Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) KIRA\/NOVA válasza ArsenalF (#7994) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Megtaláltam a mappát :DDD

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8002) KIRA\/NOVA válasza pzstm (#7996) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

remélem nem csak a verzió számokat írják át :DDD

Underground 2-őt futtatni WIN10-en (eggyenlőre nem cressel ki mint WIN7 alatt) :D

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8003) Keeperv85 válasza KIRA\/NOVA (#8002) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én New Vegas-szozok. Nem bugosabb, mint eredetileg. :))

(#8004) oriic válasza premete (#8000) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De miért telepítesz skype-ot, amikor megy böngészőből is. :D [link]

Live-Die-Respawn

(#8005) Gh00st


Gh00st
tag

Belefutottam a "This app can't run on this PC" hiba üzenetbe.
A Mirillis Action! 1.18-nál ez fogad, az 1.24-es verzió feltelepül, de nem indul és jön a fent említett üzenet.

Compatibility móddal, rendszergazdaként futtatva sem jutok előrébb...
:W

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#8006) t72killer válasza pzstm (#7996) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Reméljük nem csak a verziószámok nőnek, hanem a bugok is fogynak:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8007) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Meg találtam a bill parancsot is ( Microsoft.ZuneMusic.AppXnv1ng4awjx3zkyw0brczrx2bsv8kypn0.wwa ) ez a REG bejegyzésben lehet kiiktatni az MS féle zunet és berakni amit akarsz. :P

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8008) KIRA\/NOVA válasza Keeperv85 (#8003) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Fallout3 win7 alatt csak ablakos modban futott mert teljes képernyőben cressel kifele de majd felrakom és megtekintem New vegas is megvan. :D

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8009) KIRA\/NOVA válasza KIRA\/NOVA (#8007) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Ja majdnem elfelejtettem KEY kell keresni mást átne írj

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8010) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

A hibernálás nem működik :(((

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8011) szundybence


szundybence
aktív tag

Sziasztok!

Van egy w7 starter a netbookomon. Erre is lesz w10 jogtiszta up?

(#8012) bisti79 válasza szundybence (#8011) üzenetére


bisti79
tag

Elvileg igen. Win 10 Home.

(#8013) King Unique válasza szundybence (#8011) üzenetére


King Unique
titán

Akár Goole: Windows 10 Upgrade Matrix: Which Version You Get For Free

"Windows 7 Starter will be upgraded to Windows 10 Home"

Más kérdés, hogy egy gyenge netbookon elfut-e élvezhetően a Win10...?

(#8014) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

Windows 10 IP alatt milyen vírus keresők vannak amik futnak is és támogatják a W10-et?

WU kikapcsolva,így végre fent van a Catalyst 15.6 Driver. :)

Jelengeg Avast van fent,csak nem tudom mennyire kompatibilis vele.....

[ Szerkesztve ]

(#8015) szundybence válasza King Unique (#8013) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :R

Még egy kérdés: Azt a módszert is követhetem, hogy amikor majd megjelenik, letöltöm a w10 home-ot és letörlöm a winyót, majd a w10-et rakom fel a w7 home cerifikációs kódjával?

(#8016) netpeti98 válasza szundybence (#8015) üzenetére


netpeti98
addikt

Még nincs pontos infó a tiszta telepítés módjáról.

(#8017) King Unique válasza szundybence (#8015) üzenetére


King Unique
titán

A dolognak ez a része sajnos még nem teljesen ismert, ahogy fórumtárs is mondta. Bár MS mostani marketingkommunikációja kapcsán, nem is csoda...
W7 kulcsát telepítésnél vsz nem fogja elfogadni, talán max gépházban beaktiválva. De mivel sima upgrade licenc, még az se világos, hogy adnak-e egyáltalán új kulcsot a 10-eshez, passz...?

(#8014) makoj20: bár az utóbbi hónapokban a legtöbb AV gyártó javított a Win10 kompatibilitáson, de a többségnél még nem 100%-os, így én nem erőltetném a tesztverziónál. Nálam egy korai build kapcsán pont az Avast fektette ki teljesen a rendszert...

(#8018) Boonen007


Boonen007
őstag

Valahogy lehet aktiválni az Edge-ben a Silverlight-et? :) Eurosport Player előfizetésem van, ahhoz pedig szükséges.

(#8019) Pisztillus válasza Boonen007 (#8018) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez alapján nem sok remény van rá...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#8020) Boonen007 válasza Pisztillus (#8019) üzenetére


Boonen007
őstag

Vicc azért ez a Eurosport Player, hogy miért erőltetik a Silverlight-ot Google Chrome sem támogatja úgy kell külön bekapcsolni benne, Edge sem, csak Firefox, Opera, IE11.... :) IE11 megmarad a véglegesben?

(#8021) Pisztillus válasza Boonen007 (#8020) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez egy jó kérdés, bár ha ebben benne tudták hagyni, akkor lehetséges. De hamarosan úgyis kiderül... :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#8022) Sub-ZeRo válasza Boonen007 (#8020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ie11 = Edge

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8023) bzoley válasza Sub-ZeRo (#8022) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, nem egyenlő.

(#8024) cattus válasza Boonen007 (#8020) üzenetére


cattus
őstag

Én úgy tudom, benne hagyják az IE 11-et is, csak az Edge lesz alapból kitűzve a tálcára és az lesz az alapértelmezett böngésző is.

Do the thing!

(#8025) szundybence válasza King Unique (#8017) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

netpeti98: Neked is köszi! :R

(#8026) #58000384


#58000384
törölt tag

8.1-ről történő upgrade esetén jelez az amcsi telepítő, hogy a két rendszer által használt nyelv nem egyezik (a 8.1 magyar), így nem lehet a programokat és beállításokat megtartani. Ezen az sem segít, ha teljes mértékben angolra állítom a rendszert. Létezik mód ennek a kijátszására, vagy ilyen nincs? Olyanra gondoltam, hogy a regedit-ben valamit át kéne írni, vagy ilyesmi.

Boonen007: Kompatibilitási okokból a rendszer része marad az IE is.

(#8027) Boonen007


Boonen007
őstag

Köszi a válaszokat! :)

(#8028) noxon


noxon
őstag

Hello, a jobb oldalt az értesítési sávban állandóan feldobálja a disk error meg reapir dolgokat, már unalmas kissé, azt hogyan lehet kikapcsolni?

We live in a simulated world...

(#8029) Keeperv85 válasza noxon (#8028) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Helló!

Hagyod, hogy megnézze a következő indításkor. Opcionális: mehet a kukába a merevlemez...

(#8030) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megint eljátszotta a gép, hogy 10-20 perc böngészés után szétvágta a netet, és a jobb alsó sarokba odatette a hálózati ikonhoz a sárga felkiáltójelet. (slussz poén, hogy az Xbox One stream meg előtte simán ment két órát. )

Most azonnal megnéztem eseménynaplót, ez a két bejegyzés van csak arra a pár percre:

-TCP/IP has chosen to restrict the congestion window for several connections due to a network condition. This could be related to a problem in the TCP global or supplemental configuration and will cause degraded throughput.

-Name resolution for the name www.gstatic.com timed out after none of the configured DNS servers responded.

Ötlet?

Live-Die-Respawn

(#8031) kaszaf válasza oriic (#8030) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Google DNS-t próbáltad már? [link]

(#8032) Keeperv85 válasza oriic (#8030) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

UPC? :))

(#8033) premete válasza Keeperv85 (#8029) üzenetére


premete
veterán

Ezt nálam is csinálta, ha előtte windows 8.1-et használtam (ugyanazon az új 256 GB-os ssd-n volt mindkettő op. rendszer, és a harmadik particiót akarta mindig reparálni.
Ezért még nem dobtam ki az ssd-t. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8034) Keeperv85 válasza premete (#8033) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nyilván nem erre írtam, hanem arra, ha nem vakriasztás... ;) Nálam már nem az...

(#8035) oriic válasza Keeperv85 (#8032) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az bezony. Miért?

Eddig Gugli DNS volt, de kivettem, ugyanaz a helyzet.

Win 7 továbbra is jó, ha Xbox One-t streamelek Win 10-re az is jó...Csak böngészéskor jön elő a szétkapcsolás. :W

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8036) Keeperv85 válasza oriic (#8035) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem itt még nem megy az "egyedi" DNS szolgáltatás. Úgy értem hiába állítod be, akkor is a default értékeket használja. Az esit karbantartások alatt nekem is villog az ikon hol besárgulva, hol normálisra vált.

(#8037) King Unique


King Unique
titán

Kipróbáltam ezt a 10162-es buildet, mert nem bírom már kivárni a végleges megjelenését.
Hááát, vegyes....

+ Telepítés szépen lement, bár kérte a kulcsot is, de szerencsére lehetett szkippelni, mert elfelejtettem leírni.
+ WU notis driverek egy részét hamar megtalálta és fel is rakta, ok
- Valahogy nekem most se áll teljesen kézre és szemre ez a rendszer, 7, 8.1 alatt szívesebben ténykedem
+ / - Start menü vegyes, van ami tetszik benne, de nekem a 8.1 féle kezdőképernyő, vagy egy 3rd party Start menü kénylemesebb és használhatóbb.
- notin a képernyő fényerő állítása is kicsit másmilyen 7 & 8.1 vs. 10 alatt, előbbiek javára
- A 100-125% képernyőnagyítás még mindig k*rva sz@r....több helyütt elmosódnak a szövegek, bizonyos elemek aránytalanul nagyok, megnyitom a naptárat, beteríti az 1/3 képernyőt...
- Ezek a vékony, keret / szegély nélküli ablakok, ahogy korábban, úgy most se tetszenek, ahogy a jobb felső sarokban lévő gombok se, hülyén néz ki az egész...
+ Átlátszóság viszont tetszik az asztali elemeknél.
+ USB 3.0 UASP módon reszeltek pozitívan vmit, mert pl. 8.1 alatt az ASMedia ASM1053 chipes külső meghajtók "leböknek, szaggatnak" az olvasási és írási teszteknél, míg 10 alatt már nem, illetve BOT módban Win7 alatt is teljesen ok.

Hát nemtom, de ha a kontra dolgok nem lesznek javítva, szépítve, akkor én nem nagyon fogok upgrade-elni Win10-re, inkább felrakom külön, önálló rendszerként, meghagyva a korábbi Windowsokat.

[ Szerkesztve ]

(#8038) oriic válasza Keeperv85 (#8036) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó akkor szerintem az lesz, hogy az Xbox streamhez fogom használni csak a Win10-et megjelenésig, minden másra marad a win7.

Live-Die-Respawn

(#8039) #73029888


#73029888
törölt tag

Jelentem jól működik az Avast+Malwarebytes Antimalware a W10-el :)

[ Szerkesztve ]

(#8040) bzoley válasza King Unique (#8037) üzenetére


bzoley
veterán

Százalékot több helyen is kell állítani, arra figyelj!
Nem pont a vastag ablak keret volt azok egyike, ami napi használat közben zavart. Első dolgom volt mindig elvékonyítani. A mostani jobban bejön. Egyedül a Chrome nem nőtt még fel a feladathoz, annak mindenféle kerete van még.

(#8041) mmdms


mmdms
addikt

Hahó!

Két oprendszerem van két partíción, a TP-t szeretném letörölni, és a 8.1-et megtartani. Msconfigba már töröltem a listából, simán formázhatom a tp partícióját?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8042) vlevi válasza bzoley (#8040) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Egyedül a Chrome nem nőtt még fel a feladathoz, annak mindenféle kerete van még."
Meg az Opera. Az meg valami Win95-ös dizájnt szedett elő valahonnan. Szögletes szürke görgetősávok, gombok. Brrrr....
Annyi köze lehet a Chrome-hoz, hogy az Opera is a Blink motort használja.

(#8043) bon válasza #73029888 (#8014) üzenetére


bon
őstag

vírus kergető: Symantec Endpoint Protection, a legújabb változata támogatja a Windows 10-et.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#8044) westlake


westlake
félisten

(#8045) moonguru válasza #73029888 (#8039) üzenetére


moonguru
őstag

Biztos vagy benne? :)

Nekem a SecuraLine nem működött! (a 7 próbanap alatt egyszer sem!) :W

Monitor Guru!

(#8046) Sify


Sify
senior tag

Valakinek megy az HBO GO? Se Opera, se Chrome alatt nem megy. Silverlight telepitve van.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#8047) Clemi válasza westlake (#8044) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt vajon milyen verzió akar lenni? Az Nvidia oldalán még nyoma sincs, ez meg ha jól látom egy warez oldalról töltődik le.

(#8048) King Unique válasza bzoley (#8040) üzenetére


King Unique
titán

Hol, mert eddig nem nagyon találtam el az optimális beállítást hiába állítgattam egyszerre gépházban és a desktop vezérlőpultban is....?
Ízlések és pofonok, kinek mi, de szerintem kicsit hülyén néz ki. Az is veicces, mikor xy programmal csinálok teszteket és egymás mellé rakom a 7, 8.1, 10-ben kimentett screenshotokat. Utóbbi furán mutat a másik kettő mellett...

[ Szerkesztve ]

(#8049) bzoley válasza King Unique (#8048) üzenetére


bzoley
veterán

Settings - Display - Advanced display settings - advanced sizing of text and other items - set a custom scaling level(csak hogy rendesen el legyen dugva)
Nekem érthetetlen oknál fogva alapból 150% volt a nagyítás, és hiába állítottam 100-ra, amíg el nem bóklásztam a fenti helyre szintén 100%-ra állítani, nem volt megfelelő. Hogy alapból miért nem 100% minden, sosem fogok rájönni.

(#8050) King Unique válasza bzoley (#8049) üzenetére


King Unique
titán

Ok, köszönöm! :R
Most 8.1 alól írok, de majd kipróbálom, aztán, ha nálam is ok, akkor egy kontra leszámítva, de attól még a többi adott. Illetve kihagytam a fenti listából, hogy ami nekem (és itt mások is írták) tetszett a korábbi buildokban, azt az újakból kivették, átalakították.
Szal nagyon kíváncsi leszek erre a véglegesre. Tudom, ajándék lónak ne nézzük a fogát, de... Viszont a döntés már a useré, hogy vált-e, vagy sem, nem kell ezt annyira erőltetni. Ha vkinek nem kényelmes, nem áll kézre minden téren, akkor marad a régin, amit valahol meg tudok érteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.