Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Jim Tonic válasza yanna (#38000) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez gyors volt. Nagyon köszönöm. :)

Még egy kérdés, bocsánat. :D
Ha telepítőt készítek, azon elérhető lesz a Pro is? Csak mert nem kiválasztható, mint a neten fellelhető leírásokban láttam. Van Win10 meg Win10 N.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38002) lacy86 válasza Jim Tonic (#37999) üzenetére


lacy86
addikt

Elvileg igen :P

(#38003) Janika-1982 válasza Jim Tonic (#37999) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,igen-mivel megjegyezte az alaplapodat (ujjlenyomatként)! :R

(#38004) yanna válasza lacy86 (#38002) üzenetére


yanna
őstag

Upgrade nélkül tisztán a W7 kódommal sima liba volt.

(#38005) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Köszönöm mindenkinek!
Másik kérdésemre esetleg? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38006) PuMbA válasza Jim Tonic (#38005) üzenetére


PuMbA
titán

N-es verziót semmiképp se rakj fel :)

[ Szerkesztve ]

(#38007) yanna válasza Jim Tonic (#38005) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem attól függ, honnan lesz a telepítőd.

(#38008) Jim Tonic válasza yanna (#38007) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

MS oldaláról próbálom letölteni.

@PuMbA: Köszi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38009) vlevi válasza Jim Tonic (#37999) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sőt. Meg sem kell adnod. Telepiteskor, amikor keri a szeriaszamot, egyszeruen ugord át, majd telepites után, amikor elsőként felmegy a netre, aktiválja magát, az alapoján, hogy korábban arra a gépre már fel volt telepitve.

(#38010) Jim Tonic válasza vlevi (#38009) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még jobb hír, köszi. Viszont tényleg nem tudok win10 pro telepítőt készíteni. Lehetséges lenne, hogy összevonták?

szerk: Igen, összevonták. Letöltésnél nem válaszható a pro, csak telepítésnél. Köszi mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38011) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Járt már vki úgy, hogy bizonyos alkalmazások ikonjai átváltoztak más alkalmazások ikonjaira?
Egész konkrétan az Adobe Acrobat XI Pro ikonjáról van szó, amely jelenleg egy képformátumú ikont reprezentál.

Peti

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38012) #65388800 válasza MaCS_70 (#37997) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi és ezt laptopon meg lehet nézni mennyivel tölti az akkut?

(#38011) pvt.peter: Hát ilyen ikon össze-visszaság előfordul nálam is. De itt inkább eltűnnek pl Posta edge. stb. Egy fehér lap van helyette.

[ Szerkesztve ]

(#38013) MaCS_70 válasza #65388800 (#38012) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogyan lehetne az egyes eszközök töltőfeszültségét monitorozni. Mondjuk Google...

A Samsung telefonomnál, amiről tudtam, hogy túltölt, viszonylag egyszerű volt az ellenőrzés: kivettem az akkut és csatlakoztattam egy profi töltőegységhez. Ha a telefon 100%-os töltést mutatott, az a műszernél már figyelmeztető jelzést váltott ki, ellenben ha vele töltöttem fel, az a telefon szerint messze nem volt teljesen feltöltött akku. (Ami lítium akkuknál persze megint csak viszonylagos...)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38014) Jim Tonic válasza pvt.peter (#38011) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem az ott azt jelenti, hogy nem találja az ikont, és akkor szokta ezt bedobni, nem?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38015) #65388800 válasza MaCS_70 (#38013) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi lehet utána nézek :D kíváncsi vagyok

4 éves akkutól 68%-os elhasználódás átlagosnak mondható?

(#38016) MaCS_70 válasza #65388800 (#38015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az szerintem nem rossz, de nincsenek kőbe vésett értékek.
Van 11 éves telefonunk napi használatban, amiben nem érezni az akku romlását, ugyanakkor van olyan is, ami sokkal kíméletesebb felhasználás mellett is alig egy év után már az említett, hirtelen töltésvesztési tüneteket mutatja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38017) Janika-1982 válasza pvt.peter (#38011) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,nálam is volt ez pont ennél a programnál,frissítéssel megoldódott. :C

(#38018) atyca válasza madle (#37998) üzenetére


atyca
senior tag

ctrl+c, ctrl+v?
Vagy jobb klikk,másolás,és ctrl+v.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#38019) madle válasza atyca (#38018) üzenetére


madle
őstag

Nekem oda valamiert nem engedi a beillesztest.

(#38020) Jim Tonic válasza madle (#38019) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jobb klikk?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38021) edeleny


edeleny
őstag

Lenne két kérdésem:
1: Most frissített valami uj verzióra, valami nagyon újra, többször ujra indult.
Van egy Windows BT mappa, 5,9 gig, és lett egy Windows Old mappa 28 giga.
ezek törölhetőek?

2, miért csinálja azt, hogy amikor elindul a windows, a legelső ablakot amit kinyitok (az első elindított program ablaka, tök mindegy miylen progi) teljes képernyőből összecsukja automatikusan kis képernyőre?
valami ötlet?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#38022) vigyori78 válasza madle (#37998) üzenetére


vigyori78
őstag

LINK :DDD PowerShell-be Ctrl+v

(#38023) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Van egy Dell Vostro 3300-as laptopom. Nemrég frissítettem Win 7 Pro-ról 10-re.A Dell oldalán az van hogy nincs tesztelve a 10-esre és nincs külön driver hozzá de amikor felajánlotta a frissítést akkor azt írta hogy kompatibilis minden vele.Feltettem és egy dolgot kivéve nincs problémám. Az az egy az lenne hogy időnként ha visszajön képernyő kikapcsolásból akkor fekete marad és azt írja hogy a képernyőillesztő nem válaszolt és utána helyreállt és az eseménynaplóban 4101-es hiba van. Lehet valamit csinálni hogy ez megszűnjön vagy vissza kell térnem a 7-re?

(#38024) moma


moma
őstag

Erre valaki esetleg? :R

we all deserve a bit of luck.

(#38025) PuMbA válasza mis69 (#38023) üzenetére


PuMbA
titán

Gépház -> Frissítés és biztonság -> Helyreállítás :)

(#38026) pvt.peter válasza Janika-1982 (#38017) üzenetére


pvt.peter
őstag

Windows frissítésre vagy Adobe Pro frissítésre gondolsz?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38027) #65388800 válasza pvt.peter (#38026) üzenetére


#65388800
törölt tag

Próbáld meg azt hogy törlöd az ikonját majd újra kirakod.

(#38028) vigyori78 válasza moma (#38024) üzenetére


vigyori78
őstag

(#38029) mis69 válasza PuMbA (#38025) üzenetére


mis69
tag

A Gép alaphelyzetbe állítására gondolsz? Itt a telepített programok törlődnek?És ha igen nincs valami más módszer mert nem szeretnék mindent újratelepíteni.

(#38030) pvt.peter válasza #65388800 (#38027) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sajnos ugyanaz.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38031) Minima válasza Criminal017 (#37971) üzenetére


Minima
csendes tag

Köszi a gyors választ! Reménykedtem, hogy nem kell mentegetnem, de ha máshogy nem megy, akkor így fogom csinálni.

Ez a válasz valahogy nagyon félre ment :)

[ Szerkesztve ]

(#38032) Minima válasza lacy86 (#37970) üzenetére


Minima
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszod!

(#38033) vigyori78 válasza mis69 (#38023) üzenetére


vigyori78
őstag

Szerintem a win7-es driver miatt van.

1. vezérlőpult/programok és szolgáltatások : ha itt van inteles akkor uninstall, ha nincs semmi akkor tovább.

2. eszközkezelő / videokártyák itt jobb klikk a vga-ra és eltávolítás jelöld be a : törölje le az eszköz illesztőprogramját is.

3. feltelepít : LINK meg ez is mehet LINK

(#38034) PuMbA válasza mis69 (#38029) üzenetére


PuMbA
titán

Nem arra, erre gondolok :)

(#38035) mis69 válasza vigyori78 (#38033) üzenetére


mis69
tag

A programok és szolgáltatásokból töröltem. Utána az eszközkezelőből is töröltem de automatikusan visszarakta gondolom a Microsoft oldaláról ahogy érzékelte a netkapcsolatot. Most megnézem hogyha a programok és szolgáltatásokból törölve lett akkor is produkálja-e. Ha nem akkor jó ha igen akkor így is rá lehet telepíteni az első linken küldött drivert vagy kapcsolat nélkül töröljem az eszközkezelőből és úgy tudom telepíteni amit te küldtél?

(#38036) vigyori78 válasza mis69 (#38035) üzenetére


vigyori78
őstag

Elvileg rátelepítheted.
De kipróbálhatod úgy is, hogy letíltod a netet addíg.
Vagy : vezérlőpult / rendszer / speciális rendszerbeállítások / hardver / eszköztelepítés beállításai / NEM

(#38037) Janika-1982 válasza pvt.peter (#38026) üzenetére


Janika-1982
tag

Adobe Pro-ra gondoltam. :K

(#38038) madle válasza vigyori78 (#38022) üzenetére


madle
őstag

Persze, eddig eljutottam, de akkor nálam valahogy másként akarja érzékelni a dolgokat, mert virtuális gépként megy a Windows Macbookon és itt a Cmd a Ctrl, viszont egyikkel sem akar működni. Próbálkozom még, azért köszi!

(#38039) Rimuru


Rimuru
veterán

Hasznal valaki tilling ablakezelot win10 alatt? Ki mit ajanl (tapasztalat erdekel, nem keresesi talalat)? FOSS es lehetoleg portable legyen.
Korabban bug.n-t nezegettem meg win8 rendszeren.

Vigyázat, csalok!

(#38040) norti válasza Rimuru (#38039) üzenetére


norti
addikt

Elég jó a negyedes tile + virtuális dekstop kezelés a W10-ben, mivel tudnak ezek többet? Azon kívül, hogy nem szimmetrikus elrendezés is elérhető velük.

(#38041) Rimuru válasza norti (#38040) üzenetére


Rimuru
veterán

Windows ablakezelesorol mindent lehet mondani azon kivul hogy eleg jo. :DDD
Hasznaltal mar linux alatt barmilyen tilling (de nem is kell annal lenni) ablakezelot? Ha igen akkor szerintem nem kell mondanom semmit. 2012 ota tillinget hasznalok (elotte Openbox volt), ezutan leulni egy Windows ele elege fajdalmas. :)
Ezzel nem akarok flamet generalni, csak tenlyeg erdekel hogy valaki tud-e egy ertelmes ablakkezelot Windowsra.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#38042) onlineair


onlineair
tag

Tudja valaki hogyan lehet a Térképek alatt hogy hangos legyen a navigáció? Vagy az csak WindowsPhone/Mobile-on elérhető?

(#38043) cigam válasza MaCS_70 (#37992) üzenetére


cigam
félisten

Ezt az akkumulátor témát már végigzongoráztam veled egy másik topikban. Azóta sem értünk egyett ebben a kérdésben.

---

Találkoztatok olyannal, hogy az IE nem jegyzi meg a jelszót? Rendszeresen kattintgatok arra,hogy igen, jegyezze meg, ennek ellenére legközelebb megint nem tölti ki automatikusan, de beírás után megint rákérdez megjegyezze-e.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38044) Döglött Róka válasza Rimuru (#38041) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Explorer, tanuld meg hasznalni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38045) bads1


bads1
aktív tag

Üdv

Win10 telepítőt szeretnék csinálni usb-re rufussal, de azt olvasom ez csak 8.0/8.1/10 alatt lehetséges, nekem meg 7-em van. Hogy tudnék így ISO-ból telepítőt készíteni?

(#38046) SybenX válasza bads1 (#38045) üzenetére


SybenX
őstag

Rufus-szal csináld,mennie kell.Nálam működött 7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#38047) King Unique válasza bads1 (#38045) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Nettó hülyeség, nem tudom hol olvastad...? Még az oldalán is írják, hogy XP+ [link]. Arra kell csak figyelni, hogy a fölső 3 opcióból azt válaszd ki, amilyen módban bootol a gép, amilyen telepítőt akarsz csinálni! Ha Legacy boot, akkor értelemszerűen a legelsőt. Ha UEFI boot, akkor pedig a harmadik lehetőséget kell választani. Utána semmi mást nem kell állítani, mert mindent automatikusan megcsinál és beállít azután a program.

[ Szerkesztve ]

(#38048) bads1 válasza King Unique (#38047) üzenetére


bads1
aktív tag

Ok akkor benéztem, asszem dirtywindowson olvastam :D Mi a különbség az első és a harmadik opció közt?
Nekem nem kell semmi kül boot opció, B85-ös lapon lesz telepítve egy SATA3-as SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#38049) King Unique válasza bads1 (#38048) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb írtam le, hogy mi a különbség... ha sima BIOS-os alaplap, akkor Legacy boot van. Ha újabb UEFI-s, akkor kétféle opció is lehet [link], de az UEFI a default. Ha nem tudod a tied milyen, akkor nézd meg!

Ha nem teszed és alapbeállításokon hagyod (BIOS-MBR), akkor UEFI módban nem biztos, hogy elindul a telepítő. Bár a Win8.1/10 ISO esetén, ha egy FAT32-re formázott pendrive-ra manuálisan rámásolod a telepítő fájljait, akkor is bebootol jó esetben mindkét módban [link]. A Win7 viszont korlátoltabb, annál nem elég ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#38050) yanna


yanna
őstag

Hali!
Azt megtudná nekem valaki mondani, hogy a műveletközpont értesítési ikonjához miért kreál a 10 egy "behajtani tilos" jelzést már 3-4. alkalommal indításkor? Arra rájöttem ,hogy a "ne zavarjanak!"-ra kell kétszer kattintani,hogy eltűnjön.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.