Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) King Unique válasza kr1szt1an679 (#88000) üzenetére


King Unique
titán

Miért akarod behúzni? Lennie kell az ikonon jobbgombos egérkattintásra "Kitűzés a Start menübe" opciónak is.

(#88002) havri1


havri1
félisten

Gyereknek ma az asztalin újraraktam a W10-et. 1803-as msdn telepítő pent létrehoztam, új tiszta telepítés.
Felmegy, beloginolok a fiókkal, frissítés stb. Már ott szívtam vele, de ezt betudom a másnaposságomnak :DDD
Restart hegyek, és laggol a start menü, nincs hang hdmi-n, és fakóa kép. Fakú kép = mint 98se alatt a 16bites színmélység, esküszöm ua. Nvidia drivert updateról leszedte, telepítette is, de ezt felülírtam egy direkt nvidia driver telepítéssel. Hang megjavult, de a lag és a színmélység nem. IPS paneles 22" monitor, előtte W7 volt, gyönyörű képpel. Mi a fene? Tuti valami nem jó..
:R

havri

(#88003) t72killer válasza havri1 (#88002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Milyen VGA? Driver baki lesz, az tuti...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88004) havri1 válasza t72killer (#88003) üzenetére


havri1
félisten

Gigabyte GTX750.
Lehet újra kéne húzni az egészet újra, mert valami összeakadt..

havri

(#88005) t72killer válasza havri1 (#88004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Esetleg Display Driver Uninstaller-rel adhatsz neki még egy esélyt és a legújabb nvidia driverrel. +Miután az felment, rögtön group policy-ben tiltod a driverfrissítéseket az adott eszközre.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88006) lovi27 válasza kr1szt1an679 (#88000) üzenetére


lovi27
addikt

Például a portable programot, aminek nincs bejegyzése a start menüben én így szoktam.
Ha nincs bekapcsolva beállítod, hogy a rejtett fájlokat is jelenítse meg a fájlkezelőd. Majd a Felhasználó\Desktop (Asztal) mappából kívánt program linkjét áthelyezed a Felhasználó\Start Menu\Programs mappába. Elérési utakkal nálam így néz ki:
Innen
C:\Users\<Felhasználónév>\Desktop\<Program>.lnk
Ide
C:\Users\<Felhasználónév>\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\<Program>.LNK

Utána már a szokásos módon a start menüben egér jobb gomb klikk rá és
Kitűzés a Start menübe opció. Elsőre bonyolultnak tűnhet, de a valóságban egyszerűbb... :K

[ Szerkesztve ]

(#88007) havri1


havri1
félisten

Szenvedek még a vga driverrel, de látom a fényt az alagút végén! Jön a vonat.. :DDD

Viszont az MS fiókomban a már nem használt gépeket eltávolítanám. Van ami már más fiókhoz van rendelve, de benne van az enyémben is. Volt, aminél volt eszköz eltávolítása, és van aminél nincs, pedig már nincs is rajta W10, vagy másik fiókkal van bejelentkezve. Mi az oka, vagy mi a menete?

Pl itt van ez. Régen enyém volt, most lányomnál van, Ő fiókjával bejelentkezve, de nálam is látszik még. Ez W7-es update-val lett W10 még régen, lehet az az oka?

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#88008) Cs1csó válasza havri1 (#88007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha már tiszt telepítés és október vége akkor nyugodtam mehetett volna fel a 1809-es.

(#88009) zolee001 válasza Cs1csó (#88008) üzenetére


zolee001
őstag

Föleg mivel most éppen a tömiöritett állományok okoznak adatveszést

(#88010) havri1 válasza Cs1csó (#88008) üzenetére


havri1
félisten

Az lehet, de ezt szedte le a telepítő.
Hozzáteszem, a 1803-as gépeken sincs elérhető frissítés 1809-re, továbbra sem nálunk.

[ Szerkesztve ]

havri

(#88011) Elar válasza Cs1csó (#88008) üzenetére


Elar
senior tag

De azt még javítják, nem?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#88012) #30153472 válasza zolee001 (#88009) üzenetére


#30153472
törölt tag

Remélem, elég kevesen vannak, akik nem valamilyen külső programot használnak Zip fájlok kicsomagolására az intéző helyett, és mellé az a mániájuk, hogy mindig a meglévő fájlokat írják felül.

(#88013) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Ahogy látom mostanság több a program társítási probléma.
Nálam is.

Konkrétan nfo illetve srt fájlokhoz nem tudom "rögzíteni' a jegyzettömböt. Megnyitja, de nem menti el.
Van erre megoldás az újratelepítés helyett?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#88014) net91


net91
senior tag

Sziasztok,

Mit kell átállítani azért, hogy ez a felirat ne jelenjen meg többet és lássam a jelszavaimat?

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#88015) szabonagyur válasza net91 (#88014) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez Chrome beállítási kérdés amúgy, nem Win10.

Kikapcsolni szerintem nem tudod pontosan azért, hogy ne legyen látható a jelszó bárkinek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#88016) net91 válasza szabonagyur (#88015) üzenetére


net91
senior tag

Rajta van a képen, hogy a windows rendszerbiztonság tiltja le.
Az elmúlt 10 évben a windows rendszerbiztonság nem dobta fel ezt a tiltást, csak azóta dobja, hogy valamit a windowsban elállítottam.
........és windows jelszót kér!

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#88017) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!

Mitol lehet az,h egy bongeszom se mukodik?(opera, edge, chrome) mindegyikre azt irja,h webhely nem elerheto.
Viszont a programok meg gond nelkul mennek(bittorrent, steam, skype, discord, windows bir frissiteni, nod32 szinten, jatekok is mennek online hibamentesen)

Nem eloszor csinalja. Van mikor rerart utan engedi, de mostanaban, mar egyaltalan nem tudok bongeszot hasznalni.

Koszonom, szep napot!
Ervin

[ Szerkesztve ]

(#88018) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Windows 10 1809-en a CMD csak nekem lassú?
Érzetre lomhább az 1803-hoz képest, kicsit amolyan döcögős.
Powershell valamivel jobb...
Más is tapasztalja?

üdv, adika4444

(#88019) Doky586 válasza havri1 (#88007) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg nem éred el az engedélyezett 10db-ot addig csak azokat törölgesd amit eladtál. Ami tönkrement, kidobtál stb az még jól jöhet ha nem akarsz új win10-et vásárolni.. :K
Amit még használsz csak kijelentkezel az MS fiókból az úgyis eltűnik a listából is.

[ Szerkesztve ]

(#88020) adika4444 válasza Erwinke (#88017) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

CMD-ben nem ír véletlenül névfeloldási hibát ha beírod, hogy ping bix.hu?
Ha ír, akkor írd be, hogy
ping 193.239.149.210
Ha erre jönnek a reply-k (válaszok), akkor a névfeloldással lesz a hiba jóeséllyel.
Futtatásba írd be ncpa.cpl, és a megfelelő adapteren adj meg egy fix IPv4-es DNS-kiszolgálót, elsődlegesnek 1.1.1.1, másodlagosnak 8.8.8.8.
Nézd még meg a gépház, hálózat proxy részen is, hogy nem állítódott-e be valami, bár nem valószínű.

üdv, adika4444

(#88021) Jim74 válasza HZoli87 (#87326) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nem tudom, hogy sikerült-e megoldanod azóta a KB4464330 frissítés telepítési problémáját, de nekem az alábbi metódussal felment az update:

Try using the "Services" tab in msconfig to turn off all non-Microsoft services. Just tick the "Hide all Microsoft services" box and the disable the remaining services. After reboot, manually install KB4464330 update again. Don't forget to re-enable the services later.

(#88022) kr1szt1an679 válasza lovi27 (#88006) üzenetére


kr1szt1an679
csendes tag

Igen, ez volt a baj, hogy az alkalmazáslistában nem szerepelt, így nem tudtam kitűzni a start menübe, de megcsináltam a leírtakat és tökéletesen működik, köszönöm :R

(#88023) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne , hogy ez normális a CPU 1% de 3600 ghz -én megy a sebessége...nálatok sem áll vissza mint régen?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88024) SP4C3 válasza Angel2014 (#88023) üzenetére


SP4C3
veterán

Power Options-ben nézz szét...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#88025) Angel2014 válasza SP4C3 (#88024) üzenetére


Angel2014
addikt

Az hol van?

Ugye így nem természetes most....mintha a korábbi windowsal visszaállt a sebesség is.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88026) svgyula válasza Erwinke (#88017) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! NOD32 legyalul! Gép újraindít, Regedit->minden NOD32 bejegyzést kitöröl. Örül!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#88027) pendre54 válasza Angel2014 (#88025) üzenetére


pendre54
addikt

A "Vezérlőpultban" a képen látható útvonalon elmégy a "Processzor energiagazdálkodása" opcióhoz, és megnézed, hogy a minimális processzorteljesítmény nincs e 100 %-ra állítva, ha igen akkor visszaállítod az alapértelmezett 5 %-ra.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#88028) Angel2014 válasza pendre54 (#88027) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm! :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88029) rene85


rene85
aktív tag

Sziasztok. Kb 2 evet hasznaltam a win7-rol upgradelt win10-emet. Ez ido alatt nem volt ujrahuzva. A heten egyik nap kozolte a gep h nem insul el, es a wdboot.sys serult. Visszallitas restore pointra nem hozott valtozast, ujratelepites a fileok megtartasaval (automatic repair menubol) nem hozott valtozast. Elokaptam a win7 dvd-t, az gond nelkul felment, megcsinaltam a media creation toollal a win10 telepitot, telepul, orules. 2x telepitettsm, mindketszer telepites utan az elso boot alkalmaval villogni kezdett a kepernyo (mint pl vga szoftver telepitesnel), majd feketebe ment at, se kep, se hang. Ujraindulas utan is fekete kepernyo. Helyreallitas utan safe modeba lehet belepni, ugy minden flottul megy. Ergo az ssd nem hibas es nem is a vga a hibas mert a telepites sikeres es kep van folyamatosan safe modeban, inkabb szoftveres bibi van.
Kerdeseim:
1. Hogy keressem meg az okozojat a fekete kepernyonek? (device managerben a videokartyat mukodonek mutatja es h van hozza illesztoprogram). 2. Erdemes-e a win7et ujra telepiteni, feltenni az osszes drivert es utana frissiteni win10re? A win7 jogtiszta es abbol jogtisztan frissitettem 10-re (amikor meg volt ilyen opcio)

A google a baratom de ilyen konkret pelda nem volt, mint az enyem, olvasgattam angol forumokat, de kb a bios frissites volt a legjobb otlet... Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#88030) zolee001 válasza rene85 (#88029) üzenetére


zolee001
őstag

Egyböl w10 install,kulcsot nem kell megadnod a telepitésnél ,elvileg magátol beaktivállja magát.

(#88031) _Atesz válasza rene85 (#88029) üzenetére


_Atesz
addikt

Milyen VGA-d van?

(#88032) _Atesz válasza Angel2014 (#88023) üzenetére


_Atesz
addikt

Gondolom az energiasémánál a "teljesítménycentrikus" opció lett kiválasztva, utána meg vakarózunk, hogy mi is lehet a baj.. :D

[ Szerkesztve ]

(#88033) rene85 válasza _Atesz (#88031) üzenetére


rene85
aktív tag

R9 270

(#88034) rene85 válasza zolee001 (#88030) üzenetére


rene85
aktív tag

Igen, ezt csinaltam 2x, ugyanaz a hiba mindig

(#88035) Csupingo válasza rene85 (#88033) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha azután van gond, hogy a win a vga drivert telepítette, akkor valószínűleg videókártya gond. A win 7-nél kipróbálhatod, hogy kézzel tudsz e drivert telepíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#88036) kozi71


kozi71
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Szeretnék áttérni Win10-re, a 7-ről.
A „problémám” az , hogy most SSD meghajtóim RAID0-ban vannak párban. (2*2)
Tehát a C meghajtó, és a D meghajtó két-két meghajtó összekapcsolva.
Természetesen C-re tenném az új rendszert most is.
Kérdésem az lenne, merjem csak elindítani így ahogy most van simán a telepítőt?
Hátha csinál egy visszaállítható rendszert, vagy hozzak létre egy tiszta rendszert, de akkor mindent menthetek el magamnak még elötte. Most is el van végül is, de elég jól be van lakva a régi rendszerem. Biztos nem pár perc lesz a visszaállítgatása.
Vagy pedig szedjek szét mindent, és külön egy meghajtóra tegyem rá? Igazából a C meghajtó nem volt gyorsabb szerintem, legalábbis szemre biztos nem RAID0-ban. Nem tudom Win10 mennyivel gyorsabb ezen a téren. De ha az, akkor maradnék a RAID0-nál továbbra is.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#88037) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Urak, szép napot!

A Windows 10 frissítések elhalasztása kapcsán valamit nem értek.

Azt látom, hogy max. 365 napig el tudom halasztani ezeket, de ha eljön a 365. nap, akkor nem megy fel minden ami abban a pillanatban elérhető? Vagy ekkor csak a 365 napnál régebbiek mennek fel?

A frissítések kapcsán kialakult egyre több probléma kapcsán erősen elgondolkoztam rajta, hogy visszaállok Windows 7-re. Hibás ez a gondolatmenetem?

(#88038) vlevi válasza kozi71 (#88036) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pontos méréseim nincsenek, de szerintem nem nem vennél észre semmit, ha az SSD-k nem lennének raid-ben.
Nemrég volt egy teszt a PH-n, ahol a marhagyors M2-es SSD-ket hasonlították össze a "lassú" SATA3-as társaikkal. Teszteken 3x gyorsabb az M2, de gyakorlati felhasználásban nem nagyon érződik a különbség.
Egy HDD az más, mert egy HDD sebességének legnagyobb gátja az adatok fizikai elérése, lemezforgás, fejmozgás. Ez egy SSD-nél nincs, és mivel emberi szem számára szinte minden azonnal történik (word betöltése 2mp), ha ennél 2x gyorsabb, azt se nagyon lehet észrevenni.

(#88039) TRob1 válasza Oldman2 (#88037) üzenetére


TRob1
veterán

Nálad van egyre több probléma vagy csak olvastad? Ha utóbbi, akkor az elhalasztás és a visszaállás is erősen hibás gondolatmenet.
Ha nálad vannak folyamatos gondok, hibák, anomáliák, akkor is inkább a tiltás - ahogy írtad is -, az idő alatt meg úgyis javítják a problémákat. Ha mégis visszaállás, akkor meg max 8.1, semmi esetre sem 7.

¤ R'n'R ¤

(#88040) #86564352 válasza Oldman2 (#88037) üzenetére


#86564352
törölt tag

A halasztás lejártával felteszi az akkor aktuálisan legfrissebb buildet és aztán újra halaszthatsz. 7-re nincs értelme visszaállni. Annyi a trükk 10-nél ne frissíts új build kiadásakor első héten, hanem várj egy-két hónapot mire kipofozzák rendesen, vagy állítsd a frissítési csatornát vállalatira. Január környékére már a 1809 is normális lesz talán.

(#88041) Doky586 válasza rene85 (#88029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A 1803 telepítőnél emlegették volt fél éve ezt a hibát. Mindenesetre a win7 el ne foglalkozz, töltsd le a 1809 telepítőt és azt tedd fel tisztán, előtte adatmentéssel. Automatikusan be fog aktiválódni.

(#88042) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Most mi van a legújabb verzióval, aminek a frissítését visszavonták? Kiadták már a teljes változatot? Tiszta újratelepítéshez kellene.

Switch Tax

(#88043) #86564352 válasza MasterMark (#88042) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem adták ki újra, dolgoznak még a 1809-en. A 1803-at adja hivatalosan a Microsoft Media Creation Tool. [link] Egyéb forrásból beszerezhető a 1809 is, én azt még nem raknám fel most.

(#88044) MasterMark válasza #86564352 (#88043) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor még várok, köszi.

Switch Tax

(#88045) Oldman2 válasza TRob1 (#88039) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Van 1-2 általam problémának tartott dolog, valamint most hallattam, hogy "nem csoda a Windows jelenlegi állapota, mivel a belső tesztelő csapatot 2014-ben szélnek eresztették...", azóta mi, a felhasználók vagyunk a tesztelő csapat.

Nos, én nem akarok az lenni.

Az pl., hogy az alapértelmezett fájltársításokat nem tudom rendszerszinten, szabadon beállítani, nevetséges.

A fájltípusok alapértelmezett alkalmazásainak megadásánál egyébként nincs lehetőség kiterjesztés keresésre?

Ha felveszek egy új felhasználót, gyakorlatilag nulláról be kell neki mindent állítanom.

Sőt, ahogy a Technet listán olvasom, egy új felhasználót felvéve Win10 alatt, minden egyéni beállítás gyári alapértelmezéssel indul, nem a rendszergazdaként beállított (elvileg) rendszerszintű beállításokkal.

(#88046) rene85 válasza Doky586 (#88041) üzenetére


rene85
aktív tag

A win7 ugyanezt csinalja... Eleg baj h feltettem az amd vga drivert es egyszerre toltotte a frissiteseket ia, igy nem tudom melyik okozza a bajt. De most ujra nekifutok netkapcsolat nelkul es akkor igen gyorsan ki fog kerulni

(#88047) Doky586 válasza rene85 (#88046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fekete képernyőnél ctrl+alt+del el nem indítható a feladatkezelő? mert abból elindítható lenne az asztal (explorer.exe)...

(#88048) rene85 válasza Doky586 (#88047) üzenetére


rene85
aktív tag

Semmire nem reagal. Tv volt meg a videokartyara kotve, azt is lehuztam hatha az a baj, de sajnos nem.

(#88049) Doky586 válasza rene85 (#88048) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha elfüstölt a géped azt semelyik OS nem tudja meg nem történté tenni.. :U
A többi lemezt is lehúztad?
Bios bejön?
ugye már a 1809-el próbálkozol, nem valami régivel?

(#88050) rene85 válasza Doky586 (#88049) üzenetére


rene85
aktív tag

Nemi tampontot kerek meg a 1809es linkedhez... Egyebkent nem az lesz a baj, netkapcsolat nelkul a win7 telepitese utan ugy, hogy csak a chipset drivert tettem fel (+utana ujrainditas) ok volt, amikor a vga drivert tettem fel, az azutani ujrainditasnal mar ugyanaz a fekete kepernyo fogadott. Szoval amd driver, de most a w10-et felteszem net nelkul, meglatjuk mit produkal

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.