Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) ksanc válasza szijartg (#19995) üzenetére


ksanc
őstag

Még annyit, hogy magától nem fog frissülni, csak ha kifejezetten kezdeményezed a frissítést.
A linkelt cuccal az idegesítő Frissíccsé' most! üzit tudd kikapcsolni.

Sungoo: de jó lenne beleolvasni a topikba néha, pont most volt róla szó, megoldással...

ricsi8800gt: hát úgy röviden: nem

[ Szerkesztve ]

(#20002) cattus válasza Sungoo (#19999) üzenetére


cattus
őstag

KB 3035583 frissítést kell eltávolítani.

Do the thing!

(#20003) junior11 válasza Casanova* (#20000) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is dettó, van még bőven mit fejleszteni rajta...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20004) Casanova* válasza junior11 (#20003) üzenetére


Casanova*
veterán

viszont a firefox gyorsabb,stabilabb lett win10-en. a weboldalak szinte a firefoxhoz vannak optimalizálva.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20005) Sungoo válasza cattus (#20002) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszönöm! :R

(#20001) ksanc Ennyi erővel le is írhattad volna...

(#20006) ksanc válasza Sungoo (#20005) üzenetére


ksanc
őstag

Igaz. Le. És akkor már harmadszorra szerepelt volna ugyanaz egymás után...

(#20007) kisapa válasza cattus (#20002) üzenetére


kisapa
senior tag

Ezzel csak az a baj,hogy hiába távolítottam el most megint ott van az ablak az óra mellett.

(#20008) ksanc válasza kisapa (#20007) üzenetére


ksanc
őstag

Mert az megint más dolog.
Az értesítési területet kell testre szabni és eltávolítani a "GWX A Windows 10 beszerzése" értesítést.
Bár pl. én is azt szeretem, ha minden értesítés mindig megjelenik, szóval csak emiatt én nem fogom egyenként kapcsolgatni. Elfér az ott... :)

[ Szerkesztve ]

(#20009) trialboj


trialboj
őstag

Nincs rá valami mód, hogy beállíthassam, hány elemet jelenítsem meg a start menü, a "Most used" kategóriában?
És az alatta lévő "recently added"-ben?

Illetve a start menüben ágyazott csempék színei is mind egyformák, erre is jó lenne valami megoldás... legalább kategóriák szerint színezné át v valami.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#20010) potyi23


potyi23
senior tag

Hali. Par hete valtottam win10 re.kb 1 hete vettem eszre hogy alvo modbol allandoan felebred a gepem.ejjel 4 orakor arra kelek,hogy megy a gepem.Alig vannak programjaim rajta,semmi utemezo nincs beallitva.Mi lehet ez ?Soxor a nehezseget hozza ram,h csak ugy ejjel magatol bekapcsol.egerem,billentyum kabelos...

(#20011) lanw válasza potyi23 (#20010) üzenetére


lanw
aktív tag

Nekem meg minden reggel ágyba hozza a kv-t,pedig nincs beállítva semmi.Én nem értem ezt a rendszert,legalább egy cukrot tenne már bele. :W

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#20012) snooze válasza potyi23 (#20010) üzenetére


snooze
veterán

frissithet a háttérben,és az ütemezett ujrainditás akkorra van beállitva..szerintem..

GO Gunners!!!

(#20013) raidx válasza potyi23 (#20010) üzenetére


raidx
őstag

Energia gazdálkodásnál kikapcsolható a felébredési időzítők (alvó állapotnál van)

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20014) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! Egy eredeti MSDN-es kulccsal aktivált Insider Buildet használok, viszont kikerült a jobb alsó sarokba egy "Evaluation copy" felirat, miután felraktam a 10525-öt. Mit lehet ezzel tenni?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#20015) cattus válasza VoidXs (#20014) üzenetére


cattus
őstag

[link]

Insider build aktiválásához ha jól tudom meg nem jó az MSDN kulcs.

Do the thing!

(#20016) net91 válasza net91 (#19994) üzenetére


net91
senior tag

Erre valaki?

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#20017) Colos1


Colos1
őstag

Ma reggel azzal fogadott, hogy nem tudom megnyitni a Solitaire Collectiont. Aztán észrevettem, hogy a Windows Store 3 frissítést talál, de letölteni nem tudja. Amikor rámegyek a Windows update -ra, csak dolgozik, de nem végez.

Mi a jó édes anyja lehet vele?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20018) VoidXs válasza cattus (#20015) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Rosszul fogalmaztam. Insider volt, de a kulcs megadása után átalakította magát rendes 10-re. Innentől köze nincs az Insiderhez, egy aktivált Win 10, ami le akar járni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#20019) Mate válasza Jumpalaja12 (#19992) üzenetére


Mate
nagyúr

(#20020) potyi23


potyi23
senior tag

koszi mindenkinek,kikapcsoltam oket ! :R

[ Szerkesztve ]

(#20021) bon válasza MasterDeeJay (#19979) üzenetére


bon
őstag

Mert nem szabad kikapcsolni, frissítésre szükség van!

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#20022) cattus válasza VoidXs (#20018) üzenetére


cattus
őstag

Ha Insidert telepítettél, nem alakítja az magát sehova. A linkelt topikban meg leírta woland, hogy még nem tiszta az Insider OS-ek aktivációjának mikéntje.

Do the thing!

(#20023) VoidXs válasza cattus (#20022) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vegyem videóra, hogy így van? :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#20024) negyedes


negyedes
addikt

sziasztok.

van eredeti win7 es win8 licenszem a gepemre, megvolt az upgrade de nagyon rosszul megy(fagy, FQ sok programra, felebred a gep magatol, stb). szeretnek egy sima, uj, installt csinalni lehetseges?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20025) SP4C3 válasza negyedes (#20024) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehetséges... :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#20026) #16695808


#16695808
törölt tag

A posta app-ban felvettem a gmailes fiókot, minden jó, talán még az outlookot is kiválthatná (bár elég puritán) DE a mellékleteket csak rákattintásra tölti le ÉS annyira lassan mintha lekorlátozott mobilnetem lenne ?!
valaki tudja hogy miért tölti ilyen lassan le a mellékleteket? 100 kb -ot legalább 2 percig ez nem a 21. század !!!

(#20027) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Vissza szeretném állitani a win7-et. Ha rányomok a helyreállitáson belül akkor ugye nem a szűz win7-et rakja vissza? Köszi

(#20028) cattus válasza VoidXs (#20023) üzenetére


cattus
őstag

- Mit takar az, hogy "átalakította magát"?

- Ha tényleg sima 10 lenne belőle a kulcs megadása után, akkor nem akarna lejárni.

Amúgy nem értem miért Insider OS-t telepítettél, ha ott az MSDN kulcsod a sima 10-hez.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#20029) ksanc


ksanc
őstag

A "Windows 10 beszerzése" értesítési ikont ez a registry hack nekem eltávolítja:

Létre kell hozni a Gwx kulcsot itt:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

abban pedig a DisableGwx duplaszót 00000001 értékkel.

Ez megcsinálja :)
(jobb gomb, link mentése másként aztán simán futtatni a letöltött .reg fájlt)

[ Szerkesztve ]

(#20030) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Windows 10-ben ezt a Fényképet nevű fényképnézegetőt nem lehet valahogy lecserélni? Vagy visszatenni olyanra mint a win7-en volt?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20031) Casanova* válasza enginev3.0 (#20030) üzenetére


Casanova*
veterán

pedig majdnem ugyanaz,csak ennek fekete a háttere. szokni kell,de teljesen jó!

(#20032) TBT: na zsír! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20032) TBT válasza enginev3.0 (#20030) üzenetére


TBT
őstag

De, van rá megoldás!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20033) semetka válasza bpmcwap (#19969) üzenetére


semetka
őstag

:C

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#20034) Audison


Audison
senior tag

Látom nagyon sok még a bug...csak tudnám, miért nem értek rá kiadni fél év múlva, hogy ezeket a felmerülő problémákat legyen idő kijavítani. Tán határidős volt? :U

(#20035) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Melyik windows 10 -et érdemes megvenni? Én a PRO és az Enterprise között választanék.
Köszönöm!

(#20036) TBT válasza Audison (#20034) üzenetére


TBT
őstag

Kell a bétateszt, hogy a Windows 10 Mobile és XBox-os rendszer már ne tartalmazza ezeket a gyermekbetegségeket. Az ingyenes frissítési lehetőség célja is ez volt, de be is jött a Microsoft számítás. 50 millió bétatesztelő azért kemény. :D

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20037) cattus válasza Audison (#20034) üzenetére


cattus
őstag

Iskolakezdésre kész kell lenniük, hogy a gépeket már az új OS-sel szállítsák.

Do the thing!

(#20038) TBT válasza Dtomka (#20035) üzenetére


TBT
őstag

Mindenképp a Pro verziót válaszd!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20039) semetka


semetka
őstag

Tényleg nem értem hogy ennyi baj van a win10-zel? Első nap felraktam azóta vígan használom. Először frissítettem, pár napig használtam és csináltam egy clean install-t. Egyszer volt hogy alvó módból felébredt de semmi más. Ráadásul én az Edge-t használom és nekem remekül szuperál. Előfordult hogy összeomlott de melyik nem szokott néha. Win7-ről váltottam, aminél ezerszer gyorsabb, pedig én nagyon ragaszkodtam a 7-hez.

@20040: Az én gépem is 8 éves és tök jól fut.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#20040) Qwen válasza bpmcwap (#19967) üzenetére


Qwen
tag

"MS élete legrosszabb oprendszerét hozta össze"

Semmi gond nincs win10-el.Kell egy jó öreg gép aztán hasít.
Lazán hozza win7 sebességét,talán még gyorsabb is.

Látom páran az edge-t is szidják,nálam az is pöpecül megy,simán hozza a firefox sebességét.
Mondjuk nálam a firefox a nyerő.Pláne most hogy a [firefox új verziója] win10-re optimalizált és win10 alatt belehet állítani hogy a firefox legyen az alapértelmezett böngésző. :R

Amúgy nincs semmi extra gépem,az alaplap-cpu a 10. évéhez közelit,igaz a proci 4 magos(Q6600) de nem mai darab.Van még benne 4 gb ram meg egy 4-5 éves körüli vga (Gtx 460 1gb).
Ennek tekintetében úgy gondoltam hogy egy ezer éves masinán egy új oprendszer majd nem lesz valami gyors,de kellemesen csalódtam.

[ Szerkesztve ]

(#20041) TBT válasza semetka (#20039) üzenetére


TBT
őstag

Eddigi tapasztalataim alapján sokkal inkább gépkímélőbb, mint a 8 vagy a 7.
Nem használja olyan gyakorisággal a merevlemezt, a processzort és memóriából is nálam 1,8GB-ot használ (64 bites verzió). Míg Windows 7 és 8 rendszerek alatt közel 3GB memót is benyelt alapból a rendszer.

De nekem sincs különösebb problémám vele. Talán csak annyi, hogy picit lassabban indul el a rendszer, mint Windows 7 és 8 alatt, de már most jobban tetszik, mint a 8-as verzió. És ha még kiforr a rendszer, valóban az egyik legjobb Windows lehet.

Az Edge pedig még nincs kész, csak egy amolyan korai bétaverziót tartalmaz jelenleg a rendszer. A fejlesztései és frissítései a közeljövő Windows 10 frissítéseiben fognak majd érkezni!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20042) Lassú Víz válasza raidx (#20013) üzenetére


Lassú Víz
őstag

:R Rohadtul eldugták...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20043) Dtomka válasza TBT (#20038) üzenetére


Dtomka
veterán

Rendben & köszönöm! :R

(#20044) ignisz válasza enginev3.0 (#20030) üzenetére


ignisz
senior tag

(#18553) [CS]Blade2
Ezt olvasd el. Én is így raktam vissza a régi Windows képnézegetőt.

(#20045) Doky586 válasza MasterDeeJay (#19979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem találom az update kikapcsolását a menükben."

Mert nem a menüben kell kikapcsolni, hanem kihúzod a hálókártyából a dugót.. örökre. Soha többé nem fog frissülni. :DDD

(#20046) kisapa válasza ksanc (#20008) üzenetére


kisapa
senior tag

Az értesítés engem sem zavar de a WU is azt jelzi,hogy telepítsem a 10-et és nem engedi a frissítések megnézését.

(#20047) TBT válasza Doky586 (#20045) üzenetére


TBT
őstag

Gépház - Frissítés és Biztonság - Windows Update menü és Speciális beállítások. Itt már testre szabhatod a frissítési metódust.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20048) enginev3.0 válasza TBT (#20032) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem ott csak ezek vannak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20049) semetka válasza TBT (#20041) üzenetére


semetka
őstag

Nekem alapjáraton 1,1 -1,3 GB-ot használ a 4-ből. Nekem gyorsabban bootol mint a 7. Lehet hogy az Edge beta, de ha most béta akkor ha kész lesz akkor ütni fog. Talán... :)

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#20050) enginev3.0 válasza ignisz (#20044) üzenetére


enginev3.0
félisten

Így már jó :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.