Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) SonyBlack76 válasza Lacc (#66991) üzenetére


SonyBlack76
csendes újonc

Sajnos nem segített a Bitdefender kikapcsolása sem ismét 33% lehalt a telepítő :(

(#67002) adika4444 válasza bsanya (#66986) üzenetére


adika4444
addikt

Újraindítás volt már?
Pont ez jött nekem elő reggel, de 1709-cel, és a reboot megoldotta. Tegnap meg a gépház nem akart megnyílni szintén ezen, azt is megoldotta egy reboot.
Egy másik gépen valami régebbi kiadással is előjöttek ezek...

üdv, adika4444

(#67003) #86564352 válasza Boonen007 (#66992) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mappában jobb klikk egy videófájlra és ott. Utána társítja, ahogy látszik az MPV kis lila ikonjain is:


(#67004) FollowTheORI válasza SonyBlack76 (#67001) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

33% az nagyon korai... ott valami másolás/lemezméret/hozzáférés probléma lehet... van elég szabad hely amúgy?

Lehet nem úszod meg azt hogy újra particionálj sajnos... ettől független neked is javaslom, hogy amit csak lehet drivert, háttérben futó tool-t, víruskeresőt és tűzfalat (3rd party) uninstallálj, restart és utána frissíts, lehetőleg pendrive-ról, ne a windowsupdate-en keresztül.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67005) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hali Urak!
Ha a gépemet ki akarom kapcsolni és ezt a a leállítás gombbal akarom megoldani,ugyan lekapcsol,de minden alaplapi led és usb-s periféria ég mint a karácsonyfa.Ilyenkor felülbírálja a bios beállításaimat is,mert elméletileg ott le is van tiltva minden usb-s delej (Deep Sleep S5 Asrocknál).
Ha viszont parancssorból shutdown /p /f-el lépek ki,minden szépen elsötétül és lekapcsol.
Ezzel lehet valamit kezdeni?
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#67006) qqcqqc válasza SonyBlack76 (#67001) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem olvastam az előzményeket, de én akkor futottam bele ilyenbe, ha 8.1-esről frissített rendszer volt. Az régi egy 100 MB rejtett partíciót csinált és azt kellett 300 Mb-ra felhizlalni, utána egy frissítés javítási eszközt futtatni, minden frissítéshez tartozó mappát törölni és a frissítési segéddel telepíteni.

(#67007) Tin válasza Milka 78 (#67005) üzenetére


Tin
veterán

az új frissítés visszakapcsolta a fast boot-ot minden gépen. kapcsold ki újra, felülírja a bios beállítást. kikapcsolod és utána rendesen S5-be megy a gép.

(#67008) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Egy nagy segítségre lenne szükségem napokban leszedtem a win frissítést a legfrissebb built (1709) óta olyan hibába ütköztem, hogy ha a chrome nyitva van és úgy indítom újra gépet , restart után elindítom és kétszer jön be ! :F :W . és megjegyzi az oldalakat amik meg voltak nyitva ,illetve a utorrent is ha nyitva volt akkor azt is behozza magától pedig nincs a win.-el való indulás bekapcsolva . Az automatikus indulásnál sincs ott a program ..

Ha újra indítás előtt bezárom akkor indulás után rá kattintok akkor nem duplikálja.
Próbáltam több helyen keresni a megoldást ,de nem sikerült :O Ezért nem szeretnék új rendszert húzni . Hátha itt tudja v.ki a megoldást. Régi win 1706.-al nem csinált ilyeneket.

Válaszokat előre is köszi

Szinyák

(#67009) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv!

Az lenne a problémám, hogy az adatlapomon szereplő konfigra amióta felkerült a windows 10, azóta lekapcsolás után is feszültség alatt maradnak az usb kimenetek, ez azért probléma mert 2,5-ös külső merevlemezeket használok és igy nem állnak le hanem pörögnek tovább feleslegesen.

Köszönöm! :R

(#67010) FollowTheORI válasza qqcqqc (#67006) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen volt ilyen, én nálam az Anniversary rakoncátlankodott emiatt, akkor csináltam tiszta telepítést egyszer.
Az létrehozta magának a megfelelő particiókat... azóta egyik update-el sem volt gond szerencsére.

Szerintem az is baj, ha valaki saját maga kézzel particionál, pl nem csinál külön recovery meg EFI particiót, hanem egyben tartja és arra telepít, stb.
Meg az is, ha valaki az első régi windowsról update-elt kiosztásban van még... ezeknél jobb lehet egy újratelepítés partició törlés után, úgy hogy engedni a windowsnak, hogy maga hozza létre UEFI boot-al.

Ez a legtisztább amit egyszer valamikor úgy néz ki célszerű meglépni.

Másik ami bekavar ezek miatt ugye a multiboot több rendszerrel, linuxxal stb. :)

Nálam így néz ki amit magától csinált.

450MB + 100MB + a maradék használható.

Akinél nem ilyen, gondolom emiatt is szívathatja/elhasalhat az update.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67011) Tin válasza Stirbi (#67009) üzenetére


Tin
veterán

kettővel feljebb, kapcsold ki a fast bootot. nem tudom minek kapcsolták vissza, tökre értelmetlen.

(#67012) Stirbi válasza Tin (#67011) üzenetére


Stirbi
addikt

Köszönöm! Amint hazaértem munkából át is állítom! :R

(#67013) King Unique válasza FollowTheORI (#67010) üzenetére


King Unique
titán

Aki saját kézzel particionál, az rendszerint csak a rendszerpartíció méretét szabja át, illetve külön adatpartíciót hoz létre egy tiszta telepítésnél. A többihez nem nyúl, illetve felesleges is, mert az "Új" opcióra kattintva létrehozza a Windows telepítője. Egyébként Legacy boot módban 1 db, míg UEFI-ben 3 db kisebb partíció lesz létrehozva a rendszer számára. A lemezkezelőben az MSR partíció nem jelenik meg, de pl. a diskpart, illetve külső particionáló programok már kilistázzák.

Egyébként, ha már multiboot és Linux, akkor a fentebb említett problémát én speciel Ubuntu, Mint és társai esetében nem tapasztaltam. Igaz, manapság főleg inkább UEFI-s telepítéseket használok, ahol csak az EFI-rendszerpartíció lesz aktív (boot flag). Illetve, ha már van egy ilyen a lemezen, akkor a Linux is azt használja, abba pakolja a dolgait és nem hoz létre másikat.

[ Szerkesztve ]

(#67014) csixy válasza FollowTheORI (#67010) üzenetére


csixy
addikt

Nekem 449MB -s partíciót csinált az SSD elejére és 1 MB-ot szabadon hagyott. A marhája nem vette észre, hogy már hátul is szabadon hagyott 1MB-ot a linux.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67015) King Unique válasza csixy (#67014) üzenetére


King Unique
titán

Lehet ilyenből akár több is 1 lemezen. Volt, amikor multiboot megoldásnál több pingvines rendszer telepítése után több helyen is ott virított az X MB-os unallocated terület. Vagy, amikor az automatikus telepítésnél elcseszte az egyik az eltolást és utána már nem volt hajlandó a másik partícióra települni a következő... Na akkor...? :D

[ Szerkesztve ]

(#67016) szabonagyur válasza szabonagyur (#66983) üzenetére


szabonagyur
félisten

8.1 alatt siman feltelepul, megy 10 alatt meg befagy a profil betoltesenel. Se regebbi se ujabb verzio nem megy :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67017) Milka 78 válasza Tin (#67011) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm szépen,magamtól soha nem jöttem volna rá! :R :R :R 3 napja szerelem a gépet (minden világított mint a karácsonyfa,sőt még magától fel is ébredt minden kikapcsolás után),mert hardveres hibára gyanakodtam,de sebaj MS frankón ráértem pihenés helyett kockulni :W

(#67018) netpeti98 válasza Szinyák (#67008) üzenetére


netpeti98
addikt

A Gépház->Fiókok->Bejelentkezési lehetőségek alatt be van kapcsolva ez az opció?

(#67019) Angel2014 válasza netpeti98 (#67018) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia ezt észrevettem és is...akkor ezt azért csinálja mert be volt kapcsolva ez a lehetőség?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#67020) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok a A Defendert hogyan lehet teljesen kikapcsolni?

Üdv. Feri!!

(#67021) UnSkilleD válasza pusihusi (#67020) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

gpeditben

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#67022) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Erre valaki???

(#67023) warchef


warchef
tag

Üdvözletem!

Visszaolvasva látom, hogy valakinek 33%-nál állt meg a frissítése a 1709-es verziónak. Nos nálam mindig 94%-nál áll meg (amikor az a felirat van kék háttérrel, hogy a Windows frissítése folyamatban, ne kapcsolja ki a gépet), nem megy tovább. Ezt három (hardveresen) különböző gépen is csinálja, amik azonos domainben vannak. Próbáltam Media Creation Tool-al, Frissítési segéddel, egyikre a Windows Update-re is kiadta, hogy van frissítés, úgy sem megy végig a telepítő. Ráadásul 2 másik gépre csont nélkül felment. Mit lehet ilyenkor tenni? Halasszam el a frissítést?

[ Szerkesztve ]

"Maga olyan nagy állat, hogy vadászni kellene" by Rejtő

(#67024) pusihusi válasza UnSkilleD (#67021) üzenetére


pusihusi
addikt

:R :R

Üdv. Feri!!

(#67025) Szinyák válasza netpeti98 (#67018) üzenetére


Szinyák
őstag

Szia.

Köszi kipróbáltam igen alapból be volt kapcsolva, de ki kapcsoltam ezt az opciót ki kapcsoltam, de akkor is be jönnek magától az oldalak+ utorrent :W

Szinyák

(#67026) csaba1203 válasza warchef (#67023) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam is voltak gondok a telepítéssel egyfolytában ment megállás nélkül,amíg ki nem kapcsoltam a Kaspersky-t.
Utána simán feltelepült minden. :K

(#67027) Syl válasza Szinyák (#67025) üzenetére


Syl
nagyúr

>jönnek magától az oldalak

Nem vírusos kicsit az a gép?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#67028) TRob1 válasza Syl (#67027) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy csak úgy van beállítva hogy onnan folytassa ahol abbahagyta. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#67029) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok, tudnátok ebben segíteni? inkább windows probéma lesz, mint dell noti
[link]

lényeg, hogy nem éled fel a gép kb 10 perc alvás után, hanem kikapcsolt állapotból éled...
Windows 10 és dell e7270 noti

előre is köszi.

illetve arra tudtok megoldást, hogy miért funkcionál néha a start gomb? (nem csak hardveresen, hanem kattintásra sem :/

(#67030) warchef válasza csaba1203 (#67026) üzenetére


warchef
tag

Köszi! Kipróbálom, ugyanis mindhárom gépen Kaspersky vírusírtó van telepítve!

"Maga olyan nagy állat, hogy vadászni kellene" by Rejtő

(#67031) netpeti98 válasza Szinyák (#67025) üzenetére


netpeti98
addikt

Érdekes, az előbb nekem is csinálta. Újraindítás előtt megnyitva hagytam a feladatkezelőt, miután betöltött a rendszer újra megnyílt.

Lehet én értelemezem rosszul ezt a cikket (How to automatically sign-in after restarting Windows 10), de csak akkor kellene visszatöltenie az alkalmazásokat, ha be van kapcsolva az opció.

"Enabling this feature will preserve all your opened applications and their corresponding resources during a Windows restart. Depending upon the performance of your computer, it might take a little while to re-open the applications after a restart. I noticed a little lag after I restarted my computer, but it didn’t take much longer, and all the applications were right there as it is."

[ Szerkesztve ]

(#67032) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Több gondom is van a rendszerrel.

Nem enged frissítéseket telepíteni akármit is csinálok vele. 0x800705b4
Az itt leírtak nálam nem működnek.

Egy HP Probook 440-et használnék Win10-el amin gyárilag van új lenyomat-olvasó, de a rendszer azt írja, hogy nem támogatott! Mindezt egy nagyobb frissítési csomag óta csinálja. (Augusztus óta) Előtte tökéletesen működött.
Két folyamat folyamatosan ~100%-on hajtja a procit:

[link]
[link]

Az egyik ha jól látom, pont a frissítés, a másik az ujjlenyomat olvasó?
Nah de akkor mégis hogy? A segítségeteket köszönöm előre is.

Gondolom csak win telepítés segít majd.

Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#67033) rioter válasza SonyBlack76 (#67001) üzenetére


rioter
csendes tag

Tapasztaltam én is egy gépnél qqcqqc felvetését, 8.1-ről 10-re lefrissült gond nélkül, de nem méretezte át a rejtett partíciót 100-ról 300MB-ra, és onnantól a következő nagy javítócsomagokat nem bírta telepíteni, mindig hiba miatt visszaállt, amíg át nem méreteztem manuálisan.

Sony: van egy olyan érzésem, hogy Bitdefender még kikapcsolt állapotban is ludas lehet. Nálam 1703-on a rendszervisszaállítást nem lehet semelyik pontra visszaállítani, függetlenül, hogy ki van-e kapcsolva a BD, vagy sem.

(#67034) this is life válasza warchef (#67023) üzenetére


this is life
Ármester

Probald meg az upgrade alkalmazassal inditani a frissitest , mct-vel nekem se ment , a beepitett updater alklmazassas is hibat dobott, [klikk ide es tolti is az ms-tol]
Elotte egy sfc /scannow futtatasse arthat ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#67035) tbalint3


tbalint3
tag

Hát hihetetlen ez a Win10, megint előjött közben még két hiba:

Egyik: az XML fájlokat egyáltalán nem lehetett megnyitni (még notepad-ban sem), az ikonjuk is egy fehér téglalap lett és megnyitáskor hibaüzenetet adott. A megoldás itt az volt, hogy az Office 2010 telepítőjét javító módban kellett futtatni, utána jó lett.

Másik: Én még közvetlen telepítés után visszaállítottam az alapértelmezett képnézőt a régi Windows Fényképnézőre, mert az új modern/metro UI/ UWP-s (vagy most éppen milyen néven futó) fényképek alkalmazást nem szeretem. A 1709-es frissítés telepítése után viszont visszaált megint a fényképekre. Megint le kellett futtatni ezt a reg fájlt: https://www.tenforums.com/tutorials/14312-restore-windows-photo-viewer-windows-10-a.html

De azért hihetetlen, hogy most akkor félévente elő fognak jönni ezek a hibák egy verziófrissítés után.

(#67036) Szinyák válasza Syl (#67027) üzenetére


Szinyák
őstag

nem jönnek magától . lehet kicsit rosszul fogalmaztam , de amiket megnyitottam oldalakat , azokat tölti vissza újraindulás után .... Nem lehet ezt valahogy kikapcsolni ezeket az új agyament fícsöröket ? ! :U

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#67037) TRob1 válasza tbalint3 (#67035) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem meg pl.az a hihetetlen ha valakinek hihetetlen hogy ha egy rendszert majdhogynem újrarak, akkor esetleg a benne lévő alapértelmezett app lesz újra és nem egy olyan amit lassan be sem fog tudni állítani. :U
Vagy ha sok-sok éves appok alól úgymond kihúzzák a rendszert és egy újat raknak alá, akkor az okozhat galibákat. :U

(#67036) Szinyák :
A Chrome Beállításokban véletlen nem az van beállítva hogy Induláskor folytassa onnan ahol abbahagyta? :F

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#67038) movax válasza tbalint3 (#67035) üzenetére


movax
őstag

Most, hogy említed ez a képnézős dolgot, megnéztem és rájöttem, hogy a Windows Photo Viewer mennyire szánalmasan szar minőségben jeleníti meg a fotókat, ráadásul lassan "pörgeti" a képeket. Egyáltalán nem bánom, hogy soha nem használtam ezt az okádék szemetet, hozzá képest az egyébként faék egyszerűségű IrfanView egy jövő évezredbeli űrrakéta. Ki lehet próbálni, megnyitni egy jpg-t egyikben és másikban is, a különbségek magukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#67039) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

(#67040) kezo0 válasza FollowTheORI (#66993) üzenetére


kezo0
addikt

Nincs mellette másik rendszer.
Norton Security van fent évek óta, ami a Defendert automatikusan kikapcsolja. A biztonsági központ látja is, hogy minden rendben, mert külső biztonsági szoftver intézi a vírusvédelmet, tűzfalat stb.
Írtam már korábban másik hsz-ban, hogy ez egy 5+ éves gép, semmilyen extra alkatrész nincs benne, minden a Windows által telepített driverekkel megy.
Most épp nem vagyok a gép közelében (elég volt megint ott tölteni a fél éjszakát, ráadásul eredménytelenül), de egy Marvell-Yukon gigabites hálókártya van benne, aminek még 2013-as a drivere, és szerintem nincs is frissebb. Mondom, kb. az összes driver ilyen alap Windowsos driver, és soha, egyik frissítésnél sem kellett még a driverekkel külön bindzsiznem...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67041) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv. Újra akartam telepíteni a bill.-em driverét (Zboard Merc), de sehogy nem ment az uninstall. Letakarítottam minden fájlt és registry-bejegyzést, ami a driverrel kapcsolatos, de most is csak annyit ír a telepítő, hogy az előző verzió még rajta van a gépemen. Ha rányomok a saját uninstall.exe-jére, akkor meg hiányzik neki egy .dll. Ilyenkor mit lehet tenni ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#67042) TRob1 válasza hülyegyerek (#67041) üzenetére


TRob1
veterán

Pl. GeekUninstaller mit mond rá?

Esetleg DriverStoreExplorer magára a driverre?

ui: Futtatás Adminként!

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#67043) csixy válasza hülyegyerek (#67041) üzenetére


csixy
addikt

Úgy sem működik, hogy előbb újratelepíted, aztán jöjjön az uninstall úgy, hogy legyen kipipálva az is , hogy távolítsa el a drivereket is?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67044) Predator2 válasza Predator2 (#67032) üzenetére


Predator2
addikt

erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#67045) Szinyák válasza TRob1 (#67037) üzenetére


Szinyák
őstag

lehet :U van ilyen opció benne ? hol találom ?

Szinyák

(#67046) csixy válasza TRob1 (#67037) üzenetére


csixy
addikt

Na most képzeld el, hogy mindez nem az otthon passzióbból tartott gépen következik be, hanem mondjuk a munkahelyeden a munkahelyi gépen következik be, például egy körzeti orvosi rendelőben ahol lassan már gép nélkül hümmögni sem lehet nemhogy dolgozni. Már előre félek, hogy mi lesz holnap délelőtt. A frász kitör.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67047) csako


csako
veterán

Üdv!

Azt be lehet valahogy állítani, hogy a 2017-es OneDrive a Camera Roll mappa tartalmát automatikusan töltse le mindig? Amikor eszembe jut megnézni a fotóimat olyankor nem jó még arra is várni, hogy letöltse őket...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#67048) tibike8 válasza Szinyák (#67045) üzenetére


tibike8
őstag

Beállítások majd az 5. mezőben aminek 'Induláskor' a neve.

(#67049) TRob1 válasza csixy (#67046) üzenetére


TRob1
veterán

Ahol "elavult", az új OS-ekre nem aktualizált programokkal dolgoznak, ott az OS-t sem kellene frissíteni. Kb. ennyi. Ha folyamatos egy app aktualizálása, akkor meg azért ritkán vannak ilyen jellegű gondok. Ha driverek sincsenek egy új OS-re, akkor meg főleg nem érdemes kockáztatni, meg kell maradni a beváltnál. Szerintem.

Azért azt szerintem minden gondolkodó embernek illik legalább sejteni ha egy teljesen új OS-t használ, de régi drivereket és/vagy appokat, akkor bármilyen anomália előfordulhat.
Win10-nél meg ugye még úgy is, ha minden új. :)

Tehát nem, nem képzelem el, mert ha egy munkahelyen nem adott minden feltétel (folyamatos driver és app frissítések/aktualizálások), akkor vétek új OS-t használni. Szintén szerintem. (Még közvetlen környezetemben is ismerek olyat aki friss win10-et használ, de állandóan előkerül ilyen-olyan kb. évezred körüli progi, és meglepődik hogy nem megy egyáltalán, vagy csak nagy nehezen lehet működésre bírni, pedig hű de jó volt annó - ekkor elkezdődnek a netről szedett okosságok próbálgatásai, aztán többször az lett a vége hogy win reinstall...)

ui: Amúgy meg pont jó hogy mondod a körzeti orvost. :) szerdán lesz 2 hete hogy voltam körzeti dokimnál egy papírért, és olyan szitu volt hogy a rendszerben 2013-ig voltak dolgaim, holott pl. tavaly "sokszor" voltam nála, amit tudnak is. Telefonáltak is vkinek, aki hirtelen semmit nem tudott ezzel kezdeni. És nem win10 volt náluk... (Nekik nem volt meglepetés mert előttem is voltak, meg előző nap is így, de nekem eléggé)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#67050) Szinyák válasza tibike8 (#67048) üzenetére


Szinyák
őstag

így néz ki .

az új lap van bepipálva . nem a folytatás !

[ Szerkesztve ]

Szinyák

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.