Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) King Unique válasza Speeedfire (#129999) üzenetére


King Unique
titán

A hagyományos clean install a most linkelt leírásban lévő, de amúgy igen, az in-place upgrade is lényegében egy újratelepítés, csak ott (beállítástól függően) megtarthatók a telepített programok, beállítások stb., mint már említve volt.

(#130002) sz.j válasza Robi_73 (#130000) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos azok nincsenek meg, viszont a készülékhez kapott DVD-ről próbáltam, de sajna azzal sem lett jó

Nem tudom, hogy jó ötlet e de valszeg megpróbálom a keddi frissítést törölni, hátha úgy jó lesz ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#130003) Robi_73 válasza sz.j (#130002) üzenetére


Robi_73
őstag

Amit linkeltél oldalt ott megtalálod a szükséges drivereket, egy próbát megér szerintem ha nem jönne be, a frissítés eltávolítása.

Robi73

(#130004) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Hali!

SSD-re kívánok Windows-t telepíteni. Pendrive kész, SSD beüzemelve, de a telepítés előtt a partíció kiválasztásánál azt írja a telepítő, hogy a GPT partícionálási stílus miatt nem telepíthető erre a lemez meghajtóra a Win. Próbáltam rákeresni, hogy ilyenkor mi van és elvileg a BIOS-ban kell át állítani valamit, de konkrét választ nem találtam. Asrock B150M Pro4 az alaplap. Amúgy jelenleg is fent van a Windows egy 1 TB-os, kettéosztott HDD-n. Ez bezavarhat?

Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#130005) Pyttawrx válasza ImACeltic (#130004) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Amikor ott jársz, törölj minden partíciót (a nem mentete adatok elvesznek), majd hozd létre a kívánt méretű partíció(ka)t, és már telepíti is.

[ Szerkesztve ]

(#130006) King Unique válasza ImACeltic (#130004) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, vagyis csak a szokásos user error. :))
Ahol ha tudatosan történik a telepítés, akkor GPT-lemeznél értelemszerűen UEFI mód szerint kellene bootolni a telepítőt nem pedig legacy/CSM, az utóbbi MBR-lemezkehez való, illetve ha nem akarod törölni, ilyen egyszerű.

"SSD beüzemelve"

Mármint belerakva a gépbe, csatlakoztatva pl. SATA-n, aztán kész. Ellenben a telepítés előtt máshol inicializálni, particionálni és formázni nem kell, sőt teljesen felesleges, meg egyesek jellemzően úgysem találják el a megfelelő sémát és belefutnak a linkelt problémába, aztán csodálkoznak...

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról amúgy már volt szó itt számtalanszor (topik keresője), lásd egy másik válaszban leírtakat, valamint nemrég egy másik topikban szintén részletezve lett.

[ Szerkesztve ]

(#130007) Speeedfire válasza King Unique (#130001) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Megcsináltam ez az in-place upgrade-et. Remélem javul majd az élmény, és nem lesz laggos a rendszer. Teljesen clean-t nem csinálnék, mert mire mindent beállítok, feltelepítek elmegy egy nap :DDD

Köszi minden segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#130008) Greentea


Greentea
senior tag

Hi all!
Ti találkoztatok már olyannal, hogy böngészés közben megnyitnék egy új lapot, látom hogy nem tölt be, kattintanék a WIFI ikonra --> nem reagál, kattintanék a tálcára bárhova befagy a tálca, kék töltő/pörgő ikon --> kattintok még egyet és utána befagy az egész rendszer.

Van, hogy 30-40 sec után visszajön, viszont ma kaptam egy Unexpected store exception-t. Corrupted files repairjei megvoltak, de újra produkálja azóta is. Naponta többször :U

2x2 néha 5

(#130009) Philips103 válasza sajtos365 (#129992) üzenetére


Philips103
tag

Nah vágod, hogy tegnap kapcsolom be a laptopot és gondoltam alaphelyzetbe állítom(de ezt mar előtte is megcsináltam és nem volt jó...) és utána valamilyen csoda folytán sikerült már letöltenem storeból.. el se akartam hinni..

(#130010) sz.j válasza Robi_73 (#130003) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos ez is/ezekkel is sikertelen volt ...., továbbra is dobja a kompatibilitási hibát

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#130011) Lauda válasza Lauda (#128409) üzenetére


Lauda
félisten

(#130012) Robi_73 válasza sz.j (#130010) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem írj a HP supportnak hátha segítenek megoldani a hibát, egy frissebb (beta) driverrel. Gondolom másnál is jelentkezni fog a probléma... ;)

Robi73

(#130013) ImACeltic válasza King Unique (#130006) üzenetére


ImACeltic
őstag

és Pyttawrx

Köszi a tippeket, sikerült.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#130014) Dumi86 válasza Lauda (#130011) üzenetére


Dumi86
senior tag

Azta jön még rá frissítés? :Y Én legszivesebben fel se raknék mást 1909 helyett ha nem járna le a támogatása. Szerintem a legjobban összerakott kiadás.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#130015) sz.j válasza Robi_73 (#130012) üzenetére


sz.j
nagyúr

Eddig kínlódtam a nyomtató telepítésével, szinte mindent kipróbáltam ami a neten található infó, de semmi változás.
Annyi biztos, hogy a nyomtató telepítve van, de inaktív.
Na itt megállt a "tudomány" ..., nem tudom hogy lehetne aktivá tenni

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#130016) krizso72


krizso72
csendes újonc

Sziasztok!

Nemrég raktam fel a rendszert (64bit, 20H2), lenne két kérdésem:

- A fiókhoz tartozű nevet hogyan tudom megváltoztatni? Már próbáltam a "netplwiz" módon, de egy újraindítást követően visszaállított mindent.
- A bejelentkezéshez szükséges PIN kódot hol tudom eltávolítani? (Ha egyáltalán el lehet..)

Üdv, Anita

(#130017) King Unique válasza krizso72 (#130016) üzenetére


King Unique
titán

Lásd korábbi válaszokban leírtakat, ezekről is már számtalanszor volt szó itt: [link], [link].

(#130018) King Unique válasza Dumi86 (#130014) üzenetére


King Unique
titán

Miért ne jönne? Home és Pro kiadásoknál még májusig támogatott a 1909-es verzió, Education és Enterprise kiadások esetén pedig 2022 májusig.

(#130019) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm kérte, hogy segítsek neki Windows 10-et telepíteni a gépére. (most 8 van neki)
Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan tudnám frissíteni úgy a gépét, hogy minden adat ami van neki rajta maradjon? Az a baj, hogy jóformán azt sem tudja, hogy mi hol van a gépen és nem szeretném ha elveszne neki valami ha nem találom meg.

Ezen felül még egy kérés:
elég sokszor kérik tőlem, hogy telepítsek újra Windows rendszert ugyanazzal a problémával, hogy nem tudják, hogy mit hova raknak. Erre mi a legjobb megoldás? Nincsen valami program amivel biztonsági mentést lehet csinálni egy egész windows rendszerről + fájlokról? Ez nagyon jó lenne, mert ha a delikvens valamit nem találna meg és eszébe jutna akkor a későbbiekben vissza tudnánk "tölteni" és előszedni a keresett adatot.

köszönöm :R

(#130020) King Unique válasza smallmer (#130019) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat a "megtartásos" módszerre, + egy másik válaszban leírtakat a hogyan kell Windows 10-et telepíteni témában. + Ugyancsak egy másik válaszban már arról is volt szó itt, hogyan lehet fájlszintű, valamint teljes rendszermentést készíteni. :))

(#130021) krizso72 válasza King Unique (#130017) üzenetére


krizso72
csendes újonc

Egyik sem működött... Inkább kijelentkeztem és helyi fiókkal használom.

Üdv, Anita

(#130022) King Unique válasza krizso72 (#130021) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet azért, meg nem megfelelően, nem a linkelt leírások szerint próbáltad, meg érdekes módon másoknál eddig működött, illetve Microsoft-fiók esetén is. :B

(#130023) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklödni szeretnék, hogy jelenleg mi a legegyszerübb modja átköltözni win10-re a 7-esröl? Szeretném ha a dokumentimaim, képek stb megmaradna.

Köszi a választ!

(#130024) Zoz válasza blizzrd (#130023) üzenetére


Zoz
őstag

Helyben felfrissíted 10-esre.

(#130025) sajtos365 válasza blizzrd (#130023) üzenetére


sajtos365
tag

Teljesen megszabadultam anno a 7estől.
Egy pendrivera készítettem egy biztonsági mentést a kiválasztott mappáimról, még a win7-el.
Pendriveről telepítettem a win10-et, utána helyreállítottam a lementett adatokat a biztonsági mentésből.
Előtte frissítettem a win7-et win10-re updaten keresztül, aktiváltam neten a win10-et majd teljesen legyalultam a meghajtót.

(#130026) King Unique válasza blizzrd (#130023) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#130027) blizzrd válasza King Unique (#130026) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ez akkor is müködik ha nem jogtiszta jelenleg a win?

(#130028) sajtos365 válasza blizzrd (#130027) üzenetére


sajtos365
tag

win7 a rendszernél vagy hol kiírja ha eredeti.
Mármint ha kiírja a Windows eredeti akkor annak mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#130029) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Windows 10 van egy nemrégiben vásárolt W5 Pro stickken. Az a problémám, hogy indítás után nem szinkronizálja az időt automatikusan. Wifin kap netet, mert más lehetőség nincs. Külföldön vagyok kamionban, de a telefonomnál nincs idő probléma. Ha másik telefonról kapja a netet, akkor sem szinkronizál automatikusan.
A sticken az időkiszolgáló a time.windows.com
Köszönettel..... :R

(#130030) Oliverda


Oliverda
félisten

A következő kérdésre keresem a választ:

Amit tudtam, már kipróbáltam, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#130031) sajtos365 válasza Oliverda (#130030) üzenetére


sajtos365
tag

Ez valami helyesírás kiemelés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#130032) Oliverda válasza sajtos365 (#130031) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az, de nem lehet kikapcsolni, illetve arra sem tudom rávenni, hogy magyar szótár alapján ellenőrizzen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#130033) movax válasza Oliverda (#130030) üzenetére


movax
őstag

Gépházban a nyelvnél.

(#130034) King Unique válasza blizzrd (#130027) üzenetére


King Unique
titán

Ha pl. MCT-vel történik az in-place upgrade, akkor ott a feltétel, hogy aktiválva legyen a frissítési alapként szolgáló Windows, ha nincsen, akkor nem enged továbblépni (példa). A hogyan lett aktiválva dolgot esetedben meg inkább hagyjuk, ne részletezzük itt, ha "egyéb" módon történt. :B De ha szerencséd van, akkor akár ilyenkor is technikailag beaktiválódhat a W10 digitális licenccel, persze a korábbi hátáridőn túl frissítve jogtiszta hivatalosan már se így, se úgy (jogtiszta alap) nem lesz, lásd az alábbi cikk végén léírtakat.

(#130035) Macka


Macka
veterán

Sziasztok.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szeretném a gyerek gépéről a youtube.com oldalt letiltani.
Ennek mi a módja, illetve ha kell, milyen külső program kell hozzá?

(#130036) #04441088 válasza Macka (#130035) üzenetére


#04441088
törölt tag

Én ezzel tiltom a honlapokat: [link]

(#130037) sajtos365 válasza Macka (#130035) üzenetére


sajtos365
tag

Ha van routered akkor könnyű, a gép mac címéhez letiltod az adott url-t.

(#130038) Oliverda válasza movax (#130033) üzenetére


Oliverda
félisten

Most így van:

...de az aláhúzás továbbra is ott van.

mod: Úgy nézem, az UWP-s appokra ez nem hat, és épp egy ilyenben jelent problémát. :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#130039) blizzrd válasza King Unique (#130034) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Köszönöm!
Olyabkor mi a teendö ha végigmegy a telepitő, de a frissitések keresésénél csak karikázik, elég sokáig? :/ Várni? Vsgy elöröl az egész?

(#130040) Lauda válasza Dumi86 (#130014) üzenetére


Lauda
félisten

Természetesen jön, 2021.05.11-ig támogatott a rendszer. ;)

[ Szerkesztve ]

(#130041) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Win10 feladatütemezővel ( Vezérlőpult / Felügyeleti eszközök / Feladatütemező ) küzdött már meg valaki?

Kellene nekem ismételt végrehajtás folyamatosan, mondjuk 10 percenként amikor üzemel a gép. Az ütemezésnél ( Menü / Művelet / Feladat létrehozása / Indítás tab / Új gomb ) ami lehetőségeket kiad, kicsit zavarosak, egymásnak ellentmondóak. Ezt látom:

Jó így vagy van valami rejtett opció egyenesebbre kifésülni ezt a kuszaságot?

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#130042) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.
Windows7-et (64 bit) frissítettem Windows 10-re.

Problémám, hogy win7 alatt l volt egy rendszergazda és egy vendég fiókom, amit úgy sikerült lefrissíteni, hogy a rendszergazda fiók mondhatni hibátlan, de ha belépek a vendég fiókba akkor kb minden lefagy egy idő után és hiába megyek a start menüre, nem jeleníti meg (tehát ctrl+alt+del gombbal tudok onnan kilépni)

A beállításoknál egyébként nem mutatja ezt a fiókot, tehát meg sem tudom szüntetni.

Mit tegyek, másnál is volt már ilyen probléma?

(#130043) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Az normális jelenség MCT frissítésnél, hogy lassan 2 órája frissítést keres? :F

(#130044) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
mindig is Avas virusirtót használtam, de ez eddig nekem csak most tünt fel. másnál is ilyen vagy egyéni probléma lehet valami miatt?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#130045) Lauda válasza Cry0 (#130044) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Amint leszeded az avastot, ami egyébként teljesen feleslegesen van fent, már meg is szűnik a probléma.

(#130046) Cry0 válasza Lauda (#130045) üzenetére


Cry0
őstag

igen, ki is kapcsoltam és nincs vele gondom. lehet hogy felesleges. de már megszokásból mindig felrakom. sose volt vele igy bajom :D
egyébbként a gyári defender megfelelő vagy érdemesebb valami másféle virusirtót letölteni?
illetve a google chromban a facebook másnak is akadozik? semmi mással nincs bajom, de ha irni akarok valakinek halál lassú pedig nincs egy rossz gépem.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#130047) Lauda válasza Cry0 (#130046) üzenetére


Lauda
félisten

Megfelelő a defender.

(#130048) Cs1csó válasza Cry0 (#130046) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a Defender-re (Windows 10 alatt)
pár kiegészítés: kritikus adataidról külső eszközön mentés, böngészőben Ublock Origin használata, naprakész rendszer, programok

(#130049) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Azt esetleg valaki nem tudja, hogy a Vezérlőpultból a "Flash Player (32 bites)" cuccot ki lehet irtani ?
Láttam, hogy adott ki az MS egy updated ami törli - most hirtelen nem találtam, hogy ez melyik kód név alatt fut - de sajnos nem láttam a historyban, hogy nekem fent volna-e.
Viszont azt tudom, hogy itt: https://helpx.adobe.com/flash-player.html megtalálható "Check if Flash Player is installed on your computer" aztat mondja, hogy nincsen neked fent...
Szóval elvileg okés, viszont azért nem értem, hogy a Vezérlőpúúúútban mit keres még ott :(

Windows 10 PRO - 10.0.19042 Build - 20H2

Választ előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#130050) hhgygy válasza Lauda (#130045) üzenetére


hhgygy
senior tag

+1 Évek óta nem használok semmilyen 3d party vírusirtót, ésszel kell netezni.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.