Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150001) tylerddd


tylerddd
veterán

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Nem a tálcán lévő keresősávot akarom kikapcsolni. A tálcán az óra mellett egyébként is az van, amit odarakok. [kép]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#150002) Borisz76 válasza tylerddd (#150001) üzenetére


Borisz76
veterán

Ott van a kereső mellet 3 db pont ...
Az a menüje , én is ott kapcsoltam ki a keresőt.....3-4 napja.
Igaz nálam Win10 van fent....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#150003) tylerddd válasza Borisz76 (#150002) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam is Win10 van, ki is kapcsoltam ahol írod, de bizonyos időközönként mégis előjön.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#150004) Borisz76 válasza tylerddd (#150003) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam nem ugrott fel mióta kikapcsoltam.
Mondjuk nálam az alapértelmezett kereső a Chrome.
Lehet, hogy ha az alapértelmezett böngésző az Edge, akkor magától felugrál a kereső sávja....
Nem tudom, csak tippelek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#150005) Cs1csó válasza Geth (#150000) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#150006) Jazz válasza Jazz (#149996) üzenetére


Jazz
veterán

...ja, az lemaradt hogy usb hotspot intenret megosztás....erre valakinek van valami ötlete?
Köszi

free your mind

(#150007) Jazz válasza Jazz (#150006) üzenetére


Jazz
veterán

Közben meg lett. Anno tiltottam a win10 wifi driver auto frissülését GUID eszközelepítési osztály azonosító használatával....és sajánlatos módon ez az osztály kód egy az egyben megegyezik az usb hot-spot által létrehozott hálózat osztályával.

Azt hogy lehet beállítani hogy ne hozzon létre mindig új néven új hálózatot usb hot-spot internet megosztással? Mikor ugyan azon telefont, ugyan azon usb porton dugom rá....(android)

free your mind

(#150008) efi99 válasza tylerddd (#150003) üzenetére


efi99
senior tag

Amikor frissül az Edge.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#150009) tylerddd válasza Borisz76 (#150004) üzenetére


tylerddd
veterán

Szintén Chrome-ot használok alapból. efi99 írja, hogy ha frissül az Edge, akkor előjöhet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#150010) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen érdeklődöm.
240 GB-s SSD-ről fut a rendszerem. Most vettem egy 500 GB-osat, majd klónoztam a régit az újra.
Hogyan tovább? Szeretném, hogy az újról bootoljon a rendszer. Mellékelek egy képet a jelenlegi állapotról. Azt szeretném, hogy a H: legyen az "új" C:, de kibővítve a nem lefoglalt területtel. Mi a teendőm?
Ha sikerülne megoldani, akkor a jelenlegi 240 GB leformáznám és üres tárhelyként használnám.

(#150011) hhgygy


hhgygy
senior tag

BIOS-ban átállítod, hogy arról induljon. Utána, ha minden rendben, normálisan elindult, a régit leformázod.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#150012) King Unique válasza acsati (#150010) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mi a kérdés, hogyan kell a régi SSD-t kiszerelni és a helyére betenni az újat vagy esetleg mindkettőt a PC-ben hagyni, majd belépni a BIOS/UEFI boot menübe és ott az új SSD-t (vagy az ahhoz tartozó Windows Boot Manager bejegyzést) beállítani 1. boot opcióként, majd arról indítani a Windows 10-et? :F

A C rendszerpartíció kiterjesztését már a klónozásnál meg lehetett volna oldani, pl. a Macrium Reflect 8-as verziója már automatikusan, 1 kattintással képes megcsinálni a partíciók átméretezését a rendelkezésre álló lemezterülethez igazodva. A klónozás után a Windows lemezkezelőjében lehet megoldani a kötet kiterjesztése opció használatával.

Egy windowsos rendszermeghajtón eleve védett partíciók vannak, amiket nem lehet csak úgy törölni és formázni a lemezkezelőben, parancssorban lehet megoldani a törlést + újraparticionálást + újraformázást (bővebben). Persze ha nem zavar, hogy ott van a korábbi rendszer "maradéka", akkor elég csak a C-t újraformázni. :D

[ Szerkesztve ]

(#150013) acsati


acsati
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

#150012 King Unique: segítség volt számomra a kötet kiterjesztés is, valamint a linkelt leírás a tiszta formázáshoz is hasznos lesz. Bocsánat az amatőr kérdésekért. Hasznomra volt a válaszod, most már ezeket is tudom.

(#150014) Oliverda


Oliverda
félisten

Nem tudom, mit szívott a W10, de automatikusan ilyen blokkméretre formázott egy exFAT fájlrendszerű SSD-t. :Y :W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150015) King Unique válasza Oliverda (#150014) üzenetére


King Unique
titán

Default cluster size for NTFS, FAT, and exFAT

ExFAT fájlrendszerre formázásnál köztudottan nagyobb az alapértelmezett lemezfoglalási egység a tárolókapacitástól is függően mint NTFS-nél, ami a formázásnál a legördülő menüben is látszik exFAT és NTFS esetén, vagyis nem világos a rácsodálkozás miértje... Hacsak nem az, hogy a linkelt útmutató szerinti 128 KB helyett miért 2 MB, de az a leírás régebbi, elvileg Windows 7-ig érvényes, ellenben az újabb Windows-verzióknál lehet attól eltérés, meg ugye az utóbbiaknál pl. NTFS esetén sem 256 TB a limit, hanem 2 MB-os lemezfoglalási egységgel formázva 8 PB.

Egyébként gondolom belső / külső SSD-ről lehet szó és Windows & macOS közös használatról, mert más esetben nincs sok értelme az exFAT fájlrendszer használatának.

[ Szerkesztve ]

(#150016) Oliverda válasza King Unique (#150015) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha az általad linkelt táblázatban látható 128 KB-os blokkméretet állított volna be, még talán fel sem tűnt volna, de azért a 2048 KB szerintem egy kicsit már sok, pláne egy SSD-hez. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150017) King Unique válasza Oliverda (#150016) üzenetére


King Unique
titán

Egy SSD-hez miért sok a 2 MB-os blokkméret, valamint akkor miért nem formázod újra kisebbel (ha engedi), ha számodra ekkora probléma? :F

Egyébként a Wikipedia oldalán is le van írva és szemlétetve egy táblázatban, hogy exFAT fájlrendszernél a kötet méretétől függően eleve nagy lemezfoglalási egységek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#150018) Oliverda válasza King Unique (#150017) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert egy SSD-n is lehet sok kisebb fájl, és ilyen esetben baromi pazarló a böszme 2 MB-os blokkméret. Ráadásul egy modernebb SSD-nél szerintem kevésbé befolyásolja negatívan a teljesítményt a kisebb blokk. Lényeg a lényeg, vagyis a tanulság, hogy minden esetben érdemes kézzel beállítani az értéket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150019) King Unique válasza Oliverda (#150018) üzenetére


King Unique
titán

Ebből max. a tárhelypazarlás a reális, ha minél nagyobb a lemezfoglalási egység és a fájlok száma, ami a (cluster size)/2 * (number of files) képlettel kiszámolható.
A teljesítményhez viszont kb. semmi köze nincsen, az SSD vezérlője nem foglalkozik partíciókkal és fájlrendszerekkel, + sok apró fájl jellemzően rendszermeghajtóknál és rendszerpartícióknál van, ott meg eleve nem exFAT fájlrendszert használ egyik desktop OS sem, többek között a Windowsok sem. :N
Nem feltétlen, mivel alapesetben általában oké szokott lenni a formázásnál a Windows által beállított alapértelmezett lemezfoglalási egység, kisebbet meg csak akkor lehet beállítani, ha azt a kötetméret engedi.

[ Szerkesztve ]

(#150020) Oliverda válasza King Unique (#150019) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor mi értelme ilyen esetben a nagyobb blokkméretnek, miért állít be ilyen nagy értéket?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150021) King Unique válasza Oliverda (#150020) üzenetére


King Unique
titán

Mint már le lett írva, a fájlrendszer mellett a kötet méretétől is függ az alapértelmezetten beállított lemezfoglalási egység, a Windowsok formázási opciója is általában ahhoz igazítja. Ahol pl. X TB-os meghajtók esetében nem meglepő az 1-32 MB közötti alapértelmezett lemezfoglalási egység exFAT fájlrendszernél.

[ Szerkesztve ]

(#150022) Oliverda válasza King Unique (#150021) üzenetére


Oliverda
félisten

De miért függ a kötet méretétől? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150023) King Unique válasza Oliverda (#150022) üzenetére


King Unique
titán

Miért nem olvasod el és értelmezed a linkelt leírásokat? Azokban benne van minden szükséges információ. ;)

(#150024) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Windows 10-es laptopon szeretnék jelszóval védett/titkosított mappát létrehozni. Nem államtitkokat tárolok, nem kell ilyen szintű védelem, de hurcolom a laptopopot, illetve 1-2 alkalommal másoknak is át kell adnom. A lényeg, mappákat szeretnék titkosítani, zárolni, amellett, hogy a tartalmukat is relatíve szeretném könnyedén szinkronizálni, mondjuk egy pendrájvval. Ráadásul jó lenne, ha cross platform lenne. A Cryptomatort próbáltam, de pár kattintás után összeomlott, mint a kártyvár. Valami ilyesmit keresnék, de sokkal stabilabbat... Tudnátok ajánlani valamit? Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#150025) Doky586 válasza DrKapocs (#150024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Veracrypt. A konténer egy file legyen (ami akár ráfér egy pendrivera). Amikor feloldod egy meghajtóként (pl T:\ ) látod.

(#150026) Oliverda válasza King Unique (#150023) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolod, nem azzal kezdtem? ;) Semmilyen elfogadható magyarázat nincs egyikben sem arra, hogy a Windows miért állít be ilyen lób@szó nagy blokkméretet automatikusan. Értem én, hogy a meghajtó kapacitásához kötötték, vagyis azt tippelték, hogy a nagy meghajtón majd 99,9%-ban csak jó nagy fájlokat fog tárolni mindenki, ami bizonyos esetekben igaz lehet, máskor viszont nem, és akkor jöhetnek ki olyan gyönyörű eredmények, hogy 46 megányi kis fájl közel 10 gigát foglal el a lemezen:

Az exFAT 2^32, vagyis 4,294,967,296 blokkot képes kezelni, amibe még egy 10 terás meghajtónál is simán belefér a 4K-s blokkméret. Tudom, utópisztikus, de formázásnál két egyszerű kérdéssel, illetve opcióval könnyen lehet optimalizálni a blokkválasztáson, na, de ennyire sosem volt felhasználóbarát a Windows, és valószínűleg nem is lesz az egyhamar.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150027) Geth válasza Oliverda (#150026) üzenetére


Geth
addikt

Tudom, utópisztikus, de formázásnál két egyszerű kérdéssel, illetve opcióval könnyen lehet optimalizálni a blokkválasztáson, na, de ennyire sosem volt felhasználóbarát a Windows, és valószínűleg nem is lesz az egyhamar.
Most csak win11 van előttem, de jó hírem van: a formázásnál kiválasztható a blokkméret.

(#150028) Oliverda válasza Geth (#150027) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem a kiválaszthatóságra gondoltam, az már régóta megvan. A felhasználók döntő többségének fogalma sincs arról, hogy mi az a blokkméret, a pontos érték kiválasztása szerintem már expert szint. Én ezt három opcióval oldanám meg:

1. A meghajtón vegyesen kis és nagy fájlokat is tárolni fogok
2. A meghajtón csak nagy fájlokat fogok tárolni
3. A Windows döntsön

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150029) Geth válasza Oliverda (#150028) üzenetére


Geth
addikt

A felhasználók döntő többségének ez az egész tökmindegy kategória.
Van konkrét problémád, kérdésed?

(#150030) Oliverda válasza Geth (#150029) üzenetére


Oliverda
félisten

Én mondjuk nem szeretem, ha 46 megányi fájl 10 gigát foglal a lemezen, de hát kinek mi a probléma. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150031) Geth válasza Oliverda (#150030) üzenetére


Geth
addikt

Én se. De nem nagyon használok lokális meghajtókat. Amit igen, az meg nem exFAT. Ki miből csinál problémát :))

(#150032) King Unique válasza Oliverda (#150026) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem gondolnám, ha ezek mind ekkora kérdés. :N
Nincsen elfogadható magyarázat? Az operációs rendszerek, beleértve a Windowsok is eleve az optimális, minél jobb teljesítményt biztosító lemezfoglalási egységet állítják be a formázásnál alapértelmezetten a kötet méretéhez is igazodva.
Ja, és nemcsak a Windowsok, itt van egy linuxos példa, ahol a Linux egy 128 GB-os pendrive exFAT-ra formázásánál 128 KB-os foglalási egységet állít be alapértelmezetten, ami megint nem 4 KB. :))

Mármint az a "46 megányi kis fájl " közel 7000 db mappa és 80 000 fájl egy adattárolásra szánt meghajtón valóban elég hétköznapi példa, vagy lehet inkább mégsem. :D Ahol a már említett (cluster size)/2 * (number of files)" képlet értelmében ilyen sok fájlnál nem meglepő exFAT esetén a nagy tárhelyfoglalás...

Mi nem felhasználóbarát Windowsoknál, amikor a formázásnál exFAT fájlrendszer esetén is eleve beállítható manuálisan az alapértelmezettől eltérő lemezfoglalási egység? :F Már ha annyival jobban tudja a kedves felhasználó, mert az esetek nagy részénél eleve nem kell ezzel foglalkoznia. Na meg a nagy többség Windowson eleve NTFS fájlrendszerre formázva használja a belső és külső SSD-ket és nem exFAT-ra, amely utóbbi hivatalosan cserélhető lemezeknél (memóriakártyák, pendrive-ok) használatos...

[ Szerkesztve ]

(#150033) Doky586 válasza Oliverda (#150028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A frissen beépített MI úgy érezte hogy te nem akarsz vegyesen kis és nagy fájlokat tárolni rajta, csak nagy 4GB+ os mkv-kat.. :D
Legyél elnéző neki..

(#150034) Oliverda válasza King Unique (#150032) üzenetére


Oliverda
félisten

"Az operációs rendszerek, beleértve a Windowsok is eleve az optimális, minél jobb teljesítményt biztosító lemezfoglalási egységet állítják be a formázásnál alapértelmezetten a kötet méretéhez is igazodva."

Kétlem, hogy egy modern SSD-nél (pláne, ha nem rendszermeghajtóról van szó) mérhető teljesítménybeli hatása lenne annak, ha 4k helyett pl. 128k vagy épp 256k a blokkméret.

Nem attól lesz felhasználóbarát valamit, hogy valahol, valamelyik menüben vagy parancssorban szinte bármit be vagy át lehet állítani, hanem attól, hogy a user könnyen megtalálja amit keres, egyértelműek az információk, könnyedén tud navigálni, illetve az adott eszköz törekszik a hibázási lehetőségek minimalizálására.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150035) Geth válasza Oliverda (#150034) üzenetére


Geth
addikt

Ezt szerintem sokan a hsz-ed nélkül is tudtuk. Neked viszont el kell fogadnod, hogy itt zéró ráhatásunk van arra, hogy amit megálmodunk, az be is kerüljön valamelyik követő verzióba, erre nem ez a megfelelő fórum.

(#150036) King Unique válasza Oliverda (#150034) üzenetére


King Unique
titán

Csak kétled, vagy le is lett tesztelve, meg hogyan jön ide a régi / modern SSD? Bár az igaz. hogy elsődlegesen a partícióeltolás számít, annak kell rendben lenni.
Egyébként mi ez a 4K foglalási egység mánia, talán mindenféle fájlrendszernél és partícióméretnél az a jó, az az optimális, az mindegyiknél beállítható? Nem! :N

Ha már ennyire kritizálod a Windowsok exFAT-ra formázását, akkor mutatsz olyan másik asztali operációs rendszert, ahol az általad elképzelt működés és minden kötetméretnél a tudatalattiba bevésődött 4KB-os blokkméret van? Ha nem, akkor meg valójában miről is beszélünk és miért Windows only jelenségként van ez beállítva? :))

Egyébként meg nyilván részben user error esete is, ha a kedves felhasználó olyan fájlrendszert erőltet egy helyi lemezen és sok apró fájl esetén az ott használatos NTFS, EXT4, HFS+ stb. naplózó fájlrendszerek helyett, ami (exFAT) valójában eleve más felhasználási célra (memóriakártyák, pendrive-ok, nagyobb méretű fájlok tárolása) lett kitalálva...

[ Szerkesztve ]

(#150037) Oliverda válasza King Unique (#150036) üzenetére


Oliverda
félisten

MacOS alatt még nem formáztam több terás SSD-t, de szerintem a rendszer alapvetően felhasználóbarátabb mint a Windows. Lehetne ezen vitatkozni, csak szerintem (is) felesleges.

Ha pedig mutatsz egy jobb fájlrendszert, ami egyaránt natívan támogatott Windows és MacOS alatt, akkor isten bizony átformázom. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#150038) King Unique válasza Oliverda (#150037) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a több TB-os SSD-t a macOS sem 4 KB-os foglalási egységgel formázná (sőt, az a formázásnál még adatlemezre is kreál EFI-rendszerpartíciót...) exFAT-ra és az sem a felvázolt működés szerint tenné, vagyis pont ezért valóban felesleges...

Az NTFS-t eleve natívan olvassa a macOS is, max. az íráshoz kell terminál vagy 3rd party program, ahogyan az utóbbival a HFS+ és APFS fájlrendszerek kezelése akár Windowson is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#150039) tordaitibi válasza Oliverda (#150037) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Napok óta hasogatod a szőrszálat.
Mekosék ha belepakolnák az ntfs write módot, akkor csakis ntfs fájlrendszer. Minden beépített másodvinyóm és külső táram ntfs. Jópár tera ezek együtt és soha gondom nem volt. Igaz Mekem se volt sose :)
Nem tudom mi bajod vele, modern naplózó fájlrendszer, Linuxok kezelik, Androidos eszközök kezelik, 4-5 évnél nem öregebb okostévék, médiaboxok kezelik.
Ezokból az exfat lassan lejárt lemez. Ahogy a fat meg fat32 is, mivel már jópár éve a kezeim között lévő összes gép uefi-je elstartoltatja ntfs pendrájvről is a telepítőt, így legalább nem kell vim-et darabolni vagy az általam utált MCT-t használni hanem mehet a komplett W10 vagy W11 iso a penre egy az egybe.

De ha neked kell az exfat, manuálisan állíts be neked tetsző méretet, az 2 másodperc, itt meg 2 napja megy a hepaj.


(#150040) DrKapocs válasza Doky586 (#150025) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm szépen, majdnem tökéletes. Egyetlen hiányossága, hogy androidhoz nem készült app.

(#150041) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Van egy zsír új OS nélküli Asus ExperBook B1400C notim, de sehogy nem sikerül rá Windows 10-et tennem, a legfrissebb gyári szűz OS-t töltöttem le ISO-ba :W Windows 11-et nem erőltetném, vagy ez a típus már csak ezt támogatja :F
Rufussal USB kulcs elkészít, boot és nem látja kapásból a M2.sata SSD-t a telepítő, amire telepíteni kellene :U Oké, SSD ki, készítek rá egy "Windows To Go" Windows 10 telepítést, minden lefut oké. Majd m2.ssd notiba be: boot hiba.
Mindenféle BIOS típussal is próbáltam már, több pendrive-val is és 3 db USB is van van a notin: mindenhol próbáltam a telepítést is. Semmi előrelépés.
SecureBoot kikapcsolva. Noti bios látja, és kezeli szépen a meghajtókat egyébként.
Asus sajátosság lenne? Vagy én felejtetem el egy mezei Windows telepítés jól csinálni :W

(#150042) Zoz válasza atika88 (#150041) üzenetére


Zoz
őstag

(#150043) King Unique válasza atika88 (#150041) üzenetére


King Unique
titán

Csak a szokásos VMD probléma.

(#150044) atika88 válasza King Unique (#150043) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm, zseniális. Megoldva eme probléma :K

(#150045) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy is van?Ha a gépben processzort cserélek akkor újra kell rakni a windowst vagy nem?Meg a windows aktivációja is megmarad proci cserénél ugye?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#150046) King Unique válasza Pityu. (#150045) üzenetére


King Unique
titán

Ha akár alaplapcsere, teljes platformváltás, stb. után is megtartható a jelenleg telepített Windows 10 és nem kell emiatt újratelepíteni (példa), akkor adott a válasz, hogy szimplán a CPU cseréje miatt kell-e (= nem).
A Windows 10 aktivált állapotához semmi köze nincsen a CPU cseréjének, ott hardverkonfiguráción belül max. az alaplapcsere számít, de még azután is megoldható az újraaktiválás.
A CPU cseréje előtt azért a Fast Startup funkciót nem árt kikapcsolni és úgy leállítani a Windows 10-et, vagy a Shift + leállítás módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#150047) Pityu. válasza King Unique (#150046) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi,a hibernálást alapból ki szoktam kapcsolni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#150048) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A scratch.mit.edu oldalról letöltött .sb3 kiterjesztésű fájlok (de lehetne bármi) hozzá lettek rendelve a Firefox-hoz. Hogy tudom ezt megszüntetni? Azt a lehetőséget, ahol az alapértelmezett programokat fájltípusonként ki lehet választani ismerem, de nincs olyan opció, hogy ne legyen társított alkalmazás. A regeditben lehet esetleg valahol? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#150049) AlyrArkhon válasza tylerddd (#150048) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

gyalogos ut biztos van.
a) intézöben jobbklikk-tarsitassal hozzarendeled vmi olyanhoz, amiben nem zavar, ha az nyitja meg (pl jegyzettomb)
b) az altalad is irt helyen kersz egy alaphelyzetbe allitast mindenre - ez esetben azokat, amiket nem az alapertelmezett programmal hasznalsz, ujra be kell allitani.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#150050) Geth válasza tylerddd (#150048) üzenetére


Geth
addikt

HKEY_CLASSES_ROOT\.sb3 alatt kezdeném a nézelődést.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.