Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) default. válasza szabonagyur (#81999) üzenetére


default.
őstag

Szia, köszönöm szépen!
Hol találom a jelenlegi kulcsot? (matrica nincs rajta, de tudom, hogy eredeti a win..)
És az MCT-vel tudok úgy is telepíteni, hogy gyorsformázom a jelenlegi partíciót?

(#82002) szabonagyur válasza default. (#82001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha tényleg eredeti akkor valószínűleg a gépbe van integrálva, akkor semmi extra nem kell mivel beaktiválja magát, telepítéskor kulcs nélküld rakd fel azt a verziót amihez kulcs van.

MCT megcsinálja a teljes telepítőt, neked csak pendriver kell meg elindítani és kb 10 perc ha olyan a net és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82003) default. válasza szabonagyur (#82002) üzenetére


default.
őstag

Köszi szépen.

(#82004) default. válasza szabonagyur (#82002) üzenetére


default.
őstag

Szia, bocsi, de elakadtam.
A jelenlegi Win10 64 bites, nekem meg 32 bites kell, ezt töltöttem rá a pendrive-ra. Ha el akarom indítani a jelenlegi Windowsban, azt írja, nem jó, keressek 64 bites telepítőt.
Próbáltam erről a telepítős pendrive-ról bootolni, de nem akar, mindig a mostani Win jön be...
Mi lehet a megoldás?

Köszönöm szépen

(#82005) I válasza Geth (#81994) üzenetére


I
tag

Úgy néz ki, működik. Thanks :R

Have a nice day!

(#82006) King Unique válasza default. (#82004) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT-nél van több opció is, gép közvetlen frissítése, telepítési adathordozó készítése, ISO letöltése stb. Jó lenne kicsit konkrétabban fogalmazni, hogy ne úgy kelljen találgatni...

Ha most 64 bites Windows 10 van telepítve, akkor nyilván nem arra kell megpróbálni rágányolni a 32 biteset... Az utóbbi ISO-t le lehet vele tölteni, ahogyan egyéb módon is, sőt a telepítési adathordozó elkészítéséhez sem létszükséglet az MCT. Tehát pendrive-ról kellene telepíteni, amire a telepítőt vagy az MCT-vel, vagy az előbb szemléltetett egyéb módon rakod rá. Viszont, ha UEFI-s hardver és abból is olyan típus, amely csak 64 bites Windowst támogat EFI módban, akkor a 32 bites telepítése kizárólag csak legacy BIOS (CSM) módban fog menni, ellenben EFI módban nem.

Aztán az mondjuk nem derült ki, hogy miért olyan fontos arra a gépre 32 bites Windowst telepíteni, milyen célra kell stb. De, ha nem létszükséget az éles környezet, akkor lehetne virtuális gépre is telepíteni. Igaz, akkor a tartós használathoz lehet külön licenc kell arra is, de tesztelési célra megteszi a "próbaváltozat" is.

[ Szerkesztve ]

(#82007) Doky586 válasza default. (#82004) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy nincs értelme annak amit akarsz.. (64 to 32)

(#82008) default. válasza King Unique (#82006) üzenetére


default.
őstag

/King Unique (#82006) /Doky586 (#82007)

Ok. Akkor megpróbálok érthetőbben fogalmazni:

Adott egy 64 bit-es HP G 250 notebook, amin egy jogtiszta, szintén 64 bit-es Windows 10 (valamelyik) verzió van fent. A licensz kulcsot nem látom sehol a rendszerinformációknál. De ahogy írtátok, az talán nem is kell hozzá, mert automatikusan felismeri.
A BIOS UEFI módban működik, és a "Boot Options" menüben az "UEFI Boot Order" alatt a következő a sorrend:

Internal CD/DVD ROM Drive
USB Diskette on Key/USB Hard Disk
OS boot Manager
USB CD/DVD Rom Drive
! Network Adapter

Igazából a problémám az, hogy hiába használom az MCT-t, vagy egy ISO-t, amit linkeltél, mindenképpen pendrive-ról kellene boot-olnom, mert nincs itthon más adathordozóm, viszont valamiért nem akar pendrive-ról boot-olni a rendszer.

Sajnos itt most kell a 32 bit-es rendszer, mert van egy specifikus driver, ami csak 32 bit-re megy fel rendesen, és ezt kell telepíteni az ügyfélnek. Egyelőre ezt kellene kipróbálnom, a többi megoldás egyelőre nem játszik. Próbáltam kompatibilitási módban is telepíteni az említett drivert a 64 bit-es Windows 10-re, de sajnos ugyanaz volt a hibajelenség.

Köszönöm,
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#82009) King Unique válasza default. (#82008) üzenetére


King Unique
titán

Az előbbi válaszban már világosan leírtam, hogy egy ilyen gépnél nagy valószínűséggel nem fogsz tudni UEFI módban 32 bites Windowst bootolni és telepíteni... Csak a 64 bites fog menni EFI módban, a 32 bites futtatásához legacy BIOS (CSM) mód kell, azt kell bekapcsolni a BIOS boot opcióinál (ha van). De egyes újabb laptopoknál az sem ritka, hogy már nincsen CSM mód, mert manapság nem sok értelme van szórakozni vele, ráadásul az Intel 2020 után úgyis kukázza az újabb vasaknál (bővebben). Ha ez a laptop is netán ilyen, akkor eleve felejtős a 32 bites Windows, max. virtuális gépre lehetne felrakni...

A linkelt boot opcióknál egyébként a 2. vonatkozik a pendrive-ra. Tehát az arról történő bootoláshoz azt kellene elsődlegesként beállítani, vagy csak pl. F9/F12 funkcióbillentyűvel kiválasztani a bootolás előtt és úgy megpróbálni indítani róla a Windows telepítőjét. Ja, és természetesen CSM módban.

Az meg a másik, hogy ha most EFI módban van telepítve a 64 bites Windows 10 GPT-lemezre, akkor CSM módban a 32 biteshez eleve MBR kell. Vagyis előtte le kell menteni a lemezről minden adatot, teljesen törölni a korábbi rendszert stb.

[ Szerkesztve ]

(#82010) szabonagyur válasza default. (#82008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van erre a gépre egyáltalán 32 bites támogatás? Vagy csak meg lett véve a gép aztán utólagosan gondolkozik az ügyfél?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82011) default. válasza szabonagyur (#82010) üzenetére


default.
őstag

Sajnos nem tudom, én alapvetően lézergravírozókkal foglalkozom, de most rámosztották ezt a feladatot :)
De most már kezd elegem lenni belőle, úgyhogy még megpróbálom az általatok említett Legacy módban FAT32 formázással, és ha nem megy, akkor abbahagyom az erőlködést :)

Köszi
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#82012) King Unique válasza default. (#82011) üzenetére


King Unique
titán

Ha van (?) legacy, azaz CSM mód, akkor eleve azt kellene megpróbálni, az UEFI ez esetben nem opció a 32 bites Windowshoz, mint már említve volt. Plusz ilyenkor a Secure Boot boot funkciót kikapcsolni. A pendrive-nál a FAT32 fájlrendszer OK, viszont a CSM módban történő bootoláshoz szükség lehet előtte a rajta lévő partíció aktívvá tételére. Ugyanezeket állítja be egyébként az MCT is.

A laptop pontos típusa (G sorozat) nem lett említve, de pl. a G6-nál a gyártó weboldalán elvileg csak 64 bites Windows 10-hez vannak driverek. Tehát, ha ez is ilyen, akkor megint nem sok értelme van erőltetni a 32 bites rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#82013) Doky586 válasza default. (#82011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem attól lesz 32 bites a win hogy fat32 -re telepíted.. :))

De nem lenne egyszerűbb VirtualBox-ot telepítened és abban futtatni az igényes programot?

(#82014) Geth válasza King Unique (#82012) üzenetére


Geth
addikt

Ha a szokásos Intel-Realtek-stb vonalon mozog, azokhoz bőven van még 32 bites driver, max nem a laptop gyártó oldalán.

(#82015) default. válasza Doky586 (#82013) üzenetére


default.
őstag

Nem tudom, Virtual Box-ra lehet 32 bites Win 10-et telepíteni?
És ha igen, akkor az fogja kezelni a gépben lévő USB drivereket, vagy az eredetileg rajta lévő 64 bites Win10?

(#82016) quailstorm válasza default. (#82015) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miért ne lehetne? Amit a gazda gép processzora tud, azt a vendég is tudja.
USB driver a vendégen fut, átadod magát az eszközt a vendég gépnek, így az úgy látja, mintha őrá lenne csatlakozva.

(#82017) default. válasza quailstorm (#82016) üzenetére


default.
őstag

Értem, köszönöm.

(#82018) Syl válasza default. (#82015) üzenetére


Syl
nagyúr

Én évek óta így használom az elavult Canon szkenneremet. Csak XP driver van hozzá, ezért egy virtuális WinXP-ben szkennelek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82019) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem tudom, hogy mi igaz ebből, de szerintem ez nem jó ötlet, illtve e téren messze nem a legfontosabb: a Microsoft javában dolgozik egy új Vezérlőközpont funkción, amely az őszi Redstone 5 frissítésben jöhet ki.

Sokkal jobb lenne, hogy egy harmadik beállítási központ helyett a meglévő kettőt egyesítené és tisztázná le (Gépház, Vezérlőpult).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82020) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

17134.83 build, friss telepítés. Korábbi builddel semmi gond, viszont ezzel 2 hálózati tárolót nem érek el, "hozzáférés megtagadva" pedig az AD-vel szinkronban van mindkét NAS, benne vannak a tartományban és az én felhasználónevemnek meg is van adva a jogosultság. Nem találtam eddig megoldást rá. Valaki esetleg? Köszi előre is! :R

PSN: Morfologus82

(#82021) pc360 válasza Kékes525 (#82019) üzenetére


pc360
addikt

Kettő egyesítése + tisztázás = harmadik beállítási központ.

Legalábbis remélhetőleg ez az egyenlet, és végre összejön nekik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82022) Geth válasza Kékes525 (#82019) üzenetére


Geth
addikt

Örülök, hogy egyetlen kép alapján már le lehet vonni következtetéseket másik két funkcióról. Hol tart már a világ!
Mintha a hónapban megnyitottam volna bármelyiket :DDD

(#82023) Syl válasza pc360 (#82021) üzenetére


Syl
nagyúr

Sanszos, hogy a következő pár évben három hely lesz a beállítgatásokra :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82024) Geth válasza Syl (#82023) üzenetére


Geth
addikt

Nekem a kép alapján ez egy Action center vagymiabánat okosításnak tűnik, nem tudom hogy jött ide a Settings/CP...
Eddig is sok beállítás megtehető volt több helyről (helló parancssor), ami nem rossz dolog, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#82025) Kékes525 válasza pc360 (#82021) üzenetére


Kékes525
félisten

A cikk alapján egy harmadik rajzolódik ki és nem egy összevont egyesítés. De ne legyen igazam.

(#82022) Geth

Mi ez a negatív hozzáállás? Attól, hogy te nem használtad, úgy gondolod másnak se lehet szüksége rá?

(#82023) Syl :K

A cikk és a Microsoft ismerete alapján erre lehet következtetni.

(#82024) Geth

A parancssornak azért picit más a feladata. Az elsősorban a power usereknek készült. Egy hétköznapi, átlag felhasználónak nem igazán van rá szüksége.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82026) Geth válasza Kékes525 (#82025) üzenetére


Geth
addikt

Nem volt negatív, csak megjegyeztem, hogy nem állítgatok naponta, nem érzem olyan súlyosnak a problémát.
A parancssor egy példa volt csak természetesen :) azt gondoltam egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#82027) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Laptopnál van olyan funkció, hogy ha egeret csatlakoztatok akkor kikapcsolja a touchpad-t, de valamiért nem működik, kikapcsolja, de ha kihúzom az egeret akkor is úgy marad, kikapcsolva. Ez elég bosszantó.

Eddig működött a dolog, egyik nap úgy gondolta, hogy elég volt és azóta ilyen.
Külön FN-gomb nincs a touchpad letiltására, tehát az nem kavarhat bele.
Driver sincs a géphez ami erre vonatkozna... (Dell 7567)

Mi lehet a baj?

(#82028) Geth válasza wanted5 (#82027) üzenetére


Geth
addikt

Biztos, hogy nincs driver? Synaptics, ELAN, stb. Laptopgyártó oldalát hanyagoljuk :)

(#82029) Kékes525 válasza Geth (#82026) üzenetére


Kékes525
félisten

Megint magadból indulsz ki. Egy átlagfelhasználó könnyen elveszhet a beállítás dzsungelben. Gondolj a telepítés utáni beállításokra, akkor mindenki találkozik ezzel a problémával. Az átlagfelhasználót pedig megijeszti a beállítás központok le nem tisztázott, szétszórt felülete.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82030) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

elvileg a közeli jövőben frissítenék hardveresen (új deszka, proci, memória) és emiatt a windows is szeretném újrarakni, vagy legalábbis alaphelyzetbe lökni. a kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne ezt úgy megoldani, hogy a mostani, eredeti licenszem megmaradjon?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace

(#82031) Doky586 válasza wanted5 (#82027) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minek kell kikapcsolni a touchpad-ot? Működnek egyszerre is.

(#82032) Geth válasza Doky586 (#82031) üzenetére


Geth
addikt

Tipp: beépített billentyűzet + külső egér. Sajnos elég sok touchpad tévesen egérműveletnek veszi, ha ott matatsz pl. tenyérpárnával a touchpad környékén gépelés közben.
Szívesen :)

(#82033) Geth válasza Kékes525 (#82029) üzenetére


Geth
addikt

Ne kezdjük már megint az értetlenkedést.
Van a Settings, és van a CP ahonnan lassan migrálják át a beállításokat.
(Ezt a vonalat plz plz hanyagoljuk, már annyiszor volt téma, hogy baromi unalmas)

Ehhez most jött ez a kép, ami nekem egyértelműen egy okosított Action Center szerű valaminek tűnik.
Nyilván nem pakolják rá az ÖSSZES beállítást erre az újra (valaki amúgy meg is nézte a képet??).

Az meg, hogy valami több helyről beállítható, nem tudom miért fáj bárkinek. Androidos telómon is kifejezetten kényelmes, hogy valamit a noti sávon tudok állítani, nem kell elmászni a Settings mélyére.

[ Szerkesztve ]

(#82034) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A legutóbbi frissítés sikertelen telepítéssel zárul akárhányszor próbálom... (2018. június 12. – KB4284835)

Hibakód: 0x800f0922

Találkozott már vki ezzel?
Esetleg tudtok rá megoldást?

Köszi

(#82035) gabesz82 válasza gabesz82 (#82020) üzenetére


gabesz82
senior tag

Meg is van a megoldás... úgyhogy már nincs kérdés.

PSN: Morfologus82

(#82037) wanted5 válasza Doky586 (#82031) üzenetére


wanted5
őstag

Pont az lenne a lényeg, hogy ne működjenek egyszerre, mert asztalnál használva zavaró gépelés közben, ha odaér a csuklóm. De ha felkapom a gépet és kirántom az egeret, akkor pedig jó lenne, ha működne.

Synaptics oldalán azt írják, hogy szerezzem be a gyártótól a drivert, de a Dell elég alapos szokott ilyen téren lenni, szerintem nem véletlen nincs fent az oldalukon.

A fura az, hogy működött a dolog, semmit nem változtattam.

(#82038) Doky586 válasza wanted5 (#82037) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval nincs dokkolód, se külső billentyűzet se külső monitor, csak egér. OK értem.

(#82039) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok. windows 10 rendszergazdai fiókját szeretném lejelszavazni illetéktelen hozáférés ;] ellen...laposon

hogyan lehet a legegyszerűbben megcsinálni, vagy egyszerűen nem is lehet ?

1803-as ver.

:R

[ Szerkesztve ]

(#82040) wanted5 válasza Doky586 (#82038) üzenetére


wanted5
őstag

Az írott dolgok hátránya, hogy nem feltétlen adja át az írás mögött rejlő dolgokat. Én most megpróbálok semmit se belelátni az írásodba, mert általában ebből vannak a félreértések, nem óhajtok karatézni egy szakmai topikban. De nem mindenkinek feneketlen a batyuja, és azt használja, amije van, és örül annak, hogy legalább annyi van.

Ha tudsz tanácsot, tippet, segítséget nyújtani a problémával kapcsolatban azt megköszönöm, de ne menjünk át offba. Köszönöm :R

(#82041) Geth válasza wanted5 (#82037) üzenetére


Geth
addikt

Innen tudsz szedni Synapticsot, ha tényleg az van, és a busz típusát is tudod (gondolom USB, de ellenőrizd).

(#82038) Doky586: csak sikerült :DDD

(#82042) Kékes525 válasza Geth (#82033) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az meg, hogy valami több helyről beállítható, nem tudom miért fáj bárkinek. Androidos telómon is kifejezetten kényelmes, hogy valamit a noti sávon tudok állítani, nem kell elmászni a Settings mélyére."

Kevered a dolgokat. Nem ezt bíráltam, ez szerintem is jó. Azonban a teljes egyenesítés, letisztítás és a fontosak kiemelése pluszként külön -sőt ha az még szerkeszthető is- az nagyon jó és egyáltalán nem zárja ki a kettő egymást (egyesítés és a (szerkeszthető) külön kiemelés).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82043) Geth válasza Kékes525 (#82042) üzenetére


Geth
addikt

Nem én kevertem, ne haragudj :)
Szóba került, hogy újítanak valamin (erről volt a kép a linkelt cikkben), és jöttek a megjegyzések, hogy akkor már három helyen lehet beállítani (nézd meg, nem én írtam). Hanyagoljuk a szálat, mert nem tettél hozzá semmi újat.

(#82044) pc360 válasza Kékes525 (#82042) üzenetére


pc360
addikt

Megint az átlagfelhasználóra van kihegyezve a dolog. Nem mindegy ez bárkinek is, hogy mit gondol a Winről az átlagfelhasználó? Ez alapján tök fölösleges itt filozofálni, meg arra építeni a húderosszawin "érveket". Az MS feladata ennek a megítélése, még ha sokszor szarul is végzik a dolgukat.

Ettől függetlenül egyetértek, tudom, hogy mit akartál mondani. A Linux-okon is így van, hogy minden beállítás egy helyről elérhető, és nem a hatodik klasszikus vagy épp modern panelen meglelhető rejtett linkből nyitott helyen van pl. egy egész fontos opció. Szóval igen, rendbe kell rakni, de ez majd' 10 éve köztudott. Már a Win 7-ben is érdekes volt az egységesítés hiánya, és azóta se javult a helyzet. De legalább foglalkoznak vele, jelentsen ez bármit is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82045) Doky586 válasza Geth (#82041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Engem sose zavart hogy működik, sőt kifejezetten igénylem...
de elfogadom hogy másoknak más igényei vannak.

(#82046) #74018560


#74018560
törölt tag

Én nem tom hogy de a gépre felkerült a Skype "Business Edition". Minden indulásnál felugrik és az istenért sem tudom letörölni, letíltani :((( Hogy lehet ezt kigyomlálni? :((

(#82047) zolee001 válasza #74018560 (#82046) üzenetére


zolee001
őstag

Task Manager (feladatkezelö) Startup és kiveszed a pipát ,hogy ne induljon automatikusan

(#82048) Kékes525 válasza zolee001 (#82047) üzenetére


Kékes525
félisten

Külső program nélkül megoldható, hogy kettő billentyűkombinációval lehessen egy alkalmazás indítani? Most ehhez külső programot használok (Hotkeyz).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82049) Geth válasza Kékes525 (#82048) üzenetére


Geth
addikt

A shortcut key (nem meglepő módon) egy shortcuthoz van rendelve.
Gondolom attól semmi nem tart vissza, hogy két shortcuthoz két különböző shortcut keyt adjál meg :)

[ Szerkesztve ]

(#82050) Kékes525 válasza Geth (#82049) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen nem meglepő módon félreértettél. Egészen más a kérdésem. Akkor képekkel: [kép] Ez három CTRL + Alt +1 (3 billentyű, ha összeadod). Ez: [kép] 2 billentyű (Control + 0), ha összeadod.
Egy (1) alkalmazásról beszéltem, amit kettő, vagy három billentyű kombinációval indítok. A Windows csak a három (3) billentyűkombinációt támogatja.

Egy shorcutot szeretnék, ami 2 billentyűkombinációval indítható. (Ctrl + 0)

Átolvasva értelmezhető úgy is, ahogy írtad. De mivel az triviális amit írtál, azért gondoltam, hogy nem érthető félre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.