Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
Bocsi kicsit off lesz.
ebbe a csoportba hátha tud valaki segíteni :D
szóval van egy Kingston 32Gb-s pendrivém ami egyik napról a másikra írásvédett lett nem lehet leformázni.
ma már nem is jelenik meg a saját gépben viszont mikor rádugom a gép érzékeli.
valaki tud ötletet hogy menthetném meg ?
előre is köszi nektek :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#54402) lck válasza Cry0 (#54401) üzenetére


lck
senior tag

Megpróbálhatod leformázni HDD Low Level Format Tool -tal. Ha nem megy akkor kuka.

(#54403) raidx válasza makoss (#54400) üzenetére


raidx
őstag

Kodek pakk már a héthez sem kellett! Flashplajer kelleni fog. Használj MPC-HC-t vagy Potplayert lejátszónak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54404) Cry0 válasza lck (#54402) üzenetére


Cry0
őstag

végső esetre garancia van rá :)
de jobb lenne ha itthon meg tudnám csinálni

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#54405) movax válasza VGYke (#54380) üzenetére


movax
őstag

Ne foglalkozz vele, nem szükséges. Én is felgyömöszöltem valahogy, de jött is le, mert befosott tőle a win10.

(#54406) tordaitibi válasza makoss (#54400) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én speciel az életbe nem kodekpakkoztam, xp alatt se.
Amit nem eszik meg a gyári (derohadtul fapados..) lejátszó, az zömmel a régebbi formátumok, meg a nagyon speciális.
Mindig is külső mediaplayert használtam, vlc, mplayer smplayer, és ezek hozzák magukkal a codeceket.
Flash player frissül, valamint a Chrome származékokba benne is van alapból.

Az általad használt programokhoz nem tudok mit hozzáfűzni, ami kell, használod, azt tedd fel.

Fontosabb driverek (vga és társai) a w10-be önellátóak, maguktól települnek-frissülnek, ha meg valami egzotikus hardvered van, akkor ahhoz szokott járni a saját drivere.

(#54407) Chosen válasza VoidXs (#54390) üzenetére


Chosen
addikt

Megpróbálom, köszi! :R

(#54408) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok, külföldi rokonom w7-es laptopja nálam lesz pár nap múlva karbantartás céljából (semmit nem ért kb a gépekhez). Lehetséges még az ingyen upgrade vagy már nincsen ilyen? Ha van is félve vágnék mondjuk bele, nem lesz oké a frissítés megnézhetem magam a nem induló laptoppal...

(#54409) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, sikerült dokumentálnom az USB hibát:

Első kép, eltávolítás előtt.
[kép]

Második, eltávolítás után. Itt már jelzi a hibát az eszközkezelő.
[kép]

És a hiba leírása.
[kép]

A driverek Microsofttól származnak, 2006-os dátumúak (vagyis saccperkábé a Wista óta változatlanok).

(#54410) CirrMee válasza vlevi (#54409) üzenetére


CirrMee
addikt

Hol a hiba?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54411) prannk


prannk
őstag

HAli. Sehogyse tudom aktiválni a win 10 et. KMS minden szart telepíteni akar. nem tudom megnyitni. a parancssoros aktiválás meg hibát ír..

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#54412) CirrMee


CirrMee
addikt

Popcorn bekészít... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54413) Fred23


Fred23
nagyúr

Alap hibát követtem el, de gyorsan megoldottam: 4GB RAM-os gépre telepítettem Win10-et, elsőre kiírta, hogy nincs elég memória a RAMDISK számára; nézek nagyot, mi lehet a bibi, telepítő mérete talán 3,7GB -majd BIOS-ba belép, és IGP-nek szánt memória visszaállítása 1GB-ról 32MB-ra. :DD

(#54414) odrif válasza cigam (#54358) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem a Vostro3300-n valamiért nem megy a touch pad jobb oldalán elhelyezett görgő.
Sok drivert kipróbáltam pedig.

20 éve a Prohardveren

(#54415) vlevi válasza CirrMee (#54410) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ott, hogy amikor szabályosan leállitom, akkor az eszközkezelőben azonnal hibaslesz az eszköz. Ha ezután kihúzom, és újra visszadugom, akkor semmi nem történik. Nincs hibaüzenet, vagy pittyegés, csörömp. Semmi. Mintha be sem dugtam volna. Másik usb portra dugva jó, egészen addig, míg onnan is ki nem veszem. Aztán már oda sem tudom visszadugni.

(#54416) TRob1 válasza vlevi (#54415) üzenetére


TRob1
veterán

Ez mindenki másnál is így működik, ugyanezekkel a "mozzanatokkal" amik a képeiden láthatók.

Egy "apró" kivételtől eltekintve: visszadugás után ugyanúgy működik az eszköz ahogy először.

¤ R'n'R ¤

(#54417) jokerone válasza szotadi (#54399) üzenetére


jokerone
tag

Éééés, működik.. :C :C :C nagyon köszi, már kezdtem feladni!

Üdv:
Laci

(#54418) spm


spm
tag

Sziasztok!

Páromnak vettünk egy új Linuxos laptop-ot. A tárhely egy 128Gb-os SSD. Win10-et telepítenék és két partíciót szeretnék csinálni. Technikailag menni fog a dolog, de nem tudom hogy osszam meg a helyet, pontosabban nem tudom mekkora az ajánlott hely a windows-nak. 20Gb elég?

(#54419) vlevi válasza spm (#54418) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja. 120. Annyi elég.
Nem viccelek, a huszgigara már az első telepites sem megy fel, azthiszem.
És a windows nagyon gyorsan hízik, nekem a 2 éves telepítés, asztali pcc-n, 40giga hely van a 120-as ssd-n úgy, hogy a nagyobb dolgok (játékok, miegymás) egy hdd-re mennek, nem a c-re.
Ha a párod gépe lesz, és nem akarod állandóan takaritgatniy meg rendberakni,, és helyet csinálni a C-n akkor a 120 gigát meghagyod egyben. Ha esetleg van optikai meghajtó a gépben, azt én kivenném, és egy bépítőkerettel odaraknék egy 500-as winyót. Vagy nagyobbat, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#54420) VoidXs válasza spm (#54418) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem 50 giga a rendszerpartíció, ha semmit nem rakok rá, csak Win 10 + minden update + driverek + böngésző + másfél év szemete, Ccleanerrel rendszeresen karbantartva.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54421) Popes válasza spm (#54418) üzenetére


Popes
őstag

Nagyban függ attól hogy milyen programokat telepítesz majd rá, viszont az nagyon valószínű hogy 20Gb-al hamar gondban leszel.

Nálam így néz ki most a 120-as SSD.(ebből 64 giga a BF4, más játék nincs)

Deus ex machina

(#54422) King Unique válasza vlevi (#54409) üzenetére


King Unique
titán

Amikor leválasztom, akkor nálam is ilyen. Viszont miután kihúzom a pendrive-ot, akkor automatikusan frissül a lista és eltűnik a sárga felkiáltójeles bejegyzés. Illetve amikor visszadugom, akkor ismét frissül és az első screenshoton lévő állapot lesz + a pendrive megfelelően működik. Amúgy nálam is ugyanilyen alaplapi vezérlő van azon a gépen, amin próbáltam. A screenshoton egyébként egy USB 3.0-s külső ház van, de attól még a pendrive úgy működik, ahogy az előbb leírtam.

Tehát nálad nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

(#54423) CirrMee válasza vlevi (#54415) üzenetére


CirrMee
addikt

USB szelektív felfüggesztés beállítás az energiagazdálkodós résznél le van tiltva? (& USB huboknál az eszközkezelőben ki van kapcsolva, hogy "energiát takaríthasson meg?)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54424) spm


spm
tag

Kösz az útbaigazítást, a 20Gb-ot így én is szűkösnek érzem már picit. ;)
Sok dolog ugyanakkor nem menne rá a Win10 mellé: Chrome, Excel, Word + egy két apróság.
Saját asztali gépemen jóval több program van és így is 28Gb jelenleg a foglalt terület (kb. fél éves Win10).

(#54425) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Van két HDD-m, az egyik 1Terrás a másik 2. Tehát, nem tudom Raidba kötni őket és nem is szeretném.
Viszont van egy mappa ( családi képek, stb.) Amit szeretnék ha valós időben biztonsági mentene. Létezik ilyen vagy csak manuális módban? :R
Remélem jó helyre tettem a kérdést, HDD részben nem találtam ilyet.,

A ,,tárolóeszközök"nél próbáltam de ott nem sikerült létrehoznia.

(#54426) makoss válasza raidx (#54403) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
Sajnos kodek pack muszáj volt, nem emlékszem már mire, de kellett.
Annak örülnék, ha minnél kevesebb ilyen "szemét" kellene hozzá, ami netán lassíthatja a gépet.
CC Leanerrel mi a helyzet? Jó ha van? SSD-t használok rendszer alá.
Néha le szoktam futtatni a win7-en.
A Potplayer miben másabb mint a KMPLayer?
Van már magyar verziós belőle? :R

(#54406) tordaitibi: Köszi az infót! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#54427) Döglött Róka válasza VoidXs (#54420) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez egy régi, ma mar abszolút hibás gyakorlat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#54428) DS39 válasza Döglött Róka (#54427) üzenetére


DS39
nagyúr

Miért? Szerintem kb jól írta le a lényeget.
Mondjuk én minden programot a C-re pakolok, kivéve a játékokat. (Nem használok túl sok progit, belefér simán az 50 gigába.)

[ Szerkesztve ]

(#54429) raidx válasza makoss (#54426) üzenetére


raidx
őstag

A KM fejlesztése megszünt. Helyette a potplayert fejlesztik. Mind két javasolt lejátszó tud magyarul és mindent lejátszik. a Potplayer még a 3 d-t is.Nem kell hozzá semmi pakk. minden bevan építve a lejátszókba.
Ha proci erőből kell lejátszani a filmet abba az MPC-HC jobb egy kicsit.

CClener megy a tizesen is. Én használom néha.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54430) vlevi válasza CirrMee (#54423) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt este megnézem, köszi!

(#54431) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

nem biztos hogy jó helyen kérdezem, de vinyón van egy mappa, amit nem tudok törölni, valami program rakta oda, de nem tudom milyen program, valami squid a neve, meg exe fájl is squid, de ha megnyitom csak felugrik egy cmd ablak azt csókolom , szóval erre van ötletetek hogy tudnám kideríteni? vagy egyszerűen letörölni?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#54432) tordaitibi válasza mokus1 (#54425) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

FreeFileSync tud ha nem is realtime, de beállíthatóan akár 10-20 másodperces szinkront is. Nagyon jó progi, évek óta használom. Indítható parancssorosan a háttérbe, batch fájlból paraméterezve stb., a feladatütemezővel kombinálva nincs az a szinkronizációs feladat amit ne tudnál megvalósítani.
Én a portable változatát használom, így a rendszerbe semmit nem szemetel.

Másik megoldás, használd a felhőalapú Mega tárhelyet, annak is jó a beállíthatósága, tud szelektív, könyvtárakra megadható szinkront, ez abszolút realtime ha van neted éppen, ha nincs akkor elintézi amikor netelérést kap.
50 giga talán elég.

(#54433) tordaitibi válasza raidx (#54429) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha már mediaplayer téma, és kicsit amúgy is offba tartunk,
SMPlayer fórumot tud valaki, ami pörög is kicsit, nem 3 hónapos az utolsó hsz?

(#54434) DS39


DS39
nagyúr

Ezt hogy lehet kikapcsolni?

Rákattintottam tegnap az intézőben onedrive ikonra, akkor elindult, de be van állítva hogy ne induljon automatikusan, de ezt az ablakot kb óránként előhozza, utána még a programból is ki kell lépjek, a tálca ikonnál.

(#54435) makoss válasza raidx (#54429) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#54436) prabhu válasza Orgi (#54408) üzenetére


prabhu
senior tag

Többen is írták, hogy megy még nekik, bár inkább tiszta telepítés lenne a jó, a 7-es kódjával.

(#54437) prabhu válasza DS39 (#54434) üzenetére


prabhu
senior tag

Uninstall? Amúgy azt hiszem a feladatütemezőbe is berakja magát.

(#54438) DS39 válasza prabhu (#54437) üzenetére


DS39
nagyúr

valóban a kis mocsok, fájl műveletre jött elő, az volt az ütemezett feladat.
amúgy nem gondoltam hogy lehet törölni, mivel gyári de, unistallálta elvileg.
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54439) Orgi válasza prabhu (#54436) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm, csak pár órát lesz nálam a gép, utána megy is vissza külföldre, ha vmi nem sikerülne a frissítéssel lenyakaznának, szóval közben végig gondoltam és inkább nem piszkálom...

(#54440) cigam válasza bandi0000 (#54431) üzenetére


cigam
félisten

Na de mit ír, miért nem tudja törölni? Azért mert nincs hozzá jogod, vagy azért mert meg van nyitva (éppen fut az adott program)?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54441) TBMC válasza qqcqqc (#54385) üzenetére


TBMC
addikt

A foxit reader bevállt neki, nagyon szépen köszöni! :R

markbellus.hu 

(#54442) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a Win10 nem tud autómatikusan csatlakozni bekapcsolást követően az ADSL modemhez? Meg kell nyitni a hálózati beállításokat, és ott kattintgatni... Nem arról a 10 másodpercről van szó, de ha van lehetőség, hogy megtegye magától, akkor jobb lenne úgy.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#54443) vlevi válasza CirrMee (#54423) üzenetére


vlevi
nagyúr

Közben rájöttem, hogy nincs beállitva semmi ilyesmi. Vagyis gyári értéken van, ugyanis nulláról telepitettem egy windowst kulon meghajtora, és azon is ezt csinálja.

(#54444) prabhu válasza Játékos (#54442) üzenetére


prabhu
senior tag

PPPoE betárcsázáshoz csinálni kell egy batch fájl-t és azt berakni indítópultba. "Rasdial kapcsolatnév felhasználónév jelszó" legyen a tartalom.

(#54445) Játékos válasza prabhu (#54444) üzenetére


Játékos
addikt

Kipróbálom, köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#54446) peeterson


peeterson
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi problémával szembesültem, igaz már régebben is belefutottam más gépnél, de nem emlékszem hogyan sikerült megoldani.
Szóval: Adott egy új Acer e5 gép, és egy céges tiszta LTSB-s Win 10 Enterprise. (Közben ahogy írom jön a gyanú hogy az LTSB miatt olyan puritán mint gondolom?) A gond hogy nincs Play Store, gyári képmegjelenítő, Start menüben naptár, időjárás "csempe", és még sorolhatnám. Egyszóval elég hiányos. Hogy tudnám rávarázsolni a lemaradt dolgokat? Próbálkoztam frissítéssel, de nem segít.
Előre is köszönöm!
Bocs ha már volt kérdés, de nem nagyon volt időm, erőm visszaolvasni több1000 hozzászólást. :)

Dudi

(#54447) TRob1


TRob1
veterán

"Végre" van nálam is valami hiba az egyik gépen (asztali)! Már azt hittem hogy kivétel leszek. :D Néha mikor alvóba kapcsolnám (mindig ezt teszem, minden nap), elmegy a kép a monitorról a szokásos módon, vinyó jelző led meg csak világít és megy a gép. Kb. míg ki nem kapcsolom kézzel.

Szerintetek ezt lehet vhol vmi fájlba látni hogy mi történhet ilyenkor? :F

¤ R'n'R ¤

(#54448) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy mikor elindítom a gépet, és belép a rendszerbe, egy olyan hibaüzenetet kapok, hogy a "Ismeretlen USB-eszköz". Hozzá drivert nem talál, de eltűnik a ikon a tálcsáról. Az eszközkezelőben megtalálom, a tulajdonságokban a "Port_#0012.Hub_#0001" helyen van és a leírásban ezt írja:

"A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

A request for the USB device descriptor failed."

Utolsó esemény a eszközzel 2016.12.31-én tötént, egyidőben "Eszköz konfigurálva" és "az eszköz nincs bekapcsolva".

Már minden kihúztam és visszadugtam, csak egér, billentyű (per pillanat PS/2 port), nyomtató, és USB-s fejhallgató van a gépben.

És a hibaüzenet nem rég, kb. másfél hete jött elő.

Szedjem ízekre a gépet, hátha valami meglazult? Vagy leglább kitudom valahogy iktatni, hogy folyton előjöjjön a hibaüzenet?

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#54449) Воланд válasza peeterson (#54446) üzenetére


Воланд
titán

LTSB-ben direkt nincsenek modern appok. Meg lehet próbálni kézzel belehekkelni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54450) DS39 válasza TRob1 (#54447) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyet nekem is csinált, aztán rájöttem hogy megy a torrent, ami blokkolja ezt a funkciót :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.