Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

SMB probléma. Tegnap felhúztam magam és ledaráltam a rendszert a gépről. Először csak resetelni akartam a Windows-t, de újraindulás után nem ismerte fel a billentyűzetem. (UEFI-ben működik és USB 2.0 portra van dugva)
Szóal RUFUS barátunkat hívtam segítségül és kapott egy tiszta telepítést.
Eredmény:
Látom a samba megosztásokat, valamint a Chrome sem szarakodik már. Extra: Az a programom is hibátlanul működik, amivel eddig bajok voltak a W10-ben és ezért kellett dual-boot-ban még egy W7-et is használnom.
Az a gyanúm, hogy a CU esetén még a kompatibilitáson is csiszolgattak a Microsoftnál.

https://utdetailing.hu/

(#62002) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Sziasztok.A win 10 telepítésénél csináltam egy 30gb-os biztonsági mentésnek helyet.Kérdésem ha abból akarom visszaállítani a win a letöltött fájlokat azokat törli?Nincs külön partició.Köszönöm.

(#62003) LEON_01 válasza tibcsi0407 (#62001) üzenetére


LEON_01
tag

Hali!

Ezen kívül mit csináltál még, mert én pár héten belül 2x húztam újra a gépet, de még mindig nem látja a megosztásomat a media player.

(#62004) tibcsi0407 válasza LEON_01 (#62003) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Semmi mást. A kérdés az, hogy a megosztásod megfelelően van-e konfigurálva? Linux-ról osztod meg?

https://utdetailing.hu/

(#62005) LEON_01 válasza tibcsi0407 (#62004) üzenetére


LEON_01
tag

Win10. Win7-ről és a CU előtt tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

(#62006) tibcsi0407 válasza LEON_01 (#62005) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ott nekem eddig sem volt gond, láttam minden Windows PC-t a hálón.

https://utdetailing.hu/

(#62007) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Adott egy gyári windows 8-as lenovo gép ami frissítve lett windows 10-re.

Ha erre fölteszek egy hivatalos UEFI windows 10-et akkor automatikusan beaktiválódik?

köszönöm

(#62008) atyca válasza TRob1 (#61971) üzenetére


atyca
senior tag

:R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#62009) Zoz válasza winfos (#62007) üzenetére


Zoz
őstag

Igen. Ha egyszer már volt a gépen Win 10, akkor telepítéskor nem kell sorozatszámot megadni, és automatikusan aktiválja a gép hardver azonosítója alapján. Arra figyelj, hogy azt a kiadást (Home/Pro) válaszd ami most is fent van.

(#62010) King Unique válasza trialboj (#61999) üzenetére


King Unique
titán

Van a Win10-ben is beépített mentési lehetőség, valamint létre lehet hozni helyreállítási meghajtót stb. Viszont nem véletlenül van Windowsra egy rakás külső szoftver... ;)

A Macrium használatát nem mondanám bonyolultnak, de aki még egyszer sem használt ilyen programokat, neki lehet elsőre annak tűnhet. Viszont sokaknál bevált az előbbi szoftver és a korábban linkelt részletes leírások önmagukért beszélnek. De vannak egyéb programok is ilyen célra, viszont azért egyiknél sem 1-2 kattintásból áll a teljes művelet. Ha valakinek probléma ezek használata, akkor vigye a gépet szakemberhez, szervizbe stb., aztán ott majd megcsinálják. Nem tudom erre mást mondani... :N

[ Szerkesztve ]

(#62011) trialboj


trialboj
őstag

Nem működik a mail/posta élőképe, hiába vannak új üzenetek, nem fordul át hogy mutassa, van valami ötlet hogy lehetne aktiválni?

A sima jobb klikk kikapcs live tile majd vissza nem segített.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#62012) LÁZ válasza trialboj (#62011) üzenetére


LÁZ
addikt

nekem az egész felszívódott, ahogy túrtam a netet, vmi a felh.fiók para, a store meg a windows akad össze, ami elég vicces, csináltam egy másik/helyi fiókot, és ott meg okés minden ami csempe, esetleg töröld le magát a mail/posta appot, és töltsd le újra a store-ból ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#62013) trialboj válasza LÁZ (#62012) üzenetére


trialboj
őstag

Meglehet hogy én babráltam el egy beállítást a tegnap, mikor az opciókat piszkáltam.

Ezt az appot viszont csak a powershellből paranccsal lehet kilőni, ha így törlöm, vissza tudom még installálni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#62014) laskr99


laskr99
addikt

Ezt az asztalon visszaugráló ikon dolgot hogy lehet orvosolni?

(#62015) gyga


gyga
senior tag

üdv.
Segítsetek megoldani egy rejtélyt. Ha a windows mappa méretét megnézem 56... GB os, de ha megnyitom a mappát és kijelölöm az összes elemet (rejtett elemeket is) akkor 18...GB-ot kapok.
Hol a hiányzó 38 GB hely?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#62016) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali. ez mekkora bullshit már :

a windows fényképnézegető nem tudja megnyitni a képet mert önnek nincs megfelelő jogosultsága a fájl helyének elérésére ??

(#62017) VoidXs válasza Ga3rieL (#62016) üzenetére


VoidXs
nagyúr

UWP alkalmazásnak nincsenek rendszergazdai jogai, így tényleg előfordulhat ilyen. A régi fényképnézegetőre még rá lehet erőltetni, hogy megnyisson mindent.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62018) szbalogh


szbalogh
őstag

Üdv! Egy csomó baja van a rendszeremnek (nem mennek fel frissítések, vírusírtót lát a Defender pedig nincs fent semmi, nem indulnak alap alkalmazások, mint pl számológép....).
Hosszas böngészés után jutottam ide, hogy futtassam le ezt a kép-helyreállító programot, ami viszont hibával leáll.

Hogyan tudnám helyrerakni a hibás részeket?

Nick: HE_Storm

(#62019) LÁZ válasza trialboj (#62013) üzenetére


LÁZ
addikt

sztem a store-ból vissza tudod rakni

@szbalogh: esetleg egy régebbi rendszervisszaállítási pont?

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#62020) Ga3rieL válasza VoidXs (#62017) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

a windows photo víverbe nem nyitja meg. eddig pedig jó volt. mit lehetne tenni?

(#62021) szbalogh válasza LÁZ (#62019) üzenetére


szbalogh
őstag

Olyanom nincsen :B

Nick: HE_Storm

(#62022) LÁZ válasza szbalogh (#62021) üzenetére


LÁZ
addikt

néha csinál automatikusan a windóz , egy próbát megér ;)

ps. talán megoldás

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#62023) movax válasza Ga3rieL (#62016) üzenetére


movax
őstag

Felejtsétek már el a default áruházi szarokat, minek kell erőltetni, de tényleg. Képet nézni ősidők óta ott az Irfanview, videóra mondjuk a PotPlayer, zenére pl. az AIMP, offiszra a LibreOffice, pdf-re a Foxit, fájlkezelésre a TotalCommander és csavesz, nincs gond, nincs fennakadás, csak öröm és boldogság. Évtizedek óta nincs gondom ezekkel, de tényleg SOHA semmilyen bajom nem volt.

Ne értem na, komolyan, hatalmas szabadság van, tele a net ingyenes, jó és régóta megbízható szoftverrel, de sokan továbbra is azt a néhány szar appot erőltetik, ami naponta befosik, összeomlik, rossz, de legalább lehet panaszkodni a gondok miatt a fórumon. Miért, könyörgöm? :)

(#62024) StLui válasza movax (#62023) üzenetére


StLui
veterán

számlázó programból kinyert excel fájlt nem ugyanúgy alakítja át csv-re a libreoffice mint az ms office, ezért nem eszi meg a könyvelő program, szóval nem feltétlen jó mindíg akármi.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#62025) Doky586 válasza movax (#62023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Máskülönben hogy lehetne fikázni és hibákról beszélgetni..? Ez összetertozás érzést kelt..! ;]

De tényleg van olyan ami uwp nélkül nem megy: pl az Euronews élő magyar adását csak így lehet nézni. (MindigTV-m van. Még az EN saját honlapján is csak a lebutított verzió érhető el)

[ Szerkesztve ]

(#62026) movax válasza Doky586 (#62025) üzenetére


movax
őstag

Most megnéztem, HD-ban megy az EN magyar adása élőben a honlapon, böngészőn, Firefoxban.

[ Szerkesztve ]

(#62027) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

ez nem a default. hanem kis trükkel a 7esből előhozott windows photo viver :D eddig jó volt. most azt irja ki,és nemtudom megnézni a képet. semmit.

(#62028) Doky586 válasza movax (#62026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szuper !
Akkor azóta fejlesztettek mióta utoljára néztem.

(#62029) degas2428


degas2428
tag

Sziasztok!

Adott egy windows 10 pro rendszer (nem win7 frissítve). Alaplapot szeretnék cserélni a gépben s szeretném tudni, hogy újra tudom-e aktiválni a operációs rendszert vagy be kell ruháznom egy újra?

A segítséget előre is köszönöm.

(#62030) nortol válasza movax (#62023) üzenetére


nortol
senior tag

A LibreOffice és az MS Office sosem lesz tökéletesen kompatibilis egymással, szal nem kéne mindig az ingyenességgel jönni, mert már unalmas erről olvasni állandóan.

(#62031) daimonion válasza movax (#62023) üzenetére


daimonion
senior tag

Felejtsétek már el a default áruházi szarokat, minek kell erőltetni, de tényleg. Képet nézni ősidők óta ott az Irfanview, videóra mondjuk a PotPlayer, zenére pl. az AIMP, offiszra a LibreOffice, pdf-re a Foxit, fájlkezelésre a TotalCommander és csavesz, nincs gond, nincs fennakadás, csak öröm és boldogság.

Felejtsd már el az ingyenes szarokat minek erőltetni de tényleg. Képet nézni ott van ősidők óta a Windows fényképnézegető nem a win10-es új verzió hanem a régi Win7-es , videóra és zenére a Windows Media Player 12 Office-ra pedig az Office 365 pdf re az MS Olvasó vagy MS Edge Fájlkezelésre pedig a beépített fájlkezelő és nincs gond nincs fennakadás csak öröm és boldogság.

(#62032) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

ez mi lehet? mindig bedobja ha bekapcsolom a gépet, és mintha kifogyogatna pár s-ra a start is, a keresőt hol elő hozza hol nem, van valami hibaelhárító vagy javító cucc a 10-be?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#62033) LÁZ válasza bandi0000 (#62032) üzenetére


LÁZ
addikt

van ilyen progi, hátha segít, a kérdőjelre kattintva meg tudod nézni a konzolparancsot is ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#62034) AndrewBlase válasza raidx (#61841) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Amit sikerült elérnem:

Mivel csak win 7-es telepítőm van (erről lett átálva 10-re), felrwktam azt gy másik meghajtóra. Így már el tudtam indítani csökkentett üzemmódban a win10-et. Be is tudtam lépni. Igen ám, de így meg nem nyitja meg az upgrade centert.
Ezek után rendszerindításkor sikerült megnyitni az általad javasolt helyreállítási oldalt. Itt újabb meglepetés ért. Korábbi buildra nem tudok visszaállni, mert 10 napnál régebbi. Rendszervisszaállítás korábbi dátumra nem lehetséges, mert nincs ilyen. WTF?
Maradna az alapállapotra való visszatérés, ami ugye törölné az összes programomat (és gyanítom, hogy ehhez is kellene a telepítő). Most próbálom/próbálnám a megfelelő megfelelő build számú windowst (14393.rs1 161102-0100) letölteni, de itt meg méretbeli akadályba ütköztem, lévén, hogy 5,47 GB a fájl.
Ráadásul, ahogy próbáltam volna az edge-t/posta-t megnyitni az alábbi üzenet fogadott:

Ezen felbuzdulva megkiséreltem egy másik felhasználói fiókot létrehozni, amire "természetesen" nem reagál. Mit tudok még tenni esetleg?

Miért mindig én???

(#62035) Zoz válasza degas2428 (#62029) üzenetére


Zoz
őstag

Csere előtt kösd össze a Windows licenszedet Microsoft fiókkal és akkor egyszerűen lehet.

Vagy lehet hagyományos módon, akkor valószínűleg telefonos aktiválás fog kelleni, és ha az se sikerül , akkor beszélj az ügyfélszolgálattal, és elmondod, hogy elromlott az alaplap, ki kellett cserélni, blabla, és mondanak engedélyező kódot.

Magához a rendszer túléléséhez kapcsold ki a gyors indítást, az eszközkezelőben a lemezvezérlőt állítsd szabványosra, a BIOS-ban meg a SATA típusa (IDE/AHCI) az legyen ugyanolyanra állítva. Ha a régi lapon még hagyományos nem UEFI-s volt a telepítés, akkor a Legacy boot-ot is engedélyezni kell.

(#62036) svgyula válasza Ga3rieL (#62027) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A program beállításokban futtasd rendszergazdaként.(ikon jobb klikk-speciális-futtatás rendszergazdaként) A könyvtáraknál meg az "újrahúzás" után előszokott fordulni, hogy a hozzáférést nem engedélyezi így újra kell adni a könyvtárak/file-ok a jogokat. Nálam kétszer eljátszotta. Már nem csodálkozok ha nem nyit meg valamit mert én nem mászok végig a ~1,5TB állományon naponta.
(#62034) AndrewBlase
A windows alaphelyzetbe állításhoz nem kell lemez. A programok egy részét pedig a windows.old könyvtárból vissza tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62037) movax válasza nortol (#62030) üzenetére


movax
őstag

Az is unalmas, hogy Kovács Pistike júzer ne használja a LibreOffice-t, mert a haver autószerelő műhelyében a 95-ös windózra írt nemtommilyen számlázóprogram exportált fájlját kezelve nem simán, hanem boldozva jeleníti meg a kettőspontokat és ez milyen tré már. A kisebbség használ office-szoftvert számlázóprogram-fájlok szpesöleffektezésére, a felhasználók rettentő nagy többségének nem arra kell.

[ Szerkesztve ]

(#62038) movax válasza daimonion (#62031) üzenetére


movax
őstag

Érdekes módon arra senki, de senki nem panaszkodik, hogy ez sok ingyenes szar hibaüzeneteket dob, nem akarja megnyitni a dolgokat, magától frissül, nem indul, összeomlik, jogosultságért rinyál, BSOD-ot dob stb., ellentétben a beépített cuccokkal :) .

(#62039) King Unique válasza daimonion (#62031) üzenetére


King Unique
titán

Hát azért ez sem teljesen így van... A Windowst mindig is kritika érte amiatt, hogy az alap telepítésben nincsen túl sok program, illetve azok nem feltétlen elégítenek ki minden felhasználói igényt. Éppen ezért nem hiába készítenek ezen platformra egy rakás külső szoftvert és nem hiába van ezeknek létjogosultsága. És ez nem vita tárgya, hanem tény!

Egyébként nálam a Windows telepítése után van már egy amolyan kötelező alap szoftverpakk, amelyet rögvest felrakok. A működésben az egyes programok nem okoznak problémát, jóformán szinte mindegyik ingyenes, bővebb funkciókat kínálnak, kényelmesebb őket használni stb. Na ez az öröm és boldogság! :))

(#62030) nortol:
Nyilván nem, de ez már régóta így van...Viszont, ha valakinek nem fontos a formátumok közötti kompatibilitás, nem akar bizonyos plusz funkciókat használni, nem gond a másfajta kezelőfelület, akkor megfelelhet számára az ingyenes alternatíva is. De, ha igen, akkor nyilvánvaló, hogy a kettő közül melyik szoftvert célszerű választania.

[ Szerkesztve ]

(#62040) Ga3rieL válasza svgyula (#62036) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Azokat hol találom meg ami az első 2 mondatba van? És ezt csak úgy elkezdi csinalni magától?

(#62041) dargelot


dargelot
senior tag

Tegnap előtt volt kérdésem, hogy a lapozó fájlt miért törli a meghajtóról az OS folyamatosan. Nos ha valaki hasonló bajba kerülne nálam az volt az ok, hogy a Windows nem tud virtuális memóriát rakni olyan partícióra aminek a betűjele "A" vagy "B". Bár nem tudom, ki használ még floppy-t, de a Windows annak tartja fent rendszer szinten. Jóhiszeműen A és B partícióra is átkereszteltem a partíciókat, s ez lett a gond. Nem tudom más problémát okozhat-e, de amíg a Windows buildben fent áll ez, addig érdemes elkerülni az átnevezést szvsz.

(#62042) szbalogh válasza LÁZ (#62022) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem csinált, mert kikapcsoltam :B
Viszont helyreállítás módban újraindítva Win 10 képfájlból hejreállította a rosz részeket. Utána felment a Creators update is és egyéb minden más is most minden jónak tűnik... indulnak az alkalmazások és a kezdő képen is újra van háttérkép.... fontos :) Viszont a Defender még mindig nem indul.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#62043) #86564352 válasza King Unique (#62039) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sokunknak elég lenne az MS megoldása, csak azért mégis panaszkodunk most az új UWP appokra. Alapvető dolgokban hiányosak, hibásak. Pl. új photo app a megszűnt photo gallery-hez képest gyenge. Ha OSX és WIN beépített programokat hasonlítunk, úgy is nagy az MS hátránya.

Én igyekszem minimálisra szorítani a 3rd party programokat, ami szükséges azt is ha lehet portable módban. Most már spotify is van áruházban. Filmre nem találtam még jót, marad a portable MPC. Nincs szükségem total commanderre, külön pdf olvasóra. A free programok se mindig öröm és boldogság, engem pl. a libreoffice-szal ki lehet kergetni a világból!

(#62044) #86564352 válasza dargelot (#62041) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezzel egyszer régen én is megjártam. Van amit jobb nem piszkálni, csak érdekes dolgok az idő múlásával. Mai gyerekeknek majd kvízkérdés lesz ez is. Mi az a floppy? Miért boríték vagy bélyeg az email jele? Beállítások? Nincs is fogaskerék a gépemben. :)

[ Szerkesztve ]

(#62045) Gabesz84 válasza #86564352 (#62043) üzenetére


Gabesz84
őstag

Az áruházban lévő spotify app, ugyanaz a win32-es amit webről is letölthetsz, csak store appnak van álcázva. :)

(#62046) #86564352


#86564352
törölt tag

Mai érdekesség: be van állítva 6 óránként váltson hátteret. Megtette most az előbb 13:59-kor és 14:00-kor is. Természetesen utóbbi lenne az igazi, fogalmam sincs egy perccel előtte miért.

Az sem világos a start menü csempéit miért nem képes bejelentkezéskor magától frissíteni a háttérben. Elég vicces ha délben nyitom meg először a startot, még szépen végig kell nézni a naptár mire átfordul a mai napra.

(#62047) #86564352 válasza Gabesz84 (#62045) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pont az benne a jó, win32 csak áruháziasítva lett. Így mentes a natív UWP bugoktól. Mint ez, én is gyakran belefutok elsőre nem indulnak, vagy összenyomódnak, minimalizálás után kifagynak.

(#62048) Gabesz84 válasza #86564352 (#62047) üzenetére


Gabesz84
őstag

Király, így ötvözve van a store appok és a win 32 appok összes hátránya.
Mi előnye van ennek így a sima win32 alkalmazáshoz képest? Tudtommal semmi. Ej, komolyan nem értem az MS stratégiáját.
Pedig már megörültem mikor írtad hogy bekerült a storeba, hogy UWP app lett és végre így telefonra is frissül, a kifagyós, audio alrendszerre hivatkozva nem elindulós kőkörszaki vacak helyett. De nem...

(#62049) #86564352 válasza Gabesz84 (#62048) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windows Phone-t, Mobile-t vagy éppen hogy hívják azt felejtsd el. A Microsoft már megtette rég. ;]
(volt Lumiám, átéltem, soha többet MS! most iPhone SE és úgy érzem magam mint rosszul látó a szemműtét után, jó látni a világot)

A Store app előnye:
- tud háttérben frissülni, nem kell várnod rá
- egy klikkre és egy helyre települ, nem a program files, user közé
- nem szórja tele a registry-t
- egy klikk uninstall és az tényleg leszedi, nem mint win32 gyakran csomó maradékot meghagy
- könnyebb integrálás értesítési központba
- biztonságosabb

Hozzáteszem fejlesztőtől is függ, a Spotify app most jól sikerült. Az iTunes majd kiderül, azon már az sokat segít be lesz csomagolva egy helyre és nem 3 féle process (bonjour izé). Ami rossz az rossz. A VLC app vicc. Facebook és Messenger hát ez alapból borzalmas cég, még a fő platformon iOS-en is szidja mindenki erőforrás zabáló hulladék. MS appok közül Onenote app és Onenote win32 közül még utóbbi a nyerő, kár hogy most hiába jön az Office az áruházba, a Onenote direkt kihagyva mondván az app már jön a Windows-zal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#62050) quailstorm


quailstorm
nagyúr

IrfanView telepítése után, friss Creator Update. Pedig már volt is megnyitva. Kis nyögetés után ráhagyta szerencsére...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.