Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) adika4444 válasza MasterMark (#89989) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

DIGI topikban volt talán, hogy a PPPoE-vel is volt ilyen gond Win7 alatt. Szóval nagyon is el tudom képzelni, hogy a Ms-nek még mindig nem sikerült ezt a részt kipofozni...

üdv, adika4444

(#90002) Cs1csó válasza Pityu. (#89998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy régi - gyenge - notin a VLC-vel pl. összeomlott a kép stb. ott a PotPlayer vált be. Szerintem ez a MPC-BE sem egy nagy eresztés.

Még ezt ajánlották már : mpv bár nekem telepíteni sem sikerült :DDD

(#90003) zolee001 válasza fulton (#90000) üzenetére


zolee001
őstag

Mi a NAS-od pontos tipusa?
Vez pult--programok--balra "windows összetevök hozzáadása" majd pipa az smbV1
Ha magasabb smb protokolt támogat a NAS akor nem kell az smb V1

(#90004) #86564352 válasza Cs1csó (#90002) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem régóta a kedvencem filmlejátszóm az mpv! Minimalista, nem kell telepíteni mert portable és mindent visz. Letöltöd innen a .7z fájlt kicsomagolod aztán fájlkezelőből egy mkv, mp4 stb. jobb klikk társítással megadod az mpv.exe-t és bepipálod mindig ezzel nyissa meg ezt a típust. Lustábbaknak .bat fájl is van ami regisztrálja rendesen a progit. A bill. parancsokat érdemes megjegyezni, pl. shift+t always on top vagy lehet screenshot asztalra, az MX Master egeremet is szereti. Külön .srt felirat neve legyen ugyanaz mint a filmé.

(#90005) fulton válasza zolee001 (#90003) üzenetére


fulton
addikt

Megvan, a windows szolgáltatásoknál kellett bekapcsolni. Köszönöm szépen a segítséget! sikerült:)

(#90006) Pityu. válasza Cs1csó (#90002) üzenetére


Pityu.
nagyúr

MPC-HC van még de ha ilyen csíkozódás van akkor a VLC t használom leginkább.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#90007) Formaster válasza zolee001 (#89981) üzenetére


Formaster
addikt

A server útmutatója kéri ezeket a beállításokat, androiddal működött, most már megy winnel is. A probléma az volt, hogy a registry módosítás után újra kellett kreálni a VPN kapcsolatot, a régihez nem adja hozzá.

Most viszont bent vagyok a routerben, de egy a router mögött levő routert kellene elérnem :U Ehhez a fő routeren milyen beállítás kellhet?

(#90008) MasterMark válasza Formaster (#90007) üzenetére


MasterMark
titán

Érdekes, hogy nálad segített. Én is próbáltam újrakreálni, újraindítani, mindent és úgy sem volt jó.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#90009) Formaster válasza MasterMark (#90008) üzenetére


Formaster
addikt

Magát a vpn kapcsolatot is újra kreáltad? Illetve a 2-es szabályt adtad meg? Amíg nem csináltam teljesen friss vpn kapcsoltot nálam sem ment.

(#90010) djzolee91 válasza #86564352 (#89978) üzenetére


djzolee91
tag

Tehát a hardverről leválasztott kulcsok esetében semmi garancia nincs arra, hogy más, a hardver birtokában ne aktiválja előttem?
Mi a helyzet az MSDN volume kulcsokkal, az miért baj ha külön árulják?

Ezek alapján szimpatikusabb az OEM mint a retail, az ára miatt.

(#90011) MasterMark válasza Formaster (#90009) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, nevet is mást adtam neki direkt.

Próbáltam a registryben is mindegyik értékkel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#90012) zolee001 válasza Formaster (#90007) üzenetére


zolee001
őstag

Feltételezem másik alháloban van 2 dik router igy routolni kell a megfeleló helyre

(#90013) Tiger. válasza janakbacsi (#89891) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Win regeditet próbáltad már?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#90014) zolee001 válasza janakbacsi (#89891) üzenetére


zolee001
őstag

Group policyban szépen beállitgatod,,helyi wsus servernek megadsz vmi kamu elrési utat

(#90015) Formaster válasza zolee001 (#90012) üzenetére


Formaster
addikt

MasterMark-al tegnap megcsináltuk a statikus routingot, mégsem talált rá, esetleg az a tippem, hogy a 2.dik router nem alapértelmezett subnet maszkot használ, azt meg most nem tudom, mert távolról próbálom beállítani.

(#90016) MasterMark válasza Formaster (#90015) üzenetére


MasterMark
titán

A gond ott az, hogy ugyanazt az alhálót használod a két végén a VPN-nek, így se oda nem talál, de ha mégis, akkor meg vissza nem fog találni a packet.

Switch Tax

(#90017) Formaster válasza MasterMark (#90016) üzenetére


Formaster
addikt

Mobilnetről is?

(#90018) MasterMark válasza Formaster (#90017) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom, ott nem írtad, hogy milyen alhálót osztott a mobilnet. Vagy közvetlen a PC építette fel a kapcsolatot, és az kapta a publikus IP-t?

Ping-nél azért nem válaszolhatott, mert szerintem le van tiltva a végén. Próbáld a belső router LAN IP-jét pingetni.

Switch Tax

(#90019) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos nézegettem mi lehet a tárhely eltűnésnek a miértje

Lehetséges,hogy beragad pár gb a 1803 törölt frissítésből?Mert anno még áprilisban letöltődött a gépemre de parkoló pályára tettem,viszont tegnap töröltem lemezkarbantartó által legalább 20gb cuccot jelzett amit töröltem,de a helyet nem nyertem vissza teljesen.

Nos ilyeneket találtam,lehet e itt valami beragadt pár gb?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#90020) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

1. Miért van az, hogy megnyitott feladatkezelő mellett nem tudom leválasztani az usb-s tárhelyet (ha bezárom, akkor már sikerül)?

2. CD meghajtó helyén lévő hdd-t nem érzékeli a laptop.
Nincs az eszközkezelőben, nincs a lemezkezelőben sem. Anno elvileg a CD meghajtóval is gondok voltak elvileg.
Bios-ban látszik, illetve az acronis boot media-val is tudtam rá klónozni, egyedül windows-ban nem látom.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#90021) westlake


westlake
félisten

(#90022) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok.
Gyors kérdés: Ha a MediaCreationTool.exe -vel csinálok USB telepítőt, az már a javított 1809 -as verziót fogja tartalmazni?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#90023) MasterMark válasza Truman (#90022) üzenetére


MasterMark
titán

Most amit letöltesz tool annak már ez a neve: MediaCreationTool1809.exe

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#90024) Cs1csó válasza westlake (#90021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudod ennek a kódjával "westlake"-es Win-t is lehet aktiválni. :DDD

(#90025) westlake válasza Cs1csó (#90024) üzenetére


westlake
félisten

Úgy hallottam, azok profi munkák (voltak), szóval biztosan...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#90026) #42813184 válasza Cs1csó (#90024) üzenetére


#42813184
törölt tag

mit akartok csupa elégedett vevő. :D

[ Szerkesztve ]

(#90027) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#90020) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bootoltam is róla (mivel ügye anno erről tükröztem) úgy, hogy az odd helyén volt.
Viszont ha normálisan bootolok, akkor az odd nem jelenik meg.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#90028) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#90027) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerk:
Végül, hogy odd-ről boot-oltam kétszer, most már nomrális bootnál is látszik az odd.
A megoldás rejtély számomra. :W (illetve félek, hogy mikor jön rá mint az 5 perc)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#90029) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! [link]
Ha veszek egy ilyet a Hp 2570P-re és tegyük fel fél év múlva veszek egy másik notit akkor buktam az árát, mert másikat kell vennem? Köszi!

(#90030) Döglött Róka válasza Kolondrum (#90029) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha használsz Microsoft account-ot a gépen akkor ahhoz köti a licenszt, tehát nem.

Mellesleg durva hogy az esetek háromnegyede még mindig a licenszelésről, 3rd party hibákról, hardware hibákról szólnak ezen a fórumon:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90031) Kolondrum válasza Döglött Róka (#90030) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azaz? Megveszem feltolom a 2570p-re csinálok MS accountot és a következő gépem amikor bejelentkezek ez 64bites HOME-on akkor aktivált rendszert fog kiírni?
CSak mert az ISO-t USB-ről telepítem és azt meg bárhonnan leszedem.

(#90032) Döglött Róka válasza Kolondrum (#90031) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Microsoft accounthoz kötött, mint írtam.

https://www.windowscentral.com/how-link-your-windows-10-product-key-microsoft-account

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90033) King Unique válasza Kolondrum (#90029) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve OEM licenc, vagyis nem vihető át másik hardverre. Legalábbis normál esetben nem és max. az jöhet szóba, ami az alábbi leírásban van. Vagy esetleg a Microsoft ügyfélszolgálatánál a telefonos újraaktiválás, aztán hátha. Vagy a Retail licenc, ami már átvihető másik hardverre is.

A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után

Itt pedig nyilván nem elég csak létrehozni a Microsoft-fiókot, hanem össze is kell kapcsolni vele a (digitális) licencet, amit a leírás részletez. Majd az új hardveren azzal a Microsoft-fiókkal használni a Windows 10-et, amihez a licenc társítva lett. Illetve ott majd azt az eszközt (gépet) megadni aktuálisként.

[ Szerkesztve ]

(#90034) Doky586 válasza Döglött Róka (#90030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az azért nem teljes értékű.. :(((

Aki fél évente vesz új laptopot annak nem kunszt félévente új wint venni (vagy dobozost).

[ Szerkesztve ]

(#90035) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszönöm! :R

(#90036) Döglött Róka válasza Doky586 (#90034) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az accounthoz kotott product key mitol nem teljes erteku, meselj.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90037) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Adott egy DS216j, amit eddig tudtam úgy kezelni, hogy akár windows intézőben, akár total commanderben láttam mint hálózati eszközt, ha rákattintottam tudtam tallózni a fájlokat, könyvtárakat. Most egyik pillanatról a másikra eltűnt a listából. Látszik az "egyéb eszközök" és a "médiaeszközök" kategóriában, de ezek böngészőben nyílnak meg, nem tallózható formában.
Van felcsatolva könyvtár meghajtóként, az működik. TC előzményekből bármelyik könyvtárt ki tudom választani, megnyitja, onnan felfelé haladva el tudok jutni a gyökérig. Tehát láthatóan működik, csak a winben nem látszik mint eszköz. Délelőtt még semmi baja nem volt. Nem tudom lehet-e köze hozzá, nemrég lett a géphez csatlakoztatva egy Huawei M3 tablet, azóta csinálja ezt.
Újraindítottam már mindent. Gépet, Nast, rootert, de nem segített.
Van valami tippetek hogy mit lehetne ezzel kezdeni?
A gép: HP X360, windows 10 x64. Jogtiszta, minden frissítés fent.
Köszönöm!

(#90038) Döglött Róka válasza King Unique (#90033) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem neztem hogy OEM. Kosz a kiegeszitest:)

@drmotto: NAS forumon kerdezz eloszor szerintem lehet ott gyakrabban merul fel a kerdes.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90039) divan válasza drmotto (#90037) üzenetére


divan
senior tag

Lehet, hogy a sambát biztosító médiaszerverrel van valami gond. Nekem is volt hasonló a Zyxel nasomon. A beállításokban úgy látszott, hogy működik, de ugyanezeket a hibákat produkálta. Leállítottam, és újraindítottam, utána megjavult.

(#90040) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nem én telepítettem a Windowst a gépemre....viszont most szeretném a Windows licencet a Microsoft fiokomhoz kapcsolni amihez "Windows jelszót" kér......ezt hogyan tudnám előbányászni?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök annak aki kéri, pl PM-ben.

(#90041) Sub-ZeRo válasza xy.zsolt (#90040) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aki a jelszót rárakta attól kérd el. Vagy telepítsd újra a gépet a te jelszavaddal és akkor tudni fogod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#90042) xy.zsolt válasza Sub-ZeRo (#90041) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azt gondoltam megúszhatom az újratelepítést. Igazából csak azért lenne rá szükség, hogy egy jövőbeni gépcserénél átvihessem arra a mostani linencem….mert állítólag ez így még adott.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök annak aki kéri, pl PM-ben.

(#90043) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#90042) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Úgy néz ki sikerült hozzákapcsolnom a MS fiokomhoz a licencet....ez a felirat van az aktiválás képernyőn:

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök annak aki kéri, pl PM-ben.

(#90044) Döglött Róka válasza xy.zsolt (#90043) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90045) Cs1csó válasza Döglött Róka (#90044) üzenetére


Cs1csó
félisten

Á imádom TC-t!

(#90046) #86564352 válasza Cs1csó (#90045) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#90047) #42813184 válasza #86564352 (#90046) üzenetére


#42813184
törölt tag

:DDD :DDD :DDD a programot vagy magát TC-t? :DDD

(#90048) Cs1csó válasza #86564352 (#90046) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt hittem erre gondolsz:

(#90049) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy kis segítség.

Összekötöttem a videókártyámat a tv-el HDMI kábelen keresztül.
Azt szeretném megkérdezni hogy azt hol lehet beállítani,hogy a TV-én a betűméret nagyobb legyen,mint a monitoron?
Mert most ha állítom akkor a monitor betűmérete is változik.

Magyarul azt szeretném elérni,hogy külön lehessen állítani a TV-ét és a monitort.

(#90050) Cs1csó válasza csabi0805 (#90049) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Nvidia vezérlőpultban is nézz körül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.