Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131001) King Unique válasza Jenne (#131000) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég más esetét.

(#131002) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szerintetetek ilyenkor mi a teendő?

2 mappa van ezen a meghajtón, rengeteg fájllal és mégsem látni egyet sem, de a tulajdonságok között ott van, és pl a plex media server is látja őket

Nem rejtett egyik sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#131003) RoyBatty válasza enginev3.0 (#131002) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Valamilyen jogosultsági gond lesz a háttérben (mondjuk egy már törölt user hozta létre a directorykat korábban). Take Ownership a te barátod.

(#131004) enginev3.0 válasza RoyBatty (#131003) üzenetére


enginev3.0
félisten

Biztonság alatt minden ki van pipálva :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#131005) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali, valaki tudja mi az a KMODE EXCEPTION NOT HANDLED
kékhalálos f@szság???? :W :W :W hányszor húzzam még újra ezt a retket???? :@ :W :W :W

Thx aki tud helpelni benne

(#131006) sz.j válasza Ga3rieL (#131005) üzenetére


sz.j
nagyúr

Itt olvashatsz róla: Link1, Link2

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#131008) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

és micsinaljak vele? nemtölt be a win sem, még csökkentettbe sem enged, mert kékhalál. szal, cseszhetem :W :W

(#131009) gerrog


gerrog
aktív tag

hali
mennyire fontos az IDE ATA/ATAPI vezérlő (intel 8 series / c220 chipset family SATA AHCI controller) frissítése? (driver booster találta)
csak mert ha frissítem, utána nem indul el az Intel Rapid tárolási technológia
melyik a fontosabb?
választ köszönöm

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#131010) BogyóBP válasza Cs1csó (#130997) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én is ezt csinálom de mivel régebbit használtam (436.48) eddig mint amit a windows feltesz mindig felülírja nekem az általam telepített drivert.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#131011) davidsone


davidsone
addikt

Üdv!

Xcloud működik valakinek Pc-én? Most csatlakoznék de csak homokórázik :U magyar ms oldalon meg azt írja nem támogatott ez a régió...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#131012) SirRasor


SirRasor
őstag

Beírod ide mérgelődni, úgysincs rá se megoldás, se semmi...
Tegnap felment a legújabb kumulatív frissítés és kikapcsoltam a gépet.
Mára megint megjelent és automatikusan átváltott angol nyelvre a billentyűzet. Továbbra sincs angol billentyűzet telepítve :W

Tudom, telepítsem az angol nyelvet, majd töröljem le. Fasza.

Make Love not war!

(#131013) #86564352 válasza SirRasor (#131012) üzenetére


#86564352
törölt tag

UK angol telepítővel rakom régóta, a megfelelő helyen beállítom az alapértelmezett billentyűzetet magyarra és akkor az úgy is van. Semmilyen frissítés nem állítja el. [kép]

(#131014) davidsone válasza davidsone (#131011) üzenetére


davidsone
addikt

megoldva :))

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#131015) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

érdekes, most megcsinaltam, "kikapcsolt" állapotában, cmd-ben 1 scannow parancsot, azt elvégezte seperc alatt, végig olvastam mégis mivan, újraindítottam, és aztán már jó. de előtte windows előkészítése volt, visszavont valamilyen frissítéseket, és most már jó. érdekes,...

(#131016) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Anno vettem ilyen pár ezer forintos license-t, most előkerestem mert alaplap cserére készülök.
Ránéztem és sajnos MAK-kulcsom van. Hozzá van rendelve a Microsoft-fiókomhoz, tehát digitális-license.
A kérdésem az hogyha mégse fogadja el a Windows a kulcsot akkor én "jogosan" felhívhatom a Microsoft-ot hogy már pedig nem működik ez a kulcs amit ki tudja honnan vettem?! :U

(#131017) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Töröltem a jegyzettömböt, hogy tudom visszaállítani, nem engedi letölteni a Microsoft áruház,
vagyis nem telepíti!

(#131018) esikl012


esikl012
tag

Sziasztok!
Pár napja észrevettem, hogy az FN gomb lenyomására nem jön elő a start menü.
Asztali pc-ről van szó win 10 oprendszerrel. Vissza lehet állítani?

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#131019) BogyóBP válasza esikl012 (#131018) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mondjuk ne az FN-t hanem a windows zászló gombot nyomkodjad.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#131020) esikl012 válasza BogyóBP (#131019) üzenetére


esikl012
tag

Cooler Master Storm Suppressor billentyűzeten nincs zászló, alapból az FN gombon volt a start menü de nem működik.

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#131021) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Holnap lesz egy APU cserém, Athlon 3000G-ről Ryzen 3350G-re.
Mit kell tenni ilyen esetben, hogy ne okozzon gondot a rendszernek?
Elég ha még a bent lévő APU-val törlöm a chipkészlet drivert és a GPU drivert (AMD catalyst) majd csere és az uj APU-val telepítem ezeket ujra?

+1: secure boot: ez azért kell, hogy csak ellenőrzött 3. féltől települhessen driver, ne férhessen hozzá olyan szoftver ami kártékony és így rejtve marad a víruskeresőtől. De ha már van ilyen, az egy uj telepítéssel azért kiiktatódik vagy mi van ha van ilyen és rákapcsolom a boot secure-t? Utólag ér bármit? :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#131022) vlevi válasza esikl012 (#131020) üzenetére


vlevi
nagyúr

Biztosan sikerült valami Game módot bekapcsolni, ami letilthatja a win gombot.

(#131023) esikl012 válasza vlevi (#131022) üzenetére


esikl012
tag

Nincs kizárva, valahol meg lehet nézni vagy vissza lehet állítani?

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#131024) Orgi válasza King Unique (#130996) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm, végül a megoldás a következő volt, miután mindet megcsináltam. Szóval kellett a disabling passwordless sign-in is, de ezt követően a gép csak úgy indult, ha megadtam egy pin kódot neki, semmilyen más lehetőséget nem adott. Viszont ezt utána már simán lehetett eltávolítani a beállításoknál és ezt követően normál módon jelentkezik be a w10, köszi mégegyszer!

(#131025) UnSkilleD válasza esikl012 (#131023) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ez billentyűzet fícsör, ott kellene nézelődni

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#131026) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok,
Win 10 ARM változatot futtatok mac OS alatt. 2 féle magyar billentyűzet-kiosztást tudok beállítani, de egyik sem jó. Az egyik qwerty, a másikon fel van cserélve a '0' és az 'í'.
MSKLC-t már felszenvedtem, de nem talál betölthető billentyűzetet, listából pedig nem ajánlja fel a magyart.
Esetleg tudtok erre megoldást?

(#131027) #73959936 válasza tothjozsi96 (#131016) üzenetére


#73959936
törölt tag

:N

(#131028) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

hol lehet beállítani, hogy a windows ne állítson vissza/távolítson el önhatalmúan fájltípus-hozzárendeléseket? 1-2 havonta kell beállítanom ezt az abevjavához szükséges *.jpnl fájlok esetében.

köszi a választ!

(#131029) Geth válasza Ringman (#131028) üzenetére


Geth
addikt

Ez engem is érdekel, mert nekem még soha nem csinált ilyet.
Legalább kiderülne, mit csinálok jól.

(#131030) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a problémám. A számítógépemen 2 ssd meghajtóra van telepítve win 10 pro op. rendszer. Az ssd-k: Samsung 850 pro 128 gb és Samsung 970 evo plus 1 tb. A Samsung 850 pro ssd-t lévőt újratelepítettem, de a telepítés végén, a személkyes beállításoknál nem tudott internet hálózatra csatlakozni, ezért a csökkentett módú beállításokat tudtam csak választani. Egy nem megfelelően telepített hálózati adapterre hivatkozott a rendszer, és illesztőprogram frissítést kért. Érdekes módon a nvme ssd-re telepített windows 10 esetében van internet kapcsolatom. Ha valaki tudna segíteni, azt előre is nagyon szépen köszönöm.

(#131031) Csupingo válasza Tappancs2001 (#131030) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy a win nem talált drivert a hálókártyához. Neked kéne letöltened a gyártó oldaláról.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131033) Pyriel77


Pyriel77
friss újonc

Sziasztok!

Pár hete jelent meg ez a probléma win frissítéskor, ami miatt nem is tudok frissítéseket leszedni. Van ötletetek mi ez, ill. hogyan lehet megfoldani? Előre is köszi!

(#131034) Ringman válasza #86564352 (#131032) üzenetére


Ringman
nagyúr

Köszi. Ezt szoktam én is csinálni, pont az a baj, hogy ezt a beállítást meg kell csinálni 1-2 havonta és nem értem hogy miért.

(#131035) #86564352 válasza Ringman (#131034) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windows... :)

Pyriel77: Lemezkarbantartó rendszerfájlok takarításával vagy Windows Update cache (SoftwareDistribution mappa) takarítása. (majd újraindítás után újra kerestetni)

[ Szerkesztve ]

(#131036) Jorus válasza Jorus (#130694) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az lett a megoldás, hogy a hiányzó meghajtókon le kellett futtatni egy take ownershipet, egyúttal meg kellett szakítani a jogosultságok öröklődését, majd ezután törölni és újraépíteni az Indexet, most már látja rendben az összes meghajtót.

Kereséshez: indexelés index hiányzó meghajtó meghajtók keresés

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#131037) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Segítség kéne.
Olyan gondba ütköztem, hogy némelyik programom nem indul. Például az asus ai suite. Pontosabban elindul de pár másodperc után bezáródik. Gondoltam újra telepítem, de ugyan ez van a telepítőjével.
Gondolom össze szedtem valami vírust. Ltöltöttem a Malwerbyts Antimalwer progit, de annak is elidul a telepítője és pár másodperc múlva bezáródik.
Mi lehet a gon és a megoldás?

(#131038) andrasferenc válasza Pyriel77 (#131033) üzenetére


andrasferenc
tag

Nálam is előfordult hasonló eset. Telefonon felhívtam munkaidőben (9:00-17:00) a Microsoft ügyfélszolgálatot, ahol a megfelelő menüpont kiválasztása után az ügyfélszolgálatost választottam. Néhány kérdés feltevése, megválaszolása után átvette távoli asztalként a számítógép irányítását és megoldotta a hibát. Ez a szolgáltatás Windows Update esetén ingyenes, de egyéb esetben fizetős.
A hibakódot célszerű felírni és megadni.
Így nem kell otthon kínlódni a hiba elhárításával. :)
Az operátor nagyon készséges, segítőkész volt. Kb. 15-20 perces telefonhívás történt.
A telefonszáma a Microsoft terméktámogatásának:
+36 1 267 46 36

[ Szerkesztve ]

(#131039) beci43


beci43
senior tag

Urak, egy kis segítség kellene. Win 10 20H2 van a gépemen, (hardver csere után reinstall) a Windows defendert próbálom letiltani registryből, de a régi mókolást már nem tudom használni, mert nem találom a bejegyzést. Mivel van saját vírusirtó, tűzfal a gépemen nem hiányzik. Ötletek?

(#131040) Winnie The P válasza beci43 (#131039) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem kell tiltani ha raksz 3. féltől származó védelmet.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#131041) zonusz


zonusz
tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom. A régi SSD-t klónoztam 1Tb-osra, ugyanaz a márka, típus, csak nagyobb. szépen elindul, fut, minden szép, tehát a régi törölve, formattálva. Aztán kiderült először, hgy a párom nem találja a számológépet.Sebaj Storeból beszerzem. Szöveg nincs program hozzárendelve. Battlefield V. ikon szépen ott van, elindítom error az Origin -nél. Mi a frászt rontottam el, azon kívül, hogy korán örültem. Most nem tudom még mik fognak kiderülni, hogy nem mennek. A meghajtók ugyanazok maradtak, betűjelek, elnevezések nem változtak. Köszönöm!

(#131042) Lauda válasza Lauda (#131007) üzenetére


Lauda
félisten

KB5001028

18363.1379

(#131043) Submarine válasza Lauda (#131042) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

Tegnap volt utoljára frissítés. Volt most egy olyanom (v2004 b19041.804), hogy nem ragált semmire, start menü sem.
Tekerte a kereket, majd egy perc múlva kirakta egy ablakon, hogy:
"Mikroszoft vindóz nem reagál, bezárja az alkalmazást, vagy várakozik?"
Bezártam, erre fekete képernyő, egy darab fehér nyíllal, semmi egyéb.

🤢Há' mondom: Ez úgy lefagyott, h. még a Vágási
Feri is szervízbe vinné!

Sem ctrl alt del nem reagált, sem semmi nem jött elő,
Nyomtam egy reset gombot.
Azóta okés, de ez ilyeneket csinál ezután is, vagy mi van már vele megint?

(#131044) Garsza válasza Garsza (#131037) üzenetére


Garsza
veterán

Erre valaki?
Adfig sikerült eljutni hogy, elsőre az msconfig sem is bezáródott. Kb. 30 idítás után működött. Csökkentet módban elindítottam a gépet úgy nincs gond. Telepítettem a ccleanert és Malwerbytes -ot.

(#131045) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Adott egy laptoop, amire annak idején 32bites Win10 került fel, noha a CPU 64-es.
Hogyan tudom upgradelni a rendszert úgy, hogy a SSD-n lévő adatok megmaradjanak és ne kelljen új licence kulcs?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#131046) zolee001 válasza alratar (#131045) üzenetére


zolee001
őstag

Csak Clean Install,32 röl 64 bitre nincs upgrade

(#131047) beci43 válasza Winnie The P (#131040) üzenetére


beci43
senior tag

Köszi a választ, ám mégis érdekelne hogy kell kilőni. :R

(#131048) King Unique válasza alratar (#131045) üzenetére


King Unique
titán

Az nem maradt le, hogy te sima upgrade helyett 32 —► 64 bit upgrade-et akarsz? :))

Az előbbivel kapcsolatban lásd a How to Upgrade to Windows 10 leírást.
Az utóbbit meg sehogy, max. a felhasználói profilt, mappát így.
A új licenc, termékkulcs meg nem világos miért kérdés egyáltalán, az előbbieknek a WIndows 10 aktivált állapotához és annak megtartásához semmi köze, nem történik hardvermódosítás, nem lesz másik Windows 10-kiadás telepítve, stb. :F

(#131049) tothjozsi96 válasza King Unique (#131048) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Esetleg erre vélemény, #131016?

(#131050) King Unique válasza tothjozsi96 (#131049) üzenetére


King Unique
titán

Először meg kell próbálni az újraaktiválást a már többször említett módon, vagy ha más nem megy, akkor telefonos automatán keresztül. Ha egyik sem megy és ilyen pár ezres MAK termékkulcsod van, ami ugye nem éppen legális home usernek, akkor nem feltétlen kellene ezt a Microsoft ügyfélszolgálatnál reklámozni. :B Meg ez esetben max. azt mondják amit másnak, vedd fel a kapcsolatot azzal a bolttal/eladóval, ahol/akitől vetted, aztán majd ott intézik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.