Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) kovi166 válasza 7om (#53599) üzenetére


kovi166
tag

Sajna nem lett jó most is az a hiba.
HDMI használok mindkét helyen.
Ilyet használok lehet ez nem jó?

Kovi

(#53602) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Pár napja kérdeztem, hogy működik-e Win 7 kulcs még Win 10 aktiválásnál..nos megerősítem, hogy működik! Win 7 64bit kulcs gond nélkül aktiválta Win 10 Pro 64bit-et :C

(#53603) Syl válasza Darth_Revan (#53602) üzenetére


Syl
nagyúr

Olyan gépen, amin előtte még nem volt Win10?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53604) Darth_Revan válasza Syl (#53603) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen, frissen vett laptopon. Win 10-et feltelepítettem kulcs nélkül, majd aktiválásnál megadtam a Win7 kulcsot. Gond nélkül elfogadta és Win újrarakásnál már automatikusan aktiválta is amikor netet kapott.

(#53605) qqcqqc válasza Darth_Revan (#53604) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez jó hír, most kéne egy laptopot telepítenem, amin 8-as volt gyárilag.

(#53606) XtremLor


XtremLor
őstag

Belefutottam egy eleg szep kis bugba, FHD, es 4K kijelzo valtogatas utan, (monitor fhd, tv 4k) eszmeletlenul el kezd laggolni a billentyuzet,(eger, es minden mas rendben) valami driver akadhat meg nem tudom, display, logi setpoint drivert toroltem, majd vissza sajnos nem oldotta meg, hibauzenet nincs a naploba igy marha jo kerdes mi a gond, olyan minta lenne egy massziv 5sec csuszas bill leutes utan....ujrainditas utan helyreall, de amint a tv-re kuldok kepet laggol. Otlet, javaslat valaki jart mar igy?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#53607) Syl válasza Darth_Revan (#53604) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm az infót! Van itt nálam egy win7-es core2 laptop, amit újra kellene telepítenem. Akkor kipróbálom rá a tízest.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53608) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha kilövök pár programot aminek az iconja megtalálható jobb alul a tálcán, akkor az ikon ott marad.
HTPCn van egy program amit windows 10 hibájából gyakran ki kell lőni, és simán összejön 20-30 icon belőle.

Természetesen a Windows elég hülye, hogy ilyen esetben még véletlenül se frissítse a tálcát, kérdésem az lenne, hogy milyen program/script ami ezt megteszi helyette? Amit találtam neten AHK scripteket sajnos egyik sem működik W10 alatt, vagy legalábbis a programmal nem. Mivel lehet refreshelni ezeket az iconokat?

Ha egeret fölé viszem persze megoldódik, csak épp HTPC esetében nincs lehetőségem erre, hisz távirányító az elsődleges.

(#53609) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Van valakinek ötlete arra, hogy miért csak 8 GB Ram használható nálam a 12 GB-ból? :(

(#53610) vigyori78 válasza Janou (#53609) üzenetére


vigyori78
őstag

Alaplapod, vga-d milyen ?

Esetleg még:
futtatás>> msconfig
itt rendszerindítás fül - maximális memória ne legyen kipipálva.

(#53611) brownus


brownus
veterán

üdv,

(hp 650) windows 10 pro verzió, legújabb frissítéssel, és pár napja nem megy az ujjlenyomattal való belépés.
a windows hello beállításainál nem tudom megadni a lenyomatomat :F húzogatom, húzogatom de nem történik semmi, a tovább lépés gomb sincs ott. help, és thx!

(#53612) Janou válasza vigyori78 (#53610) üzenetére


Janou
őstag

Maximális memória nincs kipipálva.
Alaplap: Gigabyte GA-970A-DS3P
VGA: Asus GTX 750 TI 2 GB-os.

(#53613) [CS]Blade2 válasza BullZeye (#53608) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Úgy nem jó, hogy kikapcsolod, hogy ne kerüljön oda? Nem lehet, hogy nem az van bekapcsolva, hogy mindnek a megjelenítése, hanem egyesével mind be van pipálva, és valóban annyi szerepel a listán. Pl.: AIMP-nél nálam van 2db is a listán, két zeneszámra.

(#53614) BullZeye válasza [CS]Blade2 (#53613) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem, ha fölé viszem az egeret, akkor a kedves windows frissíti vagyis megnézi, hogy a fantom ikonhoz tartozik e valami futó process, és rögtön eltünteti onnan az ikont. Ez nem zenelejátszó vagy bármi ilyen ez Ambibox, ebből csak 1 process fut egyszerre, kettőt meg se lehet nyitni, csak ha scripttel bezárom az előző process-t akkor az ikonja ott marad. ezt kéne valahogy kiiktatnom, hogy process killnél az ikonok is frissüljenek.

(#53615) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Yamaha R-N301 sztereó hálózati lejátszom. Kábelesen csatlakozik a routerhez.
A PC-men (Windows 10) fut a gyári W10 DLNA szerver. Kérdésem...192/24 FLAC-ot hogy tudok "sugározni" vele? A W10 szervere mire konvertál? Konvertál egyáltalán? Ezt hol lehet állítani?
A lejátszó elvileg tudja a 192/24 FLAC-ot. A forrás minőségét sajnos nem írja ki.
Köszönöm!

(#53616) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Adott egy Asus X55U laptop HD6290-es VGA-val. Előtte Win 8.1 volt a gépen, most viszont átálltam a tizesre. Megpróbáltam feltenni hozzá a legújabb VGA drivert ami a HD6xxx szériához való, viszont a Control Panel-t és magát a VGA illesztőt nem tette fel a telepítő, amit Win 8.1 alatt felrakott. Elképzelhető, hogy Win10 alatt valami nem kompatibilis? Mert ez így elég gáz, vissza kell akkor állnom 8.1-re.

PSN ID: marquuard

(#53617) tpeter77 válasza quailstorm (#53594) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,

köszi letiltottam az app értesítéseket kompletten, így remélem nem lesz gond,
de biztos ami biztos, az engergia gazdálkodásnál is letiltottam a felébresztést.

(#53618) tpeter77 válasza qqcqqc (#53605) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

Nálunk nemrég volt a használt gépek értékesítése. Gyárilag Win7 és Win8.1 op.rendszerrel árulták,
de sosem volt felhasználva a gépen ráragasztott matricás kód.
Most hogy feltettem az egyikre egy Win7-et, a másikra Win10-et, a legújabb ISO lett pendrivera írva, és simán feltelepítettem a gyári win7-es kóddal a Win10 1607-est.
Igaz, ezeken gyárilag Win7 PRO licensz van, nem tudom számít-e.

(#53619) vigyori78 válasza EnterR (#53616) üzenetére


vigyori78
őstag

HD6290-es VGA-hoz nem a HD6xxx szériához való driver kell hanem:

Step 1:
APU

Step 2:
Mobile apu

Step 3:
C-Series APU

Step 4:
Windows 10 - 64 Bit

Mire ezt az oldalt dobja be.

Article Number: GPU-632
The Windows® 10 graph​ics driver for the following APUs is only available from Microsoft® via Windows Update:

AMD A4/A6/A8-3000 Series APUs
AMD E2-3200 APU
AMD E2-3000M APU
AMD E2-2000 APU
AMD E1/E2-1000 Series AP​Us
AMD E-200/300/400 Series APUs
AMD C-Series APUs
AMD Z-Series APUs

To obtain the driver please enable Windows Update and allow it to detect, download and install the appropriate driver for the APU.

Windows 8.1-re meg EZT

Én a helyedben a 15.7.1-et még megpróbálnám de elvileg ahogy fent is írja az amd az update leszedi ami jó hozzá.

(#53620) EnterR válasza vigyori78 (#53619) üzenetére


EnterR
veterán

Mindent értek, köszönöm szépen a részletes választ. :R :R

PSN ID: marquuard

(#53621) Joccc07


Joccc07
addikt

Sziasztok!

Létezhet, hogy meghalt a vinyó a gépembe? Reggel óta scanning and repairing van 7%-on. Egyszer már meguntam akkor kikapcsoltam és skipeltem. Majd nehezen bebootolt és konkrétan nem tudtam mit kezdeni a géppel mert marha lassú volt. Egyszer csak feldobta, hogy a c: meghajtót javítani kell. Rányomtam, hogy, akkor javítsa. Majd mivel menetközben nem tudta javítani kérte az újraindítást. Azóta megint csak scanning and repairing van 7%-on.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#53622) Janou válasza Joccc07 (#53621) üzenetére


Janou
őstag

Indítsd el csökkentett módban és nézd meg Hard Disk Sentinellel. De amúgy elég valószínű így a leírtak alapján. Vagy ha van egy Hiren's Boot CD-d azon is van Sentinel, azzal is megnézheted. Vagy esetleg valami más SMART néző progival.

(#53623) raidx válasza EnterR (#53620) üzenetére


raidx
őstag

A Crimson elég bugos! A 15.7.1-es Catalist jó! Most raktam össze egy ASRock AM1B-ITX+Athlon 5370-es masinát és a Crimsonnal szívtam is. A Végén nehezen letakarítottím és ment helyette a jól bevált Catalist 15.7.1. Azóta flottul működik a masina.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53624) Joccc07 válasza Janou (#53622) üzenetére


Joccc07
addikt

Nem sikerült elindítani csökkentett módban sem.

Boot után 1 kattintás 10 perc várakozás a jelenlegi felállás.
Windows nem lehet ludas mert karácsony után lett újratelepítve. Eddig semmi nyűgje nem volt. A bunyó meg lassan 10 éves lesz.

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#53625) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Helló!

Win10-re váltás óta akadozik a filmek és audióanyagok lejátszása.. Filmekhez MPCHC-t zenéhez Winamp-ot használok.. Audigy Support Pack 6.1 és legújabb Amd VGA driver van fenn..
Elvileg a Windows is frissíti magát ha van mire..
Mi lehet a probléma?? :U

Köszönöm!! :K :K

(#53626) movax válasza dzsóbácsi (#53625) üzenetére


movax
őstag

Valószínűleg hang-driver.

(#53627) Janou válasza Joccc07 (#53624) üzenetére


Janou
őstag

Akkor marad a hiren's boot cd vagy kiveszed a vinyót és megnézed egy másik gépben HDS-ben.

(#53628) dzsóbácsi válasza movax (#53626) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Filmeknél a kép is megakad, nem csak a hang.. :U

(#53629) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Valami beállítás gondom lehet, mert megvan nyitva a fájlkezelő vagy 3000 fotóval, amit épp rendszereznék. Kijelölök harmincat, áthúzom jobbra a mappába és hosszú hosszú másodpercekig kell várni,hogy eltűnjenek, a másolási folyamatjelzőt fel sem dobja, de fent a címsorban állandóan elindul egy zöld csík... mi van kikapcsolva és mit kell tennem,hgoy gyorsabb legyen? Azért egy egész normális ssd van a gépben (Samsung 850 250Gb), nem kéne ilyet csinálni és régen nem is csinált.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53630) StLui válasza V.Stryker (#53629) üzenetére


StLui
veterán

Én sokszor csak meg akarom nyitni mondjuk a letöltések mappát, és ugyanez, 20-30 mp legalább mire végigmegy a zöld csík, és ez már a második SSD, egy 120-as samut cseréltem 240-re, win újratelepítve így, és mégis.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#53631) rozsdax55 válasza Patrick76496 (#30320) üzenetére


rozsdax55
újonc

Szia!

Nekem most jött elő ez a szarság. Először hangszóró kinézésű kis ikonok voltak a sarokban, aztán most minden behajtani tilos.

Hogy oldottad meg a dolgot, itt nem találtam rá választ.

(#53632) Joccc07 válasza Janou (#53627) üzenetére


Joccc07
addikt

Megnéztem egy másik gépben 52% kondíció :DDD

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#53633) vlevi válasza V.Stryker (#53629) üzenetére


vlevi
nagyúr

Így van, nem kéne.
Nekem mondjuk file másolaskor nem jön elő, de, van, amikor rákattintok egy filera, akkor előfordul, hogy eltelik 5-10masodperc is, mire a w10 megkérdezi, mivel akarom megnyitni?
Samu ssd-vel, 8giga rammal, és i5 procival nem kéne ilyeneket csinalnia...

(#53634) Popes válasza V.Stryker (#53629) üzenetére


Popes
őstag

Nálam a defender okozott ilyeneket, miután végleg száműztem megszűntek a problémák.(némely mappa megnyitása is egy örökkévalóság volt amíg a defender ténykedett)
Gondolom van akinek nem okoz gondot, de nekem több gépen is meggyűlt a bajom vele.

Deus ex machina

(#53635) V.Stryker válasza Popes (#53634) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálam a Defender ki van kapcsolva, Eset van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53636) Popes válasza V.Stryker (#53635) üzenetére


Popes
őstag

Akkor passz, mondjuk egy próbát megér hogy azt is leállítod mert a vírusírtók szeretik így belassítani a fájlműveleteket.(ha így is csinálja akkor legalább ezt a vonalat kizárhatjuk)

Deus ex machina

(#53637) V.Stryker válasza Popes (#53636) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kikapcsoltam a valós idejű fájlrendszer védelmet. Nem változott a dolog. Minden esetre érdekes. Esetleg az indexelés kikapcsolása lehet a gond?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53638) Janou válasza Joccc07 (#53632) üzenetére


Janou
őstag

Kuka :U

(#53639) Popes válasza V.Stryker (#53637) üzenetére


Popes
őstag

Én nem szoktam kikapcsolni az indexelést. :N Viszont még az jutott eszembe hogy van egy olyan lehetőség is az intézőben hogy jobbklikk a mappán - tulajdonságok - testreszabás - és ott a mappa optimalizálása a következőhöz lehetőségnél kiválasztod a megfelelőt, és kipipálod hogy vonatkozzon az almappákra is.(bár nem biztos hogy ezen befolyásol valamit)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#53640) V.Stryker válasza Popes (#53639) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem lett sokkal jobb. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53641) Syl válasza Popes (#53639) üzenetére


Syl
nagyúr

Kedvencem amikor a 0 byte méretű fájl törlése eltart 10-20 másodpercig :U (8 giga ram + ssd)
Persze ha Total Commanderben nyomok Shift+F8-at, akkor megvan egy tizedmásodperc alatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53642) Popes válasza Syl (#53641) üzenetére


Popes
őstag

Igen, általában az intézőt érintik ezek a problémák. Mondjuk (lekopogom :D ) kicsit személyre szabva én mostanában meg vagyok vele elégedve.(TC-t egy ideje fel sem raktam mert többet megnyitva drag&drop könnyebben rendszerezgetek az intézőben :B )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#53643) paloczi


paloczi
csendes tag

Sziasztok! Telepítési problémám lenne, ha valaki tudna segíteni, megköszönném. Van egy kínai mini pc-m, Wintel W8 pro Z8300 cpu 2Gb RAM 32 Gb eMMC. Gyárilag Windows 10 64 bit oprendszerrel szállították. Szerettem volna Windows 10 32 biteset rá telepíteni, de se USB pendrive, se DVD-ről nem települ a 32 bites Windows. 64 bites azonnal települ Win 8 és Win 10 is. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy létezik olyan BIOS, ami csak a 64 bites rendszereket támogatja. Gyanús, hogy a BIOS-ban a fejlécnél is az van, hogy "x64 project". Én még ezidáig nem találkoztam ilyen géppel. Valakinek ötlete, hogyan tudnék 32 bites Windows 10-et telepíteni rá? Köszönöm.

Ha valaki nem bízna meg bennem, a fórumon több mint 16 éve fent vagyok

(#53644) albinolynx válasza paloczi (#53643) üzenetére


albinolynx
őstag

Ha jól emlékszem pendrive-ról nekem simán ment a win 10 x86 telepítése. Rufus-szal készült.
(Igen, 99%, hogy pendrive volt - utána ultrabook-ra is azzal telepítettem.)

Mi a hibajelenség, meddig jutsz el?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#53645) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Nem az én asztalom,de én szeretném megkérdezni.
Szerintetek ez mi miatt okozhatja meg Xperia Companion ikon-t valahogyan ki lehet cserélni,hogy ne uttorent-es legyen(azt sem értem,hogy csinálhatta) ? Próbálta tulajdonság/ikoncsere,de nem lehet végrehajtani az ikoncserét.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#53646) azbest válasza dzsóbácsi (#53628) üzenetére


azbest
félisten

a 10 anniversary update után nekem is előfordul, hogy valami háttérfolyamat rövid időre megakasztja az egész gépet. Nem lepődnék meg, ha megint a feladatkezelő vadulna be, mint ahogy a korábbi verziónál is tette néha a háttérben. De valóban bosszantó, hogy 4 mag 8 szálon 16GB rammal, ssdvel ilyenekkel kell szívni.

neten vannak akik realtek hang/wifi drivereket okolják

[ Szerkesztve ]

(#53647) paloczi válasza albinolynx (#53644) üzenetére


paloczi
csendes tag

Szia! Indítás után nem indul el a 32 bites telepítő, hanem a telepített Windows fut. Ha törlöm az egész gépet, akkor sem indul a 32 bites telepítő se pendrive-ról, sem DVD-ról. Viszont a 64 bites telepítők azonnal indulnak, és települ. A biosban már mindent állítottam amit lehetett.

Ha valaki nem bízna meg bennem, a fórumon több mint 16 éve fent vagyok

(#53648) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Nem tudom mi tévő legyek már. 1 hónapos gépen volt egy windows 7 amin bekaptam valami vírust ezért a gép 2 percel kikapcs után beindult. Formázás után raktam fel a windows 10-et. Eddig minden oké volt. Most az előbb magától beindult a gép úgy,hogy 1 napja ki volt kapcsolva és senki nem volt a közelébe. Mitől van ez? Win10 pro legfrissebb. Ja igen. 2 napja elkezdte ,hogy ha fél-egy órán át nem piszkáljuk akkor elmegy aludni.

[ Szerkesztve ]

(#53649) azbest válasza paloczi (#53647) üzenetére


azbest
félisten

linux kapcsán anno csináltam olyat, hogy 32bites uefi-ről tudjon indulni a 64bites rendszer. megfelelő /EFI/boot/bootia32.efi fájlt kellett elhelyezni ehhez a telepítőn. Gondolom ez fordítva is működhetne. Ha jól emlékszem a grubnak egy spéci változata volt a fájl. Itt gondolom bootia64.efi nével kell a megfelelő fájl.

Ahogy nézem a 64 bites win telepítőnél
/efi/boot/bootx64.efi fájl van csak.
A 32 bitesen meg egy
/efi/boot/bootia32.efi csak.

Próbáld odamásolni, hogy mindkét féle ott legyen, hátha a 32es elindítható úgy 64esen is. Lehet utólag az efi partición is oda kell másolni valamit.

Egyébként a wintel boxból mintha lenne 32 és 64 bites biosos változat. Olyan írást mintha láttam volna, ahol a 32-esből csinálnak 64-est. Csak bios mókolásnál könnyű téglázni a gépet, ha félresikerül valami.

[ Szerkesztve ]

(#53650) laskr99 válasza laskr99 (#53648) üzenetére


laskr99
addikt

Azt elfelejtettem írni,hogy 2 napja volt uefi frissítés. Lehet az állított el valamit? Kifutottam az 5 percből.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.