Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) King Unique válasza mmdms (#78982) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben, ha telepítve van egy program és automatikus indítást állít be, akkor az utána működni is szokott a Windows 10 verziójától függetlenül. Vagyis 1709 alatt is kellene és nem feltétlen a 1803-tól kell várni a csodát ilyen téren. A screenshoton amúgy látszik, hogy a Defender helyett külső antivírus program (Avast) van felrakva. Az viszont nem derült ki, hogy nem-e esetleg az blokkolja a program automatikus indulását. Valamint, ha egy program a feladatkezelőben nem jelenik meg az automatikusan indulók között (?), akkor az lehet azért is, mert a telepítésnél nem lett engedélyezve, vagy utólag a program kezelőfelületén.

Amúgy jellemzően mindig utólag derülnek ki a részletek és csordogálnak az újabb és újabb infók... Most is az, hogy a 1709-ről van szó stb. Az pedig nem meglepő, ha most az április 30-án megjelent 1803-as funkciófrissítést 1709-re is telepíti a WU. De mondjuk, ha legalább Pro kiadás, akkor a gépházban eleve ott van az 1 éves halasztási opció. Na meg 5-én lehetett volna akkor már egyből a 1803-t is telepíteni, mintsem most 1709-ről upgrade-elni.

[ Szerkesztve ]

(#79002) cooi11 válasza Cs1csó (#79000) üzenetére


cooi11
senior tag

Ez frissítve 10-re,
nincs vírusvédelem, mert ezt a lassulást megszüntettem 1 hónapja hogy töröltem minden
utólag telepített programot.

(#79003) bodnara123_ válasza mmdms (#78982) üzenetére


bodnara123_
csendes tag

Tetszik a háttérképed. :D

[ Szerkesztve ]

(#79004) Narxis


Narxis
nagyúr

Skacok tegnap este ez a mocsok adott egy kis plusz munkát mert a tavaszi nagy frissítés után még felrakott valami kisebb frissítést és utána újraindítást kért és el se jutott a windows a bejelentkezési képernyőig, egyszerűen felvillant a logo aztán fekete kép és semmire nem reagált még a csökkentett módba se tudtam belépni. Fogtam a telepítő pendrive-ot és csináltam egy visszaállítást eggyel korábbi verzióra, szerintem utána felrakta azt a kis frissítést és azután a tavaszi nagyot. Most lekopogom, jó. Azt olvastam, hogy az inteles SSD-kkel gondja van, enyém Kingston szóval nem tudom, passz. Csak csinált egy kis frászt meg plusz munkát nekem ez a mocsadék pedig előtte semmi bajom nem volt vele. :(((

Thanos was right.

(#79005) #73959936 válasza Narxis (#79004) üzenetére


#73959936
törölt tag

1 cáfolat: a pc-ben lévő SSD inteles, az égvilágon kivül semmi gond nem volt....

(#79006) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,

Én is a 1803 frissítés "áldozata" vagyok. PC frissítés után a szokásos, boot-olna de nem megy, fekete képernyő és csak köröz-köröz. Újra raktam a gépet, indul minden flottul, fél óra után képernyő elsötétül, csak az egér kurzort látom. Újraindít egypárszor, van mikor 1 perc, van mikor 20 után ismétlődik az előbbi folyamat.
Eszközkezelőben frissítettem a videokártya illesztő programját, de nem oldotta meg a problémát.
A képernyőillesztőre írt ki valami problémát, nem tudja betölteni, a Windows-ét használja.

Tud valaki megoldást erre a problémára? Lehet ez régi BIOS végett, vagy mi?

Hasonló volt a helyzet a párom HP Pavilon 7 frissítésekor is, azt is újra húztam, de nála azóta minden Ok.

Mind a 2 gépben Samsung Evo 850 SSD van.

Megköszönök minden segítséget, mert az én gépem használhatatlan.

(#79007) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Tudtok erről valamit?

"Magyar - Felhasználói felület nyelvi csomagja"

ez akar nálam települni , start menüben látszik a csík - mint a UWP-s appok mikor települnek - de nem mozdul ha rákattintok az eltávolításra akkor egy következő újraindításnál megint megjelenik. Valami UWP-s dolog a STORE-al függ össze csak azt nem értem hogy nálam nincs UWP-s app már. Gondolom valami bug.

Nem lenne gond ha feltelepülne és utána maradhat is de akár gyaluhatnám is a gond az hogy csak lóg a levegőben.

(#79008) Exodius válasza #73959936 (#79005) üzenetére


Exodius
őstag

Olvastam én is, hogy Intel SSDknél jelentették a hibát. Seg*hülyék. Samsung meg Kingston SSDknél is ugyanazt produkálta. Hova figyelnek ezek?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#79009) Ga3rieL válasza Exodius (#79008) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Úgy hogy megjegyezte,hogy csak az inteleseknél van gond. és az övé meg nem az hanem kingston. Úgy.

(#79010) adika4444 válasza csacsa01 (#79006) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A hardwerazonosító alapján keress hozzá drivert és állítsd be hogy a Win automatikusan ne piszkálja utána.
Amikor elfeketedik, és csak egér van, egy ctrl+shift+win+b kombó nem segít?

üdv, adika4444

(#79011) #73959936 válasza adika4444 (#79010) üzenetére


#73959936
törölt tag

hol lehet azt beállítani, hogy a win ne csesztesse a feltett driver-t ?

(#79012) Breki


Breki
veterán

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy ezzel a frissítéssel kapcsolatban tudunjk-e valami bibi-ről.

Mhely 3 gépen miután felkerült újraindítás kér azután csak háttér és előtte kis körökből való homokóra órákon át.

Ha csökkentett módban leszedem kiírja, hogy frissítések telepítése nem sikerült majd megint simán megy a gép, de újra felrakva a hivatalos frissítést ugyanaz.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#79013) Breki válasza Breki (#79012) üzenetére


Breki
veterán

Na találtam róla pár leírást hátha más is belefut.

[link]

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#79014) totyino77 válasza Breki (#79013) üzenetére


totyino77
tag

nekem is ez volt nem tudom mi lehet de valami inditási hiba amire nincs megoldás eddig, igy vissza raktam a 1709 verziót letiltottam a frissitéseket 1 honapra hátha lesz valami megoldás addigra

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#79015) adika4444 válasza #73959936 (#79011) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Én a Registryvel csináltam.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
Itt létrehoztam egy 32 bites kulcsot, neve ExcludeWUDriversInQualityUpdate majd 1-re állítottam az értékét, ezután már nem rosszalkodik, viszont kézzel bármikor lehet bármit frissíteni...
Van registry fájlom ami egy klikkre megcsinálja, ha kéred felrakom valahová...

üdv, adika4444

(#79016) Buckey válasza Exodius (#78973) üzenetére


Buckey
senior tag

Én semmit, a Windowsnak kell, hogy gyorsabban megtalálja az általam keresett fájlokat, de ma letiltom, csak érjek haza. :)
Nem nagyon szoktam keresni, tudom mi hol van. :D

(#79017) Exodius válasza Breki (#79013) üzenetére


Exodius
őstag

Ha ez bejön, meg leszünk mentve........valamennyien. :)

(#79018) Mészike válasza Exodius (#79017) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nálam nincs visszaállítási pontra lehetőség. Csökkentett módra sem.... Valakinek van ötlete, hogy hogyan lehet megmenteni a rendszert újratelepítés nélkül?

(#79019) pc360 válasza Buckey (#79016) üzenetére


pc360
addikt

Meg keresésre vannak sokkal jobb és gyorsabb programok, pl. az Everything. Az indexelés letiltásával, ha jól rémlik, a start menüben se fogsz tudni keresni, pedig a beállításokat könnyebb úgy előhúzni.

Amúgy SSD-n nincs semmiféle gond ezekkel, észrevehetetlen, hogy bármit csinálna a háttérben. Ha görcsöl a HDD-d, akkor cserélj egyet SSD-re! Elég alap amúgy is ma már.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79020) csako


csako
veterán

Érdekesség: lesz fekete File Explorer :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#79021) egykori válasza Breki (#79013) üzenetére


egykori
őstag

Az iObit tényleg rajta volt a problémás gépen, és hogy valóban ez okozhatta a hibás telepítést, az nem 100%. Ennek ellenére letöröltem az amúgy sem nagyon használt programot.
A júniusi frissítésnél kiderül az igazság.

Amúgy köszi,hogy megosztottad a linket.

(#79022) guppi2 válasza Cs1csó (#78980) üzenetére


guppi2
tag

Köszi , sikerült.
De úgy, hogy valami frissítés jött és újraindult.

(#79023) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Most frissült a windows 10 éj újraindítás után a windos logo után csak tölt és semmi!
Visszaállítottam egy korábbi pontra most beindult, de a defender nem fut...
Másnak is volt gond a mostani frissítéssel?

(#79024) lac14548 válasza Mészike (#79018) üzenetére


lac14548
aktív tag

Én is így jártam a KB4103721 frissítéssel.
Ha elindul csak "karikázik"

Sikerül csökkentett módban elindítani, aztán megy rendesen is, de újra újra akar indulni.

Hogyan tudom a rossz frissítést leszedni?
Eltávolítani nem engedi mivel még nincs rendesen települve.

Visszaállítási pontom nincsen.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#79025) Exodius válasza Zolix (#79023) üzenetére


Exodius
őstag

Elég sokunknak. Blokkold a KB4103721 a következő módon:

[link]

lac14548 próbáld ki te is ezt a módszert!

[ Szerkesztve ]

(#79026) Zolix válasza Exodius (#79025) üzenetére


Zolix
tag

Most éppen ezt próbálom! Utána hogyan kapcsoljam ki a frissítéseket ill. azok telepítését?
Mert nekem nem sikerült és újraindítás után újra felrakta a rossz frissítést!

(#79027) Zolix


Zolix
tag

Azonkívül nem indul a defender sem kikapcsolódott a szolgáltatás.
Azt írja, hogy nem kapcsolható vissza, mert a processzor nem rendelkezik
második címfordítási képességgel (SLAT). Mi a jó anyukájukat csináltak ezek!
Nem merem kikapcsolni a gépet sem!

(#79028) lac14548 válasza Exodius (#79025) üzenetére


lac14548
aktív tag

Ide én is eljutottam.

1, A rendszer viszzaállítási pontra nem tudok visszamenni, mert nincsen.

2, Csökkentett módba be tudok menni, sikerül parancsort is indítani, de ott beírva az eltávolítást azt a hibaüzenetet kapom, hogy nem lehet ezt a frissítést eltávolítani, mert nincs telepítve!

3, A blokkolást megcsináltam, de a START menüben újra az látszik, hogy újraindítás és frissítés valamint kikapcsolás és frissítés... :(

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#79029) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Szokott valaki használni rdp-ét?
Amióta kijött a nagyobb frissítés, nem tudom elmenteni a jelszót a belépéshez, így meg nagyon rossz...
Linuxon ugyanúgy elmenti a jelszót ahogy eddig, tehát biztos a frissítés miatt van.

Valaki tud rá megoldást?

(#79030) Exodius válasza Zolix (#79026) üzenetére


Exodius
őstag

Ott van a leírásban, amit küldtem, hogy hogyan tudod kitiltani a rossz frissítést. Gépház----> Update-nál ki tudod kapcsolni őket.

(#79031) pn4hvq válasza Ferenc. (#78901) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Aki használ Classic shell start menü skin programot, megtudja mondani, hogy működik az új 1803 -as win 10 -en?

:K , fent volt a 1709-en, majd a frissítés után a Classic Shell "aktualizálta" magát és gond nélkül megy két teljesen különböző PC-n is.

(#79032) RazoR


RazoR
veterán

Ez mi lehet? Tegnap óta magától itt van ez a meghajtó és nem tudom, hogy mi ez??? Nem lehet megnyitni sem!

[ Szerkesztve ]

(#79033) King Unique válasza RazoR (#79032) üzenetére


King Unique
titán

Ez valamelyik rendszer számára fenntartott partíció lesz, amivel kapcsolatban egy hasonló esetnél nemrég le volt írva a teendő. Nálam legutóbb egy 1803-ra történő frissítésnél a gépházas telepítés után az EFI-rendszerpartíció (ESP) jelent meg a fájlkezelőben. De az újraindítás és egyúttal a teljes frissítési folyamat végezte után már eltűnt onnan.

[ Szerkesztve ]

(#79034) pzstm válasza csako (#79020) üzenetére


pzstm
titán

majd valamikor ősszel, ha nem lesz vele valami gond vagy leszavazva insiderek által

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#79035) #86564352


#86564352
törölt tag

Tíz nap és első havi frissítés után azt kell mondjam egy szarkupac ez a 1803. Nagyon gondolkozom vissza 1709 rövidtávon, hosszútávon pedig be kellene ruházni egy Macbe, ha csinálnának végre modern megfizethető minit. Edge szövegmező bug idegesítő Letöltés bug is széleskörű úgy olvasom.
A fluent effektek bugoznak, a feedback kérést nem lehet kikapcsolni mert szerinte insider vagyok és a szervezet kezeli, hát nem vagyok az. Mindig zaklat appoknál értékeljem. Volt már két critical process died kékhalál. A fotók app lassabb mint volt nem tudja azonnal megjeleníteni a képeket tisztán. Pár áruházi app is hibákat dob azóta. A tálca és asztali ikonok villogása ahogy valamiért frissíti őket, ha pl. lementesz egy képet, lomtárt ürítesz. VGA driver és a rendszer nincs barátságban gondolom. Animációk darabosak, előfordult akadt filmlejátszás. Mappákban a bélyegképeket mindig újra generálja (1709-cel bejött és megmaradt hiba) lassítva a megnyitást.

(#79036) pzstm válasza #86564352 (#79035) üzenetére


pzstm
titán

köszi, szia :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#79037) RazoR válasza King Unique (#79033) üzenetére


RazoR
veterán

Nem frissítettem még 1803-ra, csak letöltötte a frissítést, lehet, hogy ez annak a "meghajtója"?

(#79038) King Unique válasza RazoR (#79037) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI-s telepítés és ~ 100 MB körüli, akkor igen, az az ESP lesz. Nálam is pont ugyanez volt az egyik gépen és restart (teljes upgrade) után eltűnt a fájlkezelőből.

Mire akarsz várni, ha már letöltötte és megtörtént (?) a telepítés 1. fázisa...? :D Előtte kellett volna a gépházban elhalasztani, ha legalább Pro kiadás és biztosan nem akarsz még váltani. Hibák meg ja, hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is. Eddig is előfordult, hogy egyeseknél gond volt egyik-másik verzióval, míg másoknál teljesen OK. Ez a mostani KB4103721 minőségi frissítés szintén ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#79039) RazoR válasza King Unique (#79038) üzenetére


RazoR
veterán

Hát olvasva itt a hibákat még várok az updattel... :U

(#79040) Gothmog válasza Exodius (#79025) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Engem is ez a probléma fogadott a frissítés letöltése és települése után, de a linkelt leírás alapján vissza tudtam varázsolni egy előző verziót (egy visszaállítási pontom volt, éppen tegnapról - ez legalább szerencse).

Viszont lehet, hogy mindjárt szívni fogok megint. Ugyanis hiába szedtem le a show and hide updates troubleshooter progit, és hiába rejtettem el a segítségével a kérdéses update-et (leellenőriztem, elvileg most is "rejtve van"), Windows10 barátunk első dolga volt, hogy letöltötte, telepítette, és most éppen újraindításra vár a gép. Ez egyszerűen beszarás... :((( (a méreges smiley nem neked szól).

Endure. In enduring, grow strong.

(#79041) Exodius válasza Gothmog (#79040) üzenetére


Exodius
őstag

Távolítsd el az Update telepített frissítései közül. Hátha. :/

(#79042) Braddock válasza pendre54 (#78941) üzenetére


Braddock
őstag

Ugyanez a hibám, de egy HP Elitebook 840 G1 laptopon legális Windows-zal természetesen.
Ennyit a Windows-ról...

Hagyom a francba és megy fel rá egy linux. Azzal legalább pattogós, gyors és nem akasztja meg a rendszert, hogy percekig várnom kell, mire bármit normálisan intézni tudok rajta.

(#79043) RazoR


RazoR
veterán

Azért ez elég gáz, hogy egy eleve elhalasztott frissítés is szar... :U

(#79044) Gothmog válasza Exodius (#79041) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Rendszergazdai parancssorral töröltem. Utána újraindítottam a gépet, erre a windows update-nél máris ott ücsörög (mintha nem is töröltem volna), és újraindításra vár (a főkapcsoló szerint is: frissítés és újraindítás vagy frissítés és leállítás). Azt sem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Egyszerűen szánalom. (Eközben a show and hide program szerint rejtve van természetesen, tehát le sem töltődhetne...)

Endure. In enduring, grow strong.

(#79045) worxland válasza pn4hvq (#79031) üzenetére


worxland
addikt

+1

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#79046) #86564352 válasza RazoR (#79043) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az a művészet amikor eddig működő dolgok romlanak el. Gyakran úgyis maradnak, mert a következő parasztvakító funkcióra megy el a kapacitás. Nem a stabilitásra és megbízhatóságra figyelnek. Túl sok nekik az évi két build tempó, folyton csúsznak a dolgokkal és közben nem veszik észre az alap problémákat.

(#79047) RazoR válasza #86564352 (#79046) üzenetére


RazoR
veterán

De baszki mi az már, hogy a mostani "stabil" build után kiadnak egy újat amitől összefossa magát mindenkinek a gépe???? :W

(#79048) pzstm válasza RazoR (#79047) üzenetére


pzstm
titán

elég erős túlzás a mindenkinek, de biztos így van. Szerencsére nálunk senki nem szólt erről a gépeknek :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#79049) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Frissítés halasztva 35 nappal. ;]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#79050) King Unique válasza RazoR (#79047) üzenetére


King Unique
titán

A KB4103721 nem új build, hanem egy összesítő frissítés, mint említve volt az imént. A "mindenkinek a gépe" pedig nyilván túlzás... Amikor 8-án este megjött a WU-n, akkor pl. itt a topikban is írták többen, hogy náluk gond nélkül települt, ahogyan nálam is. De ennyi erővel egy korábbi Windows-verzió (nem csak 10) és havi patch esetében is volt olyan, hogy egyeseknél (nem mindenkinél) gond volt.

(#79042) pnauser:
Azért annál a bizonyos másik platform rendszerinél sincs kolbászból a kerítés, bele lehet futni ott is problémákra, pláne amikor nem minden hardvert szeret. Na meg akinek célirányosan kell a Windows, akkor nem hiába vesz azzal előtelepített gépet. Akinek nem, annak meg ott van pl. a FreeDOS / egyéb opció. Ha 5400 RPM-es HDD van a laptopban, akkor az amúgy is lassú, pláne Windows alá. Igaz egy Linux valamivel pörgősebb egy ilyenen, de azért az SSD sokat dob annál is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.