Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149001) King Unique válasza Krystal_s (#148998) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanúgy működik a Windows 7-nél is, ha hibát talál, akkor egy log fájl (CBS.log) jön létre és abban megtekinthető mi a probléma.
Mint már le lett írva az előző válaszban, ha nincsen gond akkor ilyen, ha gond van akkor pedig ilyen kimenete van az SFC ellenőrzésnek és javításnak.
Futtatható az SFC-nél csak ellenőrzés is, lásd sfc /verifyonly.
Ha az SFC többszöri futtatásra is hibát jelez, akkor adott a lehetőség a javításra a DISM parancsokkal.
Ha huzamosabb használat után sem tapasztalni tényleges problémát a Windows 10 működésénél, akkor nem feltétlen kell foglalkozni azzal, hogy mit ír ki az SFC.

[ Szerkesztve ]

(#149002) proly01


proly01
őstag

Olyan kérdésem lenne,hogy a PC-m LG C2 es tv hez van kötve,és mikor elmegy az áram és visszajön akkor a PC visszakapcsol "újraindul" alapból és a Tv is a PC- vel együtt(mert 2.1 es HDMI vel vannak összekötve és be van kapcsolva a HDMI CEC a soundbar miatt),így ha nem vagyok éppen itthon az áramszünet alatt akkor van,hogy 14órát is megy üresben a TV PC monitorként....(ami nem túl jó)....a tv-nek.
Kérdésem az lenne,hogy azt TUDOM HOGYAN KELL BEÁLLÍTANI BIOS-BAN HOGY NE INDULJON ÚJRA A PC,csak az a baj,hogy a TV csak akkor ad képet a TV-nek mikor újraindult már fixen tehát....a(Z) Üdvözöljük újra itt XY szövegnél..... és sajnos a bios menüt nem látom sőt a 3mp ig benyomom a főkapcsoló gombot és ott megváltoztatom,hogy mikor kapcsoljon ki és be menüt sem.....
Intel NUC I3 mini PC-m van.
Minden segítséget megköszönök.! :R

....Pr:)ly....

(#149003) King Unique válasza [w] (#148974) üzenetére


King Unique
titán

How to Set Ethernet Connection as Metered or Non-Metered in Windows 10
How to Set Wi-Fi and Cellular Wireless Network as Metered or Non-Metered Connection in Windows 1
How to Enable or Disable Allow Automatically Download Updates over Metered Connections in Windows 10
How to Limit Bandwidth to Download and Upload Windows and App Updates in Windows 10
How to Set Data Limit for Cellular, Wi-Fi, and Ethernet Networks in Windows 10
Turn On or Off Automatic Download and Install of App Updates by Microsoft Store app in Windows 10
How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10

Eleve adott a lehetőség forgalmi díjas internetkapcsolat és annál adatlimit beállításához, a Microsoft Store alkalmazások automatikus frissítésének kikapcsolására, + a Windows-frissítéseket amúgy is lehet átmenetileg szüneteltetni a gépházban és nem feltétlen kell egyéb módon tiltani, stb.

Az előbbin túl internetes böngészők és egyéb 3rd party programok is automatikusan frissíthetnek X napos kihagyás után, ahol akkor azt is mind ki kell kapcsolni, viszont annak már semmi köze nincsen a Windows 10 frissítési folyamataihoz. :))

[ Szerkesztve ]

(#149004) Krystal_s válasza King Unique (#149001) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ismét köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Rád sokszor lehet számítani. 😇
Nálam más hibát jelzett. Nincsenek sérült, vagy korrupt fájlok.
Ez a hibaüzenet: Windows Resource Protection found integrity violations.

Úgy értelmezem a netes leírások alapján, ez akkor jelenik meg, ha pl bizonyos biztonsági dolgok át lettek állítva, tűzfal, defender, frissítés, bejelentkezésnél autologin, zárolás tiltás és hasonlók. (a csoportházirendben)
Ezt megerősíti az is, hogy a javítás után újra bekapcsolta a Tűzfalat.
ui: A CBS.log 11 MB, képtelen vagyok átlátni.

[ Szerkesztve ]

(#149005) Jarod1 válasza cidalain (#148986) üzenetére


Jarod1
addikt

használj asdsee-t

(#149006) noidslu


noidslu
csendes tag

Tudja valaki hogyan kell leállítani a "Fejezzük be a számítógép beállítását" emlékeztetőt, hetente újra megjelenik indításkor.

Előre is köszönöm.

(#149007) efi99 válasza noidslu (#149006) üzenetére


efi99
senior tag

Rendszer, értesítések, utolsó előttiből pipa ki (eszközbeállítás befejezési...)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#149008) Debilon válasza proly01 (#149002) üzenetére


Debilon
addikt

Ez alapján, power off rá kell allitanod

link

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#149009) sz.j válasza efi99 (#149007) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi ez jól jött, mert eddig csak halogattam, hogy megkeresem a beállítási /változtatási lehetőségét, de mindig megfeledkeztem róla ....
Végre be lett állítva, (a pipa ki lett véve)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#149010) svgyula válasza Debilon (#149008) üzenetére


svgyula
addikt

Nem értetted meg a lényeget. Az a baja, hogy mivel a gép egész nap megy de a monitor/tv ki van kapcsolva, ha elmegy a villany bekapcsol a tv és szépen berreg egészen addig amíg ki nem kapcsolja. Ezt csak úgy lehet megoldani ha a HDMI vezetékből olyat használ ami nem kapcsolja a TV-t. De ugye az meg nem kényelmes. Tehát ez egy patt helyzet. Vagy esetleg bekapcsolja a monitor energiagazdálkodásnál a monitor kikapcsolás x perc után. Feltételezzük, hogy ez kikapcsolja(?) Csak ugye ez pl filmnézés vagy egyéb interaktív műveletnél ha másik pc-n nézel róla filmet már nem is működik mert a rendszer automatikusan bekapcsolja a használattal a monitor/tv-t is.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#149011) Debilon válasza svgyula (#149010) üzenetére


Debilon
addikt

de megértettem, ezért kell a BIOS ban olyasmit keresnie ami a cikkben is van, aztán ha elmegy az áram aztán visszajön akkor nem kapcsolja be a PC-t hanem kikapcsolva marad

amit írtam a kiemelt részre jó, ami a problémája

ezt írja:
"Olyan kérdésem lenne,hogy a PC-m LG C2 es tv hez van kötve,és mikor elmegy az áram és visszajön akkor a PC visszakapcsol "újraindul" alapból és a Tv is a PC- vel együtt(mert 2.1 es HDMI vel vannak összekötve és be van kapcsolva a HDMI CEC a soundbar miatt),így ha nem vagyok éppen itthon az áramszünet alatt akkor van,hogy 14órát is megy üresben a TV PC monitorként....(ami nem túl jó)....a tv-nek."

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#149012) King Unique válasza noidslu (#149006) üzenetére


King Unique
titán

How to Turn On or Off Get even more out of Windows Suggestions in Windows 10
How to Turn On or Off Tips, Tricks, and Suggestions Notifications about Windows 10

Tehát ki kell kapcsolni a tippeket, javaslatokat és akkor nem fog többet megjelenni ez az értesítés, volt már erről szó itt.

How to Switch to a Microsoft Account from a Local Account in Windows 10

Vagy másik lehetőség befejezni az eszköz beállítását és Microsoft-fiókra váltani, aminek amúgy is számos előnye van a helyi fiókkal szemben, lásd a linkelt útmutató elején lévő összehasonlítást.

(#149013) norba69 válasza proly01 (#149002) üzenetére


norba69
senior tag

Nehéz megérteni az írásodból, hogy mi a problémád.
Ha az, hogy a TV-n nem látod az uefit a beállításhoz, akkor egyszerűen vidd el a nem túl nagy NUC-ot egy monitorhoz, arra dugva állítsd át, majd vidd vissza a helyére.
A problémádra megoldás lehet egy párezer forintos távirányítós dugaljba dugni a TV-t, az az áramszünet után nem kapcsol be.
Ha nem vagy otthon,de mégis ki- be- szeretnéd kapcsolni a TV-t, akkor wifi-s okosdugalj a megoldás.

(#149014) cidalain válasza Jarod1 (#149005) üzenetére


cidalain
veterán

Az ajánlott megoldás jó lett.
Nem szeretek mindenre külső SW-t alkalmazni. Nem napi szinten 500szor használok képnézegetőt, és tényleg semmi extra feature nem kell, csak belépek egy mappába, duplaklikk az első képen, aztán nyilakkal léptetni. Ehhez tök jó a Win10 app, ha éppen működik a nyilakkal navigálás (megoldást kaptam rá), vagy a Win7 féle képnézegető is (ennek beizzításához is megkaptam a megoldást).

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#149015) cidalain


cidalain
veterán

Win10 laptop és Samsung TV kérdés.
Laptopról Screen Share-t szeretne tesóm a TV-re vezeték nélkül. A TV támogatja, a laptop is alkalmas. Laptopon gombra rányomva kiválasztható a TV. Rábök, a TV-n megjelenik az engedélykérés. Engedélyezi. A laptopon teker, hogy csatlakozás a TV-hez. A TV-n teker, hogy csatlakozás a laptophoz.
Aztán a laptop dob egy hibaüzit, és nem sikerül megosztani a képet a TV-re.

Jó lenne ezt a megoldást összehozni. A Samsung Smart View megoldást is ki lehetne próbálni még, de ahhoz alkalmazást kellene tenni a laptopra, de az céges, és nincs rendszergazda jog. Ezért ezt a Win10 által natívan támogatott verziót kellene összehozni.

Valami ötlet?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#149016) Krystal_s válasza King Unique (#149001) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nagyon bánom, hogy lefuttattam a scannowt, ezzel hagytam, hogy bele"javítson", ami nálam nem javítást jelentett. Csak a verifyonly-t szabadott volna indítanom. Korábbi rendszereknél nem találkoztam ilyen eredménnyel, hogy nem csak corrupt files, hanem integrity violations is lehet, ami nem is hibát jelent, ha a user maga átállít pár dolgot.
Persze nem hagyott nyugodni a visszaállított képfájl esetén sem, hogy ott sem volt hibátlan az sfc eredmény és futtattam egy DISM parancsot is. Ami már megnyugtató eredményt adott.

Más:
TPM BIOS beállításra melyik topikban lenne érdemes kérdeznem? Itt és a Dell topikban nem kaptam választ. Neten sem találtam meg, hogy mi a default a PPI-re vonatkozóan (2. pipa). Szerintem azt nem kéne bekapcsolva hagynom. Le tudom fordítani mit jelent, de nem tudom milyen esetben van értelme azt is bepipálni. Másik gépemen a TPM-et sem engedélyeztem nehogy bekavarjon valamit a rendszerbe egy visszaállítás, vagy Bios frissítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#149017) Doky586 válasza Krystal_s (#149016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem meg ilyen a TPM beállításom:

Tudtommal ez a default. Csak akkor kell figyelned rá ha Bitlockert használsz.

(#149018) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Két kérdésem lenne két dolgot nem tudok törölni,erre van valami lehetőség?
Egy képet akartam lementeni böngészőbe kihúzással de ez lett belőle viszont ha rákattintok a képen kiírtat csinálja.De se del gombbal se shift+del-lel nem lehet törölni és a kukába sem bírom behúzni az az törölhetetlen.Ezzel lehet valamit kezdeni?

A másik meg a monitoromhoz egy monitor kezelő amit felraktam de azt írja,hogy nem kompatibilis de nem ez a lényeg töröltem és mégis itt van fent de nem tudom megfejteni hva rakhatta magát fel,hogy ha rákattintok újra települ.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#149019) Krystal_s válasza Doky586 (#149017) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem tervezem, hogy valaha Bitlockert használjak. TPM-et sem szívesen, sőt Secure Boot-ot sem, mert nem szeretnék meglepetést. Pl. a jól ismert Ventoy pendrive-om, amit már sokszor használtam nem tudott bootolni, hibákat írt ki. Persze elsőre fel sem merült bennem, hogy a Secure Boot volt a gond...
Valahol azt olvastam, (lehet hülyeség) hogy egy sima BIOS frissítés után is gond lehet a TPM és azt külön kell frissíteni vagy mi. Nem szeretnék ilyennel foglalkozni. Secure boot még hasznos lehet, de a TPM-re szerintem nekem nincs szükségem. Nem tudom kikapcsoljam-e az egészet, vagy csak azt a PPI command-os részt. :F

(#149020) Doky586 válasza Krystal_s (#149019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Secure Boot a vírusok ellen véd. Nincs köze a TPM-hez.
Ventoy kompatibilis a Secure Boot-al.
Bios frissítés törli a TPM tartalmát, de ez csak Bitlockerezett lemeznél okozhat gondot.

(#149021) Krystal_s válasza Doky586 (#149020) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
Akkor már csak azt kellene megtudnom, hogy hagyjam-e bepipálva azt a PPI Bypass for Enable Commands-ot, vagy inkább ne. 🙃
Ventoy-nál (új verzió) nekem ezt írta ki az egyik gép, pedig a programban ki van pipálva, hogy Secure Boot support. Csak úgy indult el, ha tiltottam BIOS-ban, vagy elvégeztem ezt a kedves műveletet.

(#149022) Doky586 válasza Krystal_s (#149021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem használod a tpm-et bitlockert akkor nem teljesen mindegy hogy van beállítva.. :U :B

(#149023) Krystal_s válasza Doky586 (#149022) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ha tudnám pontosan mire jó, vagy mikor szükséges a PPI (Physical Presence Interface), akkor nem foglalkoznék vele. Amúgy most inkább kikapcsoltam.
Nehogy így járjak egyszer egy BIOS frissítés után pl. TPM PPI 0 - white screen doesn't go away

(#149024) Shaza


Shaza
senior tag


Hello!

Új gépet raktam össze és a bios frissítésnél ezt írja.
Tudna valaki segíteni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#149025) Krystal_s válasza Shaza (#149024) üzenetére


Krystal_s
addikt

A Bitlocker be van nálad kapcsolva?
Azt írja, a BIOS frissítés előtt készíts egy biztonsági mentést a Bitlocker kulcsról, vagy függeszt fel a titkosítást a frissítés idejére az oprendszerben (Windows).

[ Szerkesztve ]

(#149026) Shaza válasza Krystal_s (#149025) üzenetére


Shaza
senior tag

Nem tudok róla.
Hol tudnám kikapcsolni vagy felfüggeszteni?

(#149027) Doky586 válasza Shaza (#149026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megmutatod a Lemezkezelőt vagy parancssorba beírod hogy "manage-bde -status" és a végeredményt megmutatod. Ha nincs bitlocker nyomható a Yes.

[ Szerkesztve ]

(#149028) Shaza válasza Doky586 (#149027) üzenetére


Shaza
senior tag

(#149029) Doky586 válasza Shaza (#149028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs bitlocker nyomható a Yes.

(#149030) Shaza válasza Doky586 (#149029) üzenetére


Shaza
senior tag

Megpróbáltam,1 sec után leáll a bios frissítés és utána fekete képernyő.

(#149031) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Adott egy laptop Win 10-el, beállításokkal, programokkal és sokminden doksival.
Közben kaptam egy új gépet ami szintén Win 10 és szeretném a régiről mindenemet átvinni az új gépre.
Van erre valami épkézláb megoldás (szoftver) ami megcsinálja nekem ezt, mert több tb adatot másolgatni horror lenne.

Köszönöm előre is :K

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#149032) Doky586 válasza Shaza (#149030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy csinálod? Részletesen.

(#149033) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Erre valaki?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#149034) Kbali válasza VANESSZA1 (#149031) üzenetére


Kbali
nagyúr

Atrakod a regi gep meghajtóját az újba?

(#149035) Shaza válasza Doky586 (#149032) üzenetére


Shaza
senior tag

Feltettem a bios-t egy pendriver-ra.Bedugom.Gépindítás F2 .Elindítom a bios frissítést ,kiírja a fentieket.Igent nyomok elkezdi telepíteni,de csak egy secig látom utána fekete képernyő.

(#149036) King Unique válasza VANESSZA1 (#149031) üzenetére


King Unique
titán

A) PC Transfer / PCmover program.
B) Klónozás 1:1-ben a régiről az új meghajtóra (pl. SSD-re).
C) A megfelelő előkészületek után 1:1-ben áthelyezni a rendszermeghajtót (pl. SSD) a régi PC-ből az új PC-be.

[ Szerkesztve ]

(#149037) Csupingo válasza Shaza (#149035) üzenetére


Csupingo
veterán

Most nem kimondottan az alaplapodnál nézem, de úgy látom, valamelyik esetben előbb használni kell a bios rename-rt, aztán a pen-re írni. Ha ez flash-sel csinálod, akkor nem kell. Egy leírás.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#149038) Doky586 válasza Shaza (#149035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ellenőrizd hogy a pendrive MBR legyen, fat32 és diskpartban csak 1db partíció legyen rajta.
A bios filet ki kell csomagolni a zip-ből és a pen gyökerébe legyen.

(#149039) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!
Alvóüzemmódból random felébred a PC-m :( Mitől van ez :F

(#149040) Shaza válasza Doky586 (#149038) üzenetére


Shaza
senior tag

Így csináltam.

(#149041) Shaza válasza Csupingo (#149037) üzenetére


Shaza
senior tag

Használtam a bios rename-t és flash-sel csináltam,ez gond lehet?

(#149042) Csupingo válasza Shaza (#149041) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy nézem, akkor nem kell, csak simán a bios file-t átmásolni a pen-re.
A te lapodat lehet cpu és memória nélkül is frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#149043) Doky586 válasza Shaza (#149040) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A képeden csak a szükséges adatok fele látszik. Csak így deríthető ki hogy MBR-e (nincs a Gpt oszlopban csillag) és 1db partíció van-e rajta:

Sajnos sokan megmasszírozzák a pendrivevukat 3.fél programjával ami resz rá 2. rejtett partíciót is és 'persze' nem megy tőle a bios frissítés... :U

[ Szerkesztve ]

(#149044) King Unique válasza Doky586 (#149043) üzenetére


King Unique
titán

Eleve látszik a mellékelt screenshoton, hogy "ESD-USB" a pendrive elnevezése, amit az MCT kreál, ami MBR | FAT32 | aktív partíció sémát hoz létre a pendrive-on. Ahol ha csak formázta a pendrive-ot vagy törölte a tartalmát, akkor nyilván maradt is az említett séma.

[ Szerkesztve ]

(#149045) Doky586 válasza King Unique (#149044) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így van, de sok átpartícionáló progi nem változtat a néven. Tehát csak az a biztos hogy volt valamikor előtte MCT is használva...

Pl MCT-vel letöltöd az ISO-t és Macriummal uefi only módban pendrivera teszi pont így néz ki. :((

[ Szerkesztve ]

(#149046) Doky586 válasza Doky586 (#149045) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

..és Rufus-al uefi only..

(#149047) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Erdeklodni szeretnek afelol, hogy valamilyen modon megoldhato-e, hogy egy laptop segitsegevel felvegyunk TV musort, es mi kell ehhez. Koszi szepen :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#149048) tordaitibi válasza DrDobos (#149047) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy USB-s analóg/DVB-T tv tuner ami lehetőség szerint tud hardveresen H264-H265 rögzítést.
Azért írtam az analógot is mert nem tudom a forrást.

(#149049) Shaza válasza Doky586 (#149043) üzenetére


Shaza
senior tag

(#149050) King Unique válasza Doky586 (#149045) üzenetére


King Unique
titán

A Macrium Reflect alapértelmezezetten "MACRIUM_PE" kötetcímkét hoz létre egy particionálatlan pendrive-ra WinPE esetén, de ha már létező és formázott kötet van megadva, akkor megtarthatja annak eredeti kötetcímkéjét.
A Rufus alapesetben az ISO-fájlból származtatja a kötetcímkét, ami az MCT-s ESD ISO-nál valóban "ESD-USB / ESD-ISO" lesz, ellenben a standard ISO-nál "CCCOMA_X64FRE_HU-HU_DV9".

Egyébként jó volt a tipp, mert az MCT-s beállítás 1:1-ben megmaradt, azaz nemcsak a kötetcímke, hanem az MBR | FAT32 | 1 db aktív partíció séma is a nemrég mellékelt screenshot alapján. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.