Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) #78032384 válasza #56474624 (#15987) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nálam bosszantó. Gépelem a számokat mire még a szürke töltőképernyőnél tart és csak az utolsó számjegyeket veszi be, tehát kezdhetem újra. Ami vicces ha WIN gomb és keresővel végeztetem el a műveletet, rögtön beveszi amit gépelek és kidobja a helyes eredményt. Csak ugye ez nem váltja ki.
De más metro appnál is észrevettem lassú a settings is, az Edge ha új tabot nyitok és írnám amit akarok nem történik semmi, mert nem fókuszált a címsorra, külön kell F4-ezni, teljesen szánalmas.

És még egy ami az agyamra megy: angol win magyar billentyűzettel, de a metro appok pl. OneNote aláhúznak pirossal minden magyar szöveget. Egyszerűen nem lehet átállítani vagy kikapcsolni az ellenőrzést. A desktop verzióban ott az opció, a metrósban semmi beállítási lehetőség mert ugye 4 éveseknek szánták. És ez is mi: metro app hamburger jel bal oldalon behoz egy sávot aminek az alján ott a fogaskerék ami meg az app jobb oldalán hozza be a beállítási panelt, ahol persze semmi komoly opció nincs. Mondom 4 éveseknek csinálták ilyen készség fejlesztő játék, gyere ugorj balról jobbra, bökdösd a semmire se jó gombokat... az indiai support majd ilyen mondókákat fog magyarázni "bal hamburger, alsó csavar, jobb panel" máshol meg 3 pöttyöt kell keresni, agyhalál, én nem tudom milyen ember lehet aki ezt így álmodta meg.

[ Szerkesztve ]

(#16002) King Unique válasza #78032384 (#15991) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon szépen összefoglaltad :C
Valóban volt / van a 8.1-ben néhány olyan fícsör modern felületen és ezeknek desktopon való elérése, amik nekem nagyon hiányoznak a 10-esből... innen nézve sajnos erős visszalépés a felület, a Win7 szintjére... Ami igazán újdonság és értékelhető, az a virtuális asztal és látványosabb feladatnézet. De az meg a másik platformos ingyenes OS-ben is jobban megvan csinálva és többet tud....
Meg, ami [CS]Blade2 említ, az se piskóta...Ha már jön augusztusban, illetve majd októberben a nagy SR1, ennyi erővel várhattak volna pár hónapot a megjelenéssel, de ugye ott az iskolakezdés... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16003) MrCsiT válasza mekker (#15997) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez már ilyen lett, ez a modernség, tessék örülni neki. :DDD

Ha userVoice fórumon beírod, hogy "bekk-a-régit!" rászavaz 7 Milla ember (+3 bot és 2 drón), és máris megjelenik a 2021. áprilisi javítócsomagban. :C

addig meg.. használd a régi OS-t. :K

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#16004) Kurt Hectic válasza #78032384 (#15991) üzenetére


Kurt Hectic
tag

"minden program rácsos nézetben átláthatóan"

Azért az alkamazáslistás nézet átláthatóságával vitatkoznék, volt ott komoly káosz, mikor az összes alkalmazás odapakolta nem csak az indítóikonját, hanem ott volt még a helptől kezdve az uninstallon át minden bigyó is. Most a start menüben a lenyiló listás megoldás sokkal jobb, így kellett volna ezt win8-ban is.

(#16005) Ghard


Ghard
őstag

Tabletet is frissítettem kínai 8.1 with bing rendszerről win10 home-ra. Windows 8al ellentétben itt nem maradt kínai szöveg sehol sem a magyar nyelv telepítése után :)
Az üzemidő javult, minden rendben egy dolgot kivéve. A kikapcsoló gomb ami röviden nyomva csak a kijelzőt kapcsolta most kikapcsoló gomb lett. Ezt lehet valahol állítani?

(#16006) AnTomySm


AnTomySm
tag

Sziasztok!

Találkozott valaki az alábbi hibával, vagy én vagyok az egyetlen aki így járt? (W10 home 64 bit.)

A win 10 frissítés óta sehogy nem hajlandó kirakni a képet a TV-re (HDMI kimeneten), előtte természetesen szépen ment!

VGA -ról kimegy a kép monitorra, de bekékül a kép.

Bár ez utóbbi nem nagyon érdekel mert csak HDMIről használtam eddig, viszont az most nem hajlandó működni.

Mobility radeon 5730 van a notiban, próbáltam más drivert is, ugyan az a helyzet...

Valami ötlet?

Köszi

(#16007) HornedReaper válasza zsolti_20 (#15976) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nálam a GTA V 29Hz-re vette vissza magát (Vsync-kel), az is közre játszott a szaggatásban, de persze jópár FPS-sel lassabb is a Win10 :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16008) Lenry válasza HornedReaper (#16007) üzenetére


Lenry
félisten

pont tegnap próbálgattam, nálam ugyanúgy 60-on volt megragadva, mint Win8.1-en

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16009) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Másnál is előfordult már olyan probléma,hogy DisplayPort kábellel csatlakoztatva a monitort a win néha nem ismeri fel.Beáll alapfelbontásra (640x480),és semmiféle állítási lehetőséget nem ajánl fel.DVI-D,ill. HDMI kábellel összekötve nincs probléma,pontosabban az csak asztalszámozási gebasz.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#16010) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Szaisztok
!
Frissítettem Win 8.1 Pro-ról Win 10 Pro-ra, a rendszer magától aktivált, itt nem volt baj. Viszont azóta néha a boot logónál megáll a rendszer, ha elindul akkor is nagyon lassan bootol be, lomha az egész, és eddig játékokban sem tűnt túl stabilnak, pl. GTA V folyamatosan kifagyasztja 1-2 perc után.

Emiatt szeretnék egy tiszta telepítést csinálni, honnan szerezhetek x64 Pro lemezképet (nem torrentről gondolom) és hogyan tudnám megoldani hogy a mostani aktivációmat átvihessem arra? Helyi fiókom van, és nem szeretném Microsoft accra átvinni a dolgot, de ha csak úgy lehetne akkor megcsinálom.

(#16011) Jarod1


Jarod1
addikt

most örülök csak igazán hogy a procim miatti nem támogatásból nem lehet a win10 et feltenni:)

(#16012) netpeti98 válasza AeSDé Team (#16010) üzenetére


netpeti98
addikt

[link]

De a rendszeren belül is tudsz nyomni egy "hard resetet".

(#16013) Воланд válasza AeSDé Team (#16010) üzenetére


Воланд
titán

osszefoglalo kinyit, media creation tool letolt, iso letolt, vagy usb-s telepito letrehoz. aktivalni meg automatikusan fogja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16014) AeSDé Team válasza Воланд (#16013) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Oké köszi :D
Nem tudtam hogy akkor is automatikusan aktivál, ha formázok és tisztán telepítem.

[ Szerkesztve ]

(#16015) HornedReaper válasza AeSDé Team (#16010) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nálam sokkal jobban melegszik a gép Win10-zel, lehet a plussz hő miatt fagy Nálad?!

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16016) sheep válasza lowzor (#15965) üzenetére


sheep
addikt

nálam is soxor csinálja, sima kijelentkezés-bejelentkezés és kész is.
utánanéztem a neten de sajnos ez egy olyan bug amire nincs megoldás, majd javítják (remélem).

[ Szerkesztve ]

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#16017) Taifa Díaz válasza Ghard (#16005) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Start gombra katt jobb egérgombbal, ott Főkapcsoló lehetőségei kiválaszt.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#16018) tope válasza AeSDé Team (#16014) üzenetére


tope
addikt

Ha már aktivált 10-es volt a gépeden (frissítés után), akkor tiszta telepítés után újra aktivált lesz.

(#16019) lanw


lanw
aktív tag

Helló! Lecseréltem a régi 775-s konfigom egy asrock b85m pro4-re,viszont sehogy sem tudom rávenni a windows a telepítésére,mert nem telepíthető egyik partícíóra sem.mit tudok tenni?Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#16020) Ghard válasza Taifa Díaz (#16017) üzenetére


Ghard
őstag

Ezt tudom, csak itt sincs olyan, hogy a kijelzőt kapcsolja csak ki.
Érdekes, asztali gépen meg van ilyen opció :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16021) mekker válasza MrCsiT (#16003) üzenetére


mekker
őstag

Most nézem, hogy ugyanazok kb. a keresési opciók, mégis belekontárkodik a keresésbe. Eddig beírtam, hogy "Aztec", és előhozta első helyen azt a pár zenét, amit kerestem. Most meg berak elé 20 értéktelen találatot. Ha meg kikapcsolom az indexelt keresést, akkor értelemszerűen lassabb (de akkor ~működik ugyanúgy, mint W7-ben). Megpróbálom a szavazást, talán kapok rá 100 szavazatot.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16022) bopeti98


bopeti98
őstag

Ma megérkezett a kis mini Acer netbookra ( ilyen táblagéppé alakítható cucc ) is a Windows 10, viszont frissíteni nem igazán tudom, mert nincs elég hely.
Egy 32 GB-os eMMC tároló van benne, amiből 10 gigát kapásból lefoglal a helyreállító partíció, és még 10 gigát maga a rendszer.
Már az összes Acer-es szemetet letöröltem róla, de még mindig kéne 1 GB-ot felszabadítani valahogy.
Gondoltam hogy törlöm a helyreállító partíciót, de azt sem tudom. Semmit nem enged vele csinálni a Windows.
Van valami ötletetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#16023) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

eredeti win 7 professional 64bit-em van.

Automatikus frissítés bekapcsolva, mégsem jelenik meg az ikon hogy upgradelhetek ingyen win 10-re.

Miért ?

A MS oldal azt írta hogy a win 7 Enterprise verzióra nem érvényes az ingyenes frissítés.

SP1 is fenn van.

(#16024) Lenry válasza Khaosz55 (#16023) üzenetére


Lenry
félisten

csináld a MediaCreationToollal

(#16011) Jarod1 nem mintha egyébként bárki kényszerítene... mondjuk nekem az se tiszta, hogy miért érezted feltétlenül szükségét annak, hogy ezt ideírd

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16025) Ghard válasza bopeti98 (#16022) üzenetére


Ghard
őstag

Nekem 7 giga helyem volt és felajánlotta, hogy usbre teszi a fájlokat.

(#16026) Rotcsa


Rotcsa
tag

Frissítettem 29-n és azt tapasztalom, h lassabban indul a win 8-nál, valamint kikapcsoláskor újraindul és a bejelentkező képernyőről tudom csak kikapcsolni a notebookom.
Van valakinek hasonló problémája?

(#16027) bopeti98 válasza Ghard (#16025) üzenetére


bopeti98
őstag

És tényleg. Elég figyelmetlen voltam. :B
Csatlakoztattam hozzá egy 16 gigás pendrive-ot, és már megy is a telepítés. :K

[ Szerkesztve ]

(#16028) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Teljesen szűz 10-est tettem fel ssd-re de akadt vele pár problémám.

1. Asztali ikonokat rendszerint sose szoktam sorrendbe rendezni, mindig össze vissza vagy csoportokba rendezve. Ki van kapcsolva az "ikonok automatikus elrendezés"-e nincs bekapcsolva, de újraindítás után mégis sorba teszi az ikonokat. Ez mi a fenétől lehet ?!

2. Jelszóval védett a gép és numpadhoz vagyok szokva, ott írom be a jelszót, de kb 10-ből 7* nem kapcsolódik be a numlock automatikusan. UEFI-be is állandó ON-ra van beállítva a numlock, nem értem mi lehet a gond. Ötlet?

Eddig csak ez a két kis apróság az ami idegesít, ha tudtok rá valamit szívesen várom.

(#16029) nyega válasza Rotcsa (#16026) üzenetére


nyega
tag

Ez a "lassú" rendszer felállás engem is az őrületbe kerget :W Persze, nem egy nagy gond, másnak komolyabb problémái vannak a 10- el, csak nem tudok rájönni, hogy miért tart közel kétszer annyi ideig a rendszer indítás, mint az előző verzión.....

Kb. 1,5 éves belakott win 8.1 : 17 sec. volt, itt meg új rendszer, tiszta telepítéssel, 32 sec. alá még nem ment egyszer sem! :(

(#16030) lanw válasza lanw (#16019) üzenetére


lanw
aktív tag

az uefinél a boot rendszer a lényeges vagy az,hogy hogyan van formázva az ssd?

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#16031) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok egy kérdés miért nem tudok törölni a total commanderben?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16032) kisgyerek7


kisgyerek7
csendes tag

Sziasztok nem tudja valaki véletlenül hogy lehet e ütemezni ebbe a csodálatos barna színű wc töltelékbe (win10) a frissítéseket? vagy esetleg teljesen letiltani. engem az elmúlt 2 napba az őrületbe kergetett. ott tartok hogy visszarakom a jol megszokott 7-est

(#16033) nyega válasza lanw (#16030) üzenetére


nyega
tag

A teljes lemezt, tehát nem a partíciót, GPT- re kell konvertálni. MBR -re nem tudod UEFI módban telepíteni.

(#16034) Sátán44 válasza Tiger. (#16031) üzenetére


Sátán44
addikt

64 bites rendszerhez 64 bites tc-t tegyél fel.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#16035) zolee0307


zolee0307
őstag

Azt, hogy tudom megcsinálni onedriveban, hogy a fájlok csak online legyenek elérhetőek, mint 8.1 alatt?

És ez az offline térkép letöltés megy nektek?

Ez az xbox alkalmazás mire jó?

Előre is thx!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#16036) LoCsAliT válasza leviske (#15826) üzenetére


LoCsAliT
csendes tag

köszönöm szépen a választ utánna járok .

(#16037) bopeti98 válasza bopeti98 (#16027) üzenetére


bopeti98
őstag

Fel is ment a Win 10. A helyreállító partíciót is lepucolta, amit nem is bánok.
A 18,8 gigás Windows.old mappát ugye nyugodt szívvel törölhetem?
Egy ilyen gépen minden giga számít.

(#16038) LoCsAliT válasza schawo (#15830) üzenetére


LoCsAliT
csendes tag

ahham . köszönöm akkor ha minden igaz akkor bátran frissíthetek .

(#16039) Воланд válasza zolee0307 (#16035) üzenetére


Воланд
titán

sehogy, kivettek ezt a funkciot a onedrive-bol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16040) csizi90 válasza Воланд (#16039) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ezt milyen ideológiai megfontolásból tették?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#16041) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Valakinek tipp ,hogy miért 100% a proci kihasználtságom? 2500K @4.4GHz-re húzva és úgy beállítva, hogy ne vegye vissza az órajelet... :F
Amúgy minden megy flottul, nem akadozik a rendszer, gyors a boot, a leállítás, a programok játékok futása, indítása...



[ Szerkesztve ]

(#16042) Воланд válasza csizi90 (#16040) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16043) csizi90 válasza Chalez (#16041) üzenetére


csizi90
aktív tag

Nem értem, ha nem veszi vissza az órajelet, az nem azt jelenti, hogy 100%-on pörög?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#16044) Chalez válasza csizi90 (#16043) üzenetére


Chalez
őstag

A proci kihasználtság és az aktuális órajel kissé más szerintem... :U

(#16045) lanw válasza nyega (#16033) üzenetére


lanw
aktív tag

köszönöm!

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#16046) vlevi válasza Воланд (#16042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyon érdekes a "new focus" rész. Ha egyre ksiebb tárhelyű eszközökre fókuszálnak, mint pl 16giga tarhelyű eszközök, azzal hogyan egyeztethető ossze, hogy a teljes onedriveot le kell toltenem? Mert amit nem jelölök szinkronizálásra, azt nem is látom a gépemen.
Kár, hogy ez egy tavaly novemberi írás, és azóta semmi változás nem történt :(
Pedig nekem is jó volt a korábbi, win8 onedrive, az az egy dolog volt, ami nagyon tetszett.

(#16047) #56474624 válasza csizi90 (#16043) üzenetére


#56474624
törölt tag

Biztosan nem, gondolj arra, mikor még a procikban nem volt semmiféle energiagazdálkodás, mindig egy beállított órajelen pörgött, mégsem volt mindig 100%-os a kihasználtság.

(#16048) Gabo982


Gabo982
újonc

Ma felajánlotta a Win 10 et ,de ugyan úgy jártam 32% nál kilép és vissza teszi a win 7 pro-t.Ezzel a hiba üzenetel fogad Kód: C1900101.Esetleg tudnátok megoldást rá már többször vissza dobot.

(#16049) Ghard válasza Tiger. (#16031) üzenetére


Ghard
őstag

A rendszerednek megfelelő bites commandert használd és a TOTALCMD64.EXE-n kompatibilitásnál a rendszergazda futtatást pipáld be.

(#16037) bopeti98
Vagy törlöd saját magad, vagy elindítod a lemezkarbantartót, rendszerfájlok törlése és kipipálod amit törölhet.

(#16050) Goose-T


Goose-T
veterán

Jött egy KB3081424 azonosítójú, Cumulative Update for Windows 10 for x64-based Systems leírású frissítés, amire semmilyen kereső nem ad találatot az egész Interneten, még a Microsoft Knowledge Base sem. Valakinek van tippje, hogy mi lehet ez?

Szerk.: megnéztem a telepített frissítéseknél, és az ottani linket beírva megtaláltam. Érdekes, hogy az Interneten ennek nincs nyoma, és a cikkben meg 2014. aug. 5-öt írnak.

Szerk2.: a sokak által szidott KB3074683-at cseréli le egyébként.

[ Szerkesztve ]

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.