Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) Panthera válasza King Unique (#114000) üzenetére


Panthera
őstag

Szerintem jó lesz most már, köszönöm a segítségedet.

(#114002) zsid


zsid
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám merült fel, hogy lefutott a win update ( engem ez kísért bakker... ) és azóta nem reagál a start gombra és start menüm sincs. Vagyis van, csak rányomsz és semmi.

Ha fényképet akarok megnyitni az alapértelmezett "fényképek" programmal akkor minden képre "Fájlrendszer hiba (-2144927436)" üzenetet dob, de a fájlrendszernek semmi baja, minden egyéb program megnyitja a képeket...

Valakinek lenne esetleg valami ötlete merre induljak el ezekkel kapcsolatban?

Köszi!

<tRucKdriFteR>

(#114003) arcitec


arcitec
addikt

Az mitől lehet,hogy ma újraindítom a gépet - Gigga Z390 - win10 és nem bootol. Bal felső sarokban villog a kurzor. Újraindításkor F12 bios boot menü és itt van egy - Windows Boot - menu. Arról indítva betölt és megy ahogy kell. Nem értem a jelenséget.. Mi ment félre? :U
Nem ez lehet a gond ?: [link]
Ugyanis pár napon belül kiderült, hogy a segítő szándékkal kiadott update burlesque filmekbe illő káoszt okozott, nyomában indítási gondokkal, váratlan rendszerösszeomlásokkal. Ha ez nem lett volna elég, ezek után még a kereső sem lett 100%-os.
Pont tegnap este olvastam ..

[ Szerkesztve ]

(#114004) Sys85


Sys85
veterán

Ha a gépemen eredeti win10 pro fut,alaplaphoz rendelt kulccsal,akkor azzal visszatudnék menni win 8.1-re?
Tehát downgrade esetén érvényes maradna a jelenlegi kulcs,vagy 8.1-hez külön kulcsot kéne vennem?

(#114005) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!

Pár alkalmazás nem indul el, (Diktafon,Fényképek,Óra,Időjárás,Paint3D).
Kezdőképernyő bejön, majd eltűnik az indított program. A Paint3d-nél már olvasgattam külföldi oldalakat, hogy telepítsem újra az alkalmazást, de nem segített. A többi el nem indulása is fura.
Ötlet?

(#114006) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Van most az EMAG-on egy win 10 ajánlat 35000 ft-ről 1610 ft-ra leárazva.
[link]
Ezt meg szabad venni?
Milyen hátulütői lehetnek?
Miért van ennyire leárazva?
Használt?
"Bepenészedett" nekik?
És ezt ha megveszi valaki, kap egy letöltőlinket meg egy kódot mondjuk emailben?
Lécci segítsetek, mert gyanúsan olcsó.
Lehet, hogy használt?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#114007) arcitec válasza arcitec (#114003) üzenetére


arcitec
addikt

Megoldódott a probléma, fel volt csatlakoztatva usb-re egy eszköz (töltésre) és UEFI - Flash drive-nak nézte. :U

(#114008) mpo válasza Weareus (#114006) üzenetére


mpo
veterán

Nem Emag, hanem a piactéren más cég forgalmazza.
Gördíts lejjebb és ott a többi licence forgalmazó.

Ha érted, akkor már elavult.

(#114009) Weareus


Weareus
addikt

Ok, de meg szabad venni?
Nem lehet megszívni vele?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#114010) mpo válasza Weareus (#114009) üzenetére


mpo
veterán

Visszaolvasol kicsit ( a végét), megoszlanak a vélemények.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#114011) arcitec válasza Weareus (#114009) üzenetére


arcitec
addikt

Láthatod ott alul a véleményeket, azok alapján nem vennék. Van akinek jó és van akinek nem.
Állítólag létezik olyan eladás,hogy a már korábban eladott és leadott már nem használt licencet ismét így már olcsón áruba küldik. Gondolom lehet ez pl olyan,hogy visszavisznek egy elhasznált laptopot amire eredendően fel volt rakva. A laptop megy a bontóba a licence meg áruba. Próba cseresznye legfeljebb elbukod az 1600 pengőt... ;)

(#114012) TRob1 válasza Weareus (#114009) üzenetére


TRob1
veterán

Ha az nagy szívásnak számít hogy egyszer talán esetleg majd valamikor x hónap/év múlva esetleg elbukhatsz 1610Ft-ot, akkor igen, meg lehet szívni vele. Amúgy nem.

¤ R'n'R ¤

(#114013) Lauda válasza arcitec (#114011) üzenetére


Lauda
félisten

Az euban ez egy teljesen legális továbbértékesítési módja a használt szoftvernek.

(#114014) Lauda válasza Weareus (#114006) üzenetére


Lauda
félisten

https://software-codes.com/collections/operating-system/products/windows-10-pro

3,15 euro a retail kód. Ha nem azt küldenek (előfordul), akkor reklamáld meg és küldenek helyette retailt. Lehet, hogy win7-est, de tök mindegy neked otthonra.

(#114015) mpo válasza TRob1 (#114012) üzenetére


mpo
veterán

hogy egyszer talán esetleg majd valamikor
Ha vége lesz a Windows 8 támogatásnak, akkor biztosan.

Ha érted, akkor már elavult.

(#114016) Geth válasza Lauda (#114013) üzenetére


Geth
addikt

Mármint ha nem ugyanazt a MAK kulcsot adják el többször.

(#114017) Lauda válasza Geth (#114016) üzenetére


Lauda
félisten

a már korábban eladott és leadott már nem használt licencet ismét így már olcsón áruba küldik.

Erről volt szó. Ez legális.

[ Szerkesztve ]

(#114018) arcitec válasza Lauda (#114017) üzenetére


arcitec
addikt

De azt is vedd figyelembe, hogy az 1 dolog , hogy legális. A másik része meg az , ahogy az eMAG, hogy nem reagál az esetleg eladott hibás nem működő kulcsra. ;) (Ott még semmit nem vettem. Erre a célra (is) az tuti más boltot keresnék.) Elég sok negatívumot hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#114019) mpo válasza arcitec (#114018) üzenetére


mpo
veterán

Az Emagról rendeltem az AVR+hangfalakat, le is csesztek a topikban, de az AV-BOX Kft. forgalmazta, szállította, az Emag részt sem vett benne.

Ha érted, akkor már elavult.

(#114020) Geth válasza Lauda (#114017) üzenetére


Geth
addikt

Ja de a bolt amit linkeltek a jelek szerint próbálkozik :)

(#114021) Lauda válasza arcitec (#114018) üzenetére


Lauda
félisten

Én nem ajánlottam az emagot. Amit linkeltem oldal, reagál ha nem jó a kulcs és kapsz másikat. Eddig minden visszajelzés ezt támasztja alá.

(#114022) arcitec válasza mpo (#114019) üzenetére


arcitec
addikt

Világos, ami működik az működik. Ha minden false lenne már rég nem lennének. A plus -minus arányosságról beszélek. A negatív ami sok és nekem nem hiányozna. Főleg valami jó drága cucc esetében... ;)
Lauda : Persze TE rendben vagy .. :K

[ Szerkesztve ]

(#114023) #86564352 válasza Zsadi (#114005) üzenetére


#86564352
törölt tag

Belefutottál az UWP minőségbe, gubancos lett a profil. Tipikus tünet amikor az app a splash screen után elszáll szó nélkül. Gépház még elindul? A lehetőségek:

VGA driver újratelepítése

gépházban alkalmazásoknál egyenként resetelni az appokat
eltávolítod az appot, majd áruházból vissza, persze előbb nézd meg egyáltalán működik-e még a store hiszen az is UWP

tálcán Win gombon jobb klikk admin powershell és futtasd:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

új fiók tiszta lappal

kicsit drasztikusabb megoldások:
összefoglaló -> telepítő pendrive készítése és Windows alól indítva a telepítést ráfrissítést végzel (in place upgrade)

gépházban "reset this pc" alaphelyzetbe állítás (adataidról biztonsági mentésed feltételezem van)

(#114024) Lauda válasza Geth (#114020) üzenetére


Lauda
félisten

a már korábban eladott és leadott már nem használt licencet ismét így már olcsón áruba küldik.

Az euban ez egy teljesen legális továbbértékesítési módja a használt szoftvernek.

Nem látok a szövegben boltot. Hogy van olyan bolt, ami illegális módon is árul szoftvert az más kérdés. Nem állította seneki (legalábbis én nem) az ellenkezőjét.

Geth Te magára az értékesítési módra írtad amit, ami egy teljesen más vonal. A nem használt szoftver továbbértékesítése legális az euban, ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#114025) Geth válasza Lauda (#114024) üzenetére


Geth
addikt

Szál elején volt róla szó...

(#114026) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Szerettem volna a tavaly ilyenkor az SSD-ről Macriummal külső meghajtóra készített Win10 másolatot vissza tenni!
Többszöri próbálkozás után is az újrainduláskor ezt az üzenetet kapom: Inaccessible boot device.
Egy másik gépen készítettem bootolható USB-s Win10-t, rendesen fel is megy és működik is, de az adatok miatt kellene a korábbi rendszer!
Lehúztam a gépben lévő másik HDD-t próba képen, de nem segített!
Mit nem csinálok jól!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#114027) egykori válasza eax1650 (#114026) üzenetére


egykori
őstag

Szeretnék segítséget kérni.
Régebben volt olyan lehetőség, hogy egy csúszkán be lehetett állítani a laptopon a kijelző fényerejét akkumulátorról működtetve és külön, ha hálózati tápegységről megy. Most sehol sem találom ezt a beállítást. A legfrissebb W10 1909 van rajta.
Köszönöm.

Elnézést, mellényomtam, ez nem eax1650 hsz-re volt válasz, hanem bárki segítségét szívesen fogadom. :B

[ Szerkesztve ]

(#114028) Zsadi válasza #86564352 (#114023) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm válaszod! :R
Gépház, Store működik.
Lesz kis időm, végigmegyek az általad javasoltakon.
Köszi mégegyszer!

(#114029) Doky586 válasza eax1650 (#114026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elég gyakori hiba hogy másik hdd-re kerül telepítéskor a boot szekto (ha hibásan telepítesz)r. Ha eltávolítod azt a hdd-t vagy formázod vagy esetedben nincs benne a mentésben, és tavaly óta ki tudja mi történt azon lemezzel, nem csoda ha nem indul..

Viszont ha csak az adatok kellenek belőle akkor a macrium programban fel mountolod a mentést mint egy iso filet és kimásolod belőle a szükséges adatokat..

[ Szerkesztve ]

(#114030) TRob1 válasza mpo (#114015) üzenetére


TRob1
veterán

Ha vége lesz a win8 támogatásának, akkor miért is bukja el biztosan a win10-ét? :F

¤ R'n'R ¤

(#114031) andreas49 válasza egykori (#114027) üzenetére


andreas49
senior tag

Az én gépemen (HP ENVY 17) fn + f3+ fény : fn+f2 -fény

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#114032) Joker88


Joker88
őstag

ismerős, közeli családtag , rendelt egy gépet, alap dolgokra.
Egy HP 460 P200NN típust. Az áruház szerint Windows 10 van rajta .
A kérdés az lenne / mivel még ilyen előtelepített akármicsoda géppel nem volt dolgom/ hogy első bekapcsoláskor csak bekapcsolja és feltelepül valahogy a W10,vagy esetleg külön lemezen lesz a cucc ? Vagy hogyan szokták ezt a gyártók megoldani ?

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#114033) gerner1 válasza Joker88 (#114032) üzenetére


gerner1
veterán

Első bekapcsoláskor települ véglegesre.

(#114034) steele80


steele80
senior tag

Érdekes jelenségre lettem figyelmes néhány napja. A céges laptopok a január 29-i frissítést követően a fedél lehajtása után nem mennek alvóállapotba. A képernyő ugyan kikapcsol, de a gép tovább megy. Ellenőriztem az energiagazdálkodásban alvóállapot van megadva. Illetve a laptopok közül van olyan amelyik a fedél lehajtása után elmegy aludni, de néhány perc múlva felébred és a végtelenségig működik tovább. A legutóbbi frissítés sem orvosolta a dolgot, így kénytelen voltam a fedél lehajtására a kikapcsolás funkciót beállítani. Nem igazán értem ezt a frissítés után valami mindig elromlik tendenciát, de erős a gyanúm, hogy ez a W10 projekt egy elég komoly zsákutca felé száguld.

(#114035) mpo válasza TRob1 (#114030) üzenetére


mpo
veterán

Ha vége lesz a Win8 támogatásának, legkésőbb akkor a MS rendet rak a kulcsoknál.
De előbb is megteheti, a Win7-nek vége, itt a kiváló alkalom.
Nem jótékonysági intézmény, egyszer volt ingyenes Win10-re átállás (ami még tart!?), a sok szürkének egyszer vége lesz.
Ingyenes programokat használok, a Windows az egyetlen amit eddig mindig megvettem, kezdve a Win98-cal.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#114036) Geth válasza steele80 (#114034) üzenetére


Geth
addikt

Én is minden elbaszott update után megfogalmazok egy ilyen mélyen szakmai gyanút (nem) :)

(#114037) Wolverine válasza Joker88 (#114032) üzenetére


Wolverine
félisten

Az első bekapcsoláskor végig kell zongorázni az alap dolgokat - nyelv, régió és billentyűzet-kiosztás beállítása, felhasználó létrehozása, alap biztonsági beállítások -, és ezek után használható is lesz a rendszer. Nyilván a kedvenc programokat fel kell rakni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#114038) Doky586 válasza mpo (#114035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win7 támogatása ért véget, nem az élete..
A MS továbbra is köteles korlátlan ideig biztosítani hogy a XP, Vista, win7 telepítés után a hozzá tartozó régi kulcsal beaktiválódjon. Meddig? Ennek nincs határideje.

[ Szerkesztve ]

(#114039) King Unique válasza eax1650 (#114026) üzenetére


King Unique
titán

Kérdés, hogy az SSD-re megfelelően történt-e anno a Windows 10 telepítése, a Macrium használatánál minden szükség partíció le lett-e mentve, ami a rendszerhez tartozik? Valamint a program WinPE változatában a "Fix Boot Problems" opció is ki volt-e próbálva, BIOS-ban a bootolás beállítások megfelelőek-e, stb.

A korábbi készíztett mentésnél a lemezképfájl a Macrium esetében felcsatolható a fájlkezelőben, tallózható a tartalma, azaz az adatok is kimenthetők.

(#114040) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségem Dell laptopját otthon,ill. az iskolában is használja.
Otthon nincs vele gondja.
Viszont a munkahelyén az utóbbi időben többször kékhalál volt.
Akkor, amikor a digitális táblán dolgozott az ActivInspire szoftverrel.
Ezt mutatja a Bluescreen, de nekem ez nem mond semmit.
Nem tudom, mi okozhatta a kékhalált,mi lennne a megoldás.

(#114041) King Unique válasza steele80 (#114034) üzenetére


King Unique
titán

Használok több laptopot, amiknél ha lehajtom a fedelet, akkor nyilván alvó módba váltanak. Viszont azt én is tapasztaltam, hogy X idő után felébred abból, majd úgy marad, később megint alvóba vált, stb. Amit esetemben a lecsekkolás alapján az Update Orchestrator ütemezett feladat okozott, de az szükség esetén kikapcsolható, egyik lehetőség többek között pl. az energiagazdálkodásnál letiltani a felébresztési időzítőt, ami könnyen vissza is kapcsolható. Azóta megszűnt nálam az említett jelenség, max. akkor ébred alvó módból a rendszer, ha újra felhajtom a fedelet, vagy megmozgatom az egeret, stb.
Ja, és esetemben alapból ilyen volt, nem a januári összesítő frissítés telepítése után. Továbbá az nem újdonság, hogy egyes rendszerfolyamatok, valamint eszközök (pl. egér, billentyűzet) felébreszthetik alvó állapotból a Windowst. Ha valaki ezt egyáltalán nem akarja, akkor lásd az előbbi leírást, valamint egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#114042) steele80


steele80
senior tag

Értem amit írsz, csak több kolléga megerősítése alapján is nem így volt ezeken a gépeken idáig. Persze mint írtam beállítottam a fedél lehajtását kikapcsolásra és így már nem releváns ez a probléma. Minden laptopban ssd van így pik-pakk és indul csak egy újabb valami ez, ami valahol jelentkezik, valahol nem és itt sem ugyanúgy minden gépen.

(#114043) mpo válasza Doky586 (#114038) üzenetére


mpo
veterán

A win7 támogatása ért véget, nem az élete..
A teve élete végéig kibírja víz nélkül. :)
A Vistám volt, amikor a Chrome üzent, hogy nem fogja támogatni, hiába Firefoxot használok, a Flash miatt (stream) kellett a Chrome is néha. (Nincs egy Adobe program se a gépen).
Kellett új gép és Win10.
Akinek elég a régi, hát használja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#114044) Doky586 válasza mpo (#114043) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én erre reagáltam:
"Ha vége lesz a Win8 támogatásának, legkésőbb akkor a MS rendet rak a kulcsoknál."

Nem tudom mit értesz a "rendet rak" kifejezés alatt.
Az biztos hogy aki 2010-ben vásárolt win7 licenszet és frissített legálisan 10-re azt nem érheti hátrány. Hogy így mit rak rendbe az rejtély számomra. :U

(#114045) TRob1 válasza mpo (#114035) üzenetére


TRob1
veterán

Ez így kompletten hülyeség. Se nem fog megszűnni a win10-e senkinek az miatt hogy vége a win 8 támogatásának, se rendet nem fog tenni sohasem (max akkor, ha csak és kizárólag win10 oprendszer fog létezni a világon, ami viszont teljesen kizárt)

¤ R'n'R ¤

(#114046) egykori válasza andreas49 (#114031) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm az ötletet, de nem erre gondoltam, hanem automatikusan érzékelje a laptop, hogy tápegységről vagy akkumulátorról üzemel, és az ennek megfelelően beállított fényerőre álljon. Ilyen lehetőség biztosan volt, de most nem találom.

(#114047) mpo válasza TRob1 (#114045) üzenetére


mpo
veterán

Érthetőbben:
A szürke kulcsoknak lesz egyszer vége.

Ha érted, akkor már elavult.

(#114048) Dumi86 válasza King Unique (#113906) üzenetére


Dumi86
senior tag

Azóta törölték avagy visszavonták ezt a frissitést KB4524244 :Y :R [link] Valóban nem is ajánlja már fel az Update.

Gondoltam jelzem mindenkinek,nehogy szídják az Update-t,hogy nekik miért nem jön ez a frissités. :D

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#114049) CirrMee válasza mpo (#114047) üzenetére


CirrMee
addikt

Olyat hol lehet szerezni?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#114050) mpo válasza CirrMee (#114049) üzenetére


mpo
veterán

Ha pár euroért lehet kulcsot venni, az nálam szürke, de ettől még másnak lehet ellenkező véleménye, nem vitatkozni szeretnék.
Visszaolvasol, az Emagon hirdetett kulcsokról kérdezték, hogy az milyen.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.