Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Nővérem gépét win7-ről upgradeltem 10-re és a belentkezés után totál fekete képernyő fogad. Csak az egér látszik.

Mi lehet a gond? Eredeti win 7 volt

(#33002) senki66 válasza Aarpok (#32999) üzenetére


senki66
senior tag

Hát a desktop-ból elég nehéz lenne kivenni az aksit, minden esetre ez is jellemző, hogy milyen konzisztens a windows 10.

(#33004) Apucy01


Apucy01
őstag

Szia!
Nem hiszem hogy az AMD config lenne a ludas, nekem is az van láthatod az adatlapomon és semilyen akadás de fagyás vagy kék halál sem ért el tavaj szeptember óta :) s gépem nem egy izom vas de ténlrg semmi gondom vele

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#33005) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Laptoson hiába van nagyobb érték beállítva az elalvásra, mégis 5perc után bealszik ez a retkes gép. Ráadásul tápról megy, amire meg 1órát állítottam be. Szerintetek mi a gond?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33006) kiss8671


kiss8671
tag

Sziasztok adott egy Hp Pavilion g6 os gép amire feltelepítettem a windows 10 et fel is települt rendesen de a logó után kb 1 percet kell várni fekete képernyővel az "Üdvözöljük feliratra" vajon mi lehet a hiba? Válaszaitokat előre is köszönöm! :R :R

(#33007) kezo0 válasza kiss8671 (#33006) üzenetére


kezo0
addikt

Azt, hogy ez miért lehet, nemigen tudni, de többeknél megszűnt, amikor kikapcsolták a "tálca automatikus elrejtése" funkciót.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33008) kiss8671 válasza kezo0 (#33007) üzenetére


kiss8671
tag

és ezt pontosan hol is lehet kikapcsolni a 10 es alatt?

(#33009) TheProb válasza kiss8671 (#33008) üzenetére


TheProb
veterán

ugyan ott mind az eddigi verziók esetében.

Jobb egér a tálcán->tulajdonságok.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33010) TheProb válasza TheProb (#33005) üzenetére


TheProb
veterán

+1: DreamSpark-ról Education verziót "vettem", de mivel (mint utólag kiderül) azzal muszáj telepítés után vmilyen AD-hoz csatlakozni, így inkább egy pro-t raktam fel, ellenben ha az edu-s kulcsot akarom aktiválni akkor mindenképpen upgradelni akar..., lehet ezzel valamit kezdeni?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33011) kiss8671 válasza TheProb (#33009) üzenetére


kiss8671
tag

de nekem eddig sem volt bepipálva még is ilyen fekete kijelzővel lép be ez hogy lehet?

(#33012) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Sziasztok!Lenne egy problémám a W10-zel...ugyanis az svchost alapból a programot nem futtató gépen 5-600! kapcsolatot tart nyitva,a cfosspeed alapján,és ez fel/le is 4-5k-s adatforgalmat folyamatosan nyom.Mi lehet az oka?W7-ről tértem át,a gépen nincs semmi malware,eredeti a pár program,amit használok,vagy freeware,de nincs sok minden a gépen,és ráadásul ugyanaz,mint a w7-en volt,ugyanis költöztettem rá a w10-et.Mitől lehet ez?W7 alatt ha nem futott semmi,sosem volt több 3-4 kapcsolatnál aktív.
És hiába nézegettem a processeket,semmi gyanús nem volt az svchost alatt,a frissítésnél elvileg ki van kapcsolva a torrentezősdi...
Igazából megy a gép,és 60as neten ül,de a routerem viszont problémázik néha már a sok kapcsolattal...torrenten sem bírt hosszútávon 500 kapcsolatot...
És talán a gép is olyan,minthogyha kicsit iszaposan menne,játékok is meg-megakadnak 1-1 pillanatra,ráadásul vidéki net,a sok kapcsolat miatt a pingem magasabb,a routert kiiktatva is,olyan 20ms-t dobott rajta ez a kapcsolatosdi.Ezt megnéztem,mert maradt még egy régi Vistám fent,amit lusta votam leszedni,no ott semmi nem okoskodik ki,és helyből -20-25 a pingre.Nem lenne mindegy,online FPS-ezek...
Valaki hallott már ilyesmiről,esetleg megnézné,ha van cfosspeedje,neki hány aktív szál van?
A probléma egyébként rögtön jelentkezett,ahogy a w10-et felraktam.Újrarakni most piszokul nincs időm a gépet,és a netes infók alapján nem is megoldás,írnak erről több helyen,nem egyedi eset,de a megoldást nem találtam eddig. :R

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#33013) Bacusuz


Bacusuz
őstag

mit kell tennem ahhoz hogy csökkentett módban indítsak?
f8-ra nem reagál,a másik változat gépház-helyreállítás-speciális rendszerindítás-újraindítás után amikor fel sorolja a listát hogy melyiket szeretném na akkor nem tudok kijelölni csak az úlraindításra klikkelni?

win 10 pro-m van
ötlet?
lehet kéne egy régi billentyűzet vagy mi?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33014) TheProb válasza Bacusuz (#33013) üzenetére


TheProb
veterán

kereső-> "msconfig" ->

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33015) kukulec


kukulec
őstag

helló, ha teljesen újra akarom telepíteni a rendszert, hogy friss ssd-re tehessem előbb a 8-at, aztán a 10-et, akkor hogyan tudom lementeni a mostani progikat egy másik lemezre?

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33016) Bacusuz válasza TheProb (#33014) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

itt ki lehet választani hogy ezt csak 1x tegye meg?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33017) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Win defendert hogy lehet kikapcsolni?

Már több mint egy hónapja nem láttam frissítést.
Egy van függőbe 4%-on legalább egy hónapja.
Win verziót hol találom?

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#33018) TheProb válasza kukulec (#33015) üzenetére


TheProb
veterán

hogy érted, hogy "lementeni a progikat"? Vagy minden újra raksz vagy pl macrium reflect típusú appal csinálsz win backup-ot, de ugye ezzel meg nem kapsz clean installt.

(#33016) Bacusuz: Így is-úgy is 1x fog csak csökkentve indulni. :K

(#33017) Sztlaci: [link] (segítek, első találat)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33019) kukulec válasza TheProb (#33018) üzenetére


kukulec
őstag

oh :( akkor egyszerűen a fontos dolgokat átteszem egy másik vinyóra, az ssd-t meg újrahúzom

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33020) Sztlaci válasza TheProb (#33018) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Ez idáig ok, de akkor miért mutatja bekapcsoltnak a gépházban, és ott nem aktív nem lőhető ki, ugyan úgy, mint a felhős adatgyűjtésük sem?
Elvileg korábban már leállítottam, erre egyik bekapcsoláskor elkezdett ellenőrizni.
Ja és a gépházban közli, ha ki van kapcsolva úgy is visszakapcsolja egy idő után, én végleg le szeretném lőni, nem időszakosan, és nem csak a mfos ablakát olvasva, miszerint kikapcsolta, de valóságban ez az ablak nem győzött meg, a gépházban mást mutat.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#33021) TheProb válasza Sztlaci (#33020) üzenetére


TheProb
veterán

ha felteszel egy normális védelmi appot akkor az amúgy is kikapcsolja.
Service-ekben nézted már? nincs-e kilőhető service

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33022) Sztlaci válasza TheProb (#33021) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Majd körbenézek, Avastot használok.
A Defendernél jobban bosszant, hogy a (KB3087040) frissítésnél beragadt.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#33024) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Nagyon szépem működik a rendszer, de most elkezdte frissítgetni az eszközeim illesztő programjait. Szerencsére nem sikerült neki, de félek ha egyszer összejön összeomlik a rendszer. A kérdése, hogy hol tudnám beállítani, hogy csak a windows, illetve az egyéb MS termékeket frissítse?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33025) raidx válasza adamssss (#33024) üzenetére


raidx
őstag

Sehol!
Viszont MS kiadott erre a problémára egy wushowhide.diagcab nevű alkalmazást. Ezzel le tudod szedni a nem kívánatos drivert és tiltani a későbbieket. Viszont az eszköz driverének frissítéséről ettől kezdve neked kell gondoskodni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33027) raidx válasza TheProb (#33021) üzenetére


raidx
őstag

Sajna a malware keresője egy idő utánn akkor is életre kel és eléggé megfog mindent még dolgozik! Ezért végleges eltávolításhoz folyamodtam. Defender Uninstaller.exe segített.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33029) kirisz


kirisz
tag

Sziasztok.

Most telepítettem a win10-et és elkezdtem kikapcsolgatni a felesleges dolgokat. A feladatkezelőben azt vettem észre, hogy a kereső magától fut és hiába lövöm le, pár másodperc múlva ismét aktív. Találkozott valaki ezzel a problémával? Mit lehet tenni?

(#33030) Werkly


Werkly
őstag

IE-nél akarok további keresésszolgáltatókat hozzáadni de nem lehet megjeleníteni a weblapot ezt írja!
Sérült a telepítésem?

(#33031) TheProb válasza raidx (#33027) üzenetére


TheProb
veterán

Erre most rápróbáltam énis, de kb mindenre errort dobott az uninstraller. próbáltam adminnal futtatott cmd-ből kiadni az "sc stop windefend" parancsot, arra is azt írta, hogy nincs jogom... Nemtom milyen jogok kellenek még ide adminon kívül...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33032) Remekelek28


Remekelek28
őstag

a win 10-be a vezérlőpultot hol találom?

(#33033) davidsone válasza Remekelek28 (#33032) üzenetére


davidsone
addikt

win gomb+x

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33034) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok,

következő problémában kérném a segítségeteket: adott chrome böngésző. Plugineknék a flash letiltva.
így lejátsza az indavideokat. nem játszik le viszont semmit amihez flash kell. és fordítva: ha engedélyezem a pluginok között a flast akkor indát nem játszik le. ez nagyon idegesítő.
akkor is ezt csinálja ha van telepítve a gépre adobe flash player és akkor is ha nincs.

van erre vmi megoldás? köszi.

Galaxy S23 Ultra

(#33035) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Meglehet azt csinálni,hogy felrakom a windows 10et és aktiválom eredeti windows 8-as kulccsal? Vagy mindenképpen előbb 8 és utána pedig onna frissítés 10-re? Köszi

(#33036) PuMbA válasza kirisz (#33029) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem probléma. A kereső nem felesleges, hanem nagyon meggyorsítja a gép működését :) Azt azért te sem gondolod komolyan, hogy te jobban értesz a rendszerhez, mint akik csinálták.

[ Szerkesztve ]

(#33037) netpeti98 válasza Lazika (#33035) üzenetére


netpeti98
addikt

Mehet nyugodtan a 10, de mindenképp 1511-es ISO (build 10586) legyen.

[ Szerkesztve ]

(#33038) Werkly


Werkly
őstag

Alapban amit föltett drivert miért nem tudom az 5.1-et konfigurálni?

(#33039) Werkly


Werkly
őstag

Az Edge letöltési útvonala megváltoztatható valahogyan?

(#33040) kiss8671


kiss8671
tag

Sziasztok adott egy Hp Pavilion g6 os gép amire feltelepítettem a windows 10 et fel is települt rendesen de a logó után kb 1 percet kell várni fekete képernyővel az "Üdvözöljük feliratra" ezt nem sikerült idaig megoldanom es mar bele bolondulok nincs valkinek otlete? :D

(#33041) Remekelek28 válasza davidsone (#33033) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm es rendszervisszaállitást,hogy kell?

(#33042) davidsone válasza Remekelek28 (#33041) üzenetére


davidsone
addikt

vezérlőpult->helyreállítás

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33044) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!

Valami nem oké a Onedrive, meg általában a képnézegetés körül a tabletemen. Be van állítva, hogy offline is elérhetőek legyenek a képek,de Internet nélkül;
Ha a fájlkezelőből nyitom meg, (úgy tűnik) minden rendben, leszámítva, hogy a Fénykép (vagy mi a neve ennek a gyári alkalmazásnak) nem léptethető, külön-külön meg kell nyitni. Ebben a Win10-ben nincs benne a régi képnézegető? Vagy nem állítható be?
Ha a Fényképek csempéről indulok, akkor meg a felét meg sem nyitja, arra hivatkozva, hogy nincs letöltve. Amelyiket meg megnyitja, az nagyításkor életlen marad. (De amit meg tudok nyitni, azt engedi lapozni.)
Van valakinek ötlete? Jó lenne, ha offline módban is tudnám lapozgatni a fényképeket, ha már le is van töltve.

(#33045) Werkly


Werkly
őstag

SSD-re tettem a 10-est de HDD-re mentenék. Ezt nem lehet megoldani? Leállítva az útvonal nem található ilyet ír ki. Webes letöltésnél is ezt írja. Free Download Managert sem támogatná? Hát én azt hiszem megyek vissza 7-re. Ez így nagyon nem jó!

(#33046) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok!
Egy ideje már a w10-et használom minden különösebb probléma nélkül. Mostanában viszont előfordul,hogy indításkor a bios képernyő után szó szerint percekig nem csinál semmit( legalábbis a hdd led nem villog és nem reagál semmi billentyű nyomásra) csak fekete képernyő van amin az egér látszik és mozgatható is. Egy idő után folytatja a betöltést és megjelenik a bejelentkező képernyő. Attól kezdve minden olyan mint máskor. Teljesen rendszertelenül csinálja ezt szerencsére nem minden nap.Mi lehet a probléma?

(#33047) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Vagy nem találtam megfelelő topikot, vagy nem kerestem eléggé, de muszáj "toljam", mert "necces". Szóval Asus X550LB Windows 10 PRO 64bit és amiről lényegében szó van az Intel HD grafika. Megnéztem a vezérlőpanelt és ott találtam egy linket mi arra vezetett, hogy ha kell frissíteni akkor ott az Intel Driver Update Utility. "Felpattintottam", szken és instál. "Tekerte" és megjelent az 1. ábrán látható hibajelentés. Felmerült a Windows állandó .dll vacakolása, de végül is a végére járt a telepítésnek. Mikor a telepítőt lezártam, vagy 3x kellett okézzam a hibajelentést, hogy eltűnjön. Újraindítást után az alábbi 2. ábrán látható "üzenet jelent meg". Ennél többet nem mutatott. Hol a baj?

1.

2.

(#33048) Bkrisz9 válasza #22237440 (#33047) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nálam X555LB-n folyamatosan összeomlik (napi 5x kb) az intel HD driver (aztán azonnal helyre is áll). Ami még vicces, hogy elvben win10-es verzió van fent de az összeomláskor megjelenő hibaüzenetben "...Windows 8(R)..." van. Több verziót is próbáltam (konkrétan az összeset az ASUS oldaláról) és van aminél nálam is csak eddig jutott, sőt olyan is ami fel sem ment mert szerinte "ez a szoftver nem bevizsgált erre a számítógépre" (ez azért elég poén hiszen a típus hivatalos gyűjteményéből töltöttem le..). Próbálgass még pár verziót hátha felmegy az egyik.

Ugyanitt megoldást keresek a félkövéren kiemelt problémára. :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#33049) Máté94 válasza Bkrisz9 (#33048) üzenetére


Máté94
addikt

Tedd fel a legújabbat, ami van az Intel oldalán.

(#33050) Bkrisz9 válasza Máté94 (#33049) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Az intel oldalán lévő összes driverre ezt kapom: "ez a szoftver nem bevizsgált erre a számítógépre". Csak az asus oldalán lévő intel HD-kat tudtam eddig telepíteni (sőt, innen se ment az egyik).

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.