Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Kétszer próbáltam frissíteni, de nem sikerült...

Első alkalommal mikor kidobta hogy frissíthetek, második mikor a Microsoft.com telepitővel próbáltam.

Jó sokat szöszöl, utolsó pár százalékban valami történik és ki írja hogy előző rendszer visszaállítása.

Második alkalommal egy hiba üzit is dobott. MIGRATE_DATA művelet közben hiba lépett fel.

Mi lehet a gond? :-\

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#17002) front3r válasza Colos1 (#16782) üzenetére


front3r
őstag

Win7/8-ról frissíteni 10-re, majd megnézni, hogy aktiválva van-e a windows 10! Ha igen, akkor formázhatod a HDD-t is akár(én így tettem) automatikusan beaktiválja magát a Win10, természetesen internet kapcsolatnak lennie kell. Nálam így működött, de a Windows FAQ is leírja szépen.
A sok aktiválás miatt lehet pár óra késés az aktiválással, ez előfordul a nagy tumultus miatt. Nálam azonnal beaktiválta.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#17003) schawo válasza Tiger. (#16998) üzenetére


schawo
titán

Ha 100%-on ban, akkor ki van kapcsolva az átméretezés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17005) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok. Az utomatikus frissítések végrehajtását, hol lehet állítani arra, hogy csak szóljon ha van. Tegnap frissített a háttérben és nem értettem miért lassulgat be ... Köszönve

(#17006) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok, billentyűzetet hol lehet beállítani, hogy alapértelmezetten magyar is maradjon? Minden indításáról angolra vált. Ms tooll-al lett frissítőket, legális OS. Belépésével a pin kód mennyire biztonságos? Gondolok itt arra, hogy ms acc. belépést nem írja felül?

(#17007) #10234880 válasza leviske (#16987) üzenetére


#10234880
törölt tag

jó,.tegyük fel, beszerzi az ember mindazt amik kellenek még plusz hozza,mellé,vagy bele. ez minden okés is. Nade a baromi nagy kérdés. Ami grafra van most fent nekem, 3.0-ás valami verzió,. és azt ha beintegrálom,és ha úgy telepitem fel a rendszert,hogy az is települjön,akkor szerinted jólesz a felbontásom? Mert nemhinném, ha nincs megcsinalva,hogy Win 10-el kompatibilis legyen. Vagy rossz elméleten vagyok? Léci,javits ki ha tévedek,köszi. :U

(#17008) TriX2010 válasza Kátai (#16906) üzenetére


TriX2010
tag

Töredezettség mentesítés SSD-n...? :Y :W

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#17009) Colos1


Colos1
őstag

Olvasgattam picit, ritkán előfordul az ami velem történt, hogy frissítem rendesen, majd újratelepítéskor nem hajlandó aktiválnia magát. Az oka ismeretlen, lehet hogy a meghajtóim telepítés utáni betűjel módosítása, lehet, hogy a régi OEM Win7 -esem alatti alaplapcsere, amely után érdekes mód aktiválni tudtam, sajnos nem tudni. De ez esetben vissza a Win7, újra frissít, és megint legális lesz. Vagy, ha nincs kedved telepítgetni, akkor meg lehet venni, szerintem itt úgy is komolyabban fogják venni az OEM kritériumokat, lehet emiatt volt nálam is probléma.

Amúgy valaki írta, hogy neki a vízjel eltávolítása után mintha gyorsabb lenne a gép. Nekem most végre aktivált - ennyi pénzért legyen is az - , és érezhetően sokkal pörgősebb. Lehet, hogy az aktiválatlanban korlátozva van a sebesség? :U

Vagy az előző telepítésemmel volt valami gebasz, és azért nem aktivált? Nem tudni, ez utóbbit sajnálom hogy nem próbáltam ki csak simán az újratelepítést, szeretek ismeretlen hibák után kutatni :)

Amúgy olvastam olyat, hogy az aktiválást meg lehet könnyíteni, ha a frissített Win10 -en belépsz a MS fiókodba, és az újratelepítettbe újra belépsz ugyanabba. Nálam érdekes mód belépéskor - persze ezt utólag vettem észre - nem is ismerte meg a gépet, mert új eszközként adta hozzá. A régit nem is tudom eltávolítani, ebben tud valaki segíteni? vagy csak simán el fog tűnni?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#17010) csixy


csixy
addikt

Lehet-e két példányban használni felváltva a windows 10-es rendszert ugyanazon a gépen úgy , hogy vagy az egyik , vagy a másik vinyóra telepített rendszer van bedugva a rack-be bootolás előtt?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#17011) Űrvándor


Űrvándor
csendes tag

Medion Md99060 tipusu notbook,PHotkey telepítve van. Fn+gombok mégsem működnek.Tudtok segíteni?

(#17012) hunluki


hunluki
senior tag

fyi akik laptopra telepítenek: Ismerősöm asus laptopjára (típust majd megérdeklődöm) updatelte a win10-et 8.1-ről, és a tapipad smart gesture többujjas dolgai sajnos nem működnek. Ugyanígy régen volt "ha bedugok egy egeret, akkor tiltsa le a tapipadot" opció is, elvileg ez aktív (driver fent van), gyakorlatilag meg mégsem. Próbálta win update-es driverrel, hivatalossal, asus oldaláról letöltött 7-8-assal, de egyelőre nincs eredmény. Downgrade lett belőle, de legalább az aktivációs mizéria szépen lement hiba nélkül elsőre (w10 home).

(#17013) MadGame


MadGame
senior tag

Erre tud valaki valamilyen megoldást? Főleg az első kérdésre érdekelne a válasz. Köszönöm!

(#17014) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Én ezt az egy játékot tolom de . rakadt szar ahogy meg, az fps joval lentebb van mint a win7 alatt, nem tudom mi ami lehúzza.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17015) MrCsiT válasza schawo (#16976) üzenetére


MrCsiT
addikt

..és ezen az ablakon hogyan kell azt érteni, hogy nincs bekapcsolva? Hogy alap 100%-on van, balra húzott csúszkával? :F ..közben későbbi hsz-ben megtaláltam a választ. :)

Azért, ahogy látom a hsz-mennyiséget, ez a Windows 10 termék még koránt sem nevezhető kiforrott rendszernek.

MadGame: Reinstall tiszta telepítést takar? Mert ha ezt egy upgrade-elt rendszer produkálja, csinálj - akár egy átmeneti, másik meghajtóra - egy tiszta telepítést, és nézd meg, úgy milyen. Pl. nálam az upgrade változat a VGA drivert nem volt hajlandó telepíteni, egyfolytában lekapcsolta a VGA-t. A tiszta telepítéssel pedig, azonnal jó lett ez a rész.
Teszel fel valami külső drivert, vagy más vezérlőprogramot, ami bekavarhat a W10-nek?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17016) pendre54 válasza schawo (#16973) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Az asztali skálázás alatt erre gondoltál?

A kellemes tapasztalattal egyetértek, én 7-esről frissítettem, és a GTA 5-nél minimum 10 fps növekedés van, de ami sokkal fontosabb számomra, hogy ha saját zenét hallgatok vezetés közben, szinte teljesen megszűntek a brutális laggok.

Bocs, közben látom, hogy már válaszoltál a nagyítást illetően. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17017) Tiger. válasza schawo (#17003) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez csak kb az mintha lejjebb venném a felbontást.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17018) MrCsiT válasza csixy (#17010) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szerintem simán: csinálsz a telepített példányról egy Macriummal vagy más klónozóval egy másolatot, és használod. A hardware ID-d ugyanaz lesz, csak majd a frissítések települnek 2x. :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17019) #56474624 válasza schawo (#16949) üzenetére


#56474624
törölt tag

Most ez mi megint ez az infó? Nem arról volt szó, hogy megmarad a licensz a régi rendszerre? Gyakorlatilag akkor most mégis az van, hogy van egy retailos 8.1-em, amit frissítettem 10-re, aztán 1 hónap leteltével a 8.1-es licenszem nem létezik többé, és helyette van egy alaplaphoz kötött 10 licenszem? :F

[ Szerkesztve ]

(#17020) Amur


Amur
addikt

Egy friss lista a win10 kompatibilis vírusirtókról(forrás thebroodle.com)
Avast Antivirus (Working on 28th May 2015)
Bitdefender Antivirus Free 2014
AVG Free Antivirus
Avira Free Antivirus 2015
360 Total Security
AVG 2015 Internet Security
McAfee Total Protection
McAfee All Access Security
ESET Endpoint Security
Panda Cloud Antivirus

Sokszor felmerült kérdés, azért ollóztam be.
Én is kérdeznék, ebben a listában: antivirus toplista
a performance hívatott azt mutatni hogy mennyi rendszererőforrást eszik?
Tudom ez még win8 alatt futó vírusirtók rangsora, de támpontnak jó lehet.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17021) vlevi válasza #56474624 (#17019) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem. Rossz volt a megfogalmazás. A frissített Windows10 egy hónapig tartja meg a Windows.old könyvtárat, addíg van lehetőség a Win10-ből a visszaállítás funkcióval visszamenni a korábbi rendszerre. Utána törli, és már csak a teljes rendszer legyalulásával tudsz újra win8-t telepíteni a gépedre. De azt megteheted.

(#17022) pendre54


pendre54
addikt

Akkor egy-két tapasztalatot leírnék másfél napi használat után, azoknak akik 7-esről frissítenének úgy, hogy kimaradt az életükből a 8-8.1-es win, mint nálam.
Ami kevésbé tetszik a 10-es túlzott önjárósága, meg némi erőszakossága a 7-eshez képest. Kezdődött azzal, hogy bár nem jelentkeztem a frissítésre sehol, hetekkel ezelőtt nálam is megjelent a kis frissítést jelző ikon a tálcán, hogy részükről minden oké, majd értesítenek, stb. A kommunikáció végig az volt, hogy a frissítésre van egy év, azt majd én eldöntöm, hogy azon belül, hogy mikor. Nálam a terv az volt, hogy valamikor jövő tavasszal, egy nagyobb SSD cserévél egybekötve lépem meg.
Az ember tervez, az MS végez. ;] Tegnapelőtt a reggeli indításkor láttam, hogy tölti a frissítést, úgy voltam vele, hogy hely van annak a szűk 4 gigának, enni nem kér, el lesz ott magában, oszt ha majd eljőve az ideje, előveszem. Miután lejött a cucc, felajánlotta, hogy a telepítéshez válasszak időpontot, széles választási lehetőségeket kaptam az egy éves időtartamon belül ;].

Szóval, akinek most esze ágában sincs a frissítés, erősen javaslom, hogy amikor látja, hogy töltődik le a frissítés, akkor azonnal állítsa le, mert utána kénytelen lesz meglépni.
A frissítés viszonylag simán lezajlott, az első indítás után viszont nem volt net. Megoldást nem lelvén, kénytelen voltam külső segítséget hívni.[link]
Minden telepített progi, játék működik eddig, külön öröm, hogy a küső USB-s DAC-om[link] is megszólalt a win 7-es driverrel.
A játékok jobban futnak (BF4, GTA V, The Witcher 3), mint a 7-es alatt.
Az önjáróssága viszont nem tetszik. Egyik pillanatról a másikra lejelszavazta a gépemet, pedig a fene se kérte. Azután az is bosszantó hiba, hogy a képeket tartalmazó mappához nem tudok hozzáférni, csak úgy, hogy minden egyes újrainditáskor a mappához teljes hozzáférési jogosultságot kell adnom, és ezt a beállítasz nem jegyzi meg.
Végül is másfél nap után edig még nem bántam meg a kikényszerített frissítést, hát majd meglátjuk.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17023) schawo válasza #56474624 (#17019) üzenetére


schawo
titán

Nem alaplaphoz kötött a Win10 sem, ha a régi retail volt. Most ezen a lapon magától aktiválódik. Ha lapot cserélsz, fel kell hívni a Microsoftot, ők leveszik az aktiválást a mostaniról, és lehetővé teszik az újon. Ezt akárhányszor eljátszhatod.

Az mekkora szívás lenne, ha a Win8 megmaradna, lejárna az egy éves ingyenes ciklus, utána gépcsere után már többet nem is lenne Win10-ed, csak ha fizetsz érte. De "szerencsére" (hiszen ez nem szerencse, ez jogi kérdés) ez nem így van. Sokan hajlamosak keverni a licencet, mint használati jogot az aktiválás tényével, ami egy kényelmi szolgáltatás (elsősorban a MS-nek kényelmes) a használati jog ellenőrzésére.

(#17022) pendre54
El lehetett volna tologatni egy évig is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17024) imike79


imike79
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy volt-e valakinek olyan gondja, hogy ezt a frissítést nem tudja letölteni:
Cumulative Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3081424)
Már napok óta próbálkozok, de semmi.
Mitől lehet ez? Fontos lenne egyébként?
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#17025) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok, kérlek segítsetek! Egy ismerősöm írt nekem, hogy feltette a 10-et (én még nem tettem fel várok még), hogy a kép,és a betűk szélesebbek,és laposabbak, mint kellene. Rejtvénynél a kockák téglalappá torzultak.Tudok e valami tanácsot? 100%-ról indul a képernyő nagyság, és nem írja a gépház, hogy hogy lehet kisebbre állítani. Ez volt a levélben, kérlek segítsetek, mert fogalmam sincs mit írjak neki, mi a megoldás? Köszönöm!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#17026) pendre54 válasza schawo (#17023) üzenetére


pendre54
addikt

Abban az esetben gondolom, ha minden egyes alkalommal amikor tölti a frissítést, azonnal leállítom, de amikor letöltődött, akkor már az a lehetőségem volt, hogy vagy azonnal újraindítom, vagy a következő két nap valamelyikén, más opció már nem létezett, gondolok ilyen "mégsem" lehetőségre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17027) Askformore


Askformore
senior tag

Lehet már csempét gyártani a start menü ikonjaihoz?

(#17028) schawo válasza pendre54 (#17026) üzenetére


schawo
titán

Beteszed hajnali 3-ra, és újra fogja kérni az időpontot, mikor az elment.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17029) norbiamen


norbiamen
csendes tag

Sziasztok!
Egyik gépemre itthon lejött a windows 10, de még nem raktam fel. Míg van egy másik gépem amin nincs még fent, van arra lehetőségem, hogy átmásoljam a telepítőt? Mivel nincs itthon rendes net éppen, és a mobilnetem nem szeretném erre pazarolni. Előre is köszi a választ! :)

(#17030) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Hol találom a hálózati kapcsolatok részt?
Wifin szeretnék csatlakozni, de ha rámegyek az usb-s adapterre akkor semmit nem látok ahol keresni lehetne az elérhető hálózatokat. :W

(#17031) Zsoleszhun válasza rita7107 (#17030) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A tálcán jobb alul a hálózati ikonon jobb egérgomb --> Hálózati és megosztási központ

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#17032) t72killer válasza imike79 (#17024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Próbáld közvetlenül letölteni (az msu-ra mutat a link).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17033) wolfman válasza Askformore (#17027) üzenetére


wolfman
veterán

Nem hogy nem lehet ikont gyártani egyénit, de csak és kizárólag telepített programok ikonjait tudod kitenni, tehát portable programok exe fájlját felejtsd el.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17034) Askformore válasza wolfman (#17033) üzenetére


Askformore
senior tag

Nekem sikerült kitenni a portable uTorrent ikonját. Win 10 enterprise, jobbegér az ikonra, és rögzítés a kezdőképernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#17035) rita7107 válasza Zsoleszhun (#17031) üzenetére


rita7107
aktív tag

Na itt pont nem találtam a megoldást.
Na ha haza megyek megnézem.

(#17036) Feri1977


Feri1977
senior tag

...majd írjatok kérlek, mitől lehet az amit kérdeztem, a betűméret összevisszasága, fentebb van amit írtam..köszönöm szépen.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#17037) CyberPunk666 válasza Feri1977 (#17036) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Már válaszoltam a másik topicban, de egy kérdést elég egy helyen feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#17038) bon válasza Amur (#17020) üzenetére


bon
őstag

Symantec Endpoint Protection 12.1.6 MP1a verzió is Windows 10 kompatibilis.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#17039) FoLey-v válasza schawo (#16973) üzenetére


FoLey-v
addikt

Majd hiszem ha látom azt a bizonyos fps többletet Windows 8.1 és 10 között. :P

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#17040) MadGame válasza MrCsiT (#17015) üzenetére


MadGame
senior tag

Clean install volt, Win8.1-el ugyanígy jártam, csak az még a wifit sem ismerte fel. Nem tettem fel semmilyen külső drivert, ez megtalált szépen mindent. Először el is indult a Chrome, aztán kövi újraindítástól kezdve akárhogy nyomogatom, semmi. Mintha nem érzékelné: sem az asztalon, sem csempén, sem a tálcán. Csak úgy tudom megnyitni, hogy Jobb klikk --> Új ablak. Oké, nem nagyon dolog, de azért na... bosszantó. Most az Adoe Reader úgy néz ki megjavult, csak a Chrome csinálja ezt. Már a Chrome-ot is újratettem párszor, legújabb verzió, 64 bites.
Még annyi, hogy olykor elmegy a wifi.

(#17041) malacka87


malacka87
senior tag

Hali! Ha visszarakom az insider verziót akkor még most is ingyenesen frissíteni tudom a teljes értékűre?

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#17042) Tiger. válasza FoLey-v (#17039) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Semmi ilyen nincs sokkal szarabb legalábbis nálam.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17043) FoLey-v válasza Tiger. (#17042) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nálam is inkább visszalépés volt döcögött rajta,játékok terén meg semmilyen gyorsulás nem volt. Igaz,hogy én frissítettem,majd ha rendesen ki lesz forrva a 10 akkor áttérek.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#17044) imike79 válasza t72killer (#17032) üzenetére


imike79
tag

Köszi szépen! Így működött.

(#17045) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Lementettem a telefonom névjegyeit a gépre. A windows névjegytárral megnyitottam és most nem tudom bezárni. Egyenként előugranak a névjegyek, ha egyiket bezárom kirak másikat. Hogy lehet lezárni?

(#17046) vlevi válasza Tiger. (#17042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én azt gondolom, nagyon vas függő. És játék is.
Korábban valaki rakott be ide egy olyan összehasonlítást, amiben jobb volt a 10-es, de kábé 1 perc találni a YT-on olyan videót, ahol a 7-es kenterbe veri a 8-at, 10-et is. Meg olyan is van, amikor a 8-as a jobb.
Mivel csinálta azt a tesztet? Nvidia, AMD? Azon belül is mellik kátya? Mikori driver? Mert előfordulhat, hogy a Win7-en a 14.12 AMD csataliszt volt valakinek a legjobb, és ahhozképest a win10-es béla driverek vacakok (ilyen tapasztalaom volt nekem is), de könnyen lehet, hogy a 15.7.1-es driverben már helyreraktak bizonyols dolgokat, és pl. egy pCars begyorsul win10 alatt, és win7-en pedig nem javít rajta az új driver.
Emiatt szinte lehetetlenség 1-1 (vagy akár 10-20) összehasonlításból azt mondani, ez a jobb, nem a másik. Ha ennyire egyértelmű lenne, akkor nem született volna ezres nagyságrendű hozzászólás a win10 júlisu29-i megjelenésének napján.

". Hogy lehet lezárni?"
Ctrl+Alt+poweroff
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#17047) schawo válasza vlevi (#17046) üzenetére


schawo
titán

Ezért írtam, hogy (idézek magamtól) "Előfordul", nem pedig azt írtam, hogy mindig, és hogy minden játék.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17048) Amur


Amur
addikt

Csináltam egy részletes leírást win8.1-ről win10re frissítésre(home verzió).
Aki először csinál ilyet ne kelljen paráznia hogy mi után mi következik, minden rendben van-e!
Előzmény: pár napja megpróbáltam parancsorból indítani a frissítést, mert nem bírtam kivárni.
Akkor írtam is hogy egy defender frissítést kért még, és azt nem tudta 10.alkalom után sem letölteni.
Itt feladtam, de ma jött a kis képernyő bootolás után hogy "minden készen áll a frissitésre"
Ok kezdjük! mondtam neki.
(kb. 1éves olcsó intel alaplap+proci konfig 2giga ddr3, lassú net, 500gb hdd-nem a profilomnál olvasható konfig, mert ez a fiam gépe amin frissítettünk)
-elfogadtam a szerződési feltételeket.
-Felkészülés a telepítésre felirat jelent meg, ez összesen 6 percig tartott.
-feldobta hogy bizonyos alkalmazásokat el kell távolítani. (daemon tools lite nem volt kompatiblis, de azt előtte jelezte is a kis listájában)
-eltávolitás és folytatásra katt. az eltávolítás után nem engedtem a rendszernek az újraindítást, elvégre a win10 "telepítésben" voltam.
-"mindjárt készen vagyunk" ezt a feliratot 12 percig mutatta.
-A frissítés készen áll a telepítésre. Frissítés indítására katt. ez 5 perc alatt készen volt, majd újraindult a gép.
-windows10 frissítések konfigurálása, itt 25%-nál belassult majd pár mp alatt 70%-ra ugrott.
-újraindult
-"a windows frissítése, a gép többször újra fog indulni. Addig lazítson"
itt három lépcsőben frissít, elöszőr a fájlok másolása zajlik, ez 23 percbe tellett neki
majd szolgáltatások és illesztőprogramok telepítése, ez 19perc volt. Ennek a végén 1percig fekete képernyő volt.
beállítások konfigurálása volt a kövi, ez kerek 20 perc volt.
-Üdv újra itt felirat, itt bal lenn megváltoztatható a felhasználónév a nem XY vagyok-ra kattintva.
-Csatlakozási képernyő, itt lehet kiválasztani az aktív internetkapcsolatok közül(mint írtam az elején ez a gép usb wi-fivel csatlakozik a netre)
-Azonnal nekikezdhet felirat.
Itt a gyorsbeállítást szeretné lenyomni a torkunkon, ezért nagyon apró betüvel(tényleg gáz milyen apró a betüméret) bal lenn viszont érdemes a beállítások testreszabására kattintani, még ha nem is vagy informatika terén otthon, gyorsan ki tudod venni a pipákat a beépített "kémkedős" szolgáltatások elől.
Már csak azért is mert többen írták hogy ezek kikapcsolása után gyorsult a gép.
-beállítások véglegesítése
-üdvözlőképernyő
-folyamatban van a beállítás, kis türelmet. Alkalmazások telepítése -ez 3 perc volt
-még néhány beállítás hátravan, ez 5 perc volt (úgy hogy 1 perc után kiírta: ez kicsit tovább tart a vártnál)
-kezdődhet valami új, és erre bejött a windows 10 asztal.
meg akartam nézni hogy tölt-e még valami frissítést,de olyan szinten belassult hogy semmit nem tudtam elindítani. a feladatkezelő is 20perc után válaszolt csak(és nem válaszolt hibával leállt).
Gyanítom hogy a háttérben frissitett ezerrel, de cseszett legalább kiírni, pedig telepítés közben igen "beszédes" volt. Na mindegy reméljük következő bootoláskor már feláll rendesen!
Remélem hozzám hasonló közepesen jártas vagy egyáltalán nem informatikus beállítottságuaknak kis mankót adtam!
Tehát kb. 2 óra alatt megörtént a frissítés, ez legyen a végszó.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17049) csixy válasza MrCsiT (#17018) üzenetére


csixy
addikt

Clonezillával nem tudtam működő másolatot készíteni még az előzmény vindows 7-es-ről.
Kipróbálhatom macriummal is, most már a win10-esről a másolat készítést, de én arra gondoltam , hogy van egy beaktivált win 10-es a vinyón , ezt kiszedem, beteszek egy SSD-t a helyére és tiszta telepítéssel tolok rá egy w.m.creation toolal készített win 10-est mondjuk a paranoid megközelítéses célomból ezt csak bankolás céljára.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#17050) pendre54


pendre54
addikt

Csak piszkálja a csőröm, hogy miként lehetne megoldani a Képek mappánál, hogy a biztonsági beállításoknál a Home Users-nél ne kelljen minden géprestartnál újra beállítani a Teljes hozzáférés és a Módosítás- nál az engedélyezést, mert mindig "elfelejti" megjegyezni, úgy meg nem sok mindent tudok a fotókkal kezdeni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.