagyon hogy az emberek tuti meg voltak győződve hogy a filmes előhívás full automata, és születnek érdekes képek szép számmal amiket csak ők látnak. Aha... Na azokból lehet többet tudott meg arról aki ment a képekért, mint az MS a gépedről. :U

(#53983) Popes:
Olvastad az elejétől? Értelmezted is? Az elméleti százalékokat is láttad? Nah, te a másik felébe esel. :R (Amúgy mennyi gépen használod a win10-et, és konkrétan a win10ekért mennyit fizettél?)

Mikor pl. Pennyben van egy akció hogy kapsz matricákat, mondjuk 15db-ért cserébe meg kap a gyermeked egy plüsst, akkor azért a plüssért fizetsz, vagy ingyen van? :F (Nem, nem, te az áruért fizetsz amit amúgy is megveszel)
És ha először mész a Pennybe (mert mondjuk amúgy a lidlibe vásárolsz) és csak egy plüsst szeretnél a gyereknek, akkor megkapod ingyen? :F
Akkor most az első eset sem volt ingyenesnek nevezhető meg a második sem, holott ég és föld? Az egyiknél kevesebb lettél egy plüss árával, míg a másiknál nem, pedig mindkét esetben van egy plüss a gyereknek. Remélem érted a hülye kis példából mire célzok, és miért nevezik sokan ingyenesnek.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#53985) Syl válasza TRob1 (#53981) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké. Akkor elmegyek veszek alaplapot, processzort, memóriát stb. Hazajövök, letöltöm a windows 10-et, telepítem és boldogság van, mert ingyenes az OS.
Ja nem.
Be kell mutatnom neki Win7 vagy 8.1 sorozatszámot, ami nem a kertben terem, pénzt kérnek érte a boltban.

Miért olyan q**a nehéz megérteni???

A Win10 nem ingyenes operációs rendszer!
Csak a Win7/8.1 volt ingyenesen frissíthető tízre.
Tehát ez egy ingyenes frissítés.

Komolyan mondom. Az állatkertben egy kígyóval értelmesebb párbeszédet lehet folytatni, mint itt egy-két okos, megmondóemberrel!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53986) TRob1 válasza Syl (#53985) üzenetére


TRob1
veterán

Bzmeg. Ha ingyenesen használod, többletkiadás nélkül, akkor Te ingyen kaptad (még ha alapból nem is ingyenes). Tehát Te ingyen használod. Vagyis Számodra ingyenes. Kvára mindegy, az a baj hogy a szavakon rugózol. Nem a win10ért fizettél, nem fogod fel? Tehát NEKED ingyen volt. Nem az OS ingyenes, hanem a többség INGYEN használja. Ha vmit fizetett előtte, akkor AZT fizette. Ezért cserébe meg INGYEN megkapott egy új OS-t. Nem érted mi? NEM az OS ingyenes, hanem INGYENES annak aki vett vmit előtte.

A Te észjárásod alapján meg én köthetnék bele a "Tehát ez egy ingyenes frissítés."-edbe, mert jééé, vettem egy új gépet, semmi nem volt rajta, rögtön felment a win10 és elfogadta a 7es kódomat. AKkor ez miért frissítés ha nem kellet a gépre semmi előtte? :W (Na ennyi a lovagolás a szavakon és kifejezéseken. A végeredmény meg ugye - hogy hányan fizettek plusz és hányan nem - mellékes...)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#53987) gduck válasza azbest (#53979) üzenetére


gduck
addikt

Mi most ez a nagy driver dömping? :D Nekem ALC892 van és most az R281 a 6.0.1.8036 verziót tette fel, de ezzel is használhatatlan a mikrofon :(

[ Szerkesztve ]

(#53988) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Srácok, ez már fárasztó :D

Inkább folytassátok a Win10 fikázását :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53989) leviske válasza TRob1 (#53986) üzenetére


leviske
veterán

Tudomásom szerint egyszerre nem lehet használatban a régi (frissítés alapja) és az új OS. Innentől, ha én elviszem a kocsidat és hozok helyette egy másikat, akkor jófej voltam, mert hoztam neked ingyen? :)

A Windows 10 otthoni terjesztése meg üzleti érdeke volt a cégnek. Ne próbáljuk ajándékként beállítani.

(#53990) TRob1 válasza leviske (#53989) üzenetére


TRob1
veterán

Hát, ha lecseréled egy jóval újabbra ami több extrával felszerelt, vidd, és igen, jófej voltál. Még egy sört is fizetek. :D

Amúgy meg akár kérhetett volna akárcsak vmi jelképes összeget is. Ahogy akár meghagyhatta volna örökösre is az ingyenes frissítés lehetőségét. Egyiket sem tette.

Ez a szép ebben a világban: Ha fizetünk, beleköthetünk. Ha nem fizettünk, akkor is fizettünk, és beleköthetünk. De ha még csak egy régi sorozatszám sem kellene, akkor is belekötnénk. Mint ahogy a tök ingyenes rendszerek esetében is teszik sokan. Meg a teljes árúakba is. Meg minden másba is ami csak létezik... Lényeg a lényeg, soha semmi nem jó, akárhogy is van.

¤ R'n'R ¤

(#53991) bajzal


bajzal
őstag

Mostanában állandóan bekapcsol a gépem magától. Eddig nem csinálta. Már egy jó ideje le vannak tiltva a frissítések elvileg mióta, ő kitalálta egyszer reggel 9kor, hogy ő anniversary update-et telepít, mert, hogy akkor én állítólag nem használom majd a gépet, amikor igen is kellett volna használon, na mindegy. Mit csináljak?

(#53992) lala42 válasza TRob1 (#53990) üzenetére


lala42
őstag

Én egy vállalati laptopra telepítettem itthon win8.1-et. Majd az én laptopomat amibe szűz HDD-t tettem a letöltött win 10-el telepítettem. Nos amikor felállt az op. rendszer, nem is kért kúlcsot, egyből a nevemen üdvözölt. (persze azt adtam meg neki, felhasználónak.) Akkor ( van win7-és win8.1-em hivatalosan nem virágbolti is) mi is van? Tehát nem frissítettem az előző opredszert. Teljesen szűz vigyóra raktam. Tiszta telepités. :K :R

Persze nem ingyenes a win10. Megértem én. Csak egy új operációs rendszerért nem fizettem. (háttérben lehet hogy ára lesz :DDD ) Tehát elméletileg kaptam egy 8.1 sp1-et? :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#53993) Popes válasza lala42 (#53992) üzenetére


Popes
őstag

Azért nem kért kulcsot mert a laptop "biosába" benne van a kulcs és onnan olvasta ki, viszont két rendszert egyszerre nem tudsz használni. Vagy 8.1 vagy 10. :)

Deus ex machina

(#53994) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Köszönöm a segítséget :R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#53995) Syl válasza TRob1 (#53986) üzenetére


Syl
nagyúr

Mielőtt abbahagynánk a szólovaglást, egy visszatekintő.
Az egész vita onnan indult, hogy lala42 a #53955 hsz.-ben azt írta: "Azt ne felejtsük el, hogy kapott egy operációs rendszert a népesség, ami jogtiszta, teljesen ingyenes és akik használják, valószínűleg az is marad." Erre én felszólaltam és elkezdtem tőletek kapni az ívet...

Mert ugye ha teljesen ingyenes a Windows 10, akkor nekik is szólni kellene, hogy hibás az üzleti modelljük:
[link], [link] és legfőképp [link] ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53996) TRob1 válasza ricsi8800gt (#53994) üzenetére


TRob1
veterán

Örülünk hogy segíthettünk. :DD
Gondolom Bios default-ra állítás és pormentesítés, venti ellenőrzések megvoltak, ezen kívül nekem nincs jobb ötletem.

¤ R'n'R ¤

(#53997) vigyori78


vigyori78
őstag

Popcorn elfogyott :DDD

Csak, hogy én is offoljak :

Windows 10 nem volt ingyenes és nem is lesz.
Főverzió frissítést, váltást tették elérhetővé egy adott dátumig , 7->10 , 8->10 , 8.1->10. de ezt is csak azért mert mi voltunk, vagyunk a tesztelők.
Tehát ha nem rendelkeztél korábban megvásárolt,előtelepített " ugyan az " 7,8,8.1 " kulccsal "akkor nem volt ingyen a főverzió váltás.

Ingyen Windows 10 akkor lett volna pl.: ha nem csak az iso-t teszik letölthetővé hanem kapsz egyedi serialt is hozzá. " és nem azt ami most van mert mindenkinek ugyan az "

(#53998) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok! A frissítések letöltése 10%-nál lefagyott, Újraindítottam a gépet, s továbbra is az alábbiakat mutatja a képernyő. Mi a teendő? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#54000) viperabácsi válasza Syl (#53985) üzenetére


viperabácsi
addikt

:C

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.