Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Nimda válasza Doky586 (#48000) üzenetére


Nimda
addikt

Rendszergazdai jogosultsága van, de nem ez a baj, nem tudja törölni mert valami használja:

nvlddmkm.sys vga driver talán?De mit keresne ebben a mappában?

[ Szerkesztve ]

(#48002) Doky586 válasza Nimda (#48001) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint 4db file kivételével minden mást sikerült törölni a könyvtárakból?

Igazából arra lettem volna kíváncsi hogy a törölhetetlen fileok jogosultságai közt a "system" usernek van-e rw joga, mert ha van akkor egy live linuxal bootolva ki tudod törölni*. (ellenkező esetben a linux képtelen törölni) - *így törölheted még ha egy vírus fogja is win alatt.

[ Szerkesztve ]

(#48003) Nimda válasza Doky586 (#48002) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, minden mást tudtam törölni.Azt hiszem nem szórakozok, a teljes wint újratelepítem.

(#48004) medica válasza Nimda (#48001) üzenetére


medica
senior tag

Valami más lesz a gebasz, nekem superantispyware hosszú ideig nem tudott továbbmenni a windows.old-on (új gép, erős vas).

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#48005) norti válasza Nimda (#48003) üzenetére


norti
addikt

1. vegyétek át a tulajdonost a Systemről a saját userre, restart és simán le lehet törölni
2. restart csökkentett módban és elvileg ott is lehet már törölni

(#48006) fecske13


fecske13
tag

Tegnap nálam is jelentkezett az évfordulós frissítés.
A rendszer egy SSD-n van, és van mellette egy másik HDD.
A frissítés idejére célszerű kiszerelni a HDD-t, vagy maradhat benne?
Fontos lenne, hogy nehogy "összekuszálódjon" a HDD.

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#48007) vlevi válasza fecske13 (#48006) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is ilyen a konfigom, én nem babráltam semmit a frissitessel, csak feltelepült, és működik.
Habár, lehet, én vagyok az a szűkebb reteg, aki normálisan tudja használni a tizest :)

(#48008) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Egy lehet csak számomra kellemetlen problémával fordulok felétek. Adott egy Lenovo B50-30 laptop Intel Pentium N3540 processzorral (4*2,16-2,66 GHz), 4GB RAM, 500 GB HDD, nVidia GeForce G820M 1GB grafikai kártya+Intel HD grafikus vezérlő. Hivatalos Windows 10 van rajta, már a 1607-es verzióval. A problémám a következő. Valami eszméletlen lassan boot-ol be a rendszer. Legalább 2-3 perc míg tudom használni. Van itthon még egy laptop, anyum 4 éves HP 630-asa amiben csak Intel Celeron B820-as proci van és kb minden Intel benne. Az meg hihetetlen gyorsan feláll.

Régebben ez is ment gyorsan, amikor elsőre 8.1-et tettem fel, mindent lefrissített és onnan álltam át a 10-esre, de szervizbe ment a gép ahol alaplapot cseréltek így azt buktam.

Mi lehet a probléma? Minden driver gyári és a lehető legfrissebb amit fel tudtam rakni. Nem hiszem, hogy csak ennyire képes ez a gép látva a másikat ami még fele ennyire sem erős. Próbáltam a tiszta telepítést is, de csak a 1511-es, a 1607-el nem. Még.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#48009) gg72 válasza fecske13 (#48006) üzenetére


gg72
veterán

Nekem 2 másik HDD is van a rendszer SSD mellett, tegnap este ment fel automatikusan az AU csatlakoztatott merevlemezek mellett és semmi gondot nem tapasztaltam.

(#48010) istvankeresz válasza Gery1987 (#48008) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ha jogtiszta volt a szerviz előtt, akkor nem buktad. Hívd az MS supportot és mondd el nekik. Kapni fogsz egy új kulcsot. Ezzel a kulccsal csinálj egy tiszta telepítést és jó lesz. (Szerintem) :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#48011) Gery1987 válasza istvankeresz (#48010) üzenetére


Gery1987
őstag

Akkor is ha csak kulcsot vásároltam? Nem magát a rendszeres lemezt vettem meg ami szintén OEM lenne. És nem a dobozost.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#48012) raidx válasza Gery1987 (#48008) üzenetére


raidx
őstag

A 1511-el is lassan bootol?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48013) istvankeresz válasza Gery1987 (#48011) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Próbáld meg szerintem először újra beaktiválni azzal a kulccsal amid van. Ha nem OEM, akkor valószínű, hogy sikerül. Ha nem, akkor MS support és segítenek.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#48014) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#47964) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre senki sem tud valami okosat?

(#48015) Dilikutya válasza Nimda (#47999) üzenetére


Dilikutya
félisten

10 nap múlva automatán törli a rendszer.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48016) Gery1987 válasza istvankeresz (#48013) üzenetére


Gery1987
őstag

raidx

Igen. Az első Win10 telepítés óta lassan boot-ol. Win7-nél még megértettem.

istvankeresz

Próbáltam, nem engedte.Azóta vettem Win10 Home kulcsot is azt azonnal sikerült aktiválni. Telefonon keresztül is próbáltam a 8.1-es kóddal aktiválni a 8.1-et és a 10-est is, ott a következő várt: "Szoftverhamisítás áldozata lettem." Akkor kapcsoltam hogy alaplap csere volt a gépben.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#48017) Pokesz007 válasza Tiger. (#47993) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Ilyen a skin..Nekem is így néz ki. Windows 10 topichoz szerintem nincs köze :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#48018) marositech válasza Bogyó bá' (#47969) üzenetére


marositech
senior tag

Köszönöm a válaszokat, még az előtte levő fórumtársnak is.
Win7-ről ingyenesen frissített gépről van szó. Mennyiségi licensz van rajta.
Sajnos volt egy durva hibája, amiatt kénytelen voltam az edget eltávolítani force módban.
Viszont hiába reseteltem, maga az edge már nem volt többé.
Most ezzel az eljárással sikerült, mivel visszakaptam az edget és a Windowst aktiváltan kaptam.
:R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#48019) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Erre valami megoldás? Köszönöm!

(#48020) Tiger. válasza Pokesz007 (#48017) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De win 7 alatt nem volt a szürke rész ott.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48021) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Tudnátok ajánlani egy-két beállítást (biosban vagy magában a windowsban) amivel gyorsabban boot-ol és általánosságban is gyorsabb lesz a rendszer?

Köszi!

(#48022) Tiger. válasza Shaza (#48021) üzenetére


Tiger.
nagyúr

ssdvel nekem 15s alatt bent van de van hogy még ennél is gyorsabban, aztán valamiért facebook alatt meg ritkán de kifagy:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48023) Pokesz007 válasza Tiger. (#48020) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Ezt nem tudtam :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#48024) MasterDeeJay

Windows Helo-nak van valami debugja vagy logja mert nem jövök rá hogy egyik gépen miért megy az újjlenyomatolvasó a másikon miért nem.

HP nc8430
Authen Tec AS2501B
Megy rajta minden hiba nélkül

HP 8510p
szintén ugyan az Authen Tec AS2501B
a driver is ugyan az amit letöltött gyárilag a win10 hozzá, verzió is stimmel de itt az eszközök és nyomtatónkál a nincs megadva részen van a Fingerprint sensor és a windos helo-nál sem lehetőség az újlenyomatos bejelentkezés. Régebbi driverrel megjelenik rendesen a fingerprint sensor de heloba nem.

Dell E4200
Dell Controlvault fingerprint reader ami valami broadcom, több drivert próbáltam egyikkel sem jön elő a Helo-nál az újlenyomat bejelentkezés. Ezt még megértem mert biztos valami egyedi dell móka.

Win10 minden esetben eredeti Enterprise 1607, teljesen felfrissítve. Egyik sincs tartományban, nagyjából ugyan azon szoftverek is vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48025) Pokesz007 válasza Shaza (#48021) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Nekem nincs SSD-m (csak Western Digital Blue Caviar WD10EZEX 1TB Sata3 64MB 7200),de mire bekapcsolom a monitort bent van a win10. Persze a háttérbe még tölt be 3-4 programot. Azonnal kattanok a böngészőre és megy is. Neked több idő? SSD sokat segít rajta az biztos. Eredeti Win10 van fent-Integrált Update verziós. Sokan azt mondják nem jó. Hát én mindig ilyet használtam Win7-be is.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#48026) Nimda válasza norti (#48005) üzenetére


Nimda
addikt

Próbáltam mindent, semmi nem segített.Még egy egyszerű driver törlés/telepítés is megfektette a frissítés előtt még jólműködő rendszert :(

De most már mindegy igazából, mert éjjel újrahúztam az egészet és minden ok.Persze a gratulációm nem marad el, a kedves Microsoft felé...

(#48027) TRob1 válasza MasterDeeJay (#48024) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam pl. egy HP8440p-nél nem ment a win10 által feltett driverrel, hp szoftokkal sem tudtam mit kezdeni, és végül egy Lenovo driver oldotta meg. :Y (Neten találtam a megoldást)
Ha most ráfrissítenék erre a Driverre, a win újra a nem működőt akarná feltenni frissítés gyanánt.

¤ R'n'R ¤

(#48028) Doky586 válasza Pokesz007 (#48025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HDD + "mire bekapcsolom a monitort bent van"

ez nálam már tizenegynéhány éve (P4+XP) is ugyanígy volt friss telepítés után..
sajnos a CRT lassan melegszik be... :DD

[ Szerkesztve ]

(#48029) Dilikutya válasza Pokesz007 (#48025) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én kidobnám a helyedben azt a régi monitort már... ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48030) yanna válasza norti (#48005) üzenetére


yanna
őstag

Két fájl miatt szívtam én is az old mappa törlésével egy darabig, pedig már a szomszéd tulajdonában is voltak, mégsem lehetett törölni. Aztán kiderítettem, hogy ez a kettő fájl megvan a system32 könyvtárban is, amelyeket csökkentett módban is használt a win. A két fájl egy eszközhöz tartozott (free fall sensor), és az eszközkezelőből való törlés után már azt tettem velük amit akartam.
Újraindítás után az eszközt meg telepítette a 10.

(#48031) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Van valami gixer a mostanában kiadott frissítésekkel? Cégnél már a harmadik gépnél van az, hogy fekete képernyő, pörögnek a kis körök és 3 óra múlva is ugyanez. Aztán 2x erőszakos kikapcs és akkor helyreállítja magát és megy.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48032) netpeti98 válasza Dark Archon (#48031) üzenetére


netpeti98
addikt

Melyik builden vannak most a gépek? Lehet most települne az évfordulós frissítés, csak valamiért nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#48033) PuMbA válasza Pehi (#48019) üzenetére


PuMbA
titán

Driver hiba vagy kicsi az esélye, de meglehet, hogy memória hiba.

[ Szerkesztve ]

(#48034) Tiger. válasza Pehi (#48019) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez lehet hogy segithet

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48035) azka79 válasza Dark Archon (#48031) üzenetére


azka79
aktív tag

Az egyik régebbi konfigomon (C2D 8GB) nekem is ezt csinálja.... :S

(#48036) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Sikerült egy jól sikerült mozdulattal meggyilkolnom a rendszert. X86-os android-ot szerettem volna telepíteni a win10 mellé a tabletemre. Sikerült is, csak az android telepítőjében az egyik kérdésre (szeretnék-e win bootot is az android mellé) véletlenül rossz választ nyomtam és most a win10 bootom eltűnt, csak az androidot indítja. Hogy tudom visszaállítani a win10 bootot? A rendszernek valószínűleg nincs baja, csak nem tudom bebootoltni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48037) alfiboy válasza alfiboy (#47973) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Megválaszolom magamnak.
Átnéztem az összes telepített programot, és csak a LibreOffice megnyitásakor csinálja a leírtakat.

...

(#48038) raidx válasza Doky586 (#48002) üzenetére


raidx
őstag

Linuxa válogatja. Puppival nekem nem sikerült pedig a tulaj is én voltam. Végül sikerült megtalálni a szolgáltatásként futó bűnöst. azt kilőve már simán tudtam törölni. Egyik programom erőszakosan frissíteni akarja magát de a régi vásárolt kulcs nem jó az újhoz. Nem akarok újat venni!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48039) raidx válasza hito (#48036) üzenetére


raidx
őstag

Telepítőről indítva, boot javítása.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48040) hito válasza raidx (#48039) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, remélem segíteni fog. Boot-olható pendrive-ról is ok a dolog? Illetve ott fel fogja ajánlani a javítás lehetőséget még a telepítés előtt?

Na, meg is próbáltam. a következőt írja:

Az indítás javítás nem tudta megjavítani a számítógépet...blabla. Naplófájl: F:\Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48041) Shaza válasza Pokesz007 (#48025) üzenetére


Shaza
senior tag

Én nem szoktam kikapcsolni a monitort,automatikusan kapcsol be :)

(#48042) #93794560


#93794560
törölt tag

Most tűnt el néhány fontos adatom, mert ez a rohadt Windows 10 éppen mappa áthelyezés közben közölte velem, hogy frissítések települtek, és ő most újraindul. Mielőtt még az egeret megmozdíthattam volna, már indult is újra!
Hogy vezesse anyjára a vezérbikát, amelyik ezt kitalálta! És akkor még finom voltam.

(#48043) Pokesz007 válasza Shaza (#48041) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Zavaro a fénye ott alszunk mellette.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#48044) Nimda válasza #93794560 (#48042) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam az évfordulós frissítés úgy települt, hogy meg sem kérdezte újraindíthat e, fogta magát és újraindult munka közben.Csak lestem, hogy mi a fene ez...

(#48045) TRob1 válasza #93794560 (#48042) üzenetére


TRob1
veterán

Hogy mik vannak... :U Nálam a több mint 1 év alatt sosem csinált ilyet a win 10.

Nálam akkor valami hiba van mert magától sosem indult újra, mindig időben szólt hogy ekkor és ekkor... hacsak nem változtatok rajta.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48046) #93794560 válasza Nimda (#48044) üzenetére


#93794560
törölt tag

Legalább úgy csinálták volna meg a dolgot, hogy megjelenne egy visszaszámláló óra, ami jelzi, hogy mennyi idő múlva indul újra! Így legalább aki dolgozik valamin, el tudná menteni még újraindulás előtt! De nem! Ez a szar újraindul!

(#48047) #93794560 válasza TRob1 (#48045) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam annyi volt, hogy jött egy felugró buborék, de még rá sem tudtam menni, már indult is azonnal.

(#48048) Dilikutya válasza TRob1 (#48045) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ilyet még én sem láttam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48049) #93794560 válasza Dilikutya (#48048) üzenetére


#93794560
törölt tag

Azért volt furcsa, mert a felugró szövegbuborék és az újraindulás között egy másodperc sem telt el.

Erről eszembe jutott az az égés, amikor egy külföldi tévében épp az időjárásjelentés közben ugrott fel az üzenet, és már indult is újra. S mindezt több millió tévénéző szeme láttára.

[ Szerkesztve ]

(#48050) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Dilikutya Nem akarom kidobni,mert nekem draga volt az ips monitor. Amugy ha nem kapcsolnam ki a power gombjàt,akkor làtnàm a boot folyamatot. Nagyon zavaróan villog a kék fénye. Oldalrol zavarja a szememet mikor tv t nézek.
doky86 Jah lassan melegszik a crt :)

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.