Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) profchaos


profchaos
tag

Sziasztok!

Elnézést, ha már kérdezte (felvetette) valaki, de egy dolog nekem még nem tiszta.

Bocs, ha hülye kérdés, de mi van abban az esetben, ha...

Most veszek egy jogtiszta win7-et vagy 8-at, amit aztán frissítek 10-re. Eltelik 1 év, aztán mikor már letelik az ingyenes frissítés lehetősége, épn újra akarom húzni a rendszert. Nem új gépet veszek, egyszerűen csak egy reinstallt akarok.

Meg tudom ezt akkor tenni? Mit takar az, hogy "Mindenki készülékhez kötött win10-et fog kapni."? Frissítem 10-re a 8.1-et és akkor fogok kapni egy azonosítót, vagy hogy?

Légyszi valaki segítsen nekem, mert életemben először szeretnék jogtiszta windows tulaj lenni :D de tökre nem tiszta nekem ez a kérdés...

Köszi előre is! :R

(#14002) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

A Dell laptopjaimon még nem ajánlotta fel a frissítést. Hogyan lehetne meggyorsítani a folyamatot? Ha egyáltalán lehet..

Köszi!

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#14003) Kolondrum


Kolondrum
félisten

No uraim, frissítve egy hulladék, tisztán felrakva nagyon pörög. Már már pofátlan mennyire gyors! Minden megy mint a nagykönyvben!

(#14004) VeryByte válasza Kolondrum (#14003) üzenetére


VeryByte
őstag

Mi az a hulladék?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#14005) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok!

A letöltött, de fel nem telepített WIN10 frissítést hogy lehet törölni? Minden gépindításnál felajánlja, hogy kezdjem el, de meggondoltam magam, várok még egy kicsit ezzel. :)

(#14006) Predator2 válasza schawo (#13995) üzenetére


Predator2
addikt

Nincs esetleg valami program, ami ellenőrzi a mostani rendszeremen keresztül, hogy a hardvereket támogatja e majd a win 10? Nem telepítgetném feleslegesen ha nem muszáj.

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14007) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Van egy Dell Vostro 3300-as gépem.A Windows 10 vizsgálata azt írja hogy kompatibilis minden tehát működni fog rajta de a Dell oldalán pedig azt írják hogy a 3300-at nem támogatják driverekkel.Ilyenkor mi a teendő ha újra akarom telepíteni a 10-est?Csak úgy tudom hogy előbb telepítem a Windows 7-est és arra felrakom a drivereket és utána frissítem a 10-re?Mert máshogy hogyan tudnák drivereket felrakni ha pl. pendrive-ról akarnék tiszta telepítést?És mi lesz ha letelik az egy év utána nem tudom a 7-ről frissíteni a 10-re vagy az első frissítés után már nem lesz ezzel gond?Esetleg abban reménykedhetek hogy idővel a gyártó ad drivereket ehhez a szériához is?

(#14008) zileut válasza AMD_ok (#13997) üzenetére


zileut
tag

Nálam is hasonló helyzet volt. A neten keresve a superfetch - előtöltés kikapcsolását (services.msc/ Elötöltés/ Indítás típusa Letiltva, majd katt a Leállítás) találtam, mint esetleges megoldás, jelenleg a 200-300 MB memória helyett 0,1 MB -ot fogyaszt.

(#14009) Edween válasza TFSi (#14002) üzenetére


Edween
őstag

(#14010) Воланд válasza Predator2 (#14006) üzenetére


Воланд
titán

de, van. a kb3035583 frissites feltesz egy gwx programot, az ellenorzi a gepet. az ikonja meg egy windows ikon a talca ertesitesi teruleten.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14011) knuckle


knuckle
aktív tag

itt w10-ben lehet eltöntetni frissítéseket? mármint ha bizonyos frissítéseket nem akarok feltenni, pl:
Microsoft Office Validation Add inn
a w7-ben el lehetett tüntetni, és nem puffogott többet, de itt nem lehet vagy még én nem jöttem rá....
amint eltávolítom, ismét megtalálja, és fel akarja rakni...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#14012) pendre54 válasza schawo (#13995) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Jó, hogy szóba jött ez a driveres téma. Ezzel kapcsolatban már tettem fel kérdéseket más, illetékes topikban, de választ még nem kaptam. Szóval, az Asus adott ki az alaplapomhoz kb. 2 hete Win 10-hez drivereket.
Pl. chipset drivert, és az lenne a kérdésem, ha majd odajutok, hogy frissítsek 7-esről a 10-esre, akkor ezt a chipset frissítés hogyan menjen. Kíváncsiságból leszedtem, kicsomagoltam és látok benne két exe fájlt.
[/L]
Mivel chipset frissítést még nem csináltam, a kérdésem, hogy majd melyiket futtassam, kell-e mind a kettőt, és ha igen akkor milyen sorrendben? Továbbá ezt mikor érdemes meglépni, még a Win 7 alatt, vagy amikor már fennt van a Win 10?
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#14013) atyca válasza Milestone2 (#13903) üzenetére


atyca
senior tag

Microsoft Wi-Fi

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#14014) reset válasza Predator2 (#14006) üzenetére


reset
senior tag

(#14015) simon7012


simon7012
aktív tag

Ha nekem van egy Windows 7 Home Premium-om és egy Windows 8.1 prof-om
a hetet már aktiváltam Windows 10-re. Ebből lett 10 Home. Tehát az alaplapomat
már beregisztrálta a Home-ra. Tehát a 8.1 is regisztrálhatom erre a lapra
nem csak a 7-et? Mert akkor lenne 10 pro...
Tud a rendszer kezelni két " kulcsot" egy lapra?
Remélem értettétek hogy mit akartam kérdezni... :U

[ Szerkesztve ]

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#14016) schawo válasza simon7012 (#14015) üzenetére


schawo
titán

Miért jó két licencet elsütni egy lapra? Kellenek a 10 Pro extra tulajdonságai (mondjuk bitloker)? Ha nem akkor inkább hagyd meg máskorra, hátha kelleni fog az még.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14017) simon7012 válasza schawo (#14016) üzenetére


simon7012
aktív tag

Nem kell csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy tud-e ilyet a rendszer...

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#14018) schawo válasza simon7012 (#14017) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg tud, nem nagy dolog megcsinálni :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14019) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
sajna nem látja a win10 a dvd irot,pedig arrol telepitettem fel a wint,sem az eszközkezelöben,sem a lemezkezelöbe..a win oldalán leirt modon sem reagál rá..[link]mi lehet a hiba még?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#14020) mefistofeles válasza simon7012 (#14017) üzenetére


mefistofeles
addikt

Szerintem ezt senki nem csinálta úgyhogy max. megkérdezed a supportot.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14021) #63761920 válasza schawo (#14018) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Win 8.1-el tudok 10 pro-ra termék kulcsot regisztrálni?
Átváltani 8.1-röl 10 pro-ra?

(#14022) JanR válasza Sztlaci (#13923) üzenetére


JanR
addikt

Ezt nem tudom, hogy érted el, de nálam inkább 10%-l kevesebb erőforrást eszik a rendszer, mint eddig (8.1 volt fent).

Tiszta telepítést próbáltad?

(#14021) cooi111: Én úgy csináltam, hogy upgradeltem 8.1 pro-ról 10 pro-ra (rátelepítettem), majd akkor aktiváltam. Ezek után csináltam egy USB-s telepítőt W10-ből és tisztán feltelepítettem (format c, stb, stb..). Hibátlanul és tökéletesen aktiválta magát a megjegyzett hardverkulcsal :) Tehát igen, fel tudod tenni a 8.1-re a 10-t.

[ Szerkesztve ]

(#14023) agresszor


agresszor
csendes tag

Ez igaz lehet vagy kamu?
[link]

67 millió Win10 install alig több, mint 2 nap alatt? Ebben a tempóban hamar összejönne az 1 milliárd :)

[ Szerkesztve ]

(#14024) thomasa


thomasa
senior tag

Emberek, mielőtt kérdeztek, olvassátok el az 1. hsz-t, egy csomó válasz már benne van. :O

(#14025) schawo válasza #63761920 (#14021) üzenetére


schawo
titán

Home/Core-ról Próra? :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14026) kengyel válasza #63761920 (#14021) üzenetére


kengyel
nagyúr

De ha sima 8.1 van a gépeden, akkor azt csak 10 Home verzióra tudod frissíteni.

kengyel

(#14027) SirRasor válasza schawo (#13987) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem tiszta, 8.1-ről frissítettem.

Az oké, hogy másnak jól jöhet az infó, DE sokat olvastam ebben a fórumban és annyi féle hiba előjön, hogy tényleg nem lehet már párhuzamot vonni semmivel sem. Tehát ha valakinél nem megy valami, akkor 90%, hogy az mindenki másnál megy.

Make Love not war!

(#14028) snooze válasza thomasa (#14024) üzenetére


snooze
veterán

az én kérdésemre nem találtam ott választ..

GO Gunners!!!

(#14029) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Nem a windows 10 védelmében (nincs rá szüksége) de azért elég önző megközelítés, hogy sokaknak van valami problémája a telepítéssel, néhány hardverrel vagy szoftverrel és máris szar, használhatatlan rendszerként könyveli el az új Windowst!

Persze megértem a csalódottságot de azért el kéne pár dolgon gondolkodni.

-Egyrészt új rendszerről lévén szó nagyon valószínű, hogy még jó ideig lesznek driver problémák bizonyos elemeknél. (ez pedig nem a Microsoft sara)
-Túl régi gépeknél is el kell fogadni, hogy egy új, modern rendszert már nem rá terveznek.
-A hozzászólásokból az is kitűnik, hogy sokan nincsenek tisztában a frissítés/telepítés folyamatával, ez is okozhat számtalan gondot.
-Sokan nem tudnak megválni régi beidegződésüktől és pusztán azért szapulják az újat mert valami nem ott van ahol megszokta, nem úgy nyílik ahogy eddig, és egyáltalán miért nem pont olyan mint x verzióban.

...és végül, mutasson már valaki egy új rendszert ahol minden, mindenkinél tökéletesen ment elsőre..... elárulom nem találsz ilyent.......

Valaki megjegyezte, hogy érthető módon szinte csak a problémás felhasználók írnak a topicba. Szerintem azért lenne hasznos ha azok is küldenének egy jelzést akiknél minden ok, mert így látszana, hogy azért nem olyan rossz a helyzet. Ha valaki "szüzen" csak végig olvassa a topicot akkor tuti esélyt se ad a windows 10-nek mert a hozzászólásokból az jön le, hogy használhatatlan bug halmaz!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14030) _ak_


_ak_
addikt

Nem éppen zökkenőmentesen, de frissítem w10-re, viszont alapból rossz amd drivert telepít, amivel nem megy az mpchc. A frissebb driver (17.1) meg nem tartalmaz a 6550D APU-hoz drivert.

Telepítésnél írja is, hogy a vga driver sikertelen, betallózva a .inf fájlt nincs is a listában. Ilyenkor mi van?

Az előző beta driver ugyan telepíthető és működik is, csak nem érem a helyzetet. Tényleg kihagyták volna 3820-as APU-hoz tartozó vga drivert?

Let's begin, de gozaimasu!

(#14031) westcoastog válasza mefistofeles (#14029) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerintem azért lenne hasznos ha azok is küldenének egy jelzést akiknél minden ok, mert így látszana, hogy azért nem olyan rossz a helyzet.

Jelen!
Nálam minden klappol, pedig frissítettem, fut minden eddigi programom, hangkártya minden, semmi gondom, de komolyan. :D

Nem szabad szar rendszernek elkönyvelni, hisz 3 napos, mennyit fog még ez változni... :)

[ Szerkesztve ]

(#14032) lck válasza mefistofeles (#14029) üzenetére


lck
senior tag

Szinte minden OK !

Hiányosságok ( számomra ):

- Startban a kis méretűre állított csempék képét néha elfelezi.
- Áruház alkalmazásait nem lehet D: -re telepíteni ( ki van szürkítve ) Korábbi bétákban lehetett.
- OneDrive fájljait nem lehet hivatkozásként tárolni. ( 8-ban lehetett )
- Edge gagyi.

Ha ezek mennének - mondhatnám tökéletes !

(#14033) Edween


Edween
őstag

Nálam is minden faxa, sőt tiszta telepítéssel!

(#14034) zibo73 válasza pendre54 (#14012) üzenetére


zibo73
aktív tag

Üdv!
Nekem is vangurd b85 lapom van és tegnap frissítettem 8.1ről 10re.
Én nem telepítettem semmit az Asus oldalról de semmi gondom nincs,nagyon tetszik az új rendszer.

(#14035) andrisbandi válasza pengécske (#13851) üzenetére


andrisbandi
őstag

"...egyes programok esetén 125% méretnél mosottak a betűk..."
Pl megoldás lehet, ha kikapcsolod a felskálázást az adott proginál.

Jobb klikk a programon,
tulajdonságok/ kompatibilitás fül
- skálázás kikapcsolása

Bővebben; Fixing blurry text

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#14036) szacsee válasza westcoastog (#14031) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt is minden oké eddig. :)
Délután tesztelem a játékokat és az eyefinity-t.

(#14037) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

(#14038) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Miert nem lehet kikapcsolni a Storeban az automatikus frissítést? Ez is Home feature? 1-2 alkalmazásnál meg mindig hibát ir ki ha megpróbálom frissíteni. Pl a Kapcsolatok alkalmazás is ilyen. Tiszta W10M, ott is ilyen bugos kaka a Store.

(#14039) juve600 válasza mefistofeles (#14029) üzenetére


juve600
nagyúr

:C :C :C
ennyi

(#14040) #93794560


#93794560
törölt tag

Nálam tökéletes a Windows 10. A frissítés folyamata is zökkenőmentesen zajlott, minden alkalmazás és beállítás megőrzésével. A frissítés után csak a hangkártya gyártói driverét kellett feltennem, mert az alap driverrel úgy szólt, mint egy régi mono kisrádió. Feltelepítettem, és minden OK. A frissítést egy OEM licences, BIOS-ba égetett kóddal szerelt 8.1-es gépre tettem föl.

Az én konfigom:

CPU: Intel Core i5 4210U
GPU1: Intel HD4400
GPU2: Nvidia 840M
Memória: 4GB DDR3L
SSD: 120GB Kingston V300
Hang: Conexant HD Audio
LAN: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter
WIFI: Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E Network Adapter
Tochpad: ELAN Input device

(#14041) dave0825


dave0825
őstag

Arra tud valaki valamit, hogy az miért van, hogy fölrakom az Enterprise x64-et, majd elsőnek az Eset Smart Security 6-ot, ekkor még tudok a Kivételekhez hozzáadni ebben akármit, ezután az Office 2010-et, majd a 3.5-ös .NET keretrendszert, és innentől a Kivételekhez semmit sem tudok adni, mert azt írja, hogy nincsenek meg a szükséges jogok. Emellett van olyan program is, amit nem enged telepíteni ilyenkor, előtte pedig simán. Egy mappának (konkrétan System32) a tartalmát is kéne módosítanom egy programhoz, viszont hiába próbálom megadni a jogokat magamnak, nem engedi, folyton hibákat ír, hogy nem lehet. Szerintetek mi lehet a gond? Próbáltam már a Home-ot, a Pro-t, egyik sem enged kivételeket adni. Egyik haver is a Smart Security-t használja (igaz, hogy a 7-et), ugyanazt az Office-t, ugyanazt a Windows verziót, neki mégis megy minden. Próbáltam már ezt is, ezt is, semmi változás.
Tiszta telepítés volt, .iso-ból raktam föl, formáztam a partíciót.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#14042) pendre54 válasza zibo73 (#14034) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a választ, én még Win 7-ről frissítenék, én sem nem tervezem, de ha mégis meg kell majd lépnem, akkor azért csak érdekelne, hogy az ottani exe-k közül melyiket indítsam, ne akkor keljen filóznom majd.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#14043) CJ4567 válasza mefistofeles (#14029) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam is minden klappol, pedig 13.4 beta driver és Windows 8-as VIA driver van, csak a bootidő nagyon hosszú. Meg nincs Catalyst, de tudtam hogy lehet nem lesz, ezért nem is panaszkodom.

No Sana No Life

(#14044) Tvox válasza junior11 (#13734) üzenetére


Tvox
csendes tag

Ugyan ez a frissítés okozta nekem is ezt a hibát. Az itt talált leírás [link] megoldotta.
Más :Movie Maker és az Fotótár nem telepíthető – ezeket sokat használtam, főleg a fotók importálását oldotta meg nagyon jól, dátumok szerint mappába rendezve, stb.
Tudtok valami hasonlóan jó programot erre?

(#14045) pzstm válasza mefistofeles (#14029) üzenetére


pzstm
titán

tényleg hasznos lenne, de ők leírják, hogy minden ok és használják, s akiknek meg valami nem jó azok írnak erről 10-20 kommentet is, így elveszlik az, hogy minden ok.

9. gépre is hiba nélkül felkúszott ma reggel, szóval lehet nekem 9 pozitív kommentet kellene most írnom :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14046) nyega válasza mefistofeles (#14029) üzenetére


nyega
tag

+1
Nekem a telepítésnél voltak gondok ,de én voltam b*..asz.( Win 8.1)
Miután települt, semmi gondom vele eddig... nekem pl. nem hiányoznak a színes dolgok és tök jól működnek a programok. Egyedül a rendszer felállási idő lett hosszabb (17 sec. -ről 30~) de remélem, hogy később ez javulni fog.

Ja, most frissítem egy win 7- es re, majd kiderül, hogy milyen, de nem számítok galibára. :D

[ Szerkesztve ]

(#14047) mefistofeles válasza CJ4567 (#14043) üzenetére


mefistofeles
addikt

Érdekes ezt többektől olvastam (boot idő) de én pont az ellenkezőjét tapasztalom. A 8.1-el is meg voltam elégedve de a 10-es még gyorsabban indul. A leállás meg tényleg extrém, gyakorlatilag pillanatok alatt kilő mindent.
Nincs túl sok automatikusan induló progi beállítva? Akkor el tud szöszölni rendesen.......

Hasonló a helyzet az edge esetében. Nekem nagyon gyors de a hideg indulásban szerintem verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14048) csabi63 válasza mefistofeles (#14029) üzenetére


csabi63
senior tag

Nálam is jól működik. Driver-t felpakolt mindent, semmit nem kellett piszkálnom. Szoftverekkel kompatibilitási problémám nincs. Kezelőfelület olyan amilyen, majd megszokom ezt is. Úgyis faragnak még rajta. Procit nem nyúzza, a RAM-ot sem eszi jobban mint a 7. Pár napos rendszer létére meglepően kezes. A sok millió TP tesztelő adataiból profitáltak szerintem.
De ha belefutok valami disznóságba, megosztom, nem kell aggódni. :D

(#14049) alratar


alratar
addikt

Szerintetek az mennyire működne, ha most vennék egy win 8.1-et és azt upgradelném win10-re?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14050) mefistofeles válasza alratar (#14049) üzenetére


mefistofeles
addikt

Teljesen jól működne....... :K

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.