Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153001) qqcqqc válasza Petrónius (#153000) üzenetére


qqcqqc
őstag

A roaming bekapcsolva, de bekapcsoltad-e az adatforgalom engedélyezését a roaming alatt?

(#153002) Petrónius válasza qqcqqc (#153001) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt hol tudom megcsinálni? Nem találok még hasonló opciót sem.

(#153003) R3nts válasza VGYke (#152989) üzenetére


R3nts
senior tag

Én. A rendszer egy particionálatlan 500GB-os NVMe SSD-n van, Win10 22H2. A szóban forgó frissítés ma reggel települt (volna) automatikusan, újraindítás után sikertelen frissítést írt ki a rendszer.

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#153004) Geth válasza kezo0 (#152998) üzenetére


Geth
addikt

Toppantottál is mellé? :DDD
a reagens /info parancsra azt írja, hogy ilyen parancs márpedig nincs is.
Ilyen tényleg nincs, de van helyette reagentc.exe

Ahogy nézem a magyar cikkben több helyen különbözően van elírva.
Lehet nem csetdzsípítível kellene fordítani, az eredeti angol változatban természetesen helyesen szerepelnek a parancsok.

(#153005) kezo0 válasza Geth (#153004) üzenetére


kezo0
addikt

Hát ez szuper, köszi, akkor majd megnézem a paranccsal is. Bár az az igazság, hogy utána még eléggé rémisztően sok lépés van hátra… (Lehet, hogy a 6-7.-nél már toppantani is fogok!)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#153006) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! Be szeretném röffenteni tutira a windows 10 update-nek azt a fícsörét, ami az otthoni gépek között megosztja a jó nagy husi frissítésfájlokat.

EZT már megléptem,

Kérdés: kell-e még hozzá (értelemszerűen minden gépen) EZ is("Settings"/"Network & Internet"/"Ethernet" )?

Illetve mi a legtakarékosabb megoldás? Egy gépet teljesen frissítek, a többi addig vár majd ha gép1 elkészült, bekapcsolva hagyom és ő kiszolgálja a többieket, vagy egyszerre zavarom fel mind a 4et a netre?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#153007) Cs1csó válasza t72killer (#153006) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez a legjobb, hogy az egyiket lefrissíted aztán restart majd beföffented a többi gépet, egyszerre vagy egymás után az nwm tudom számit e tehát egy időben több gépet is frissít.

(#153008) Geth válasza kezo0 (#153005) üzenetére


Geth
addikt

Ne ijedj meg tőle, ez a rémület a 2 mobilkijelzőnyi szövegtől szerintem csak egy generációs betegség.

[ Szerkesztve ]

(#153009) tibaimp válasza VGYke (#152989) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Most futottam én is bele! Most olvasom vissza a hsz-eket, erre tessék...fasza.
Ez volt nálam:

El se indult a letöltés/telepítés, egyből ez:

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#153010) Cs1csó válasza tibaimp (#153009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Másodjára felment. Abból hogy milyen gyorsan jön hozzá majd javítás le lehet szűrni mennyire "veszélyes" hiba ez. Szerintem nem inkább zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#153011) tibaimp válasza Cs1csó (#153010) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Próbáltam többször is egymás után, nekem nem, de még akkor próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#153012) Cs1csó válasza tibaimp (#153011) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem felment (a többi feltelepült csináltam egy gép restartot majd kattintottam az "újra" opcióra és simán feltelelpült)

(#153013) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy jól működő un. "Thin" verziót?
Egy régi Compaq CQ58 gépre kellene egy rendszert telepíteni.
Van benne egy kemény AMD E1-1200 proci. Igaz van mellette 4GB ram, meg most kap egy SSD-t.
Semmi extra igény, egy idős embeke gépe. Net, YT, FB, fotó filmnézés.
Ezzel a Thin PC verzióval szemezgetek.
De hátha tudtok ajánlani valami használhatóbbat. Linux nem kell.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#153014) norba69 válasza kezo0 (#153005) üzenetére


norba69
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#153015) Lenry válasza embe (#153013) üzenetére


Lenry
félisten

én Tiny10-t raktam fel legutóbb erre a hulladékra, miután sikerült telepíteni, nem volt vele gondom, és tényleg meglepően gördülékenyen működött

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#153016) embe válasza Lenry (#153015) üzenetére


embe
nagyúr

Meglesem. Köszi!
Úgy látom angol nyelvű. Magyar nyelvi csomagot lehet hozzá telepíteni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#153017) Lenry válasza embe (#153016) üzenetére


Lenry
félisten

persze, telepítés után a Gépházban simán hozzá tudod adni a magyar nyelvi csomagot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#153018) embe válasza Lenry (#153017) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
A közvetlen letöltésre 13 órát ír :Y , torrentben meg a teljes csomagot szedi le. De legalább jön. Na majd meglesem hátha eltalálom melyik a legfrissebb 32 bites verzió.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#153019) Teodor52


Teodor52
senior tag

KB5034441 frissítésnél a 0x80070643-val lehet netezni tovabbra, mert én is belefutottam?

(#153020) tibaimp válasza Teodor52 (#153019) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én netezek simán!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#153021) Teodor52 válasza tibaimp (#153020) üzenetére


Teodor52
senior tag

Amúgy ez a biztonsági frissítés minek a frissítése defender?

(#153022) tibaimp válasza Teodor52 (#153021) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Őszintén, nem tudom :B . Én is csak most szembesültem vele.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#153023) Geth válasza Teodor52 (#153019) üzenetére


Geth
addikt

Így néztem utána:
gugli -> KB5034441 -> (nálam) első találat (ms oldala)
Ez alapján ez a Windows Recovery Environmentet (helyreállítási környezet) frissíti.
Ez egy biztonsági frissítés, a cikkben található CVE cikk szerint fizikai hozzáféréssel a csak TPM-el védett BitLocker titkosítás megkerülhető, ezt javították.
Desktop gép esetén javaslom legalább a bejárati ajtó zárását, laptop esetén legalább TPM+PIN védelmet, netezni lehet nyugodtan.
(A KB cikkben a konkrét hibaüzenetet is említik, túl kicsire méretezett Recovery partíció miatt nem tudta frissíteni annak tartalmát, majd linkelték ennek korrekciójához szükséges lépések leírását.)

(#153024) Teodor52 válasza Geth (#153023) üzenetére


Teodor52
senior tag

torrent is mehet? :B

[ Szerkesztve ]

(#153025) Geth válasza Teodor52 (#153024) üzenetére


Geth
addikt

Netezés/torrentezés/multiplayer pasziánsz, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#153026) Teodor52 válasza Geth (#153025) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszönöm a gyors válasz.

(#153027) tibaimp válasza Geth (#153023) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"túl kicsire méretezett Recovery partíció miatt nem tudta frissíteni annak tartalmát" -- pedig ezt a Win magának csinálta, én nem nyúltam semmihez, akkor meg hogy...tipikus Win....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#153028) Geth válasza tibaimp (#153027) üzenetére


Geth
addikt

Az idők folyamán változott az ajánlott mérete, sőt az indexe is.
Gondolom a migrációt nem tudták megírni minden létező csillagegyüttállásra (pl. további partíciók, nincs hely shrinkelni, stb.), előfordul.
Én inkább tipikus IT szituációként tekintek erre is (de megyek is vissza egy elbaltázott linux telepítést megkalapálni. Tipikus linux... :))

(#153029) tibaimp válasza Geth (#153028) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#153030) R3nts válasza tibaimp (#153027) üzenetére


R3nts
senior tag

Viszont a hiba felléptekor a user által kézzel megadott recovery partíció méretének növelése SEM orvosolta sok esetben a hibát - ez szintén benne van az angol nyelvű találatokban... szóval én úgy hagytam, és megvárom a hiba javítását a MS-tól. Nekem másodjára sem ment fel amúgy...

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#153031) azka79 válasza R3nts (#153030) üzenetére


azka79
aktív tag

Nekem is ezt a hibát dobja. Lamer egy banda ez az MS.

(#153032) movax válasza Geth (#153028) üzenetére


movax
őstag

Hát ja, csak ezt a megoldást így kiadni a tömegeknek azért elég gáz.

(#153033) tibaimp válasza R3nts (#153030) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, ez lesz, nem kell vele foglalkozni, majd kijavítják, mert így nem hagyhatják.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#153034) Geth válasza movax (#153032) üzenetére


Geth
addikt

Egyetértünk, szerencsére nem történt katasztrófa, nálam meg egyik rendszer se érintett.

(#153035) embe válasza Lenry (#153017) üzenetére


embe
nagyúr

Felment, megcsináltam a végleges állapotot...de lassú nagyon ez a gép vele. Na még meglesem a ThinPC-vel.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#153036) ledgeri válasza qqcqqc (#152997) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#153037) Abrion


Abrion
senior tag

valaki írjon majd rám ha ez az update telepíthetővé válik.

(#153038) Cs1csó válasza Abrion (#153037) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD nálam második nekifutásra felment

(#153039) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Lenne egy beragadó bill. (shift) problémám.
Eszerint ki van kapcsolva, ennek ellenére mégis ledob néha a játék tálcára, ötszöri shift nyomkodás után.
Mit nem csinálhatok jól?

Köszönöm.

Malaka!

(#153040) Cs1csó válasza spleenszuru (#153039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ezen a két dolgon már túl vagy?
1. másik billenytyűzettel is kipróbálni (lehet bill gond)
2. másik usb portba dugblva tesztelni

(#153041) kezo0 válasza Geth (#153008) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk nem tudom, szerinted melyik generációhoz tartozom, de szerintem inkább tartózkodjunk az efféle általánosításoktól, és ha lehet, maradjunk szorosan a tárgynál. Már ha képes vagy anélkül is segítséget nyújtani, hogy minden válaszodban egyben be is szólogatnál egy kicsit annak, akinek segíteni szándékozol. Ha menni fog, folytathatjuk. ;)

Nem a sok szöveggel van bajom, hanem azzal, hogy egy elcseszett update-re maga a MS egy ennyi lépésből álló, parancssoros varázslást ad ki megoldásként, miközben nálam sokkal kevésbé hozzáértő felhasználóknál is jelentkezett ez a hiba. Elég egy rossz partíció-sorszámot megadni tévedésből, és hussss... akár az egész rendszer (de még akár saját adatok is) mehet(nek) a levesbe, ha valaki egy kicsit figyelmetlen.

Azt hiszem, említettem, hogy nálam eleve nincs helyreállítási partíció - aminek a meglétét pedig eleve feltételezi a megoldás leírása. Arról ugyanis egy szót sem írnak, hogy mi van, ha valakinél nincs ilyen partíció.
Én azért tettem egy próbát, és minden olyan pontot, ahol a meglévő Win RE partícióval kell valamit csinálni (jelesül deaktiválni, majd törölni), figyelmen kívül hagytam, és csak a Windows rendszerpartíció zsugorítására és egy új helyreállítási partíció létrehozására vonatkozóakat követtem. Így - a leírásnak megfelelően - sikeresen létre is hoztam a lemez végén egy 250 megás "Windows RE tools" névre keresztelt partíciót, de a legutolsó lépésnél a reagentc /enable parancs természetesen "The Windows RE image was not found."-ot dob válaszul, szóval az egész vesződség hiábavaló volt: ha eleve nincs Win RE partíció, akkor azt nem lehet csak úgy visszapótolni azzal, hogy manuálisan újra létrehozod...
A Google első találata szerint: "If the recovery partition is completely missing, you must reinstall the OS and let it create the partition. There is no way to do it manually." - hát nagyon szépen köszönöm, azt most inkább kihagynám.
Két asztali PC-vel (egyiken Win 10, másikon Win 11) és egy notebookkal (Win 10) van dolgom rendszeresen, egyiken sincs Win RE partíció, és évek óta mennek gond nélkül. Macrium Reflect Free-vel végzek mentéseket.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#153042) Zoz válasza kezo0 (#153041) üzenetére


Zoz
őstag

"A Google első találata szerint: "If the recovery partition is completely missing, you must reinstall the OS and let it create the partition. There is no way to do it manually." - hát nagyon szépen köszönöm, azt most inkább kihagynám.'
Ilyen elcseszett telepítések rendbehozására szerintem a legegyszerűbb módszer: feldobni egy másik SSD-re egy friss telepítést, majd a régi rendszer C-jét átklónozni az új telepítés C-jére. Csak a C-t, a többi apró partíció marad az új telepítésből.
Utána az összelegózott rendszer mehet vissza az eredeti SSD-re.
(Ez a módszer akkor is jól jön, amikor Legacy-UEFI áttérésnél az MBR2GPT hibát dob.)

(#153043) adika4444 válasza etomcat (#152987) üzenetére


adika4444
addikt

A környezetemben kb. mindenki érintett, aki még Windows 10-en van...

üdv, adika4444

(#153044) Maelephant válasza Abrion (#153037) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nálam sem sikerült tegnap, két kísérlet után is hibát jelez.

(#153045) szimcsi


szimcsi
senior tag

KB5034441 : 0x80070643 hibakódról itt a topikban olvastam csak, tehát észre sem vettem volna, hogy van valami hiba, bár a Windows Update settingsem-ben én is megtaláltam, hogy listázza hibának.
Egyébként ez miben okoz hátrányt? Főleg, hogy nem is tudtam róla, hogy hiba történt frissítés után.

XP

(#153046) Csupingo válasza szimcsi (#153045) üzenetére


Csupingo
veterán

Geth válasza.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#153047) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nekem most ezt dobja:

Hiába nyomok Újra-t persze.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#153048) szimcsi válasza Csupingo (#153046) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszi!
Mondjuk lehet, hogy lesz megint vmi update? a windows explorerem kezd megint sok memóriát használni, nem tudom normális e, de azt vettem észre olyankor szokta, ha update van a közelben.

XP

(#153049) kezo0 válasza Zoz (#153042) üzenetére


kezo0
addikt

Ez nem tűnik rossz ötletnek, csak az a baj, hogy a recovery partíció szándékosan lett törölve annak idején. Megoldás volt egy problémára.
A Samsung SSD-khez van ugyanis egy Magician nevű szoftver, ami optimalizálja az SSD-ik működését. A full performance módhoz over provisioning-ként lecsíp a lemez végéről kb. 10%-nyi területet, amit aztán az oprendszer nem tud használni. Viszont ha a lemez végén ott egy kis Windows helyreállítási partíció, akkor nem lehet bekapcsolni a Magicianben az over provisioning opciót, minek következtében az SSD sem tudja teljesen kifutni magát, mert nem megy a full performance mode sem. Amikor ez a probléma jelentkezett pár éve, a Samsung saját tech fórumán írták megoldásként a recovery partíció törlését, mondván, a Windows nem fogja hiányolni ezt a partíciót.
Így is lett, valóban nem hiányzott – egészen mostanáig…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#153050) Geth válasza kezo0 (#153041) üzenetére


Geth
addikt

Semmilyen beszólás nem volt, ha magadra vetted, akkor bocsánat, legközelebb csak simán ugord át.

Szerintem megoldható utólag is a recovery létrehozása, csak el kell játszani azt, amit a telepítő is csinál:

Kell a disk végén egy kellően nagy, üres partíció (EFI esetén {de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac} típusú), NTFS filerendszerrel és hozzárendelt betűjellel (továbbiakban R:) . A kellően nagy nem tudom mekkora, amikor utoljára néztem, akkor 650 MB-ot hoztam létre, de ennél nagyobb se árthat (simán lehet a 650 MB is kevés jelenleg). Ez meglévő rendszeren is megoldható, én nem csináltam még ilyet, de vannak itt nagy partícionáló mágus kollégák, Te is megoldottad, bár a szumma 250 MB az biztosan nem elég.

Kell egy winre.wim, azaz maga a recovery image. Ez is elkészíthető utólag (macerás), illetve kicsomagolható egy (friss) telepítő install.wim-jéből (Windows\System32\Recovery\winre.wim).
Ezt a wim-et ki kell másolni az üres, erre a célre létrehozott recovery partíciónak a Recovery\WindowsRE alkönyvtárába.

Adminként:
reagentc.exe /setreimage /path R:\Recovery\WindowsRE
Elvileg ez beregisztrálja be az új recovery-t, és beállítja, hogy melyik Windows telepítésre mutasson (értelemszerűen a meglévőre), majd újra kell indítani a rendszert.

Ez után lehet ellenőrizni, hogy kicsomagolta-e a winre.wim-et, illetve be lehet állítani a partícióra a helyes GPT attribútumokat, hogy rejtett legyen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.