Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152001) Pyttawrx válasza Zoz (#152000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#152002) Digidroid válasza Zoz (#152000) üzenetére


Digidroid
tag

Pyttawrx
Zoz
Én is úgy látom mert nem szerepel a nevében, hogy pro lenne, igaz a home sem (A Core jelenti, hogy home verzió?).
A probléma csak annyi, hogy én egy Microsoft Windows 10 Professional kulcsot vásároltam.
De hát úgy látszik van amikor a logisztika nem működik tökéletesen..

(#152003) Pyttawrx válasza Digidroid (#152002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Másképpen írom, szerinted ennyiért mit lehet várni?
Veszel hivatalos helyről licenszet, és nem csak kulcsot mint most és nem lesz ilyen gondod.

(#152004) King Unique válasza Digidroid (#151998) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 7 termékkulccsal ugye azért nem működött a Windows 10 ingyenes aktiválása, mert nemrég végleg megszűnt az a lehetőség.
A másik esetben a Windows 10 termékkulcs már oké lenne, ellenben ha nem Pro hanem Home kiadáshoz való a "Core" alapján, akkor azzal nyilván azért nem lehet Pro kiadást aktiválni. Ahol ha célirányosan Pro kiadáshoz való termékkulcs lett meghirdetve és megvásárolva, ellenben ennek ellenére küldtek Home kiadáshoz való termékkulcsot, akkor az úgy pláne gáz. :D

[ Szerkesztve ]

(#152005) Digidroid válasza Pyttawrx (#152003) üzenetére


Digidroid
tag

Tehát akkor a HardverApró létezése teljesen értelmetlen. Mindent kizárólag fizikai boltból
legálisan kereskedőtől szabad vásárolni, mert ha itt kéz alól vásárolsz pl: ÁLOM, TOP GAMER lapost 1 000 000 Ft-ért, 1 199 900 Ft helyett akkor az működésképtelen hiszen 200 000 Ft-al olcsóbb..

(#152006) Digidroid válasza King Unique (#152004) üzenetére


Digidroid
tag

Ja, hát egyértelmü. Ezért is írtam, hogy gondok lehetnek a logisztikában, mivel a Win 7, 8 stb. ingyenes frissítési lehetőségei megszűntek most nagy kavarodás lehet a kódok viszont értékesítésénél..

(#152007) Cs1csó válasza Digidroid (#152005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az EMAG pl. megbízható: vettem egy e-könyv olvasót, garancia időn belül elromlott a futár hozta-vitte ingyen 30 napon belül.
Később megint elromlott (a világítása halt be bár ritkán használom attól még nyilván nem hagyom ennyiben, plusz a bekapcsoló gombjával is gondok voltak)
30 napon belül jött a döntés, hogy visszautalják a vételárat vagy levásárolhatom.

De ha jól emlékszem az ALZA is küldött ingyen futárt még úgy is hogy csak a vásárlástól elállás volt.

Nem tudom a kisebbeknél hogy van de lehet van olyan ahova neked kell pl. 2500Ft-os postaköltségen visszaküldeni, az nem biznisz.

(#152008) Doky586 válasza Digidroid (#152005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Core = Home

A kereskedők még próbálják elsózni az 1-2 hete használhatatlanná vált (1hónapja még százezreket érő) kulcsaikat.. 5-8. visszaküldésre talán kapsz olyat ami működik, de sokan biztos megunják addigra. :)

[ Szerkesztve ]

(#152009) King Unique válasza Digidroid (#152006) üzenetére


King Unique
titán

Az nem feltétlen a logisztika sara, ha Windows 10 helyett eleve Windows 7/8/8.1 termékkulcsokat árulnak egyes helyeken, meg Pro kiadáshoz való helyett Home-hoz valót küldenek, érdekes módon normális vásárlási forrásoknál eleve azt szokták küldeni, ami fel van tüntetve és azzal működni is szokott az aktiválás. :))

(#152010) Digidroid válasza King Unique (#152009) üzenetére


Digidroid
tag

Arra gondoltam, hogy egy helyen tárolják az összes olyan Windows 7/8/8.1 kulcsokat amiket még nemrégiben fel lehetett használni Win 10 aktiválásához, és most ők sem igazán tudják melyik tényleges Win 10 kód.
Mondjuk ez a home most tényleg nagyon be lett nézve. :D

Doky586
Nincs mit megunni, ha nem jó pm-ben jelzem az eladó felé, és várom a válaszát. Amíg reagál nincs gond, ellenkező esetben meg kell tenni a megfelelő lépéseket.
Én mindenesetre már fizettem és van áfás számlám is róla.
De egyenlőre feltételezzük a legjobbakat, hogy csak átmeneti kavarodás áll a dolgok mögött..

Más: Múltkor vásároltam 1 cs. müzlit, kibontva tapasztaltam, hogy penészes. Visszavittem ahol vettem és szó nélkül kicserélték, nem a bolt hibája, sérült lehetett a csomagolás és nedvességet kaphatott..

(#152011) King Unique válasza Digidroid (#152010) üzenetére


King Unique
titán

1. Ugye ezek jellemzően elektronikus licencek (ESD), amiknél nyilván csak meg lehet nézni előtte, hogy miféle termékkulcsok, milyen Windowshoz valók, stb., nincsenek bedobozolva vagy ilyesmi.
2. Ha eleve Windows 10 termékkulcsként hirdetik meg, akkor alap hogy olyat is küldjenek és ne Windows 7/8/8.1 termékkulcsot, vagy ha az utóbbit, akkor azt ne Windows 10, hanem értelemszerűen Windows 7/8/8.1 termékkulcsként tüntessék fel. Ahol Windows 7/8/8.1 termékkulcsokkal trükköznek, ott már alapból lehetne reklamálni ezért függetlenül hogy működik-e az aktiválás vagy sem, mert ugye ténylegesen nem azt kapta a vásárló amit (Windows 10) megrendelt, vagyis eleve megtévesztették...

[ Szerkesztve ]

(#152012) tordaitibi válasza Digidroid (#152005) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Írd már meg légyszi privibe honnan vetted, cserébe én is írok neked egy linket itt HA.-n ahonnan eddig 4 darab Retail Pro-t vettem és mindegyik működik, az első 5 éve működik és többször is átvittem másik gépekre.
Nem 500 forintos az igaz hanem 15ezer.

Vagy tegyél fel Home-t.

(#152013) Pyttawrx válasza Digidroid (#152005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hűű nagyon félreértelmezed a dolgokat.... Ki beszélt itt arról hogy a HA létezése értelmetlen. Még mindig arról van szó, hogy ezek csak kulcsok és nincs min csodálkozni.
Hiszen még 1x mondom ez csak kulcs, és nem licensz. ez ennyi.
Plusz, te 20%-os különbségről beszélsz, amit hivatalos helyen vettek meg normál áron, és azt adja olcsóbban, amivel megkapod az eredeti számlát is...
Itt meg kb 35-45 helyett kapod 9500-ért, szerinted ez reális?
Ha igen akkor vedd meg, sőt vannak olcsóbbak is, lehet velük küzdeni.
Mint ahogy a példád is mutatja, jó sokra mentél vele, hohy olcsóbban vetted meg.

(#152014) Digidroid válasza King Unique (#152011) üzenetére


Digidroid
tag

Így igaz ahogy írod, ezért is írtam, ha nem sikerül ezt a problémát megoldani akkor meg kell tenni a szükséges lépéseket. Az eladót személyesen innen ajánlotta valaki (tehát nem egy avatar + nick), jelenleg 33 hirdetése van, több száz pozitív értékelése. Továbbá nem gondolom, hogy szándékosan küldött volna home kulcsot abban bízva nem veszem majd észre a termék aktiváláskor.

(#152015) Aureal válasza Doky586 (#152008) üzenetére


Aureal
senior tag

próbálják elsózni az 1-2 hete használhatatlanná vált (1hónapja még százezreket érő) kulcsaikat..

W7 home beépített licenszes laptopot sem lehet már W10 homera húzni innentől vagy most ezzel mi van? Pont hétfőn raknánk egy ismerős gépébe ssd-t. (Vagy tegyek rá neki Linux Mintet?)

[ Szerkesztve ]

(#152016) Pyttawrx válasza Aureal (#152015) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így van az sem működik már, kivéve, ha már megcsinálták korábban, amikor lehetett.

(#152017) Digidroid válasza Pyttawrx (#152013) üzenetére


Digidroid
tag

Csak arra gondoltam, hogy azért mert valamit használtan kéz alatt vásárolunk (Pl: könyv antikváriumból) a bolti ár alatt, az nem feltétlenül jelenti, hogy a megvásárolt termék használhatatlan (könyv olvashatatlan). És igen szerintem 10 e. körül lenne a Win ára reális.
Ebben a 35-45-ben benne van az állam rablása + a kereskedők stb. életszintvonalának
finanszírozása.
Régen dolgoztam kereskedelemben találd ki akkoriban egy 50 000 Ft-os bruttó végfelhasználói árral rendelkező asztali DVD lejátszónak mennyi volt a bekerülési ára?
Elárulom 5000 Ft, de akcióban csak 30 000 Ft. Igaz a tuja kezén csak a karórája 100 -150 000 000 Ft értéket képviselt.
Végezetül szándékosan nem 1-2 e Ft-os kulcsot vettem..

(#152018) Digidroid válasza tordaitibi (#152012) üzenetére


Digidroid
tag

Köszi, de már Pro van feltelepítve. :D

(#152020) Digidroid válasza Pyttawrx (#152013) üzenetére


Digidroid
tag

Ja még csak annyi, hogy nála is lehet Windows 10 Professional fizikai példányt venni 37 000 Ft-ért :D
Amit én vettem az használt termékkulcs, ezért van a bolti ár alatt..

(#152021) Geth válasza Digidroid (#152017) üzenetére


Geth
addikt

(Win11, anno a 10 is ilyesmi árakon szaladt) MS oldalán a Home 139 USD, a Pro 200 USD.
Majd szólj nekik is, hogy mennyibe kellene kerülnie.

Aki ehhez képest jelentősen olcsóbban vásárol kulcsot:
- azt kapja amit szeretett volna, szuper!
- nem azt kapja: ennyi erővel lefuttathatta volna a massgravel scriptet ingyér'

[ Szerkesztve ]

(#152022) Pyttawrx válasza Digidroid (#152017) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, és mikor kereskedelembe dolgoztál nektek nem volt semmi fizetni való, azaz kiadások a cég az alkalmazottak után.., stb. Igen sok itt a lehúzás ez világos és nincs is jól, de ezzel mi nem tudunk mit kezdeni.

(#152023) King Unique válasza Digidroid (#152014) üzenetére


King Unique
titán

Innen a hardverapróról ezt / ezt szokták ajánlani, mint ami első ránézésre jónak tűnik opció, meg ha valaki mindenáron onnan akar vásárolni. Aztán hogy ténylegesen mennyire oké, miért van egy árban pl. a Home és Pro kiadás is holott az utóbbi eleve drágább szokott lenni más helyeken, az passz.
Kb. semmit nem jelent, hogy kinek milyen sok hirdetése és pozitív értékelése van, ha közben az eladott termékkulcs nem annak megfelelő mint ami meg lett hirdetve, nem stimmel a kiadás, stb., sőt ilyenkor pont ezért ciki. :D
Ha csak véletlenül küldött a kedves eladó Pro helyett Home termékkulcsot, akkor semmi gond, bizonyára rögtön cseréli is amint jelzed felé és a téma túl van tárgyalva. Bár ugye normál esetben nem szokott csak úgy előfordulni ilyen, ha valaki egyszer Windows 10 Pro termékkulcsot vásárol és eleve az van meghirdetve, akkor normál esetben nyilván Windows 10 Pro termékkulcsot küldenek és nem Windows 10 Home-ot, meg nem Windows 7/8/8.1 termékkulcsot. :))

[ Szerkesztve ]

(#152024) Digidroid válasza Geth (#152021) üzenetére


Digidroid
tag

Számomra ennyi a reál értéke tőlem adhatják bármennyiért.
A 200 000 Ft-ért vásárolt használt TV-m 10 000 Ft-ért adtam el és tökéletesen működött.
Még egyszer azért jelentősen olcsóbb mert használt és nem új.

(#152025) Digidroid válasza Pyttawrx (#152022) üzenetére


Digidroid
tag

De azért az a karóra, meg sportkocsi barátnőnek szülinapra csak kijött valahogy a tulajnak. Hidd el nem az alkalmazottak fizetésére stb. ment el az az árkülönbözet.

[ Szerkesztve ]

(#152026) Digidroid válasza King Unique (#152023) üzenetére


Digidroid
tag

Még azért megvárom, hogy ér végett ez a dolog. Azért remélem a legjobbakat.. :)

(#152027) King Unique válasza Digidroid (#152020) üzenetére


King Unique
titán

"Amit én vettem az használt termékkulcs, ezért van a bolti ár alatt.."

Nem feltétlen, mivel akkor jobb helyeken fel szokták tüntetni, hogy az használt szoftverlicenc, lásd az előzőleg már linkelt webáruházban.
Itt az olcsó, gyanúsan olcsó termékkulcsoknál gyakran azzal szoktak trükközni, ami korábban már le lett írva itt egy másik hozzászólásban.

(#152028) Pyttawrx válasza Digidroid (#152024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak itt nem egészen erről van szó

[ Szerkesztve ]

(#152029) Digidroid válasza King Unique (#152027) üzenetére


Digidroid
tag

Ez szerepelt az eladási hirdetésben:
Használt termékkulcsok:
Microsoft Windows:
Microsoft Windows 10 Professional

(#152030) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

Adott egy BIOS újrarakáson (Alza szerviz, mivel 2 USB portja nem ment) átesett Aorus X570-I lap, Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX RAM, Zotac Dual 3060TI VGA, Ryzen 5600 CPU, 1TD WD Blue SSD (2.5-ös).

Van, hogy a gép napokig szépen elmegy aztán egyszer csak BSOD > Memory Management, restart után gyakorlatilag konstans. Gép kikapcs, pár nap pihi, utána újra bekapcs és megint megy egy ideig. Ma tudtam huzamosabb ideig nyúzni. Windows-féle memtest 2x lement szépen (korábban a sima Memtest86 azt csinálta, hogy egyszer 10.000 hibánál eldobta magát, aztán többször is lement hiba nélkül), Warzone-al játszottam aztán mikor már csak netezgettem rajta, újra BSOD > Attemted Write To Readonly Memory. Restart után a szokásos Memory Management, utána volt egy System Service Exception is.

Gondoltam oké, akkor engedjük el ezt a Win-t és rakjuk újra. Pendrive-ról bootoltam legyalultam az SSD-t, aztán a telepítés 2. lépésénél megint BSOD > Memory Management.

Na és itt untam meg a dolgot. :D Szerintetek RAM vagy lap? RAM-ot elvileg tudok szerezni próbára de mivel a Memtest lefutott rajta nem tudom elképzelni, hogy rossz. Vagy létezik, hogy olyan hibája van amivel 100%-on át tud csúszni a teszten? Nem tudom, de minden ötletnek örülök.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#152031) Geth válasza Quent1n (#152030) üzenetére


Geth
addikt

Első körben Memtest86 legalább 5 pass, de inkább hagyd bent estére.

(#152032) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Adott egy szoftver Windows 10-en, amely bizonyos esetekben (meghatározott állapot változásokkor) legfelülre ugrik magától, ami elég idegesítő tud lenni egy idő után, és
sajnos ezt a "funckiót" nem lehet kikapcsolni magában a programban.

Esetleg lenne rá valamilyen megoldás operációs rendszer szinten, hogy semmilyen esetben ne ugrjon előre az adott ablak?

Előre is köszönöm!

(#152033) Quent1n válasza Geth (#152031) üzenetére


Quent1n
senior tag

Köszi, azt hiszem az lesz, adok nekik 5-öt legalább, aztán meglátjuk. Nem mozgok otthonosan annyira a Memtest86 beállításai között, kell még valamit állítani az 5 teszten kívül?

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#152034) Geth válasza Quent1n (#152033) üzenetére


Geth
addikt

Memtest86+
USB-re tedd, Secure Boot ideiglenesen ki, beállítani nem kell semmit, hadd szóljon.
(A + nélküli, sima memtes86 fizetős, az megáll 4 pass után.)

(#152035) Doky586 válasza Geth (#152034) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már az előző verziójának changelogjában szerepel: Add support for Secure Boot Signing
Ezért gondolom felesleges kikapcsolni.

(#152036) Geth válasza Doky586 (#152035) üzenetére


Geth
addikt

Support signing, azaz támogatja hogy aláirják, megcsinálták az ehhez szükséges dolgokat. De a kiadott bináris nincs aláírva.
Bővebben.

(#152037) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Olvastam, hogy Win 7-ről 10-re frissített gépen már nem fogadja el a kulcsot.
Vajon olyankor mi van, amikor egy adott gépen jelenleg Win 7 van még, mert régóta nincs használva, viszont USB-s külső eszközről már használva volt azon a gépen Win 10 amit akkor beaktivált magától. (BIOS kulcs)
Helyi fiók volt, nem MS. Olyankor is megjegyzi, hogy azon a gépen használva volt már Win 10?

[ Szerkesztve ]

(#152038) King Unique válasza Krystal_s (#152037) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a Windows 7/8/8.1 termékkulcsokkal a Windows 10/11 ingyenes aktiválása ami nemrég végleg megszűnt, ami miatt nyilván már a Windows 7 —► Windows 10 in-place upgrade utáni automatikus beaktiválódás digitális licenccel sem fog menni.
Ha korábban 1x már sikeresen aktiválva lett a PC-n a Windows 10 adott Home / Pro / egyéb kiadása digitális licenccel, akkor azt elvileg megjegyzi és ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadás újratelepítésekor automatikusan aktiválódhat, amit lényegében a telepítő is leír az aktiválásnál.
Lehet helyi fióknál is digitális licenc a hardverazonosító alapján, mint azt a linkelt screenshot világosan szemlélteti, a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc csak egy plusz opció.
Ez a "BIOS kulcs" a gyárilag Windowszal előtelepített modernebb, UEFI-s PC-knél, laptopoknál szokott lenni és ott is leginkább Windows 8/8.1/10/11 rendszereknél, nem a legacy Windows 7-nél és legacy BIOS-os PC-knél.

[ Szerkesztve ]

(#152039) Krystal_s válasza King Unique (#152038) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi,
Üzleti notebook, gyárilag telepített (Legacy) Win 7 pro-val adták ki, van hozzá hivatalos Win 10 támogatás...
A Win 10 (UEFI) egy külső SSD-ről lett indítva és pár perc múlva magától aktiválta. Azt írta digitális licenc. Ez érthető is volt, mert akkor még elfogadta a Win 7 kulcsot, ami alapból a BIOS-ban van tárolva.
Az a Win 10 biztos működne még, de azóta törölve lett. Úgy tudtam a 7-8-ról frissített 10 licencinfókat a Microsoft szerverei tárolják. Elvileg, amikor beaktiválta, azt meg is tudta jegyezni az MS a hw infók alapján, de ebben nem voltam biztos, hogy az MS jegyzi meg, vagy az UEFI? (vagy mindkettő)
(Boot mode választható, Legacy, UEFI)

(#152040) Geth válasza Krystal_s (#152039) üzenetére


Geth
addikt

BIOS / UEFI nem jegyez meg semmi ilyesmit.

(#152041) Doky586 válasza Krystal_s (#152039) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kipróbálod ki fog derülni.
Mivel senki se tudja mi történt akkoriban nálad..

(#152042) RoyBatty válasza Krystal_s (#152039) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Az MS szerverei "jegyzik meg", valószínűleg működni fog a Win10 aktiválás.

(#152043) King Unique válasza Krystal_s (#152039) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a Microsoft aktiválószervein van tárolva a hardverazonosító alapján a digitális licenccel kapcsolatos információ, a BIOS/UEFI-nek ahhoz semmi köze, az utóbbi max. gyárilag Windowszal előtelepített PC-knél játszik.
Adott a lehetőség kipróbálni és akkor majd kiderül, hogy van-e a laptopon Pro kiadáshoz digitális licenc és beaktiválódik-e azzal vagy sem.

(#152044) Darkness


Darkness
aktív tag

PowerShell:

irm https://massgrave.dev/get | iex

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#152045) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Találkozott már valaki olyannal újratelepítés után, hogy MS fiók nélkül létrehozza a fiókját, beállítgat mindent, majd utána adja meg a MS fiók adatait (e-mail-jelszó), ami el is van fogadva, de mégsem lép be a rendszer az MS fiókba. Pl. nem szinkronizál, nem jelenik meg a beállított fotó, nem lép be az OneDrive-ba?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#152046) Doky586 válasza VGYke (#152045) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne állíts be hackelést a rufusban amikor csinálod a pendriveot... (sőt neis rufusal csináld)

[ Szerkesztve ]

(#152047) Ryder62 válasza Doky586 (#152046) üzenetére


Ryder62
őstag

Régi gépemre feltettem a Win 10-et. Bekapcsolás után vagy fél óráig vakargatja a vinyót. Lemez 100%-on pörög, ilyenkor teljesen használhatatlan a gép. Mi a bánatot csinál ilyenkor az Op. rendszer?

(#152048) Morgenstern válasza Ryder62 (#152047) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Szerintem megy a Win update

(#152049) Geth válasza Ryder62 (#152047) üzenetére


Geth
addikt

És lehet, hogy .NET modulokat is forgat.

(#152050) Digidroid válasza King Unique (#152027) üzenetére


Digidroid
tag

Üdv!
Gondoltam visszajelzem, hogy végül sikerült megoldani a problémát:

:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.