Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) TRob1 válasza #81556480 (#53149) üzenetére


TRob1
veterán

Attól ne félj! Minden egyes elfeledett játékmentésed eggyel előrébb visz a felnőtté váláshoz. :P

Alaplapcsere szokott a neccesebb lenni, hisz az mindennek az alapja. Már ez önmagában egy nagy "hardverhalmaz", millió driverrel. :) Előfordul(hat) hogy működik, de biztosabb az újratelepítés. A többi hardver cseréjével nincs gond (általában).

¤ R'n'R ¤

(#53152) Darkness


Darkness
aktív tag

erre valaki tud [link] megoldást. Windows 10 ver: 10.0.14393

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#53153) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Van egy nagy problémám az intel igp-n HDMI-vel, és egy kis gányolással 8.1 alatt vissza tudom hozni a képet egy cmd paranccsal.

Ehhez kell a Driver Kit-ből a devcon.exe

C:\HDMI>devcon find *
...
PCI\VEN_8086&DEV_0402&SUBSYS_04021849&REV_06\3&11583659&0&10: Intel(R) HD Graphics
...

C:\HDMI>devcon restart PCI\VEN_8086&DEV_0402&SUBSYS_04021849&REV_06\3&11583659&0&10
PCI\VEN_8086&DEV_8C26&SUBSYS_8C261849&REV_05\3&11583659&0&E8: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_0C00&SUBSYS_0C001849&REV_06\3&11583659&0&00: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_8C20&SUBSYS_A6621849&REV_05\3&11583659&0&D8: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_8C2D&SUBSYS_8C2D1849&REV_05\3&11583659&0&D0: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_8C311849&REV_05\3&11583659&0&A0: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_0402&SUBSYS_04021849&REV_06\3&11583659&0&10: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_8C02&SUBSYS_8C021849&REV_05\3&11583659&0&FA: Requires reboot
PCI\VEN_8086&DEV_8C5C&SUBSYS_8C5C1849&REV_05\3&11583659&0&F8: Requires reboot
PCI\VEN_8086&DEV_8C10&SUBSYS_8C101849&REV_D5\3&11583659&0&E0: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_8C16&SUBSYS_8C161849&REV_D5\3&11583659&0&E3: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_8C18&SUBSYS_8C181849&REV_D5\3&11583659&0&E4: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&SUBSYS_8C3A1849&REV_04\3&11583659&0&B0: Restarted
PCI\VEN_8086&DEV_8C22&SUBSYS_8C221849&REV_05\3&11583659&0&FB: Restarted
The 13 device(s) are ready to be restarted. To restart the devices, reboot the system.
'DEV_0402' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
'SUBSYS_04021849' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
A rendszer nem találja a megadott elérési utat.
'11583659' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
'0' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
'10' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

Ez 8.1 alatt behozza a HDMI jelet a Dell SE2416H monitorra.

Windows 10 alatt ugyanez ugyanígy látszólag lefut, de itt nem hozza vissza.

Annyi különbség van, hogy a 10-nél kell a * a listázáshoz, valamint 8.1-nél megy a system32 mappából, 10-nél pedig nem.

Hogy a francba lehetne 10 alatt behozni?

(#53154) delon


delon
tag

Sziasztok

ilyet láttatok már mi okozhatja a problémát a dvd meghajtót a gép bekapcsolása után látom de 1 perc után kikapcsolja a gép magától.
Az Intézőbe azt látom hogy a dvd rw ki van kapcsolva.
Vissza tudom manuálisan kapcsolni és működikis elvileg, de miért tiltja le?
A gép egy T420s windows 10 re frissítve

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#53155) Djuree


Djuree
félisten

az miért lehet h nem kapcsol ki a laptopom miután leállítottam? ill. látszólag kikapcsol de 2 led mégis világít:

mindig rá kell tenyerelnem még a power gombra 3 mp-ig hogy rendesen kikapcsoljon... :W hálózatról megy a gép mindig hátha ez is számít.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#53156) vigyori78 válasza Djuree (#53155) üzenetére


vigyori78
őstag

Szerintem itt nézz körbe : főkapcsoló fedél és hasonlóak.

[ Szerkesztve ]

(#53157) kezo0 válasza daimonion (#53136) üzenetére


kezo0
addikt

A legviccesebb, amikor a Windows adatgyűjtésének kikapcsolására mindenféle kis 3rd party appokat ajánlgatnak. Mert ugye a Microsoft nem megbízható, de ezeket az appokat persze nyugodtan lehet telepíteni, hiszen az őket előállító (sufni)cégekről mindent tudunk, és azok nyilván tökéletesen megbízhatóak. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53158) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, pár probléma merült fel a gépem működésében, win 10 van rajta, eredeti.

probléma 1. ha youtube-on vagy vlc-n nézek teljes képernyő módban filmet, akkor a tálca nem akar eltünni, kapcsolgattam össze vissza, tálca zárolása meg egyébb beállításokat, nem tűnik el

probléma 2. az első problémára való tekintettel a tálcát elrejtettem, szóval ha lehúzom az egeret, csak akkor jöjjön elő és itt máris találkozunk a fő probléma 2-vel, nem bukkan fel a tálca, muszály win gombal előhozni.

probléma 3. a wifi valahogy baszakszik, ki be kell kapcsolgatni hogy rendesen menjen és valamiért wifi 2 a megnezevése. miért van benne 2 wifi hogy ez a második?

probléma 4. ha bedugom a füllhallgatót, eddig felugrott egy ablak hogy external device detected, és kiválaszthatom hogy milyen módban akarom használni, füles, vagy menjen a hang a hangfalról meg a harmadik valami más, a baj, hogy most nem ugrik fel, nincs választási lehetőségem.

probléma 5. 1200 euró volt ez a laptop, most nem tudom a win10 lassítja be vagy mi a franc van vele, de totál lassu szar, mintha egy 2009 es macbook pro előtt ülnék (az volt az előd). i7es proci 5700hq, 1 terra hdd 7200rpm, gtx 960m grafikus, 16 giga ram - ja teszem hozzá a ram valahogy mindig tele van, pedig csak a chrome fut és ilyenkor is vagy 8 gigát megeszik belőle, most felmerül az a hülye kérdés belőlem, hogy bazzeg, ez % ban eszi a ramot nem byteban?, ja és a letöltések mappában ha vam vagy 100 file ami összesen foglal vagy 300 megát, hát bazz 10 percig tölti be vagy nyissa meg, kinek hogy a megfelelőbb.

probléma 6. eszembe jutott még, hogy ha nem használom akkor elalszik, majd magátol felkell, aztán ujból,valami hülye folyamat van ebben, ha futtatok programot hogy ne tudjon elaludni a gép akkor is elalszik, ha kikapcsolom akkor olyan mintha csak elaltattam volna - nem mindig akar kikapcsolni.., este ha nem kapcsolom ki a gépet a ventillátorok maguktól életre kellnek és elkezdenek zúgni egy porszívó..

[ Szerkesztve ]

(#53159) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

OSXes vagyok, de szeretném streamelni az xbox képernyőjét, ehhez kellene az xbox alkalmazás a storeból.
DE, hogy lehet, hogy a win10en egyszerűen hiűába gépelem a keresőbe az áruház vagy store kulcsszót, nem jár eredménnyel.

ez mitől lehet?

köszi!

ja , és ha itt kattintok rá, a get the app ra, egyszerűen nem történik semmi. WTF? :U :F

https://www.microsoft.com/en-au/store/p/xbox/9wzdncrfjbd8

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#53160) quailstorm válasza gergo5991 (#53158) üzenetére


quailstorm
nagyúr

SSD-t rakj bele és miniPCI-e WiFi kártyát cseréld valami normálisra. Tálca bug az alap feature Win8 óta. Többit nem tudom. Hangkártyád gondolom nem olyan mint a régiben.

(#53161) gergo5991 válasza quailstorm (#53160) üzenetére


gergo5991
őstag

ha számít pontosabban msi apache ge62 2qc

(#53162) repvez


repvez
addikt

walaki tudna nekem segiteni? feltelepitettem egy progit , de ugylátszik volt pár kártevő benne és most ahogy elinditom a gépem egybol a jobb oldalon nagy méretű reklámok kezdenek megnyilni, már a programok telepitése részen a mai összes nem ismert programot eltávolitottam a virusirtót is végig futtattam és a böngészőből is az összes nem oda való bővitméynt leszedtem , de még mindig visszajön.
Sajnos nincs beállitva visszatérési pont , hogy pár nappal ezelötti állapotot hozzak vissza a winre.

ujratelepités nélkül megoldható a dolog vagy kiderithető, hogy hol és hogyan indul el ez a progi és legfőképp, hogy lehet kiiktatni örökre a gépről.

win 10 pro 64bites rendszer utolsó frissitések rajta vannak és chrome , vivaldi meg edge böngészót használok

(#53163) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségen Intel processzoros laptopjában nincs külön video kártya.
Ennek a driver-ét a WIN10 update frissíti, vagy nekem kell valahonnan letölteni és telepíteni?

(#53164) repvez válasza repvez (#53162) üzenetére


repvez
addikt

xmediaserver ha minden igaz ez jött rá

(#53165) Pokesz007 válasza repvez (#53162) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Hitmanpro
Roguekiller
Ezek nekem sokat segitettek, féreg irtók.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#53166) fradi81 válasza GEPESZ66 (#53163) üzenetére


fradi81
veterán

Nem kell vele foglalkozni automata.

moto g72, Ninebot d28e

(#53167) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Üdv!

Véleményetek szerint innen érdemes megvenni a Win10-et? 13 dollár elég jó árnak tűnik. Ez valami butított példány vagy nincs vele gond?

Köszi az útmutatást! :)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#53168) Takvan


Takvan
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy korábban be volt állítva visszaállítási pont, most szükség lett volna rá, de teljesen elérhetetlen. Még a beállításokat sem lehet megcsinálni, nem is lát meghajtókat.

Dob egy hibaüzenetet is.

Van valami ötletetek mit lehet vele kezdeni lehetőleg alaphelyzetbe állítás nélkül?
Pár napja az áruház sem indul el, csak villan egyet.
Egyébként 32 bites Windows 10.

(#53169) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mit jelentenek a p és i a frissítésnél?

(#53170) CirrMee válasza tordaitibi (#53169) üzenetére


CirrMee
addikt

progresszív/interlace

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#53171) repvez válasza Pokesz007 (#53165) üzenetére


repvez
addikt

köszi

(#53172) tordaitibi válasza CirrMee (#53170) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszöntem.
Mégegy, az 59Hz hogy jön ide, a monitoromnak nincs is ilyen frissítési frekvenciája.
Hdmi-n ez számít, vagy csak a d-sub?

(#53173) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Hogy lehet a Win 10 betűtípusát megváltoztatni (pl. Tahoma-ra)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53174) CirrMee válasza tordaitibi (#53172) üzenetére


CirrMee
addikt

Valószínűleg azért van ott, mert tudja (a gazdi meg rosszul). :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#53175) tordaitibi válasza CirrMee (#53174) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Oké, de a monitor gyártója se tudja azt, amit a
win10-intel display driver? :)

(#53176) movax válasza tordaitibi (#53150) üzenetére


movax
őstag

"Miért nincs moduláris operációs rendszer, lehet hülyén hangzik, lenne egy mag, és arra lehetne tenni
minimál nagymama csomagot, haladót, profit, vérprofit, természetesen elemekből összeválogatva.
Aki nem tudja, mi mire való, annak úgyis elég a nagymama csomag, aki meg valamit is konyít hozzá, összerakja magának."

De hát ez már régóta van. Például úgy hívják, hogy Gentoo Linux. De egy mainstream Linux Mint vagy *ubuntu is tökéletesen megfelel átlagos használatra.

A vírusirtás pedig az egyik legnagyobb kamubiznisz az IT-szektorban. Húsz év alatt nem láttam egyetlen valamirevaló kártevőt sem a gépeimen. Minimális szaktudást, nem is, csak egyszerű számítógép- és internethasználattal kapcsolatos minimálismereteket kellene biztosítani minden számítógép-felhasználónak és csődbe menne az összes vírusirtó cég. Az emberek 99 százaléka úgy használja a számítógépét és az internetet, mintha meztelenül, a városközpontban sétálva üvöltené az adatait, a bankszámla-jelszavát és egyebeket. Rajtuk nem segít egyetlen vírusölő program sem.

[ Szerkesztve ]

(#53177) CirrMee válasza tordaitibi (#53175) üzenetére


CirrMee
addikt

A marketing anyagokban elsősorban a gyakrabban használt (tipikus) frekiket szokás megadni. A hardver viszont nem pár előre fixen megadott frekin képes működni, mivel x-y sávszélre készülnek (sávszél/sorok számával lehet kiszámolni), és azon belül elvileg bármire be lehet lőni. Szóval ha az illesztő készítői odavésték az adott frekit, akkor az megjelenik mint választható érték, miközben az általad vidáman lobogtatott listában nem fog szerepelni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#53178) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Volna két problémám, amik elég zavaróak tudnak lenni.

1.: Randomra, de legfőképp alvó mód után pár mp ig érzékeli a billentyűzetet majd pár mp ig nem. Ezt játssza a restartig. Mintha meg lenne törve a kábel, de csaknem... :)

2.: Ez is tök random! A hang+a kép beakad 1-2másodpercre, mintha túlmelegedne. Ezt is kizártnak tartom, nonK proci, nincs OC.

Köszönöm a segítségeteket előre is!

(#53179) tordaitibi válasza CirrMee (#53177) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Okés, köszi.
Pedig milyen vidáman lobogtattam azt a pdf manualt! :)

(#53180) daimonion válasza movax (#53176) üzenetére


daimonion
senior tag

A vírus irtás pedig az egyik legnagyobb kamubiznisz az IT-szektorban. Húsz év alatt nem láttam egyetlen valamirevaló kártevőt sem a gépjeimen. Minimális szaktudást, nem is, csak egyszerű számítógép- és internethasználattal kapcsolatos minimálismereteket kellene biztosítani minden számítógép-felhasználónak és csődbe menne az összes vírusirtó cég. Az emberek 99 százaléka úgy használja a számítógépét és az internetet, mintha meztelenül, a városközpontban sétálva üvöltené az adatait, a bankszámla-jelszavát és egyebeket. Rajtuk nem segít egyetlen vírusölő program sem.

Ez így ebben a formában igen találó és igaz is lehetne de ehhez kapcsolódik egy hír is ami talán igazat is ad annak amit leírtál. Annyit tennék hozzá, hogy lehetsz akármilyen kvalifikált szakember attól még kaphatsz vírust akár önhibádon kívül .Kellenek a biztonsági eszközök azzal nincs gond viszont az IT oktatás is nagyon kellene. A felvilágosítás és képzés is. De szerinted egy 65 éves mama vagy egy folyton zsibogó állandóan a neten FB-n Twitteren lógó pokémonozó androidos fika telefont nyomkodó tini majd figyel az ilyenkre.Olyan tinik akik még az is megosztják, hogy ha finganak a WC-n ? :F

A régi típusú, régi rendszereket használó tévék tulajdonosai számára tanulságos lehet Darran Cauthon története.
Igen kellemetlen meglepetés érte Darren Cauthon kansasi szoftverfejlesztő családját karácsonykor: egy régi típusú LG okostévén egyszer csak működésbe lépett egy malware, mely 90 fokkal elfordította a képernyőképet. Mint kiderült, egy androidos zsarolóvírusról (ransomware) van szó, amelyet több néven is számon tartanak (Cyber.Police, FLocker, Frantic Locker, Dogspectus). A vírus a nevéhez és a bevett gyakorlathoz illően működött: a hibajelenség produkálása után megjelent egy látszólag az FBI-tól származó üzenet, hogy a felhasználó illegális tartalmakat néz, és a feloldásához fizessen be egy bankszámlára 500 dollárt, egyébként eljárás alá vonják.

Cauthon kiderítette, hogy valaki a házban lakók közül letöltött egy ingyenes filmes streaming alkalmazást a Google TV rendszerére, és ez tartalmazta a malware-t. A család tévéje egy régi modell volt (LG 50GA6400), melyet 2012 és 2013 között gyártottak, és amely egy azóta már kukázott Google TV platformot használt. Ezt a platformot a Google az Intel, a Sony és a Logitech közreműködésével fejlesztette ki, 2010-ben került a piacra, de 2014-ben már vissza is vonták. Az LG ma már, az újabb típusoknál nem a Google platformját használja, hanem a WebOS-t.
Az androidos platformokat használó eszközök, főként az ilyen régi rendszerűek a kiberbűnözők célpontjába kerültek, ahogy a TrendMicro idén júniusban kiadott jelentése megállapította. A zsarolóvírus a rendszerbe kerülés után 30 percet vár, míg aktiválódik, és megfertőzi az összes olyan mobileszközt is, amelyek hasonló platformon vannak.
A szakember Cauthon joggal gondolhatta, hogy egyszerű lesz a megoldás: vagy visszaállítja a gyári beállításokat, vagy pedig frissíti a firmware-t, és a probléma megszűnik. Ám ez nem sikerült neki, így megkereste az LG ügyfélszolgálatát, hogy miképp tudja törölni a vírust. Ott azonban nem sok segítséget kapott, ugyanis azt mondták neki, hogy vigye a tévét szervizbe – ez kb. 340 dollárjába került volna.
De miért nem sikerült a maszek megoldás? Azért, mivel a gyári beállítások visszaállítását az LG nem osztja meg a felhasználókkal, ezért irányítják őket a szervizbe. Ám akár az 500 dolláros váltságdíjjal számolunk, akár a 340 dolláros javítási költséggel, egyik sem nagyon éri meg – hívja fel rá a figyelmet egy szaklap –, ugyanis pl. az Amazon több mint ezer hasonló tévét kínál 500 dolláros ár alatt.
A történet végül happy enddel zárult, ugyanis valószínűleg a Twitteren megosztott információkra felfigyelve az LG megkereste Cauthont, és segítséget nyújtottak neki, és a folyamatot a mérnök természetesen felvette, és a YouTube-on meg is osztotta

(#53181) #33253120 válasza daimonion (#53180) üzenetére


#33253120
törölt tag

Amúgy én ezt azóta is ízlelgetem...
A vírus irtás pedig az egyik legnagyobb kamubiznisz az IT-szektorban. Húsz év alatt nem láttam egyetlen valamirevaló kártevőt sem a gépjeimen.
Ezt valahogy úgy kellene felfogni, hogy a számítógépben mindig Schrödinger vírusa van. Ha van vírus akkor van van vírus, ha nincs vírus akkor vagy van, vagy nincs. :)

Amúgy a ransomware tipustól eltekintve a mai vírusokat nem is kell észrevedd. Legtöbb esetben botnet építés a céljuk. És hogy aztán az a botnet most bitcoint fog bányászni, vagy kibertámadást indít majd a bérlője eldönti.

[ Szerkesztve ]

(#53182) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Aki már csinálta attól kérdezem hogyan tüntette el a 'rendszer és tömörített memória' nevezetű cukiságot.

moto g72, Ninebot d28e

(#53183) savanyaw


savanyaw
csendes tag

Sziasztok!
Csökkentett módba indítottam újra a laptopomat, de a lányom fiókját látom egy ok gombbal, és a köv üzenettel:
"Enforced policy allows only administrators to sign-in in Safe Mode"
Ha az ok-ra nyomok, gondolkozik egy kicsit, de nem történik semmi.
Köszi

Szebb Magyar Jövőt!

(#53184) DS39 válasza savanyaw (#53183) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát lépj be admin fiókkal, ezt írja, vagy ne csökkentett módban indítsd. ☺

(#53185) Воланд válasza SipiBcs (#53167) üzenetére


Воланд
titán

Nem érdemes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53186) Panthera válasza savanyaw (#53183) üzenetére


Panthera
őstag

[Itt]

találtam:

"How did you boot your computer to safe mode? Is that by using msconfig command in run box and selecting safe mode under boot options. If yes, then you may try to follow the steps provided below to undo it then only you can boot the computer in normal mode.

Press Windows key + R to open run window.
Type msconfig in the run box.
Select boot tab from the top navigation menu.
Now uncheck the box stating Safe mode under boot options.
Restart the computer and you will be able to boot normally.
"

Csak tippelek, abban az állapotban próbáld meg, ahol nem tudsz továbbmenni. Esetleg ha nem működik a "Windows key + R", akkor próbáld meg a Ctrl+Shift+Esc kombót és ott válasz a feladat futtatását.

(#53187) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Haver tegnap este kikapcsolta a gépet, reggel be és a tálcáról eltűnt neki minden. A Startgomb megnyomásakor bal klikkre nem reagál, jobb klikkre előjön aminek elő kell jönnie.

Mi lehet ez, mit állíthatott el?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#53188) apatyas válasza tordaitibi (#53094) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem segítség, csak tapasztalat a retro játékaidra. Settler3-at próbálgattam itthon életre lehelni, még a w8.1-el. Kb azt derítettem ki hogy az akkori dx8 vagy akármi rutinokat nem tartalmazzák a mostani rendszerek, és szétesve, színmákosan, elcsúszva vagy egyéb hibákkal jelenik meg, kompatibilitás ide-oda tökmindegy. Megoldás: win7 alól ment és kész. (elvileg lehetne .dll-ekkel mókolni a dx-et, de nem jött össze)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#53189) vigyori78 válasza tylerddd (#53187) üzenetére


vigyori78
őstag

Startra kattints, kezdd el gépelni: Powershell
Ha megjelent, jobb egérrel kattints rá, a Futtatás rendszergazdakéntét válaszd. Ha elindult a Powershell,
másold be ezt a parancsot:
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

(#53190) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok tudom lerágott csont de tud valaki ajánlani valami jó progit amivel pendrivera tudok telepítőt létrehozni? Én régóta a windows 7 usb tools-t használom de most egyre több ISO-ra azt írja nem megfelelő lemezkép. Pedig az. Most pl a Norton Ghost 15-öt szeretném nem lemezre írni, hogy tudjak pendriveról bootolni. De pl a legfrissebb ubuntut se tudtam vele rátenni a pendrive-ra. Mert ő szerinte nem megfelelő ISO.

A win 10-et és 8.1-et simán megcsinálja...

[ Szerkesztve ]

(#53191) apatyas válasza ЯΞD (#53190) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szoktad frissíteni a programodat is, nem csak újabb .iso-kat feltenni?
Universal-USB-Installer-1.9.6.8.exe de lehet h van frissebb is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#53192) Panthera válasza ЯΞD (#53190) üzenetére


Panthera
őstag

Ha csak iso-t akarsz másolni, akkor Rufus.

(#53193) King Unique válasza ЯΞD (#53190) üzenetére


King Unique
titán

Windows alatt a Windows ISO-k kiírásához egyértelműen a Rufus javasolt. De arról már korábban volt szó, hogy Win8.1/10 ISO-k esetén elég akár a manuális fájlmásolásos módszer is.

Ha pedig Linux ISO-kat akarsz Windows alól kiírni, akkor Rufus, FMW, WDI stb. Illetve, ha perzisztens live rendszert akarsz létrehozni, akkor arra is vannak külön programok.

[ Szerkesztve ]

(#53194) szucstom válasza ЯΞD (#53190) üzenetére


szucstom
őstag

Rufus. Legjobb.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#53195) vlevi válasza ЯΞD (#53190) üzenetére


vlevi
nagyúr

Universal USB installer-t próbáld ki.
Vagy a rufus

(#53196) Mukucs válasza Mukucs (#53178) üzenetére


Mukucs
senior tag

Valaki? :U

(#53197) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Köszönöm a válaszokat a rufus megfelelő lett. :R

(#53198) tylerddd válasza vigyori78 (#53189) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm, de ez mit fog eredményezni? Online tudok csak segíteni az ismerősnek, aki elmúlt 60, totál ki lesz akadva, h ezt meg kell csinálnia :DDD Pedig hányszor mondtam, h tegyük fel neki a Teamviewert ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#53199) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv lenne egy olyan problémám , hogy 3 db win 10 es gép őtthoni csoportban van , csak az egyiken van usb vel egxy nyomtató. A nyomtató meg van osztva az otthoni csoport tagjaival , de egyik gépsem látja azt .Mit csinálok rosszúl ?

Eladó fél gép : MSI MAG B550M MORTAR Wifi , Ryzen 3 3300x 2x16 gb 3200mhz ram Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#53200) movax válasza viperabácsi (#53199) üzenetére


movax
őstag

Próbáld meg kikapcsolni az usb-portok energiagazdálkodását az eszközkezelőben, hogy ne állíthassa le a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.