Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) jokeph válasza trufa12 (#72995) üzenetére


jokeph
nagyúr

PS2-es billentyűt sem érzi ? ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73002) Blue Thunder válasza Angel2014 (#72999) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Gépházba menj be, ott a fioknál nézd meg hogy jelenleg hogy vagy bejelentkezve, offline vagy microsoft fiókoddal. Valószínűleg vagy csináltál egy offline fiókot saját névvel meg van egy microsoftos is, ezért irja ki mindkettőt...vagy nézd meg total commanderben hogy van e windows.old mappád. Ha van akkor fájlkezelőben c: Jobb klikk tulajdonságok, lemezkarbantartó és csinálj egy törlést, ha van korábbi telepitőfájlok abban az ablakban, pipáld ki és törlés

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73003) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségem laptopján 1 éve van a WIN10 Home.
Így 2 nagy frsssítésen van túl, ha jól emlékszem.
Eredetileg Eset Is volt rajta.
Mivel hozzájutottam 1 éves Avast IS kódhoz, az Esetet a saját eltávolítójával töröltem, s ment fel az Avast.
Viszont nemsokára lejár az Avast licenc.
Mivel gét gépre nincs kedvező áru Avast licenc, az 1 gépes pedig drága, ezért valószínű, hogy visszatérek az Eset-re.
Az Avast-ot csökkentett módban fogom eltávolítani a saját eltávolítójával.
Szerintetek ez így működni fog-e, vagy inkább legyen már egy WIN10 újra telepítés?

(#73004) spiritex válasza GEPESZ66 (#73003) üzenetére


spiritex
veterán

Miért nem használod tovább az Avast ingyenes verzióját, amit e-mail címmel kell regisztrálni?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#73005) GEPESZ66 válasza spiritex (#73004) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mert pl. ez ellen nem vég:
A hamis webhelyek elkerülése a biztonságosabb vásárlás érdekében
Megakadályozhatja, hogy a bűnözők ellopják a jelszavait és banki adatait.
A licenc lejárta után átvált free verzióra, vagy újra kell telepíteni?

(#73006) prmcsk


prmcsk
addikt

Mielőtt szétszedek és bevizsgálok kérdezek...

A gépem win10/64bit alatt random leáll. Semmi előjel, semmi hibakiírás csak, mintha kihúztam volna a konnektorból. Semmit nem kell mást csinálnom, start gomb és újra bootol, majd feláll.

Tudom lehet hardver, de mi a tokom az, ami ilyet csinálhat ? Eddig nem is figyeltem, tehát nem tudom, hogy mikortól, de észrevettem: A rendszer fül alatt se a prociról, se a ramról nem látja, hogy milyen van benne, a ramról meg nem írja ki, hogy hány GB van benne. Annyit ír mindkettőre, hogy a processzor típusa és a ram mérete: nem érhető el

A vicc, hogy a bios, a cpu-z mindent lát és pontosan megmondja, hogy mi és mennyi van benne.

Ez valami "Win10 fícsör " ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#73007) Blue Thunder válasza GEPESZ66 (#73003) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ha nincs tul sok cucc a gépén akkor akár újra is húzhatod, akár pro-val is. De nincs jelentősége. Viszont az Esetet inkább használnám mint az avastot. Meg mondjuk annak is vannak havi kódjai. A másik ha megveszed 2 gépre és van a családba nyugdíjas vagy akár diák még fél áron meg is kapod, ha ideileg meg több évet fizetsz elő megint csak kapsz rá kedvezményt

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73008) Blue Thunder válasza prmcsk (#73006) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hdsentinel, memtest86

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73009) Angel2014 válasza Blue Thunder (#73002) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen így volt a 2 fiókkal. mivel ez vadi új gép..a rigi wint letöröltem a HDD röl ment bele egy m2 ssd arra ment a windows nettel aktiváltam. Old mappa nincs tiszta telepítés volt fiók nélkül.

Akkor ezt nem lehet megcsinálni?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#73010) GEPESZ66 válasza Blue Thunder (#73007) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A laptopot WIN10 Home verzióval vettem.
Mivel feleségem pedagógus, van a Pro-hoz is kódja.
Lehet, hogy ezért újrahúzom, s így váltok erre.
A Pro-ban azért több olyan beállítási lehetőség van, amiről itt lehetett olvasni, ami a Home-ban nincs meg.
Az Eset-et egyenlőre havi kóddal használnám.
Az én gépemen szintén Avast IS van még, de csak ez volt rajta telepítés óta.
Remélem ennél sem lesz így gond az Eset-re váltás.

(#73011) Blue Thunder válasza Angel2014 (#73009) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Sejtettem. Gépházban mit mutat mivel vagy bejelentkezve?

GEPESZ66
Akkor meg pláne pro, sőt az esetnél ha jól emlékszem pedagógusra is 50% kedvezményt ad

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73012) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok.

Win. 10 Enterprise N LTSB 1607-es van fönt jelenleg. Lehet ezt frissíteni 1709-esre?

(#73013) profit válasza spiritex (#72994) üzenetére


profit
junior tag

Visszaállította, ami eddig volt. Nem telepített semmit. Ismét azt írja, upgrade kell, és újra tölteni kezdett dolgokat. A 37GB elfoglalt helyet pedig megtartaná. Szépen formázom a tárat. Amit művel, nem logikus. Csigalassan ismét letölteni akar. 14xxx körüli Windows verziót állapított meg, és 16xxx szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#73014) Zoz válasza GEPESZ66 (#73010) üzenetére


Zoz
őstag

Home -> Pro váltáshoz nem kell újratelepítés, csak be kell írni a Pro termékkulcsot. (Aktiválás, másik termékkulcs megadása)

(#73015) Doky586 válasza Mr-Pamacs (#73012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdezd meg a Cég rendszergazdáit..

(#73016) GEPESZ66 válasza Zoz (#73014) üzenetére


GEPESZ66
veterán

És aktiválja azokat a plusszokat, ami a Pro-ban van?

(#73017) Zoz válasza GEPESZ66 (#73016) üzenetére


Zoz
őstag

Igen.

(#73018) abdulka1 válasza szupi92 (#72935) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Nálam ugyan ez a hiba jelentkezett friss telepítés után, és már nem az első gépnél.
Ha már fent vannak a frissítések, csak annyit tudsz tenni, hogy miután felállt a win, kijelentkezel, majd vissza. Ezután működik rendesen a Start menü, mindaddig míg ki nem kapcsolod a gépet.
Én is ezt játszottam napokig, erre ma működik minden rendesen, és remélem így is marad.

Ha esetleg újra telepítesz, azonnal tiltsd/szüneteltesd az automata frissítést, és akkor nem jelentkezik a hiba.
Előbb utóbb, csak lesz valami hivatalos javítás.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73019) krealon válasza winbox (#72985) üzenetére


krealon
veterán

"egy alaplapi és egy pci hálózati kártyával. A két hálózati kártya külön hálózaton van, teljesen más interneteléréssel. A gond csak az, hogy nem az alaplapi az alapértelmezett és nem azt használja a gép internetelérésnek."

A csatolo metrikaja hatarozza meg az alapertelmezett atjarot.
Javaslom a
route
parancs tanulmanyozasat.

(#73020) mpo válasza jenei1994 (#72971) üzenetére


mpo
veterán

Itt a válasz AMD reboot-ra.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73021) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Egy irodai szintű konfigurációra melyik 10-es verziót érdemes megvenni? Office programok, net stb. :)

.

(#73022) #86564352 válasza Troy. (#73021) üzenetére


#86564352
törölt tag

Home

(#73023) SP4C3 válasza Troy. (#73021) üzenetére


SP4C3
veterán

"Egy irodai szintű konfigurációra" Ez terjed egy AM2-es géptől egészen a workstation-ökig...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73024) #34576640


#34576640
törölt tag

Gyakorlásként elkezdtem az új Hitman fordítását de a sok döntési helyzet, körülmény miatt azt hiszem így egyedül nem vágnám bele a fejszém. Ezért úgy döntöttem, hogy inkább a lineárisabb, indie fejlesztésű játékok fordításával szeretnék foglalkozni. (Resident Evil VII, The Long Dark, Kona, What Remains of Edith Finch, Home Sweet Home stb...)

Viszont, szeretném a segítségetek kérni. (nem, nem pénz kell)
Eddig így néz ki:
A fő monitoromon játszok, az adott szöveget pedig két féleképpen fordítom.
1,
Shadowplayel (azonnali visszajátszás) rögzítem azokat a dolgokat amiket nem tudok azonnal újraolvasni, visszahallgatni. Az esemény után leállítom a játékmenetet, a játékot leteszem a tálcára, megnyitom a lementett videót, aztán word és trenzlésön...
2,
Ha olyan szöveget látok mondjuk például egy naplóbejegyzést (Kona), akkor oda fordulok a laptophoz és oda gépelem a fordítást. Gmail-be vagyok bejelentkezve mindkettő módnál, hogy a szinkronizációt megspóroljam.

A problémám ezzel az, hogy ez így is elég körülményes.
Egy barátomtól hallottam, hogy létezik egy úgy nevezett virtuális számítógép létrehozás. Pontosan ő sem tudja, hogy ezt hogy kell kivitelezni (mielőtt még bárki írná, hogy mért nem kérdezem meg őt).
A lényeg, hogy 2 monitort használnék EGY GÉPről. Az egyiken csak a játék menne, a másikon meg egy üres windows wordel és egy oxforddictionaries.com-al. Ugyanazon billentyűvel és egérrel használnám azt a monitort is és a merevlemez teljes tartalmához hozzá szeretnék férni, hogy megtudjam nyitni a mentet shadowplayes videókat.

Nagyon örülnék ha segítene valaki nekem ebben!
Köszönöm előre is!

(#73025) Troy. válasza SP4C3 (#73023) üzenetére


Troy.
addikt

Intel Pentium G4600 3600MHz 3MB LGA1151 Box
ASROCK H110M-HDV R3.0
Kingston 8GB DDR4 2133MHz Kit(2x4GB) HyperX Fury Black Series
FSP Hexa+ 400W 80+
Samsung 250GB 2,5" SATA3 850 Series Evo Basic MZ-75E250B/EU

.

(#73026) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Fiam gépét 2 hónapja raktam újra.
A WIN akkor felrakta a saját Nvidia driver-ét.
Ha letöltöm a legfrisebbet az Nvidia oldaláról, akkor a meglévőre ráfrissíthetek?

(#73027) Blue Thunder válasza GEPESZ66 (#73026) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Természetesen igen!

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73028) quailstorm válasza GEPESZ66 (#73026) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tiszta telepítést válaszd az egyéniben, különben fogyni fog a hely feleslegesen.

(#73029) GEPESZ66 válasza quailstorm (#73028) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jó hogy írod, lehet, hogy elfelejtettem volna.

(#73030) Mr-Pamacs válasza Doky586 (#73015) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Saját gépem itthon.

(#73031) Sokimm válasza adika4444 (#72953) üzenetére


Sokimm
senior tag

A windows részére gondolsz, mint diskpart program?
Most úgy csinálom, hogy amikor a rendszer altatja a vinyókat, akkor kihúzom, bár nem hiszem, hogy ennek örül, mert a rendszer nyitva hagyja a filejait, amit memóriából szedhet, meg a sajátgépben is látszik a vinyó...

Megköszönöm, ha tudsz konrkétabb irányt is mutatni majd. :)

(#73032) profit válasza Sokimm (#73031) üzenetére


profit
junior tag

Windows gomb+r, beír diskpart. Windows nélkül DOSban is megy. Át tudja alakítani a disket, de csak korlátokkal. Aomei vagy más win prog is labdába rúghat.

Nálam kért az upgrade 90 perc sötétséget. Előte fél óráig tovább töltött. Végül előállt egy adobe flashplayer frissítéssel :D mostmár nyugodtan alszom...

(#73033) Sokimm válasza profit (#73032) üzenetére


Sokimm
senior tag

csak tisztességesen leválasztani akarom, amikor nem kell már a hdd.
Ezt miként tudom megoldani szerinted?

(#73034) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

A tegnapi napon újratelepítettem a Windows 10-et a laptopomon, a Windows media creation tool segítségével.
Sajnos arra lettem figyelmes, hogy nem tudom kikapcsolni a gépet, se altatni, egyedül az újraindítás megy.
Amikor a startmenüben rákattintok a "Leállítás" vagy az "Alvó állapot" -ra, altatásnál, elalszik a kijelző, látom egy kicsit gondolkodik, a gép a ledek alapján majd nem történik semmi, a ventilátor pörög, semmire nem reagál.
Leállításnál pedig pár másodpercig látszik a Leállítás felirat középen majd elalszik a kijelző és üresben forog a ventilátor. Ez egy lassan 4 éves gép, eddig soha nem csinált semmit. Mit tehetek?

Előre is köszönöm segítséget.

Üdv,

Zoli

(#73035) prmcsk válasza Blue Thunder (#73008) üzenetére


prmcsk
addikt

Megnéztem őket és minden oké...

Azt még akkor is furcsállom, hogy miért nem látom a rendszer fül alatt kiírni a processzoromat és a ram mennyiséget ?

Ha néha hibázna a ram, vagy a vinyó erre nem kéne hatással lennie...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#73036) svgyula válasza prmcsk (#73035) üzenetére


svgyula
addikt

Az eszközkezelőben mindent felismert rendesen? Nincs egy (!) jeles hardver sem? Felraktad a gyári drivereket? Elsőre ezeket ellenőrizném!

(#73034) NagyZL

Szintén zenész! :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#73037) Blue Thunder válasza prmcsk (#73035) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Milyen win-t használsz? Nem e lehet hogy valami nem kóser benne...
VGA? Bár random leállást nem hiszem hogy csinálna, esetleg még tápegységre gondolok. Tavaly volt egy gép nálam ami hasonlót produkált, mindent átnéztem mire eszembe jutott a táp, normál helyzetben épp hogy kicsi mozdítottam a vezetékeken és meg is lett a hiba.
Viszont ilyenkor gondolni lehet esetleg alaplap áramkörére is, nem e esetleg egy kondi vagy valami...

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73038) Atlantisz48 válasza svgyula (#73036) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Nálad is jelentkezik ez a hiba ? :Y

(#73039) prmcsk válasza svgyula (#73036) üzenetére


prmcsk
addikt

Köszi, de pont az a röhej, hogy az eszközkezelő hibamentes, a procit is jól írja ki - i3 4150 virtuál 4 mag -, de, ugyanígy a bios, a cpu-z, a HW info, vagy bármi, csak a rendszernél nincs semmi, ami a procit és a ramot illeti.

Blue Thunder:

win10/64bit van fent. A táp kontaktra már én is gondoltam, utána is járok...Az alaplap két hetes...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#73040) Blue Thunder válasza prmcsk (#73039) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

A win is lehet ludas....nem mindegy honnan szerzi be az emberfia :U
A táp tesztelése után kíváncsian várom a fejleményt.
Még gondoltam esetlegesen BIOS frissítésre is bár az sem okozhat/na leállást...bár manapság ki tudja....
Illetve még valami, procihűtő rendesen felfekszik a procira, megfelelő a hűtöttsége? mert ugye tudjuk azt is ha elér egy bizonyos hőfokot az bizony lekapcsolhatja a gépet. És ha már a procinál járunk lehet meglesném a lapban a foglalat tüskéket is. :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73041) M@no válasza Mr-Pamacs (#73012) üzenetére


M@no
tag

Sajnos az LTSB verziót nem lehet. Kapja a kis frissítéseket, de a creators updateket nem.
Ráadásul a 17-es verzió még nincsen, legalábbis én nem találtam sehol sem.

(#73042) svgyula válasza Atlantisz48 (#73038) üzenetére


svgyula
addikt

Nálam nem! De nálad is azt kellene először megnézni amit a válaszomban a feletted levőnek írtam!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#73043) svgyula válasza Blue Thunder (#73040) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én hűtéshibára ebből nem következtetnék(processzornál) mert akkor nem indulna újra ill. a második indításnál a BIOS-ig sem jut el a páciens! Kel jó pár perc mire visszahűl annyira, hogy működjön. Azért írtam neki azt, hogy én driver problémára tippelek. A win valamelyik "codda" univerzális illesztője nincs a toppon lehet simán egy félrecímzés.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#73044) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Van néhány Win7 és Win8/8.1 kulcsom. Egy friss 10-es telepítést még mindig tudnék velük aktiválni vagy már túl késő?

Másik kérdés, hogy a 10-es mennyire háklis a hardver cseréjére. Pár hónap múlva lehet, hogy AMD-ről egy Intel konfigra állnék át. Akkor újra kéne húzni, mint a régi win-ek esetén?

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#73045) Borisz76 válasza inferno88 (#73044) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha csak egy VGA-t cserélnél nem lenne fontos....
De egy teljes váltásnál ajánlott egy friss rendszert telepíteni is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73046) #93794560


#93794560
törölt tag

Most ment fel a gépemre egy KB4058258-as összegző frissítés, ezzel a Windows build száma 16299.214 lett.

[ Szerkesztve ]

(#73047) csixy válasza #93794560 (#73046) üzenetére


csixy
addikt

Tegnap láttam felkúszni egy gépre a 16299.215-ös buildet. Ez vajon miben különbözik a 214-es végűtől?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73048) mpo válasza csixy (#73047) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem nem hivatalos, ha van ilyen.

Itt a hivatalos:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73049) #93794560 válasza csixy (#73047) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ahogy olvasom, ez a frissítés hibajavításokat tartalmaz, valamint az AMD procis gépek boot problémáját oldja meg, ami a múltkori biztonsági javítás miatt jelentkezett az AMD-s gépeknél. Csak azt nem tudom, hogy ha a rendszer nem bootol, akkor a tulajok hogy rakják fel a gépre ezt a frissítést.

(#73050) Blue Thunder válasza svgyula (#73043) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ezt azért nem írom alá...ugyanis ha jó pár perc kéne a lehüléshez akkor ibt teszteknél se tudnál rendeset mérni...csak vedd alapul akármelyik hőfigyelőt, akár a core tempet is szinte másodpercek alatt visszamegy a hőfok.
Mondjuk csak egy példát hogy mittudomén 1.3v mellett felkúszik 85-86 fokra bezárom gyorsan ujraindítod a core tempet és máris hűvösebb fokot mutat szóval az hülyeség hogy jó pár perc kell neki :(
Ha elérné a lekapcsolási hőfokt mire újra benyomja a start gombot addigra már jóval lemegy a hőfoka

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.