Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) Mustármag válasza Borisz76 (#54568) üzenetére


Mustármag
senior tag

Tegnap raktam egy laptopra friss w10-et amihez csak w7 kódvolt, de simán elfogadta.
Tudtommal nem volt korábban rajta W10

(#54602) westlake válasza Mustármag (#54601) üzenetére


westlake
félisten

Erről nincs hivatalos álláspont, de mivel az MS célja az, hogy mindenki Windows 10-et használjon, valószínűleg a "végtelenségig" lehet majd ingyenesen frissíteni a Windows 7-es és Windows 8-as licenszeket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54603) DS39 válasza westlake (#54602) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát azt várhatják...
Van pár jó funkciója, de összességében sok régi/alap funkció elérése körülményesebb, mint a 7/8.1-ben.

Mindent először a modern ui felületen hoz be amin van pár kapcsoló még egy link a további beállításokhoz. Ami a régi felület már, és ott mindent be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#54604) DS39 válasza DS39 (#54603) üzenetére


DS39
nagyúr

Még=meg
Szóval nem tudom miért rabolja az emberek idejét a MS, de ha nem képes a modern ui-t rendesen megcsinálni, inkább kapcsolják ki, felesleges, elnagyolt.

(#54605) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Hogy tudom visszaállítani az Áruházat? Valahogy tiltottam de már nem tudom hol!?

(#54606) Kékes525 válasza DS39 (#54604) üzenetére


Kékes525
félisten

A modern ui-t ki lehet kapcsolni, le lehet váltani? A modern ui, a leegyszerűsített, puritán felület (elnagyolt, mint ahogy írtad) és a világos színek miatt nem váltottam még 7-esről. Nekem az XP stílusa tetszik. A hetest is ahhoz hasonlóan használom. Az se tökéletes, messze nem az, de szerintem sokkal nézhetőbb, sokkal élvezhetőbb, sokkal használhatóbb. Mintha már lenne sötétebb beállítási lehetőség is a 10-ben. Viszont ha jól láttam az is csak kvázi sötét. Egy csomó rész változatlanul világos.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54607) opzozi


opzozi
tag

Sziasztok, lenne egy problémám.
Windows 10 Pro 64 bites rendszerem van, eredeti. A rendszer véletlenszerűen megfagy youtube videót nézve vagy twitch streamet nézve. Bármilyen böngészőből is teszem. Legfrissebb videokártya driver van fönt tiszta telepítéssel, de a korábbi verziókkal is ezt csinálja.
Flash playert nem használok. Ha játszok, soha nem fagy a gép, pl tegnap is órákig toltam a For Honort minden probléma nélkül, más játékok vagy egyéb programok is hibátlanul futnak, ha filmet nézek az sem fagy. Kizárólag akkor fagy véletlenszerűen, amikor böngészőből néznék videót. (Nem kék halál, beáll a kép és csak restart segít)
Szerintetek mi lehet a gond?

Xiaomi Poco X3 Pro

(#54608) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Másnál is frissült és ezzel meghülyült a tálca, vagy én toltam el valamit? (Build: 14393.693)

Olyan, mintha csempés akarna lenni, némelyik indokolatlanul széles és nem fér ki egy sorba, az értesítési buborékot és az időt csak a többedik sorban tudná megjeleníteni, de én nem akarok többsoros tálcát, az egysorost is felúszónak állítom általában. :O

[ Szerkesztve ]

(#54609) Montliard


Montliard
csendes újonc

Üdv!

Lenne egy olyan problémám amivel lehet hogy még soha senki nem találkozott, és számomra is igen érdekes. Először is amikor bekapcsolom a gépet, szépen betölt, majd utána jelentkezik egy olyan probléma; hogy az "Interface" nem működik megfelelően. Hogy mit értek ez alatt? Hát azt hogy akármire kattintok nem jelenik meg, akármit nyitok meg (böngésző, fájlkezelő, asztali alkalmazás) nem nyílik meg, majd pedig ha meg is nyílik nem történik semmi ha esetleg használom ezeket az alkalmazásokat. A tálcán szintúgy, láthatatlan minden ikon.
Na most itt észrevettem 2 fontos dolgot is:

1. Amikor mozgatom, rángatom az egeret; minden tökéletesen működik, de csak amíg mozog az egér, addig frissül az egész interface.

2. Miután elindítok egy 3D alkalmazást (játékot) megszűnik a jelenség, és csak ugye bekapcsolás után jelentkezik.

Nos ez egy igen érdekes történet számomra is, nem tudom hogy bárki találkozott e ilyen jelenséggel, de ha igen, arra kérném segítsen megoldani ezt a problémát.

Köszönet!

(#54610) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Működik itt a skálázás? 4K monitoron gondolkodom, ezért kérdezem.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#54611) Ba.G válasza Ba.G (#54608) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Meggyógyult. Fentebb keresgélve a tálca problémákra: kikapcsoltam a tálca automatikus elrejtését. (Mindig úgy volt, W8-ban is, sőt, 16:9-ben amióta az eszemet tudom.) Érdekes...

(#54612) petya1985 válasza King Unique (#50) üzenetére


petya1985
tag

látom nekem senki nem tud segíteni...

valamit azért hátha tudtok... szerintem itt a problémám gyökere...

miért van az,hogy amikor bootolnék(de nem tudok ugye,mert nem veszi be a gombot!) akkor a bill. 3. lámpája állandóan vibrál és a második is folyton égőben van... ..ezt mit jelent?
1.lámpa a num
2. caps lock- folyton ég.
3.scroll lock ez vibrál..

valakinek valami tipp?

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#54613) norba69 válasza Scholes9 (#54610) üzenetére


norba69
senior tag

32"-nál kisebbet ne. Nekem 28"-os van, és nem teljesen oké. Sok program nyűgös a nagyítástól (randa, hangyafasznyi betűkkel). 100%-on gyönyörű a képe, de nagyító kell az olvasásához. A játékokhoz meg I7 és 1070 alatt hozzá se kezdj 4K-ban. Szerintem jobban jársz egy WQHD felbontást tudó 28"-ossal.

(#54614) Scholes9 válasza norba69 (#54613) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen sejtettem, én is amúgy 32 4k-ra gondoltam. Jelenleg WQHD van 27 colosban, ami tökéletes, mellette egy 1070, ami megint csak ideális hozzá. Tervezem majd a vga eladását is, mert nem fogok játszani, csak most kipörgetem, amik kimaradtak az elmúlt 1,5 évben, tanulás miatt kiiktattam a játékokat, most van rá időm, de nemsokára megint tanulni fogok, persze munka mellett :D

Köszönöm a válaszod :R

4k-ra bármilyen ma kapható kártya kevés, szóval ott nem erőltetném a játékot :N

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#54615) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Laptopban rakoncátlankodik a HDD, hallatszott a hangja "pörcögött" a gép és nem indult, - fekete képernyő.
Majd többszöri próbálkozás után DOS szövegek. 5-6. alkalommal aztán be bootolt.
Vettem egy SSD-t. Valószínűleg beáldozom a DVD írót. Ha az SSD-re is felteszem a WIN10-es és a régin is ott marad, ugyan abban a gépben, a regisztrációval lesz -e gond, vagy azonos hardver mellett lehet kétszer a gépen ugyan az az egyébkén dobozos WIN7-rők frissített op. rendszer?

Kicsit off: A HDD Sentinel 100%-ot ír a lemezre, a pr. Defraggler lemezállapot része egy nem javítható hibát ír, de 99 még maradt a számlálóból. Most több órája kussban van a hdd. Az egy hiba miatt, ami most nem észlelhető, gondolom garanciát nem tudok érvényesíteni, mert még másfél év lenne rá, gondolom annyi mint a gépre. Dell 3 év garival.

Ha kezelőben leválasztom a régi HDD-t Win alatt, akkor leáll, és csökkenhet a fogyasztás??

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#54616) Scholes9 válasza Scholes9 (#54614) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mondjuk lehet,h hagyom a francba egyelőre, ez is elég frankó monitor :B :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#54617) DS39 válasza Kékes525 (#54606) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem sehogy, nekik kellene, ha nem tudják ugyanezen felületen (ami vagy tetszik, vagy nem, ebben az esetben nem is ez a lényeg) a teljes funkcionalitást megvalósítani. nem tudom miből gondolják, hogy 5 kapcsoló elég mindenre. ez volt a baj a WP-vel is, csak ott nem volt régi felület, ahol lehetett finomhangolni.

pl. dátumformátum, van választható alap legördülőből, de ha a 10-es nagy újítását, vissza akarod állítani (rövid dátumformátum esetén szóköz van az év/hó/nap között, amit sok program nem szeret, amely a rendszer időt olvassa ki), na ezt csak a régi hagyományos vezérlőpultos windows felületen lehet átállítani.

vagy ha már egy berögzített használt vpn-hez akarsz csatlakozni ismét, akkor ott van a hálózati listán, de nem két kattintás hozzá csatlakozni mint 8.1-nél, hanem rákattintasz nincs csatlakozás gomb, megnyitja azt az ablakot ahol beállítottad korábban kapcsolatot, ott megint rákattintasz, és aztán tudod megnyomni a csatlakozás gombot, majd bezárod az ablakot.

egyszerűen az ilyeneket nem értem. multimédiára jobb a 10-es, mint a 8.1 pl, de munkára használni... rabolja az időmet ezekkel a plusz lépésekkel, felesleges köröket futva, aminek a vége az hogy a régi felületen kell konfigurálnom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#54618) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok. Egy Windows10 Home oprendszeren szeretném beállítani, hogy 2 mappa folyamatos szinkronba legyen. Win7-en simán megoldottam a SyncToy app-al, 10-re ezt nem lehet telepíteni. Próbáltam többféle programot, de egyik sem volt alkalmas a valós idejű szinkronizálásra. Fontos lenne a 2 irányú szinkronizálás.
Ha valakinek lenne rá ötlete azt megköszönném.

(#54619) Kékes525 válasza norba69 (#54613) üzenetére


Kékes525
félisten

Lassan már észrevehetné a Microsoft, hogy nem a huszadik században vagyunk és vannak nagy felbontású monitorok is. Nekem, mivel eléggé rosszul látok, a 24''-on az 1920x1200 felbontás 100%-os DPI mellett nagyon kicsik a betűk. Ezért muszáj felnyomnom 150%-ra a DPI-t. Viszont akkor néhány program eléggé ramatyul néz ki. Nem csak az a probléma, hogy semmit sem ér a nagyobb DPI (nincs hatással rá), hanem eltolódnak (egymásra torlódnak) a betűk és olvashatatlanná válnak.

Tervezi egyáltalán a jövőben ennek a változását? Legalább a 10-es esetében tenné meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54620) raidx válasza kisbancsa (#54564) üzenetére


raidx
őstag

A Win 10-et, ha telepítetted és beregisztrálta magát bármikor újrahúzhatod. Alaplap csere az nem fog menni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54621) Montliard válasza Kékes525 (#54619) üzenetére


Montliard
csendes újonc

Én nemrégiben újítottam fel a teljes pc-t (teljes csere), és már 4K/60FPS-re építettem. Vettem hozzá egy 4K TV-t is ugyebár (UE40KU6400SXXH), és feltelepített valami drivert, amit a TV beállításainál találtam (valamelyik beállítást automatikusra állítottam, de nem emlékszem már melyik volt az) , és teljesen korrekt minden. A felskálázás nálam tökéletes, és nem kellett DPI-hez sem nyúlni.

(#54622) norba69 válasza Montliard (#54621) üzenetére


norba69
senior tag

Valszeg FHD felbontást jelenít meg a TV 4K upscalingal, ott nem látszanak a kínok (a mosottságon kívül). Natív 4K kis monitoron 150 vagy több % nagyítással a szopacs. Mintha FHD 14" laptopkijelzőt használnál.
A W10 csak a modernUI felületen tudja valamennyire megoldani a nagyítást, az asztali programok vagy a szar, vagy a fos kategóriába esnek.
Ennél nagyobb szoppantyú, ha két monitoros rendszert használsz, eltérő nagyítással.
Ebbe a teamviewertől kezdve a böngészőkön keresztül a képnézegetőn át a vmware-ig minden beledöglik.

(#54623) norba69 válasza Montliard (#54621) üzenetére


norba69
senior tag

Mondjuk 40"-nál nem kell nagyítani semmit, az úgy jó natív felbontáson, ahogy van.
32" alatt szívás a 4K. Az asszony 4K TV-jén nekem is tetszik a natív felbontás. A saját 28" 4K monitorom és 42" FHD TV-m, mint második monitor kombinációja a nehezen emészthető.

[ Szerkesztve ]

(#54624) Montliard válasza norba69 (#54623) üzenetére


Montliard
csendes újonc

Nem hinném hogy FHD-t skálázna fel, mert direkt megnéztem képekkel, videókkal és magával a játékokkal is, ráadásul van egy PS4 Pro-m, úgyhogy nem kérdés, azzal is összehasonlítottam a felbontásokat. Jelenleg még csak a Diablo 3-at tudom felhozni mert az van meg mind a 2 platformon(PS4 PRO-n a Diablo 3 is szépen néz ki és szépen hozza a HDR-t de nagyon közelről látszik azért hogy csak minden második pixel van számolva), és ha jól tudom a Playstation 4 pro-nál van jelen a felskálázás opció 4K-n, de azt tudom hogy a 4K videók, és 3D alkalmazások tű élesek, és ha centiméterekről nézem a "Lomtár" betűit és ikonját azon sem látok pixelt, így nehezen hiszem hogy egyszerű FullHD-ról való felskálázásról lenne szó 4k-ban. Főleg hogy a képernyőfelbontást is 4k-nak írja.

Ellenben ha van aki megcáfol örömmel veszem, félreértés ne essék nem okoskodok, csupán jómagam tudok tapasztalatból beszélni. :)

[ Szerkesztve ]

(#54625) norba69 válasza Montliard (#54624) üzenetére


norba69
senior tag

Valszeg félreértettem amit írtál. 40" esetén 100%-os nagyításnál is tökéletesek az alkalmazások, ha kellőképpen közelről nézed őket. A nejem 49" 4K TV-jére kötve a számítógépet eszembe sem jutott nagyítást állítani. A gondok akkor kezdődnek, ha kicsi a 4K kijelző, és nagyítani kell.

(#54626) norba69 válasza norba69 (#54625) üzenetére


norba69
senior tag

[link]
Így néz ki 150% nagyításnál, bal oldalt 42" FHD, jobb oldalt 28" 4K.

[link]

Így jobban látszik, bal oldalt teamviewer kapcsolat FHD gépre.

[ Szerkesztve ]

(#54627) Montliard válasza norba69 (#54625) üzenetére


Montliard
csendes újonc

Így már érthető, kisebb monitorokkal/TV-kkel viszont már nincs tapasztalatom és őszintén megmondom, akármilyen gamer monitort tesznek elém ha 40" alatti én már nem is tudnék visszaülni elé. Ugyanakkor én sem írtam ki hogy 40" mert benne van a típusjelben (UE40KU6400SXXH), de akkor elnézést amiért félreérthető kommentet :)

Az valóban igencsak összerántja a fontokat. Haveromnál FHD-n 32"-on volt egy ilyen probléma, de mindig radeon frissítés után. Úgy oldottuk meg hogy a Radeon Software Crimson Editionban volt valamilyen beállítás, mert 3D alkalmazásoknál is olvashatatlanok voltak a fontok. Sajnos nem tudom melyik beállítás volt az mert nekem már egy ideje Nvidia-Intel kombó van.

Amúgy az első képen mit nézel éppen? valamiért ismerős.

[ Szerkesztve ]

(#54628) norba69 válasza Montliard (#54627) üzenetére


norba69
senior tag

Undefeated Bahamut Chronicle
[link]

(#54629) #83685760 válasza Kékes525 (#54619) üzenetére


#83685760
törölt tag

Észrevették, de nem olyan egyszerű a skálázódást megoldani a Win32-es programoknál. Az évfordulós frissítés óta jobb a helyzet, de például a WinForms-os ablakoknál nem megoldható (jelenleg), ezért homályosak. A betűméret nem változik, az ablak nem alkalmazkodik, ezért a rendszer kénytelen nagyítani rajta. Az UWP appok már úgy készülnek, hogy bárhogy skálázhatod őket. Ha esetleg érdekelne részletesebben, akkor itt olvashatsz még róla. Azt nem tudom, hogy az idei frissítéssel ez változni fog-e, vagy sem.
Jelenleg ami amúgy jól skálázódik a régebbi programok közül (pl. Vezérlőpult), azt egy másik monitorra húzva ronda lesz, ez elég zavaró tud lenni.

Nálam az a furcsa, hogy néha egy pillanatra elrejti a tálcát, ha kikattintok a Start menüből, vagy esetleg egy teljes képernyős appot nem lehet oldalra kirakni (például elfelezve a képet), pedig másodpercekkel korábban engedte. Legutóbb nyelvet váltottam a rendszeren, és a Start menü beállításaiból lett "Preview", az ott megjelenő mappák beállításaiból meg "Activate Windows now." :D A nevek kicsit félrementek, de később magától megjavult.

(#54630) xtro


xtro
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon gyorsan kéne segítseg. Határidős projekt miatt.

Kapcsolom be a gépet szépen be bootol (win 10pro) majd amikor kattintanak a startmenure akkor semmi mintha nem is eszlelné.Mondom ok,kattintok Chrome-ra(az ikon képe eltűnt) akkor azt írja hogy idézem "Ez az alkalmazás nem fut az Ön gépén" Ha rendszergazdaken futtatom akkor pedig nem találja a fájlt (ezt írj).

Próbáltam a gyökér mappabol az exet de ugyan ez. :(

Mondom mi a szösz. Rakattintok az egyik videora az asztolon ( egy teszt render volt 30perce még tökéletesen vissza tudtam nézni) erre "Az osztály nincs regisztrálva".És ez szinte minden fájl nal ezt írja. A programok jó része mintha törlődött volna pedig látom,hogy nem. Csak a Windows nem látja ,pedig a mappajukban ott vannak ratudok kattintani (persze nem indul) de a helyet foglalja.

Most mentem az adatokat,mert mozgatni tudom őket csak megnyitni nem.( kitudja mi lesz).

Gondolok egyet és rakkantitottam a külső vinyon lévő videóra.Es annál is ezt írja "Az osztály nincs regisztrálva".

Wat ? A másik gépen tökéletes lejátszotta.

Ami még fontos lehet rendszer SSDn míg a fájlok egy jó része HDDn (ez a két merevlemez van a gépben ,120 és 500GB ) Mindkét merevlemezen lévő fajlra ugyanazt a hibát dobja.

Most normál esetben egy rendszer-visszaállítást csináltam volna csak nincs visszaállítási pont (én balga kikapcsoltam).

Kérlek segítsetek. Nagyon fontos lenne,a határidő miatt.

Köszönöm

xtro

Elnézést az elegépelt szavakért.

[ Szerkesztve ]

(#54631) Laraxior


Laraxior
titán

Ez a hirdetés nagyon rendbennek tűnik.
Ezt megvehetem mint W10 Pro? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#54632) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Távoli asztal előzményeit, korábban mentett kapcsolatot hogy lehet törölni?

üdv,

(#54633) raidx válasza xtro (#54630) üzenetére


raidx
őstag

Létezik egy Startmenüdiag.cab háths drgít rajtad. MS hibajavító.

[link]

Itt is találsz infót: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54634) xtro válasza raidx (#54633) üzenetére


xtro
aktív tag

Most csinálgatom az ott leírtakat.

Addig is egy kis infó.

msconfig-ban a rendszer indítasnal csak a szelektívet tudom bepiplani (ha más rakok be akkor újraindítás vissza rakja )

UPDATE:

A DSIM online cleanup -image restorehealt

Error 87 el kilép

Míg a sfc/scannow

20% nal kidob

UPDATE_2:

Az alatalad linkelt hibajavito eredménye :

Eszlelet problémák : A szüksége alakalmazasok nincsenek telepítve. NEM LETT KIJAVITVA.

[ Szerkesztve ]

(#54635) Vladek83 válasza Vladek83 (#54632) üzenetére


Vladek83
tag

megoldódott. [link]

(#54636) xtro válasza xtro (#54634) üzenetére


xtro
aktív tag

Most ujrainditottam és scanneli a c SSD t .

UPDATE:

Semmi javulás

(#54637) raidx válasza xtro (#54636) üzenetére


raidx
őstag

Nagyon megsérülhetett a rendszerlemezed. Nincs esetleg valami kártevő a gépen? Egy javító telepítéssel meg kellene próbálkozni. Win alól indítva a telepítést. Ha minden jól megy megmaradnak a telepítéseid.

Előtte a HD szentinellel nézesd meg a lemezt, valamint futtatás chkdsk C: /R parancsot. Ehhez majd újra kell indítani a gépet, hogy lefusson.

R=Megkeresi a hibás szektorokat és helyreállítja az olvasható adatokat, (Magában foglalja / F parancsot is).

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54638) #83685760 válasza xtro (#54630) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ha minden adat biztonságban, akkor próbáld meg ezeket, töröld az iCloud alkalmazást (ha van), esetleg próbálj új felhasználót készíteni, mert lehet, hogy a jelenlegi felhasználód sérült.

A szelektív indítás azért van, mert egy vagy több szolgáltatást letiltottál, de ez önmagában nem jelent gondot. Ha nem működik a Start menü vagy a tálca, akkor a Feladatkezelőből indítsd újra az explorer.exe-t (Windows Intéző), ez segíteni szokott.

(#54639) xtro válasza raidx (#54637) üzenetére


xtro
aktív tag

Hdd essential 100 - 100 illetve az SSD 100-98.

Csinalom a többit.

(#54640) cozmo


cozmo
őstag

Most megint kiakasztott ez a "drágaság"
A gépemen van két fiók egy rendszergazda, és egy felhasználói(ami nem rendelkezik rendszergazdai jogokkal).
Általában ez utóbbit használom a napi feladatok közben. Ha telepítek egy programot, az többnyire rendszergazdai jogokat kér a telepítéshez. Ezzel nem is lenne bajom, de a telepített program ezután ha futtatni akarom ezen fiók alól, akkor nem hajlandó elindulni, mert kéri a rendszergazdai jelszót!? Ha megadom megy minden rendesen.
Régen Win7 és társainál elég volt telepítéskor megadni a rendszergazdai kódot és utána nem kérte többé minden futtatásnál. Miért csinálja ezt most? Tipp?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#54641) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Jól értelmezem, hogy ha ezt MICROSOFT Windows 10 Pro 64bit OEM magyar [link] vesszük meg, akkor 1 gépre telepíthetünk és odaszögeztük az op.rendszert, de ha ezt a verziót [link] MICROSOFT Windows 10 Pro 32/64bit USB magyar akkor mehet asztalira és laptopra is?

(#54642) xtro válasza xtro (#54639) üzenetére


xtro
aktív tag

Disk check nel 28 beragadt de hagytam igaz egy pár perc után magától kilépett és újra indult.

Semmi

Csekkoltam a regsvr32 ExplorerFrame.dll de a belépési pont nem található.

Csinálok egy javítási reinstallt.

[ Szerkesztve ]

(#54643) raidx válasza LanyUs (#54641) üzenetére


raidx
őstag

Egy licenc egy gép! Még a Retail verziónál is, amit lehet új gépre telepíteni csak eggyen lehet.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54644) xtro válasza xtro (#54642) üzenetére


xtro
aktív tag

Gyerekek, alaphelyzetbe sem tudom állítani azt írja valami hiba miatt(nem ír hibakódot) meghiúsult és semmi változás nem történt.

Most mit tegyek? Szorít az idő.

(#54645) xtro válasza xtro (#54644) üzenetére


xtro
aktív tag

A kérdés igazából az hogy a Windows a rossz vagy a merevlemezek?

(#54646) #83685760 válasza xtro (#54644) üzenetére


#83685760
törölt tag

Próbáld futtatni ezt, talán segít resetelni (de tapasztalatom szerint amúgy sem mindig akar működni). Ha így sem jó, akkor újra kéne telepítened a rendszert, de esetleg előtte telepítőből megkísérelheted javítani. Egy formázott partícióra telepítéssel a hardverhiba is kizárható.

Próbáltál új felhasználót létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#54647) tordaitibi válasza xtro (#54645) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a Win makkant meg.
Hasonlít, mint amikor az xp-s korszakom hajnalán nulla tudással (ez sokat nem változott.. :-) )
nekiálltam a felhasználói fiókomba ad-hoc törölgetni. Semmihez nem lett hozzáférése, ezért semmit nem is futtatott.

(#54648) petya1985 válasza tordaitibi (#54647) üzenetére


petya1985
tag

nah ,sikerült végre megcsinálnom...!

kivettem az elemet újraindítottam és bootoltam,persze még így nem ment,de visszaraktam az elemet és jó volt...
nem tudom mi okozhatta ezt...

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#54649) xtro válasza #83685760 (#54646) üzenetére


xtro
aktív tag

Amikor resetelni akarom akkor kidob ,ez már a Windows telepítőben van.

Csinalom az új fiókot

UPDATE:

Elfelejtettem mondani hogy a gépház nem tölt be vagy mi a szösz mintha nem is létezne.Ezáltal nem tudok új fiókot létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#54650) raidx válasza xtro (#54649) üzenetére


raidx
őstag

Mentsd ami menthető és szükséges majd töröld a particiót és ismételten hozd létre. A rendszernek szánt részt ne formázd le, azt elintézi magának a telepítő. SSD 100-98, valami sérült. Reménykedjünk, hogy az újraparticionálás megoldja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.