Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) steele80 válasza XZoli (#88998) üzenetére


steele80
senior tag

A 1809 lesz a probléma, mely tele van hibával. Az MS még maga sem tudja mikor adja ki a véglegeset belőle. Egyelőre az insiderek szenvednek vele. Azon sem csodálkoznék, ha az idén nem lenne belőle semmi. A megoldás a hibádra a 1803.

(#89002) King Unique válasza sz.j (#89000) üzenetére


King Unique
titán

Ha előtte törölve lett a lemez rendesen, majd az "új" opcióra kattintva ekkorát hoz létre a telepítő, az úgy oké. A pont 500 MB-os méret sincsen kőbe vésve, lehet némi +/- eltérés, de azért nyilván nem is 100 MB-osnak kell lennie. Az UEFI GPT telepítésnél szintén hasonló a helyzet, ott pl. a 450 MB-os WinRE lehet (utólag) akár 499 MB-os is (példa).

(#89003) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

ha egy kép megnyitásánál bejelölöm, h mindig ez az alkalmazás nyissa meg, akkor mégis miért nyitja meg minden egyes alkalommal újra, h melyik appal szeretném megnyitni?

(#89004) sz.j válasza King Unique (#89002) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az SSD vadi új, nem lett törölve róla semmi, mert elviekben a gyári új SSD-n nem lehet partíció.

Ezek szerint, ha jól értelmezem, akkor az 549MB is jó, azaz hibátlan és a későbbiekben sem okoz majd valami gondot?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#89005) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#88990) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Majd ha lesz időm, akkor megnézem a Macriumról letöltött három videót (indító USB létrehozása, mentés készítése,visszaállítás), ill. a magyar nyelvű leírást róla, s ezt követően feltennék majd pár kérdést.
A videoban átállít a készítő egy-két dolgot, amit viszont a magyar leírás nem említ.
Erre kérdeznék majd rá.

(#89006) King Unique válasza sz.j (#89004) üzenetére


King Unique
titán

Ha akkorát hoz létre újabban a Windows 10 telepítője legacy (CSM) módban, akkor igen, nyilván az a méret is jó. Szóval nem kell ezzel foglalkozni. Inkább az a lényeg, hogy pl. ilyen ne forduljon elő.

(#89007) XZoli válasza steele80 (#89001) üzenetére


XZoli
aktív tag

most sírok :O akkor megint újra telepit :C

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#89008) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Kettő laptop között megcserélném az SSD-t. Ha mindkettőre ugyanazzal a Microsoft fiókkal vagyok bejelentkezve, akkor a korábban telepített Win10 továbbra is működni fog? Mindkettőn Legacyban lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#89009) libus válasza Cs1csó (#88994) üzenetére


libus
őstag

Rendben, úgy csinálom.
:R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#89010) Doky586 válasza sz.j (#89000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csakhogy itt nem azt jelzi hogy ő mit akar létrehozni, hanem azt hogy mi van jelenleg rajta, valaki más mit csinált már oda.. Inkább beidézem mit kell(ene) tenned:
"Ha előtte törölve lett a lemez rendesen"
Azaz az üres particionálatlan helyet megadni telepítési célnak.

[ Szerkesztve ]

(#89011) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha egy ideig nem nyúlok a géphez, akkor megjelenik a zárolási képernyő.
A jelszó kérést már kivettem, de erre nem jöttem rá, hogyan tudom a zárolási képernyőre váltást kikapcsolni?

(#89012) steele80 válasza GEPESZ66 (#89011) üzenetére


steele80
senior tag

Gépház/ fiókok / bejelentkezési lehetőségek / bejelentkezés szükséges / soha.

(#89013) sz.j válasza Doky586 (#89010) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel mint írtam az SSD vadi új volt és a win10 telepítője formázta azt nem lehetett rajta semmi ...
De ha szabad javasolnom, legközelebb olvass tovább mielőtt "válaszolnál" ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#89014) GEPESZ66 válasza steele80 (#89012) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Itt kivettem a pipát, ezért nem kéri a jelszót.
Csak egy Enter-t ütök, s eltűnik a záróképernyő.
Tehát egy idő után még mindig záróképernyőre vált.

(#89015) Doky586 válasza sz.j (#89013) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"formázta"..? :((
Javaslom nézz utána hogy kell(ene) egy windowst telepíteni..! :B

(#89016) steele80 válasza GEPESZ66 (#89014) üzenetére


steele80
senior tag

Értem! Akkor két lehetőséged marad, vagy bejelentkezel MS fiókkal vagy kikapcsolod az alvómódot az energia sémában.

(#89017) 1stVikman válasza GEPESZ66 (#89014) üzenetére


1stVikman
senior tag

Futtatásba (Win+R) írd be, hogy gpedit.msc majd Enter.
A Csoportházirend szerkesztő-be klikk a Helyi számítógép/Felügyeleti sablonok/Vezérlőpult/Személyre szabás sorba, majd kattints kettőt a Ne jelenjen meg a zárolási képernyő sorra.
Engedélyezd, majd az Alkalmaz gombra kattintva hagyd jóvá.

Esetleg nekem valami a hangproblémával kapcsolatban?
Gugliban keresve nem egyedi probléma ez a digitális kimenet+5.1 dolog.

(#89018) MasterMark válasza 1stVikman (#88987) üzenetére


MasterMark
titán

Felejtsd el. Nem működött így win7-en sem.

Filmek alatt lehet 5.1-ed, windows-ban így nem.

ennek ellenére csak sztereo-t enged kiválasztani.
Leírtam ezt is, hogy miért.

nem egyedi probléma
Persze, hogy nem, mivel nehéz megérteni, hogy mi van. Neked is már leírtam, de te sem érted.

Így lehet mindenre 5.1-et csinálni SPDIF-en:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#89019) 1stVikman válasza MasterMark (#89018) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ok, köszi.
Így már érthetőbb.

(#89020) MasterMark válasza 1stVikman (#89019) üzenetére


MasterMark
titán

Ha win7-en volt nálad DD Live vagy DTS Connect, akkor most nem jó driver van fent. Vagy próbáld az alaplap gyártó oldaláról, vagy közvetlen a realtek oldaláról.

Ha nincs, akkor vagy nem egy ez neked win10-en, vagy nem is volt win7-en sem.

Switch Tax

(#89021) omfgk


omfgk
addikt

Sziasztok,

Újratelepíteném a gépet. Eddig Windows 10 Pro 1703 volt fent.

Most újraraknám az 1803-ast. Tiszta telepítés.

Viszonylag régen csináltam az előző telepítést ezért rákérdeznék :

Több gondom is volt annó frissítésekkel. Most visszakeresve már emlékszem ,hogy bekapcsoltam az illesztőprogramok kihagyása a Windows frissítésekből részt, mert mindig sikerült elcsesznie az Update-nek valamit.

Ezen felül kell-e még valamit csinálnom ahhoz ,hogy ne kezdjen a driverekkel szarakodni az Update? Mindent manuálisan szoktam feltenni. VGA driverrel volt a legtöbb probléma.
Illetve azt is szeretném ,hogy az 1803-at ne frissítse le nekem szó nélkül egyik-napról a másikra az 1809-re (vagy később egy újabbra). Ha kell teljes frissítés akkor inkább majd újrarakom a gépet megint.

Az 1703-at mentésből kellett még annó visszahoznom, mert az 1709-el hirtelen sok gondom lett. Nem szeretnék megint ezzel vessződni.

[ Szerkesztve ]

(#89022) Cs1csó válasza omfgk (#89021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legyenek előkészítve a driver-ek amiket telepíteni akarsz és ne engedd ki a netre ameddig fel nem tolod a driver-eidet. VGA driver-t netre kötött gép esetén az első asztalra betöltés alkalmával telepíteni kell ezután már nem fog zaklatni a Windows.

A PRO-nál lehetőség van 1 évig halasztania a funkciófrissítéseket - build upgrade - nekem home van de gondolom a gépház - frissítések résznél lehet ezt beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#89023) omfgk válasza Cs1csó (#89022) üzenetére


omfgk
addikt

Akkor be se dugom az utp kábelt a lapba, feltelepítem amit szeretnék (meg bekapcsolom az illesztőprogramok kihagyását? :F ) és utána már nem próbálja meg a Windows szétcseszni az idegeimet?

A funkciófrissítés közben beugrott, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#89024) MasterMark válasza omfgk (#89023) üzenetére


MasterMark
titán

Igen. Ha esetleg mégis lefrissíti, akkor nyomsz neki visszaállítást eszközkezelőben, és kijelölöd hogy rosszul működik az új driverrel, akkor többet nem nyúl hozzá.

Switch Tax

(#89025) Mika1227


Mika1227
őstag

Már lassan 3 éve használok Win 10 Pro-t, erre most azt írja nincs aktiválva és nincs érvényes licencem. Ez mitől van, lehet? Hardver változás nem történt!

MasterMark:egyik se semmi.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#89026) MasterMark válasza Mika1227 (#89025) üzenetére


MasterMark
titán

Hardverváltozás a gépben?

Ja írtad. Akkor BIOS frissítés, vagy más firmware frissítés volt?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#89027) Doky586 válasza Mika1227 (#89025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

3 eFt-nál drágábban vagy olcsóbban vetted a licenszt 3 éve..? :B

[ Szerkesztve ]

(#89028) Mika1227 válasza Doky586 (#89027) üzenetére


Mika1227
őstag

Drágább volt!

Csináltam egy hibaelhárítást és azt írja, hogy Home verzióhoz találtak digitális licencet és telepítsen egy Home verziót. Eddig jó volt a Pro-hoz most már nem?! Mi van ha így hagyom és nem rakok fel Home verziót?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#89029) steele80 válasza Mika1227 (#89025) üzenetére


steele80
senior tag

Időnként a fake kulcsokat kilövik.

(#89030) adam89 válasza Mika1227 (#89025) üzenetére


adam89
csendes tag

Szia!

Nálam is ugyanez van. Az slui.exe kért hozzáférést az internethez pár perce, utána jött elő a gond. A hibaelhárítás lefut, majd közli, hogy Win10 Home licencem van, vegyek a Store-ban kulcsot, vagy telepítsem a Home verziót.
Szintén W10 Pro, se hardveres, se szoftveres változás nem volt jó ideje (kivétel Windows Update).

(#89031) valyogvisko válasza adam89 (#89030) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Nekem is ugyanez volt, most futottam egy laza órás kört az ügyfélszolgálattal, távsegítséggel. Megállapították, hogy a licenszem korrekt, a probléma fennáll, de megoldani sehogyan sem tudták, kaptam egy nyitott jegyet, majd szólnak, ha van megoldás.

HTC, LG

(#89032) gyugyo79 válasza valyogvisko (#89031) üzenetére


gyugyo79
addikt

Engem egyre többen hívnak hasonló hibával. Mind rendesen megvásárol Windows sok előtelepített Laptop pld.

Ráadásul most nekem azokon a gépeken amikre ránéztem " Nem érhetők el a Windows aktiválást végző kiszolgálók "

Csodás

[ Szerkesztve ]

(#89033) M@no válasza gyugyo79 (#89032) üzenetére


M@no
tag

Nálunk a cégnél tegnap kezdődött a mizéria, már kb. 50 gépen kellett kulcsot cserélni. Szerencsére van több. :DDD
De ez nagyon gáz, hogy Enterprise kulcsok így ... huss... :F :F

(#89034) Mika1227 válasza M@no (#89033) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor most mit kéne csinálni, várni hátha valami frissítés megoldja a dolgot?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#89035) Cs1csó válasza Mika1227 (#89034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Várjál vele, mint olvasod most ez egy sláger hiba biztos megoldják aktiválás nélkül is használhatód a végtelenségig. (persze remélhetőleg hamarabb megoldják)

(#89036) steele80 válasza Mika1227 (#89034) üzenetére


steele80
senior tag

Nálam az Office365 éves előfizetés futott kb 1 hónapig úgy hogy inaktiválva lett, aztán magától ismét aktiválódott. Ezek szerint itt is valami ilyesmi lesz.

(#89037) steele80


steele80
senior tag

Azért nem kis rumli van most a Microsoftnál. Valószínűleg a céget is elérte a kontraszelekció.

(#89038) Cs1csó válasza steele80 (#89037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ó NE MÁÁÁR! Pedig bírtam ezt a Satnyát! :DD
DE hát a kontraszelekció ilyen.. a gyengéket elviszi...

(#89039) steele80 válasza Cs1csó (#89038) üzenetére


steele80
senior tag

Ha a szürkeállomány távozik mindig ez a vége. Én azt gondolom, hogy az MS még nincs a leszálló ág végén. Ahogy mondani szokás lesz ez még rosszabb is.

(#89040) M@no válasza Mika1227 (#89034) üzenetére


M@no
tag

Jó kérdés. Most hívtam az MS-t én is, de nem túl jó az angolom, így abban maradtunk a callcenteressel, hogy majd egy magyar ü.sz.-os kollégája hív, ha ráér.
Cégnél az a legrosszabb, hogy ugye nem elég megadni a kódot, hanem adminként kell aktiválni, így minden gépre egyesével lépegethetünk rá. :DDD

(#89041) plömplöm válasza Mika1227 (#89028) üzenetére


plömplöm
őstag

the same here. dell latitude "gyári" uefi pro kulccsal. hétfőn frissítettem bios-t az október 30-i verzióra, egy ideig azt hittem, hogy a frissítéskor kitörölte, de ezexerint nem. hátjó.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#89042) gyugyo79 válasza M@no (#89040) üzenetére


gyugyo79
addikt

Engem már hívtak azzal is, hogy megjavult.
A legszebb, hogy olyan helyről is ahol van 20+ Dell munkaállomás ami 1 hálózaton van és 90% lett rossz aminek a fel most megjavult ...
Annyit csináltak, hogy újra indították mindet .

A legszebb pld. hogy egyiken ami nem javult meg megpróbálták újra beírni a kulcsot és a drága Win kidobta, hogy Az aktiváló kiszolgálók pillanatnyilag nem elérhetőek. De az eszközt úgy is aktiválhatják ha vesszenek a Store -ban egy "eredeti" (ez nyilván nincs így oda írva) Windowst

Komolyan mondom ezek hülyék, hogy ilyenekkel ugrálnak az ilyenkor amúgy is idegbeteg ügyfeleik idegein.
Mert ha 100% biztosak lennének, hogy ez csak nem jogtiszta szoftvernél jön fel akkor ok de így több mint pofátlan.

[ Szerkesztve ]

(#89043) M@no válasza gyugyo79 (#89042) üzenetére


M@no
tag

Szép...
A bosszantó az, hogy másik kóddal simán aktiváltuk újra a gépeket, de nálunk HP és Dell gépek is vannak.

(#89044) #42813184


#42813184
törölt tag

Már Linuxot is árul a Microsoft[link] ez szép :DDD ráadásul még pénzt is kérnek érte :DDD ez is akkora bughalmaz lesz mint a w10 ;]

[ Szerkesztve ]

(#89045) rumkola válasza zolee001 (#88995) üzenetére


rumkola
veterán

üdv
kérek szépen linket
köszi

(#89047) kalimist válasza Mika1227 (#89025) üzenetére


kalimist
aktív tag

Szintén ugyanez a probléma, aztán vettem online egy Pro kulcsot és ugyanazt az aktivációs hibát dobja. (0x803f8001) Mi folyik itt? :)

#89046: így már világos de egy kicsit gáz :)

[ Szerkesztve ]

(#89048) Geth válasza #42813184 (#89044) üzenetére


Geth
addikt

WSL-t használok 0. naptól kezdve, igaz, csak az ingyenes Ubuntuval, nekem bejött :)

Apró javítás, a WLinux az MS Store-ban van, de nem az MS terméke.
[link]
"WLinux is not endorsed by Microsoft, Linux Foundation, or Software in the Public Interest, Inc."

Tehát ha bughalmaz, ahhoz az MS-nek nem sok köze lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89049) Kelvin válasza norti (#89046) üzenetére


Kelvin
őstag

Hazaérkezve engem is ez fogadott, picit megijedtem. Jó, hogy linkelted ;D

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#89050) zolee001 válasza Kelvin (#89049) üzenetére


zolee001
őstag

Tartományi környezetben milyen érdekes lesz látni az AD-ban a Home gépeket:-)
Azért mindig tud vmi uj dolgot ez az MS:-)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.