Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Croft-21 válasza Sanya (#29998) üzenetére


Croft-21
őstag

Miért van szerencsém? Milyen értesítőket? Ezt biztos nekem akartad válaszolni?

[ Szerkesztve ]

(#30002) Borisz76 válasza Sanya (#30000) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30003) Czvik2.0


Czvik2.0
tag

Sziasztok. Ti tapasztaltatok olyat mintha pillanatokra be fagyna a rendszer? Pl játék, film közben megakat a kép és a han olyan 1-2 másodpercre.Nekem mindig csinálta ezért vissza is raktam a 8.1-et. Viszont az oprendszer tetszett és szeretném használni..csak kérdés hogy megint ez lenne e?

(#30004) Sanya válasza Croft-21 (#30001) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert a microsoft nem akarja, hogy windows 10-ed legyen. Nekem pont ez kellene :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30005) tibike8 válasza qantum (#29885) üzenetére


tibike8
őstag

Biztos már más is leírta a választ, de nincs időm végigbogarászni most így inkább én is leírom.
Szóval nekem is 32-es win7-em volt az egyik PC-n és most 64-es win10 van. A win7-et felfrissítettem 32-es win10-re ahogy a rendszer felkínálta, ezzel win10-es regisztrált gép lett, majd tiszta telepítéssel ment fel a 64-es win10. Ennyi.

(#30006) mefistofeles válasza Véreshurka (#29984) üzenetére


mefistofeles
addikt

Szerintem win10-re frissítéskor nem particionál de ha tényleg nem kelle semmi a jelenlegi második partíciódból akkor töröld magát a particiót (még 8.1 alatt persze) és így a lemezkezelőben a felszabaduló hellyel tudod bővíteni a megmaradt egyet.
Egyéb iránt én javaslom, hogy legyen meg az a két partíció. Ha van egy a rendszernek és még egy a kedvenc progiknak, mentéseidnek stb. akkor rendszer hiba esetén sokkal egyszerűbb és gyorsabb csak a c:-t baszkurálni. Tisztán újratelepítesz pl. és mégis minden cuccod megmarad....... Én évek óta csak így használom a gépemet és tökéletes. A második partición lévő dolgaim még sosem sérültek, vesztek el vagy ilyesmi.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30007) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

32 bites win7-em van,ajánlgatja a frissítést, gondolkozom rajta.
A kérdésem az lenne,hogy ilyenkor csak 32bitest ajánl vagy 64bites win 10-re is tudok frissíteni?
A hardverem bírná. :R
Ja és valahonnan letölthető legálisan a windows 10 ingyen ?
Lehet inkább újraraknám a gépet.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30008) mefistofeles válasza Surda- (#30007) üzenetére


mefistofeles
addikt

Ha win 7 ről frissítesz win10-re az ingyen van. Ha legális volt a 7-es akkor a 10-es is az lesz. Aztán pedig ugyanazt a win10-et tisztán és legálisan is felrakhatod bármikor.......
(a 32bit-64 bit kérdésre nem tudom a választ, időtlen idők óta csak 64 bites rendszert használok)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30009) Surda- válasza mefistofeles (#30008) üzenetére


Surda-
őstag

A 32-64 váltáson lenne a hangsúly,az érdekelne.
Illetve ami még felmerült bennem,hogy az alaplapomhoz nincsenek win10 driverek, csak win 7-esek, működni fog?
Asrock 880g extreme 3

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30010) Syl válasza mefistofeles (#30008) üzenetére


Syl
nagyúr

32 bites OS-t nem lehet 64 bitesre frissíteni. Se Win10, se 8.1, se 7 esetében. De még linuxon sem. :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30011) Viper26


Viper26
nagyúr

CoreTemp inditásakor használhatatlanra lassul a rendszer.
Másnál is ilyen?

Pixel 7 | FR955

(#30012) Borisz76 válasza Surda- (#30009) üzenetére


Borisz76
veterán

Mivel a hivatalos oldalon nincs win10 -hez 64 bites driver ezért én a helyedben a támogatott rendszerek közül választanék.....esetedben Win7 64 bit, tiszta telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30013) Surda- válasza tibike8 (#30005) üzenetére


Surda-
őstag

Ez hogy megy bocs?
32bites win7-ről akarnék 64-es win 10re váltani.
Először frissítsem 32bites win 10-re majd
?

Borisz76 :R köszi,akkor hagyom a túróba

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30014) Hunork


Hunork
veterán

Üdv ismét!

Nos, reinstall megvolt, most mennek a játék kliensek. :)

Kérdésem: létezik valami megoldás arra, hogy az általam készített rendszer visszaállítási pontokat magam tudjam törölni, ne hagyja meg a rendszer mindegyiket? Vagy ugyebár van a mindegyik törlése, de az meg nem jó. Nyilván a cél, hogy mikor kész a gép, akkor legyen kettő-három port, amire vissza lehet térni. Ez már bevált módszer, ezért szeretném, ha nem sokasodnának ezek a pontok. Választ előre is köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30015) mefistofeles válasza Syl (#30010) üzenetére


mefistofeles
addikt

Köszi az infót, bár ez inkább Surda- kollégának fontos!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30016) pendre54 válasza Hunork (#30014) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Ebben a formában nincs lehetőség, csak arra, hogy az összeset törlöd, majd manuálisan hozol létre újat.
Valami nem kerek egyébként a Win 10 alatt a rendszervisszaállítással, mert amióta frissítettem a Win 7-ről a 10-esre, azt veszem észre, hogy a Win soha nem hoz létre visszaállítási pontokat pl. frissítések telepítésekor, nagy ritkán akkor, amikor valamilyen külső progit telepítek. Általában a visszaállítási pontjaim 80 %-át én hozom létre manuálisan.
Azután nálam az is gond, hogy beállítok pl. 5 GB-nyi helyet a visszaállítási pontokra, a Win meg xarik rá, ha jönnek létre az új pontok, a legrégebbieket nem törli automatikusan, és emiatt rendszerint túlszalad a az általam beállított kereten, és ilyenkor jön az, hogy törlöm az összest, majd kezdem előről.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#30017) raidx válasza Hunork (#30014) üzenetére


raidx
őstag

Ha a rendszerbe található 7-es mentést használod ott megadható mennyi mentés maradjon meg (Lemezterület kezelés), valamint van lehetőséged egyenkénti törlésre is (Biztonsági másolatok megtekintése, az előzőből nyílik). Ha mást használsz passz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30018) raidx válasza pendre54 (#30016) üzenetére


raidx
őstag

Próbáltad már használni visszaállításra is? Még az elején próbáltam de nem működött pedig létrehoztam a visszaállítási pontot. Azóta a rendszer mentést használom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30019) Croft-21


Croft-21
őstag

Valaki elmondaná szájbarágósan, hogy ha egy frissen újratelepitett win 7-ről szeretnék win 10re frissíteni és elindítom a frissítést a Microsoft oldaláról...akkor arra a "Mit szeretne tenni most?" kérdésre ugye azt kell kiválasztani, hogy "Ezt a gépet frissíteni most"?
Ezt az opciót választom, de behal a folyamat annál a résznél, hogy: frissítések keresése - 0%. Már több mint 2 órája 0%. [Kép]
Na már most itt páran azt írták, hogy legyek türelemmel...a másik fórumon azt írták, hogy ki lehet hagyni a frissítések keresését. Most akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#30020) E.Kaufmann válasza Croft-21 (#30019) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet jobb, ha letöltesz egy komplett telepítőt a frissítendőnek megfelelő nyelvűt és architektúrájút és elindítod a telepítőt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30021) tibike8 válasza Surda- (#30013) üzenetére


tibike8
őstag

Ezek szerint a driver miatt hagyod, de azért leírom, hátha kell a jövőben.
Szóval itt intézed a telepítőket. Én leszedtem az összes win10 verziót iso-ban, hátha valakinek kell a környezetemben és nem kell ezzel már akkor foglalkozni. Na most ahogy te is írtad, a 32 bites win7-ről frissítesz a 32 bites win10-re. Legalábbis én nem csináltam itt még tiszta telepítést, nehogy az legyen, hogy valami dirver gondom legyen és maradnék a win7-nél, könnyebben állítom vissza a gépet és nem kell a win7-et is nulláról visszaraknom. Na most miután rendben találtam mindent a 32 bites win 10 alatt, jött a 64 bites win telepítő és tisztatelepítésként feltettem a 64 bitest a 32 bites helyett és belaktam a gépet. Ilyenkor ugyebár már nem kér kulcsot a win10 telepítésekor mert már a regisztráció megtörtént amikor a 32 bites win10-re frissítettél.

(#30022) raidx válasza Croft-21 (#30019) üzenetére


raidx
őstag

A hetes rendszered legyen naprakész, minden frissítés telepítve különben nem fog menni. Ha van Win 7 kulcsod, érdemesebb a legújabb ISO használatával tiszta telepítést készíteni. Állítólag elfogadja a 7, 8, 8.1 kulcsát.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30023) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Akinek mai napig nem frissített TH2-re, itt a megoldás:
Bocs ha már más is leírta, de itt idáig csak olyanokat olvastam, hogy "még nem jött meg a frissítés"..

Na szóval:
W10Privacy program letöltés, kicsomagolás, futtatás.
Tweaks fülön a "Delay / postone upgrades" előtt ha pipa van, akkor ez meg fogja oldani. Pipa ki, majd rábökni a "Set changed settings"-re. Progi beállítja a beállítást, újraindul és lehet is kerestetni Win10-el a frissítést..

[ Szerkesztve ]

(#30024) eszakas


eszakas
senior tag

Hali.

Hát egyenlőre az a legnagyobb gondom az egész op-val, hogy erőlteti magár a laposra közben meg nem támogatja a VGA kártyát :(. Csak alacsonyabb felbontással megy vele és így nem a legelőnyösebb a kép :(.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#30025) Croft-21 válasza raidx (#30022) üzenetére


Croft-21
őstag

Már újratelepitettem a 7-et, csakhát a Windows update szerint 258 fontos vagy javasolt frissítés áll rendelkezésre. Most mire azt feltelepíti, ki tudja mennyi idő. Mellesleg az SP1-et is jelzi frissitésként, pedig egy SP1-es win 7-et telepítettem. Ki is irja a Vezérlőpult - Rendszernél, hogy fel van telepítve az SP1, szóval nem tudom miért akarja azt is frissíteni...

(#30026) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim!

Érdeklődnék, hogy a profi-comp-on kívül hol tudnék dobozos legális Windows 10 Home-hoz jutni?

Köszönöm!

Üdv. core2

(#30027) tibike8 válasza Poplacsek (#30023) üzenetére


tibike8
őstag

És tényleg :R

(#30028) Surda- válasza tibike8 (#30021) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30029) saelin válasza Poplacsek (#30023) üzenetére


saelin
veterán

Azért elég erős, hogy külső program kell egy win frissítéséhez...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#30030) Poplacsek válasza saelin (#30029) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Elvileg a gpedit.msc -t futtatva a Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update alatt kell kikapcsolni a Defer updates opciót. Csak én ezt nem találtam meg, ill, amire azt gondoltam, hogy ez, az nem oldotta meg. De vszínű, hogy nem kell hozzá külső program, csak ezzel tuti és fél perc az egész..

(#30031) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Helló!

Mostanában szeretnék váltani W10-re a hetesről.. Melyik böngésző telepítőjét érdemes beszereznem hozzá?? :U
Köszönöm!

(#30032) sajog159 válasza dzsóbácsi (#30031) üzenetére


sajog159
aktív tag

Szia,
Nekem Firefox volt, amikor váltottam, de szerintem teljesen mindegy, mely böngésződ van e telepitéshez.

(#30033) sajog159


sajog159
aktív tag

Egy kérdésem lenne a Tisztelt Közönséghez.

2 napja, ha alvó állapotból "ébresztem” a win10-et egy furcsa (de szép) háttér kép jelenik meg és balra fent kis ikon. Ha rámegyek, egérrel az alábbit nyílik ki:

Tetszik a látvány?
I want more!
Ezentúl is fogunk hasonló képeket küldeni
• Nem tetszik.
Másik képre váltunk.

A képet PrtScn-el vagy hasonlóval nem tudom „levenni”, hiszen ilyekor nem működik semmilyen progi. Ha klikkelek egyet a háttérképen, megjelenik szokásos „Bejelentkezés” ablak.
A Tetszi/Nem tetszik opciókra ne mertem ráklikkelni, óvatosságból.
Nem zavar különsebben a dolog, de érdekel mi ez.

Másnak is van hasonló jelenség vagy én szedtem össze" valami nyavalyát a PC-re?

(#30034) sajog159 válasza dzsóbácsi (#30031) üzenetére


sajog159
aktív tag

Lehet, hogy nem egészen értem a kérdésedet. Miért kell egyáltalan beszerezni egy böngesző telepítőjét a Win7/win10 váltáshoz. Feltételezem most is van böngésződ ... minek kell egy másik

(#30035) Syl válasza sajog159 (#30033) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez normális. A Lock Screen-en cserélgeti a képeket. Mint a WP telefonnál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30036) mefistofeles válasza dzsóbácsi (#30031) üzenetére


mefistofeles
addikt

Talán arra gondolsz, hogy melyik böngésző fut rendben win10 alatt?
Ki kell ábrándítsalak ez bizony mindenkinél más. Van aki a beépített edge böngészőt a pokolba kívánja, van Firefoxos, Operás stb. pont mint minden más oprendszernél. Nálam például használatban van az edge az utolsó IE és egy opera is. Az elején sokat bajlódtam az edgével de mára alaig kell a többihez nyúlnom, nálam gyakorlatilag hibátlan. Ki kell próbálni, csak úgy tudsz dönteni. nem egy nagy meló leszedni egy böngészőt......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30037) Tybor66 válasza Neil Watts (#30026) üzenetére


Tybor66
tag

"dobozos legális Windows 10 Home"
1
2
3

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & Macbook Air M1

(#30038) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Nagyon dühít most a win10. Pár napja, hete használhatatlanul lassú. Firefox, Spotify megy össz-vissz, és ha egy fájlra jobb klikkel rányomok is elkezd szenvedni, egér is megfagy, annyira doglozik valamin, holott én részemről semmi extra cuccot nem futtatok. Mostanában tett fel pár frissítést, de azért ennek nem kéne ezt okoznia. Pl most megnyitottam egy pdf-et, amit legutóbb kedvesen áttársított az Edge-hez, és minden totál megfagyott. Ez a firefox is totál lefagyott, vagy fél perc volt mire újra észhez tért.

Hónapokig elfogadhatóan ment ez a Win10 nekem, de most filózom, hogy visszatolom a Win7-et, és majd akkor teszem vissza ezt, ha már eljut odáig ez a Win10, hogy ilyen totál random módon ne álljon meg.
Igaz Win7-ről upgradelve ment a Win10, de azért nem hiszem, hogy ez normális lenne akkor sem. Ja meg valamiért nagyon megtelt a C meghajtóm, pedig több hely volt rajta és oda nem pakoltam semmi extra cuccot.

Valaki tapasztalt már hasonló konstans lassulást?

(#30039) E.Kaufmann válasza Mr. Teddy (#30038) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem lehet, hogy a windows 7 miatt telt meg a partíciód? A visszaállításhoz megtartja az eredeti Windows állományait, de a lemezkarbantartó ki tudja takarítani. Amúgy pár upgradelő írta már, hogy javított akár a tiszta lap is a sebességen. Engem is bosszantanak a hülyeségei, de a helyigénye sokkal kisebb mint az előző Windowsoknak. Lényegében 32 bites Windows 10 mellett picit erősebb tömörítéssel egy 30 gigás SSD-n maradt nekem huszonegy-két giga hely

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30040) cattus


cattus
őstag

Amikor kijött a TH2, gondoltam frissítek, azonban mindkétszer, amikor próbáltam, kékhalállal elszállt, azóta inkább hanyagoltam is. Most azonban, ahogy rákeresnék Windows Update-ben, mindig azt írja, hogy naprakész a rendszer. Ez azt jelenti, hogy max. telepítővel tudnék frissíteni TH2-re? Sima frissítés (nem tiszta telepítés) megoldható így is?

Do the thing!

(#30041) E.Kaufmann válasza cattus (#30040) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Párszor visszahívták a frissítést és a céges gépek nem nagyon akarnak nálunk se TH2-re frissíteni, de már januárig nem pedzegetem a témát, vagy három gép, amin próbaképp upgradeltem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30042) UnSkilleD válasza Mr. Teddy (#30038) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

legyen nyitva a feladatkezelő és ha lassul nézd melyik processz zabálja a gépet, nálam a beépített víruskereső csinált ilyeneket

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#30043) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Pár napja, úgy összeomlott a windows 10, hogy azóta nem jön be a rendszer. Telepítő javítása sem segít!

Az érdekelne, ha újratelepítem, akkor az előzőekben regisztrált "jogtisztásított"(Windows insider program) windows 10 hogy nyerhető vissza?

Köszi a válaszokat!

(#30044) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Megéri már win10-re váltani gyorsabb stabilabb mint egy 8.1? :R

(#30045) Neil Watts válasza Tybor66 (#30037) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm!

Üdv. core2

(#30046) Hablegény


Hablegény
csendes tag

Helló!

Van egy ingyenesen letöltött WIN 10-em (tegnap este töltöttem le). A letöltés után kérdezte, hogy mikor akarnám telepíteni, amire az általa ajánlott legtávolabbi lehetséges dátumot adtam meg (2015.12.19 17:00).

Az lenne a kérdésem, hogy mi történik, ha én éppen akkor mégsem leszek a gép mellett, azaz nem lesz bekapcsolva a gép?

Elveszítem a lehetőségemet?

[ Szerkesztve ]

(#30047) #56474624 válasza xigris (#30044) üzenetére


#56474624
törölt tag

Se nem gyorsabb, se nem stabilabb. Bár elérné már valamelyik frissítést követően azt a szintet. :U

(#30048) Mr. Teddy válasza UnSkilleD (#30042) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Nem is processz fogta, hanem a vinyó pörgött 100%-on. Most töröltem a C meghajtóról, így érdekes most javult a helyzet. Mondjuk ettől függetlenül is volt 5GB szabad hely a vinyón, meg úgy alapból nem is változott a mérete a hetek alatt. Igaz most itunes backupokat töröltem, lehet pár napja az töltötte meg jobban a vinyómat. Próbálok még törölni róla adatot, valamint töredezettség-mentesítést is megpróbálom, lehet a maradék hely ami volt a vinyón, az nagyon szétszórva volt.

(#30049) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,

nem tudom jó helyre írok-é, de mivel a laptopomon win10 van, hátha jó helyet választottam.
feltelepítettem az auslogics driver update-ert, jelzett is szépen, hogy szinte mindent lehet update-elni. megtörtént a dolog, azóta olyan probléma van a notival, hogy ha lehajtom a fedelet nem ugrik be alvó módba (a rendszer beállításokon belül változatlanul az van, hogy lehajtásnál: alvó mód), továbbá, a hangerő tekerőre nem csinál semmit, valamint a fényerőt se tudom módosítani f6/f7-el.

volt a programon belül restore, ki is választottam szinte mindent, hogy miket állítson vissza, de nem történt semmi.
magát a programot még nem töröltem, mert nem hiszem, hogy megoldaná a problémát, windowsos képfájlom nincs, hogy vissza állítást csináljak.

hogy lehet megoldani ezeket a problémákat?
köszönöm

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#30050) D@niel válasza D@niel (#30049) üzenetére


D@niel
addikt

még annyi, hogy időnként úgy felzúg a laptop mióta update-elt egy csomó mindent, hogy az már tényleg hangos, ráadásul nincs is nagy terhelés alatt, ugyan azok a programok futnak, mint amikor nem zúgott fel ennyire a gép.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.