Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) -szabi- válasza -szabi- (#133378) üzenetére


-szabi-
őstag

Múltkor kérdeztem minden rendben lesz e a jogosultságokkal.
Természetesen nem lett. :N
Vannak mappák amik eléréséhez nincs meg a szükséges engedély.

Folytatásra kattintva belép a könyvtárba de nem tud minden fájlt megnyitni, futtatni.
Mivel kérdezni már alig merek :B a kereső ezt dobta: "Kulso (a C:-n kivuli) meghajto hozzaferesi jogainak a rendbetetele".
A takeown még lefut de az icacls futtatására ezt kapom:
"E:\: This operation is not allowed as it would create an un-usable ACL."
Azokkal a mappákkal van gond amik előzőleg megosztottak voltak.

(#138002) King Unique válasza -szabi- (#138001) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer és hozzáférési engedélyek, ahol másik PC, másik Windows, másik felhasználó és új SID esetén nem meglepő ha nincsen megfelelő hozzáférési engedély, hiszen a meghajtó tulajdonosa a korábbi Windowsban lévő felhasználó volt. + Ha újratelepítés történik a 0-ról ugyanazon PC-n, akkor is ez lehet. Persze előtte megfelelően beállítva meg lehetett volna oldani, vagy utólag grafikus felületen / parancssorban.

(#138003) Gargouille válasza -szabi- (#138001) üzenetére


Gargouille
őstag

Itt van egy elég részletes leírás pont erről. Hátha segít. Amúgy rendszergazdai jogokkal indítottad a parancssort (jobb klikk run as administrator)?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138004) -szabi- válasza King Unique (#138002) üzenetére


-szabi-
őstag

A parancssoros nem működik fentebb írtam mit kapok ha futtatni akarom: not allowed
Azért kérdeztem meg áprilisban, hogy elébe menjek ennek a kellemetlenségnek, de nem kaptam választ. A linkelt #132379 krealon hozzászólásban ismertetettek az én tudásomon túl vannak, azt sem értem belőle mit kellene futtatnom.
Korábbi megállapításom nem volt jó sajnos nem csak azokkal a mappákkal van baj amik megosztottak voltak.
Van olyan könyvtár aminek ennyi a jobb klikk menüje:

#138003 Gargouille
Rendszergazdaként futtattam.
Ami leírást linkeltél ugyanúgy az "icacls " parancsot használja ami nálam nem futott le.

(#138005) mzso válasza Gargouille (#137997) üzenetére


mzso
veterán

Ebben reménykedek, hogy hibákat javítanak majd és nem szétbarmolnak meg bloatware-esítenek tovább.

(#138006) mzso válasza King Unique (#137999) üzenetére


mzso
veterán

"Ez a "rakat szemét" eszmefuttatás aranyos kis szubjektív szösszenet, néhány éve még a 8.1 volt annak titulálva, most meg hogy újabb - ugye mindig azt kell leszólni - Windows-verziók vannak, hirtelen milyen jó lett, bár ilyen alapon akkor elvileg a W11 lesz majd a következő céltábla, a 10-es meg a milyen jó. "

Ha kikupálják még talán lehet jó. Én a nyolcon csak a kezdeti mizériát találtam szopásnak a start menü hiányával meg a metro erőltetésével. Azon kívül fejlődés volt. Főleg a 8.1 ami eltávolított vagy 8 giga fölösleges bloat-ot.

(#138007) King Unique válasza mzso (#138006) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mégis melyiket? :D A W10 már szvsz ki van kupálva, nem múlt hónapban jelent meg, hanem 6 éve, a W11 van jelenleg kupálás alatt. ;) Az ilyen erővel és kényszeresen gyomláljuk ki a rendszerből a beépített UWP és egyéb alkalmazásokat, mert mi jobban tudjuk otthon a fotelből mint a Microsoft hogy minek kell a rendszerben lenni és minek nem szintű butaságok meg speciel pont nem érdekelnek, meg nem 32 GB-os SSD-n használom úgysem, bár van aki még azon is elfér erőltetett gyomlálás nélkül. :))

[ Szerkesztve ]

(#138008) tordaitibi válasza King Unique (#138000) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

King ez nagyon jó.
3x rágom magam végig (persze fordítóval :) ) az oldalon, ennyire rrészletesen sehol nem találtam még leírva.
Tudod mekkora portable fan vagyok, OS vonalon is.
Köszi az olvasnivalót, számomra nagyon hasznos.

(#138009) -szabi-


-szabi-
őstag

Addig már eljutottam, hogy könyvtárra le tudom futtatni az "icacls"-t csak meghajtóra nem sikerül.
Viszont nem értem ha egyik könyvtár 4189 másik meg 65893 fájlt tartalmaz akkor lefutás után miért 4458 és 898 a sikeresen alaphelyzetbe állított fájlok száma mikor "failed" meg nincs?
Egyik könyvtárban többre futott mint a fájlok száma, másikban meg sem közelíti a fájlok számát.

(#138010) zolee001 válasza -szabi- (#138009) üzenetére


zolee001
őstag

A grafikus felülettel jobban jársz de ne a gyreknézettel hanem az "Adcanced" fül ,a tulajdonost lecseréled és figyelj az öröklödésre is

(#138011) Geth válasza mzso (#138006) üzenetére


Geth
addikt

Hiába kupálják, mindig lesz valaki, akinek szarrá válik a keze alatt. Nem szégyen, ez van :)
A bloat annyira nem hat meg, már az imageből kivágom, ami nem kell.

(#138012) -szabi- válasza zolee001 (#138010) üzenetére


-szabi-
őstag

Végül sikerült megcsinálnom.
Linkelt #41041 krealon hozzászólásban lévő (ICACLS "E:\" /reset /T) nem futott le.
Viszont keresgéléssel meglett, hogy hiányzott a csillag (*).
ICACLS "E:\*" /reset /T
Így lefutott és minden könyvtár/fájl elérhető.
Érdekes, hogy a takeown meg lefutott csillag nélkül. :U

(#138013) s.roland93


s.roland93
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy Pc indítás után időszakosan kikapcsol az egér és a billentyűzet mintha nem lenne bedugva nem világít semmit. Átdugom egy másik USB portba és láss csodát működik utána megint nem és vissza dugva megint működik.
Olvastam róla és azt írták hogy a windowst kell frrisíteni ami megtörtént de mégis.

Valakinek valami ötlet?

(#138014) tordaitibi válasza s.roland93 (#138013) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

OIdoszakos aramingadozas nincs feletek?
Nekem a melohelyen pontosan ezt csinalta honapokig egy akkunelkuli laptop es egy masik pc.
Linuxszal es Windowssal is, elvesztettek a kulso usb-s tarakat is.
Mire rajottem hogy ez akkor van amikor mennek az ugyanezen betaprol a nagy szivattyumotorok es bekepcsol a hutoszekreny. Es ez larantja a szar halozatot 190 volt ala. Amit ki kene szablyozni az smps tapegysegeknek de neha megse tudjak athidalni a tranzienst.
Kikunyiztam egy UPS-t, e ennek 2 honapja es a hiba azota nem jelentkezett, az ups szepen kattog napi 30-40x, mutatva hogy durvan lezuhan a halozati feszultseg.

Ha emiatt veszti el akkor nalam azt az eszkozt abba portba ugyanazon session alatt hiaba dugom vissza, nem fogja elfogadni, nem is latja csak reboot utan.

Nincs kizarva hogy nalad mas a hiba oka, akar helyi hardverhibad vagy szoftvergond is lehet, leirtam hogy nalam mi volt, hatha segitseg.

[ Szerkesztve ]

(#138015) Assimilator


Assimilator
őstag

Sziasztok!

Van egy nagyon hülye kérdésem. :DDD
Ryzen 9 5950x procival szerelt géphez kell Pro vagy elég a Home Win is?
AMD oldalán csak azt írja Windows 10 64 bit.
Szóval szerintem nem, de inkább rákérdezek.
Előre is köszi!

(#138016) Bounti válasza Assimilator (#138015) üzenetére


Bounti
aktív tag

Nem a hardver szabja meg, hanem a kiadások közötti különbségek:

Lehet, hogy régi a kép már, szóval keress rá a neten, valahogy úgy, hogy: "windows 10 kiadások közötti különbségek", és az újabb cikkeket olvasd el...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#138017) Assimilator válasza Bounti (#138016) üzenetére


Assimilator
őstag

Megnéztem. 128 GB RAM és 64 magos CPU felett lenne érdekes a Pro.

(#138018) Bounti válasza Assimilator (#138017) üzenetére


Bounti
aktív tag

Azért vannak ott még olyan szolgáltatásbeli különbségek, amik esetleg hasznosak lehetnek: bitlocker, távoli asztal, virtualizáció... Persze, ha ezek nem hasznosak a számodra, akkor elég a Home is.

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#138019) Assimilator válasza Bounti (#138018) üzenetére


Assimilator
őstag

Ezek nélkül eddig is megvoltam.

Köszönöm a segítséget! :R

(#138020) Armagedown válasza Assimilator (#138015) üzenetére


Armagedown
őstag

A Prot ajánlom a többe között a Csoportháziredel testreszabható frissítés miatt is, nem árt halasztani, mert ha a nulladik napon frissítel, akkor bekaphatsz egy rendszert megbénító frissítést is.
Ez nem csak béta verziós oprendszereknél fordulhat elő, nekem 9 nap halasztás van beállítva pont az ilyesmik elkerülésére.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#138021) Assimilator válasza Armagedown (#138020) üzenetére


Assimilator
őstag

Köszi! S mi lenne a "többek között" bővebben?

(#138022) King Unique válasza Assimilator (#138015) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 Home és Pro verzió összehasonlítása

Megnézed szépen hogy milyen funkciókra, szolgáltatásokra van szükséged és annak alapján választasz Home és Pro kiadás közül, ahol alapesetben elég home user célra az olcsóbb Home kiadás, meg pl. a gyárilag Windows 10-zel előtelepített konzumer laptopok többségén is olyan szokott lenni.
Szükség esetén a frissítések szüneteltetése meg ugyanúgy megoldható Home kiadásnál is, + registry szintén is vannak egyéb beállítási lehetőségek - lásd ebben és ebben a válaszban leírtakat - , a Pro kiadásnál a csoportházirend megléte ami előnyös, de nem feltétlen létszükséglet az előbbi beállításokhoz minden esetben. A frissítéseket halasztani meg egyébként értelemszerűen csak szükség esetén kell, már akinél esetlegesen gondot okoz, meg pláne úgy hogy egy része eleve csak választható frissítés, meg nyilván nem egy másik Windowsról, annak is béta/dev változatáról szóló cikkeket kell alapul venni. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#138023) Cs1csó válasza Assimilator (#138021) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Home, nem szerkesztem a csoportházirendet. Ha nincs szükséges a többlet szolgáltatásokra akkor bőven jó a Home. Valami olcsó Retail licenceet nézz. Ha jó a géped a Windows 11-hez is akkor érdemes várni inkább. Októberig.

(#138024) kisselandras


kisselandras
senior tag

Szép estét urak :R
Járt már más is úgy hogy kikapcsolta a helló pint s másik jelszóval tudsz csak belépni az adott Microsoft fiókkal?közben meg csinált egy usert is a windows most 2 db bejelentkezés van :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#138025) King Unique válasza kisselandras (#138024) üzenetére


King Unique
titán

Ha ki van kapcsolva a PIN-kód, akkor nem meglepő, ha a jelszót kéri, utóbbival lehet bejelentkezni. :) A 2 db felhasználó létrejötte a bejelentkezési képernyőn volt már nálam is, de csak átmenetileg, megfelelő beállítás és restart után maradt a szokásos.

[ Szerkesztve ]

(#138026) kisselandras válasza King Unique (#138025) üzenetére


kisselandras
senior tag

Ép ez az .nem is akarok semmit se csak simán mennyen semmi jelszót nem akarok s eddig 2 restart volt s ugyan úgy csinálja

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#138027) King Unique válasza kisselandras (#138026) üzenetére


King Unique
titán

Ha autologin a cél, akkor nemrég annak kivitelezése is el lett magyarázva itt újra. ;)

(#138028) Rataxes


Rataxes
csendes tag

Sziasztok!
Windows 10-el működő PC-mhez egy alap asus alaplapba intergált videókártya van, és egy samsung monitor, valamint egy samsung TV van rákötve, utóbbi HDMI kábellel. A windows érzékeli a tv-t, kiírja a típusát, beállításait, satöbbi, a tv viszont nem, hiába van beállítva az osztott képernyő, úgy tűnik mintha a forrás ki lenne kapcsolva. Korábban működött megfelelően, aztán előjött már ez a hiba, akkor valamit állítgattam a képfrissítési rátán/felbontáson, ilyesmin, és egyszer csak megjavult, most viszont hiába próbálkozok bármivel, a tv nem veszi a jelet. Van valakinek tippja mi lehet a hiba? Köszi előre is!

(#138029) TeeJay


TeeJay
félisten

Hátha valaki tudja a megoldást

Hoztak hozzám egy régi laptopot még Win Vista volt rajta ami nem akar sehogy betölteni, sem sima módon sem csökkentett módban
Valahogy le kellene mentenem a HDD-ről a családi fotókat de windows bejelentkezési jelszó volt megadva emiatt berakom külső HDD rack-be és látja a mappákat de nem enged hozzáférni, rendszergazda hozzáférést kér

Mit lehet ilyenkor tenni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#138030) zolee001 válasza TeeJay (#138029) üzenetére


zolee001
őstag

1,Nyilvány olyan szakemberhez kellene vinni aki képes leküzdeni ezt az 1.0 problémát
2,NTFS jogosultságok megfelelö beálltása a megoldás

(#138031) TeeJay válasza zolee001 (#138030) üzenetére


TeeJay
félisten

Oké akkor sima ügy így ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#138032) King Unique válasza TeeJay (#138029) üzenetére


King Unique
titán

„Hozzáférés megtagadva” és egyéb hibák a fájlok és mappák elérése vagy használata során a Windows rendszerben
How to take ownership and get full access to files and folders in Windows 10
How to take ownership of files and folders on Windows 10
How to Change Permissions of File, Folder, Drive, or Registry Key for Users and Groups in Windows 10

NTFS fájlrendszer és hozzáférési engedélyek, meghajtó tulajdonosa a laptopon a Vista felhasználó és nem a PC-n lévő W10-ben lévő, előbbiek miatt a W10-nél saját tulajdonba kellene venni a külső HDD-n lévő felhasználói mappát vagy a teljes meghajtót, stb., alap dolgok.

Másik opció pendrive-ról bebootolni egy WinPE vagy Linux live rendszert és ahhoz csatlakoztatva hozzáférni a külső HDD-n lévő Vista felhasználói mappához, ezen live rendszereknél nem érvényesek az NTFS hozzáférési engedélyek és azok korlátozásai, meg akiknek az előbbi módszer esetleg nehézséget okozna. :))

[ Szerkesztve ]

(#138033) TeeJay válasza King Unique (#138032) üzenetére


TeeJay
félisten

Thnx így már tudom olvasni és megmenekült minden fotó :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#138034) s.roland93 válasza tordaitibi (#138014) üzenetére


s.roland93
csendes tag

Igazából igen sok áramingadozás van viszont eddig nem okozott problémát.
Egyenlőre annyit tettem hogy kicseréltem minden perifériát és majd meglátjuk.
De ha legközelebb ez lesz észben tartom ezt a lehetőséget és köszönöm szépen a segítséget :R

(#138035) tordaitibi válasza TeeJay (#138029) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Raszabaditasz egy live Linuxot. Az nagy ivben tojik az ntfs jogosultsagokra.

Szerk, kozben latom megoldodott.

[ Szerkesztve ]

(#138036) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Van egy hülye jelenség, amivel eddig csak Lenovo laposoknál, és asztali gépeknél találkoztam.
2.3. generációs Intel gépekről van szó.

Ha Windows 10el van telepítve, nem lehet leállítani őket. Windowsból kilép, kijelző lekapcsol, de a power led világít, a venti pörög.
Mi lehet a nyűg?

A W10 UEFI-ben, és GPT módban van telepítve.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#138037) embe válasza embe (#138036) üzenetére


embe
nagyúr

Egy ismerős szerint MBR/Legacy módban kellene telepíteni. Csak nincs kedvem újra rakni a gépet.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#138038) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok!
Hol találok egy leírást a posta beállításához mert nem tudom hozzá adni a Gmail fiókom. ( Beállitás végén hiba üzenetet dob )
Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#138039) Pyttawrx válasza pelenka35 (#138038) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

gugli: [link]

(#138040) Zoz válasza embe (#138036) üzenetére


Zoz
őstag

Gyorsindítás kikapcsolását próbáltad már?

(#138041) King Unique válasza embe (#138036) üzenetére


King Unique
titán

Akkor próbáld a Shift + leállítás módszerrel, vagy kikapcsolt gyorsindítás mellett. Ahol egyébként normál esetben magának a rendszernek nyilván bekapcsolt gyorsindítás mellett is le kell állnia, az hogy egyes PC-ken mi világít, mi pörög még utána, az más dolog. Az ismerős buta tanácsát meg inkább mellőzni kellene... :D

(#138042) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak!
Nem működik semmi. De a nyűgöm hogy ezzel csak Lenovo gépeknél találkoztam még.
Nem mókolok, megnézem egy másik telepítéssel.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#138043) King Unique válasza embe (#138042) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is van Lenovo laposon rajta UEFI/GPT módban telepítve a W10 és mégis leáll, kikapcsol rendesen, szóval ez a telepítsük az elavult BIOS/MBR módban hadd ne mondjam milyen ötlet... Meg ha a gyorindítás kikapcsolása vagy Shift + leállítás módszer rejtélyes módon esetedben nem használ, akkor mondjuk inkább a BIOS-t kellene először frissíteni ás utána megnézni.

(#138044) ElektrikusDE válasza -szabi- (#138012) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Én megjártam vele!

Nekem is volt hozzáférési problémám az "F" meghajtómmal, lefuttattam mindkét parancsot, sikerült is, most már irhatok az "F" meghajtó gyökerébe is, DE:

Megsérült a Windows, rakhatom újra! (mivel nem működik a tálca a két parancs végrehajtása után nálam.)

Ui:

Elvileg pedig nem okozhatna ilyet! :W

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#138045) embe válasza King Unique (#138043) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem is van Lenovom is, egy T440S, azzal nincs ez a gond. Frissítve van a BIOS.
Már többször belefutottam ebbe, de nem találtam megoldást. Most éppen egy asztali gép ami szívat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#138046) Pyttawrx válasza embe (#138036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Én asztali gépnél találkoztam ilyenekkel (Lenovo M91 i5-2400), ott friss bios, friss rendszer driverezve, de nem ment, csak az amit írsz legacy mód, azóta is megy teszi dolgát. Ha azt is írják itt, hogy nem jó, sajnos nem kaptam megoldást erre sehol, sőt másnál is kibukott és csak ez oldotta meg.

(#138047) mzso válasza Geth (#138011) üzenetére


mzso
veterán

Nem ártana elérni valami tisztességes színvonalat. Soha egy másodperc nem volt amikor minden alapvető dolog működött volna.

[ Szerkesztve ]

(#138048) King Unique válasza mzso (#138047) üzenetére


King Unique
titán

Mármint nálad és az alapján általánosítasz? :))

(#138049) mzso


mzso
veterán

Amúgy volt valami szívatósabb dolog amit kivágtak, vagy beleraktak a 10-be 20H2 óta?

(#138050) mzso válasza King Unique (#138048) üzenetére


mzso
veterán

Ha nálam szar, akkor szar. Az nem érdekel, hogy annak semmi baja aki csak a böngészőt indítja el és kattingat a Facebookon, vagy egyébként nem jelentkezik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.