Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) kisapa válasza #73540608 (#53701) üzenetére


kisapa
senior tag

Ezt a gyors indítást hol találtad a windowsban. Úgy emlékszem itt láttam régebben de most nincs.

(#53752) raidx válasza kisapa (#53751) üzenetére


raidx
őstag

Vezérlőpult,Minden vezérlőpultelem,Energiagazdálkodási lehetőségek, Főkapcsoló funkciójának megadása, Jelenleg elnemérhető beállítások módosítása és ott lessz alul.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53754) vlevi válasza kisapa (#53751) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, hogyan van nálad beállítva, de ha a hibernálás funkciót kikapcsolod, akkor a gyorsindítás többé nem jelenik meg a windowsban.

(#53755) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Sziasztok! A következő problémában szeretném a segítségeteket kérni:
Adott egy Asus Transformer Pad T101HA förmedvény. Megkértek, hogy erre telepítsek 32bites rendszert, mert van egy alkalmazás, ami 64bit alatt nem hajlandó futni kompatibilis módban futtatva sem (de amúgy is jogosnak érezném kérést 1.44GHz Intel Atom, 2Gb RAM, 64Gb tárhely mellett).
A gond az, hogy annyira buta a BIOS, hogy csak fastboot-ot és secure boot-ot enged állítani. Természetesen mindkettőt kikapcsoltam, de 32bites telepítőt az UEFI kizárólagossága miatt nem tudok indítani. Próbáltam All-in-One telepítőt is, azt elindítja, de azon belül ha 32bitet választok, hibával leáll (hiányolja a boot-hoz szükséges .efi fájlt). 64bitest választva természetesen menne a telepítő.
Van valami megoldás arra, hogy a 32bites telepítőt 64bitesnek tudjam hazudni a BIOS felé? (Rufus-féle iso kiírás gpt partícióval nem volt elég neki.)

[ Szerkesztve ]

(#53756) vlevi válasza Balázs1986 (#53755) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jajjjajjaj.
Ha ehhez a géphez nincs BIOS (mármitn a hagyományos értelembe vett, régi BIOS), csak UEFI, akkor nincs az az isten, aki 32 bites telepítőt csinál rá.
Az UEFI ugyanis csak efi bootolásra képes, azt pedig csak a 64 bites rendszerek tudják megcsinálni. 32 bitesek semmiképpen.
Szóval, ha a gépben nincs legacy bios, akkor nem sok esély van rá :(
Amióta én is kikapcsoltam az otthoni azstali gépen a legacy bios-t (és csak uefi van), azóta régebbi telepítő cd-ket abszolút nem látja, éppen a fent említett uefi boot dolog miatt.

(#53757) Balázs1986 válasza vlevi (#53756) üzenetére


Balázs1986
addikt

Azért nem értem az egészet, mert elvileg hagyományos AMI BIOS van rajta a maga szürke-kék ezer éves rondaságával, csak éppen választani nem lehet, hogy legacy módú telepítést engedjen. Ez így elég gáz :F

(#53758) vigyori78 válasza Balázs1986 (#53757) üzenetére


vigyori78
őstag

Sajnos T101HA -hoz nincs is csak win 10 64bit támogatás.
Rufus-féle iso kiírás gpt partícióval nem volt elég neki.: Próbáld meg MBR-el arra mit reagál.

Bár mint írtam driver sincs 32bit-hez.

[ Szerkesztve ]

(#53759) Balázs1986 válasza vigyori78 (#53758) üzenetére


Balázs1986
addikt

MBR-t is próbáltam, de sajnos semmi. Már kínomban azon agyaltam, hogy a bootia32.efi-t lecserélem a telepítőben bootx64.efi-re, hátha (persze nem léptem meg...egyelőre :D )
Azt láttam, hogy nincs driver az Asus oldalán, de gondoltam hátha a gyártók saját oldaláról szedettek jók lehetnek. De ezt már jó eséllyel sosem tudom meg, ha egyszer az install-ig sem jutok :F
Minden esetre köszönöm a segítséget, ill. neked is vlevi!

(#53760) abteam2008


abteam2008
tag

Sziasztok! Adott egy Lenovo Ideapad Y700-as laptop (AMD FX-8800P APU with R7 Graphics, R9 M385X GPU stb.). Konkrétan a gond a videokártya driverének frissítésével van. Hiába teszem fel az amd oldaláról a legfrissebbet, a Windows Update mindig visszaállít egy sokkal régebbit. Az eszköztelepítési beállításokat "Nem (az eszköz hibásan működhet)"-re állítottam már, de mindhiába. Már a gpedit.msc-vel is próbálkoztam (felügyeleti sablonok -> rendszer -> eszköztelepítés -> eszköztelepítési korlátozások -> eszköztelepítések megakadályozása az illesztőprogramok eszközosztálya alapján -> ide az eszközkezelőből kimásoltam, ami kell). Ezzel az utóbbi módszerrel egy ideig jó (pár napig), aztán újra felülíródik a driver.

Windows 10 Próról van szó. Nektek van valami ötletetek esetleg a megoldásra? Előre is köszönöm! :R

Xbox Series X

(#53761) kisapa válasza vlevi (#53754) üzenetére


kisapa
senior tag

Szerintem a hibernálást mintha kikapcsoltam volna valahol,mert úgysem használom. Ilyenkor a leállítás teljes kikapcsot csinál vagy ugyanúgy elmenti a rendszer paramétereit? Csak azért érdekes mert nagyon gyorsan elindul a gépem, és olyan mintha működne a gyors indítás.

(#53762) cigam válasza mckay (#53743) üzenetére


cigam
félisten

Ha jól értem, csak a domain adminisztrátor csoport tagjai férnek hozzá az adminisztratív megosztásokhoz.

Amúgy itt egy leírás hogyan lehet bekapcsolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53763) laskr99


laskr99
addikt

Van egy app amit egy másik app fel akart rakni de megszakítottam. Most a gépházban az alkalmazásoknál ott az app neve de eltávolítani nem engedi. Hogy tudom onnan törölni?

(#53764) Popes válasza abteam2008 (#53760) üzenetére


Popes
őstag

LINK

Deus ex machina

(#53765) vlevi válasza kisapa (#53761) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha kikapcsoltad a hibernálást, akkor biztosan nem működik a gyorsindítást.
Kikapcsolt hibernálás esetén nincs hiberfil.sys (vagyis felszabadul 4-8-16giga hely a bootmeghajtódon), és emiatt nem tudja leálláskor hova menteni magát a rendszer. Ennek végeredménye pedig, hogy a gyorsindítás sem értelmezhető, mert nincs miből visszatöltődnie.
Egyébként igen, jól látod, nem érezhető különbség a gyorsindítás ki/be kapcsolt állapota esetén.
Nekem SSD-n van a rendszer, és, ha nagyon stopperrel mérném, akkor talán tizedeket tudnék mérni, hogy hamarabb betöltődik-e, vagy sem.
De a bootidő csak egy töredéke a gép indulásának.
Ott van a gép bekapcsolásától a rendszer bootolásának megkezdődéséig tartó idő, ezt sem tudja a gyorsindítás befolyásolni.
Utána kis karikák pörögnek, ez az a rész, amin a gyorsindítás esetleg hozhat valamit. De mivel ez anélkül is 1, max 2mp, nem jelentős a különbség.
Végül pedig a felhasználónév, jelszó beírása után eltelt idő megint állandó, mert itt már a felhasználói szoftverek betöltődése történik, amd csataliszt, steam, origin kliens, ésatöbbi. Ezeken sem változtat a gyorsindítás.
Ez még ssd-n is eltarthat akár 1 percig is (és szerintem ebben lassab a rendszer, mint a win7 volt).
Én akkor tekintem úgy, hogy bebootolt a rendszer, amikor bejött minden, és a HDD led lenyugodott.

(#53766) flatline#2


flatline#2
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Win 10-t használok és 1 napja olyan problémám van, hogy bármilyen média fáljt le akarok játszani, ebbe beleértve a youtube videókat is (mindegy milyen böngészővel), akkor gép indítása után az első dolog amit elindítok az megy, de ha csak megállítom egy pillanatra a videót vagy a másikat akarok indítani, akkor semmit nem indít, KMPlayer kifagy, winamp szintén, youtube kiírja, hogy hiba történt és ilyenkor csak úgy megy újra minden ha újraindítom a gépet, de ilyenkor is csak az első média fájlig jutok, ahogy fentebb írtam.
Plusz móka, hogy ilyenkor az újraindítás is kb. 3-5 perc, nem a boot, hanem amíg leáll a gép.

Légyszi segítsetek, hogy mi lehet a gond. Avast és Anti-Malware nem talált semmit, amúgy sem látogatok olyan oldalakat vagy telepítek fel akármit, ahonnan bármit össze tudnék szedni.
Nem nagy kedvem van rendszert újratelepíteni, csak ha nem lesz más mód.

Tegnap egyik újraindításnál, miután még ment a gép, de már a képernyő kikapcsolt, egyszer csak visszajött a következő hibaüzenettel, mielőtt újraindult
"A számítógép problémát észlelt, ezért újraindul. Összegyűjtünk néhány hibainformációt, aztán újraindítjuk a rendszert."
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#53767) flatline#2 válasza flatline#2 (#53766) üzenetére


flatline#2
tag

Még annyival kiegészíteném, hogy a leálláskor a hibaüzenet alatt az szerepel, hogy
DRIVER POWER STATE FAILURE

(#53768) flatline#2 válasza flatline#2 (#53766) üzenetére


flatline#2
tag

Ok,
gyorsan megpróbáltam utánanézni és mindenhol azt írták, hogy ez valamelyik driver problémája lesz.
Frissítettem a Geforce drivert és nem akarom elkiabálni, de ez most úgy néz ki, hogy működik is. :)

(#53769) raidx válasza abteam2008 (#53760) üzenetére


raidx
őstag

Tőltsd le Ms-től a wushowhide.diagcab appot. Ha legközelebb feltelepül a nemkívánt driver elindítod az appot, vársz türelmesen, maj kijelölöd az eltávolítandó drivert. Többször nem rakja fel. A továbbiakban neked kell gondoskodni a frissítéséről a felrakott drivernek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53770) raidx válasza vlevi (#53765) üzenetére


raidx
őstag

Nálam ki van kapcsolva a hibernálás mert nem használom de a gyorsindítás működik. Legalűább is 8-10 másodperc alatt feláll a gép. Még ugyan nem mértem de gyorsan feláll.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53771) vlevi válasza raidx (#53770) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hibernálás nélkül nem mükodhet a gyorsinditas.
Leállításkor mennyit ír a hdd-re, mielőtt leáll?
Azért kérdezem, mert még ssd-n is sokkal tovább tart a leállás a bekapcsolt gyorsinditas mellett, mint kikapcsolt gyorsinditassal. Nem mértem az időt, de 3-4 masodpercig ír az ssd-re kikapcsoláskor, mielőttleáll. Kikapcsolt gyorsinditassal ez ninca.

(#53772) #71746560 válasza vlevi (#53765) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,jól leírtad. :C
Összefoglalóba be kellene rakatni. :K
Nem volna legalább ennyi mém kérdés-megállapítás. :F

(#53773) kisapa válasza raidx (#53752) üzenetére


kisapa
senior tag

Éppen azt a képet másoltam be,hogy nekem nincs ott.

velvi Köszönöm a választ. Nekem is ssd-n van a rendszer és tényleg nagyon gyors.

[ Szerkesztve ]

(#53774) movax válasza abteam2008 (#53760) üzenetére


movax
őstag

Felteszed a kívánt drivert, majd: az asztalon a saját gépen jobblikk, tuladonságok, advanced system settings (haladó beállítások, vagy mi, magyarul) és a hardver fülön a device installation settings-ben (fentől a második) kikapcsolod az automatikus driverfrissítést, és kész.

(#53775) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

A következő a problémám:

A gépbe ki lett cserélve a HDD egy SSD-re. Ez kapott egy friss telepítést, frankón működött, 11.30.-ai telepítés.
Utána annyit változtattam, hogy kaptam 2x2GB memóriát, és kipróbáltam, majd visszakerült a saját 4x1-em.
Lett egy LG tv, és feltettem egy programot (SmartShare), amin van megosztás, és, ha megy a gép, akkor TV be tud lépni a megosztásokra. Utána még kipróbálásra csatlakoztatva lett egy Dell monitor. (GTS450 a kártya)

És a napokban néha amikor bekapcsolom a gépet különböző kék-halál-ok fogadnak. Nyomok egy resetet, és 2.-ra bejön a Win, minden fasza.

Azt hiszem
Kernel Security Check Failure volt a mai. A tegnapelőttire már nem emlékszem, de arra rákeresve is driver problémát írt a google.

Konkrétan driver változtatás viszont nem volt. Az LG 630V talán az eszközökhöz bekerül, nem tudom, mert most nincs ott, de mondjuk be sincs kapcsolva a tv.
B*rok, ha akkor kék-halálozik, ha úgy kapcsolom be, hogy lent a TV nincs bekapcsolva.

A telepítések:
SmartShare 12.03.-ai
12.09-én volt nvidia driver frissítés
C++ 2013-at kapott aznap
15.-ére teszi az office-t, gondolom frissítés miatt
Get data back for FAT kellett adatot visszahozni 12.27.
C++ 2015 jan. 07. (egy játék tette fel, amit elindítottam a gépem kipróbálásra, de ez előtt már kék-halálozott)

(#53776) Lenry válasza [CS]Blade2 (#53775) üzenetére


Lenry
félisten

tedd át a RAMot másik foglalatba. nézd meg, hogy nem piszkos-e a modul és a foglalat

plusz ha felírnád a kékhalál hibakódjait, az is segítene

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53777) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Másnak rendesen települ a defender KB2267602 -updateje?

(#53778) [CS]Blade2 válasza Lenry (#53776) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem jegyzi az eseménynapló a kék-halálokat:

Az átvitel bizonyos naplózási eseményeket kihagyott. 0

Este az utolsó: (10016)
A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{8D8F4F83-3594-4F07-8369-FC3C3CAE4919}
, APPID:
{F72671A9-012C-4725-9D2F-2A4D32D65169}
, felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM, SID: S-1-5-18, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

ma:
az 1.:
Az összeomlási memóriakép inicializációja nem sikerült!

2.:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

A boot után pedig az utolsó megint a 10016-os.

(#53779) Lenry válasza [CS]Blade2 (#53778) üzenetére


Lenry
félisten

Start menüre jobb klikk -> Rendszer
bal oldalt: Speciális rendszerbeállítások
felnyíló ablakban: Indítás és helyreállítás - Beállítások
felnyíló ablakban: Rendszerhiba
- Az esemény bejegyzése a rendszernaplóba - legyen bepipálva
- Automatikus újraindítás - ne legyen bepipálva

így egyrészt bejegyzésre kerül a hiba, másrészt te is látni fogod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53780) [CS]Blade2 válasza Lenry (#53779) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az a vicces, hogy így van beállítva. Ezt a telepítés napján 99%-ban be szoktam állítani. Az újraindítással nincs is gond, mert megjelenik a kék-halál, de a naplóba nem írta be valamiért, pedig be van kapcsolva. Beírta, hogy nem tudta feljegyezni. Gyakorlatilag. Szóval naplóz.

memtest for windows 3 példányát futtattam azóta, mióta írtam. A memória része jónak kell, hogy legyen.

Egyszer csak bekerült az eszközkezelőbe az lg tv
digitális lejátszó eszköz
LG web os tv

valamint
szoftveres eszközök
lg web os tv
Microsoft device association root enumerator
Microsoft GS hullámtáblás szintetizátor

Szerintem a tv bekapcsolására jön elő a két tv, a másik kettőt nem tudom hogy láttam-e már korábban :F
A root enumerator törlése viszi a két lg web os tv-t is.

Még megnézem, hogy mikorra tudnák visszaállítást csinálni, hátha.

Remélem, hogy nem ez az LG smartshare csinálja, mert ez így elég jó. Nem kell külső hdd-vel levinni a filmet, hanem a tv-n be tudok jönni a megosztásokba.

(#53781) Lenry válasza [CS]Blade2 (#53780) üzenetére


Lenry
félisten

oké, hogy akkor nem naplóz, de amikor kékhaláloz, akkor csak van egy hibakód. az kellene, mert anélkül nem tudjuk, hogy egyáltalán mi okozza a hibát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53782) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem,hogy Microsoft Edge böngészőben be lehet állítani háttérképet a kezdőlapnál mint a többi böngészőnél?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#53783) [CS]Blade2 válasza Lenry (#53781) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Megnézem, amikor legközelebb csinálja.

Úgy rémlik, hogy nem volt hibakód, hanem hibaüzenet volt:
Kernel Security Check Failure

az, hogy 0x000 mennyi, azt szerintem a 10-es nem írja ki, legalább is nem részlik, hogy számokat írna.

(#53784) raidx válasza [CS]Blade2 (#53780) üzenetére


raidx
őstag

Nekem a VGA driver okozott hasonlókat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53785) Rókabajusz


Rókabajusz
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem.
Probált a win10 frissiteni a NET frameworkot,de nem sikerult neki sajnos..
Ezt a hibakodot irja ki:8x800f081f

Nem tudom mi lehet a gond, keretem neten is,de érdemben nem sikerult változtatnom a dolgon.

(#53786) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy notebook, amin újra szeretném tenni a rendszert. Igen ám, de telepítés közben a képembe tolja ezt a hibaüzenetet: 0x800700570
Valakinek van esetleg ötlete mi lehet a baj? USB-ről telepíteném a rendszert. Köszönöm előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#53787) -=RelakS=- válasza Rókabajusz (#53785) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem 0x80071A91 kóddal nem települt a .NET3.5. Feladtam, mert a rendes windows frissítések sem települtek :((

Reinstall volt

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53788) Rókabajusz válasza -=RelakS=- (#53787) üzenetére


Rókabajusz
csendes tag

A fene megeszi, valami olyasmit olvastam az én hibakodomrol,hogy lehet a windows frissitéseket kell engedélyezni,de nem tudom hol kell bekapcsolni sajna..

(#53789) MasterDeeJay

Egy frissítés óta nem működik a KVM switchem normálisan de az a gond hogy nem tudom melyik frissítés okozza. Már 3 hónapja ilyen. Sajnos voltam olyan hülye hogy nem törődtem vele így rendszervisszaállításom sincs pár hónapra visszamenőleg.

A tünet:

KVM switchet átkapcsolom másik gépre. Kapcsolom vissza megy. Átkapcsolom megint a másikra majd használom a gépet. Eltellik kb fél óra majd visszakapcsolom az elsőre és mintha szét lenne fagyva az első gép se bill se egérre nem reagál. A bill numlock világít de nem kapcsolható, egér világít de nem reagál.
A gép nincs széffagyva, teamviewerrel fel is tudok menni ahol az eszközkezelőben az usb eszközökre azt írja hogy nincs telepítve, meg nem is tudom eltávolítani és újat sem érzékel csak szétfagy az az ablak.

Ha ekkor akár milyen usb eszközt dugok be egyiket sem ismeri fel, nem ír semmit mintha nem is lenne rádugva.
Ha itt fogom magam és nyomok egy lekapcsolást vagy újraindítást akkor 10 percig tököl és szétfagy az újraindítás és leállítás feliratnál. Ekkor nyomok egy power gombot és látszólag lekapcsol de nem és hosszan nyomva lehet lekapcsolni. A KVM-et mindegy milyen portra dugom mert mindnél ezt csinálja.
A logokból semmi nem derül ki, nem kékhalálozik és nem ír semmi gyanús hibát. USB driverre gyanakszom de ezek full alap eszközök nem kell nekik driver. (Asus AM1M-A)

(#53790) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

build 15002

We’ve added an option that will enable you to pause updates on your computer for up to 35 days. To pause your machine, go to the Advanced options page of Windows Update Settings. This capability will be available on Professional, Education, and Enterprise editions of Windows.

We’ve added an option that will now allow you to decide whether or not to include driver updates when you update Windows. This capability will be available on Professional, Education, and Enterprise editions of Windows.

SP3-al már használható lesz ez a win10 is :K

/s

(#53791) senki66 válasza wjbhbdux (#53790) üzenetére


senki66
senior tag

Gondolom ez még csak inglisül tud, le lehet szedni valahonnan ehhez a frissítő/telepítő fájl(ok)at, mert ugyan anno csatlakoztam az Insiderekhez, de a büdös életben nem kaptam semmi insider frissítést, úgyhogy kikapcsoltam?

(#53792) raidx válasza MasterDeeJay (#53789) üzenetére


raidx
őstag

Próbáld meg. Lehúzol minden USB eszközt majd az eszközkezelőbe eltávolítod a drivereket. Majd reboot és lehet próbálkozni. Amúgy valami gubanc van a ggépeddel mert a Felkiáltjeles sárga háromszögek hibát jelentenek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53793) raidx válasza wjbhbdux (#53790) üzenetére


raidx
őstag

És ez is lefogja a rendszert mint a szülinapi frissítés?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53794) Lenry válasza wjbhbdux (#53790) üzenetére


Lenry
félisten

persze a Home verziókba ez nem kerül bele... :(((

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53795) daimonion válasza wjbhbdux (#53790) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez érdekes mert eddig volt már ugye
Windows10 TH 1
Windows10 TH2
Windows10 THUpdate1
Windows10 THUpdate2
Windows10 AU1607

ha jól számolom a 1704 build ami creator update lesz már a 6. nagyobb frissítés ;]
Egyébként meg használható így is nincs ezzel semmi baj.

(#53796) netpeti98 válasza daimonion (#53795) üzenetére


netpeti98
addikt

Windows10 THUpdate1
Windows10 THUpdate2

Ezek mik lennének?

Eddig volt:
TH1 (az első kiadás) - 1507
TH2 (őszi frissítés) - 1511
RS1 (évfordulós frissítés) -1607

Most jön a RS2 (Creators update) - valószínűleg 1704, ami ha nem számoljuk a TH1-et, akkor valóban a 3. frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#53797) #71746560 válasza netpeti98 (#53796) üzenetére


#71746560
törölt tag

Meg vele az újabb káosz is jön. :W
Remélem csődbe mennek,hogy még mindíg szar ez az OS! :Y
Katasztrófális. :O

(#53798) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ez a kép jó a 10-esre is:

Azért nem lesz több verzió, mert ennek a gatyába rázása egy örökkévalóság...

(#53799) tomp


tomp
félisten

Lett egy pár törölhetetlen mappám. A mappák üresek és belelépni sem tudok mert a rendszer szerint nincs olvasási jogosultságom. Ezek mellett ma lett egy tartalommal együtt törölhetetlen mappa. Van benne egy 23GB-os m2ts fájl. Ebbe bele tudok lépni de a fájlt nem tudom megnyitni. Nincs engedélyem hozzá. Rendszergaztatól kérjek engedélyt...
A mappákat az utorrent hozta létre. Mi történt a rendszerrel, hogy nem engedi törölni? :F

(#53800) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Üdv!
Nem tudtam, hogy hová írjak és végülis kapcsolódik az op.rendszerhez :D, szóval:
A konfig: HDD+8 Gb Ram+win10, most bővítettem 4Gbről 8ra a memóriát és eddig a lapozófájl 4-6 Gb érték közé volt beállítva. A kérdésem az lenne, hogy hogyan lenne érdemes beállítani a lapozófájlt, a jelenlegi konfig alatt. ( Azt hallottam, hogy automatán nagyon töredezett lesz a Hdd, igaz ez?)
Előre is köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.