Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154001) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Van egy program ami elindulás után egyből kilép. A laptopon szépen fut, ezért windows hibára gyanakodok. Kipróbáltam már mindent, nem jöttem rá a hibára.
Nem ad semmilyen hibaüzenetet a kilépéskor.

Meg lehet esetleg valahol nézni a windowsban hogy mi az oka a kilépésnek? Egy log fájl, vagy ilyesmi? Nem szeretném ezért újratelepíteni a windows-t.

[ Szerkesztve ]

(#154002) tordaitibi válasza 5leteseN (#153998) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Saját Feladatkezelő? Mindet kijelzi amit a a képen mutattál, még többet is, az fps kivételével.

(#154003) Noxy válasza atala (#154001) üzenetére


Noxy
veterán

Kereső: Eseménynapló

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#154004) atala válasza Noxy (#154003) üzenetére


atala
addikt

Köszi, megnéztem. Sajnos sehol nem jelez ehhez a programhoz kapcsolódóan hibát. :(

(#154005) atala válasza Noxy (#154003) üzenetére


atala
addikt

Annyit kiderítettem, hogy ha létrehozok egy új fiókot, és átváltok arra, akkor fut rendesen a program. Csak azzal nem vagyok előrébb, mert az összes program beállítást újra kellene csinálnom, mint ha friss telepítés lenne.

(#154006) Geth válasza atala (#154005) üzenetére


Geth
addikt

A program nevét kiderítetted már? Hátha segít a nyomozásban.

(#154007) atala válasza Geth (#154006) üzenetére


atala
addikt

A program neve DTFRIP 11.2
Ha másik fiókkal lépek be a windowsba, akkor miért működik jól? Az eredeti fióknál valami beállítás gond lehet?

(#154008) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Ha alvóba rakom a gépet kb 3-4 percen belül felébred. Lehetetlen alvóba rakni.
Következőt látom cmd-ben:

C:\Users\Dani>powercfg /lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]  
Wake Source Count - 1   
Wake Source [0]     
Type: Wake Timer     
Owner: [SERVICE] \Device\HarddiskVolume4\Windows\System32\svchost.exe (SystemEventsBroker)     
Owner Supplied Reason: A Windows végrehajtja a(z) 'NT TASK\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Universal Orchestrator Idle Start' ütemezett feladatot, amely a számítógép felébresztését kérte.

Namost ha belépek feladatütemezőbe ott a pipa, hogy az Update Orchestrator felébresztheti a gépet, de nem lehet szerkeszteni még emelt jogokkal sem a feladatot. :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#154009) movax


movax
őstag

Ismét baszakodik egy windos-frissítés, a KB5001716, hibaüzenetet ad az update.

(#154010) Doky586 válasza daninet (#154008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold ki a biosban hogy az OS ne ébreszthesse fel a gépet.

(#154011) hdtomi válasza movax (#154009) üzenetére


hdtomi
senior tag

Nálam is, töröltem, újraindítottam a gépet, de ott van. A januári hiba javítását (helyreállítási partíció bővítése) megcsináltam. Most ezt hagyom, csak megjavul. Köszi a linket.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#154012) sz.j


sz.j
nagyúr

Ilyenkor mi van, mert van egy sikeres és egy sikertelen telepítés is?
LINK
Töröljem a sikertelent, vagy maradjon így?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#154013) movax válasza sz.j (#154012) üzenetére


movax
őstag

Kibogozza majd az update, amint javítják.

(#154014) OldMike válasza hdtomi (#154011) üzenetére


OldMike
őstag

Megcsináltam a törlést az Alkalmazásokból, és újraindítás után az előzményekben sikeres telepítést ír. Az update-nél a hibaüzenet és a hibakód látszik, de lehet hogy az már csak a januári hibát jelzi. Az most sem jött össze, de majd csak javítják egyszer.

42LM660S

(#154015) qqcqqc válasza 5leteseN (#153998) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nézd meg a Rainmeter oldalát: [link] , szerintem találsz neked megfelelő megoldást.
Nálam pl ezek vannak kirakva vele :

(#154016) 5leteseN válasza qqcqqc (#154015) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ez sem rossz, sokat tud. :R

Kicsit más kellene nekem: hasonló, mint GPU-Z "Sensors" módjában, amikor kiírja, hogy hány W-ot fogyaszt a VGA és azon belül akár azt is is, milyen eredményt kérek(átlag, csúcsok, grafikon mekkora idő-sávban, stb...).

Ez a pillanatnyi fogyasztási adat kellene nekem minél több hw-elemre, mert kíváncsi lennék, hogy miből tevődik össze a PC-m teljes fogyasztása, a gyártók által összevissza megadott adatok helyett.

Ebből a kívánság listámból tudott több elemet a példának hozott zenpower Linux-os szoftver, ennek keresném egy W-os analóg változatát. W-os zenpower változat nincs! :O

Eddig még nem jött velem szembe hasonló W-os progi.
Úgy emlékeztem, hogy a HWiNFO tudja, de nem találom ezt a funkciót benne mégsem.

(#154017) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na egyik gépen helyrehoztam a winRE 4441 frissítési hibát.
NIBUI-val egy lépésben átméreteztem 540MB-ról 860MB-ra, majd reagentc /enable vel újra kellett engedélyeznem utána már felment a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#154018) Rowon válasza 5leteseN (#153998) üzenetére


Rowon
veterán

Nem zenpower a neve, hanem Mangohud. :D Goverlay pedig a GUI, amivel kezelni lehet. [link] [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154019) Cblacksmithc válasza Doky586 (#154017) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

NIUBI

(#154020) 5leteseN válasza Rowon (#154018) üzenetére


5leteseN
aktív tag

:R ...és van egy ilyen is, erre a célra! ;)

[ Szerkesztve ]

(#154021) GEPESZ66 válasza Doky586 (#154017) üzenetére


GEPESZ66
veterán

AOMEI programmal is meglehet oldani a növelést?
Otthon ránézek a partíciókra ezzel, s beillesztem ide a képet róla.
Megírod majd, melyiket növeljem meg?
Utánna meg csak futtatnom kell ezt a parancssort?

(#154022) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

Véletlenszerűen előfordul, hogy gép bekapcsolását követően nem jelenik meg az asztal, hanem egy elmosódott háttér, jobb alul pedig 3 ikonnal (wifi, kikapcs. és kisegítő mód), amelyek élesek.

Hasonlít a kijelentkezéskor látható képernyőre itt viszont nem jelenik meg más opció (gondolok itt a felhasználó névre és a beírandó jelszavas cellára).

Egy újraindítás megoldja a dolgot.

Találkoztatok már hasonlóval?

Eredeti Win10 64-bites rendszer van fent, a legújabb driverekkel.

Segítségeteket, tippjeiteket köszönöm! :R

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#154023) Cblacksmithc válasza GEPESZ66 (#154021) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

szerintem a AOMEI part.assit-tal igen :K

(#154024) Doky586 válasza GEPESZ66 (#154021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bármelyik külső partíció editáló jó. Ilyen egyszerű felosztás esetén.

De amelyik gépnél mindent mozgatni kell(ene) annak még nem mertem nekifogni, majd ha lesz időm Macrium mentéshez..

(#154025) tordaitibi válasza Doky586 (#154024) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kedvenc Win10-em, az egyik itthoni kihízta a 40GB partícióját, már a frissítéseket se tudta megcsinálni.
És az az adatpartíció amiből le tudtam csípni neki 11GB-ot, az 3 partícióval volt hátrébb, közte egy Linux, egy második EFI meg egy másik ntfs.

Bocs ha off de szerintem nem, a Live Linuxos Gparted mindent megcsinált.
Faék egyszerűen egy magyar nyelvű GUIN lehet egérrel tologatni a partíciókat, zsugorítani stb.
Teljesen ingyenes.
Le a kalappal a Gparted előtt.

Mentés nem árt...!!

(#154026) Rowon válasza tordaitibi (#154025) üzenetére


Rowon
veterán

Én is azt szoktam használni, a Live Gpartedet. Pendriveról bebootolok vele, aztán lehet csinálni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154027) GEPESZ66 válasza Doky586 (#154017) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megnéztem a partíciókat.
A 0-lemezen (SSD) van a rendszer.
Az 1-lemez a tárolásra való (HDD).
A 0-lemezen lévő 523MB-ot kellene csak egyszerűen átméretezni?

(#154028) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

A KB5034441 frissítési hibát szeretném kiküszöbölni. Azt mondta a kollégám, a helyreállítási partíciót kell megnövelni nagyobbra. Csináltam 2GB szabad partíciót, amit lecsíptem a C meghajtó elejéből, ezért a helyreállítási partíciót 2.5GB-ra szeretném megnövelni.
Igen ám, de helyreállítási és a C meghajtó közötti két másik partíciót jobbra el kell mozgatnom 2GB mérettel.
Milyen ingyenes szoftverrel tudnám ezt megtenni?

(#154029) hdtomi válasza tpeter77 (#154028) üzenetére


hdtomi
senior tag

Ebbe én is belefutottam. Ezt a videót vittem végig és csinált a Windows még egy ilyet a C után. Így néz ki a gépeken most a helyzet (nem ment elsőre, végül 1,5 giga lett a PC-n).

Kérdésedre sajnos nem tudom a választ, én így tudtam megoldani.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#154030) hdtomi válasza hdtomi (#154029) üzenetére


hdtomi
senior tag

Közben ezt találtam :DDD Helyreállítási partíció áthelyezése, mozgatása

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#154031) movax válasza tpeter77 (#154028) üzenetére


movax
őstag

De hát ez egyszerű, nézed a számokat és növeled a C-t annyival, hogy ne maradjon előtte üres hely. Aztán a végét beszabod annyira, hogy maradjon a recoverynek megfelelő üres hely, amin létrehozod majd a recoveryt.

(#154032) tpeter77 válasza hdtomi (#154030) üzenetére


tpeter77
addikt

Sia, az AOMEI Partition Assistant Standard vertiójával átmozgattam a partíciókat, települt is azonnal a frissítés.
Köszi a tippet!

(#154033) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam:
Az AOMEI nem engedi a 16MB-os partíciót átmozgatni, hiába csináltam neki helyet, a gparted meg tudná csinálni de figyelmeztet hogy a windows bootolhatatlan lesz. :(((
Van más megoldás a recovery partíció növelésére? vagy marad így.

[ Szerkesztve ]

(#154034) tordaitibi válasza Doky586 (#154033) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A 16 mega egy név és minden nélküli üres partíció, fájlrendszer nélkül. Azt törölheted, majd létrehozod manuálisan, pl. a Gpartedbe ennyi üres helyet hagysz a következő partíció mozgatásakor.

Szerepe nekem nem tisztázott, vannak céges gépeink ahol ez nincs is és évek óta mennek.
Nekem az egyik W10-es gépemen se ez, se recovery nincs, se elöl se hátul és működik.
Az Unknown azok 2 Linux +8GB swap, a többi NTFS, a System az az EFI 100MB, a Partition2 a W10, a többi adat.

  Partition ###  Type              Size     Offset
  -------------  ----------------  -------  -------
  Partition 1    System             100 MB  1024 KB
  Partition 2    Primary             48 GB   101 MB
  Partition 3    Unknown             33 GB    48 GB
  Partition 4    Primary           5985 MB    82 GB
  Partition 5    Primary            310 GB    87 GB
  Partition 6    Unknown             40 GB   398 GB
  Partition 7    Unknown              8 GB   438 GB

[ Szerkesztve ]

(#154035) King Unique válasza Doky586 (#154033) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a WinRE partíciót kellene a C után rakni, amit ha az AOMEI particionáló programja nem tud megoldani az éppen futó Windows alól, akkor létrehozható pendrive-ról bootolható ún. live változata, + ott van a MiniTool, NIUBI stb. is, ehhez nem feltétlen kell GParted, meg az előbbiek összességében amúgy is többet tudnak.
Következő lehetőség a képfájlba mentés utáni visszaállításnál vagy klónozásnál pl. a Macrium Reflect vagy egyéb hasonló programban drag & drop módon manuálisan átmozgatni a partíciókat a kívánt sorrendben, a lemez elejéről a WinRE partíciót a C után, stb., majd úgy visszaállítani / klónozni.
Egyébként nem is feltétlen kell átmozgatni, mivel lehet akár törölni is a régi WinRE partíciót, majd a C után létrehozni újra az előzetesen leválasztott szabad területből, amit a microsoftos és egy másik útmutató is szemléltet.

[ Szerkesztve ]

(#154036) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#154027) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ahogy ez előző hozzászólásomban látszik, nálam nincs helyreállítási partíció.
Ezt kellene létrehoznom?
A 0-meghajtón hozzam létre, amin a rendszer van?
Azt olvastam, hogy ezzel megcsinálható.
Használtátok már ezt?
Vagy mivel hozzam létre?
Vagy várjak, míg javítják a frissítést?
[link]

(#154037) Top cat válasza GEPESZ66 (#154036) üzenetére


Top cat
őstag

nálam nincs helyreállítási partíció
Az a kijelölt, 523MB-os az. Ha a lemezkezelővel megnézed ( jobb katt a start menün - lemezkezelés ) az ki is fogja írni.

Várd meg amíg javítja az MS.

(#154038) Doky586 válasza King Unique (#154035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz, próbálkozok tovább.
Természetesen nem élő rendszer alól próbáltam hanem pendriveról bootolt live-vel.
Viszont ha megváltoztatom a sorrendet akkor nem az 1. partíción lesz hanem a 4.en..
Ez nem baj itt: ?

tordaitibi: a 16MB a rendszer nélkülözhetetlen része uefi telepítésnél. Nálad azért nincs mert elavult legacy/mbr módon bootolsz (secure boot nélkül).

(#154039) GEPESZ66 válasza Top cat (#154037) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igazad van.
Tényleg ez az.

(#154040) tordaitibi válasza Doky586 (#154038) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Utoljára 10 éve telepítettem MBR/BIOS módba.
Ott a legelső 100MB, az EFI partíció. A lemez meg GPT, mivel 7 darab partíció van rajta nem is lehet MBR, arra csak 4 fér el.
Ott a diskpart kimenet a hsz-embe.

Secure boot valóban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#154041) Doky586 válasza Doky586 (#154033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megoldottam:

A beépített lemezkezelővel csináltam a zsugorítást/kiterjesztést/új partíciót
Macriom 8.0 PE pendriveról bootolva a RE mentést visszaállítást és Aomeivel amit a beépített lemezkezelő nem tudott. Reagentc felismerte piszkálás nélkül.

Egyetlen furcsaság hogy nem írja ki hogy helyreállítási partíció (de ezt itt már említette valaki régebben), kipróbálva viszont úgy működik ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#154042) efi99 válasza Top cat (#154037) üzenetére


efi99
senior tag

És ki fogják javítani? Eléggé leegyszerűsítve, ha valaminek a mérete szűk keresztmetszet, akkor ők is csak úgy tudnák javítani, hogy azt piszkálják meg, méghozzá automatikusan egy frissítés keretében. Ez azonban eléggé necces, egyrészt, mert nagy gáz lehet, ha valami nem tökéletes abban a frissítésben, másrészt meg csak úgy belenyúlkálni a partícióméretekbe eléggé unortodox frissítési művelet. Elég sokatmondó az is, hogy még mindig nem javították, pedig 1 kör már lement azóta.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154043) Doky586 válasza tordaitibi (#154034) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Microsoft elvárja, hogy minden GPT-lemezen jelen legyen egy MSR (reserved 16MB). Persze lehet mogy megvan anélkül is. [link]
De szokásos telepítésnél létrehozza. Te szándékosan törölted?

[ Szerkesztve ]

(#154044) Geth válasza Doky586 (#154043) üzenetére


Geth
addikt

Az egyik rendszeren anno elfelejtettem létrehozni az elején (nem használtam már akkor sem a telepítőt). Jópár hónap múlva tűnt fel, szóval elvan anélkül is, secure boot sem volt probléma.

(#154045) tordaitibi válasza Doky586 (#154043) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem szándékosan, de így sikerült kb. 3 éve mikor nagyobb ssd-re költöztettem a régi rendszereimet.
Partclone megoldással csináltam és kimaradt a 16MB reserved meg a recovery.
Amúgy se kell, más módon backupolom a rendszereimet, nem a Win beépítettjével.

Nekem is jóval később tűnt fel ez de működik.

(#154046) Top cat válasza efi99 (#154042) üzenetére


Top cat
őstag

Csak nem hagyják így.

Nem biztos, hogy a partíció méretével van a gond. Lehet, hogy a frissítés rosszul észleli a méretét és ezért nem települ.

(#154047) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Hivatalos magyarországi Microsoft viszonteladótól vásárolt Windows 10 Pro licenszem van és most tervezek gépet váltani.

A kérdésem az lenne, hogy jelen esetben még mielőtt telepíteném az új gépre a windows-t (11), akkor mi a teendőm ?

Kell-e deaktiválnom a gépemen vagy a Microsoft fiókomban valamit vagy elég telepíteni az új gépemen a windowst és telepítés megkezdésekor vagy utána a korábban kapott kódot beírnom és nem használni többet a régi gépemet?

Érdemes SSD-t átrakni az új gépembe, úgy egyszer bebootolni a W10-et, hogy regisztrálja az új hardver komponenseket (ha egyáltalán elindul) és utána egy tiszta telepítés?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#154048) Doky586 válasza mattheus (#154047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Érdemes MS fiókkal átvinni a licenszet a régi gépedről az új gépedre. A most vásároltat meg elteszed szűkösebb időkre.. ;)

(#154049) BFeco válasza mattheus (#154047) üzenetére


BFeco
aktív tag

Szia!

ShowKeyPlus programmal meg tudod nézni, hogy milyen a vásárolt Windows kulcsod.

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#154050) mattheus válasza Doky586 (#154048) üzenetére


mattheus
őstag

Köszönöm!

Rosszul fogalmaztam :) Továbbra is igaz, hogy hivatalos Microsoft viszonteladótól származó Windows-om van, de azt használom a jelenlegi gépemen, amit cserélni tervezek.

Aktiválási beállításoknál az szerepel, hogy a

"A Windows a Microsoft fiókjához kapcsolt digitális licenccel aktiválták"

Ebben az esetben csak annyi a teendőm, hogy az új gépemen belépek a Microsoft fiókommal ?

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.