Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Syl válasza Fejlesztő13 (#54500) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az UAC figyelmeztetés a Vista-ban jelent meg, de a megjelenése már akkor sem volt problémamentes. Win7-nél is gyakran "alulra" kerül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54502) CirrMee válasza Syl (#54494) üzenetére


CirrMee
addikt

Így igaz, UAC egy hasznos dolog. A leghasznosabb az benne, hogy kikapcsolhatom. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54503) SP4C3 válasza CirrMee (#54502) üzenetére


SP4C3
veterán

Bráhhá :'D

"Az internet explószar arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt" - Mondotta apám. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54504) TheShow válasza raidx (#54499) üzenetére

Innen töltöttem le, de emlékeim szerint (ha újra ott leszek, majd megnézem jobban) 3 verziót enged kiválasztani: Win10, Win10 Single Language, Win10 N. Vagyis HOME és Pro között nem tudtam választani letöltéskor.
Akkor sem, amikor azt az opciót választottam, hogy másik gépre szeretnék telepítőt készíteni.

A licenszemet igazából még nem próbáltam, mert telepítés közben nem kért kódot, utána pedig már nem tudtam bejutni az aktiválás menühöz.

Este talán lesz időm újra próbálkozni, addig is köszi.

(#54505) vlevi válasza Syl (#54501) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem már korábban baj volt ezzel.
Emlékeim szerint már WinXP alatt is találkoztam olyannal, hogy egy-egy program a párbeszédablakot nem volt képes előrerakni.
Akár még a Word, Excel is csinált ilyen vicceket.
Wistám nem volt, így azt nem tudom, de Win7-en, vagy izesen valóban rendszeresen előfordul, hogy telepítéskor nem ugrik elő az ablak, sőt, még hangja sincs (pedig elég nagyot tud durrantani a Tadaaaa UAC), csak a taskbaron pislog diszkréten.

(#54506) Zoz válasza TheShow (#54497) üzenetére


Zoz
őstag

Viszont maga a Win10 sokat változott, különösen tavaly a anniversary update okozott sok gépen hibákat, instabilitást. Esetleg ki kéne próbálnod, hogy az AU előtti (1511-es) változattal mi a helyzet.

(#54507) t72killer válasza SP4C3 (#54493) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

"ki kellenne írtani gyökerestül az update-vel együtt." <- javaslom akkor az XP-t, abban se UAC se update.

#54496: A ccleaner hol ugorja át az UAC-t:F? Csak azon a jogosultsági szinten takarít, amelyiken futtatod. Persze, többmindent szed ki, mint egy buta edge/IE cache-ürítés, de ettől függetlenül limitált userként futtatva nem fogod tudni az admin szemetét üríteni, adminként kell újrafuttatni.

#54502: Ezt az UAC ellenes siránkozást nem értem. Normálisan belőtt gép miafr&ncra dobál nektek uac-ablakot:F? Ha minden fel van telepítve és használom a gépet, akkor sose jön elő ilyesmi... Mind1, valamiből a ransomware-íróknak is meg kell élni:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54508) szoke12 válasza VoidXs (#54471) üzenetére


szoke12
őstag

:R Köszönöm! A jogosultságait hogy állítsam be, hogy beengedjen?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#54509) petya1985


petya1985
tag

hello.

Bootolva szeretném felrakni a Win 10-t,minden simán megy egészen addig,amig azt nem írja nyomjak egy billentyűt a boot inditáshoz. Csak hogy semmilyen gombot nem vesz be ! Érdekes,hogy előtte a BIOS bevesz minden gombot és most is erről a billről pötyögök.
Beállítottam a Legacy USB-t is,próbáltam ps/2 billel de azzel sem tudom elinditani a bootot! tipp valakinek??!

a107700k cpu,gb f2a88xm-d3h alaplap.8gb ram és ssdre tenném...

pendriverol is próbáltam de ugyan ez a szitu..

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#54510) csixy válasza TheShow (#54504) üzenetére


csixy
addikt

Egy alaplapi elemcserét is meg lehetne próbálni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#54512) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Windows 8.1-en van egy régi teszt intel driver, amivel megy a HDMI. Ha felteszek egy windows 8.1-et, és ezt a teszt drivert, és onnan frissítek, akkor vajon legyalulja a 10-es?
Az lenne a logikus, hogy leszedné a legfrissebbet, pláne, hogy ez a teszt verzió direkt 8.1-es, szóval 10-en nem is engedi telepíteni.
Hallottam, hogy valakinek mégis megmaradt, vagy valamiért így működőképes maradt a HDMI.

Elméletileg lehetséges lehet? Az ésszerű az lenne, hogy a 10-es net nélkül legyalulja, és Microsoft VGA-val áll fel, majd nettel leszedi a legújabbat windows update-en.

Még azon gondolkodom, hogy valami regiszter változtatást csinál a teszt driver, és akkor megmaradhat a 10-re váltás után, hibába teszi fel a 10-es drivert.

Kicsit sok idő kipróbálnom, így feleslegesen nem szívesen tenném meg. 8.1 telepítés, onnan 10-re frissítés a teszthez 2,5-es noti HDD-re nem 2 perc.

(#54513) Syl válasza [CS]Blade2 (#54512) üzenetére


Syl
nagyúr

Milyen VGA kártya az? Valami Intel rémlik a régebbi hsz-edből.
Csak mert nálam az Intel HD2500 hibátlanul nyomja a képet is meg a hangot is HDMI-n keresztül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54514) [CS]Blade2 válasza Syl (#54513) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Intel G1820-ben lévő HD Graphics. Nincs száma. (valszeg: For 4th Generation Intel® Core™ Processors with Intel® HD Graphics 4200/4400/4600/5000/5100/5200/5300/5500/5600/6000/6200/6300 közül) A lényeg, hogy ezzel megy 8.1 alatt: [link]

Már írtam az intelnek, hogy ezzel jó, és, hogy nem írnának-e egyet 10-esre is. Szerintem csak valami pár sort kell átírni, de ki tudja, hogy megcsinálják-e, és, ha igen, akkor mikor.

Biztos, hogy az intel sara, mert Nvidia-val tökéletes, valamint állítólag az intel linux driverben nincs benne ez a probléma. Amint kiderült, a fenti teszt driverrel 8.1 alatt meg tudták oldani az intelnél, csak valamiért ez a változtatás utána nem került be egyik végleges driverbe sem, így a Win10-es driver sem tartalmazza.

A 10-es driver annyira szar, hogy még az sem működik, ami a 8.1 alatt igen, hogy devcon paranccsal ki-be kapcsolom az igp-t, és akkor van hdmi, amíg újra nem indítom a gépet. (Így minden 8.1-es driverrel megy a HDMI).

[ Szerkesztve ]

(#54515) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tudom melyik topikhoz tartozik a kérdésem, megpróbálkozom itt.
Hardver-váltás volt, javallatra Win10-et telepítettem egy másik SSD-re a gépben. a régi rendszer megmaradt az Win7.
Eddig oké is, indításkor megkérdezte mindig, hogy melyiket akarom indítani a W7-et, vagy a W10-et.
Aztán újrahúztam a Win7-et, hogy friss legyen az új hardverek alatt, de most már nem kérdezi meg, hogy melyiket indítsa.
Hogy tudom ezt megoldani? Néha-néha azért ránéznék a W10-re is.
:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#54516) quailstorm válasza Laraxior (#54515) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy W10 telepítővel csinálsz egy automatikus javítást, vagy EasyBCD-vel hozzáadod Win7 alól a 10-et a bootmenuhoz.

(#54517) CirrMee válasza [CS]Blade2 (#54512) üzenetére


CirrMee
addikt

Minek telepítesz 8 -ast a 10 -eshez, ha nincs rá szükség? Winfrissítő általi drivertiltás meg letiltható.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54518) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretné,hogy ebben a kérdésemben esetleg nem tudna valaki segíteni :B :) Más: a win10 hogyan lehet elindítani csökkentett módban ha már nem tudok belépni a win10-be. Ha pedig újra kell telepíteni,lehet offline módban hogy nincsen nett,és miképpen lehet lementeni ellnem induló rendszerből a személyes adatokat pl: képek dokumentumok böngésző jelszavak stb.

(#54519) quailstorm válasza qwertly (#54518) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Windows10 telepítővel tudsz speciális rendszerindítást végrehajtani, már késő bánat a legacy mód ugye.

Offline módban is feltelepül persze.

WindowsPE vagy Live Linux rendszerekkel tudsz menteni adatot. De a W10 telepítő is tud egy csak programokra nézve desktruktív újratelepítést.

[ Szerkesztve ]

(#54520) Syl válasza [CS]Blade2 (#54514) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez érdekes. Az én intelem régebbi és mégis hibátlanul megy win10 (alap, wu által felrakott és kézzel telepített driverrel is) és persze ubuntu alatt is. A menet közbeni váltás (hdmi - alaplapi hangkeltő) is akadálymentes. Mondjuk nekem nincs vga kártyám, nem tudom számít-e.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54521) vlevi válasza Syl (#54520) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az enyém is régebbi (i5-3470), de érdekes módon ehhez van w10 driver az intel honalpján, míg a 2 évvel újabb g18...-hoz nincs.

(#54522) Syl válasza vlevi (#54521) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor az Intel is egy következetes cég...

Szerk.
Sok-sok éve volt valami nvidia vga-s laptopom. Arra anno úgy lehetett új drivert telepíteni, hogy a setup.exe-t ki kellett bontani, az inf fájlban módosítani a vga azonosítóját. Az ilyen trükk a mai driverekkel már nem működik?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54523) qwertly válasza quailstorm (#54519) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszi a választ,miért mondott késő a bánat?Valami ismert hiba win10 ez?Nem csináltam semmi különlegeset csak kitöröltem a office 2013 mert mellette fent volt az office 2007 is,és a 13 nem volt aktiválva.

Más:hogyan lehet a win10 csökkentetett módban indítani ha nem tudok bejelentkezni,itt nincsen f10 mint a régebbi winekben?

(#54524) [CS]Blade2 válasza CirrMee (#54517) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A probléma, hogy windows 10-el windows 10-es intel driverrel boot közben eldobja a HDMI-t, és csak D-SUB-on ad képet. Van kép addig, amíg be nem tölti a drivert, meg UEFI BIOS-ban, stb, de windows alatt nincs HDMI jel. Azt írja, hogy nincs bedugva a kábel.
8.1 alatt egy bármilyen ver. driver alatt, ha D-SUB-on letiltom és engedélyezem az intel igp-t, akkor van HDMI, de csak addig, amíg újra nem indítom a gépet.
Az intel csinált egy test béta drivert, amiben változtatott valamit, és ezzel a driverrel megy egyedül normálisan 8.1 alatt, hogy nem kell barkácsolni ütemezett devcon paranccsal, hogy a bejelentkezésnél legyen hdmi jel.
Csak, hogy ez a driver kifejezetten 8.1-es,
Windows 10-re nem engedi semmilyen kompatibilitási móddal, semmivel feltenni. Nem kompatibilis windows verzió-ra panaszkodik.

Windows 10-en nem használ az eszköz letiltás sem, csak a D-SUB játszik, ez pedig új IPS-es Dell monitor, amit HDMI-n illene használni.

Az Asrock-nak is írtam, és egy Acer monitorral összerakták ugyanezt a gépet G1820-al, és náluk ment. Valószínű, hogy monitor függő, és abból is az energiatakarékos funkció miatt lehet ez a hiba. Egy LG TV-vel sem megy, ami még a UPC boxból is csak a horizon hd-st nem dobja el. A többinél kis kikapcsolt állapot után csak a csatornaváltásnál jön fel, hogy mi megy és melyik csatorna, valamint a film felirata, ha feliratos. A kép és a hang onnantól nincs, amíg nem csináltam egy gyári visszaállítást vagy ki nem húztam pár másodpercre. Valamiért a régebbi boxoknál eldobálja a képet állás után,
és ez a Dell monitor is pont ilyen.

De egy Nvidia GTS450 tökéletesen viszi, mert szerintem az nvidia tud erről, hogy bizonyos kijelzők igényelnek valamit a driverben.
Az intel küld valamit a hdmin, aztán úgy van vele, hogy nincs bedugva a kábel, és átvált D-SUB-ra. Lehet, hogy a monitor lekapcsolja a HDMI-t energiatakarékos célból, abban a pillanatban, amikor megszűnik a jel, amikor betölti a drivert a bootolás alatt. Ez egy pillanat, és lehet, hogy bizonyos dell monitorok és lg tv-t nem várnak ennyit sem a jelre. Nem tudom, lehet, hogy hülyeség, én valami ilyet képzelek el.

(#54525) ZCoyote válasza qwertly (#54523) üzenetére


ZCoyote
őstag

Próbáld meg az f8-at vagy a shift+f8-at.

Romani ite domum.

(#54526) quailstorm válasza qwertly (#54523) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gépház, frissítés, helyreállítás, speciális rendszerindítás.

Nincs F8, csak ha visszateszed, már egyszer linkeltem. Meg még a gyorsindítást is ki kell nyomni értelemszerűen.

Alapjáraton ha baj van, akkor hibernálva van a C és nem tudod a csökkentett módot se indítani, szóval remek...

(#54527) raidx válasza qwertly (#54523) üzenetére


raidx
őstag

Sajna nincs semmi varázsbillentyű a csökkentett módhoz. Ha a a bejelentkező ablaknál van újraindítási opció akkor Shift+újraindítás és Előjön az a rész ahol a csökkentett módhoz eljutsz. telepítőről indítva a nyelvválasztás utánni képernyőn is van lehetőség eljutni a csökkentett módba. Vagy hejreállítási lemezről indítva a rendszeret.

ezt érdemes elolvasnod: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54528) lck válasza qwertly (#54523) üzenetére


lck
senior tag

Kicsit durvának tűnik, de működik:
Amint elkezd bebootolni, kapcsold ki a gépet. ( kapcsolóval, vagy árammegszakítással ).
Kb. a harmadik után kiírja, hogy a windows nem tudott betöltődni, és kiválasztható lesz a csökkentett mód.

(#54529) qwertly válasza lck (#54528) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a tippet nagyjából ezt a módszert követtem,kiszedtem az aksit hálózatról indítottam közbe kikaptam alóla az tápkábelt.Az után f8 és shit nyomogatásával előcsaltam a csökkentett módot.De az alap gond nem oldódott meg valószínűleg a bejelentkezési profilom sérült meg,mert mint írtam indításkor van képernyő azon minden van csak az nincsen kikeletkezhet be és mi a jelszó.Ha billenővel vagy egért hiába mozgatom nem ugrik fel semmi.Így most megpróbálom helyre állító lemezt létre hozni.

(#54530) qwertly válasza qwertly (#54529) üzenetére


qwertly
addikt

Sajnos így nem tudok létre hozni helyre állító lemezt :O.

(#54531) qwertly


qwertly
addikt

Esetleg ha sikerül csökkentet módban a a gép helyre állítás módban akkor ott nem vesznek el a több 100GB adat ami a c meghajtón van?Ez alatt értem a képek filmek doksikat,csak a win10 áll alap helyzetbe?

(#54532) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok!

Van egy Dell 5749-es gépem.
SSD került bele rendszermeghajtónak és az optikai helyére ment vissza a gyári 1TB-os HDD.
Win10 Pro 64bit

Az alábbi tünetet produkálja:
- akkuról üzemeléskor csak
- szinte üresjáratban ketyeg a gép.. torrent feltöltések mennek (torrent fájlok a hdd-n, kliens ssd-n)
- egy idő után elkezdi megpróbálni lekapcsolni a HDD-t a rendszer, de azonnal vissza is pörgeti, mivel a feltöltések mennek róla
- ezt csak addig csinálja, míg meg nem mozdítom az egeret.. olyankor ébred a kijelző és megszűnik ez a le-fel kapcsolgatás

- próbaképp kikapcsoltam az automatikus alvó módot - nem segített
- energiasémákban kikapcsoltam a merevlemezek kikapcsolását tétlenség esetén - nem segített

- eddig nem telepítettem, de most feltettem az Intel Rapid Storage drivert - még nem tudom, hogy változott e valami

Valakinek van esetleg ötlete ezzel kapcsolatban?

Köszönöm előre is!
:R

[ Szerkesztve ]

(#54533) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ismerősnek a gépén nem lehet törölni jópár mappát
(nem tudtam a pontos hibaüzenetet megkérdezni, de valszeg osx-es filename lehet a probléma)

esetleg volna valami jófajta törlőprogram?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#54534) raidx válasza qwertly (#54531) üzenetére


raidx
őstag

csak a telepítések szünnek meg. A programokat újra kell telepíteni. Az adatok megtartása hosszabb futamot jelent. erre készüljél. A windos alaphelyzetbe állítására gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54535) TRob1 válasza rii (#54533) üzenetére


TRob1
veterán

Unlocker

¤ R'n'R ¤

(#54536) krealon válasza rii (#54533) üzenetére


krealon
veterán

"ismerősnek a gépén nem lehet törölni jópár mappát
(nem tudtam a pontos hibaüzenetet megkérdezni, de valszeg osx-es filename lehet a probléma)

esetleg volna valami jófajta törlőprogram?"

Parancssor
cd <szulomappa, amiben a torolhetetlen fajlok vannak>
dir /x
del
<8.3 kompatibilis neve a fajlnak>

(#54537) qwertly válasza raidx (#54534) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Igen arra gondoltam,hogy a saját dokumentumok képek zene videó az nem vész ebből van kb 200GB :D, de a nem gyári programok elvesznek.És az op rendszer vissza áll gyári állapotba.

(#54538) raidx válasza qwertly (#54537) üzenetére


raidx
őstag

Csökkentett módban próbáltál már felvenni felhasználót. Lehet az is elég lenne, ha működik. Bár nem tudom mert még soha nem próbáltam. Mindjárt kipróbálom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54539) raidx válasza raidx (#54538) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos nem lehet új felhasználót felvenni. Indítás javítását próbáltad már?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54540) petya1985 válasza raidx (#54539) üzenetére


petya1985
tag

nekem senki nem tud segíteni a bootolásnál miért nem veszi be a gombnyomást mikor kéri...
igy nem tudok telepíteni.
próbáltam usb-ről is.
a BIOSban minden be van állítva,uefis biosom is van.
hiába van a dvd beállítva 1 bootopciónak!
minden mást enged,csak kivéve ott nem,h nyomjak egy gombot a továbblépéshez..:S
Másik bootlemezt is megpróbűltam,másik usb-re dugtam az aljzaton,elemcsere is volt,legacy usb is bevan állítva
valakinek valami tipp??? mindent megpróbáltam már!

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#54541) CirrMee válasza [CS]Blade2 (#54524) üzenetére


CirrMee
addikt

Uhh...
Ez esetben részvétem, Intel és a támogatás két külön dolog (aminek véletlenül sincs köze egymáshoz)... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54542) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Beépített média szerver lehetőségeiről tud valaki bővebben?
Kiküldi a videót ha kiválasztom az "Átvitel eszközre" lehetőséget, de a hangot átteszi aac-be, nem az eredeti megy ki. Illetve a feliratot nem küldi át.
Erre van valami megoldás?

üdv

(#54543) Partyface007 válasza -szabi- (#54542) üzenetére


Partyface007
őstag

miért nem használsz DLNA servert? Serviio pl jó kis cucc...

(#54544) Syl válasza petya1985 (#54540) üzenetére


Syl
nagyúr

Másik (vezetékes) billentyűzet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54545) raidx válasza petya1985 (#54540) üzenetére


raidx
őstag

Egérrel sem megy? Amúgy milyen masina? Asztali vagy lapos?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54546) petya1985 válasza raidx (#54545) üzenetére


petya1985
tag

asztali gép fm2+
gigabyte f2a88xm-d3h lap,8 gb kingstone hyperx,a10 7700K int. vga-s(nincs is mellette pcie!)
próbáltam igen,ps/2 vel is...

mondom minden rendbe a billel és a beállításokkal ,most is erről írok az újratelepítendő win10-ről..
tanácstalan vok...
próbáltam win7-tel is...

esetleg ami szemet szúr nekem,hogy mikor bootolnám/bejelentkezik a gép, akkor a ledek közzül az utolsó kettő ég,nem a numerikus! ez csak akkor gyullad ki,ha már átlépjük a boot menüt...

nem tom az számít e valamit,de 2 ssd és 3 winchester van és egy dvd bekötve,persze ahogyan kell.
az egyik ssd-m a rendszer

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#54547) raidx válasza petya1985 (#54546) üzenetére


raidx
őstag

A numlock BIOS beállítástól függően kapcsol be vagy nem. Azért a késés. Egérrel tudsz navigálni telepítés közben? A billentyűzethez esetleg tartozik driver? Lehet, nem jó meghejtót rendel alapból a rendszer hozzá.
Mivel a hiba fennáll PS/2 és USB-s esetén is. Nem tudok mit mondani.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54548) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

UEFI telepítéssel egy teljesen szűz Windows 10-et telepítettem. A gondom az, hogy win10 alatt az USB 3 sebesség közelében sem járok pendrive-ra, külső HDD-re másolással. Gigabyte B75-D3V alaplapom van (legfrissebb BIOS), win10-hez való drivereket letöltöttem és telepítettem. Értelemszerűen a win10-hez már nem adtak ki USB3 drivert, ha jól tudom azt tartalmazza már a windows a 8 óta. Az eszközkezelőben látható is az USB vezérlők között az Intel USB 3 extensible host controller.

Ennek ellenére mégis jóval alacsonyabb a sebesség, mint Win7 alatt volt. (USB 2 szintjén van) Mi lehet a probléma? Merre induljak a hibakeresésben?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.

(#54549) vlevi válasza raidx (#54547) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bootoláskor nálam be van kapcsolva a numlock, de, amint bejön a win10 bejelentkezőképernő, a numlock kikapcsol. Természetesen w7 alatt ez is normálisan működött, nem kapcsolt ki a numlock bootolás utan.

(#54550) petya1985 válasza raidx (#54547) üzenetére


petya1985
tag

nincs drivere,de értelme sem lenne,mivel ott ugy sem használja..

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.