Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) k_miso


k_miso
tag

Sziasztok!

win 10-ben ki lehet kapcsolni a szoftverek aláírás ellenőrzését?

miso

miso

(#51002) csadi0011 válasza k_miso (#51001) üzenetére


csadi0011
őstag

Speciális újraindításnál van ilyen mód. Ahol a csökkentett módot is be lehet kapcsolni, azt hiszem a 7-es számú lesz. Beállítások -> Frissítés és biztonság -> Helyreállítás -> Speciális rendszerindítás.

(#51003) adam.szabo


adam.szabo
csendes újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Próbálom személyre szabni a start menüt de sehogy sem sikerült beállítanom, hogy a képen látható bal oldali elrendezés helyett a jobb oldali elrendezést lássam.
Valakinek valami ötlet? Előre is köszönöm!

(#51004) csadi0011 válasza adam.szabo (#51003) üzenetére


csadi0011
őstag

A csempék méreteit jobbklikk-> méretezéssel választod. Csoportot úgy csinálsz, hogy egy csoport legalsó csempéjét megfogod és húzod lejjebb. Meg fog jelenni egy csík, az lesz a csoport címsora.

(#51005) Sogi555


Sogi555
csendes tag

Sziasztok!

Van egy rossz, berögzült szokásom, hogy sima delete helyett mindent egyből shift+delete-el törlök, és nem egyszer okozott ez már kellemetlenséget. Van arra valami lehetőség, hogy ne lehessen kikerülni a lomtárat / letiltsam ezt a billentyűkombinációt?

Már jó ideje rajta vagyok, hogy leszokjak erről, de amint valaminek a törlésére kerül sor, elfelejtem, és egyből minden megy a szemétégetőbe, szóval nem jön össze sose :DDD

Köszönöm előre is!

(#51006) adam.szabo válasza csadi0011 (#51004) üzenetére


adam.szabo
csendes újonc

Köszi a választ, de arra gondolok hogy a start menü bal oldali részénél jelenleg van egy csík bal oldalt amiben a megjelenítendő mappák, felhasználó név stb van... A másik képen pedig ez bal oldalon felül van. Erre valami ötleted?

(#51007) Sogi555 válasza adam.szabo (#51006) üzenetére


Sogi555
csendes tag

Az még a korábbi kiadásokban nézett ki így, nem tudod megváltoztatni

(#51008) adam.szabo válasza Sogi555 (#51007) üzenetére


adam.szabo
csendes újonc

Kár érte, nekem jobban bejött a régi... Valami kerülő módon sem lehet visszahozni a régit?

(#51009) csadi0011 válasza adam.szabo (#51006) üzenetére


csadi0011
őstag

Ja, ne haragudj, félreértettem. :B Igen, ez az évfordulós frissítéssel véglegesen megváltozott. Ha hozzászoktál, gyorsabb, mint az előző.

(#51010) k_miso válasza csadi0011 (#51002) üzenetére


k_miso
tag

Azt hiszem ez a megoldás csak egy indításra érvényes. Én olyan megoldást keresek, ahol a windows nem ellenőrzi a programok aláírását. Legalábbis adott programok esetében.
Ha kikapcsolni nem lehet, lehet valahonnan fiktív aláírást szerezni?

miso

(#51011) pendre54 válasza zolokas (#50987) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Bár ez a megoldás elsősorban az esetlegesen, a Win 10-el nem kompatibilis driverek telepítésére van kitalálva, én már telepítettem fel így olyan progit, amihez csak Win 7 támogatás volt, és normál módban nem lehetett felrakni a 10-esre. Ez pedig a "Nincs szükség az illesztőprogramok aláírásának a megkövetelésére" opció, egy próbát megérhet.
Az elérése : Gépház/Frissítés és Biztonság/Speciális rendszerindítás/Hibaelhárítás/Speciális lehetőségek/Indítási beállítások/, és az itt megjelenő opciók közül , az újraindítás után kiválasztod ezt a lehetőséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#51012) Pierre75 válasza adam.szabo (#51008) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ki kell várni a jövő tavaszi ráncfelvarrást, abban már testreszabhatóbb lesz a Start menü.

(#51013) Tim82 válasza megema (#50999) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Robsonnal semennyire sem, talán már Win 7 alatt is inkább lassította a rendszert, mint gyorsította... Szerintem inkább dobd ki a notiból azt a Turbo Memory modult, főleg akkor, ha amúgy van a notiban SSD.

Az SSD-k és a Win 7 előtti világban még hozott pár százalék gyorsulást a Turbo Memory.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51014) k_miso válasza pendre54 (#51011) üzenetére


k_miso
tag

Szia!

Köszi az ötletet, de ez a megoldás csak egy indításig érvényes és csak az illesztőkre. Nekem egészen pontosan a NetDrive nevű programmal van bajom: háttérben kellene indulnia és futnia, de a windows felteszi a bosszantó kérdést az aláírás miatt.

miso

miso

(#51015) TRob1 válasza megema (#50999) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam sem ment a 2 ujjas görgetés pl. Edge-ben egy HP8440p-n az alap driverrel annak ellenére hogy a beállításoknál működött. Megjelent a kis görgetősávos piktogramm/ikon, de nem moccant.
Most a Synaptics 19.2.4.10 driver van fenn, azzal semmi nem jelenik meg ha rátapizok, ellenben lehet 2 ujjal le fel görgetni, gördíteni...stb. Sztem szedj le pár különböző Synaptics drivert és próbálkozz, valamelyik tuti jó lesz (sajnos nem feltétlenül a legújabb)

¤ R'n'R ¤

(#51016) cozmo válasza netpeti98 (#50998) üzenetére


cozmo
őstag

Köszi nektek, de már minden ott levőt kipróbáltam, mind a 20 oldalt végigrágtam.
Annyi derült ki, hogy a rendszergazda profil alatt nincs hibakód, a sajátom alatt meg HIBÁS! Tehát profil függő ez a szar... :W
Tehát még mindig ez van:

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#51017) Syl válasza cozmo (#51016) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tiltottad le valami szoftverrel (pl. spybot anti-beacon) a onedrive szolgáltatást?
Mert az kell a posta programnak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51018) rover45 válasza rover45 (#50935) üzenetére


rover45
senior tag

Sziasztok, erre nincs valakinek ötlete? :)

(#51019) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok!
Tapasztaltatok már olyan az anniversary frissítés óta, hogy egyes teljes képernyős programoknál, némelyik játéknál a tálca egyszerűen ottmarad a képrenyőn és el se tűnik ? Tehát alapból nem pl a játék mögé kerül, hanem beragad elé. (Nem a tálca automatikus elrejtéséről van szó)

(#51020) Zoz válasza rover45 (#51018) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem azt, hogy mit kell leszedni, azt mindenképpen a Microsoft szerveréről tudja meg, csak magát a csomagot töltené más gépről.

(#51021) S. Szabi válasza 1nsan1ty (#51019) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nálam egyszer Media Player Classic - Home Cinema esetében csinált ilyet, teljes képernyős film nézéskor.

[ Szerkesztve ]

(#51022) cozmo válasza Syl (#51017) üzenetére


cozmo
őstag

Erre nem is gondoltam. :Y Letiltva nem volt, de auto indításból kivettem. Viszont most beállítottam hogy winfossal induljon, de így sem kerek. :U Továbbra sem tudok Gmail fiókot és naptárt hozzáadni :(((

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#51023) albinolynx


albinolynx
őstag

Erre nincs bevált "click'n'play" megoldás?

[link]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#51024) S. Szabi válasza albinolynx (#51023) üzenetére


S. Szabi
őstag

Msconfigban le kell tiltani a Windows Update-t. Aztán néha visszakapcsolni és kézzel frissítéseket keresni. Én így csinálom, kb havont egyszer, mikor eszembe jut.

(#51025) vlevi válasza S. Szabi (#51024) üzenetére


vlevi
nagyúr

És ezt a Microsoft is pont így csinalja. Kb havonta jön 1-1 nagy összegző frissítés, a köztes időben csak fontos biztonsági frissítések vannak, amiket pedig nem árt azonnal felrakni.

(#51026) netpeti98 válasza vlevi (#51025) üzenetére


netpeti98
addikt

Arra érdemes figyelni, hogy ha Windows Defendert használ valaki, ezzel annak a frissítéseit is kilövi. Tehát vagy másik vírusirtóra kell váltani, vagy kézzel kell frissíteni az adatbázisát.

[ Szerkesztve ]

(#51027) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win10 "méretcsökkentéshez" szeretném a szakértők véleményét kikérni.
Dell Inspiron 7537 laptop előtelepített Win8-al érkezett, ez lett frissítve win8.1, majd win10-re. Semmi extra nincs rajta, win10 + Office 2010, ennek ellenére a helyfoglalása:

Ebből a win10:

Turkálva a Win könyvtárban, kiszúrtam az !Installer (36,2GB) és System32 (25GB) mappákat, irreálisan magas méretük miatt:

Újratelepítés nélkül mi lehet a megoldás a méretcsökkentésre, mert a fentiek rohadtul nem normálisak?
Minden frissítés után futtatva van a lemezkarbantartó!

Egy másik kérdés, hogy ha összeadom a Total Commanderben "látható" méreteket, miért nem jön ki a 115GB

De tudom, TC nem mindent lát. De 115-87,5=27,5GB nem sok?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#51028) SP4C3 válasza VGYke (#51027) üzenetére


SP4C3
veterán

run: cleanmgr.exe
CrapCleaner

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51029) TRob1 válasza VGYke (#51027) üzenetére


TRob1
veterán

Az office updatek hagynak ott nagyon sok maradványt. Futtasd le ezt a kis appot: PatchCleaner
Látni fogod mennyi felesleget (úgymond elárvult fájlt) talál abban a mappában. Első körben szerintem csak mozgasd át máshová, ne rögtön töröld (ők is ezt ajánlják). Habár még nem okozott problémát, de azért jobb félni.

ui: Amúgy meg kihagytál egy 5 GB-ost a számolásból, plusz a hyberfile+pagefile párost sem jól számoltad. :D

(#51030) csixy:
Az ezt sajnos nem tünteti el. :(

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#51030) csixy válasza VGYke (#51027) üzenetére


csixy
addikt

Futtasd a lemezkarbantartót és azon belül is a rendszerfájlok törlését is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51031) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, idegbajt kapok a driverektől :W

Adott az adatlapomon lévő gép, ami random időközönként meg-meg akad hang vagy a kép vagy mindkettő egyszerre. Driverekből minden a lehető legfrisebb (hangkártya, vidkari, hálókari), ma telepítettem újra a windowst is, frissítéseket még nem telepítettem. Anniversary update-es iso-ról telepítettem. LAN-on keresztül használom a gépet.

LatencyMon-t futtattam több mint egy órát, eközben a Forma1-et néztem Firefoxban horizon GO-n keresztül, semmi sem futott a háttérben.

[Main]
[Drivers]
[Processes]
[Report]

Tudnátok esetleg valamit ajánlani, hogy az akadozás megszűnjön?

(#51032) VGYke válasza csixy (#51030) üzenetére


VGYke
addikt

Írtam hogy rendszeresen futtatva van....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#51033) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, immár sokadik esélyt megadva felraktam a win 10 et az új laptopomra. (dell 6430). És ismételten, immáron a 4. eszközön ugyan azt a hibát produkálja. Néha összeszarik a wifi, ilyenkor, lecsatlakozás felcsatlakozás, esetleg wifi lekapcsolása visszakapcsolása. Addig nem hajlandó menni. 4 tök más géppel jön elő ugyan ez a baj, az elmúlt 1 év során. Nem ugyan az a windows telepítő, és a legfrissebb wifi driverek. Csak engem üldöz a nem létező windows 10 wifi inkompatibilitás átok?

(#51034) albinolynx válasza vlevi (#51025) üzenetére


albinolynx
őstag

Alapvetően a rossz szokásom miatt van gondom ezzel: megnyitok egy rakás weboldalt, stb - majd mire megint gép elé kerülök, újraindulás utáni állapot fogad.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#51035) rover45 válasza Zoz (#51020) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm az ötletet, kipróbálom :)

(#51036) Sztlaci válasza VGYke (#51027) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

"Install mappa takarítás PatchCleaner progival, -4,8 GB szemét. Archiváltam.
DriverStore mappa takarítása Rapr_0.5 programmal, duplikált mentések, Nvidia 34-szer volt mentve."
Korábbi bejegyzésem.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#51037) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Mitől lelhet az, hogy a start menü keresésnél nem találja meg a különböző meghajtókon lévő fájlokat, zenéket, képeket, stb... illetve felül csak két típust ír, alkalmazások, dokumentumok. kép: [link] A nyári évfordulós frissítés előtt volt felül külön fotók, videók, zene, stb. most csak ez a kettő típus... akkor bármire rákerestem megtalálta, most meg alig van amit megtalál. Még a win7 is megtalált bármit ami a gépen volt.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#51038) netpeti98 válasza ot93 (#51037) üzenetére


netpeti98
addikt

A "több" menü alá rejtették el őket, a jobb felső sarokban.

(#51039) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hátha tudtok segíteni.

Windows 10-et használok laptopon, gép rá van kötve egy 109 cm-es TV-re. Amikor a TV-t épp játékra használom (Xbox One) akkor notin netezek, a böngésző 125%-os nagyításra van beállítva, hogy rendesen lássak mindent. Viszont mikor a TV-t is használom, akkor vissza kell vennem a nagyítást alapra, vagy 80%-ra, hogy ne legyen túl nagy minden. Az lenne a kérdésem, hogy nem lehet valahogy megoldani, hogy külön-külön fixen legyen egy-egy nagyítási érték a második kijelzőre (TV) és a laptop kijelzőjére? Úgy nem kellene folyton állítgatnom a nagyítást. :R

Live-Die-Respawn

(#51040) adamka36 válasza cozmo (#51016) üzenetére


adamka36
tag

Szia. Megoldás a következő! (Windows tűzfal legyen engedélyezve)
Windows Áruház és alkalmazások újra regisztrálása
Nyissuk meg ismét rendszergazdaként a Windows Power Shell segédprogramot és írjuk vagy másoljuk be..

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

..ezt követően nyomjunk Enter-t és indítsuk újra a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#51041) adamka36 válasza VGYke (#51027) üzenetére


adamka36
tag

Használd a lemezkarbantartót ezzel biztosan lefogod tudni csökkenteni 40 gigára, egy tiszta windows 10 telepítés megoldaná sokkal hamarabb. Ha hozzá rendelted a hotmail accountodat akkor véglegesen a tiéd a windows 10 home. A microsoft oldaláról letudod tölteni a windows 10 telepítő lemezt illetve az usb-ről telepíthető változatot is. Nekem 15gigát foglal a windows 10 home. Ez a normális nyers rendszer foglalás. Legfrisebb kiadás. Erre jönnek a további programok mint az office stb stb
Mindent pipálj be nyugodtan!

Leírás itt:

http://windowsmix.eu/a-lemezkarbantarto-hasznalata-frissites-utan/

Telepítés( ajánlom) pedig itt:
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10ISO

Fontos: javaslom kapcsold össze mielőtt hozzá fogsz egy hotmail fiokkal a windowst! Így beregisztrálja hogy a tiéd. Így bármikor letöltheted a jogtiszta windows 10 home. Ha kérdésed van írj bátran. :-)

[ Szerkesztve ]

(#51042) oriic válasza oriic (#51039) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ami kimaradt, hogy kiterjesztett módban használom a TV-t, és a játszok rajta (forrást váltok), akkor csak áthúzom a laptop kijelzőjére a Chrome-ot.

Live-Die-Respawn

(#51043) VGYke válasza kmisi99 (#51033) üzenetére


VGYke
addikt

Ha 4 eszközön ugyan az a hiba, én szétnéznék router oldalon is. Nálam Asus router és 5Ghz esetén az volt a hiba, hogy bepipáltam a DFS csatornákat:

Ekkor nem csak a win10, hanem az összes 5Ghz-es eszköz le-le csatlakozott, pipa kivéve és minden csatlakozás "megjavult".

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#51044) bugizozi válasza bugizozi (#50994) üzenetére


bugizozi
őstag

Erre esetleg vki? :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#51045) ot93 válasza netpeti98 (#51038) üzenetére


ot93
senior tag

Igen, azt láttam, de automatikusan nem tudja mint az évfordulós frissítés előtt? Most csak így külön kiválasztva az adott típust működik? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#51046) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok! Nem tudom, pontosan hol tudnám feltenni a kérdésem, így kezdem itt.
Olyat szeretnék csinálni, hogy a gépem képét szeretném úgy megosztani az otthoni hálón, hogy egy vnc klienssel rácsatlakozva láthassam a gép képét. Igazából idáig már el is jutottam, a baj csak a képfrissítés. Olyan szolgáltatást/beállítást keresek, ami lehetővé teszi, hogy filmet is lehessen így nézni, vagy legalábbis folyamatos legyen a kép, ne akadozzon. Van erre megoldás?

Win 8.1 a gép, és android telefonon, tableten szeretném nézni. Az még jobb lenne, ha böngészőből is lehetne nézni, persze csak saját hálón.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#51047) droti25


droti25
őstag

Help pls!

Vmeik nap írtam már a problémáról...
Minden Windows indítás után elindul egy bizonyos "Event Collector Command" (wecutil.exe) folyamat. Ami 50%on hajtja a cpu-t illetve a vga-t is :(
Miután kinyomom nem tölti be újra, de mégis idegesítő. Próbáltam több malware progit, vírusölőt de nem oldotta meg a problémát.
Mit tudok még ellene tenni?

(#51048) Apaxp


Apaxp
senior tag

Kasperskynél betelt a pohár: nekimegy a Microsoftnak

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#51049) King Unique válasza Apaxp (#51048) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes kis cikk, érdemes elolvasni... :)
Amúgy meg nem teljesen vágom, hogy ebben mi akkora buli nekik, hiszen a beépített cucc eleve ingyenes? Ha az is fizetős volna, akkor még megérteném. Illetve a platform pont azért volt mindig is népszerű a külső gyártók számára, mert a magas részesedésen túl rendszerint volt igény xy okok miatt a szoftvereikre.

[ Szerkesztve ]

(#51050) SP4C3 válasza Apaxp (#51048) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez gáz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.