Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) Máté94 válasza BullKoxa (#53497) üzenetére


Máté94
addikt

Ha vannak Win10-es driverei, akkor igen. Adja magát, nem? Ha nincs hangod, akkor nyílván amit Win magától tesz fel azt le kell cserélni, mert nem jó a tökéletes működéshez. :)

(#53502) cigam válasza Partyface007 (#53467) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53503) Zoltn


Zoltn
senior tag

Nem tudom mennyire offtopic ez így, de valaki használja a win10 áruházat?

Fel nem tudom fogni milyen árak vannak!!!! Hogy gondolják ezt? :D
Vennék én szívesen bármit onnan, ha mondjku egy Forza nem 18k lenne.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#53504) #71746560 válasza mrbego (#53498) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,szerintem mennie kell. :K
Imerősöm 10 éves gépén is megy gond nélkül,mondjuk nem tudom részleteiben hogy ő hogyan csinálta meg sajnos. :C

(#53505) cigam válasza Zoltn (#53503) üzenetére


cigam
félisten

XBox-ra is annyi. Miért kéne PC-re olcsóbban adniuk?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53506) westlake válasza lala42 (#53495) üzenetére


westlake
félisten

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#53507) Hujikolp válasza westlake (#53506) üzenetére


Hujikolp
őstag

Alt+Print Screen ;)

(#53508) -=RelakS=- válasza westlake (#53506) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy az enterprise előrébb jár, de a Pro verziószáma nálam is 576kB ... mármint 14393.576

;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53509) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok win 10 pro m van amit fejlesztésre használok heroku nál egy procfile mappát hozna létre majd abba dolgozna, de előtte logikusan vizsgálja az írási jogosultságát, a probléma, hogy a win 10 nél nálam minden létező könyvtár read onyl státuszba van és képtelen vagyok átállítani. Már probáltam atrib al próbáltam icacls al és próbáltam már mindenféle jogosultságot adni az aktuális mappára de képtelen erre a win 10. Szóval kérdezném hogy ezt hogy lehet megoldani vagy ha nem lehet milyen módon tudnám visszakérni a win 10 árát mert így konkrétan használhatatlan az os.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#53510) Cr00py válasza lala42 (#53495) üzenetére


Cr00py
senior tag

Volt egy [hotfix] is. MS Update-n nem jelent meg, de letölthető. Ez 14393.577-re változtatja a Build-et. :)

(#53512) prabhu válasza mrbego (#53498) üzenetére


prabhu
senior tag

El kellene fogadnia és igen, a Pro az Pro-ra frissül vagy arra aktiválható.
Ettől régebbi gépeken is megy a 10 gond nélkül, de nyilván néha vannak problémás esetek.

(#53513) prabhu válasza [CS]Blade2 (#53496) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha van egy másik 1 terás vinyód, akkor a mostanit klónozd le (nem két perc egy ilyen) és próbáld ki. Mivel nem sok szabad helyed lehet, talán aktuális egy HDD vásárlás...

(#53514) general


general
addikt

Elnézést, ha butaságot kérdezek, de nekem ez nem tiszta! Win 7-ről lett frissítve a Win 10 nálam. van arra mód, hogy újratelepítsem (pl hardvercserénél) valahogy? nyilván a 10-est szeretném újra telepíteni hamarosan.

(#53515) zeee


zeee
senior tag

üdv! Kis segítséget szeretnék kérni. Költözés után vagyunk, próbálom összehozni a dolgokat. Jelenleg a tv-n van a hang, hdmi-n keresztül. Beüzemeltem másik szobában is egy tv-t, azt is rákötöttem hdmi kábellal a gépre a dvi portra egy dvi/hdmi átalakítóval. No! Van kép mindkét tv-n. Viszont a hanggal nem boldogulok. Hangbeállítások--->lejátszóeszközöknél tudom kiválasztani hogy melyik tv-n legyen az alapértelmezett hangbeállítás, tehát vagy egyik, vagy másik! De én mindkettőn szeretném hogy kimenjen a hang hogy ne kelljen állítgatni. :) Van ötletetek erre?

(#53516) Partyface007 válasza Pocok256 (#53509) üzenetére


Partyface007
őstag

gyanítom vagy a system vagy a trusted installer a tulajdonosa annak a mappának

menj be a mappa security / advanced fülre és ott állítsd át a tulajdonost magadra majd ezután adj full control jogot magadnak a security / edit fülön

[ Szerkesztve ]

(#53517) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Elég szomorú, hogy ahogy haladunk előre az időben és kapja a frissítéseket úgy lassul be a rendszer. Nem, nem bemesélem, ez ##&@. :U

(#53518) -=RelakS=- válasza zeee (#53515) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mindkét tévén ugyanaz menne, és mindkettőn szeretnéd, hogy a hang is meglegyen?

Lehet, hogy neked ilyen HDMI splitter kellene, bár a számítógép nem tudom, mennyire díjazná. UPC Box-hoz használok egy aktív változatot (persze, most nem találom, ez meg másmilyen), azzal működik.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53519) zeee válasza -=RelakS=- (#53518) üzenetére


zeee
senior tag

Ígyvan, ezt szeretném pontosan. Nem hiszem el hogy nem lehet beállitani. Láttam videot, hogy a hangbeálltásoknál a stere mix-el több kimenetet is kiválasztott, de nekem még nem sikerült ezt összehozni

(#53520) Syl válasza zeee (#53519) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy a DVI nem visz át hangot?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53521) -=RelakS=- válasza Syl (#53520) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem sikerült úgy hangot átvinni, hogy a DP kimenetre egy DP-DVI átalakítót, arra egy DVI-HDMI átalakítót kötöttem :D Gondolhatod, milyet néztem, mikor megszólalt a tévé :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53522) worxland válasza Syl (#53520) üzenetére


worxland
addikt

Azt ugye tudod, hogy nem igaz, amit mondtál?
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53523) Syl válasza -=RelakS=- (#53521) üzenetére


Syl
nagyúr

(#53524) zeee válasza Syl (#53520) üzenetére


zeee
senior tag

Én is azt hittem.... találtam egy [link]ilyen atalakitot, ezzel kap hangot a tv.

(#53525) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Tegnap elkövetettem egy hibát hogy próbáltam feltelepíteni a gépemre Dell 7440 az intel rapid storage drivert a windows 2006 tárolóvezérlő driver helyett. Addig ügyeskedtem amíg kék halállal a windows nem bootol.

Próbálkoztam indítási javítással és csökkentett módban történő indítással is de nem tudom a windowst elindítani. Lehetséges újratelepítés nélkül megoldani a dolgot vagy csak a telepítés segít?

Köszönöm előre is.

(#53526) worxland válasza Syl (#53523) üzenetére


worxland
addikt

Miért is? Amit mondtál, nem igaz. Pont.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53527) -=RelakS=- válasza worxland (#53526) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az lesz a lényeg, hogy ha a DVI-on mégis átmegy a hang, akkor ott valami mókolás van, és nem szabványos a dolog.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53528) Syl válasza worxland (#53526) üzenetére


Syl
nagyúr

Nyomatod tovább a hazudtolást... :W
A DVI szabvány nem tartalmaz hangátvitelt. Pont.
Egyes VGA típusok, nem szabványosan át tudnak vinni hangot is.
Ez szerint, amit írtam nem hazugság (pedig ezt nagyon erőlteted!), legjobb esetben is pontatlanság.
Úgyhogy fejezd be, kérlek!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53529) azbest válasza worxland (#53526) üzenetére


azbest
félisten

attól, hogy passzív átalakítókkal hdmi-ről hdmi-re átmegy a hang dvi-hez való kábelen, még nem jelenti azt, hogy a dvi támogatja a hangot. A dvi protokolban nincsen csomagkezelés és így nem képes a kép mellett hangot is átvinni. Nincs külön ér a hangnak. A hdmi a dvi továbbfejlesztése, az erek száma is hasonló, ott már van csomagkezelés. Ha egy dvi kábel két végére teszel két passzív adatert, akkor az egy gyengébb minőségű hdmi kábel lesz. Az amd némelyik grafikus eszközénél dvi alakú csatlakozót tettek, de hdmi portként is tudott működni. Akkoriban elterjedtebb volt a dvi. Volt némi szívózás azzal, hogy némelyiken csak saját márkás adapterrel lehetett hdmi módra kapcsolni.

A dp++ portod is hdmi módban megy az adaptereddel, csak szintillesztést végez. Még utp kábel párral is szoktak hdmi-t átvinni passzív adapterrel, de ettől még a lan kábel nem videokábel.

[ Szerkesztve ]

(#53530) azbest


azbest
félisten

Mai gyöngyszem....

Amúgy nem jelzett alapértelmezettet előtte. Most akartam nyomtani először anniversary frissítés feltevése óta. Programokból hiába választottam ki másik nyomtatót, akkor is a hp-re akarta küldeni. Az alapértelmezett újra megadása sem segített, kellett még egy reboot is hogy végre jó legyen. Bár nem próbáltam még hp-ra nyomtatni azóta, lehet most meg mindent az okira akar majd választástól függetlenül.

(#53531) movax válasza atish15 (#53525) üzenetére


movax
őstag

Nem nagyon szereti a win10 az Intel Rapid Storage drivert, nálam is beszart tőle a rendszer. Levettem és minden rendben.

(#53532) atish15 válasza movax (#53531) üzenetére


atish15
aktív tag

Már én is bánom hogy erőltettem, de újratelepítés előtt telepítve volt és a dell oldalán is fent van a gépem driver listáján. Az egyetlen baj hogy nem tudom rendbe hozni mert nem jön be a windows. Erre szeretnék megoldás újratelepítés nélkül.

(#53533) CirrMee válasza zeee (#53519) üzenetére


CirrMee
addikt

Akkor hidd el, hogy ez rendszer szinten a mai napig nincs megoldva a vindózerban. Vagy találsz hozzá valami maszek programot, vagy marad a splitter...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#53534) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! A fiam gépén van egy működő w10 2*2GB memóriával. Akartam most bővíteni ezért vettem 2*4GB-ot és beleraktam a helyére. A bios beolvassa és tovább is megy de a windows betöltés közben újra indul. Mi lehet a gond?

(#53535) Cr00py válasza general (#53514) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Van Persze..de előtte érdemes átnézni, hogy Digitális licensz-el lett-e aktiválva a 10-es , azaz Legális Win-ről lett -e frissítve ( Gépház - Frissítés és Biztonság - Aktiválás fül alatt ) - avagy MS fiókhoz tartozó Digit. licensz. Ha MS fiókhoz tartozik, akkor tiszta telepítés után elég ugyanabba az ms fiókba bejelentkezni, és aktiválja magát. Ha cd kulcs van, akkor értelem szerűen azzal kell majd aktiválni. Telepítéshez szükség lesz egy Min 8Gb-s Pendrive-ra , avagy egy Lemezre ( Ez opcionális. ) Az alábbi [Segédeszköz] -re is szükség lesz. Ha Pendrive-ra lesz, akkor azt az opciót kell választani, a telepítő elkészíti magának a telepítő"lemezt" - ami fontos, hogy üres Pendrive legyen, igaz Leformázza magának de ha van rajta bármi fontos, akkor azt célszerű előtte lementeni. Ha kész A Pendrive, avagy lemez , onnantól már gyerekjáték, feltéve ha maga a telepítés nem okoz problémát. A másik lehetőség ha már van egy letöltött iso file , azt a [Rufus] nevű programmal ajánlatos elkészíteni, ugyanis bootolható lemez/Pendrive kell.

(#53536) CirrMee válasza kisapa (#53534) üzenetére


CirrMee
addikt

-hibás valamelyik új modul
-alaplap (BIOS verzió) nem szereti az adott típust
-alaplap rosszul olvassa be az új modulok paramétereit, és hibás beállítással (órajel, időzítések) használja
-egyéb hibák: szennyezett modul csatlakozók, foglalatba szennyeződés került, illetve olyat is láttam, hogy balfasz kompjuhteres szagértő (eladó) a bolt saját extra matricáját olyan idiótán ragasztotta fel, hogy az rálógott az érintkezőkre.

Utolsó bekezdéssel kezdj. Elsőnél meg modulonként tesztelj.

U.i.: eltévedt a kérdés, mert a hibának köze nincs a windows 10 -hez.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#53537) Cr00py válasza kisapa (#53534) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Ezt így nehéz lenne megmondani. Csökkentett módban mi a helyzet?
Az alaplap Manual-ja szerint támogatott az adott ram?
Ha csak 1 db van bent?
Win újratelepítés?
Blue screen-el indul újra? Van-e esetleg hibakód?
Eseménynapló mit ír pontosan?
Picivel több infó kellene.:)

[Ezt] találtam hírtelen.

[ Szerkesztve ]

(#53538) krealon válasza kisapa (#53534) üzenetére


krealon
veterán

"A fiam gépén van egy működő w10 2*2GB memóriával. Akartam most bővíteni ezért vettem 2*4GB-ot és beleraktam a helyére. A bios beolvassa és tovább is megy de a windows betöltés közben újra indul. Mi lehet a gond?"

RAM csere elott:
- ujrainditaskori boot menunel kapcsoltad ki a gepet, vagy
- kikapcsoltad a Fast Startup-ot (Gyorsinditas) az energiagazdalkodasi beallitasoknal?

Ha egyik sem, akkor nem csoda, hogy gondok vannak, hiszen 8.1-ota az alapertelmezett kikapcsolas HIBERNALAS!

Megoldas:
Regi RAM vissza, es utana gyorsinditas kikapcsolas.
Ezutan mar el fogja viselni a RAM bovitest (ha az eddigi probalkozas nem dontotte romba az adattarolok fajlrendszeret).

[ Szerkesztve ]

(#53539) prabhu válasza azbest (#53530) üzenetére


prabhu
senior tag

Ki kell kapcsolni, hogy a Windows kezelje a nyomtatókat, mert egyébként mindig az utoljára használt lesz az alapértelmezett.

(#53540) ot93


ot93
senior tag

Üdv, ez mitől van, hogy helyenként a szöveg ilyen mosottas és ráadásul ez szoftveresen ilyen, mert ha képernyőfelvételt csinálok és ránagyítok akkor is ilyen.

[kép]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#53541) Cr00py válasza ot93 (#53540) üzenetére


Cr00py
senior tag

Vezérlőpult- Rendszer- Speciális rendszerbeállítások- Teljesítmény -> itt a " képernyőn megjelenő betűtípusok simítása be van kapcsolva? Csak böngészőbe ilyen? Edge-ről olvasni hasonlókat.

(#53542) ot93


ot93
senior tag

Igen be van pipálva.
[kép]
Főként chrome alatt vettem észre, de volt már máshol is (pl. van a facebook messenger win 10 áruházban, az az alkalmazás pl. szintén hasonló...) de pl. az intéző meg gépház jónak néz ki :)

amúgy most nézem, hogy amit belinkeltem képet, azon nem is annyira látszik, bár látható hogy az l betúknél szin modosulás is van.. na ez élőben barnás narancssárgás.. és paint-ban ránagyítva egyértelműen látszik, de ide valahogy másképp töltődött fel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#53543) entoni1989


entoni1989
tag

Sziasztok.

Volna egy nagy kérdésem, szerintetek melyik és miért, eredeti Win 10 megvásárlása avagy ""kalóz"" Win 10, loderrel aktivált? Ezek szerint a kérdésem az, hogy megéri-e beruházni egy eredeti win10-re, ha igen melyikre? :F Remélem nem tilos a kérdés, de most ez úgy felmerült bennem :DD
Köszönöm :R

(#53544) tpeter77 válasza cigam (#53399) üzenetére


tpeter77
addikt

A gugli segített, találtam drivert hozzá, és miután felraktam végre működött.

(#53545) Cr00py válasza ot93 (#53542) üzenetére


Cr00py
senior tag

Akkor sajnos nincs más ötletem. Én Opera-t használok, ez is Chromium alapú, de nálam minden okés, igaz 4k-s monitoraim vannak.

Csak a böngészőbe olyan? Esetleg reinstall?

[erről] írtam az előző hsz-ben. Hátha ez segít valamit.

Ha vga driver reinstall-ra kerülne sor, mindenképp előtte használd a [DDU] -t ha nVidia kártyád van. Van hozzá [leírás] is.

[ Szerkesztve ]

(#53546) Cr00py válasza entoni1989 (#53543) üzenetére


Cr00py
senior tag

Opcionális. Aki boldog a virágbolti verzióval, az úgysem fogja megvenni. Így van ez egyes alkalmazásokkal, játékokkal. Az pedig, hogy melyikre érdemes, ez pedig szubjektív. Létezik [összehasonlítás] tehát célszerű azt választani, amire szükség van.

(#53547) entoni1989 válasza Cr00py (#53546) üzenetére


entoni1989
tag

De most úgy összességében, lehet azt mondani, hogy az eredeti stabilabb, gyorsabb avagy ilyen különbség nincs köztük?

(#53548) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Egyik indításnál előjött egy új fiók. Ugyan az a név, mint az alap fiók. Az alap fiók egy hotmail-es ms fiók a nevemmel. Most megjelent a nevem profilkép nélkül, és úgy indul a gép, hogy nem tud bejelentkezni.
Felhasználónévnek W-t akar írni, ami az a felhasználónév, amit első indításkor adtam a windowsnak, mert nem volt net, nem tudtam bejelentkezni ms-be. És most mindig ebbe akar bejelentkezni, ha bekapcsolom a gépet. Nem lenne gond, mert csak átváltok és beírom a jelszót, de úgy használom a gépet, hogy indulásnál ne kérjen jelszót, tehát csak lépjen be.

Létezik erre megoldás?

(#53549) CirrMee válasza entoni1989 (#53547) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha lerakom eléd az új autómat, meg a szomszéd idehoz egy másikat, amit tegnap lopott a szalonból, akkor a lopott megbízhatatlanabb?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#53550) DS39 válasza entoni1989 (#53547) üzenetére


DS39
nagyúr

Nincs különbség. Az aktiválása van mókolva.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.