Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) King Unique válasza Djuree (#75000) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván igen, a screesnhotok és a linkelt leírás önmagáért beszél. A lemezkezelő pedig kényelmesen elérhető pl. a Start gomb jobbklikkes menüjében is, ami Win+X billentyűkombinációval szintén előhívható.

Egyébként még soha nem nyitottad meg az eszközkezelőt és a lemezkezelőt? Pedig a lemezkezelésnél eleve az utóbbi a lényeg és a fájlkezelő csak egy másodlagos felület...

[ Szerkesztve ]

(#75002) Djuree válasza King Unique (#75001) üzenetére


Djuree
félisten

Dede, csak ez a win nekem magas még. fent van már egy ideje, de csak felraktam nem foglalkoztam vele semmilyen szinten. de most újraraktam, mondom mostmár be kéne lakni normálisan. :) köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75003) vlevi


vlevi
nagyúr

Sajtos, újra bebizonyította a posta app, hogy megbízhatatlan fos.
Azért ezt használom, mert a Windows10 insider van fenn a gépen, és tényleg nézegetnám, hogy, mi, hogyan működik.
A héten, mondhatni egész elfogadható volt a posta app, már abból a szempontból, hogy jelezte az új leveleket, akkor is, ha nem volt elindítva az alkalmazás.
De ma, még egyetlen érkezett levelet sem jelzett.
:(
Nagyjából ennyire lehet komoly eszköznek tekinteni mindent, ami W10, és főleg, ami UWP...

(#75004) Garada


Garada
őstag

Üdvözletem! :)

Egy nem komoly ám bár nagyon idegesítő hibával találkoztam a rendszerben:

All Apps menüben folyamatosan a "new" jelző rajta marad az alkalmazásokon. Tehát amikor jobb egérrel eltűntetem róluk a legközelbbi rendszerbelépéskor újra felkerül rájuk ez a jelző. Az all apps fülön a 16 például egy fix szám ami akkor sem tűnik el mikor a "new" jelzőket eltűntettem. Ezen felül pedig ebben az all apps menüben vannak régen törölt alkalmazások melynek maradvány mappáit nem lehet törölni ugyanis szimplán a vezérlő pultba irányít törlés céljából mely már rég megtörtént ugyebár.Mi okozza ezeket a hibákat valaki tud erre esetleg valami megoldást? Nagyon megköszönném! :R

(#75005) #86564352 válasza vlevi (#75003) üzenetére


#86564352
törölt tag

Insiderre panaszkodni? :F Nálam normál verzión jelez mindent azonnal hónapok óta.

Garada: Mik vannak :) lehet hülyeség, mi történik ha jobb klikk helyett rendesen elindítva a programokat tünteted el a new feliratokat?
A maradványokra jobb katt, more és open file location ez megnyitja a start menü mappát ahonnan törölheted a maradékot.

[ Szerkesztve ]

(#75006) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy gépre szeretnék w10-et telepíteni.
A konfigban van rgy 500GBos HDD, és egy 32GB-os SSD. Az ssd gondolom a chace miatt.
Kérdésem, hogyan kell telepíteni?
Penről megy a telepítés, látom a két meghajtót. Gondolom a vinyóra kell telepíteni. De ha normálisan feltelepítem, betölt a Windows, akkor a következő alkalommal nem akar bootolni . Hibaüzenet, hogy nincs olyan meghajtó amin Windows van.
Mit hibázok? Biosban nem találtam erre vonatkozóan semmit sem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#75007) benedekco válasza #86564352 (#74997) üzenetére


benedekco
addikt

Köszi a választ! :R
Nem tudom még mindig mi okozta, de O&O megoldotta, de azt sem, hogy melyik beállítás lehetett ami helyre pofozta.
Majd megint nekimegyek és megpróbálom előidézni és ha megvan ideírom, mert sokaknak volt ilyen jellegű problémája.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#75008) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
A gép nem a pontos időt mutatja (nem percekről van szó), annak ellenére, hogy a gépházban a "Pontos idő automatikus beállítása" aktív, időzóna Budapestre van állítva és természetesen van internet.
Mi lehet a probléma?

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#75009) #86564352 válasza net91 (#75008) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt az automatikus pontos idő gombot kapcsoltad már ki és be?

(#75010) net91 válasza #86564352 (#75009) üzenetére


net91
senior tag

Igen, sőt már manuálisan is megadtam, de akkor is rossz volt a következő indításnál.

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#75011) #86564352 válasza net91 (#75010) üzenetére


#86564352
törölt tag

Lehet gyenge már az elem a gépben.

(#75012) Syl válasza net91 (#75010) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs véletlen dual bootban Linux a gépeden?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75013) kezo0 válasza net91 (#75010) üzenetére


kezo0
addikt

A BIOS beállításai időnként erőszakosabbak a Windows beállításainál. Ha a gépedben haldoklik az alaplapi gombelem, akkor bizony minden kikapcsolásnál visszaáll a BIOS az alapbeállításokra, tehát elfelejti pl. a pontos időt is – és amikor nálam volt ilyen, akkor a Windows is helytelen időt mutatott. Kicseréltem az elemet, a probléma azóta nem jelentkezett.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#75014) woolwich válasza Geth (#74998) üzenetére


woolwich
tag

Amit írsz, az nálam is gond nélkül megy. Elvileg a 7-es billentyűn látom ezt a fajta ékezetet, amivel à és è betűt tudnék csinálni de hiába próbálom alt gr-rel kombinálni, valamiért azonnal feldobja az ékezetet és után külön kerül mellé az a vagy e.
Valamiért az Alt gr + 7 nem működik.
Ahogy néztem a wikipédián itt is ki van hagyva, de hogy miért arra nincs ötletem.

(#75015) Geth válasza vlevi (#75003) üzenetére


Geth
addikt

A Posta appból hogyan sikerült UWP-re általánosan és úgy az egész W10-re következtetni?
Ezeket a logikai bakugrásokat ki tudnád fejteni?

(#75016) Geth válasza woolwich (#75014) üzenetére


Geth
addikt

Ezt most nem értem. Én egy darab AltGr-t nem írtam.
US kiosztásról írtam, illetve annak International változatáról.
Tehát amikor ezt írom: ` + e = è, akkor a ` karakter az a Tab feletti legszélső gomb.

(#75017) Cs1csó válasza embe (#75006) üzenetére


Cs1csó
félisten

A windows 10-et az SSD-re telepítsd, a windows 10 rendszerigénye 16GB, tehát egy 32GB-os SSD-n bőven elfér az összes általános célú programoddal együtt. Nálam a windows 10 egy SSD-n van és a játékokon kívül minden program az SSD-n van így foglal az SSD-n a windows kb. 24 GB-ot.

Itt egy korábbi hozzászólásom amiben le is van írva hogy csináld: [link]

(#75018) King Unique válasza embe (#75006) üzenetére


King Unique
titán

Az SSHD meghajtóknál tölt be cache szerepet egy pl. 8 GB-os NAND flash tárterület. De, ha külön fizikai SSD-ről van szó, akkor az eleve más.

Általában javasolt a Windowst SSD-re telepíteni, viszont egy bruttó 32 GB-os SSD kissé karcsú lesz hozzá... Max. minimális mennyiségű programmal, minimálisra állított lapozófájllal és kikapcsolt hibernálással, a frissítések után folyamatosan lemezkarbantartással, visszaállítási pontok törlésével stb. lehet elég neki. A build upgrade pedig eleve nem játszik, mert ahhoz rendszerint ~ 15-20(+) GB szabad tárhely szükséges. Tehát minden egyes újabb verziónál majd tiszta telepítést kellene csinálni. Az 500 GB-os HDD viszont már nyilván OK tárolókapacitás szempontjából. Ha 3,5"-os 7200 RPM típus, akkor annál a működés is viszonylag gördülékeny lehet, ellenben egy 2,5"-os 5400-as típusnál lassú lesz a rendszer.

Amúgy meg nem derült ki, hogy pontosan milyen boot mód szerinti telepítésről van szó, az rendesen lefutott-e, a(z UEFI) BIOS-ban be van-e állítva rendesen a megfelelő boot sorrend és egyéb kapcsoló opció, a SATA fizikai csatlakozás rendben van-e, szükség esetén a BIOS frissítve lett-e stb.

[ Szerkesztve ]

(#75019) embe válasza Cs1csó (#75017) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, értem, de nem ezt szeretném, mert az kevés. Frissítés vagy egyéb, és hamar be lehet lakni. Egy másik laposnál már próbálkoztam ezzel, de nem jött be. Inkább arra gondolok amit a hsz.-ben is írtam, vagyis a chace kerülne az ssd-re.
Találtam egy ilyen lírást, megpróbálom ez alapján.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#75020) Cs1csó válasza King Unique (#75018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dehogy karcsú, bőven elég, nálam telepítve az összes visual c++ (all in one runtime installerrel) bekapcsoltam a net framework 3.5-öt, akár a komplett Office 2016 is elférne de most Libre office-t használok, dedikált vírusírtó, dedikát videókártya drivert.
Ha nem SSHD hanem teljes értékű SSD akkor simán menni fog vele, lehet olyasmivel trükközni pl. hogy a hibernálás funkciót kikapcsolja helyett alvó mód de menni kell. Nekem egy csomó programmal megáll kb. 24 GB-nál de ebből is simán lehet faragni.

embe

Rákerestem a neten is és az jött le, hogy simán megoldható, ne add fel az SSD által nyújtott gyorsaságot. Persze nem árt néha lemezkarbantartót futtatni, és a letöltéseket adatokat minden formában a HDD-n tartani, de simán menni fog. Ha az én rendszerem lenne egy 32 GB-os gépen még akkor is maradna kb. 8 GB szabad hely de neked kevesebb programmal simán lehet akár 10 GB szabad hely is ami bőven elég akár TRIM funkcióhoz stb. (a TRIM funkció olyan az SSD-nek mint a töredezettségmentesítés a HDD-nek)

[ Szerkesztve ]

(#75021) King Unique válasza Cs1csó (#75020) üzenetére


King Unique
titán

Pedig egy 64 bites Windowshoz azért legalább egy 64 GB-os SSD javasolt hosszabb távra. Az pedig csak egy dolog, hogy nálad éppen 24 GB-ot foglal a C-n a rendszer, másoknál meg nem, nálam is többet. Igaz, nem csupaszítottam le teljesen és nem kapcsoltam ki mindent, de az már eleve erőltetett megoldás és kompromisszumokkal jár... Inkább veszek alá egy megfelelő tárolókapacitású SSD-t, ráadásul manapság már 120/128 GB-nál kisebbeket nem is nagyon érdemes venni az ár-érték arányt tekintve sem. Azokon már bőven elfér a Windows 10, ellenben egy 32 GB-os eleve inkább Linuxokhoz elegendő nagyobb biztonsággal.

[ Szerkesztve ]

(#75022) Cs1csó válasza embe (#75019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd pl. a Wise care free-t amiben van a már telepített windows frissítések hátramaradt fájljainak a törlésére.
Amikor korábban hasonló gépen problémába ütköztél akkor is egy windows 10 + 32 GB-os SSD-ről volt szó mert más windows kiadások többhelyet foglalnak.
Sőt ha nem használod az UWP-s appokat - én nem - akkor azokat is lehet gyalulni helyet takaríthatsz meg azzal is.

King Unique

Kikapcsolni? Nem kapcsoltam ki semmit, nem tudom mi olyan kikapcsolásáról beszélsz ami eröltetett vagy kompromisszum írhatnál pár példát.

Tehát:
az összes UWP-as appot gyalultam még a calculator-t is helyette a CALCUTE nevű kis programot használom, ezen kívül a jobb alsó sarokban - minden beállítás - gépház - na itt ha végigzongorázzuk SZINTE minden csúszkát kikapcsolt állapotba húztam, de nem kapcsoltam ki a windows update-et, a windows defender is automatikusan kapcsolt ki mikor érzékelte az AVAST FREE-t, Offline fiókot használok, a windows játék módot is kikapcsoltam nem tartom sokra stb. semmi olyasmibe nem piszkáltam bele pl. temp mappa átpakolása vagy cache vagy swap törlése meg a fen tudja még mit lehet tenni.

Továbbra is állítom bőven elfér a windows 10 egy SSD-n, úgy hogy marad legalább 20-30% szabad hely ami bőven elég. A Microsoft hivatalos fórumán is azt írták, hogy LEHET telepíteni, kiemelve a LIMITÁLT mennyiségű program telepítést.

Gondolom auto CAD, vagy egy profi PHOTOSHOP, videóvágó programokat nem egy ilyen gépre kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#75023) Cs1csó válasza King Unique (#75021) üzenetére


Cs1csó
félisten

ITT VANNAK A WINDOWS 10 RENDSZERKÖVETELMÉNYEI:

"Rendszerkövetelmény:

Processzor: 1 GHz-es vagy gyorsabb processzor vagy SoC
RAM: 1 gigabájt (GB) 32 bites rendszerhez vagy 2 GB 64 bites rendszerhez
Merevlemez-terület: 16 GB 32 bites operációs rendszerhez, 20 GB 64 bites operációs rendszerhez
Videokártya: DirectX 9-kompatibilis vagy újabb, WDDM 1.0 illesztőprogrammal
Képernyő: 800 x 600"

Kérlek ne terjessz olyat amit hivatalosan soha senki sem mondott:
" Pedig egy 64 bites Windowshoz azért legalább egy 64 GB-os SSD javasolt" itt még hozzátetted hogy "hosszabb távon" ez mit jelent ez valami egzakt fogalom? Mint írtam esetleg a hely csökkenése esetén lemezkarbantartó használata.

(#75024) King Unique válasza Cs1csó (#75022) üzenetére


King Unique
titán

Amiket felsoroltam nemrég, meg pl. az automatikusan létrehozott rendszervisszaállítási pontokról stb. Amely utóbbiak szükség esetén bizony nagyon is jól tudnak jönni. De ezeket is kikapcsolni / törölni, UWP appokat gyalulni stb., mind erőltetett és kompromisszumos megoldások, erről beszéltem... Na meg azt megint megnézem, hogy hogyan fog egy 32 GB-os SSD-n menni a build upgrade... De lehet már egy MCT is vinnyogni fog a letöltésnél a kevés tárhely miatt...

Szóval azt továbbra is cáfolnám, hogy általánosan és hosszabb távú használatnál biztosan elég lenne egy 32 GB-os háttértár Windowshoz. Max. egyeseknek egy kiherélt rendszerrel, de korántsem mindenkinek. Számos példa volt már itt fórumon is, hogy utólag át kellett méretezni a kicentizett rendszerpartíciót, vagy épp kevés volt a 32 GB-os SSD és nagyobbat kellett venni... A rendszerkövetelményekkel pedig hiába jössz, mert ott a tárhelyigény egy alap, illetve tiszta telepítésre vonatkozik és kb. a minimális méretet jelöli, nem a komolyabb használatnál javasoltat. Vagyis nem a programokkal telepakolt és nem a belakott állapotra vonatkozik, amely a felhasználói szokásoktól is függő. Na meg ennyi erővel pl. az XP-nél 1,5 GB a követelmény, de az nyilván megint nem állja meg a helyét, ha rendesen használni is akarja a user.

[ Szerkesztve ]

(#75025) Geth válasza Cs1csó (#75023) üzenetére


Geth
addikt

Hosszabb távon: build upgrade.

(#75026) Dumi86 válasza King Unique (#75024) üzenetére


Dumi86
senior tag

Igazat kell adjak neked :) Frissen(kettő napja telepített win10 home),programjaim felrakása után már most 22gb-ot foglal. Se letöltés még,se képek se semmi. Windows update és az UWP-s appok frissitése volt csak. Kizárt hogy hosszú távon,normál használat mellett elég egy 32gb-os tároló. Átlag felhasználó nem fog UWP-s appok törölni,lemezkarbantartót futtatni rendszeresen az tuti.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#75027) benedekco válasza benedekco (#75007) üzenetére


benedekco
addikt

megvan
tiszta marhaság, ha letiltom hogy a programok a háttérben futhassanak, akkor hiába installáljuk azt hiba nélkül nem lehet rákeresni a start menüben, ha engedélyezve van akkor lehet. De ha már egyszer feltelepült akkor ki lehet lőni a háttérben futást és utána már mindig meg fogja találni.
Hihetetlen.
És third party program kellett hogy rájöjjek! :C

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#75028) embe


embe
nagyúr

Urak!
Ez a Fujitsu Lifebook gyárilag van ezzel a konfiggal.
Van benne egy 32GB SSD, és egy 500GB-os HDD. Én a vinyóra akarom a telepítést. Elvileg azért van benne az ssd, hogy a cache ott legyen. A vinyóra ha feltelepítem a w10-et simán felmegy. De az első újraindítás már nem jön össze, mert nincs bootolható meghajtó üzenetet kapom.
Anno volt egy régebbi Fujitsu, abban is ez volt a felállás. Az ssd-re feltettem a rendszert, ment simán. de ha a vinyóra, akkor már nem indult újra.
Annál az a megoldás maradt, hogy kikerült belőle az ssd, maradt a vinyó. Ezt nem tudom szétszedni. :B

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#75029) #86564352 válasza benedekco (#75027) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezek szerint valamilyen 3rd party programmal letiltottál dolgokat, aztán vissza. Akkor mégsem a start menü kereső romlott el magától.

(#75030) Cs1csó válasza King Unique (#75024) üzenetére


Cs1csó
félisten

" tiszta telepítésre vonatkozik" ahogy írtad is. Azzal egyet kell, hogy értsek, nem mindenki képes ilyen szintű komolyabb "megregulázásra" ami egy ilyen kevés helyre szorított windows 10-hez kell, nekem tuti menne. Mivel egy SSD-n nincs klasszikus értelemben vett töredezettség - az adatok bárhol vannak ugyanakkora az elérési idő nem úgy mint egy HDD-n ahol nem mindegy, hogy a tányéron hol található az adat) ezért a HDD-nél elvárt 10-20% szabad hely ami az adatok mozgatásához kell a töredezettségmentesítés alatt itt nem szükséges ezért is van benne bizodalmam, hogy egy ilyen karcsú helyen is de szépen futna a windwos 10.

(#75031) Doky586 válasza Cs1csó (#75030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fillérekért lehet ma már venni 120-240 GB SSD-t, megéri szerintem az önszivatást elkerülni velük egy 10+ éves elavult vacakkal szemben..

(#75032) Cs1csó válasza Doky586 (#75031) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az alap probléma kérdezője embe egy adott notival rendelkezik amiben adott egy 32 GB-os SSD és egy nagyobb HDD.

(#75033) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Win 10 pro 1709
HP elitebokk 745 g3

Random újraindul a pc. Ismerősömnek is pont ugyanilyen pc van,neki hasonló jelenségek vannak.Főleg akkumulátoros üzemben.
Ezért valami típus problémára gyanakszunk.Még garanciális mind a két laptop.
Merre található valami log file amibe meg tudnám nézni az újraindulás okát illetve ezzel ha kell szervizben reklamálni? Már ha létezik ilyen.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#75034) svgyula válasza bombibmw (#74952) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A BIOS-ban a meghajtók beállításaiban állítsd át a "hot plug" disabled-re, Ez a menet közbeni csatlakoztatási lehetőség.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#75035) hódmaci válasza hódmaci (#75033) üzenetére


hódmaci
senior tag

Megvan:

Napló neve: System
Forrás: EventLog
Dátum: 2018. 03. 11. 6:03:39
Eseményazonosító:6008
Feladatkategória:Nincs
Szint: Hiba
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: pityu
Leírás:
Az előző rendszerleállítás (‎2018. ‎03. ‎10. - 22:18:26) váratlan volt.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="EventLog" />
<EventID Qualifiers="32768">6008</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2018-03-11T05:03:39.435606900Z" />
<EventRecordID>2269</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>pityu</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>22:18:26</Data>
<Data>‎2018. ‎03. ‎10.</Data>
<Data>
</Data>
<Data>
</Data>
<Data>104499</Data>
<Data>
</Data>
<Data>
</Data>
<Binary>E207030006000A00160012001A000A03E207030006000A00150012001A000A033C0000003C000000000000000000000000000000000000000100000000000000</Binary>
</EventData>
</Event>

Bár ez nekem kínai. Lehet ezzel kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#75036) Sub-ZeRo válasza vlevi (#75003) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Insideren nem működik valami?! Mi a fene! :U
Amúgy meg jó a posta mert nálam is működik. :K
Tolsz egy feedback-et nekik és csók.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#75037) vlevi válasza Sub-ZeRo (#75036) üzenetére


vlevi
nagyúr

Miért, nem insideren működik valami? ;]
Nekem sosem működött kielégítően, és sokaknak van vele nyűgje.
Nekem egyébként a naptárral vannak gondjaim, de már rég letettem róla, hogy valaha is használható lesz google accounttal.
A google színei helyett saját színeket használ, ez akár javítható is lenne egyszerűen, ha akarnának vele foglalkozni, de tojnak bele.
Csak a saját naptáraimat tudom megjeleníteni, azokat a naptárakat, amik külső naptárak, azokat nem lehet kiválasztani. Sok ilyen külső naptárra vagyok feliratkozva, amit így nem látok.
Ezeket a dolgokat felesleges feedbackelni, mert a kezdetektől fogva ilyen, eltelt 3 év, és semmi változás.

(#75038) benedekco válasza #86564352 (#75029) üzenetére


benedekco
addikt

Nem. Ez a lényeg.
Nem a third party progival tiltottam le, hanem simán csak az új vezérlőpultban állítottam be, hogy a zárt képernyőn ne futhassanak "app"-ok a háttérben. Ennyi. A third party arra kellett, hogy megtaláljam mi okozza a problémát. De azt még nem használtam, el se indítottam mikor a probléma már jelen volt.

Nem tudom magyar winben hogy van ez fordítva, angolom van.
De sokan írták hogy ilyen problémájuk van, ezért gondoltam ideírom.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#75039) Werkly


Werkly
őstag

DCOM 10016 hibára érdemes adni vagy ez csak valami bejelentkezéses hülyeség?

(#75040) Djuree


Djuree
félisten

azt esetleg nem lehet beállítani h az auto update milyen tipusú frissítéseket szedjen le? mert drivereket én szeretném feltenni, azokhoz ne nyúljon nekem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75041) Werkly válasza Djuree (#75040) üzenetére


Werkly
őstag

(#75042) Djuree válasza Werkly (#75041) üzenetére


Djuree
félisten

köszi!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75043) Sub-ZeRo válasza vlevi (#75037) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem most, (kopp-kopp) minden jó a rendszerrel. A start menü is megjavult, a naptárral semmi bajom sem volt. Szóval az insidert hagyd ott, ha ennyire zavar, hm?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#75044) mpo válasza woolwich (#74993) üzenetére


mpo
veterán

Ezeket nézd meg, hátha valamelyik segít.
[link]

[link]

[link]

Amikor magyar, angol, francia, olasz, német (ötnyelvű) weboldalt csináltam az UTF-8 volt és a HTML-Kit-et használtam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75045) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Nem találtam megfelelőbb topikot, ezért itt teszem fel a kérdést mert ez elég frekventált. Vettem egy Titanium TM106 Goblin nevű egeret, viszont amióta beüzemeltem februárban, teljesen véletlenszerű időpontokban szó szerint kiakasztja a gépet. A kurzor megáll, a gép semmilyen bevitelre nem reagál, csak újraindítás segít. Nem olyan sűrűn, hetente 1-2 alkalommal előfordul de biztosan az egér okozza. Mi lehet ilyenkor a probléma? Drivert nem telepítettem, az egér meg gondolom hardveresen jó. :R

PSN ID: marquuard

(#75046) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
A "jobbgombos" program kompatibilitási beállítássok között találunk egy olyan opciót, hogy "Magas dpi működés felülbírálása". Ezt 3 opcióban állíthatjuk: Alkalmazás, Rendszer, Rendszer (kibővített)
Én jelenleg VLC player x64 3.0.1 programot állítom így, mert veszett kicsik lettek a gombjai.

Kérdésem: Mi a különbség utóbbi 2 között?

(#75047) Cs1csó válasza EnterR (#75045) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól értem te nem telepítettél hozzá semmilyen drivert hanem azzal használod amit a windows rakott fel, a windows naprakész: 16299.251 build?
Kipróbálhatnád egy másik USB-s aljzatban is, ha nem segít akkor nézd meg az eszközkezelőben, hogy tényleg egy "általános" driver van az eszköznek és ha igen akkor keresd fel a gyártó honlapját és szedd le hozzá a gyártói drivert, ha nem találod akkor próbáld ki a driver booster nevű progit és keress rá vele ha talál valamit akkor telepítsd (FONTOS! bármi mást is ajánlgat a driver booster AZT NE TELEPÍTSD csak az egér driverét ha talál hozzá, mást nem)

Nem kötekedésből de ha nem javul akkor amint tudsz szerezz be valami normális egeret ez elég csilivili de amúgy egy gagyi valami.

(#75048) EnterR válasza Cs1csó (#75047) üzenetére


EnterR
veterán

Nyilván ez egy kis gagyi sz@r, gyorsan kellett valami. Driver Booster csak a hub-ot akarja frissíteni, de teljesen más gyártói illesztőt talál teljesen eltérő verziószámmal, szóval ez kilőve. Eszközkezelőben letöröltem az illesztőt, bedugtam újra, most működik ismét. Megvárom a következő ilyen incidenst aztán megy a kukába. :D Köszönöm a tanácsot! :R

PSN ID: marquuard

(#75049) pc360 válasza EnterR (#75048) üzenetére


pc360
addikt

Nálam is előfordul ugyanez, szóval nem vagyok benne biztos, hogy az egér okozza. A 1709 óta van ez. Az enyém amúgy egy Zowie EC1-A, amihez eleve nincs driver, viszont használom pl. az X-Mouse Button Control progit hozzá, hogy tudjam állítani a gombok funkcióit. És hát gagyinak nem mondanám, az egyik legjobb játékos egér.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75050) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Sziasztok. Gondoltam 1et és úgy döntöttem, hogy megpróbálom újra frissíteni a 1607es verziót a 1709esre. Viszont úgy néz ki, hogy a modem host setup hibára még mindig nem találtak megoldást. Talált e valaki erre esetleg valamit azóta itt a fórumban? Nem szeretnék tiszta telepítéssel nyűglődni megint.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.