Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Pala válasza #86564352 (#57996) üzenetére


Pala
veterán

Nekem az a gondom, hogy a Start menubol nem mukodik a kereses, csak a gyari appokat talalja meg, amiket en telepitettem, azol kozul semmit. Mar a fel internetet atturtam a megoldasert, de semmi... egyik javasolt megoldas sem mukodik. Egyszeruen nem megy. Es mindez clean install utan.

[ Szerkesztve ]

(#58002) Grande Ale válasza qqcqqc (#57990) üzenetére


Grande Ale
őstag

Olvastam, hogy írtad, hogy Vlc playert ne. Én azt használok, de laikus vagyok. Mondanál rá alternatívát és hogy miért ne Vlc? Beépített lejátszó ugyanolyan jó?

Köszönöm!

(#58003) papi77 válasza papi77 (#57948) üzenetére


papi77
addikt

No,sikerült helyreállítani,de sajnos minden visszaállt alapra.
Azt mondta az asus ügyfélszolgálatos úr,hogy sokszor összeomlik frissítéseknél :(

Az első: NOKIA 1611

(#58004) t72killer válasza hackeeeee (#58000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Kemény, ez a 1607->1703 fejlövés "fejlődés"?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58005) TRob1 válasza Grande Ale (#58002) üzenetére


TRob1
veterán

Legjobb Alternatíva: MPC-BE (Esetleg MPC-HC) És kodekpakkokat véletlenül se.

¤ R'n'R ¤

(#58006) hackeeeee válasza t72killer (#58004) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ez eddig.. Mondjuk tény, hogy a rendszer kicsit gördülékenyebb lett. Szal azért van javulás is.

Mondjuk oké, ez frissítés volt, tiszta telepítéssel valszeg más lenne a helyzet,de akkor is.

Egyszerűen azt nem értem, hogy miért lett ennyi plusz futó szolgáltatás?

Oké az pl. tök hasznos, hogy feladatkezelőben ott van lebontva az összes futó, ez hasznos.

De, eddig elvolt a rendszer a felével is. És, pl. kikapcsoltam a gaming mode-ot, plusz ami ehhez kapcsolódik, és, úgy sem lett kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58007) t72killer válasza hackeeeee (#58006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Elvileg pont a gaming mód aktiválásával kéne kitakarodnia a szemétnek - de mondd ezt egy M$ fejlesztőmérnöknek...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58008) hackeeeee válasza t72killer (#58007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Horizon 3-ban is Nekem kellett bekapcsolnom a Gaming mode-ot, pedig ugye UWP játék, ÉS ha játék közben alt+tab-ot nyomtam, akkor is ott volt 120 folyamat futott.

Véleményem szubjektív...

(#58009) undercover


undercover
senior tag

Nem akarom megvárni a "rendes" frissítést ezért használtam a microsoft linket és letöltöttem ezzel a külső programmal. Csak ugye ez angol, de attól úgyse magyar marad a windows 10-em?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#58010) csixy


csixy
addikt

Asus T101HA transformer book.
Telepítéskor ez már csak így keresztbe szereti ....
Ez van . Meg kell tanulni bandzsítani!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58011) genndy válasza Dilikutya (#57969) üzenetére


genndy
addikt

Nincs belőle kettő. Az All Users csak a ProgramData symlinkje. Nem foglal kétszer helyet. Viszont így azok a programok is megtalálják a könyvtárat amik az All Users-t keresik.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#58012) #41133696 válasza csixy (#58010) üzenetére


#41133696
törölt tag

De ha azon az elosztón, befut egy nagyobb tüske, akkor keresztbe sem :D

(#58013) norti válasza Grafirka (#57986) üzenetére


norti
addikt

A fiókodhoz lesznek regisztrálva a W10 licenszek gépek szerint és ha pl. nagyobb hardvert cserélsz, akár alaplapot, vagy legacyról átállsz uefire (mert nem úgy telepítetted először), akkor nem kell telefonálgatnod az MS ügyfélszolgálatra, ha nem akarja magát aktiválni, hanem az activation troubleshooterrel (magyar neve passz) nagy valószínűséggel át tudod rakni az aktiválást a módosított gépre (csak 1-2 alkalommal és ha nem az összes hardver változott). Nyilván az eredeti hardver összeállításon így már nem fogod tudni aktiválni, de nem is valószínű, hogy kell.

(#58014) Skynet258


Skynet258
veterán

Windows 10 frissítési segéd, elkezdi felrakni a Creators update-et, van pár újraindulás ahogy kell, majd 72%-nál szintén, csakhogy utána felvillan egy ezred másodpercre egy CMD ablak, és sötét képernyő. Na nem teljesen, dereng a "feketeség", de egy óra múlva is ott áll. Újraindítom gépházon gombbal, újra ez, újraindítom megint, akkor meg (mivel hibának véli az újraindításokat) visszagöngyölíti a frissítés folyamatát, és marad az alap verzió.

Hát ez most mi? :(

https://geekpulse.hu

(#58015) lck válasza #86564352 (#57996) üzenetére


lck
senior tag

Eltávolíthatatlan Store appokhoz:
Bulk Crap Uninstaller-rel eltávolíthatók.

[ Szerkesztve ]

(#58016) #86564352


#86564352
törölt tag

Még pár bug:
Beállítások, színek ha az átlátszóság effekt be van kapcsolva konkrétan laggol a start menü és az értesítési központ megnyitáskor.Nem vagyok vele egyedül.
Edge most úgy fagyott ki nem eltűnt, csak szépen szoborrá változott. Feladatkezelőből kellett kilőni.
Volt olyan a beállítások megállt a fogaskerék jelnél, csak másodjára indult el rendesen.
Gaming mode csak parasztvakítás szerintem.

Vajon a 11-i hivatalos rajtkor lesz újabb iso vagy ilyen bugos rendszert kell használni a következő nagy frissítésig? Olyan dolgokat csesztek el, ami az AU-ban stabil volt már. Egy lépést előre, kettőt hátra.

(#58017) junior11 válasza #86564352 (#58016) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is vannak hasonló bugok, melyek eddig nem voltak, bosszantó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58018) csixy válasza #41133696 (#58012) üzenetére


csixy
addikt

:)
Töltőn kell tartani telepítéskor, bár még jó az aksi, lehetne anélkül is.
Na fenn van. Ettől az új defendertől hülyét kaptam! Már meg se kérhetem , hogy nézzen rá az adatbázisra, hogy van-e frissebb?
Olyan attitűdje van mint egy régi XP-s biztonsági központ és egy tudálékos vírusirtó keverékének ami tanácsokat ad, hogy mit csináljak a partíciókkal, meg milyen színű legyen a bekapcsológomb, .... satöbbi.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58019) t72killer válasza hackeeeee (#58008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Ennyire jó akkor a híres-neves gaming mód - mint sejthettük is. Gondolom annyi az egész, hogy frissítést/komolyabb adatforgalmat, stb nem indít játék alatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58020) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Morfondir

A topik kb. 80%-a a frissitesekrol szol, ennek a kb. szinten 80%-a arrol, hogy az updatek szarok, szetcseszik a jo rendszert etc.
Ennek ellenere mindenki ugy varja a frissiteseket mint szaharai szomjazo a szentkiralyi lajtoskocsit.
Tobben oly turelmetlenek hogy a hivatalos kiadast se varjak meg, mindent elkovetnek hogy minel hamarabb tonkrevagjak a windowsukat :D
hat kontrafagott legyek ha ezt ertem... :F :F

Morfondir vege. Ajjaj, kihallatszott... ;)

(#58021) norti


norti
addikt

Jött ma nvidia driver a Creators Update-hez, esetleg akinek ilyen kártyája van, rakja fel, legújabb wddm van benne, hátha segít néhány GUI hibán.

(#58022) #86564352 válasza tordaitibi (#58020) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hivatalos kiadásról beszélünk. 11-től települ Windows Update-ben magától hullámokban. (AU tavaly nyáron volt sokakhoz csak hónapok múlva jutott el) De már 5-én kiadták hivatalos formában (media creation tool) aki nem akar várni és képes pendrive-ról telepíteni. Nem insider bugokról van szó, hanem hivatalos kiadásról.

(#58023) #41133696 válasza norti (#58021) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az tegnap jött :)

(#58024) hackeeeee válasza t72killer (#58019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem is vártam el azt, hogy megváltsa a világot. Ez esetlegesen a gyengébb konfigurációkkal rendelkezőknek lehet segítség.

De számomra akkor is villog pár kérdőjel, hogy most mi miért van..

Mert tényleg, nem kajál el sok erőforrást a sok futó szolgáltatás, de akkor is, a cpu időt, plusz a ramot akkor is elveszi, foglalja, stb, és valszeg feleslegesen, mert úgysem használja semmi azt a szolgáltatást. :(

Véleményem szubjektív...

(#58025) #83685760 válasza hackeeeee (#58024) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nemrég frissített gépen összesen 81 folyamat fut, ebben benne vannak a driverek programjai és még pár apróbb dolog is. Sosem volt semmi letiltva rajta, nem tiszta telepítéssel került fel a CU, és nem növekedett a szám a frissítés után. A folyamatoknak 50%-a 1MB-nál kevesebb memóriát, kb. 80%-a 10MB-nál kevesebb RAM-ot eszik, a prociból meg semmit. Ugyanez a helyzet egy olyan gépen is, ahol ~120 folyamat fut. Ha nem mondod, eszembe sem jutna számolgatni ezeket. De amúgy azért futnak a szolgáltatások, mert valami használta vagy használni fogja őket, csak úgy poénból nem.

(#58026) netpeti98 válasza hackeeeee (#58024) üzenetére


netpeti98
addikt

Itt a cikk közepén írnak róla, hogy miért szedték szét:[link]

Service hosts are split into separate processes on PCs with 3.5 GB+ of RAM

[ Szerkesztve ]

(#58027) hackeeeee válasza #83685760 (#58025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, passz, 1607-ben ~55-60 folyamatom volt, itt a frissítés utána első újraindítás után 115-120.

Öhm, hát, a szolgáltatások leírását nézegetve, pl. geolokációt Nálam szinte biztos, hogy semmi sem használ, és így tovább.

@netpeti98: Összességében ez oké, csak feleslegesen eszik a folyamatok az erőforrást. Oké, hogy "nagy" gépekről beszélgetünk manapság, de akkor is. Így, hogy ~120 process indult update után, maga a win több mint 2GB ramot kajált el, úgy, h lényegében semmi sem változott. Kilőve pár dolgot, ez csökkent ~1,5-re.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58028) #83685760 válasza hackeeeee (#58027) üzenetére


#83685760
törölt tag

Amelyik gépnél nem növekedett a folyamatok száma, abban csak 2GB memória van, a másikban jóval több. Eddig is ennyi folyamat volt, csak most különszedte a rendszer őket. Minél több a fizikai memória, annál jobban terpeszkedik a rendszer, mert van hova. De már a Vista is elég dinamikusan kezelte a memóriát a géphasználat alapján.
A geolokációt valamelyik app használhatta, a gépházban ha kikapcsolod a tartózkodási helynél, akkor meg fog szűnni. Mekkora erőforrást használt?

(#58029) SP4C3 válasza #83685760 (#58028) üzenetére


SP4C3
veterán

Hiába kapcsolod ki a csodálatos gépházban, attól a service fut!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58030) hackeeeee válasza #83685760 (#58028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Koppra minden le van tiltva, semmi sem férhet hozzá a helyhez, még a böngésző sem, mégis futott. Háttérben futó alkalmazások is teljes mértékben tiltva vannak.

Ha csak leállítottam, reboot után azonnal futott újra.

50-100MB közötti memóriát. És azt hiszem 2 vagy 3 folyamat tűnt el, amikor kilőttem (mindegyik svchost).

Ami érdekes, hogy alapból több a futó folyamat is, ami a services.msc-ben megtalálható. Gondolom a folyamatok száma azonos kevesebb memóriával szeretlt gépen is.. Ezért vicces ez az egész. Jó persze ott lehet nem indítja el.. De ha nincs rá szükség, akkor miért fut?

Nekem ez a bajom ezzel az egésszel, hogyha nem használsz semmi olyan alkalmazást, programot aminek kell a szolgáltatás, akkor is fut.. De minek?

Anniversary-ban 4-5 felesleges cuccot kapcsoltam már ki, és azonnal nem 70-80 folyamat futott, csak 60 szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58031) #83685760 válasza hackeeeee (#58030) üzenetére


#83685760
törölt tag

A folyamat meg a szolgáltatás itt két külön dolog, a feladatkezelőben látható számról beszéltél korábban. Ha kikapcsolod a gépházban a helymeghatározást, akkor nem fog elindulni a LocationNotificationWindows, ami egy folyamat. A szolgáltatás ettől még futhat, de abba a számba ez nem tartozik bele.

Most kipróbáltam én is, de egyáltalán nem szabadult fel memória a szolgáltatás leállításával, szóval nálad valami mégis használhatta, vagy nem tudom. Egyébként a szolgáltatásoktól függ, hogy miért futnak. Nem kell mind, szerintem csak azért indulnak el, hogy ha szükség lenne rájuk, akkor ne legyen gond velük (például ha leállítod, akkor az alkalmazás nem indítja el magától).
Ha magadnak takarítani szeretnéd a listát, akkor tedd, a magam részéről ezt általában feleslegesnek tartom (hacsak nincs valami gond az egyikkel, mint például az alkalmazáskompatibilitási telemetriával). Üresjáratban a proci mindig 0-1% között megy, a memória is bőven elég, a teljesítménnyel sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#58032) dergander


dergander
addikt

Amit most letudok szedni az MS honlapjáról windows 10 iso-t,ezzel a letöltő cuccal az most már a 1703 ? Ezt azért kérdezem mert tegnap még feldobta a lehetőséget hogy kiválasszam hogy Creator vagy más,ma viszont már nincs ilyen funkció sajna.

(#58033) ph2012


ph2012
senior tag

Tegnap rányomtam a gépházban a frissítés keresésére és ezt találta: [link].
Milyen újdonságot tartalmaz ez a frissítés?

Olvastam, hogy az április 11.-i frissítés nem mindenkinél töltődik le 11.-én. Van akinél nyár elején töltődik le. Ez igaz?

(#58034) seger


seger
addikt

Ha a takarkos mód ki van kapsolva, akkor miét nem megy a windows update? Azt mondja be van kapcsolva ezért a frissítés megszakítva! Ezt hogyan lehet megoldani? két napja ezzel szívok... pedig a takarékos mód ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#58035) Pityu. válasza sowi (#57989) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én előző gépemen használtam nodot,de nekem semmilyen internetet nem tiltott le,minden működött rendesen

#qqcqqc

Előző gépen én is használtam vlc playert meg windows media player classicot,de itt win 10 en a lejátszó nagyon meg tetszett és most ezt használom ami beépített :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58036) Cr00py válasza ph2012 (#58033) üzenetére


Cr00py
senior tag

Már van lehetőség a manuális frissítésre, avagy MCT-vel a tiszta telepítésre is.

A Changelog-hoz pedig elég rákeresni az adott frissítésre a Google-n. Pl.: KBxxxxx

[kb4015438]

(#58037) hackeeeee válasza #83685760 (#58031) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A futó folyamatok számát ugyan úgy befolyásolják a szolgáltatások, mivel a szolgáltatások nagy része svchost.exe folyamatként fut (ami memóriát, és cpu-t "eszik" folyamatosan, akkor is, ha egyáltalán nem használod az adott szolgáltatást).

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58038) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát elég sok nem olyan jó véleményt lehet olvasni a Creators updatéről,vajon nem lehet el kerülni majd ezt a frissítést valahogy?Nekem nem olyan szimpatikus a windows így sem valami tökéletes cucc de ha még jobban szét is cseszik az nem jó.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58039) hackeeeee válasza Pityu. (#58038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg nem. Max letiltod teljesen a frissítéseket.

Véleményem szubjektív...

(#58040) seger válasza seger (#58034) üzenetére


seger
addikt

van más beállítás ezen kívül?

(#58041) Pityu. válasza hackeeeee (#58039) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na igen ,viszont akkor a windows defender automatikus frissítését is kilövöm ,én meg elfelejtkeznék frissíteni mindig :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58042) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Honnan tölthetem le a Gaming Mod-ot?

Továbbá hol tudom teljesen kikapcsolni a frissítések ellenőrzését? Majd én manuálian csekkolom.

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#58043) ph2012


ph2012
senior tag

Windows 10-et meddig fogja támogatni a Microsoft?

(#58044) Viktor77 válasza ph2012 (#58043) üzenetére


Viktor77
titán

Elvileg ez az utolsó, ezt fogják folyamatosan fejleszteni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#58045) ph2012 válasza Viktor77 (#58044) üzenetére


ph2012
senior tag

A végtelenségig kapni fogja a frissítéseket és javításokat?

(#58046) pendre54 válasza Heisenberg69 (#58042) üzenetére


pendre54
addikt

Nem kell letölteni, a frissítés után a Gépházból elérhető a Gaming Mod.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#58047) Viktor77 válasza ph2012 (#58045) üzenetére


Viktor77
titán

Jövőbe nem látok, de ez a terv.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#58048) Heisenberg69 válasza pendre54 (#58046) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Paff, nekem nem is jött még frissítés... itt is régiónként adják ki? Eredeti win 10 home rendszerem van.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#58050) #86564352


#86564352
törölt tag

3D Paint és 3D Viewer eltávolítására találtam powershell admin parancsokat:

Get-AppxPackage *MSPaint* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *Microsoft3DViewer* | Remove-AppxPackage

Működik. Sajnos a Mixed Reality Portalhoz nem találtam, az még éktelenkedik a start menüben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.