Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) westlake válasza Meglivorn (#36000) üzenetére


westlake
félisten

Ne legyen igazam, de szerintem akkor is be fog ragadni, ha manuálisan telepíted. Ott valami más lesz a probléma.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36002) Meglivorn válasza westlake (#36001) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Sajnos, én is azt gyanítom. De legalább megvan.
Nem tudom mi lehet a gond, és most win ujratelepítés tényleg nem fér bele. Meg ha a korábbi frissítések felmentek gond nélkül (KB3139907-ig) akkor mi a fene ütött bele utána...
Ehh. :W

(#36003) t72killer válasza Воланд (#35998) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Közben a techbench-ről nekiálltam új iso-t leszedni, mintha frissebb lenne, mint a januárban leszedett 1511, a neve Win10_1511_1_English_x64.iso

#36004: Ebben már a márciusi frissítések is benne vannak? A Techbench-es februári.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36004) westlake válasza t72killer (#36003) üzenetére


westlake
félisten

Leszedheted, de ezek az "utolsók".

Play nice!

(#36005) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

a kérdésem az, hogy mikortól lesz úgymond legális a windows-om?
ha van egy eredeti kulcsom, illetve valamiféle számlaszerűségem, hogy mégis én vettem az már jónak számít?

az alábbi oldalon jó áron illetve gyorsan be lehet szerezni, kulcsokat ami hasonló a g2a-hoz.

ha bármiféle szabályt megszegtem volna akkor elnézést, személyesen szólok az adminoknak.

Szépnapot!

(#36006) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az ikonok feletti kis négyzeteket, hogy tudom eltüntetni?

[/L]

(#36007) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nem indul a gépem USB billentyűzetről. Azért ide írom, mert lehet, hogy Win10-et érintő a probléma.
Szóval i5 2500k-ról váltottam i7-2600k-ra tehát semmi extra, sima proci csere.
A lap egy Arock Z77 Extreme 4, aminek USB portjára van kötve egy Microsoft Wireless Desktop 3000. A BIOS-ban az USB keyboard wake up ON-ra van állítva. Amit korábbi (még működő) állapothoz képest változtattam az az, hogy be lett állítva az ULTRA FASTT BOOT a BIOS-ban.
Jelenleg, ha leállítom a gépet, akkor nem indul el a billentyűzeten bármely gomb megnyomására. Korábban csak megnyomtam a SPACE-t és elindult. Már kikapcsoltam az ultra fast boot-ot, már átrakta USB3-ról USB2-re a billentyűzet vevőjét, de semmi.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#36008) bryant56 válasza PuMbA (#35893) üzenetére


bryant56
aktív tag

Sikerült megtalálni az akadásos hiba forrását. A qBittorrent okozta.

Viszont a másik hiba még mindig jelen van. Próbáltam az audio driver felrakni, aztán letörölni, de nem történt semmi. A hangkeverőben bárminek beállítom a hangerejét, azt a gép megjegyzi. Kivéve a rendszerhangokat.

(#36009) westlake válasza Dexter-2000 (#36005) üzenetére


westlake
félisten

Ingoványos terület. Attól, hogy valamiről kapsz egy számlát, még nem jelenti, hogy a számla tárgyát képező valami legális. Egy lopott autóról is ki lehet állítani számlát. Nyilván attól még nem lesz legális az üzlet.
Sokan árulnak MSDN kulcsot, de azt csak az használhatja legálisan, akié az MSDN account. Nem fogják a TEK-esek rádtörni az ajtót, ha ilyen kulcsot használsz, de annyira lenne legális, mintha aktivátorral aktiválnád a Windows-t. A különbség annyi lenne, hogy kidobnál az ablakon jónéhány ezer forintot.

Ha legálisan körülbelül bruttó 36k egy Home verzió, akkor hogy adhatná valaki a feléért, vagy kevesebbért? :F
Ha az ÁFA-t nem vesszük, akkor is 28k-ba kerülne. Nem néztem nagyon utána, de hivatalosan 99$-ba kerül egy licensz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36010) Воланд válasza Dexter-2000 (#36005) üzenetére


Воланд
titán

azon az oldalon nem fogsh legalis win-t kapni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36011) corran9 válasza bryant56 (#36008) üzenetére


corran9
tag

Érdekes, hogy milyen különbségek vannak gép és gép között, mert nálam pl az utorrent okozta a magas latency-t, és a qbittorenttel most úgy néz megszűnt az akadás... (az átlag latency még így is magasabb mint win7 alatt, de az akadás - magas latency tüskék - úgy néz ki megszűntek)

That's a real nasty habit you got there......

(#36012) Dexter-2000 válasza westlake (#36009) üzenetére


Dexter-2000
őstag

és (#36010) woland_y2k

köszi a válaszokat, sokat segítettetek.
gondoltam azért, hogy nem 100-as a dolog inkább utánakérdeztem :R

Szépnapot!

(#36013) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy alvó állapotba való tevés után (legyen az fedél lehajtás, alvó gomb megnyomása) leáll a gép, de mikor benyomok egy gombot, felhajtom a fedelet, mert használni akarom 2 másodperc múlva a gépet, az a nullárol kezd el bebootolni, de úgy, mintha nem megfelelően kapcsoltam volna ki a gépet?

Egyik napról a másikra történt, konkrétan ma reggel már ezt csinálta. Csináltam egy rendszervisszaállítást, amikor még nem produkálta, de nem oldotta meg.

(#36014) justaview


justaview
őstag

Sziasztok!

A Windows10-ben hogyan lehet megoldani, hogy egy felhasználói program a Windows felállása után azonnal elinduljon?

(#36015) senki66 válasza PuMbA (#35819) üzenetére


senki66
senior tag

Most néztem DPC Latency Check-kel és 2000-4000 közötti értékeket kapok. Friss Bios viszont nincs a lapomhoz, ilyenkor mit lehet csinálni?

(#36016) cattus válasza ssgt1981 (#36006) üzenetére


cattus
őstag

Intézőt megynyitod --> Nézet fül --> Elemek jelölőnégyzetei

Do the thing!

(#36017) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Jönne le egy ilyen Update : " Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3140768)." De végig csak 0% on áll :\ A szolgáltatás nincs letiltva , annyit lőtte be összesen , hogy ne automatikusan keressen , ha én rányomok , hogy keresés.

Ötletek ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#36018) ssgt1981 válasza cattus (#36016) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi

(#36019) westlake válasza Roxkex (#36017) üzenetére


westlake
félisten

A "c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\" tartalmának törlése, és/vagy a WU service újraindítása, vagy ha más nincs, akkor manuális telepítés.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36020) bryant56 válasza corran9 (#36011) üzenetére


bryant56
aktív tag

A Utorrent nálam egyáltalán nem működött jól win10 alatt. Szerintem neked azért jó a qBit, mert win7-ed van. Ahogy utána olvasgattam, ez a probléma win10-nél jön elő.

(#36021) dokee78 válasza justaview (#36014) üzenetére


dokee78
félisten

Beteszed az indító pultba.

(#36022) Dr.FantastiK válasza raymi16 (#35961) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

biztosan 1000-el Updatel. :U

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#36023) Döglött Róka válasza bryant56 (#36020) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hasznalj Vuze-t.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#36024) PuMbA válasza senki66 (#36015) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként melyik programmal nézed? Az se mindegy, Windows 10-re a legjobb a legújabb LatencyMon.

Ha minden driver és a windows is friss, akkor egy BIOS reset segíthet. Emellett BIOS-ban CPU Turbo Boost, C6 state és hasonló energiagazdálkodások kikapcsolása. Ha ez se segít, akkor esetleg egy nem használt bővítőkártya lehet az oka, próbáld meg letiltani a hálókártyát például és úgy nézd meg a DPC értéket vagy USB-ből húzz ki mindent és nézd meg, hogy mi okozza. Ha ez se, akkor alaplap csere segíthet. Nekem két olcsó 20k alatti MSI alaplap megy nagyon kevés latency-vel, sose veszek más márkájú alaplapot :)

[ Szerkesztve ]

(#36025) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Van egy HP notim amin eredetileg egy előre telepített W8.1 Bing volt (a key a BIOS-ból lett kiolvasva) és ez lett win10-re frissítve, ami eddig jól működik.

Mivel a notiba egy SSD-t szeretnék berakni és arra már a "HP sallangjaitól mentes" winn10-et szeretném felrakni, kérdésem az lenne, hogy honnan tudnám az eredetileg HP által telepített w8.1 Bing-el megegyező Win10-es ISO fájlt leszedni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#36026) westlake válasza sz.j (#36025) üzenetére


westlake
félisten

Tudomásom szerint nincs Bing-es Windows 10 telepítő. Szerintem ne is erőltesd a dolgot. A Windows 10 Home a "leváltója". Leszedsz egy 10586.103-ás ISO-t és telepíted a meglévől kulccsal.

Play nice!

(#36027) sz.j válasza westlake (#36026) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg egy közvetlen linket is tudsz adni?
(Mert nem szeretnék rosszat/mást letölteni .. :B )

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#36028) westlake válasza sz.j (#36027) üzenetére


westlake
félisten

A kliensben (pl. uTorrent) válaszd ki a neked megfelelő ISO-t. Nyilván nem az Enterprise lesz az. ;]

#36029: Én szombaton raktam vissza a 8.1-et. Nem tudom leírni, hogy milyen nyugalom töltött el, hogy megint egy bugoktól mentes rendszert használhatok. Bőven elég volt egy óra, hogy ráeszméljek, hogy valószínűleg addig fogok 8.1-et használni, amíg lesz hozzá support.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36029) senki66 válasza PuMbA (#36024) üzenetére


senki66
senior tag

Igen a LatencyMon 6.50-nel meg DPC Latency Checkerrel nézem. Próbálkozás közben találtam egy topikot, ahol a HPET bekapcsolását javasolták (biosból be volt, de Windows oldalról nem) megpróbáltam ki-be kapcsolva -ugyanaz maradt minden.Próbálgattam az eszközkezelőben sorba letiltani az eszközöket, de így sem találtam megoldást. Próbáltam régebbi hálókártya, HD audio drivereket, egész win 7-esig, de az sem segített (illetve mégis, mert most már 1100-1700 mikrosec körül van a latency, de néha feljebb is megy (Latency checker). A LatencyMon-nal viszont siralmas -itt a storport.sys, ndis.sys és az em008_64.dat a legrosszabb. Csak az a gáz, hogy a Windows korábbi (7,8,8.1) verzióival soha nem volt ilyen probléma. Alaplapot azért nem cserélnék, akkor inkább visszaállok 8.1-re.

(#36030) sz.j válasza westlake (#36028) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a linket és az infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#36031) corran9 válasza bryant56 (#36020) üzenetére


corran9
tag

Szerintem félreértettél... (vagy én téged :DDD )

Éppen azt mondom, hogy win10 alatt nem jó az utorrent nálam, és a qbittorrent pedig rendben működik, és nem akasztja meg a gépet. (Sőt ami érdekes még, hogy olyan az utorrent win10 alatt, mintha egyre több és több latency-t "termelne", mintha valami memory leak lenne, csak ez nem a memória evésben nyilvánul meg, hanem, hogy egyre magasabb és magasabb a latency a futtatással eltöltött idővel egyenesen arányosan. A qbittorrenttel ilyet nem tapasztaltam.)

Win7 alatt az utorrent pedig hibátlanul működött, így ott a qbittorrentet ki sem próbáltam.

That's a real nasty habit you got there......

(#36032) hati válasza corran9 (#36031) üzenetére


hati
addikt

Az utorrentből kigyomláltad a potyautast?

(#36033) UnSkilleD válasza senki66 (#36015) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a DPC Latency Checker nem mér jól win 7 fölött (8 és 10)

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#36034) corran9 válasza hati (#36032) üzenetére


corran9
tag

Utorrentből viszonylag régi klienst használtam (még vmi tavalyi-tavalyelőtti rilízt), nem tudom mire gondolsz, erre az epicscale nevezetű crapware-re? (Bevallom rendszeresen nézem a telepített programok listáját, nem rémlik, hogy ilyen lett volna benne, de ha hazamegyek ránézek.)

That's a real nasty habit you got there......

(#36035) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Van egy folyamatosan visszatérő hiba az egyik gépen az irodában.
MSI H81M-P33, 4GB ram, Celeron, 1TB HDD, W10 Home

Egy felhasználó van, az rendszergazda joggal, bejelentkezéskor csoportházirend probléma (a windows nem tudott csatlakozni a csoportházirend ügyfél szolgáltatáshoz ). 10-ből 8-szor csinálja, kb fél óra még elindul és használható. Ha resetelek közben, akkor utána többnyire jól elindul, de ez is változó. Próbáltam dism-el megnézni mi van, de minden redben, próbáltam registry-be a GPSvcGroup létrehozását, hiba maradt. Volt reinstall, 2 hétig jó, utána megint jön ugyanez. Mi a franc okozhatja ezt? A reinstall-nál feltettem a szükséges progikat és azóta semmi nem került telepítésre és törlésre sem, mégis jelzi a hibát. 6 gép van az irodában, ebből 3 csinálta, másik kettőnél segített a GPSvcGroup, itt nem. A frissítés elvileg mindenből a legújabb drivert szedi le, de alapból az MSI honlapjáról tettem fel a legújabbat, egy ismeretlen eszköz van, az talán az intel kezelőmotor lesz, de nem hinném, hogy annak köze van hozzá.

(#36036) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni , hogy hogyan lenne az megoldható , hogy a Posta amikor levelet kapok akkor kapjak értesítést ? Be van lőve , hogy 15 percenként tölti le a mailokat de sajnos értesítés nem jön :\ - Ezt nem lehet megoldani ? (Nekem tetszik ez a posta app szóval szívesen használnám) Gmailom van rá szinkronizálva.

Előre is köszi mindenkinek ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#36037) t72killer válasza corran9 (#36034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nekem friss van fent, nagyon "érdekes", hogy a hirdetéseket egy idő után visszakapcsolja:U. Hogy bányászik-e, nem tudom, egymagos atom +2GB-os netbookon nem lesznek milliárdosok a potyázók.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36038) pc360


pc360
addikt

Van némi probléma a 10-essel (képek erről).
Bármelyikre is van ötletetek?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36039) xyvz2


xyvz2
tag

Sziasztok srácok. Tudnátok gyorsan segíteni :R Az imént raktam a gépembe 1 4TB -s SSHD-t, látja a bios, látja az eszközkezelő, de nem lehet sehogyan sem inicializálni, mindig azt írja ki hogy I/O eszközhiba. Amúgy a gépem nem valami új x58 asusp6t deluxe, sata 2 -es, gondoltam kirakom a winyókat, 1 ssd-n megy a win 10 pro rendszer, tárolónak meg vettem ezt az 1 nagy sshd-t de sehogyan sem tom becsühölni, lenne valami 5letetek?

(#36040) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Erre van megoldás? MSDNA-ról leszedett angol iso magyar nyelvi csomaggal nem keres a beállításokban :/ ahhoz, hogy ott tudjak keresni, mindenképp magyar iso-t kell telepíteni?
Angol win magyar nyelvi csomaggal nektek keres normálisan?

(#36041) kaszaf válasza xyvz2 (#36039) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Esetleg frissíts biost.

(#36042) xyvz2 válasza kaszaf (#36041) üzenetére


xyvz2
tag

Az utcsó legfrissebb van fent...Sima mezei BIOS van rajta, de látja a winyót és 4 TB-osnak, azt tudtam hogy 4 TB -nem kezel de gondoltam 2 részre osztom és azt már úgy jó lesz, mert eddig 2 TB os volt benne de behalt, azt kezelte élből. Az a baj hogy nem tudom 2 részre osztani a 4TB...nem engedi mert nincs inicializálva :W :W :W

(#36043) Out


Out
addikt

Windows 10 Pro verziójú gépeket nem tudok a céges tartományba léptetni, error 1355-ös hiba miatt (eseménynaplóból olvastam ki ezt a hibakódot). A neten fellelhető dolgokat már próbáltam (regedit, frissítések), de eredményt egyik sem hozott. Samba 3 a tartományvezérlő (egyelőre nem frissíthető Samba 4-re LDAP probléma miatt), ha ez számít :)
Van egy tesztgép is, amin Windows 10 pro van, de nincs aktiválva a Microsoft-nál, ez a gép simán csatlakozik a tartományba.
Van még olyan akinek ilyen problémája volt, de megoldotta valahogyan?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#36044) kertsa válasza xyvz2 (#36042) üzenetére


kertsa
senior tag

Particionáld a Windows telepítője alól. Talán ott jó lehet.

(#36045) nau1991


nau1991
újonc

Sziasztok!
Nemrégiben kaptam egy gyári Windows 10 home 64-bit op. rendszert, viszont az alaplapom egy öskövület.
http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=3234#ov
A kérdésem az lenne fogom tudni használni ezt a rendszert, vagy felesleges belekezdeni a telepitésbe?
Elöre is köszönöm a választ!
Elnézést a hulye kérdésért, nemértek hozzá.

(#36046) netpeti98 válasza nau1991 (#36045) üzenetére


netpeti98
addikt

Szvsz nem lesz vele probléma, nem olyan régi lap az. Nemrég látta valakinél LGA775 konfigon futó Windows 10-et is itt a fórumon. A legtöbb komponenshez általában normális drivereket szed le a Widnows Update.:)

[ Szerkesztve ]

(#36047) nau1991 válasza netpeti98 (#36046) üzenetére


nau1991
újonc

Helló, rendben köszönöm szépen a segitséget és a gyors választ !

(#36048) Arak95


Arak95
tag

Sziasztok,

Tabletemen Windows 10 fut. Egyik napról a másikra nem jön fel magától a billentyűzet se a Chrome-ban, sem az Operában. Eddig mindig szépen működött. A beállításokban nem változott semmi és a többi alkalmazásban (Facebook, gyári alkalmazások) rendesen működik, csak a böngészőt valamiért nem szereti. Erre valaki tud megoldást?

Előre is köszönöm a választ.

(#36049) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Láma kérdés, win10 beépített appokkal lehet nagyfájlos (BD) iso-t készíteni, vagy továbbra is külön progi kell ehhez? (korábban ultraiso-t használtam, de jó lenne, ha nem kéne extra progit telepíteni ilyesmiért, ha már olvasni tud a rendszer mindenféle iso fájt)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36050) betyarr


betyarr
veterán

olyan létezik,hogy bal kattra nem ugrik elő a start menü?egy ismerősnél egyik napról a másikra nem reagál.jobb gomb menü van a start gombon,de a bal katt start menü nyista :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.