Hirdetés

2017. október 21., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-17 19:43:05

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16001) #78032384 válasza Ba cy lus (#15987) üzenetére

(törölt tag)

Nálam bosszantó. Gépelem a számokat mire még a szürke töltőképernyőnél tart és csak az utolsó számjegyeket veszi be, tehát kezdhetem újra. Ami vicces ha WIN gomb és keresővel végeztetem el a műveletet, rögtön beveszi amit gépelek és kidobja a helyes eredményt. Csak ugye ez nem váltja ki.
De más metro appnál is észrevettem lassú a settings is, az Edge ha új tabot nyitok és írnám amit akarok nem történik semmi, mert nem fókuszált a címsorra, külön kell F4-ezni, teljesen szánalmas.

És még egy ami az agyamra megy: angol win magyar billentyűzettel, de a metro appok pl. OneNote aláhúznak pirossal minden magyar szöveget. Egyszerűen nem lehet átállítani vagy kikapcsolni az ellenőrzést. A desktop verzióban ott az opció, a metrósban semmi beállítási lehetőség mert ugye 4 éveseknek szánták. És ez is mi: metro app hamburger jel bal oldalon behoz egy sávot aminek az alján ott a fogaskerék ami meg az app jobb oldalán hozza be a beállítási panelt, ahol persze semmi komoly opció nincs. Mondom 4 éveseknek csinálták ilyen készség fejlesztő játék, gyere ugorj balról jobbra, bökdösd a semmire se jó gombokat... az indiai support majd ilyen mondókákat fog magyarázni "bal hamburger, alsó csavar, jobb panel" máshol meg 3 pöttyöt kell keresni, agyhalál, én nem tudom milyen ember lehet aki ezt így álmodta meg.

[ Szerkesztve ]

(#16002) King Unique válasza #78032384 (#15991) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Nagyon szépen összefoglaltad :C
Valóban volt / van a 8.1-ben néhány olyan fícsör modern felületen és ezeknek desktopon való elérése, amik nekem nagyon hiányoznak a 10-esből... innen nézve sajnos erős visszalépés a felület, a Win7 szintjére... Ami igazán újdonság és értékelhető, az a virtuális asztal és látványosabb feladatnézet. De az meg a másik platformos ingyenes OS-ben is jobban megvan csinálva és többet tud....
Meg, ami [CS]Blade2 említ, az se piskóta...Ha már jön augusztusban, illetve majd októberben a nagy SR1, ennyi erővel várhattak volna pár hónapot a megjelenéssel, de ugye ott az iskolakezdés... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16003) MrCsiT válasza mekker (#15997) üzenetére

MrCsiT
(őstag)

Ez már ilyen lett, ez a modernség, tessék örülni neki. :DDD

Ha userVoice fórumon beírod, hogy "bekk-a-régit!" rászavaz 7 Milla ember (+3 bot és 2 drón), és máris megjelenik a 2021. áprilisi javítócsomagban. :C

addig meg.. használd a régi OS-t. :K

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#16004) Kurt Hectic válasza #78032384 (#15991) üzenetére

Kurt Hectic
(kvázi-tag)

"minden program rácsos nézetben átláthatóan"

Azért az alkamazáslistás nézet átláthatóságával vitatkoznék, volt ott komoly káosz, mikor az összes alkalmazás odapakolta nem csak az indítóikonját, hanem ott volt még a helptől kezdve az uninstallon át minden bigyó is. Most a start menüben a lenyiló listás megoldás sokkal jobb, így kellett volna ezt win8-ban is.

(#16005) Ghard

Ghard
(őstag)

Tabletet is frissítettem kínai 8.1 with bing rendszerről win10 home-ra. Windows 8al ellentétben itt nem maradt kínai szöveg sehol sem a magyar nyelv telepítése után :)
Az üzemidő javult, minden rendben egy dolgot kivéve. A kikapcsoló gomb ami röviden nyomva csak a kijelzőt kapcsolta most kikapcsoló gomb lett. Ezt lehet valahol állítani?

(#16006) AnTomySm

AnTomySm
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Találkozott valaki az alábbi hibával, vagy én vagyok az egyetlen aki így járt? (W10 home 64 bit.)

A win 10 frissítés óta sehogy nem hajlandó kirakni a képet a TV-re (HDMI kimeneten), előtte természetesen szépen ment!

VGA -ról kimegy a kép monitorra, de bekékül a kép.

Bár ez utóbbi nem nagyon érdekel mert csak HDMIről használtam eddig, viszont az most nem hajlandó működni.

Mobility radeon 5730 van a notiban, próbáltam más drivert is, ugyan az a helyzet...

Valami ötlet?

Köszi

(#16007) harveszter válasza zsolti_20 (#15976) üzenetére

harveszter
(senior tag)

Nálam a GTA V 29Hz-re vette vissza magát (Vsync-kel), az is közre játszott a szaggatásban, de persze jópár FPS-sel lassabb is a Win10 :)

(#16008) Lenry válasza harveszter (#16007) üzenetére

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

pont tegnap próbálgattam, nálam ugyanúgy 60-on volt megragadva, mint Win8.1-en

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16009) atyca

atyca
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Másnál is előfordult már olyan probléma,hogy DisplayPort kábellel csatlakoztatva a monitort a win néha nem ismeri fel.Beáll alapfelbontásra (640x480),és semmiféle állítási lehetőséget nem ajánl fel.DVI-D,ill. HDMI kábellel összekötve nincs probléma,pontosabban az csak asztalszámozási gebasz.

(#16010) AeSDé Team

AeSDé Team
(senior tag)

Szaisztok
!
Frissítettem Win 8.1 Pro-ról Win 10 Pro-ra, a rendszer magától aktivált, itt nem volt baj. Viszont azóta néha a boot logónál megáll a rendszer, ha elindul akkor is nagyon lassan bootol be, lomha az egész, és eddig játékokban sem tűnt túl stabilnak, pl. GTA V folyamatosan kifagyasztja 1-2 perc után.

Emiatt szeretnék egy tiszta telepítést csinálni, honnan szerezhetek x64 Pro lemezképet (nem torrentről gondolom) és hogyan tudnám megoldani hogy a mostani aktivációmat átvihessem arra? Helyi fiókom van, és nem szeretném Microsoft accra átvinni a dolgot, de ha csak úgy lehetne akkor megcsinálom.

(#16011) Jarod1

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

most örülök csak igazán hogy a procim miatti nem támogatásból nem lehet a win10 et feltenni:)

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#16012) netpeti98 válasza AeSDé Team (#16010) üzenetére

netpeti98
(PH! addikt)

[link]

De a rendszeren belül is tudsz nyomni egy "hard resetet".

(#16013) Воланд válasza AeSDé Team (#16010) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

osszefoglalo kinyit, media creation tool letolt, iso letolt, vagy usb-s telepito letrehoz. aktivalni meg automatikusan fogja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16014) AeSDé Team válasza Воланд (#16013) üzenetére

AeSDé Team
(senior tag)

Oké köszi :D
Nem tudtam hogy akkor is automatikusan aktivál, ha formázok és tisztán telepítem.

[ Szerkesztve ]

(#16015) harveszter válasza AeSDé Team (#16010) üzenetére

harveszter
(senior tag)

Nálam sokkal jobban melegszik a gép Win10-zel, lehet a plussz hő miatt fagy Nálad?!

[ Szerkesztve ]

(#16016) sheep válasza asdxv (#15965) üzenetére

sheep
(PH! addikt)

nálam is soxor csinálja, sima kijelentkezés-bejelentkezés és kész is.
utánanéztem a neten de sajnos ez egy olyan bug amire nincs megoldás, majd javítják (remélem).

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni...

(#16017) Taifa Díaz válasza Ghard (#16005) üzenetére

Taifa Díaz
(őstag)

Start gombra katt jobb egérgombbal, ott Főkapcsoló lehetőségei kiválaszt.

Perez tábornok: - Ha nem tudná, az űrben vagyunk. Elgyn: - Te jó ég...! És hogy bírják??? (Alien 4)

(#16018) tope válasza AeSDé Team (#16014) üzenetére

tope
(PH! addikt)

Ha már aktivált 10-es volt a gépeden (frissítés után), akkor tiszta telepítés után újra aktivált lesz.

http://hardverapro.hu/apro/d-link_powerline_av_500

(#16019) lanw

lanw
(fanatikus tag)

Helló! Lecseréltem a régi 775-s konfigom egy asrock b85m pro4-re,viszont sehogy sem tudom rávenni a windows a telepítésére,mert nem telepíthető egyik partícíóra sem.mit tudok tenni?Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"TRANCE it's my RELIGION" To be or not To be

(#16020) Ghard válasza Taifa Díaz (#16017) üzenetére

Ghard
(őstag)

Ezt tudom, csak itt sincs olyan, hogy a kijelzőt kapcsolja csak ki.
Érdekes, asztali gépen meg van ilyen opció :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16021) mekker válasza MrCsiT (#16003) üzenetére

mekker
(őstag)

Most nézem, hogy ugyanazok kb. a keresési opciók, mégis belekontárkodik a keresésbe. Eddig beírtam, hogy "Aztec", és előhozta első helyen azt a pár zenét, amit kerestem. Most meg berak elé 20 értéktelen találatot. Ha meg kikapcsolom az indexelt keresést, akkor értelemszerűen lassabb (de akkor ~működik ugyanúgy, mint W7-ben). Megpróbálom a szavazást, talán kapok rá 100 szavazatot.

Minden éremnek két oldala van...de az egyik oldalát már túl sokszor a fejére ejtették.

(#16022) bopeti98

bopeti98
(őstag)

Ma megérkezett a kis mini Acer netbookra ( ilyen táblagéppé alakítható cucc ) is a Windows 10, viszont frissíteni nem igazán tudom, mert nincs elég hely.
Egy 32 GB-os eMMC tároló van benne, amiből 10 gigát kapásból lefoglal a helyreállító partíció, és még 10 gigát maga a rendszer.
Már az összes Acer-es szemetet letöröltem róla, de még mindig kéne 1 GB-ot felszabadítani valahogy.
Gondoltam hogy törlöm a helyreállító partíciót, de azt sem tudom. Semmit nem enged vele csinálni a Windows.
Van valami ötletetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#16023) Khaosz55

Khaosz55
(senior tag)

Sziasztok,

eredeti win 7 professional 64bit-em van.

Automatikus frissítés bekapcsolva, mégsem jelenik meg az ikon hogy upgradelhetek ingyen win 10-re.

Miért ?

A MS oldal azt írta hogy a win 7 Enterprise verzióra nem érvényes az ingyenes frissítés.

SP1 is fenn van.

(#16024) Lenry válasza Khaosz55 (#16023) üzenetére

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

csináld a MediaCreationToollal

(#16011) Jarod1 nem mintha egyébként bárki kényszerítene... mondjuk nekem az se tiszta, hogy miért érezted feltétlenül szükségét annak, hogy ezt ideírd

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16025) Ghard válasza bopeti98 (#16022) üzenetére

Ghard
(őstag)

Nekem 7 giga helyem volt és felajánlotta, hogy usbre teszi a fájlokat.

(#16026) Rotcsa

Rotcsa
(kvázi-tag)

Frissítettem 29-n és azt tapasztalom, h lassabban indul a win 8-nál, valamint kikapcsoláskor újraindul és a bejelentkező képernyőről tudom csak kikapcsolni a notebookom.
Van valakinek hasonló problémája?

HP Pavilion 15-n, Motorola Moto G, Philips Uptown SHL 595 FB, AKG K550

(#16027) bopeti98 válasza Ghard (#16025) üzenetére

bopeti98
(őstag)

És tényleg. Elég figyelmetlen voltam. :B
Csatlakoztattam hozzá egy 16 gigás pendrive-ot, és már megy is a telepítés. :K

[ Szerkesztve ]

(#16028) adamka16

adamka16
(PH! addikt)

Sziasztok!

Teljesen szűz 10-est tettem fel ssd-re de akadt vele pár problémám.

1. Asztali ikonokat rendszerint sose szoktam sorrendbe rendezni, mindig össze vissza vagy csoportokba rendezve. Ki van kapcsolva az "ikonok automatikus elrendezés"-e nincs bekapcsolva, de újraindítás után mégis sorba teszi az ikonokat. Ez mi a fenétől lehet ?!

2. Jelszóval védett a gép és numpadhoz vagyok szokva, ott írom be a jelszót, de kb 10-ből 7* nem kapcsolódik be a numlock automatikusan. UEFI-be is állandó ON-ra van beállítva a numlock, nem értem mi lehet a gond. Ötlet?

Eddig csak ez a két kis apróság az ami idegesít, ha tudtok rá valamit szívesen várom.

(#16029) nyega válasza Rotcsa (#16026) üzenetére

nyega
(tag)

Ez a "lassú" rendszer felállás engem is az őrületbe kerget :W Persze, nem egy nagy gond, másnak komolyabb problémái vannak a 10- el, csak nem tudok rájönni, hogy miért tart közel kétszer annyi ideig a rendszer indítás, mint az előző verzión.....

Kb. 1,5 éves belakott win 8.1 : 17 sec. volt, itt meg új rendszer, tiszta telepítéssel, 32 sec. alá még nem ment egyszer sem! :(

(#16030) lanw válasza lanw (#16019) üzenetére

lanw
(fanatikus tag)

az uefinél a boot rendszer a lényeges vagy az,hogy hogyan van formázva az ssd?

(#16031) Tiger.

Tiger.
(PH! addikt)

Sziasztok egy kérdés miért nem tudok törölni a total commanderben?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Gtx 970 /Creative Xfi Elite pro /16gb ddr3/ Htc One/ 5.02 Viper One 8.0.0/Htc One M9 / /Htc 10/ Genius SW-HF 6000 5.1/ Apple Iphone 5S

(#16032) kisgyerek7

kisgyerek7
(újonc)

Sziasztok nem tudja valaki véletlenül hogy lehet e ütemezni ebbe a csodálatos barna színű wc töltelékbe (win10) a frissítéseket? vagy esetleg teljesen letiltani. engem az elmúlt 2 napba az őrületbe kergetett. ott tartok hogy visszarakom a jol megszokott 7-est

(#16033) nyega válasza lanw (#16030) üzenetére

nyega
(tag)

A teljes lemezt, tehát nem a partíciót, GPT- re kell konvertálni. MBR -re nem tudod UEFI módban telepíteni.

(#16034) Sátán44 válasza Tiger. (#16031) üzenetére

Sátán44
(PH! addikt)

64 bites rendszerhez 64 bites tc-t tegyél fel.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#16035) zolee0307

zolee0307
(őstag)

Azt, hogy tudom megcsinálni onedriveban, hogy a fájlok csak online legyenek elérhetőek, mint 8.1 alatt?

És ez az offline térkép letöltés megy nektek?

Ez az xbox alkalmazás mire jó?

Előre is thx!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\

(#16036) LoCsAliT válasza leviske (#15826) üzenetére

LoCsAliT
(újonc)

köszönöm szépen a választ utánna járok .

(#16037) bopeti98 válasza bopeti98 (#16027) üzenetére

bopeti98
(őstag)

Fel is ment a Win 10. A helyreállító partíciót is lepucolta, amit nem is bánok.
A 18,8 gigás Windows.old mappát ugye nyugodt szívvel törölhetem?
Egy ilyen gépen minden giga számít.

(#16038) LoCsAliT válasza schawo (#15830) üzenetére

LoCsAliT
(újonc)

ahham . köszönöm akkor ha minden igaz akkor bátran frissíthetek .

(#16039) Воланд válasza zolee0307 (#16035) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

sehogy, kivettek ezt a funkciot a onedrive-bol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16040) csizi90 válasza Воланд (#16039) üzenetére

csizi90
(fanatikus tag)

Ezt milyen ideológiai megfontolásból tették?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#16041) Chalez

Chalez
(senior tag)

Sziasztok!

Valakinek tipp ,hogy miért 100% a proci kihasználtságom? 2500K @4.4GHz-re húzva és úgy beállítva, hogy ne vegye vissza az órajelet... :F
Amúgy minden megy flottul, nem akadozik a rendszer, gyors a boot, a leállítás, a programok játékok futása, indítása...

[ Szerkesztve ]

(#16042) Воланд válasza csizi90 (#16040) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

[link]

(#16043) csizi90 válasza Chalez (#16041) üzenetére

csizi90
(fanatikus tag)

Nem értem, ha nem veszi vissza az órajelet, az nem azt jelenti, hogy 100%-on pörög?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#16044) Chalez válasza csizi90 (#16043) üzenetére

Chalez
(senior tag)

A proci kihasználtság és az aktuális órajel kissé más szerintem... :U

(#16045) lanw válasza nyega (#16033) üzenetére

lanw
(fanatikus tag)

köszönöm!

(#16046) vlevi válasza Воланд (#16042) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Nagyon érdekes a "new focus" rész. Ha egyre ksiebb tárhelyű eszközökre fókuszálnak, mint pl 16giga tarhelyű eszközök, azzal hogyan egyeztethető ossze, hogy a teljes onedriveot le kell toltenem? Mert amit nem jelölök szinkronizálásra, azt nem is látom a gépemen.
Kár, hogy ez egy tavaly novemberi írás, és azóta semmi változás nem történt :(
Pedig nekem is jó volt a korábbi, win8 onedrive, az az egy dolog volt, ami nagyon tetszett.

(#16047) Ba cy lus válasza csizi90 (#16043) üzenetére

Ba cy lus
(PH! kedvence)

Biztosan nem, gondolj arra, mikor még a procikban nem volt semmiféle energiagazdálkodás, mindig egy beállított órajelen pörgött, mégsem volt mindig 100%-os a kihasználtság.

(#16048) Gabo982

Gabo982
(újonc)

Ma felajánlotta a Win 10 et ,de ugyan úgy jártam 32% nál kilép és vissza teszi a win 7 pro-t.Ezzel a hiba üzenetel fogad Kód: C1900101.Esetleg tudnátok megoldást rá már többször vissza dobot.

(#16049) Ghard válasza Tiger. (#16031) üzenetére

Ghard
(őstag)

A rendszerednek megfelelő bites commandert használd és a TOTALCMD64.EXE-n kompatibilitásnál a rendszergazda futtatást pipáld be.

(#16037) bopeti98
Vagy törlöd saját magad, vagy elindítod a lemezkarbantartót, rendszerfájlok törlése és kipipálod amit törölhet.

(#16050) Goose-T

Goose-T
(PH! kedvence)

Jött egy KB3081424 azonosítójú, Cumulative Update for Windows 10 for x64-based Systems leírású frissítés, amire semmilyen kereső nem ad találatot az egész Interneten, még a Microsoft Knowledge Base sem. Valakinek van tippje, hogy mi lehet ez?

Szerk.: megnéztem a telepített frissítéseknél, és az ottani linket beírva megtaláltam. Érdekes, hogy az Interneten ennek nincs nyoma, és a cikkben meg 2014. aug. 5-öt írnak.

Szerk2.: a sokak által szidott KB3074683-at cseréli le egyébként.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.