Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) sz.j válasza tobias40 (#110000) üzenetére


sz.j
nagyúr

Link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#110002) sz.j válasza Doky586 (#109968) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Azok ősrégiek már szerintem...."

Igaz minden relatív, de én (most még) nem neve a v7.2-t "ősréginek ... :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#110003) Doky586 válasza sz.j (#110002) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor elnézést kérek.
A cikk már legalább 5 éves, azt hittem a linkelt ISO-k is. A linkben nincs verziószám vagy bármilyen dátum info...
(vagy ilyen pontos info: [kép] )

[ Szerkesztve ]

(#110004) King Unique válasza tobias40 (#110000) üzenetére


King Unique
titán

A program WinPE/WinRE változatát kell a pendrive-ra írni, másolni és arról bootolni, betallózni a szükséges lemezképfájlt (mentést), majd kijelölni a célmeghajtót és mehet a visszaállítás. Egyébként az előzőleg linkelt leírásban szemléltetve van a visszaállítás folyamata. Egy másikban pedig még bővebben a mentés, helyreállítási meghajtó létrehozása, visszaállítás, stb. Az utóbbinál az angol nyelvű szöveg pedig különösebben nem lehet gond, mert egyrészt létezik online fordító is, másrészt a screenshotok, azokon a jelölések önmagukért beszélnek.

(#110005) sz.j válasza Doky586 (#110003) üzenetére


sz.j
nagyúr

A hasonló félreértések elkerülése érdekében az ISO-k után beírtam, hogy v7.2 ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#110006) Lauda válasza tobias40 (#110000) üzenetére


Lauda
félisten

Simán win alól restore, betallózod az imaget és végigkattintgatod. Mindent magától megcsinál.

(#110007) Doky586 válasza sz.j (#110005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, kösz. :R

Az x32 verziót érdemes (PE3) verzióval generálnod (legközelebb?) hogy futni tudjon régi gépeken is. [kép]
Nekem emiatt kellett a P4 gépemhez magamnak legenerálni mert a PE10 már nem bootolható rajta.

[ Szerkesztve ]

(#110008) King Unique válasza Lauda (#110006) üzenetére


King Unique
titán

Az éppen futó Win alól max. másik fizikai meghajtóra állít vissza a mentésből Windowst, ellenben "önmagára önmagát" alapesetben nyilván nem, ahhoz külön bootolt WinPE/WinRE live rendszer kell. Meg ha éppen nem bootol be a Windows és pont amiatt akarja a mentésből visszaállítani, akkor nyilván megint nem fogja tudni Win alól, ellenben pl. pendrive-ról bootolt WinPE alól igen.

[ Szerkesztve ]

(#110009) King Unique válasza King Unique (#110008) üzenetére


King Unique
titán

+ A WInPE/WinRE előnye, hogy azokban szükség esetére ott van a "Fix Boot Problems" lehetőség is, míg a Windowsra telepített változatban nincsen.

(#110010) tobias40 válasza King Unique (#110004) üzenetére


tobias40
veterán

"A program WinPE/WinRE változatát kell a pendrive-ra írni," de ezt honnan töltöm le és mivel írom ki a boot pendriv-ot?

Bocs de ezt qrvára nem értem.

Külön író programmal (NERO) KELL BOOT cd-ként kell kiírni?

(#110011) Doky586 válasza tobias40 (#110010) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Órák óta erről beszélünk. Olvass vissza legalább egy picit.

(#110012) tobias40 válasza Doky586 (#110011) üzenetére


tobias40
veterán

Megcsináltam a Rufus nevű programmal a boot pendriv-et,és ennyi.

(#110013) King Unique válasza tobias40 (#110010) üzenetére


King Unique
titán

Amikor telepíted a programot Windowsra, akkor is aszem felajánlja, de utána is bármikor létrehozható a megfelelő menüpontra kattintva, lásd az előbb linkelt leírás ezen pontját. Ahol választható létrehozási célként USB-s és optikai meghajtó egyaránt, valamint ISO-fájlba is le tudja menteni. Vagyis nem kell külön program a kiíráshoz, megoldja maga a Macrium Reflect.
Másik lehetőség egyből az előre elkészített WinPE ISO-t letölteni pl. innen, vagy esetleg az előzőleg linkelt leírásban lévőt, majd pendrive esetén fájlkezelős másolással, vagy külső programmal kiírni, amire ugyanaz vonatkozik, mint a W10 képfájlokra. Ha optikai lemezre (CD/DVD) történő kiírás a cél, akkor az megoldható a Windows 10-ben lévő beépített eszközzel, ahogyan külső programmal (pl. ImgBurn) szintén.

[ Szerkesztve ]

(#110014) tobias40 válasza King Unique (#110013) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,közben megoldottam a Rufus-al.(gondolom ezzel is jó)

Így már értem hogy a Macrium softverben is van beépített író program.

[ Szerkesztve ]

(#110015) Doky586 válasza tobias40 (#110012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg csak simán rámásolom az iso file tartalmát egy Fat32 pendivera és uefi módban bootolok..
(Ahogy az aláírásomban ismertetve van) :K

(#110016) King Unique válasza tobias40 (#110014) üzenetére


King Unique
titán

Ha megfelelő WinPE ISO-t töltöttél le és sikerült eltalálni a megfelelő sémát a kiírásnál, akkor igen.

(#110017) tobias40 válasza King Unique (#110016) üzenetére


tobias40
veterán

Letöltöttem az x64 winhez valót (amit linkeltetek oldalról)és kiírtam pendriv-ra a Rufus-al.

Nem próbáltam ki de lehet mindjárt megcsinálom hogy beboot-ol e róla.

Doky586: azt nem tudtam hogy így is lehet..(egyszerűbb lett volna)

[ Szerkesztve ]

(#110018) wanted5


wanted5
őstag

Ebben nem tudna valaki tanácsot adni? [link]

Azt hittem megoldódott a probléma, de továbbra is fent áll. Eszközkezelőben frissítettem a monitor driverét, így már kiírja hozzá a típust is. Rettentően idegesítő, hogy minden bekapcsolás után azzal kell kezdeni, hogy újraindítás...

(#110019) O.CS


O.CS
aktív tag

Mostanában nem tudok telepíteni Windows10 porfessional kiadást mert fel sem ajánlja a telepítő, hanem egyből a home verzíót telepíti.Ez miért van?Nem tudjjátok véletlenül?

(#110020) King Unique válasza O.CS (#110019) üzenetére


King Unique
titán

Erről is volt már szó itt többször, legutóbb ebben a hozzászólásban.

(#110021) Lauda válasza King Unique (#110008) üzenetére


Lauda
félisten

Már többször visszaállított win10-et nekem ugyan arra a meghajtóra, ezért a tapasztalataim alapján azt tudom mondani, hogy az általad írt információk nem felelnek meg a valóságnak.

Simán restoret elindítod, feldobja a figyelmeztetőt, majd újraindít és ott saját maga egy ablakot elindítva elvégzi a visszaállítást. Próbáld ki nyugodtan.

Így csinálja: https://www.youtube.com/watch?v=m2ilIpH3zTY

A végén nekem nem volt ott, hogy válasszak a win10 és a rescue media között, enélkül indult a visszaállított win.

[ Szerkesztve ]

(#110022) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ahonnét le lehet tölteni az új Windowst, ott volt olyan, hogy frissítés, ha arra ranyomom, akkor rá frissítheti 1909-re?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110023) King Unique válasza Lauda (#110021) üzenetére


King Unique
titán

Max. úgy, hogy ilyenkor létrehoz egy külön WinPE/WinRE környezetet, ami a Windows boot menühöz is hozzáadható és úgy képes megoldani. Ellenben enélkül nyilván nem lenne lehetséges. Az meg a másik, hogy ha gond van a rendszerrel és egyáltalán nem bootol, vagy maga a rendszermeghajtó hibásodik meg - pl. ilyen esetekben szükséges egy visszaállítás - akkor hiába próbálnád Windows alól indítani... Valamint ha eleve másik fizikai lemezre történő visszaállítás a cél, akkor szintén. Szóval a visszaállításnak nem ez az alapértelmezett módja, hanem a külön eszközről történő bootolás és onnan elvégezve, az az igazán biztos és használható inkább az előbbi esetekben is.
Nyugodtan megnézheted más hasonló programok működésénél is, meg hogy ott mit javasolnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#110024) Lauda válasza King Unique (#110023) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt értem. Te állítottad, hogy ez nem lehetséges. Nekem viszont már többször megcsinálta simán kisújjból, ezért írtam amit. :)

(#110025) King Unique válasza Lauda (#110024) üzenetére


King Unique
titán

Ha újra figyelmesen elolvasod az abban a hozzászólásban leírtakat, akkor látható, hogy ki van emelve az alapesetben + hogy külön WinPE/WinRE környezet szükséges hozzá, ami a linkelt videóban is látszik. :)

(#110026) Lauda válasza King Unique (#110025) üzenetére


Lauda
félisten

Elolvastam először is figyelmesen. Alapesetben sem kell semmit csinálnod, csak elindítanod a restoret, a többit megcsinálja a macrium. Ezt írtam. Te azt írod ezt így nem lehet. Szerintem felesleges ezt magyarázgatni. Eddig nem tudtad, hogy ezt így lehet, most már tudod. Az ember holtig tanul. :)

(#110027) King Unique válasza Tiger. (#110022) üzenetére


King Unique
titán

Az a frissítési segéd és elvileg igen, mivel nem olyan régen az is frissült és már 1909-re upgrade-el. Amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#110028) tobias40 válasza King Unique (#110023) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a mentésemet rátudom tenni egy másik gépemre amin win 10 van?

Sejtem hogy nem de hátha,mert akkor nem kellene oda sem egyesével telepítgetnem a programokat..

(#110029) King Unique válasza Lauda (#110026) üzenetére


King Unique
titán

Nem, a program telepített változatánál az alapesetben azt jelenti, hogy Windows alól van elvégezve a teljes művelet. Ellenben ez az említett megoldásnál nem teljesül, mert újraindítást igényel és WinPE alól történik a végrehajtás. Ahol külön felhasználói beavatkozás kell ennek engedélyezéséhez.
Egyébként meg de, képzeld tudtam erről a megoldásról, ahogyan arról is, hogy hozzá lehet adni a helyreállítási környezetet a Windows boot menühöz, volt már róla szó ebben a topikban is. Csak én nem így szoktam csinálni, hanem a másik módszerrel, mert az utóbbi a biztosabb és kisebb a hibalehetőség, lásd az egyik előző válaszban leírtakat. De ezek szerint akkor számodra ez újdonság. :D

[ Szerkesztve ]

(#110030) Tiger. válasza King Unique (#110027) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi, megprobalom elsokoron.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110031) King Unique válasza tobias40 (#110028) üzenetére


King Unique
titán

A lementett lemezképfájlból visszaállítható a Windows akár egy másik fizikai lemezre is, ami ha az eredeti hardverkörnyezetben lesz tovább használva, akkor az általában sima ügy. Viszont ha másik gépbe, másik hardverkörnyezetbe kerül, SATA helyett NVMe SSD-re történt a visszaállítás, a licenc nem feltétlen használható a másik gépen stb., akkor ezek miatt esetlegesen lehetnek gondok. Amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat, valamint van a Macrium fizetős változataiban ReDeploy funkció az új hardverkörnyezetben történő használathoz.

(#110032) Lauda:
Igen, működik ez is, de lehetnek olyan esetek, amikor pont nem használható. Amikor másnak javaslatot kell tenni, akkor nem árt azt is megemlíteni, hogy nem mindig opció ez és jól jöhet, ha ott van pendrive-on is a program a visszaállításhoz, pláne ha egy "olyan" esetbe fut bele. Ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#110032) Lauda válasza King Unique (#110029) üzenetére


Lauda
félisten

Konkrétan nem értem amit most csinálsz.Amit írtam egy kipróbált, működő és tök egyszerű megoldás Részemről zártam.

(#110033) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Ma kaptam egy ssd-t de egyszerű kötetként van. És egyszerűen semmivel nem bírom elsődlegessé tenni.
Kérlek segítsetek

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#110034) Doky586 válasza lucky07 (#110033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor töröld.

(#110035) lucky07 válasza Doky586 (#110034) üzenetére


lucky07
aktív tag

Már meg volt de csak egyszerű kötetnek engedi particionálni

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#110036) Lauda válasza King Unique (#110031) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, nincs ezzel semmi gond, hogy más megoldást is javasolsz. :) Azonban te először azt állítottad, hogy amit írok nem működhet, pedig működik. Ennyi a lényeg. :)

(#110037) King Unique válasza lucky07 (#110033) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent az, hogy egyszerű kötet, netán logikai (zöld), abból akarsz elsődlegeset (primary) csinálni, vagy mi? Valamint mi a cél vele, adatlemezként használni, vagy Windowst telepíteni rá? Ha az utóbbi, akkor teljesen felesleges telepítés előtt előre particionálni, formázni, amiről többször volt már szó itt is.

Ha netán fogalomzavar van az új egyszerű kötet létrehozása kapcsán, akkor elárulom, hogy az alapesetben nyilván elsődleges (primary) partíciót hoz létre. Vagyis ha csak ennyi a probléma, akkor nincs miről beszélni. :N

(#110036) Lauda:
Le volt írva mire vonatkozott és hogyan értendő, ha számodra nem egyértelmű, akkor sajnálom... Meg ez is olyan biztos, mint a korábbi hogyan frissítsünk rá abban a bizonyos menüben a Windowsra, amikor eleve ilyet dob. :D De igen, tudom, nálad ez is prímán működik, csak biztos mások nem értenek hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#110038) Doky586 válasza lucky07 (#110035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább mutasd, mert nem értem mi a gond.

Ha OS-t akarsz rá telepíteni akkor meg neis legyen rajta semmi!

(#110039) sz.j válasza lucky07 (#110035) üzenetére


sz.j
nagyúr

Töltsd le a free AOMEI Partition Assistant Standard Edition-t és csináld azzal.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#110040) Lauda válasza King Unique (#110037) üzenetére


Lauda
félisten

Az éppen futó Win alól max. másik fizikai meghajtóra állít vissza a mentésből Windowst,

Nem, ez nem igaz.

ellenben "önmagára önmagát" alapesetben nyilván nem,

Ez sem igaz.

ahhoz külön bootolt WinPE/WinRE live rendszer kell.

Szintén nem igaz, a macrium mindent megcsinál.

Meg ha éppen nem bootol be a Windows és pont amiatt akarja a mentésből visszaállítani, akkor nyilván megint nem fogja tudni Win alól, ellenben pl. pendrive-ról bootolt WinPE alól igen.

Ez így van, nem állítottam az ellenkezőjét.

Mint írtam is, próbáld ki nyugodtan. Addig kérlek ne szóld le amit a másik írt és ne állítsd róla, hogy az nem működhet. Egy kipróbált dolgot elkezdtél ide-oda csűrni-csavarni, most meg engem kezdesz ki. Legyél szíves vegyél vissza magadból. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#110041) King Unique válasza Lauda (#110040) üzenetére


King Unique
titán

"Nem, ez nem igaz."

Nálad az éppen futó Win talán egyenlő a külön bootolt WinPE környezettel? Szóval ebből megint csak annyi igaz, hogy Windows alól van elindítva a folyamat, ellenben teljesen végrehajtva nem...

"Ez sem igaz."

Lásd az előbbit, valamint előzőleg szintén le volt írva, mire vonatkozott az alapesetben.

"ahhoz külön bootolt WinPE/WinRE live rendszer kell.

Szintén nem igaz, a macrium mindent megcsinál."

Talán a linkelt videóban nem kell újraindítás, nem kell WinPE környezetbe lépni és onnan bootolni, hogy végre lehessen hajtani a műveletet? De, szóval ami írtál, abból max. annyi igaz, hogy a telepített Macrium adja hozzá az alapot, viszont a többi nem...

"Ez így van, nem állítottam az ellenkezőjét."

Nyilván nem, mert úgy látszik nálad ez az információ eleve nem volt meg és az eredeti válaszodban sem hívtad fel rá a fórumtag figyelmét, csak lazán bedobtad, hogy nem kell ahhoz semmi, megy az simán Windows alól is, meg akkor biztos mindig, minden helyzetben... Holott ez ilyen formában nyilván nem igaz, max. csak részben, az utóbbi meg eleve nem.

Mint írtam, tudtam erről és már próbáltam, valamint a Windows boot menühöz hozzáadás lehetőségét is, szóval nem írtál újdonságot. Az eredeti válasz meg pusztán egy kiegészítés akart lenni, te értelmezted félre és kezdted el ide-oda csűrni-csavarni... Szóval inkább te vegyél vissza magadból és ne akard már pont nekem megmagyarázni, hogyan kell használni azt a programot. Vagy ha annyival jobban értesz hozzá, akkor legközelebb lehet válaszolni a Macrium Reflect használatát érintő egyéb kérdésekre is. Illetve az 1-2 tőmondatos válaszok helyett lehetőleg bővebben, informatívabban kifejtve, hogy a kérdező számára is egyértelmű legyen. Valamint az ilyen eseteknél, mint a mostani felhívni a kérdező figyelmét ez egyéb eshetőségekre is, hogy ne utólag érjék meglepetésként...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#110042) st3v3np3t3r válasza lucky07 (#110035) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

egyszerű kötet=elsődleges partíció
A windows hívja csak egyszerű kötetnek,de harmadik félű partíció kezelők meg elsődlegesnek(Primary)...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110043) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy miért vannak ekkora árkülönbségek különböző helyek között?
[link]

Maga a termék is különbözik?

[ Szerkesztve ]

(#110044) K Norbi válasza Citroware (#110043) üzenetére


K Norbi
addikt

Én most vettem egy ilyet [link] :D

(#110045) st3v3np3t3r válasza Citroware (#110043) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia.most mondjam azt,hogy ennek töredékéért vettem eredeti win10pro kulcsot ami a mai napig működik? :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110046) Citroware válasza K Norbi (#110044) üzenetére


Citroware
addikt

Karácsony után fogok telepíteni. Érdemes-e most megvenni, vagy máskor is van ilyen olcsón?

És ez ha megveszem, meddig érvényes?

(#110047) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Próbáltam rákeresni, de nem találtam választ: Hogy tudom elérni, hogy a Win ne kapcsolja ki azt a sz@jbavert dicsőséges Num Lock-ot? Tényleg kézzel kell kapálnom a registryben, nincs erre egy beállítás valahol? (BIOS-ban be van kapcsolva.)

Köszönöm szépen előre is
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#110048) Lauda válasza King Unique (#110041) üzenetére


Lauda
félisten

Jó, csak hajtsad a magadét.

Akinek pedig reagáltam nyugodtan használja erre a célra a programot, mert kiválóan fog neki működni.

(#110049) Lauda válasza K Norbi (#110044) üzenetére


Lauda
félisten

[link] 4,97 euró ugyan az a pro retail kód ugyan attól az eladótól. :)

(#110050) Doky586 válasza default. (#110047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[kép] ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.