Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136001) King Unique válasza Jorus (#135992) üzenetére


King Unique
titán

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ez a "biztonságiakat telepítem" pontosan mit akar jelenteni?
Csak mert ugye már évek óta kumulatív frissítések vannak havonta W7, 8.1 10 esetében egyaránt és nem lehet egyesével külön szelektálni mint korábban, amik közül csak a havonta 1x a standard patch kedden kiadott "B" kötelező, a "C" / "D" viszont eleve csak választható frissítés, azaz nem kötelező telepíteni és nem is települ automatikusan. Az illesztőprogram-frissítések meg eleve tilthatók/konfigurálhatók külön is, sőt azoknak egy része is csak választható frissítésként jelenik meg, azaz szintén nem kötelező telepíteni. + Támogatott Windows 10-verzióknál egy új funkciófrissítés is csak választható frissítésként jelenik meg és azt sem kötelező ennek okán (egyből) telepíteni. Azaz ha csak az alap frissítéseket (pl. havi kumulatív "B") akarja telepíteni a user, akkor ahhoz nem feltétlen kell külön tiltania a Windows Update-et, mivel az egyéb frissítések jellemzően csak opcionálisak. :))

[ Szerkesztve ]

(#136002) [CS]Blade2 válasza zolee001 (#135998) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezt írta az e-mailben. Android 5.0, iOS 11.0 vagy frissebb operációs rendszerű mobiltelefonra.
Nekem mindegy milyen verzió, csak fusson. Remélhetőleg az 5.0-nál csak újabbak lesznek emulátorral.

BlueStacks 5-öt feltettem, benne a MyRaiffeisen appot, de csak egy nagy fehérség jön be, szóval ezzel nem működik.

A szolgáltatások ki és be kapcsolásánál nálam nincs Hyper V valamiért, még szürkével sem.
Szerk.: Home-ba nincs úgy látszik.

[ Szerkesztve ]

(#136003) Cs1csó válasza [CS]Blade2 (#136002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom MINDEN emulátor programhoz be kell kapcsolni a virtualizációt. Próbáld végig a többit. Milyen alaplapod és milyen procid van, mert ha támogatja akkor kell lenni a BIOS-ban erre vonatkozó bekapcsolásnak.

(#136004) [CS]Blade2 válasza Cs1csó (#136003) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Asrock H110M-HDV 3.0<>Intel Pentium G4600
UEFI-n:
Intel Virtualization Technology - enable

Megyek tovább, megnézem a 2. progit, hogy ott mit mutat, ott is csak egy üres fehér semmit ad-e.

(#136005) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#136004) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Megnéztem a Nox-ot, ott is csak egy fehérség jön be. Feltettem rá random az emag alkalmazását, az megy.
Arra gyanakszom, hogy amikor felteszem a google play-nél, nem magyarul van a neve, hanem angolul hozza fel. A másik, hogy állítólag root-olt telefonon egyébként nem fut.

(#136006) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
A régi Ryzen 1600-os meghalt és durván 1 évi állás után most tudtam gariztatni és a gép kapott egy R5 3600-ost. A windows 10 frissült, majd észrevettem hogy a gép nem kapcsol ki és újraindulni sem képes.
Hosszas gondolkodás után kék képernyő a következő hibaüzivel:

Dirver power state failure

Utánaolvasva a lehetséges okoknak és megoldásoknak gondoltam frissítem a régi Radeon Software verziót. De annak a telepítője 92%-nál folyton megáll...majd dob egy 1608-as hibakódot....wtf :F Próbáltam lekapocsolt virusírtóval, mert AMD support odalon irták az is okozhatja, de nem oldotta meg :W

Van valami javaslatotok? Megoldható vagy állítsam vissza a Win 10 alapra, netán húzzam újra? Ez utóbbit nagyon nem szeretném mert buknám az Office licencem.

A Radeon Software enyire szar? rakjam csak a drivert föl?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#136007) Dilikutya válasza Jorus (#135992) üzenetére


Dilikutya
félisten

Otthon 5 éve használok Windows 10-et, céges környezetben szintén nincs már egyéb. Nincs vele probléma, frissítések ütemezetten települnek. Jó, otthon nem, ott, jön, amikor jön, de gondot nem okoz.
A közelmúltban egy Outlook frissítés csinált annyit, hogy nem szinkronizált a szerverrel a program, de újraindítás után ment az is.
Otthon egy 4 éve telepített rendszerem van, az frissülget folyamatosan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136008) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Valami workaround, hogy lehessen egyszerre több personal onedriveot csatlakoztatni? Most ugye egy personal és egy work ami lehetséges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136009) Attila0 válasza Cs1csó (#135546) üzenetére


Attila0
őstag

Na, a múltkori egérpucolás ellenére megint leállt az egérmutató, (de csak az). Most csak annyi csináltam, hogy nullára leállítottam a gépet majd újraindítottam, amitől az egérmutató újra magához tért. Ennyiből már lehet valamilyen hibára következtetni?

[ Szerkesztve ]

(#136010) Jorus válasza King Unique (#136001) üzenetére


Jorus
nagyúr

Úgy értettem, hogy 04.21. óta csak az MSRT update-jei mentek fel, legutóbb a v5.90-es a KB8900830-asban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#136011) Jorus válasza Dilikutya (#136007) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én nem mondtam, hogy a Win10 nem jó, csak azt, hogy nálam nem az igazi finoman szólva. Ez valami helyi sajátosság lehet, valószínűnek tartom, hogy a 4 hangkártya, 3 DAW és számtalan egyéb, driverrel rendelkező hangtechnikai kiegészítő és stúdiószoftver az, amit nehezen kezel az OS. Egyébként OS X alatt semmilyen probléma nincs velük.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#136012) Doky586 válasza Jorus (#136011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem tetszik a windows telepíts valami mást: [link] :B
és lesz digitális jólét

[ Szerkesztve ]

(#136013) Lauda válasza Lauda (#135566) üzenetére


Lauda
félisten

KB5003690

19043.1081

(#136014) Jorus válasza Doky586 (#136012) üzenetére


Jorus
nagyúr

Linuxon nem mennek a játékok. :) Egyébként a többi, általam használt itthoni PC-n, céges notin semmi probléma nincs a Win10-zel, jön-megy, világít, frissít, gond nélkül üzemel, egyedül a saját gépemen jelentkeznek az említett problémák.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#136015) mefistofeles válasza Jorus (#136014) üzenetére

Ha több otthoni géped van akkor a játékoson használj win10-et, a másikon pedig pl. Ubuntu Studiot. Nem próbáltam de kimondottan ilyen munkákra van kihegyezve.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136016) Tar Zoltan


Tar Zoltan
friss újonc

Jo reggelt.
Azt szeretném még kérdezni hogy ha nyelvet English UK állítom régiót magyarra akkor óra formátuma 24 órás lesz és nem úgy fogja jelezni hogy AM vagy PM?
és óra magyar időt fogja mutatni ha régió magyar vagy az angol időt.?
Ha UK rá állítom akkor az angolt igaz?
Elnézést a kérdésért úgy se én tennem fel csak hát erdekel

(#136017) zolee001 válasza szabonagyur (#136008) üzenetére


zolee001
őstag

Másik user profile alól fel lehet csatolni illetve a egyik (personal) account a beépitett a másikhoz pedig a csempés (storeból nem az elöre telepitett)
Office appokhoz annyit adsz hozzá amennyit akarsz
Felcsatolod network drivenak avagy TC-hez a cloud plug in

(#136018) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy teszt az alaplapok bootolási képességeinek felméréséhez:
UEFI boot NTFS és exFAT pendriveról (teszt)

Aki rászánna 5 percet a pendrive bootolás tesztre annak megköszönném. :R
Főleg az 5éven belül gyártott alaplapok érdekelnének, hogy mit tudnak manapság.
Ha UEFI és NTFS és 1db partíció akkor tudja az alaplapotok! :U

Főleg a win10 telepítéskor jönne jól, mert linuxnak elég a fat32 is. Köszönöm.

(#136019) Silverboy válasza Vartanus (#136006) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Processzor és Alaplap csere után, illik újra rakni. Rengeteg apró hibát tudnak okozni a fail driverek és beállítások.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#136020) zolee001 válasza Doky586 (#136018) üzenetére


zolee001
őstag

Mindig is NTFS filerendszerrel használtam a pendriveokat,Vista betak óta ,nem találkoztam még olyan eszközzel ami nem tudna ntfs-röl bootolni
Ez valami uj dolog vagy lemaradtam valamiröl?

(#136021) Geth válasza Doky586 (#136018) üzenetére


Geth
addikt

Ehhez a teszthez elég lenne egy darab efi shell :)

zolee001: lemaradtál róla. Jópár lap firmwarejéből kihagyták az ntfs drivert, csak a fat32 opció (azt előírja az efi speci)

[ Szerkesztve ]

(#136022) King Unique válasza Jorus (#136010) üzenetére


King Unique
titán

A KB8900830 csak a Malicious Software Removal Tool (MSRT), ami a havi kumulatív "B" frissítéssel (júniusban KB5003637) szokott települni, ahol értelemszerűen az utóbbit is javasolt telepíteni.

(#136023) King Unique válasza Lauda (#136013) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel a kumulatív frissítéssel javítva lett a korábban említett, egyeseknél előforduló probléma a tálcán a hírek és érdeklődési területek widget miatt. Vagyis aki már most akar erre javítást és nem akar a következő patch keddig (07.13.) várni, az opcionálisan értelemszerűen telepítheti.
Egyébként ez a KB5003690 kumulatív frissítés 2004, 20H2 és 21H1 rendszerekre egyaránt ugyanaz, vagyis a buildszámok utótagjai is egyformák lesznek mindháromnál, lásd 19041.1081, 19042.1081, 19043.1081.

[ Szerkesztve ]

(#136024) Doky586 válasza zolee001 (#136020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a segédprogramok (Rufus, Ventoy) programozóinak tehetségére vagyok kíváncsi, hanem az alaplapok uefi biosának íróinak 'tehetségére'.. :U

Nyilván nálad régi lapokon a teszt ezen programok használatával elbukna hogy 2db partíciót látsz, vagy legacy módban bootolsz.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#136025) King Unique válasza Doky586 (#136018) üzenetére


King Unique
titán

"Főleg a win10 telepítéskor jönne jól"

Pontosabban a standard, 64 bites W10 ISO-k (lásd. pl. direkt letöltés, TechBench) esetén, ott nagyobb az install.wim fájl 4 GB-nál és ezért nem opció a pendrive-on FAT32 fájlrendszer használata, max. kisebb méretű install.swm fájlokra darabolás után. Ellenben az MCT-vel letöltött, MCT-vel kreált telepítési adathordozó és ESD ISO esetén az install.esd fájl kisebb 4 GB-nál, ezért ott értelemszerűen oké a FAT32 fájlrendszer használata, meg az MCT is alapértelmezetten FAT32-re formázza a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#136026) zolee001 válasza Doky586 (#136024) üzenetére


zolee001
őstag

Bevallom ez ujdonság számomra,soha nem foglalkoztam ezzel,NTFS pendrive MSDN,céges portálos ISO fileokat használok csak.
99% céges környezet többségében brand gépek,laptopok sem a tesco gazdaságosak,amennyiben szedett vedett épitett ipari hulladék az alany akkor arra nincs support,nem foglalkozok vele
Lehet ezek miatt maradt ki ez a "Feature" nekem
Ellenben ma is tanultam valamit

(#136027) Doky586 válasza King Unique (#136025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Linuxon elég nehéz bármit letölteni az mct.exe -vel.. :U
Ha pedig valaki vesz egy gépet Linuxal + mellé egy pendriveot akkor csak így tudja telepíteni [link] darabolással ami jobb lenne ha egyszerűbb lenne.

Ha már manapság lehetséges minek bonyolítsuk a fat32 limitáció miatt?? :F

(#136028) Doky586 válasza zolee001 (#136026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor várom tőled oda a teszteket (alaplap típusok), ami mindhárom követelménynek (0x2 és NTFS és 1db) megfeleltek.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#136029) zolee001 válasza Doky586 (#136028) üzenetére


zolee001
őstag

Elnézést,dicséretes a kezdeményezésed de nekem ez melo,se idöm se energiám az ilyen dolgokra valamint tömeges telepitést szoktam eszközölni WDS-el

(#136030) King Unique válasza Doky586 (#136027) üzenetére


King Unique
titán

Hogyan jön ide a Linux? Egyértelmű mire válaszoltam és még idéztem is, azaz Windows 10 esetén sem feltétlen kell a bootoláshoz használt pendrive-ra NTFS fájlrendszer, ha pl. az MCT és ESD ISO esetén működik FAT32 alapon is.
Amúgy igen, Linux, macOS stb. esetében nyilván nem használható az MCT, de az install.swm fájlokra darabolás igen FAT32 fájlrendszerhez, ha az adott hardvernél csak FAT16/32 fájlrendszereket támogat az UEFI firmware. Ha NTFS és akár exFAT fájlrendszereket is, akkor meg pláne sima ügy és még darabolni sem kell, nekem nem kell leírnod és szoktam is linkelni a korábbi blogbejegyzésedet ez ügyben. ;)

(#136031) jokeph válasza King Unique (#136030) üzenetére


jokeph
nagyúr

Létezhet olyan UEFI bios-os lap, ahol az UEFI módban való telepítés esetén nem támogatott az NTFS drive-ról való bootolás ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#136032) King Unique válasza jokeph (#136031) üzenetére


King Unique
titán

Miért ne létezve, pláne egyes régebbi alaplapoknál és főleg laptopoknál, meg az MCT is nem véletlenül FAT32-re formázza a pendrive-ot pont az általános kompatibilitás miatt. :))

(#136033) Doky586 válasza King Unique (#136030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ezért szeretném felmérni a gyártókat alaplapszériákat, hogy melyik tudja, melyik nem, mivel nem mindenki mazohista hogy feleslegesen darabolgasson.. ;)

(#136034) Doky586 válasza Geth (#136021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ehhez a teszthez elég lenne egy darab efi shell"

Linkeld kérlek..

(#136035) King Unique válasza Doky586 (#136033) üzenetére


King Unique
titán

Oké, hajra, bár itt akkor is csak néhány ilyen infó lesz, nyilván nem a teljes mezőny.
Nem is feltétlen kell Windowson darabolni FAT32-höz, ha ott eleve adott az MCT, a Linux destop meg ugye marginális és ott sem mindenki Windows telepítési adathordozó készítésével foglalatoskodik.. ;)

(#136036) Doky586 válasza King Unique (#136035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hittem az emberek hajlandóak mások segítése érdekében 5 percet erre szánni itt a szak fórumon. Tévednék..? :Y

Ha pl minden Asus teszt pozitív, de minden Giga elbukja abból már lehet következtetéseket levonni. :))

[ Szerkesztve ]

(#136037) King Unique válasza Doky586 (#136036) üzenetére


King Unique
titán

Akinek lesz kedve és ideje ezzel pepecselni, az majd bizonyára szolgáltat információt. Viszont ez max. azoknak lehet segítség, akiknek ugyanolyan alaplapja van, BIOS-verzió is stimmel, stb., ellenkező esetben kevésbé.

(#136038) Geth válasza Doky586 (#136034) üzenetére


Geth
addikt

Itt egy, drivers alatt listázza a file system drivereket is.

Pontosan milyen következtetést akarsz levonni abból hogy támogatja/nem támogatja az ntfs-t?
Btw egy előző (gigabyte) lapom nem tudta (lehet bele tudtam volna patkolni), az egyik mostani tudja, egy másikba pedig később került bele (firmware update).

(#136039) Vartanus válasza Silverboy (#136019) üzenetére


Vartanus
őstag

Köszönöm szépen a választ! :R Az én esetemben csak porci cserélődött, de akkor újrarakom :K

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#136040) Doky586 válasza Geth (#136038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan hogy kell használni..?
Hiába rakom ki a (fat32) pendrive gyökerébe azon filet azon néven. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#136041) Geth válasza Doky586 (#136040) üzenetére


Geth
addikt

Legrosszabb esetben a szokásos EFI\Boot\bootx64.efi útvonalon/néven másolod a boot eszközre.

(#136042) szabonagyur válasza zolee001 (#136017) üzenetére


szabonagyur
félisten

Network drive vagy TC-n keresztül okés, de nem lehet leszinkronizálni a tartalmat, mindig letölti ami nagyobb file esetében sok idő.

1 user profile lenne de personal fiók.

Csempéset megnézem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136043) Doky586 válasza Geth (#136041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy se megy. Rábootolni se lehet. Hagyjuk, ez bonyolultabb mint az én tesztem...

[ Szerkesztve ]

(#136044) zolee001 válasza szabonagyur (#136042) üzenetére


zolee001
őstag

Hivatalosan nem megy,az MS account miatt mert ugye akkor kinek mit synceljen
Onedrive 2 ben megosztod a kivántartalmat és "felcsatolod" a Onedrive 1 -hez mint megosztás,ekkor egyben fogja látni a onedrive sync kliens

(#136045) szabonagyur válasza zolee001 (#136044) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ugye ilyenkor ha másolok valamit a megosztott mappába akkor oda is tölti fel?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136046) zolee001 válasza szabonagyur (#136045) üzenetére


zolee001
őstag

Igy van,a megosztott mappának is látszódnia kell mint "helyi" mappa és ugyanugy szinkronban tartja,már ha ez a cél

(#136047) Geth válasza Doky586 (#136043) üzenetére


Geth
addikt

A ShellBinPkg.zip-ből a ShellBinPkg\UefiShell\X64\Shell.efi file-t kimásoltam a pendrive EFI\Boot könyvtárába, bootx64.efi néven.
Bebootolt (secure boot nyilván nem játszik).
drivers
A listában (pgup/pgdn) vagy ott van az ntfs, vagy nincs.
Ebben semmi bonyolult nincs :)

(#136048) Doky586 válasza Geth (#136047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"secure boot nyilván nem játszik"
Így viszont maga a teszt veszti értelmét, főleg ha bejönnek a SB only gépek..

Szóval köszi a segítséget, de marad az eredeti módszer.

(#136049) Geth válasza Doky586 (#136048) üzenetére


Geth
addikt

A Secure Bootnak semmi köze az NTFS driver meglétének a lecsekkolásához :DDD
Secure Boot only gépek??
Van itt kavarodás.

[ Szerkesztve ]

(#136050) Doky586 válasza Geth (#136049) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Secure Boot only gépek??
Van itt kavarodás
."
Ami késik nem múlik [link]
Persze csak teszt célból lehet beleírom ezt a módszert is, hátha..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.